Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok, ismerősöm vett egy gépet (procin kívül használt dolgok)

Először amikor bekapcsoltam neki elkezdett sípolni, képet nem adott, gondoltam csak egy bios reset kell neki.

Reseteltem, ugyan az. A ramokat cserélgettem a slotokban, stb.

Ezek után már volt kép, postolt, utána elment a kép. Restart, belépek biosba, csinálnám a dolgokat, megint elmegy.

Az első indításnál is felpörögtek a ventik, majd leállt a gép, rebbotol magától, aztán megy tovább.

Én tápra tippelnék.

Spec:

Asus Z87-A
Cooler master Gx 750
i5 4570
2*4gb G.Skill 2133mhz cl 9

Ti mit gondoltok?

Köszi előre is :)

(#30002) a000


a000
őstag

(#30003) menjapipaba válasza menjapipaba (#30001) üzenetére


menjapipaba
tag

Na megoldódott, az a tetves monitor volt a ludas :DD A srác a haverjától hozta el, ott még működött, a dupla reboot miatt meg egyből a tápra/alaplapra gyanakodtam, a monitor fel sem merült bennem.

@a000

Ha a táp jó, és nem sípol a speaker akkor én a lapra tippelnék.

(#30004) a000 válasza menjapipaba (#30003) üzenetére


a000
őstag

Semmi csippanás nincs, a tápot beraktam egy másik gépbe és működik.

Akkor kezdhetek lapot vadászni... :(

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#30005) a000 válasza a000 (#30004) üzenetére


a000
őstag

Viszont most érdekes dolgot tapasztaltam.
Újra kipróbáltam a tápot egy másik gépben, ugyan úgy nem csipogott. Visszaraktam annak a gépnek az eredeti tápját azzal viszont csipogott.

Akkor mégiscsak lehet, hogy a tápommal van a baj?

Ha az én lapomat a másik gép tápjára kötöm, akkor egy nagyot csippan úgy, hogy van benne egy memória, vga cpu. Viszont a phase ledek ugyan úgy világítanak. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#30006) menjapipaba válasza a000 (#30005) üzenetére


menjapipaba
tag

Milyen tápról van szó?

(#30007) a000


a000
őstag

chieftec ctg-500-80p.

A másik gépben meg most folyamatosan rövideket sípol, másik táppal. A lap leírása szerint power error-t jelez.
Én már nem értem ezt :W

(#30008) flash-


flash-
veterán

nem kapcsol be a gép, ram működik.
táp is.
akkor alaplap talán.

vannak ezek a ledes teszterek amiket pci vagy valami hasonló csatlakozón az alaplapra kell dugni.
ezek közül van olyan amlelyiket ajánljátok?

esetleg ilyen?
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30009) Balathruin válasza a000 (#30007) üzenetére


Balathruin
veterán

Ha már van 3 éves (vagy több), akkor simán tönkremehetett. Ez nem a régi Deltás Chieftec, hogy 10+ évig bírja.

(#30010) Razzul válasza Razzul (#29997) üzenetére


Razzul
senior tag

Erre valaki? :R

Stat crux dum volvitur orbis

(#30011) ak05


ak05
tag

Sziasztok

Van egy ilyen alaplapom
Kérdésem h milyen hangkártyát tudnék beletenni?vagy milyen úton tudok belőle hangot kicsiholni?

Köszi a válaszokat előre is :))

(#30012) menjapipaba válasza ak05 (#30011) üzenetére


menjapipaba
tag

Ezt inkább ebbe a topicba kellett volna tenni.

Amúgy szerintem bármilyen pci hangkártya jó bele.

(#30013) Repsol600 válasza Razzul (#30010) üzenetére


Repsol600
addikt

Először is próbáld meg kivenni, majd visszatenni a dvd-t, lehet csak érintkezési hiba. Volt nekem is ilyen gondom Lenovo T61-el, igaz ott 2 mozdulat ki és betenni a DVD-t.

(#30014) menledge


menledge
senior tag

Sziasztok!

SOS volna segítségre szükségem.

Van egy vinyó amin win8 van, ez a vinyó egy darabig a rajta lévő adatok miatt egy másik gépbe lett téve, de rá is lett másolva, de csak adat. Most vissza került a régi gépbe, de csak BIOS jön fel, és ott sem látszódik.

Próbáltam, hogy visszatettem, és a lemezkezelésnél leválasztottam, de így sem jó. Kellene még mást is a lemezkezelőbe csinálni??

Kérlek segítsetek!

Üdv!

(#30015) vacs


vacs
veterán

Sziasztok, mentsetek meg!

Win 10 Home van fent és azt csinálja, csak a Firefox-on kívül semmilyen más programba nem tudok gépelni!!
Próbáltam: word/excel, jegyzettömb, skype, Chrome, intéző.
Ha újraindítom akkor megjavul.
Friss telepítéssel lett feltéve a win.
Mi okozhatja ezt?

(^)(>.<)(^)

(#30016) menledge válasza menledge (#30014) üzenetére


menledge
senior tag

Azóta meglett a hiba, a sata kábel adta meg magát. :W

[ Szerkesztve ]

(#30017) #10726912 válasza vacs (#30015) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vírus, vagy az operációs rendszer sérülése, vagy hardveres jellegű gond (akár egy rossz egér is okozhat anomáliákat).

(#30018) UFO1 válasza djkacor (#29948) üzenetére


UFO1
senior tag

Ha van ilyen csikózódás is (ez bekapcsolásonként változhat) lehet hogy csak golyóztatni kell a VGA procit (2. rész mellette), ez 4.000-10.000-ből meg lehet úszni ez végleges megoldás.
Esetleg megcsinálhatod amit az első videón láttál, vagy van egy egyszerűbb megoldás is rá.
Fogod a kártyát hűtő le, paszta letisztítás, szerzel egy hőlégfújót és 200 fokon elkezded melegíteni a procit körkörösen. Egy kb. 1 cm-es szűkítő mindenképp kell rá, mert különben szétégetheted a környező alkatrészeket. Le is takarhatod alufóliával úgy, hogy csak a proci látszódjon ki. Kb. 2-5 percig melegíted utána hagyod lehűlni. Ne nagyon mozgasd míg nem hűlt le, mert elmozdulhat a proci és akkor nem fog érintkezni és nehéz visszaigazítani. Alá nem árt valamit hőállót tenni, mert ha olyan valamin csinálod ami megéghet meg is fog. Így fél, 1 évig általában gond nélkül működik, igaz sokban függ attól mennyire van megterhelve a VGA.

[ Szerkesztve ]

(#30019) Repsol600 válasza UFO1 (#30018) üzenetére


Repsol600
addikt

Ez a hőlégfúvós megoldás nemigazán szokott sikerülni ha sikerül is kb pár napig jó. Sokszor még a reball se oldja meg mert maga a chip hibás.

[ Szerkesztve ]

(#30020) UFO1 válasza Repsol600 (#30019) üzenetére


UFO1
senior tag

Nekem teljesen jól működött a módszer a (Veterán „jónak” eladott) 8800GT-n kb. 3 évig. Még ma is jó a kártya csak le lett cserélve a DX11 miatt. Csak azért írtam le, mert nekem is hasonló volt a monitoromon a kép és hátha segít.

[ Szerkesztve ]

(#30021) flash-


flash-
veterán

van valami pci-os alaplap teszer amit érdemes rendelni?
van jópár ebay-on..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#30022) Repsol600 válasza UFO1 (#30020) üzenetére


Repsol600
addikt

Persze jó a reball ha nem a chip a hibás. De a G8x chipek nagy része gpu hibás volt, és a reball nem segített. Neked szerencséd volt. :)

(#30023) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Egy lehetetlen problémába futottam bele és fogalmam sincsen, hogy mi lehet a baj.
Ha valaki tudna ötletet adni, azt értékelném.
A probléma leírása:
Véletlenszerű időközönként a számítógép nem játszik le hangot. Ha épp hanglejátszás közben van, akkor ez megszűnik és csak két módon lehet újra hanglejátszásra bírni: újraindítással, vagy usb eszközbe dugott usb hangkártyával. Amennyiben az usb megoldást választom és a probléma újra fellép (ilyenkor ugye újraindítás nélkül) akkor csak egy addig még nem használt USB-be helyezéssel szól újra ugyanaz a hangeszköz!
Bármilyen forrásból játszom le a hangot, mindegy. (böngésző, dos játék, windows játék, zenelejátszó, videólejátszó)
Eddig próbálkozásaim a hiba elhárítására:
- A hangkártya eltávolítása és újratelepítése újraindítás nélkül. Eredmény nélkül.
- Windows 7-8-8.1-10 alatti tesztelés. Mindig ugyanaz az eredmény
- Itt a hardverre tippeltem, emiatt alaplapot cseréltem. A hiba ugyanúgy fennáll a windows újratelepítése (másodlagos merevlemezre, tehát ssd-hdd függetlenül) után is!
- Gondoltam a hangszóróra, amit lecseréltem. Az újnál is ugyanaz a hiba, valamint fülhallgatóval is.
- Memóriahibára is gyanakodtam, 2 db 4 gigás modul van a gépben, azokat egyesével az összes slotban járatva is ugyanaz a hiba. Nem gondolnám, hogy egyszerre van hibája mindkettőnek és ugyanez.
- Tápellátásra gondoltam, tápot cseréltem az asztali gépben, utána pedig egy komplett másik házban táppal próbáltam. Ugyanaz.
Amennyiben újratelepítem az operációs rendszert, úgy 1-2 napig nincs hiba, csak utána! Emiatt linuxszal nem teszteltem, mert munkából kifolyólag nem tudok két napig egy viszonylag ismeretlen rendszerrel dolgozni.
Összefoglalva: A fizikai szobán kívül, ahol az esemény történik, már minden változót megváloztattam.
Kérem, dobáljatok ötleteket, vagy bármit, ami segíthet!
Kétségbe vagyok esve, hónapok óta húzódik a dolog és rendkívül dühítő :)
Gábor

(#30024) #10726912 válasza Krugszvele (#30023) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor teszteld a szobán kívül. Ezzel egy másik konnektorra céloztam. Illetve ha még nem tetted meg, akkor cserélj egeret, billentyűt próba erejéig, illetve pc házon kívül is próbáld üzemeltetni.

(#30025) dannyl válasza Krugszvele (#30023) üzenetére


dannyl
addikt

Na! Nekem is ez van, pajti, szóval, ha megvan a megoldás, engem is érdekel :DDD Nekem határozottan win10-zel jött ez elő. Előtte soha.

(#30026) Krugszvele válasza #10726912 (#30024) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

a billentyűzetcsere megvolt pár hete, nem történt semmi, valamint a hát is két különböző volt már, az is kiesett. Az egeret lecserélem holnap, de azért ez nem hiszem, hogy megoldja.

A másik konnektort kipróbálom!

(#30027) vacs válasza #10726912 (#30017) üzenetére


vacs
veterán

Vírus-t nem talált a Kaspersky Internet Security 16.

(^)(>.<)(^)

(#30028) lsc


lsc
nagyúr

Beleakadtam egy olyan hibába amit még nem láttam, remélem tudtok segíteni.
A hiba: Gépem az adataimnál, ma jött meg az r9 380-am, beraktam a gépbe, minden kábelt bekötöttem, nem indul e gép, a ventik sem pörögnek fel. Variálás közben arra rájöttem hogy ha lehúzom a kieg tápokat akkor elindul, de úgy meg ugye 1 hosszú 2 rövid síp és természetesen nincs kép. Beraktam a kártyát a fiam gépébe /FX6300, msi 970 gaming lap, fsp 400-as táp/ ott sem indul, mikor visszaraktam a radeon 270-es kártyáját azzal sem akart, áramtalanítanom kellett a tápot és csak utána indult az a gép is. A 270-nel az én gépem is elindul szépen, annyi hogy itt is áramtalanítanom kellett előtte a tápot is.Egyszerűen nem értem a dolgot, egyelőre megrendeltem a garanciafutárt.
Ami kimaradt, előtte egy 280x toxic ment a gépben gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#30029) Repsol600 válasza lsc (#30028) üzenetére


Repsol600
addikt

Valószínűleg egy gyári hibás darabot fogtál ki. :)

(#30030) Graphics válasza lsc (#30028) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Garanciában próbáld meg elintézni, annak a kártyának még az FSP400-zal is életjelet kellene adnia :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30031) Kar07


Kar07
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék: rendszertelenül fagy a gép egy-egy percre, naponta előfordul, de a fagyások után újra használható. Például neten böngészés, olvasás közben frissítek egy oldalra és lefagy a gép, egér működik, kattintani tudok csak semmilyen program nem reagál, várok, aztán minden megy tovább.

Eseménykezelő azt írja, hogy a windows.edb írására vonatkozó kérést sikerült teljesíteni de rendellenesen hosszú ideig, 87 másodpercig tartott. Ugyanezt írja az mss.log fájlra is. Valamint a fagyás idejére azt, hogy a következő hiba miatt nem sikerült: -1019 (0xfffffc05), erre rákerestem, de nem jutottam előrébb.

Képek. Gép az adatlapomnál. Az egyik ram egyoldalas, a másik kétoldalas: KVR16N11/4 és KVR16N11S8/4, viszont memtest ment egy napon át hiba nélkül.

Lehet hogy a különböző ram okozhatja, de a memtest alatt mégsincs hiba?

Köszi!

(#30032) Graphics válasza Kar07 (#30031) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem volt olyan memóriahibám, hogy átment a memtest-en.. A gépben mégis fagyás volt.

Kiveszed az egyik ramot, használod anélkül 2-3 napig, majd a másikkal is ugyanezt eljátszod

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30033) CoolMan válasza Kar07 (#30031) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Igen, előfordul, hogy a memtest nem dob hibát de mégsem jó. Vedd ki az egyik modult és használd úgy egy darabig és ki fog derülni.

(#30034) Kar07 válasza Graphics (#30032) üzenetére


Kar07
tag

CoolMan81 és Duliee

Köszönöm!
Akkor ez lesz, este kiveszem az egyiket és használom egy darabig külön-külön. Meglátom mi lesz, aztán lehet írok még :)

(#30035) hupee


hupee
csendes tag

Sziasztok!

Gondom akadt 2 perifériával. AsRock B75 Pro3; SAPPHIRE R9 270X 2GB GDDR5 DUAL-X OC

Próbálom röviden "leírni" mit tapasztaltam és mikkel próbálkoztam.

Most már lassan 1 éve nem tudom feltelepíteni gépemre az AMD Catalyst legújabb verzióit, mert telepítésnél mindig lefagy a gép, mindig ugyan azon a ponton. Mikor a videokártya-illesztőt akarja telepíteni szokásos vibrálás, kép elfeketül, de utána mikor visszajön lefagy a gép. Ezt Windows 8-ban szinte az összes illesztőprogrammal jelentkezett, csak egy nagyon régit engedett felrakni, kb. (2014 1. vagy 2. havi)

Most Windows 10re váltottam, amihez kiadtak egy teljesen új drivert, ezzel is a fentebb leírtak jelentkeztek. (Játék közben Total War Shogun2 rendszeresen lefagy mikor városi harcra kerül a sor, betöltésnél)

Írtam Microsoftnak, hátha tudnak segíteni és csak valami szoftveres gond. Rendesek voltak, válaszoltak, próbáltak segíteni, de teljesen hasztalan.
http://answers.microsoft.com/hu-hu/windows/forum/windows_10-hardware/lefagy-a-windows-10-amd-catalyst/6aa21807-face-4795-89f2-fc5d466b6113?msgId=34138fae-bfa3-4467-ade3-c48a2fa0d4f5&auth=1

AMD-nél is feltettem a kérdést, nem válaszoltak.

Amivel még próbálkoztam:

Van nekem itthon egy HD 5770-es videokártyám, kicseréltem arra az R9 270x-et, a gondok ugyan úgy jelentkeztek, semmi nem változott. Rammot is cseréltem a gépben, ugyan az maradt a hiba. (Minden esetben teljesen nulláról telepítettem a gépet DVD-ről)

HDD-m sajnos nincs másik, azt nem tudtam cserélni. HDD sentinel-el ellenőriztem, szerinte hibátlan.

Rányomtam a gépre egy Aida64 Stabilitás tesztet is, az se akadt meg.

Sajnos másik alaplapom nincs, azt nem tudom tesztelni, már csak itt lehet szerintem hiba. Nem nagyon találkoztam még hibás alaplappal, így ezért ezt elég nehéz megítélnem.

Alaplapon és a videókártyán is a legfrissebb Bios található

Kérdésem az, hogy ti hogyan látjátok a helyzetet? Van-e valami ötlet?

Jelenleg teljesen sima telepítés van a gépen, nem raktam fel külön Catalystet, csak amit a Windows felrak. Így a gépnek látszólag nincs semmi baja.

üdv
Peti

(#30036) Graphics válasza hupee (#30035) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A lefagy mit takar, ujraindul a gep?

Ha igen be kellene allitani, hogy bluescreennel megalljon, aztan hibakodot olvasni, abbol tobb kiderulne

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30037) Gyick


Gyick
őstag

üdv!

Olyan problémám van hogy tegnapi nap ugy indult a gépem hogy megnyomtam a bekapcsolo gombot kicsit pörgött a venti kb 1mp-t és leállt.Utánna áramtalanitottam és utánna elindult.Ma reggel beakartam kapcsolni és nem csinál semmit...Táp mehetett tönkre?Fsp everest 500w 80plus

Lehuztam már róla mindent most sincs semmi...
Minél tudnék még probálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#30038) Graphics válasza Gyick (#30037) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tap alaplapi csatijat megfogod, egy gemkapoccsal a zöld és a jobbról mellette lévő feketét osszezarod, hogy egyáltalán felporog-e.

Ha nem, akkor keresel egy probatapot vhonnan.

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30039) pjen válasza Gyick (#30037) üzenetére


pjen
félisten

Konnektorban van delej,hálózati kábel nem csúszott ki a gépból,ha van egy multimétered mérni nem e szakadt?Ha nem garis a táp megnézni a biztosítékot,megmozgatni alaplapon a táp csatit...... :)

(#30040) Gyick válasza Graphics (#30038) üzenetére


Gyick
őstag

Konkrétan melyikre gondolsz? Van 2db 4pines ami a lapra megy egy 20pines hosszú meg közvetlen az mellett még egy 4 pines

Pjen probáltam másik konektorban,másik vezetékkel..
Biztositékot hogy lehet megnézni?Tudok vele csinálni vmit ha esetleg kiment?

[ Szerkesztve ]

(#30041) Gyick válasza Graphics (#30038) üzenetére


Gyick
őstag

Na meg is csináltam
Felpörgött a táp elég érdekes hangja volt,talán lassaban pörgött a venti mint szokott vagy nem tudom
Ez mit jelent?

(#30042) Gyick válasza Gyick (#30041) üzenetére


Gyick
őstag

Lehet azért volt furcsa mert csak az ment...Alaplap a hibás akkor?Ott mi okozhatja ezt hogy nem kap áramot?Mit lehetne még megprobálni?

[ Szerkesztve ]

(#30043) hupee válasza Graphics (#30036) üzenetére


hupee
csendes tag

A lefagy azt jelenti, hogy lefagy és csak reset gombbal lehet valamit kezdeni.

(#30044) Graphics válasza Gyick (#30042) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tapot masik gepben pl.

Vagy ha a konfigod olyan pl vga nelkul, iGPUval.

Vannak kombinaciok, de ha nem indul, az lap+tap elso korben/ ami vizsgalando

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30045) Gyick válasza Graphics (#30044) üzenetére


Gyick
őstag

Most hogy vissza raktam most elindult gombnyomásra,de ugye nem volt rá dugva se vga,se vinyó,ramot is kivettem.Visszapakoltam mindent megint nem történik semmi.

(#30046) WeeFeeri


WeeFeeri
csendes tag

Sziasztok!

Win 10 pro-t használok, és egy olyan hibába ütközöm, amit még nem láttam. Bekapcsolom a gépet és a bios szöveges cuccos lemegy, de a bejelentkező ablak már nem jelenik meg, hanem szürkén villog a monitor. Kipróbáltam tévére kötve, ugyan ez van csak egy kis idő után sima fekete kép lesz a villogás helyett. Néhány újraindítás után megjavul és minden megy rendesen, használat közben nem lép fel ez a hiba. Mi okozhatja?
A gép most lett véve a nyár folyamán, minden új benne.
lap: msi gaming 3, táp: Thermaltake smart 630w, i7 4970K, msi gtx 970, 8gb ram

(#30047) Graphics válasza Gyick (#30045) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor valszeg a táp gyengélkedik

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30048) Gyick válasza Graphics (#30047) üzenetére


Gyick
őstag

Szerintem meg inkább az alaplap.Holnap beviszem egy helyi számtechboltba remélem tudnak kezdeni vele vmit.

(#30049) feco70


feco70
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni. Nem indult el a gépem csak a ventik pörögtek fel, elvittem a haverhoz aki azt mondta, hogy az alaplap ment tönkre. Belerakott egy másikat, amíg megjön a gariból az alaplap legyen addig gépem. Az iponba azt mondták az alaplappal semmi gond nincs, nekik elindult és vissza is küldték. Most vissza raktam a lapot ment egy hetet, és ma megint alig akart a gép elindulni csak negyedik probálkoz
ásra indult el. Valami ötlet?
Ga-b75m-d3v
i5-3570

[ Szerkesztve ]

(#30050) trancemusic válasza feco70 (#30049) üzenetére


trancemusic
senior tag

Tápegység gyanús...
Kölcsön táppal próbáld ki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.