Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) CoolMan válasza mukurisho (#17500) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor a BIOS reset-re gondoltál. ("factory" nélkül) :U

(#17502) mukurisho válasza CoolMan (#17501) üzenetére


mukurisho
tag

pedig próbáltam érthető lenni... :W

:R

(#17503) CoolMan válasza mukurisho (#17502) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Alaplapnál nincs olyan, hogy "factory" reset....ezen mit nem értesz? De mindegy is nem fontos, nem ez a lényeg.
BIOS reset.

[ Szerkesztve ]

(#17504) mukurisho válasza CoolMan (#17503) üzenetére


mukurisho
tag

Értem, nem kötekedni akartam, ezért is írtam le, hogy mire gondoltam.
Factory reset teloknál van, és mivel a lényege ugyan az, ezért keveredtem bele.
:R

(#17505) Maximow


Maximow
tag

Sziasztok.

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy adott az adatlapomon szereplő gép. Az a gondom, hogy internetes videók lejátszása alatt lefagy az egér (sem gombnyomásra, sem mozgatásra nem reagál), megáll a hang, illetve van hogy nem áll meg, csak belassul és recseg. Továbbá egy bizonyos játék alatt is ugyan ezt műveli. Teljesen rendszertelenül, van hogy a 2. videónál, van hogy 50-et megnézek és akkor sem. Az említett Játék alatt is teljesen rendszertelenül jön elő.

Még annyi, hogy a gép nem fagy le, mert billentyűzettel tudok mozogni a win-ben, de ha elindítok bármilyen programot a feladatkezelőn kívül, illetve ki akarom kapcsolni a gépet, akkor iszonyatos töltésbe kezd, és nem történik semmi, csak a reset segít rajta.

Memtestet futtattam 5 órán keresztül, hibát nem talált. Win7-et háromszor telepítettem újra. Biosban minden alapon van.

Bosszantó probléma.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#17506) ebegab92 válasza Maximow (#17505) üzenetére


ebegab92
senior tag

Lapodon a legfrissebb UEFI van?Illetve nem throttlingol a CPU-d terhelés hatására?Másik topikban hasonló anomáliáról számoltak be a többiek e lap kapcsán.Indíts egy AIDA64-et és egy Prime95,aztán majd kiderül,hogy mi történt :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17507) Maximow válasza ebegab92 (#17506) üzenetére


Maximow
tag

A legfrissebb uefi van a lapon, még az FX proci előtt frissítettem. Throtlingol a lap prime alatt, de az apm-et kikapcsoltam, és így már megszűnt a throtling. Az uefiben csak az apm van kikapcsolva, más beállítást alapon hagytam, illetve a meória xmp profiija van betöltve. ennyit változtattam rajta.

Nem értem mi okzhatja a problémát :W

Egyébként 1 óra prime alatt semmi hiba nincs.

[ Szerkesztve ]

(#17508) ebegab92 válasza Maximow (#17507) üzenetére


ebegab92
senior tag

Érdekes :F VGA tutira jó? Mozgasd át az alkatrészeket,mert akár kontakthiba is lehet (pl. porszem a VGAfoglalatban),ésaaz okozhat random fagyást.Még akár a proci is lehet kontaktos (saját tapasztalat...)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17509) Maximow válasza ebegab92 (#17508) üzenetére


Maximow
tag

A probléma egyébként akkor kezdődött, amikor alaplapot cseréltem a gépben. Addig minden tökéletesen működött.

Az alaplap 1 éves, de sosem volt használva ezelőtt.

Mindjárt szétszedem az egészet, és kontakt sprayal befújom a csatlakozókat, és síneket. Más ötletem nekem sincs.

Az is furcsa, hogy win telepítés után kb. 3-4 napi használatig semmi, és utána jön elő. Ez volt az előző két esetben is.

Egyébként a hőmérsékletek is normálisak szerintem.

(#17510) Maximow válasza Maximow (#17509) üzenetére


Maximow
tag

Most meg vindows indulást követően elindítottam a cpuz-t, és a speedfan progit, és csontá fagyott az egész gép. :(((

(#17511) ebegab92 válasza Maximow (#17510) üzenetére


ebegab92
senior tag

Procit is kivetted és ellenőrizted a lábakat?Valamilyen szennyeződés miatt nekem is kifagyott a CPU-Z és AIDA64 CPUID ablaka :( Fogkefés acetonos tisztítás után jó lett :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17512) Maximow válasza ebegab92 (#17511) üzenetére


Maximow
tag

A procit nem vettem ki, mert nincs hűtőpasztám, ha esetleg újra kéne pasztázni.

Nem tudod esetleg az etron usb 3.0 driver nem okozhat olyasmi jelenségeket, amit leírtam, mivel dobott egy kékhalált, amit bluescreen wiev progival megnéztem, és abban az összeomlás oka az etron.sys fájl volt?

Most új drivert raktam fel, hátha segít.

(#17513) #10726912 válasza mukurisho (#17504) üzenetére


#10726912
törölt tag

90% rá az esély, hogy az alaplap hibásodott meg(10 % a CPU). Ha jól sejtem, akkor alapon használtad a CPU-t, tuning nem volt? Annyit megtehetsz, hogy kiveszed a procit, nézd át, nincs e sérülés, illetve szétkenődött paszta, ha nincs, akkor rakd össze a gépet egy asztalon. Ha ott is ugyanezt a tünetet produkálja, akkor marad a 90/10% hiba (ilyen tüneteket mindig akkor tapasztaltam, ha az alaplap hibásodott meg).
Maximow: Szedj ki minden eszközt a gépből, ami nem integrált (kivéve a VGA-t természetesen) :USB-s kütyüket, PCI-os kártyákat, ha van, stb. Próbálkozz másik egérrel, billentyűzettel, adatkábellel. Húzd le az ODD-t az alaplapról és a tároló HDD-ket is, csak az maradjon, amin az oprendszer van. Kipróbálhatod még azt is, hogy letiltod az integrált hangkártyát, USB-t. Végezetül próbáld meg asztalon össze rakva használni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#17514) mukurisho válasza #10726912 (#17513) üzenetére


mukurisho
tag

Az asztalon összerakósdi megvolt, sőt, beszereztem egy alaplapot is,
és úgy néz ki meghalt mindkettő....
Másik lap kicsit komolyabb, Asus M5A99X EVO, rögtön piros leddel
jelezte, hogy nem okés a CPU...
Egyébként lecsöppent paszta, vagy sérülés egyiken sem látszódik...
:(

(#17515) #10726912 válasza mukurisho (#17514) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor ez így már eléggé egyértelmű...legalább tudod, hogy a CPU a hibás.

(#17516) mukurisho válasza #10726912 (#17515) üzenetére


mukurisho
tag

Igen, de mint írtam az alaplap is meghalt, mivel az már be sem kapcsol...

Off:
Egyébként hol tudok segítséget kérni, ha egy eladó a garanciásan
hirdetett termékét nem akarja vissza venni?

(#17517) #10726912 válasza mukurisho (#17516) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezen a fórumon megteheted, a végső döntést a moderátorok adják majd.
Mod: Írj az eladónak is, hogy ebbe a topikba leírod a gondod.

[ Szerkesztve ]

(#17518) tuvics13


tuvics13
csendes tag

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni.
Adva van egy asztali gép. Tegnap este óta fent áll a probléma. A monitor pár perc használat után vibrált, majd állandóan elsötétült. Semmi sípolás, semmi zörej, csak a monitor feketedett be. Persze a kontroll világítás égett zölden, mintha üzemképes lenne és adná a "jelet".
Többszöri ki-be kapcsolgatás után arra jutottam, hogy lehet elszállt a monitor.
Összekötöttem a laptoppal a monitort és láss csodát semmi baja sem volt (bekapcsolásnál kontroll sárga után zöld led és kikapcsolásnál pedig a megszokott sárga üzemkész jelet adja, persze vibrálás nélkül)

A gépet ezután kiszedtem, kiporszívóztam és a videó kártyát másik helyre tettem az alaplapon. Persze a kártyán 2 csatlakozó dugórész van-azt is átdugtam. Azóta egyenlőre semmi.
Biztonság kedvéért csináltam egy rendszer stabilitás tesztet:
[link]

Mire kell gyűjtenem? Kártyára, alaplapra? (a hiba nem áll fent, de ha elszáll kapásból tudjam mire nyúljak, mi csere érett)
(bocsánat, ha troll, noob kérdésnek tűnik - de nem vagyok egy ipari lángész)

[ Szerkesztve ]

(#17519) CoolMan válasza mukurisho (#17516) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

(#17520) mukurisho


mukurisho
tag

Köszönöm!

(#17521) #10726912 válasza tuvics13 (#17518) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mivel megmozgattad a monitor kábelt, emellett még ki is porszívóztad, és azóta működik, ezért ne gyűjts semmire (na jó, adományra lehet, majd megadom a számla számom, ha össze jött a hatszámjegyű ;) Bocs :B ) , valószínűleg csak kontakt hiba volt, ha megint előjön a hiba, akkor szerezz be másik monitor kábelt, illetve a többit majd elmondjuk.
CoolMan81: Üdv!:) Azt hittem, hogy szerencsésebb, ha előbb elmennek bizonygatni az igazukat az üzleti vita topikba :U :B

[ Szerkesztve ]

(#17522) Maximow válasza #10726912 (#17513) üzenetére


Maximow
tag

Igazándiból semmilyen egyéb USB periféria nincs a gépre dugva, csak egy usb-s egér. Csak az ODD amit le tudnék húzni, mert egyéb dolog nincs, mondjuk még a hangkártyát le tudom tiltani. de gyanítom, hogy az alaplap usb hub-jának lehet valami problémája, mivel a biztonság kedvéért fottatam egy winyó ellenörzést (Sea tools) a vizsgálat lefutott hiba nélkül. Oda ültem a géphez, hogy kilépek, és ahogy megmozdítottam az egeret lefagyot az egész. Folyamatosan sípolt a speaker, és csak reset segített. Utána tökéletesen indult a gép.

Én még soha nem találkoztam ilyen hibával, ezért kérdezem, hogy az usb vezérlő okozhat e hasonló jelenséget?

Köszönöm az eddigi segítőkész válaszokat.

(#17523) CoolMan válasza #10726912 (#17521) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv! :)

Jót mondtál, én azért írtam oda az "is" -t, amennyiben nem jutnak dűlőre.

(#17524) adam3


adam3
aktív tag

Helló!

A következő a problémám. Adott egy viszonylag új konfig. Néha-néha nem indult elsőre mikor a hosszabbító előtte le volt kapcsolva (ilyenkor ventik maxon pörögnek, de se ké se hang, majd leállítás-újraindítás után minden oké, másodszorra mindig elindul).

Lett bele egy új videókártya, majd ezután minden áldott hosszabbító lekapcs-bekapcs után nem indult elsőre. Gondoltam gyenge a táp, mert tényleg nem volt egy erős darab. Vettem újat. A probléma sajnos ugyanúgy fenáll, elsőre most sem hajlandó elindulni.

Vmi ötlet?
Asus alaplap, FSP táp, Sapphire videókártya, AMD proci

Köszi előre is
Ádám

(#17525) #10726912 válasza Maximow (#17522) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az USB is okozhat ilyen hibát, de pl lehet hibás a PS-es portod, vagy maga az egér is. Integrált egyébként a LAN, USB portok, hangkártya így elsőre...ezeket is kipróbálhatod egyesével.
Az IDE-SATA (amelyik van neked, az az aktuális :) )kábeleket, vezérlőket, eszközöket kizárhatjuk, ha a teszt alatt nem adott hibát (és nem is fagyott le). Jelen állásban USB vezérlő-ps2 port/egér a gyanúsítottam: próbálj ki USB-s egeret (így két hiba forrást is kizárhatsz egyszerre) illetve tiltsd le próbaképp az integrált USB vezérlőt.
CoolMan81: Az ilyen választ szeressem, jogot nyertél olvasgatáshoz :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#17526) tuvics13 válasza #10726912 (#17521) üzenetére


tuvics13
csendes tag

zsinorcsere pipa
10 perc után ugyanez.
vibral a monitor, elsotetul. monitor kibekapcs 5-25 mpig jó. aztán besotetedik.
tudtam én h gyűjtenem kell.de mire

(#17527) #10726912 válasza tuvics13 (#17526) üzenetére


#10726912
törölt tag

Használd a laptopoddal egy órát. Ha ott jó a monitor, akkor nem annak van baja. A VGA-t vedd ki a gépből és mehet vissza a helyére. Esetleg tisztítsd meg az érintkezőit. Ha ezek nem segítenek, szerezz be egy másik VGA-t próba erejéig.

(#17528) RVR400 válasza #10726912 (#17527) üzenetére


RVR400
veterán

LEhetőleg ugyanazon a felbontáson használja a monitort a laptopra dugva is. Lehet, hogy alacsonyabb felbontáson nem jelentkezik a hiba.

(#17529) Maximow válasza #10726912 (#17525) üzenetére


Maximow
tag

közben a gép sem akart már elindulni. De kis telefonos segítséggel szerencsére sikerült működésre bírni. Minden kiszed az alaplapból, és újra egyesével berak, és láss csodát, működik. Kicseréltem egyelőre az egeret, és próbálgatom.

Mondjuk nem értem, hogy egyik pillanatban bekapcsol a gép, majd a másik pillanatban nem indul el, úgy, hogy hozzá sem nyúltam, még a boot képernyőig sem jut el. Aztán minden kiszed, visszarak, és működik.

A Lan integrált.

(#17530) kilcsifalo


kilcsifalo
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne,hogy nem reagál mindig a power gombra a gépem,tehát hiába nyomom meg nem indul el a gép...van hogy negyedik ötödik nyomásra indul el csak.Ha elindul akkor viszont teljesen stabil,sosem fagyott le nem kapcsolt ki.Mi okozhatja ezt?Lehet érintkezési hiba a bekapcsoló gombnál?
Táp: Chieftec GPS 650AB-A

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#17531) Ruszki válasza kilcsifalo (#17530) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát lehet!
Ha egy kicsit értesz hozzá akkor szed szét a gépet nézd meg melyik két pin-re megy a power gomb!
Aztán ott próbáld bekapcsolni valami fémmel(mondjuk csavarhúzó) de CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!
De kulturáltabb megoldás egy másik power gombal való kipróbálás!
Ha akkor is ezt produkálja akkor lehet tovább keresni a hibát!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17532) Tito1987


Tito1987
csendes tag

sziasztok. segítségetek szeretném kérni! Összeraktam magamnak egy gépet, de probléma van vele. Az egész úgy indult, hogy vásároltam egy i7 920 as processzort majd hozza egy lapot (asrock x58 extreme). videókártyám a régi gépből raktam át egy hd 4850 et, amihez sikerült szerezni mégegyet igy cf be akartam használni. vásároltam újjonnann egy adata márkáju tápegységet ( adata hm 650W). Minden össze is lett szépen rakva, el is indult, windows telepítés szépen megtörtént de az alaplap ismeretlen hibakódokat irt. folyamatosan, folyton újraindult így cserélve lett az alaplap(arra gondoltam az a rossz) egy uj sapphire pure black x58 ra. ami ma jött meg. összeszerelés után minden kezdődött előröl. még a telepités fel is ment de folyton kikapcsol a gép! utánna egyből vissza se lehet indítani. Van h a bios előtt kikapcsol, de ennél az alaplapnál már nem ír hibát. Kérlek segítsetek h mi lehet a baj!!!!!!!!!!

(#17533) kilcsifalo válasza Ruszki (#17531) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Először is köszönöm!

Azt én inkább kihagynám...nem vagyok egy Macgyver típus :D
Olvastam már ilyen hibajelenségről,de főleg laptopokkal fordult elő,ott sokan a tápot vélték a hibajelenség forrásának.Holnap érkezik egy FSP Hexa 400W-os vadi új táp.Havernak rendeltem,de kíváncsiságból ki fogom próbálni hogy azzal mit produkál.

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#17534) cinkoxid válasza Tito1987 (#17532) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Próbáltad másik tápegységgel?

adam3

Állítsd vissza alapra a biost, hátha úgy jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17535) Tito1987 válasza cinkoxid (#17534) üzenetére


Tito1987
csendes tag

szia. a bios-t visszaállítottam. teljesen gyári minden. lehetséges h egy teljesen uj tápegység rossz legyen?

(#17536) Gyufaaa válasza Tito1987 (#17535) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lehetséges. Ameddig nem próbálod ki nem tudod meg sajnos.

(#17537) Stripio válasza #40731136 (#17050) üzenetére


Stripio
csendes tag

Sziasztok, a következő gond lenne a következő géppel:

ASRock z77 pro 3
i7 2600 (NON-K!)
2x8GB Kingston Hyperx 1600Mhz cl9
MSI HD 7850 Twin Frozr III 2GB OC
HDD: 500GB
700GB
SSD: OCZ Agility 3 60GB
Chieftec 500W CTG

Szépen, tökéletes ment a gép, egész addig ameddig az előző, 6850-es kártyát ki nem vettem.
Ezután megpróbáltam az alaplapi vga-t használni, de nem jut el a windows töltéséig és folyton újraindul.
Azt gondoltam, hogy valami baj van az alaplapival, nem telepítettem valamit, ma megvettem a 7850-et, beleraktam és ugyanez a jelenség.
Beraktam a windows 7 cd-t, újrahúztam az egészet -ezt persze engedi-, viszont amikor befejezte a win7 telepítését és bejelentkezne, kiírja, hogy kijelentkezés, majd leállás, újraindul aztán megint nem jut el a win7 töltéséig és folytatja az újraindulgatást.
Kihúztam, bedugtam mindent, de semmi változást sem értem el.
CMOS reset is volt.
Most az SSD-n futattom a DBAN-t, arra gyanakszom, hogy valami vírus lehet.

(Véletlen nyomtam a 17050-es válaszolására!)

[ Szerkesztve ]

(#17538) Tito1987 válasza Gyufaaa (#17536) üzenetére


Tito1987
csendes tag

na majd ma délután egy másik táppal csinálok egy próbát!

(#17539) akos86


akos86
aktív tag

Olyan problémával fordulok hozzátok amivel 6 éves pályafutásom alatt még nem találkoztam.

Adott egy p4p800 vm alaplap 2,53 as celeron cpuval. Ha ráteszem a hűtést (gyári) és ráfeszítem szépen a procira akkor nem indul el a gép, bekapcsol de nincs kép. Viszont ha ráteszem és nem feszítem rá akkor elindul és működik.

Én speciel alaplap hibára gyanakodnék. Kíváncsi vagyok valaki találkozott e már hasonló esettel.

üdv Ákos!

3dfx, gone but never forgotten...

(#17540) Gabbroirvine válasza wmati (#17006) üzenetére


Gabbroirvine
csendes tag

igen :K

gabbroirvine felhasználónak 71 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17541) Gabbroirvine válasza akos86 (#17539) üzenetére


Gabbroirvine
csendes tag

akkor ott a tokozásnál van a bibi

lehet érintkezési hiba de lehet hogy az alaplapi CPU socket kezd meghalni

vedd ki a procit tisztítsd meg a foglalatot és tedd vissza

gabbroirvine felhasználónak 71 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17542) akos86 válasza Gabbroirvine (#17541) üzenetére


akos86
aktív tag

Már megcsináltam, arra gondoltam hogy kontakt sprével befújom hátha jó lesz de már kezdem feladni. Így lazán a cpu hűtőt nem igazán hagynám mert az elég barbár lenne.

3dfx, gone but never forgotten...

(#17543) Gabbroirvine válasza akos86 (#17542) üzenetére


Gabbroirvine
csendes tag

próbáltad másik hűtővel?

a procinak minden lába tökéletes?

gabbroirvine felhasználónak 71 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17544) akos86 válasza Gabbroirvine (#17543) üzenetére


akos86
aktív tag

A proci lábai jók nincs elhajolva/letörve egy sem, tiszta véletlen találtam egy másik cpu-t azzal meg indul rendesen ahogy kell. Akkor a procival lesz vmi gubanc.

3dfx, gone but never forgotten...

(#17545) Gabbroirvine válasza akos86 (#17544) üzenetére


Gabbroirvine
csendes tag

az akkor több mint valószínű...

gabbroirvine felhasználónak 71 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17546) Gyufaaa válasza akos86 (#17539) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az alaplap, amikor ráteszed a hűtőt, le van rögzítve a házba vagy az asztalról indítod? Gondolok itt arra, hogy az alaplap minimálisan meghajlik, ahogy a hűtőt megfeszíted a foglalaton és ezért nem érintkeznek a lábak rendesen, vagy a nyákon van valami bibi. :U

(#17547) Gabbroirvine válasza kilcsifalo (#17530) üzenetére


Gabbroirvine
csendes tag

lehet a háznak kezd behalni a bekapcsológombja

a mikrokapcsolók könnyen tönkre tudnak menni

próbáld ki egy másik házzal :C

gabbroirvine felhasználónak 71 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#17548) akos86 válasza Gyufaaa (#17546) üzenetére


akos86
aktív tag

Házban van beszerelve de próbáltam asztalon is ott is ugyanez volt a helyzet. Ezzel a másik procival hibátlanul indul úgy hogy rá van rögzítve rendesen a hűtés.

3dfx, gone but never forgotten...

(#17549) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
Adott egy számítógép amire operációs rendszert szeretnék telepíteni, viszont boot közben megáll/lefagy. Kiírja, hogy Boot from CD: olyan két másodpercig pillog a kis vonal, de utána eltűnik és úgy marad. Mi lehet a probléma? :F

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#17550) #92415744


#92415744
törölt tag

Üdv jóemberek,
Nekem is lenne egy keresztkérdésem, ilyennel még nem találkoztam, a hiba a következő.
Néha gondol egyet a gép, és elmegy a kép menet közben, majd kikapcsol a monitor. Nem indul újra a gép, csak nincs kép.
Olyankor nyomok egy resetet a gépen, akkor se jön vissza a kép, majd kikapcsolom, visszakapcsolom, akkor már van kép.
Van, hogy 5 óráig kibírja, van, hogy 20 perc után csinálja.
Ja, és a biosban visszaáll minden az alapértékekre, újra be kell állítani a proci frekvenciáját.

A gép egy 130 éves AMD Athlon xp 2500+ egy inno3d fx5200-vel. :)

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.