Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) quailstorm válasza Fasirth (#22000) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Fura...

MTP mód nincs benne véletlen? Vagy épp azzal próbálkozol? Mert az MTP az bugol XP alatt nálam, nem megy... meg senkinek. Javítást még nem kerestem, van még 3 másik windowsom meg egy linuxom.

(#22002) Fasirth válasza quailstorm (#22001) üzenetére


Fasirth
csendes tag

Mind a 3 verzio próbàlva lett:usbhàttér,mtp,kamera
Felismeri mind,mihelystbkattintok a cserélhető lemezre...csak homokóra és jön a hibaüzenet

(#22003) quailstorm válasza Fasirth (#22002) üzenetére


quailstorm
nagyúr

az baj...
az USBháttér meg tudtommal illesztőprogram nélkül is hibátlan, hisz az a lényege
Milyen drivert rakattak veled fel?

(#22004) Fasirth válasza quailstorm (#22003) üzenetére


Fasirth
csendes tag

Az atab okosteló gyàri drivert
Mtk 6577...
De illesztöprogi nélkül se ment....

[ Szerkesztve ]

(#22005) tornas válasza petata (#21998) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem megint a tápod gyengélkedik (a nagyobb terhelést nem bírja). Megpróbálnám egy másik tápegységgel ismét.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22006) Bacy85 válasza Bacy85 (#21978) üzenetére


Bacy85
csendes tag

Valakinek valami ötlete?

(#22007) petata válasza tornas (#22005) üzenetére


petata
őstag

Értem, köszi. Szólok az illetőnek.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#22008) tornas válasza Bacy85 (#22006) üzenetére


tornas
őstag

Az összes PCI foglatban is kipróbáltad?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#22009) dt451 válasza #10726912 (#21986) üzenetére


dt451
csendes tag

Ma megjött a tesóm a táppal... plusz a teszteléshez kivettem a lapot a házból. A memóriafoglalatok felett ekkor szúrtam ki a három kondenzátort, amik enyhén púposodni kezdtek, és mintha oxidálódás nyomai látszanának a felületükön. Így az alaplapban már biztosan nem bízom. Bár láttam már púpus kondikkal évekig működni lapot, és memóriahibát sem generált a memtestek során a dolog...

Van esetleg valaki aki nagy biztonsággal cserélgeti a kondikat? Nem volna baj tenni egy próbát, hátha menthető még a lap. Holnap azért egyszer még elindítom, mit mutat.

Valaki tud nekem egy házilagosan kivitelezhető módszert tápegység bemérésre? Bár egyre biztosabb vagyok benne, hogy nem a Hipro HP-W700WC3 adta meg magát... azért szeretnék biztosra menni. Nagyon masszív, nagyon stabil darabnak bizonyult idáig. Egyes tesztek szerint alázza azokat, amikre most pótlólagosan keretem volna. Ha házilagosan nem is tudom megoldani, egy megbízható szakihoz elvinném beméretni. Rászolgált, és jó esetben még évekig szolgálhatna.

(#22010) kacsaesokos


kacsaesokos
tag

Sziasztok

A gépembe van egy ssd azon van a rendszer, egy másik vinyó adatoknak, és ma vettem egy 3.kat is. Bedugtam a rendszer felállt, szépen felrakta az új vinyó drivereit, de utána hirtelen kifagyott, újraindítottam és azóta se kép se hang.
A ventillátorok felpörögnek, viszont se kép se hang, az alaplap nem sípol, a monitor ledje pedig villog... de nem írja, h no signal...
Próbáltam már csak ssd-vel elindítani, de ugyan ez.
Valakinek vmi ötlet?

Bocsánat a helyesírásért, mobilról próbálkozom.

(#22011) Benjament


Benjament
tag

Sziasztok!

Néhány hete kitalálta a gépem , hogy natúrba újraindul. Ez annyit takar, hogy mondjuk belépek a Tomb Raiderbe és 3 perc után újraindul. Megnéztem az AIDA-val nem mutatott túlmelegedést. Van rá ötletetek, hogy mi okozhatja ezt a jelenséget?
Továbbá van olyan eset hogy amikor újraindul a masina a videókártya nem kapcsol be. Ezt hol tudom ellenőrizni, hogy annak esetleg nincs-e baja?

A gép december végén lesz 1 éves.

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#22012) quailstorm válasza Benjament (#22011) üzenetére


quailstorm
nagyúr

szerintem gyengelkedik a tapod, az hogy all? Milyen? Tesztelni masik gepben tudsz csak.

(#22013) #10726912 válasza Benjament (#22011) üzenetére


#10726912
törölt tag

Gyengélkedhet bármi a gépedben. Szisztematikusan tesztelj végig mindent. A ramokkal kezd, egyesével minden slotban. Aztán szerezz csere alkatrészeket, vga-t, tápegységet).

(#22014) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Sziasztok!
Kicsit off lesz, de van egy olyan kérdésem, hogy találkozott valaki olyannal, hogy beindítom a gépet és a bootmenübe működik a billentyűzet, de ha újra akarom rakni az XP-t ott nem tudok nyomni semmilyen billentyűzetet!?
Ha valaki tudna segíteni, vagy tudja miért van kérem írjon !
Köszi!

" Just remember Manchester is RED! "

(#22015) alibaba78 válasza Zimmi91 (#22014) üzenetére


alibaba78
őstag

Kapcsold ki az usb3-at a biosban.

(#22016) Zimmi91 válasza alibaba78 (#22015) üzenetére


Zimmi91
addikt

Kb 10 éves gépről van szó :) PS2-es billel se ment, nem tudom mi lehet a gubanc ..

" Just remember Manchester is RED! "

(#22017) alibaba78 válasza Zimmi91 (#22016) üzenetére


alibaba78
őstag

:D Pont ugyanilyen problemam volt a mostani gepemmel azert gondoltam, hatha ugyanaz. Az adatlapod neztem elso blikkre...

(#22018) Benjament válasza quailstorm (#22012) üzenetére


Benjament
tag

ASROCK H77 Pro4/MVP
db CHIEFTEC CTG-550-80PB 550W OEM
db GIGABYTE GV-N660OC-2GD GTX660 2GB GDDR5 PCIE
db INTEL Core i5-3570 3.40GHz 1155 BOX
db PATRIOT 8192MB Signature DDR3 1333MHz CL9 KIT PSD38G1333K

ez a masina

készenléti állapotba amikor lenyomok egy gombot ,hogy behozza a képet, kikapcsol és hiába kapcsolom be a monitor készenlétibe marad

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#22019) quailstorm válasza Benjament (#22018) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ez egy elég korszerű cucc...
Rakj fel egy 280-as WHQL nVidia drivert. Jobb ötletem nincs.

Naplózva van valami az újrainduláshoz?

(#22020) Krakesz27 válasza petata (#21998) üzenetére


Krakesz27
tag

nekem is volt hasonló jelenség a régi gépemnél mint neked, hogy játéknál valamikor gondolt egyet és újra indult és nekem akkor az volt a gond, hogy a bios volt frissítve és azért csinálta. Lehet nálad is a bios frissítés tett be én arra gyanakszom :)

(#22021) Benjament


Benjament
tag

Most néztem az Eseménynaplót és tele van hibával illetve figyelmeztetéssel.

Figyelmeztetés 2013.11.03. 6:56:18 Diagnostics-Performance 200 Leállítás teljesítményének figyelése
Figyelmeztetés 2013.11.02. 6:53:24 Diagnostics-Performance 200 Leállítás teljesítményének figyelése
Hiba 2013.11.01. 20:51:15 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Figyelmeztetés 2013.11.01. 12:06:24 Diagnostics-Performance 200 Leállítás teljesítményének figyelése
Figyelmeztetés 2013.11.01. 7:21:34 Diagnostics-Performance 203 Leállítás teljesítményének figyelése
Figyelmeztetés 2013.11.01. 7:21:34 Diagnostics-Performance 200 Leállítás teljesítményének figyelése
Hiba 2013.10.31. 12:49:01 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Figyelmeztetés 2013.10.31. 12:02:44 Diagnostics-Performance 101 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Hiba 2013.10.31. 12:02:44 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Hiba 2013.10.31. 10:00:21 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Hiba 2013.10.31. 9:52:00 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése
Hiba 2013.10.31. 6:48:22 Diagnostics-Performance 100 Rendszerindítási teljesítmény figyelése

van ezekből jópár:D

és ezzel most mit kezdjek?:)

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#22022) Benjament


Benjament
tag

100, 101, 108, 200 ,203, 300 ezekkel a hibakódokkal találkoztam, egy infós ismerős azt mondta , egy újratelepítés megoldja a problémát , éjjel kipróbálom

"Ideje élni vagy halni hagyni"************* Azért küzdj, hogy győz, ne azért, hogy ne veszíts!

(#22023) Zsivaagoo válasza Benjament (#22021) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A win energiagazdálkodása teljesen kikapcsolja a VGA-t, de nem éleszti újra.
Kicsit kotord meg a beállításokat. A monitort kikapcsolhatja, de a VGA-t ne "ölje le"!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#22024) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Mint a topik mutatja nem indul el a gepem. Gondolt egyet es mrgfagyott minden. Resetteltem. Azota nem indul el. A Bios sem jon be. Plusz tunet, h a bekapcsolo LED ami mindig vilagit, ilyenkor elalszik. Lehuztam rola mindent. De ugyanez a tunet. Alaplap elhullhatott?

Update: Kihuzom a tapkabelt es varok vele. Minel tovabb "pihentetem", utanna bekapcsolaskor annal tovabbjut. Most mar a Biosig. Aztan feket kepernyo es bekapcsolo led elalszik

[ Szerkesztve ]

(#22025) Amu válasza n00n (#22024) üzenetére


Amu
tag

vedd ki ramot, nézd meg hogy a speaker be van-e dugva. Indítsd el!
ha sípol a gép, akkor van még reményed, hogy nem a lap a rossz

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#22026) CoolMan válasza n00n (#22024) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A tápod is lehet rossz. Egy kölcsön táppal én megnézném.

szerk:(#22027) n00n: Milyen tápod van? Milyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#22027) n00n válasza Amu (#22025) üzenetére


n00n
őstag

RAM kiszedve. 3-at sipol. Ezelott kicsit tovabb hagytam lehuzva a tapot es mar elment a OS valasztoig.

Sajna most nincs nalam masik tap. De majd kerek. Tovabbi tunet: Mar ketszer szallt el par hete adat az SSDmrol.

(#22028) n00n


n00n
őstag

Most már 100%, hogy táp hiba. Kértem a szomszéd sráctól egy nem használt tápot. És ezzel oké. Egyelőre ezzel szeretném használni, amíg az én tápom nem jön meg amit rendelek. Viszont nem tudom, hogy oké lesz-e minden vele.

Ilyen tápom volt:

Az ideiglenes:

Bocs a rossz minőségért. Ezek hány Wattosak?

A régire egy GTS 250-es videokártya. 1 64GB-os SSD és kettő 500 GB-os HDD volt rákötve. Erről az egyik HDD-t lehúztam, azt tudom nélkülözni. Így elbírhatja? Köszi.

(#22029) Amu válasza n00n (#22028) üzenetére


Amu
tag

szerintem 400-as, de nem biztos, azért én nem terhelnék nagyon egy ilyen tápot :))

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#22030) n00n válasza Amu (#22029) üzenetére


n00n
őstag

Csak netezgetnék vele, esetleg film. Játszani, csak vidótszerkeszteni eszembe sincs vele.

(#22031) Amu válasza n00n (#22030) üzenetére


Amu
tag

cpu-t ne húzd és azért egy darabig elmegy vele :)
Meg esetleg van plusz hűtés azt is leszedheted, de ha nem bírja úgyis észre fogod venni, Tönkre nem tesz semmit

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#22032) n00n válasza Amu (#22031) üzenetére


n00n
őstag

Köszi. Akkor használom abba a pár napba még meg jön az új.

(#22033) Zsivaagoo válasza n00n (#22032) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem egy életbiztosítás az a kölcsöntáp. Kuka műfaj, még akkor is ha új.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#22034) n00n válasza Zsivaagoo (#22033) üzenetére


n00n
őstag

Nem is akarom tovább használni, mint egy hét. Amíg meg nem jön az új.

(#22035) Zsivaagoo válasza n00n (#22034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Sűrűn imádkozni, keveset gépezni. ;) :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#22036) #10726912 válasza n00n (#22032) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csak ne terheld, mert olyan lesz, ha megy, mint a jó nő: mindent visz.Tényleg nem élet biztosítás az a táp.

(#22037) CoolMan válasza n00n (#22034) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én egy napig sem használnám. :N

(#22038) Dancii


Dancii
csendes tag

Sziasztok.

Egy elég komplex szitum van, de már tanácstalan vagyok.

Adott 2 gép, és 2 videokari:

Az első a jelenlegi konfigom:
Egy MSI-K9N SLI lap, AMD Athlon 64 x2 proci..és az egészet egy elég fos táp hajtja, egy 400Wos Codegen..
Mikor megvettem évekig egy Gigabyte 8400GS karival ment, tette a dolgát. Gondoltam újitok egy hajszálnyit, vettem egy szintén MSI 8600GT karit. Szépen ment is úgy kb. 2 hónapig, aztán egyszer csak nem indult meg vele a gép. Kiszedtem, átpróbáltam a másik PCI-E foglalatba, mert SLI lap lévén 2 van, abban megint elment egy darabig, aztán megint KO..azóta akárhova teszem, semmi..
Bele is törődtem, félreraktam..marad a 8400, tökéletesen megy.

Nemrég elkezdtem muteromnak egy gépet összerakni, csak ugy netezgetni.
Egy ASUS P5LD2-X lap, jelenleg egy 3GHz-es P4 van benne, de vettem bele egy C2D E4500at csak még nem tettem bele.
De ugye kéne bele videokari... jah a táp szintén valami noname (legalábbis nekem, valami Skyline dar series), de az kicsivel erősebb, 515W elvileg.
Na elő újra a 8600GT, beletesz..hát érdekes: minden első indításkor nincs kép..a gép teszi a dolgát, mennek a vinyók, még a win is bebootol..de kép ohne. Ha csinálok egy soft-resetet, onnantól szuper..amíg teljesen le nem kapcsolom. Utána ugyanez a sztori.
Az én 8400GS-emet beletéve tökéletes.

Oké, kéne másik kari. Szereztem még egy 8400GS-t. Beleteszem, ugyanez a jelenség..
Saját gépemben néha megindul, de inkább nem..muteréban meg elsőre nincs kép, utána van..igaz, néha még a BIOS-ban is szépen bekockáz meg ilyen piros pálcikák látszódnak:

Kép

Szóval már készen vagyok, ötletem sincs. Azt az ASUS lapot amire most építkezek néhány napja bontották tesómék, évekig ment nekik..
Ennyire pechem lehet, hogy 2 ugyanolyan hibás karit fogtam ki? Vagy a lapok..? a tápok..?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#22039) Dancii


Dancii
csendes tag

Ja, még annyit tennék hozzá, hogy a régi, mindkét gépben szuperul működő 8400GS 64bites...míg a 2 új ami szarakodik 128bitesek..bár tudtommal ennek nem szabadna számítania.

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#22040) djdaniel válasza Dancii (#22039) üzenetére


djdaniel
senior tag

"BIOS-ban is szépen bekockáz meg ilyen piros pálcikák látszódnak"
vga memória hiba lehet.

nem add képet a vga, nyilván elszállt a gpu alatt a golyózás.

(#22041) merta


merta
csendes tag

Sziaztok!
Usb-ről próbáltam bootolni egy PIII-as gépen, majd mikor beléptem a biosba és láttam, hogy nincs ilyen opció (régebbi az alaplap), újraindítottam a gépet, kiírta, hogy a bios beállítások megváltoztak, rakjam helyre őket, de akkor már a billentyűzetre nem reagált, megint újraindítottam és azóta vinyó, venti felpörög, de se kép, se sípolás nincsen. Billentyűzet nem világit, egér az igen (usb-s). Többszöri elemcserével próbálkoztam, de az sem segített. Esetleg valami ötlet...

(#22042) Amu válasza merta (#22041) üzenetére


Amu
tag

Bios reset volt már?
lehet hogy le van merülve az elem, és esetleg a cpu-t nem kezeli jól alapba és azért (tipp)

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#22043) merta válasza Amu (#22042) üzenetére


merta
csendes tag

Köszi a tippet, de resetre sajnos nincs lehetőség ezen a lapon, elemet meg már vagy öt darabot cseréltem benne, de semmi változás, úgyhogy én arra gyanakszom, hogy akkor valamiért tönkrement ez a régi jó lap. Kár érte.

(#22044) #10726912 válasza merta (#22043) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem biztos, hogy az alaplap...
Cserélj tápegységet, ramot, VGA-t, s mindent húzz le az alaplapról, se hdd, se semmi ne legyen az alaplapodon (amíg ezekből nem szerzel csere idejére másikat, addig bármi lehet hibás, amit nem teszteltél próba darabbal).. BIOS resetelést meg tudod úgy csinálni, hogy kiveszed a gombelemet az alaplapból és kihúzod a tápegységből a tápkábelt. Ezt hagyd így egy percre, aztán próba.
S húzd le a 20pines molexet, de a billentyűt, egeret, mindent...mert bármi bekavarhatja az alaplapot. Végső esetben kiveheted a CPU-t is...mindezt csak azért, mert lehet egy kontakt hiba is.
Na ha ezeken túl vagy, akkor sirathatod a lapot:)

(#22045) Dancii válasza djdaniel (#22040) üzenetére


Dancii
csendes tag

Én is arra gondoltam, de akkor miért mindig csak első indításra? Állítom ezeknek lelkük van xD
Csak azért agonizálok, mert a 2 kártyát egy év eltéréssel vettem, mennyi az esélye, hogy pontosan ugyanaz sz*r mindkettőn..?

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#22046) tatyo134


tatyo134
csendes tag

Sziasztok! Azért írok, mert máma lecseréltem az Asus Sabertooth r2.0 alaplapot és az Amd 8350-em, egy inteles konfigra: Gigabyte x79s-up5-wifi alaplapot és egy intel i7 4820 procit és az a probléma, hogy bekapcsolom a gépet és kb 3s mulva leáll, újra bekapcsol magátol és ezt addig csinálja ameddig le nem kapcsolom a tápot. Próbáltam, hogy leszedek mindent róla, de akkor is csinálja, biosba se tudok belépni. A konfig további elemei a következők: corsair gs600 táp(600w), asus radeon 7970 ghz edition, 16gb corsair vengeance 1600mhz RAM. Válaszokat előre is köszönöm!

A teremburáját!

(#22047) membrandj válasza tatyo134 (#22046) üzenetére


membrandj
nagyúr

Üdv!

Mostanában azzal szórakozik a gépem,hogy megfagy 3-4 másodpercre, utána megy tovább. Leállítás után a táp venti és a cpu venti is pörög tovább. Csak úgy tudom kikapcsolni,hogy hosszan nyomom a bekapcs gombot. Monitor viszont elsötétedik. Ötletek,hogy ez milyen hibára utalhat? Reset után semmi baja.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#22048) merta válasza #10726912 (#22044) üzenetére


merta
csendes tag

Köszi, még nem dobtam ki, végig próbálgatom ezeket, hátha valami segít.

(#22049) palika29


palika29
csendes tag

Sziasztok!

Van egy dégebbi HP asztali gép. AMD 4000+ os proci. gyári hdd mellé beletettem egy 64 GB SSD-t amin a rendszer van Win Xp SP3

Mostanra olyan szinten belassul, minden kattintás percekig tart. sokszor 4-5 percig megáll gondolkozni.

HDD sentinel szerint minden ok. TRIM nincs bekapcsolva azt írja.

esetleg ötletek mivel lehetne életképessé tenni?

http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep/komplett_pc_asztali_szamitogepek/hp/hp_compaq/hp_compaq_amd_athlon_x2_4000_pc_1781713835.html

ilyesmi majdnem pont ugyan ilyen

(#22050) Mauddip válasza Mauddip (#21956) üzenetére


Mauddip
aktív tag

Valaki?

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.