Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) #10726912 válasza medve74 (#17900) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha jól értem, nem tudsz belépni a BIOS-ba, csak dob egy hiba kódot, a portokat nem listázza ki és újra indul.
Nincs rádugva semmilyen eszköz? Se billentyűzet, se egér, semmi ne legyen rajta, USB-s portok sem. Ha semmi sem segít rajta, akkor az alaplap adta meg magát (volt Asrock lapom, amin tönkre ment az IDE vezérlő, Volt viszont olyan is, amin egy rossz LAN okozott gondot, illetve PS2-es port. Ha IDE vezérlő vagy hasonló gond hibásodik meg, akkor sajnos vagy javíttatás, vagy kukázás a vége).

(#17902) RVR400 válasza medve74 (#17900) üzenetére


RVR400
veterán

Próbáld meg winchester nélkül indítani, szerintem ott is lesz valami gubanc.

(#17903) Muszti001 válasza #10726912 (#17892) üzenetére


Muszti001
csendes tag

Szia!

Köszi a választ, a másik táp próbán már túl vagyok, de ugyanaz.
Proci csere is megvolt, ugyanaz.
Viszont, ha a memót másik slotba raktam, akkor már 1hosszú 2rövidet sípolt pár próbálgatásig, de utána megint ugyanez lett, vga-val és nélküle is :(
Aztán egy idő után mindegy volt neki, hogy mit hova rakok és hogyan próbálom, akkor is ez a fura 5-ös csippanás jelentkezett.
Arra gondoltam, hogy talán a feszstab ic-knél a proci melletti borda környéki kondikat kéne még cserélni hátha, de lehet teljesen felesleges a ráfordított idő.
Esetleg tud valaki egy frankó helyettesítő lapot, amivel nem volt eddig hasonló / szokásos probléma?

A további segítségeket is előre is köszönöm, üdv :R

Hétköznap 9:00-21:00 között hívható is vagyok a 06709446120 számon

(#17904) PC-rev-RM válasza #10726912 (#17892) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Köszönöm a választ!

Jó hír, hogy beszéltem egy helyi boltossal, 2 nap múlva viszem be hozzá a gépet. Megengedte, hogy a boltkészlet alkatrészeivel kipróbálgassak/kicserélgessek mindent, amíg ki nem derül pontosan, mi a hiba - mindezt ingyen! (A tapasztalatot természetesen megosztom Veletek!)
Hát eléggé meglepődtem. Vannak még jó fejek a világon :)

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#17905) #10726912 válasza Muszti001 (#17903) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát...nézelődj körbe a használt piacon, talán rálelsz olyanra, amit érdemes megvenni. Sajnos a nagy nevek is befürödtek már termékeikkel, volt ASUS-om is, ami döglődött és volt Asrockom is, ami nagyon sokáig üzemelt, ugyanez már szinte mindre igaz. Itt a PH-n találsz bőven, esetleg kérdezd meg az alaplapos topicban:) A javítás sajnos valóban kérdéses, hogy megmentené-e a lapot...ha nem sajnálod az időt, cserélgesd ki a kondikat, de...
Sok sikert!
PC-rev-RM: Nem semmi ember illetve boltos :R Várjuk a fejleményeket:)

(#17906) retro*


retro*
csendes tag

Hali!
nekem nem tud segíteni senki?
lenne egy olyan kérdésem mi lehet a baj akkor ha windows élményindex nem frissíthető?
azt irja valami egyéb összetevők hiba miatt :/
meg a másik bajom,hogy minden újra índításnál a gép kéri az f1-es indítást ki ír valami runtime errort. :/

(#17907) medve74 válasza #10726912 (#17901) üzenetére


medve74
csendes tag

Mindent úgy csináltam ahogy mondtad de semmi változás alaplap kuka.Azért a proci még jó lehet benne?Köszönöm a segítséget. :R

(#17908) ThinkAgain válasza #10726912 (#17905) üzenetére


ThinkAgain
tag

Na hello!

Már oda is adtam egy kollégának itt PH!-n. Már ott feltűnt mindkettőnknek, hogy az egyik kondi enyhén púpos. Egyéb hiba még nem derült ki. A kondi a legnagyobb volt a tápban. Szerinted okozhatta/hatja ez a hibát? Persze holnap kiderül, de azért érdekel a véleményed ;)

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17909) ThinkAgain


ThinkAgain
tag

Pontos elemzés (elkészült a táp):

A 12V-os ág 11.5V-t adott, most (javítás után) 12.5-öt.

Lehetett ez a gépem baja?

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17910) janitor01 válasza retro* (#17906) üzenetére


janitor01
tag

Pontos hibaleírás sokat segítene. Mert a valami miattra és valami errorra az a válaszom, hogy valami nem jó:)

(#17911) CoolMan válasza retro* (#17906) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Első körben csinálj egy BIOS resetet.
Valamint, jó lenne ha leírnád a géped összetevőit jobban tudunk segíteni.

(#17912) retro* válasza CoolMan (#17911) üzenetére


retro*
csendes tag

csináltam már bios resetet is,kivettem a memória ellemet is,de akkor is kéri az f1-et :F
és élményindexet sem lehet lefuttatni,mingyárt leirom milyen hibát ir ki.

(#17913) Kuszage


Kuszage
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni hogy mi lehet a PS3-mam baja
2009 decemberébe kaptam és nemrég elromlott :( se kép se hang és ha ki akarom kapcsolni 3 sípolás és semmi
http://www.google.hu/imgres?imgurl=http://24.media.tumblr.com/tumblr_mcsyk6ioWO1rk5dgco1_1280.jpg&imgrefurl=http://updates.kotaku.com/post/34751984593&h=492&w=875&sz=49&tbnid=Wm4L3VXoqbys5M:&tbnh=60&tbnw=106&zoom=1&usg=__0Hipf1YAUM8qon3aEMho16X6510=&docid=s6E61zppQDvyJM&sa=X&ei=KlcmUbbdJcjXtQamxYDYBA&ved=0CGsQ9QEwBw&dur=1560

ilyenem van légyszi segítsetek...

(#17914) retro* válasza CoolMan (#17911) üzenetére


retro*
csendes tag

(#17915) retro* válasza Kuszage (#17913) üzenetére


retro*
csendes tag

Valaki ha tudja mi a megoldás,nagyon megköszönném!

(#17916) RVR400 válasza retro* (#17914) üzenetére


RVR400
veterán

BIOS flash első körben. Ha nem oldja meg, akkor fizikailag BIOS-chip csere, ha cserélhető. Ha nem ,akkor lapcsere.

(#17917) retro* válasza RVR400 (#17916) üzenetére


retro*
csendes tag

Bios flash azt hogyan kell? mert ha el magyarázod nekem,megcsinálom :)
csak már idegesít nem ugy müxik a gép ahogy kellene. :F és mejk a bios chip?

(#17918) RVR400 válasza retro* (#17917) üzenetére


RVR400
veterán

Ezt mos ráhagyom Tigerre, mert ugyan lebaszott a múltkor, hogy jöhetnék gyakrabban ,de most rohanok focizni. Írd meg az alaplapod pontos típusát hozzá! Este 10 előtt itthon leszek, ha esetleg addig nem oldódik meg.

(#17919) retro* válasza RVR400 (#17918) üzenetére


retro*
csendes tag

rendben,előre is köszi!
alaplap tipusa: MSI G41M-P26

(#17920) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziasztok. Adott egy ősrégi pentium 4 gép, és nem indul :( . Bekapcsolom, és amikor bootolni kezdene kikapcsol mintha kihúzták volna a konnektorból. Beleraktam egy másik vinyót(volt rajta egy régi xp telepítve), arról beindult, ment két órát, majd újraindításnál megint ugyanez a hiba. Eredeti windows cédéről sem lehet elindítani bootolásnál ugyanúgy elszáll. Ha kiszedem a vinyót meg a windows cédét is, akkor ugye nem tud miről indulni, akkor nem kapcsol ki. Ötlet? Alaplap?

(#17921) PainKiller13 válasza marlboromen (#17920) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem táp vagy alaplap.

(#17922) marlboromen válasza PainKiller13 (#17921) üzenetére


marlboromen
aktív tag

A táp egyáltalán nem meleg. Persze attól még gondolom lehet rossz...

(#17923) PainKiller13 válasza marlboromen (#17922) üzenetére


PainKiller13
őstag

Szerintem nézd meg másik táppal, azt nem nehéz szerezni, legalább azt kitudod zárni, ha meg mégsem, akkor valószínüleg az alaplapon lehet rossz valami, azt már nehezebb, főleg működőképes régit szerezni.

(#17924) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Üdv! Szeretném ide áthozni a kérdésemet, lehet nem konkrétan merevlemezzel kapcsolatos:

Windows 7 újratelepítést szerettem volna végezni egy régebbi gépben egy WD500as satás vinyóra, előtte a szükséges adatokat persze lementettem egy másik vinyóra egy másik gépen.

Az installt pendriveról csináltam (a régi gépen), partícionáltam, formáztam olyan méretűre, ahogy előtte is volt.

A telepítés végig is ment az első újraindításig, és mikor be akartam menni a biosba (hogy a vinyóról induljon a rendszer) a vinyó felismerése után megállt (azon a képernyőn, ahol felismeri a bill-t, cdrom-ot stb). A merevlemez típusát még kiírja, de azt már nem, hogy Auto-detecting USB Mass Storage Devices.. Próbáltam többször is, de mindig ugyanott áll meg, de nem fagy le, csak áll. Vártam kb 20 percet de semmi. Viszont mikor lehúztam a vinyót indítás előtt, utána meg be tudtam lépni a biosba, indult rendesen.

Gondoltam kipróbálom a másik gépben, ott meg minden rendben működött, látta a bios, tudtam is folytatni a telepítést.

Viszont most, hogy már felállt a win7, a régi gép még mindig megáll a vinyó felismerésénél, és ez gond, mert abban gépbe kellene neki működni, és eddig is abban volt, tegnap újrainstallálás előtt még rendben működött.

Tehát ha kihúzom a vinyót(WD500) elindul a rendszer, másik merevlemezzel(WD640) de ugyanazzal az adatkábellel szintén működik, és másik gép rendesen felismeri a WD500ast és bootol is róla. Most már nincs sok ötletem, talán egy BIOS frissítés kell neki (bár eddig is ez a vinyó volt benn, nem hiszem, hogy ezzel változik vmi)

Szerintetek mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#17925) RVR400 válasza retro* (#17919) üzenetére


RVR400
veterán

Töltsd le először ezt.
Tömörítsd ki egy pendrive-re.
Aztán restart, majd DEL gombbal be az UEFI-be. Utility menü, aztán M-Flash. Ott kitallózod a pendrive-on a cuccost, és okézol. Ha végez, akkor restart.

(#17926) retro* válasza RVR400 (#17925) üzenetére


retro*
csendes tag

okés próbálom is,aztán mondom mi a fejlemény.

(#17927) retro* válasza RVR400 (#17925) üzenetére


retro*
csendes tag

Ez lenne a flashselés?
végig ment de akkor is kéria az f1-et :F

(#17928) RVR400 válasza retro* (#17927) üzenetére


RVR400
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#17929) RVR400 válasza RVR400 (#17928) üzenetére


RVR400
veterán

Esetleg ez:

I just had this happen to my little brothers computer last night. Here is how you fix it.

1. Clear the BIOS.
2. Turn the system on.
3. AFTER 2 SECONDS PRESS CTRL THEN PAGEUP. You will hear a series of beeps.
4. Let it go for about 10 seconds.
5. Clear the BIOS again.
6. Go into the BIOS and find the 'Clear NVRAM' setting and put it to yes.
7. Save and exit.
8. Reboot.

That should work.

(#17930) retro* válasza RVR400 (#17929) üzenetére


retro*
csendes tag

és mit kell csináljak ezzel? :)

(#17931) RVR400 válasza retro* (#17930) üzenetére


RVR400
veterán

Lefordítom:

1. Clear the BIOS. - nullázd a biost (jumpernek kell lennie a lapon hozzá)
2. Turn the system on. (kapcsold be a gépet :) )
3. AFTER 2 SECONDS PRESS CTRL THEN PAGEUP. You will hear a series of beeps. (2 másodperc múlva nyomd a Ctrl mah PagUp gpmbokat - ezt lehet, hogy egyszerre kellene, de majd kitapasztalod- sorozatos csipogást fogsz hallani)
4. Let it go for about 10 seconds. (hagy csipogni kb 10 másodpercig)
5. Clear the BIOS again. (ismét nullázd a biost)
6. Go into the BIOS and find the 'Clear NVRAM' setting and put it to yes. (lépj a bios-ba, és keresd meg a Clear NVRAM beállítást, és nyomjd át YES-re)
7. Save and exit. (mentés és kilépés)
8. Reboot. (restart)
That should work. (itt meg aszondja hogy működnie kellene)

:DDD

(#17932) retro* válasza RVR400 (#17931) üzenetére


retro*
csendes tag

rendben kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#17933) gyuri971


gyuri971
csendes tag

Sziasztok. Az a problémám h bekapcsolom a gépet jön beep hang, felpörög a venti is aztán 4-5 másodperc után kikapcsol. tudja esetleg vki hogy mi lehet a gond? uj proci miatt elég sokat nyúztuk az alaplapot, de mivel azt nem ismerte fel visszatettük a régit és akkor jelentkezett ez a probléma ....

(#17934) retro* válasza RVR400 (#17931) üzenetére


retro*
csendes tag

Sikerült a leirtak alapján,nem kéri az f1-et és lefut az élményindex is, huh ezt nem hiszem el,de örülök neki nem kell uj lapot vegyek :C :C :C
Nagyon köszönöm kedves fórumtárs!

[ Szerkesztve ]

(#17935) Vapor


Vapor
aktív tag

Hali!

Egy olyan jellegű problémám lenne, h időnként a gépem magától kikapcsol, full fekete minden majd kb. 15mp után újraindul.
Teljesen random, hogy mikor, mire reagálva mennyi idővel a bekapcsolása után. Volt már videó streamelés, böngészés közben, de egy PDF fájl megnyitásától is, volt h 10 perc után de olyan is, hogy 8 órán át bírta.
Viszont amikor egyszer kikapcsol utána lehetetlen bekapcsolni, kifagy/újraindul a Windows betöltése közben (csökkentett módban sem indul el), van ugyan h sikerül betöltenie de akkor egy sima Firefox inditástól is kikapcsol/újraindul.

Az egyetlen dolog amivel újra életre tudom bírni az az, hogy lekapcsolom a tápot, hagyom egy fél napig, utána vissza, és akkor kb. két napig ujra jó, aztán kezdődik az egész elölről.

Progit, drivert nem telepitettem/frissitettem kozvetlenul a jelenseg kezdete elott, viruskereso, malware nem talál semmit, merevlemezek állapota HD Sentinel szerint hibátlan, semmi sem melegszik túl, kábeleket kívül és belül ellenoriztem rendben vannak.

Van valami ötletetek, hogy mi lehet?
Hardveres hiba (táp, alaplap)? Sajnos ismeretségi körben nincs senkinek alkatrésze amit kölcsön tudnék kérni, így ezt nem tudtam kipróbálni...
Gondolkozom a Windows ujrarakasan, csak felek, h mi van, ha telepítés közben is előadja ezt a kikapcsolosdit... Vagy az segíthet?

Előre is köszi a segítséget! :R

PSN ID: SaLa17 | http://www.flickr.com/photos/isasa7/

(#17936) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

éppen a gépem elindul, de elég sűrűn kékhalálozik. mi lehet az oka? a szövegből amit kiír nem tudok semmit sem kihámozni, meg gyorsan elmegy.
táp? memó?
a wint újrahúztam de semmi....

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#17937) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom kérdésem, de hirtelen nem találtam neki jobb topikot. Egy zavaró dologról lenne szó. Van egy gép ami szünetmentesre van dugva, és ez a szünetmentes "cicereg", nem folyamatosan, de majdnem, nem tudom mi lehet az oka.
Ötletek?

Köszönöm :R

(#17938) Sickboy25 válasza Djuree (#17936) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Memtest, tápcsere és púpos kondik ellenőrzésével kezd...

Illetve teszteld meghajtók nélkül is...

Valdez: talán a kondenzátor cicereg, de a tápos topickban segítenek...

(B)Vapor:(/B) ha tudod rakd újra a windows-t ,de szerintem hardveres hiba lesz. Milyen a tápod? Memóriákat külön -külön teszteld egy memtesttel illetve húzz le mindent, ami nem kell az indításhoz és használd úgy és meglátjuk, hogy ismétli- e a hibát

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17939) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Az ismerős megkért nézzem már meg a gépét mert az idő mindig elállítódik.PC egy 9 éves alap gép volt már akkor is amikor megkapta.Elemre gondoltam ami az alaplapon van,vetünk egy újat és be lett téve de amikor indítottam a gépet csak felpörgött elindult a boot mert halottam,hogy a flopit megberregteti de a képet nem töltötte be.Monitornak a jelző fénye csak villogott.Ez mint írtam 9 év körüli gép még a windows 2000 van rajta és egy nvidia kártya.Az alaplap ilyenkor vissza áll állapotba ,hogy tartósan kivettem az elemet vagy valami elszállt csere után?

(#17940) Sickboy25 válasza qwertly (#17939) üzenetére


Sickboy25
addikt

Húzz le róla mindent és próbáld úgy indítani...

Valamint a memóriákat is vedd ki és felváltva próbálgasd illetve egy teljes tisztítást is csinálj levegősprével + videokari ki és vissza ha van... Illetve tápteszt is kellene...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17941) qwertly válasza Sickboy25 (#17940) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszönöm a választ,meg volt kivettem a 2×256MB memóriákat egyenként raktam vissza videokártyát is kivettem átnéztem a csatlakozókat,hogy nem mozdítottam el amikor kipattintottam az elemet.Tápot nem bontottam le mert amikor indult akkor a egér és a billentyű is világított vagyis kapott feszültséget,és mint írtam be is bootolt valószínűleg mert kereget a flopi meghajtó.

[ Szerkesztve ]

(#17942) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Üdv!

Kicsit instabil lett egy játék alatt a gép (random fps drop), így gondoltam visszaállítom a bios-ban a proci szorzót alapra és a vcore-t is visszatettem auto-ra. Ezen kívül semmit és most nem indul a gép (a windows logo-nál fagy és újraindul). Most őszintén, mit lehet egy ilyenen elszúrni? :W Ránéztem a fesz beállításokra és mintha alapból kevesebb vcore-t kapna auto-n (1.205), mint korábban (1.320). Mondjuk ezzel is simán mennie kéne 3,3GHz-n, mivel 3,8-on elég volt neki 1,2V alatt is. Mi lehet a probléma? BIOS-on belül vannak ilyenek, hogy "Optimized defaults", meg "Fail-safe defaults", ezeket visszatöltöttem, de elvileg alapbeállítások, tehát nem kéne, hogy bármi probléma legyen. Most bármekkora feszt adok a procinak (mondjuk 1.320V), nem indul. Így gondolom, hogy nem ezzel lehet a probléma, de annyi köcsög beállítás van bios-on belül, amihez nem értek, hogy lehetetlen számomra megtalálni a problémát. Köszi előre is.

(#17943) Sickboy25 válasza Jhonny06 (#17942) üzenetére


Sickboy25
addikt

Csinálj egy BIOS resetet és ha kell újból kezd a tunningot...

qwertly: az rendben, hogy villannak a ledek, az közel sem biztos, hogy a 12V -os és 5V-os ág leadja a megfelelő feszültséget folyamatosan... A memoriákat úgy gondoltam, hogy kiszedet és egyesével elindítod velük a gépet! Memteset volt? Azt a floppy meghajtót, meg egyéb meghajtót is húzd le! Milyen típusú a táp?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17944) Soldika30


Soldika30
tag

Sziasztok bár az én gépen indul,de ha standby állapotba teszi magát kb (fél óra) utánna nem tudom a billentyüt használni,csak ha újra inditom. ötlet?

Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#17945) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Van egy problémám. Van egy SSD és egy HDD is a gépben. Eddig a HDD-n két win7 volt. Az egyik(64Bites) 7-et áttettem az SSD-re. Telepítés után már érdekes módon nem látta a másik hetet, ami a HDD-n volt. Mindegy. Ma újratettem a 32biteset a vinyón, aztán a telepítés végén ezt írja: Error 15: File not found.
Kétszer is újra tettem de, az eredmény ugyanez.
Már előzményként az is furcsa volt, hogy a Biosban a HDD volt elsőként a sorrendben vagy azt választottam ki, hogy azt indítsa, akkor is az SSD-n lévő 7-et startoltatta.
Másik, hogy, amikor feltettem az SSD-re a friss wint néha ezt produkálta: [link]

Működésben nem vettem észre hibát, a HDD-n lévő összes fájl elérhető és nem vesztek el.

(#17946) qwertly válasza Sickboy25 (#17943) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Igen megvolt,hogy egyesével tettem be a memória modulokat és indítottam, a memtestett azért nem tudom lefuttatni mert a képernyő sötét marad.Mert amikor kicseréltem csak az elemet akkor utána elindítottam a gépet be is bootol mert halom,hogy a flopi megkerreg és utána megy hdd is működik.Arra gondoltam,hogy nincsen-e olyan hogy ha kivesszem az elemet akkor a biost alaphelyzetbe áll és nem ad jelet a videokártyának mert a az alaplapon van egy furcsa foglalat leginkább 90 fokos szöge áll a többi pci foglalathoz képest.Az mi lehet?teszek fel képet az altalapról és a videokártyáról.

(#17947) #10726912 válasza medve74 (#17907) üzenetére


#10726912
törölt tag

A cpu valószínűleg jó, az alaplap ledetektálja, így 90% esélyt adok neki.
gyébusz: Ki kell próbálni, akár a konfigjával, akár másik géppel. Terhelés alatt viselkedhet másképp, így nehéz biztosra mondani (arról nem beszélve, hogy a többi kondenztátor is lehet hibás, attól függetlenül, hogy nem látszik rajta).
Kuszage:Ha még aktuális a segítség kérésed, akkor menj át ezzel a problémával a PS3 topicba, ott kaphatsz szerintem választ. [link].
(#17918) RVR400: Nem letolás volt, pusztán kérés, minél többen tudunk segíteni, annál jobb a problémákkal küzdőknek :R Arról nem is beszélve, hogy pl hozzá szagolni sem tudok pl a BIOS frissítéshez, sose csináltam, de van egyéb dolog is, amit nem tudok, így elkél a kiegészítés, ez is a segítségre szorulóknak válik előnyére:) Természetesen ez mindenkinek szól! :)
drunkyboy: Próbáld meg több portra is rádugni az 500-ast, hátha alapon. Csak az legyen rádugva, csinálj BIOS resetet is. Próbáld meg áttenni a másik gépből (ahol működik az 500-as) a tápegységet is. Illetve én megnézném a memóriákat is (egyszerre egyet benne hagyva a lapban, aztán csere). (160 gigás HDD nem akart menni egy konfigomban, egy 80-as ment, majd megőszültem, mire rájöttem, hogy egy PCI-os USB bővítő volt hibás. Működött, de a valami gondja volt, mert anélkül ment mindkettő).
gyuri971:
Bios reset, ne hagyj semmit az alaplapon, csak VGA, egy ram, illetve a tápegység. Billentyűzetet és egeret se tegyél rá, illetve a pc ház power gombját is húzd le az alaplapról (kösd be a helyére a reset gombot vagy indítsd egy lapos csavar húzóval). Ha nem indul, cserélgesd a lapon lévő hardvereket, ha így sem indul, akkor alaplap vagy CPU hiba van (cpu-t is ellenőrizd, nincs e elgörbült tüske, szétkenődött paszta, hűtő borda jól illeszkedik e, stb).
csucsbicep:
Próbálj cserélni adatkábelt, hátha az hibás, olyan, mintha néha kontakt hiba kavarna be az SSD-nél.
qwertly: Húzd le azokat a cuccokat, amik nem kellenek az oprendszer futtatásához. Ha van integrált vga, akkor azt próbáld használni. A vga-t vedd ki és tedd vissza (hátha kontakt hiba van). BIOS reset után kéne adnia képet a VGA-ra, lehet, hogy a floppy meghajtó kavarja be a géped, bios reset után arról akar boot-olni...
Csere alkatrészeket is pakolj bele, ami csak van, hátha rátalálsz a hibás dologra.

(#17948) drunkyboy válasza #10726912 (#17947) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Köszi! Az összes porton próbáltam már, egyiken sem indul. A memóriákat próbáltam már, kivettem a hármat, egyet be, majd cserélgettem, de semmi. Még kipróbálom a tápcserét és a bios resetet. Esetleg valami bios beállítás nem lehet az oka véletlenül?

(#17949) csucsbicep válasza #10726912 (#17947) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Te nem a nőkhöz értesz inkább? ;]

Retkes telepítő volt szar, ami 1 nappal korábban még jó volt. :W

(#17950) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Az alaplapon mi az,ami a táp alatt van,milyen csatlakozó:[link] [link] és ez ez elem így jó van betéve: [link]
és ez milyen videó kártya:[link]?Mert van egy régi agp kártyám de annak van egy pci foglalat felől van egy kis füle.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.