Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) CoolMan válasza solyom76 (#17399) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt a tápot mindentől független, én cserélném nem megbízható szerkezet.

(#17400) timarobi: Én lefuttatnék egy RAM tesztet ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#17402) solyom76 válasza CoolMan (#17401) üzenetére


solyom76
senior tag

lehet ,hogy induláskor a lapon az miatt villágitanak a piros ledek? de az ssd is?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17403) CoolMan válasza solyom76 (#17402) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Egyszerűen tudod ellenőrizni, kérjél kölcsön egy megbízható tápot, és kiderül egyből.

(#17404) solyom76 válasza CoolMan (#17403) üzenetére


solyom76
senior tag

EZ megbízható??

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17405) Intel fan11


Intel fan11
őstag

asus M4A785TD-V EVO alaplapba vettem Geil ultra black dragon 1333 mhz-es ramot 2x2 GB. Belerakva felzúg a gép de nincs semmi kép a monitoron. Másik gépbe kipróbálva működött a ram. Mi lehet a probléma?

Battletag: hojszi#2983

(#17406) CoolMan válasza solyom76 (#17404) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem tudom, nincs vele tapasztalatom. De szerintem kérdezd meg a tápos topicban.

(#17407) solyom76 válasza CoolMan (#17406) üzenetére


solyom76
senior tag

Hmm teepiteni akarom a wint az ssd-re és amikor választani kellene nem jelenik meg az ssd.....csak az van a gépbe más hdd nincs...meghalt az ssd-m?

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17408) CoolMan válasza solyom76 (#17407) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Csak nem!
Dugd át másik csatlakozóra, cserélj sata kábelt. De lehet a táp miatt is. Legrosszabb esetben az SSD adta meg magát, de előbb még másik gépben is tesztelni kellene.

(#17409) solyom76 válasza CoolMan (#17408) üzenetére


solyom76
senior tag

Akkor vagy táp vagy az ssd,mert mindent cseréltem már....köszi...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17410) comizer


comizer
csendes tag

Hellósztok.
Olyan problémám lenne hogy adott egy Gigabyte GA-K8NS nevű alaplap.Emelet van egy AMD sempron 2600+-os proci és 2 darab 256-os ram (az egyik 400mhz-es másikat nem tudom pontosan és egy Nvidia mx4000-es videókari. Az lenne a problémám hogy össze szerelem be índítom felpörög de nem ad képet. Próbáltam már a Ramokat külön-külön, egybe más rammal de sehogy se sikerül.Akinek volt már ilyen lapja vagy tudja mi a megoldás az kérem írja le köszönöm.

(#17411) Intel fan11 válasza solyom76 (#17407) üzenetére


Intel fan11
őstag

Biosba be van álítva az ahci mód?

Battletag: hojszi#2983

(#17412) solyom76 válasza Intel fan11 (#17411) üzenetére


solyom76
senior tag

ha bekapcsolom akkor csak valami szöveget ir ki és a boot ig sem jut el....eddig ide-ben ment...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17413) Intel fan11 válasza solyom76 (#17412) üzenetére


Intel fan11
őstag

SSD-nél nem ide hanem ahci mód kell

Battletag: hojszi#2983

(#17414) solyom76 válasza Intel fan11 (#17413) üzenetére


solyom76
senior tag

hmm próbálgatom azt majd lesz valami...köszi...

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17415) RVR400 válasza solyom76 (#17396) üzenetére


RVR400
veterán

Ha Agility 3, akkor tipikusan visszatérő probléma itt: Csak az első 10-ből legalább 4 ilyen probléma van...

(#17416) solyom76 válasza RVR400 (#17415) üzenetére


solyom76
senior tag

ez még a 2-es de szerintem kuka,hol látja a bios és a win hol nem..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17417) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Amikor bekapcsolom a gépet akkor nincsen kép és csak a monitoron ez a felirat látható: Nem található eszköz. (Vagy valami hasonló)
Kb ennyit tudok róla, külföldön vagyok és anyámék hívtak, hogy gond van. 1x már csinált ilyet és a második indításra elindult. Több infót nem tudok :(
Kb mi lehet a baj?

(#17418) Vodar válasza Buster17 (#17417) üzenetére


Vodar
senior tag

Vagy nincs rendesen bedugva a monitor kábel (húzzák ki, majd vissza), vagy egy kicsit elmozdult a videokártya és nem érintkezik rendesen. Ha az első megoldás nem válik be, szedjék le a gépház oldalát, és vegyék ki, majd tegyék vissza a videokártyát. (Feltéve, ha nem integrált VGA-ról van szó.)

[ Szerkesztve ]

(#17419) Buster17 válasza Vodar (#17418) üzenetére


Buster17
addikt

Integrált. Kábel be van csavarozva azt mondják.

(#17420) csonthomarci


csonthomarci
csendes tag

Sziasztok! Nem indult tegnapelőtt a gépem..
Maga a gép:
CPU: AMD Phenom II X2 550 (2x 3.1 GHz)
Alaplap: Gigabyte GA-MA770-UD3 (Socket M2)
RAM: Kingmax DDR2 (1066) 2x 2Gb
Videokártya: ATI Radeon HD series 5670 (1Gb)
Táp és ház: AKC (táp 430w)

Szóval a gépet benyomom... elindulnak a ventillátorok.. meg a ledek is de nem csippan és még bios se jön be.. semmi..
Lehúztam winchestert, dvd olvasót és még akkor se indult el.. se csippanás... se bios.

Előzmények: A gépem rendetlenkedett mivel mí itthon volt a videókártyám olyan alap játékoknál lefagyott a videókártya illesztő mint pl. a Counter Strike 1.6...
Viszont elvittem unokatesómhoz akinek ugyan ilyen gépe van.. csak a táp újabb és nagyobb és ott teljesen jó szuperált a kártya... (Elvitte assassin's creed 3-at is semmi probléma nem volt)

Én a tápomra gyanakszom.. hogy az a rossz... vagyis inkább reménykedek..

(#17421) Sickboy25 válasza csonthomarci (#17420) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Első körben szerezz egy normális tápot...

Szerk.: Ezt nem lehetne beírni az első hozzászólásba?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17422) Aryon87


Aryon87
félisten

Sziasztok! A problémám hasonló a topicnyitáskor leírthoz:
Fekete képernyő, BIOS el se indul, csak áll a gép. PWR és HDD led szüntelen világít. Speaker néma, csak akkor visít ha a ramokat kiveszem... Bővebben....

Gépinfó:

Gigabyte GA-8IPE1000G
3Ghz HT Prescott
4x512 ram (ebből 3db 400Mhz, 1db 266 Mhz, mert nem kaptam nagyobbat)
2 vinyó - 80gb IDE, 250Gb SATAII
Radeon HD3850 512Mb
M-Tech 450W
+ DVD RW (Samsung)
+ hálókártya
+ hangkártya
Win7 Ultimate 32bit

A tegnap 2 órát kínlódtam vele, de semmi eredmény. Ramokat kivettem akkor visított a gép. Egyesével betettem semmi reakció, sötét kép. Kivettem a vga-t, semmi reagálás, pedig tudtommal kéne vinnyogjon a speaker... Betettem egy kisebb vga-t (Radeom 9200 XD ) azzal se ment, mondom csak a vicc kedvéért kipróbálom mi van ha beteszem a GeForce MX 440-est, de persze hogy azzal sem adott életjelet. Vinyókat is ki-be húztam semmi. Procit is kicseréltem egy másikra (2.8Ghz) de azzal sem lett változás. Magyarán minden műveletnek az volt az ismétlődő vége hogy a power és Hdd led világít egyhuzamba, a speaker nem csippan be ahogy induláskor kellene, és a BIOS sem bukkan fel. Tehát a gép áram alatt van, de nem kezdi meg a betöltést.

Ennek előzménye hogy 2-3 napja elkezdte a kékhalálozást az alábbi 3 féle hibaüzenettel váltakozva, de előfordulási gyakoriság sorendjében:

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

BAD_POOL_CALLER

Nos ezek a rendszer újratelepítése után is jelentkeztek, de nem azonnal. Mikor a ramokat felcseréltem akkor kereste a Biost vagy mifenét (mert 1 db ramot kicsréltem, de visza is tettem végül a régit) és újraindulás lett a vége. Aztán valahogy elindult, és vagy 5 órán keresztül gond nélkül ment is a gép. Mivel lefekvés elött elfelejtettem átállítani a frissités kezdetének idejét, lévén hogy újrarakott opprendszer, a gép elindult éjjel 3kor. Hajnalban munkábamenet elött láttam hogy gép megy, monitor bekapcs, fekete képernyű. Újraindítom, megint kereste a BIOSt, és újraindítás követően fekete képernyő, ami még azóta is változatlan bekapcsoláskor.

Nah egy ekkora részletes regény után remélem van valaki aki tud jót mondani azonkívül hogy táphiba, ramhiba lehet. Én az alaplapra gyanakszom. Az alapgépet használtan vettem 5 éve, azóta tunningoltam fel a jelenlegi szintre, tehát az alaplap cseréje kivételével minden hardver le lett cserélve. Ja kondik rendben vannak, 1 db-on látszik hogy az a későbbiekben lesz problémás, de ez már jóideje ilyen és nem is változik, tehát nem az a baj.
Most beteszek egy másik tápot, a baj csak az hogy annak nincs olyan csatija ami a vga-nak kell, de remélem azért valami fog történni... (300W Codegen, tudom, szar táp, de ez van itthon...)

A segítséget előre is köszönöm! Fontos lenne nagyon.

(A hibákért elnézést, korán van még nekem :D )

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17423) csonthomarci válasza Aryon87 (#17422) üzenetére


csonthomarci
csendes tag

Szia.. Mint látod kb. 20 perccel előtted írtam le.. nekem is ilyen problémám van...
Ha a ventillátorok is forognak.. meg a ledek is mennek... akkor ugyan az a problémánk.. Tápot cserélj teis.. nekem még sajnos nem sikerül szerezni más tápot.. csak holnap tudok valószínüleg...

(#17424) Aryon87 válasza csonthomarci (#17423) üzenetére


Aryon87
félisten

Igen láttam. Én most cserélem ki a tápot, meglátjuk mi fog történni...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17425) Aryon87


Aryon87
félisten

A táp cseréje sem oldotta meg a problémát, úgyhogy várom tőletek az ötleteket, javaslatokat... :R

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17426) csonthomarci válasza Aryon87 (#17425) üzenetére


csonthomarci
csendes tag

Oohh.. Remélem nálam megoldja:D Akkor viszont szerintem alaplap... ha mindent kicseréltél és nem ment...:S

(#17427) Aryon87 válasza csonthomarci (#17426) üzenetére


Aryon87
félisten

Hátha neked sikerül... Van egy régi Matsonic lap, csak az kisebb teljesítményre képes, mint az enyém XD 1.5 Gb memót tudok belerakni, ráadásul az 533-as FSB-t vmiért nem kezeli, csak a 400-ast... Olyan proci meg csak 2.6Ghz-es van csak :((( Faca nagyon...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17428) CharlieDrop válasza Aryon87 (#17422) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az érdekes, hogy agától bekapcsolt, a RAMokat kivenném és egyet (vagy egy 400-ast, vagy a 266-ost tenném be)
És úgy elindítani
Ja és 266-ost 400-assal nem érdemes keverni, még akkor se, ha tud egymás órajelén menni

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17429) Aryon87 válasza CharlieDrop (#17428) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezen is már túl vagyok, semmi változás... Eddig nem volt probléma a 400-as és a 266-os dualban való működésében. Most ízekre szedtem a gépet, megpróbálom a régi alaplappal működésre bírni, legalább látom hogy a hardverek működnek-e rendesen, vagy ott van a gebasz...
Csak a bibi az hogy ez az alaplap kerül bele: Matsonic

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17430) Sickboy25 válasza Aryon87 (#17425) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen tápra cserélted?

CMOS reset volt? Memóriákat is próbálgasd egyesével... És húzz le mindent a lapról ami nem kell!!

csonthomarci te is zongorázd ezt végig...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17431) Aryon87 válasza Sickboy25 (#17430) üzenetére


Aryon87
félisten

Amiket eddig leírtatok mindent megcsináltam. Cmos reset volt, az elemet is kivettem, Ramokat is kiszedtem, majd egyesével próbáltam őket, fel is cseréltem azokat a foglalatban. Semmi reakció. A tartalék táp ami itthon van az egy 300W-os Codegen. Tudom kaki táp, de sajnos annál is ugyanazt produkálta, úgyhogy a táphiba lehetősége kilőve. Szerintem az alaplap adta be az unalmast... :(

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17432) csonthomarci válasza Aryon87 (#17431) üzenetére


csonthomarci
csendes tag

Én megvárom előbb hogy legyen cseretápom.. addig nem szeretném cmos resetet.. Amúgy lehúztam mindent a gépről vinyó dvd... semmi plusz ventillátor.. de sehogy se jött be bios..

(#17433) Aryon87


Aryon87
félisten

Fennebb részletesen leírtam a problémát. A kékhalálozási hibaüzenetekkel kapcs valaki tud mondani valamit hogy az miért volt, még akkor is mikor a rendszer újra lett húzva? Onnantól (másnaptól) nem működik a gép...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17434) Sickboy25 válasza Aryon87 (#17431) üzenetére


Sickboy25
addikt

Sajnos azt kell, hogy mondjam egy 300W-os Kodegány táppal nincs kizárva a táphiba... De te tudod, csináld úgy!

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17435) Aryon87 válasza Sickboy25 (#17434) üzenetére


Aryon87
félisten

Félreértés van...
A saját tápom egy M-Tech 450W...
Tartalék táp a fiók mélyén, amit próbaként raktam be hátha..: Codegen 300W...

A másik: Most raktam össze a Matsonic alaplapra a cuccot, és azzal indul. Ramokat látja, igaz csak 1.5 Gb van benne, mivel 3 slotos a lap. Kép van, tehát vga jó. Táp (a 450W-os szintén jó, mert betöltött rendesen)

Valaki aki ért ehhez a laphoz (Matsonic) mondja el nekem miért nem kezeli az 533FSB-t, és miért csak a 400-ast kezeli

Temethetem a Gigabyte lapomat, vagy van valami megoldás még?

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17436) Sickboy25 válasza Aryon87 (#17435) üzenetére


Sickboy25
addikt

Próbáld akkor még egyszer elolvasni amit írtam...(és azt is amire válaszoltam) és ezeket a megjegyzéseket és szmájlikat tartogasd olyannak akitől nem segítséget kérsz...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17437) Aryon87 válasza Sickboy25 (#17436) üzenetére


Aryon87
félisten

Az a baj hogy mindent végigzongoráztam. Minden egységem működik a másik lappal, így az alaplap lett hibás nagyon úgy néz ki. Ilyen esetben menthetetlen igaz?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17438) Sickboy25 válasza Aryon87 (#17437) üzenetére


Sickboy25
addikt

Kondik nem púposak a deszkán?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17439) ebegab92 válasza Aryon87 (#17435) üzenetére


ebegab92
senior tag

BIOS-ban kell állítani a FSB/RAM órajelek arányát 133/133-ra.Nekem is volt Matsonic lapom,ezt kellett beállítani :) Matsonic4ever ;]
Elmondottak alapján én így laphibára gondolok,a chipsetje halhatott be.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17440) Aryon87 válasza Sickboy25 (#17438) üzenetére


Aryon87
félisten

1db kondi van évek óta úgy hogy éppenhogy csak púpos. Azaz látható jele van annak hogy az x idő múlva galibát "fog" okozni. A gép használtan lett véve 5 éve, az alaplap kivételével már minden hardver cserélve lett.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17441) Aryon87 válasza ebegab92 (#17439) üzenetére


Aryon87
félisten

Huh, látszik csak az alapbeállításhoz értek a BIOSban. ezzel a beállítással menni fog az 533Fsb proci is? (ugyanis most egy 2.6/128/400 van benne, amire cserélném az egy 2.8/256/533)

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17442) ebegab92 válasza Aryon87 (#17441) üzenetére


ebegab92
senior tag

Igen,megy benne az 533-as FSB-jű :) Csak a Prescott magos procikat nem eszi még az a lap,így a CeleronD-k meg sem nyikkannak benne :( Ahogy nézem a berakandó proci egy olyan darab lenne (256 KB cache miatt).Egy próbát azért megér,hogy hátha felismeri,de nem hinném.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17443) Aryon87 válasza ebegab92 (#17442) üzenetére


Aryon87
félisten

Hát nem jött össze :( mindegy nem életbevágó az, inkább arra szeretnék ötletet kérni hol kapok viszonylag olcsón olyan lapot ami tudja azt mint ami behalt? Bár ha vannak még alternatívák a működésre bíráshoz szívesen venném próbájukat.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17444) Aryon87 válasza ebegab92 (#17442) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt szerettem volna beletenni: Proci

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17445) CharlieDrop válasza Aryon87 (#17443) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hardverapro.hu :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17446) comizer válasza comizer (#17410) üzenetére


comizer
csendes tag

Senki nem tud segíteni a probléma megoldásában? :F

(#17447) ebegab92 válasza comizer (#17446) üzenetére


ebegab92
senior tag

Milyen tápod van?VGA tutira jó?A tápod is biztosan jó?Ha nem,akkor keríts egy másikat.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17448) comizer válasza ebegab92 (#17447) üzenetére


comizer
csendes tag

Vga jó, táp is jó, és már másik táppal is volt próbálva.

[ Szerkesztve ]

(#17449) ebegab92 válasza comizer (#17448) üzenetére


ebegab92
senior tag

Lapot mostanság vetted?Ez esetben elképzelhető,hogy azzal lesz a baj.CMOS reset volt?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17450) comizer válasza ebegab92 (#17449) üzenetére


comizer
csendes tag

1 éve működő ként adták. Cmos reset volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.