Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) sirály69 válasza MrDerekas (#40000) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem volt 1 hasonló hibám, bár akkor nem ssd-vel hanem HDD-vel összerakott gép volt.
Alaplapcsere oldotta meg...

Szerver Hosting Debrecenben

(#40002) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

indításkor ventik felpörögnek, BIOS-ig nem jut el, csipogás sincs, monitor marad stand-by-ban

többszöri restart gomb és/vagy kikapcs/bekapcs, tápon levő kapcsoló ki-be után egyszer csak elindul, minden megy rendesen, ahogy kell terhelésre sem kapcsol ki a gép

amit próbáltam, lehúzgálni mindent (SSD és HDD, bill+egér) ugyanaz a jelenség.

Asrock 970 extreme3
FX6300
2x4GB DDR3
Sapphire RX580 4GB
128 GB SSD
3 TB HDD
Seasonic S12II 520 W táp (pár hónapos)

mit próbáljak még?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#40003) prabhu válasza Debilon (#40002) üzenetére


prabhu
senior tag

Pár dolog: elem ki, lemér, hogy van-e elég V benne. Ramokat másik foglalatba átrakni. Egy-egy rammal több foglalatban Memtestet futtatni. Kondikra is rá lehet nézni. Ha megy stabilan, akkor egy bios frissítés a legújabbra.

[ Szerkesztve ]

(#40004) zolikaDB válasza MrDerekas (#39996) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nos, tegnap a geppel vasarolt FSP HEXA 400 osszes ágán probalkoztam megtaplalni az SSD-t, amit egy ujabb kabellel kotottem az alaplap SATA1 portjara (itt nincs 0).
Csinaltam CMOS resetet is.
A WIN bootolasa hektikus, volt, h tobbszor indult, utana egyaltalan nem. Egyik agon indult, kovetkezon nem, visszatettem arra az agra, amin jo volt, de mar ezen sem indult.
A sajat gepembol kiszedtem egy 500-as FSP Everestet, es azzal sem bootolt a WIN.

[ Szerkesztve ]

(#40005) MrDerekas válasza zolikaDB (#40004) üzenetére


MrDerekas
addikt

Akkor kellene egy másik hdd/ssd. Arra telepíteni egy wint. Ha továbbra is hektikus a boot akkor az alaplapi sata vezérlő betegeskedik. Ha stabil a boot, akkor a jelenlegi ssd eleltronikája döglődik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#40006) Debilon válasza prabhu (#40003) üzenetére


Debilon
addikt

köszi, most nemrégen elkezdtem bekapcsolgatni, nem sikerült természetesen

nem méregettem (nincs is mivel) alaplapi elemet kicseréltem, úgy sem indult el, viszont UEFI-nek nem kellett volna elemcsere után defaultra állnia?

aztán pár áramtalanítás és kapcsolgatás után 3 sípszó volt (AMI UEFI van az alaplapon)
kicsit kutakodva, az azt jelentheti, hogy RAM hiba lesz?

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#40007) prabhu válasza Debilon (#40006) üzenetére


prabhu
senior tag

Van egy jumper is a resetre, amúgy igen ram-ra utal.

(#40008) Debilon válasza prabhu (#40007) üzenetére


Debilon
addikt

igen, azt (még) nem csináltam, hogy jumperrel set to default, de lehet az lesz

szerintem RAM-okat majd kiszedem, és visszarakom

win10 alatt nincs hiba, játékok minden megy, restart, fagyás nincs, úgy hogy remélem csak meg kell igazgatnom a modulokat

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#40009) asynur válasza Debilon (#40006) üzenetére


asynur
tag

"Basic memory 64K address check error".

Próbáld 1 stick -el indítani majd memtest86, egyenként.

A memória foglalatot átnézni sem árt, ha nem mostanában raktad össze akkor lehet, hogy csak oxidáltak a lábak/foglalat a lábakra mehet contact spray (foglalatba inkább ne, kivéve ha rendesen körbejártad a témát és totálisan megfelelő a spray is).

Ha biztosra akarsz menni akkor jumper-el csináld a cmos reset-et (ehhez az alaplapi manual-t nézd át). Az elem kivétele is elég elvileg ha a gép ki van húzva és megfelelően ideig van kivéve (power button lenyomása általában ezután felgyorsítja a folyamatot).

[ Szerkesztve ]

(#40010) Debilon válasza asynur (#40009) üzenetére


Debilon
addikt

már jó régen össze lett rakva, pár éve.

slotokat amúgy is meg akartam nézni, modulok ki és be közben

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#40011) lajafix


lajafix
addikt

Helló,
Van egy kb 8 éves gép, asrock 880gmh/usb3 alaplap, athlon 2 x3 proci, 2x2 GB drr3 kingston RAM, fsp 400 apn táp, sapphire R7 260x VGA vagy egy hete került bele.
bekapcsolásra a ventik felpörögnek, de se kép se hang, se pittyenés a hangszóróból, se semmi. kiszedtem minden felesleget, csak billentyűzet + alaplapi VGA de így sincs semmi. alaplap hiba?

Rock'n Roll

(#40012) prabhu válasza lajafix (#40011) üzenetére


prabhu
senior tag

Lehet táp is, de akár elem is. Gondolom CMOS reset letudva.

Debilon: a ramokat próbáld a procitól távolabbi foglalatokba rakni.

[ Szerkesztve ]

(#40013) Grave_444


Grave_444
nagyúr

GTX1660Ti, ASUS TUF B360-PRO GAMING alaplap.

Bent a kártya, érzékeli a gép, ventik forognak.

Nvidia control panelt nem lehet megnyitni, mert nincs megjelenítő a kártyát azt írja.
Biosban hiába állítom pci-expresst elsődlegesnek csak az alaplapi csatlakozón van kép.

Ötletek? Ma 4-ig meg kéne oldanom. Kártya ki-be nem történt az első összeszerelés óta.

(#40014) asynur válasza Grave_444 (#40013) üzenetére


asynur
tag

Pár infó még jól jönne:

Teljesen új beszerzés most lett betéve és még sosem ment vagy eddig működött (a gpu)?
Alaplapban volt előtte más kártya ami hibátlanul működött?
Az hogy látja a gép mit takar biosban látszik csak vagy windowsban is?
Milyen tápot használsz és mennyi idős?
Nvidia driver legfrissebb? (ha nem frissítsd
, lehet teljesen tiszta telepítés kell „Display Driver Uninstaller”-el történő takarítás után)
Alaplapi bios friss? (ha nem frissítsd)

(A napokban volt pár "érdekes" probléma szóval ezeken ne sértődj meg de inkább megkérdezem: gpu tápkábel be van dugva rendesen? jó helyre van dugva a monitor kábel? )

Amíg ezekre nincs válasz addig max. egy kártya ki-beszerelés és cmos reset, ami ötletként felmerül nálam.

[ Szerkesztve ]

(#40015) Grave_444 válasza asynur (#40014) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Minden alkatrész új, nem próbáltam másik gépben.

Biosban egyelőre nem találtam ilyen opciót, lehet ott kéne keresgélnem.

Windows eszközkezelő felismeri, GPU-Z is. Ahogy rákötök egy monitort out of range. (Igaz csak átalakítóval tudom, és a monitorba mindig D-sub megy. Máshogy sajna nem tudom kötni)

Új Chieftec Natitas 550W Gold. Kártyán a fehér led világít, áramot kap.
Az alaplapon van power led, bios stb és ott a kártya van hogy piros, ha rákötök valamit.

Nvidia vezérlőpultot meg se nyitja csak ha egy átalakítót kötök a kártyára, a vége nem megy semmibe.

A kártyáról biosig se jutok, mert abszolút semmi kép. DDU már volt, de csak igpről van kép.

Kártya ki-be, cmos reset volt. Bios frissítés nem.

Nem sértődök meg, ezzel foglalkozom szóval elvileg tudnom kéne mi a gond, de elakadtam ezért kérdezem. :D

Ja igen, van hogy egy hosszat és 3 rövidet csipog, ami arra utal elvileg nem kap áramot mégse. :U
""One long and three short beeps" from speaker
It detects the abnormal in graphic card. If graphic card needs extra power supply, please ensure power supply can provide enough watt."

Van még egy pci-e sín megpróbálhatom ott is, de Z3 plus házon ki kell tördelnem a hátoldalt és mivel ügyfél gépe nem szívesen tenném feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#40016) asynur válasza Grave_444 (#40015) üzenetére


asynur
tag

Biosban elvileg a "Tools" menüpont alatt van "Graphics Card Information" esetleg ott nézd meg találsz-e valami használható beállítást/infót.

Sajna Chieftec nem a legminőségibb PSU gyártó lehet ez a gond, vagy tápkábel probléma, persze lehet alaplap és gpu hiba is ha minden új...

Az átalakító aktív? Ezek az új kártyák általában nem tudják használni a passzív átalakítókat (az aktívak is sokszor nyűgösek). HDMI-s tv sincs a közelben, amin ki lehetne próbálni?

Azon kívül, hogy próbáld a gpu-t más gépben illetve ebben egy másik gpu-t más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#40017) asynur válasza asynur (#40016) üzenetére


asynur
tag

Bár ennek a tápnak azért papíron bírnia kéne.

(#40018) Grave_444 válasza asynur (#40016) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Biosban annyi info volt a kártyáról, hogy jelezte melyik foglalatban van.

Ne kérdezd hogy, de most működik. :DDD
Csak valami gagyi átalakítóm van, 1-2.000Ft.
Táp simán elég, azzal nincs gond és mint kiderül egyik alkatrésszel sem.

Szerintem egy friss whql driver oldotta meg, utána már adott képet az átalakítóval is és hoztam egy Eizo FHD monitort, eddig kis 1024*768-on próbáltam.

Időnként vannak ilyen megmagyarázhatatlan dolgok. :U
Az alaplapon most már ég a vga led és a kártyán is (ott eddig is világított).

Tápon 2x8pin van egyébként, próbáltam előtte a másik csatival is.

[ Szerkesztve ]

(#40019) asynur válasza Grave_444 (#40018) üzenetére


asynur
tag

Na igen a lényeg, hogy megy :)
(Kár, hogy a 1660ti-ban nincs tensor core lehet, hogy a deeplearning-nek köszönhetően elmagyarázná nekünk mi volt a gond :DD
)

(#40020) Grave_444 válasza asynur (#40019) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tesztelni egyébként már nem maradt se időm se kedvem, pedig szerettem volna. :N

(#40021) Vismajor01 válasza asynur (#40016) üzenetére


Vismajor01
addikt

Már miért ne lenne minőségi tápgyártó a Chieftec? Van belőlük nem ajánlott de egyébként megbizható márkának tudom őket

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#40022) Grave_444 válasza Vismajor01 (#40021) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Maradjunk annyiban hogy vannak nála jobb tápok. Nagykernél nem volt se Bitfenix, se Be Quiet, se minőségi FSP, se Seasonic, ami ínyemre való lett volna. ;] Csak emiatt lett Chieftec, de legalább "Gold".

[ Szerkesztve ]

(#40023) asynur válasza Vismajor01 (#40021) üzenetére


asynur
tag

Tudtam, hogy lesz akinek ez nem tetszik :DDD amúgy : "nem a legminőségibb"-et írtam.

Az adott típus tényleg nem rossz elvileg.

A Chieftec leginkább kelet/közép Európában ismert és ha pontos akarok lenni elvileg ők is rebrandelik a tápokat szóval szigorúan véve nem is kifejezetten gyártók (amivel nincs feltétlenül probléma, elég sokan csinálják ezt) a minőség pedig attól függ éppen mit "címkéznek át" . Ha túllépsz a magyar internet határain nem igazán szokták őket ajánlani. (Nekem a két év gari miatt sem szimpatikus a nagyobb nevek mellett akik pl. 5 évet adnak, persze az érvényesíthetőség megint más tészta ).
Valóban vannak megbízható termékeik és kevésbé megbízhatóak is.
De ez itt nem a tápos topik és nem is vitatkozni szeretnék, a márka preferenciákról pedig nincs is nagyon értelme... :N

[ Szerkesztve ]

(#40024) Privi11


Privi11
csendes tag

Sziasztok!
Kezdeném azzal, hogy nem igazán értek gépekhez.
Viszont akadt egy nagyobb problémám.
Kezdődött azzal, hogy állandóan elment a kép 1-2 mp ig aztán minden jó volt X ideig és folytatódott időszakosan volt amikor 2 hétig semmi aztán megint.
Pluszba egyszer lerántottam asztalról gépet aztán se kép se hang.
Szét szedtem újra összeraktam viszont semmi. Gép elindul videókártya venti megy minden oksénak látszik viszont USB (egér, Bill) nem érzékeli. Pontosabban egeret felismeri világít... aztán 5mp után semmi. Monitort se nagyon érzékeli Próbáltam alaplapi hdmibe is át rakni ott sem jeleniti meg a képet pontosabban akkor annyit érzékel a monitor, hogy ANALOG -HDMI váltogatja de ugyan úgy semmi. Esetleg valami tipp? Alaplapi gondra tippelnék de tényleg fogalmam sincs. Remélem tudtok segíteni.Előre is nagyon szépen KÖSZÖNÖM !!! :R :R :R

(#40025) asynur válasza Privi11 (#40024) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Ezzel így távolról, szerintem azon kívül, hogy vidd el szervizbe nem nagyon fogunk tudni mit kezdeni, főleg ha úgy érzed nem is nagyon értesz hozzá.

Az asztalról lerántás sajnos tényleg nem a legegészségesebb egy számítógép számra. Ha szerencséd van csak rosszul raktad össze, esetleg a proci mozdult el a foglalatban, ha nem akkor a fizikai sérülés sok mindent érinthet, amit így látatlanban nehéz behatárolni. Sérült elektronikai cuccokkal pedig hozzáértés nélkül nem jó ötlet „szórakozni”.

(#40026) MrDerekas válasza Privi11 (#40024) üzenetére


MrDerekas
addikt

Osztom a kolléga véleményét. Nézesd meg valakivel, aki ért is hozzá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#40027) zolikaDB válasza MrDerekas (#40005) üzenetére


zolikaDB
veterán

Kaptam egy Intel 530 SSD-t, Win10-el.
Akarhanyszor inditottam a gepet (25x kb), elindult a Windows. Tobb SATA porton probalva.
Visszakotottem a Crucialt, indul-nem indul-nem indul-indul-nem indul.
Mikepp bizonyitsam a PCX-nek a bajomat?
Ami, ha jol sejtem, akkor SSD hiba, nemde?!
Van olyan is, hogy 6-8x indul, majd nem.

(#40028) zolikaDB válasza zolikaDB (#40027) üzenetére


zolikaDB
veterán

De az elmult 20 percben folyamatosan jo a Crucial...

(#40029) Debilon válasza prabhu (#40012) üzenetére


Debilon
addikt

ramokat kiszedtem most este, egyenként vissza rakosgatva elsőre elindul a gép, ezután összerakva most elindult elsőre a két modullal is úgy, hogy felcseréltem a modulok helyét, holnap majd kiderült mennyire javult meg (vagy nem), mert asszonynak kell most a gépen dolgoznia kicsit

a probléma az, hogy ebben a lapban a két modul 1600-on rendesen csak megadott slotban megy

"If you adopt DDR3 2100/1866/1800/1600 memory modules on this motherboard, it is recommended to install them on DDR3_A2 and DDR3_B2 slots."

maximum megpróbálom A1 és B1 slotokban is, aztán kiderül mi lesz

köszi az eddigieket!

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#40030) zolikaDB válasza zolikaDB (#40028) üzenetére


zolikaDB
veterán

Semmi gond.
Mai nap, ezt kovetoen sehogysem tudott bebootolni a gep tobbé. Remek. Levideozva minden reszlet.

(#40031) MrDerekas válasza zolikaDB (#40030) üzenetére


MrDerekas
addikt

Újra küld gariba az ssd-t és részletesen írd le a hibát. (Videó és kép linkelve legyen a leírás végén.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#40032) frelife


frelife
aktív tag

Sziasztok. Tudom,így nehéz lesz nektek segíteni,de próbáljuk meg.
A gép bekapcsolásakor a boot választó kép után minimum 1 perc a töltési idő, már ha betölt,mert van amikor újraindítja magát és kezdi újra. majd ha mégis betölt akkor kiírja hogy a boot 36mp volt, mintha semmi nem történt volna, holott több mint egy perc volt mégis.
A gépet legyalultam, bios a legfrissebb. eredeti windows. szúz telepítés.

A gép
alaplap: Asus B85m-g
Cpu: Intel i5 4950
Ram: kingston hyperx fury 1600Mhz 8Gb
Samsung 120 Gb SSD

A gép kb 4ves. Kérdés
Lehet e hogy az alaplapi gombelem merül? nem sípolt még,már ha sípol..
Lehet e ez a Windows hibája? bár full új a Microsoft oldalán készített usb boot.
vagy esetleg alaplap hiba lehetne?

Ssd és a vinyo 100/100. a Smart nem jelez semmit rossznak.

ha ezen el tudunk indulni és kapnék némi támpontot azt megköszönném.

Gábor

(#40033) asynur válasza frelife (#40032) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Ha a Windows telepítés után jelentkezett a lassú indulás először akkor jó eséllyel azzal van probléma. (Mióta csinálja nem lehet, hogy csak valami frissítéssel szórakozik?).
Telepítésnél az ssd volt az egyetlen háttértároló ami csatlakoztatva volt?

Biosban Fast boot opciót próbálgatni ki be-kapcsolni. Ellenőrizni, hogy a boot sorrend rendben van-e.

Az elemet is lehet cserélni de általában nem ilyen tüneteket produkál ha az a baj.

Egy SSDOK –ot tegyél fel és csinálj képet róla, hogy minden úgy van-e beállítva ahogy kell.

Próbálj másik sata portot és kábelt.

(#40034) frelife válasza asynur (#40033) üzenetére


frelife
aktív tag

normál használat mellett működött a gép eddig,majd egyszer csak elkezdett belassulni, mármint a boot.
ha feláll a rendszer akkor minden oké, szépen megy, a proci nincs húzva,nem is lehet, egy strix 1050ti van rajta de azt se húzom.
Mivel lassulgatni kezdett bementem biosba és defaultra tettem,ujra indít ugyan az, bementem fast bootot adtam meg neki, ugyan az, aztán volt hogy 1 perc után mégis betöltött a win,majd restart és ugyan ugy boot képernyő és mikor a windows bootolna ujra elindul a gép, olyankor vagy sikerül neki vagy nem.
Egyik másik ilyennél kiirta hogy nem sikerült az indítás, kék képernyő és újraindítás vagy hibajavítás.
Máskor meg mikor ugyan ezt csinálta kiírta fekete képernyőn hogy a számítógép megpróbálja a hibajavítást.
Ezért húztam ujra a windowst, de utána is lassú volt eleve.
az ssd ahchiba van ahogy kell, az van megadva bootnak, ezzel együtt indul gondolom a hdd is.
,holnap leszek ujra otthon, megnézem hogy csak az ssd-t engedem neki indulni.
usb telepítés szépen felment, nem volt ott gond.
hülye kérdés,bioshoz nem értek ennyire, lehet és ha igen hogy lehet az előző bios verziót vissza rakni?
ha elem kivesz és cmos törlés? bios ujra rak?
mert biost frissítettem usb ről,gyártó honlapjáról.
bár nem hinnám hogy bios lenne, default mellett is ezt csinálja, holnap szétszedem a gépet,hátha puffadt valami,max átnézek mindent, de lehet más telepítőt kéne használjak? pl tiszta win és rufusz?

(#40035) zolka95


zolka95
őstag

Sziasztok!

Egy szimpla szétszedés és porfújás után nem ad képet a számítógépem.
Csak a processzort, tápot és a VGA-t vettem ki.
Az alaplap mögé, a proci hűtőjéhez raktam fel egy backplatet.

Sűrített levegővel fújtam ki. Valamiféle nedveset is fújt ki néha, de hamar elpárolgott.
Tehát kép nincs, nem csipog. VGA ventije is pörög, ledje világít. Az alaplap ledje is világít.
HDMI, Display port aljzatot is próbáltam tévén és monitoron is.

Az alaplap hdmi portján sem ad képet.

Gépem:
Asus Prime B250 Pro
i7 6700
MSI RX 480
Corsair Vengeance LPX 16GB
Samsung 850 EVO

Szétszedéskor véletlenül meghúzhattam a gépházon lévő HDD led kábelt mert csúnyán elhajlott az alaplapon lévő tüske. Észre sem vettem csak amikor már összeraktam.

Valószínű, hogy az alaplap elromlott?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40036) asynur válasza zolka95 (#40035) üzenetére


asynur
tag

Szia!

A HDD led tüskék ha nem érnek össze szinte biztos, hogy nem okozzák ezt (persze feltéve, hogy más nem sérült a környékén).
Inkább arra gyanakodnék, hogy a CPU foglalatban nem stimmel valami, elhajlott láb, elmozdult proci, valami retek ami belekerült tisztítás közbe bármilyen foglalatba. Ezen kívül nézd meg, hogy az újonnan felpakolt hátlap vagy a rögzítő csavarok nem okoznak-e zárlatot, nem ér bele az alaplap hátulja a házba stb.

Ha a porfújás nem áram alatt történt és nem egy pillanattal utána dugtad össze szintén nem valószínű, hogy gondot okoz.

Szét és összeszereléskor viszont könnyű fizikai sérülést okozni (ledörzsölt smd-k, meghajlított lap, túlhúzott csavar stb.)

Elsőnek, mondjuk egy cmos resettel kezdenék szokás szerint minimum konfiggal ( 1 stick ram, akár gpu nélkül, hátulról minden usb lehúzva). Ha így nem megy akkor ismét szétszedés és amiket feljebb írtam ellenőrizni, lapot átnézni, és házon kívül indítanám elsőre egy nem vezető felületen (pl. karton doboz).

@frelife: régi bios verziót általában ugyanúgy kell feltenni, mint az újat. Ha van másik gép amiben ki tudod próbálni az ssd-t az megválaszolna pár kérdést ( vagy másik ssd/hdd–t, amin van rendszer ebbe a gépbe). Samsung magician-al megnézni, hogy a firmware friss-e. Event Viewer -t (eseménynapló) is meg lehet lesni hátha ír valami használhatót. Ha újratelepítés mellett döntesz ajánlom, hogy a telepítés idejére húzd le a hdd-t.

[ Szerkesztve ]

(#40037) frelife válasza asynur (#40036) üzenetére


frelife
aktív tag

köszönöm szépen,kipróbálom. :)

(#40038) zolka95 válasza asynur (#40036) üzenetére


zolka95
őstag

Leszedtem a backplatet, visszaraktam a műanyag lábakat. CMOS resetet csináltam. VGA-t kiszedtem, sata kábeleket, ventiket kihúztam.

Csak ami szükséges azt csatlakoztattam és nincs kép.
VGA-val is próbáltam, azzal sincs.

Viszont karcolást találtam az alaplapon. A proci lába mellett, ahol a vörös csík van ott látható 3 kisebb karcolás.
kép

Ez lehet a gond okozója?
Garancia van még rajta így visszaküldhetem?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40039) batman. válasza zolka95 (#40038) üzenetére


batman.
senior tag

A pocihűtő eredetileg a hagyományos műanyagpatentes rögzítésű, ehhez vettél backplatet, -gondolom. Ez egyébként toronyhűtő esetén jó ötlet. A backplate sem érhet fémesen az alaplaphoz, (ezt a lehetőséget általában eleve kizárja a gyártó). Illetve ha leveszed a műanyag-klipszet a hűtőről, az is egy fémlemez, alá kell tenni valami szigetelést. A képet nézve ez elmaradt, a karcok is ennek az eredményei.
Sajnos ez lehet a hiba oka.
Ha minden más lehetőséget kizártál, -asynur kolléga iránymutatására támaszkodhatsz, akkor meglehet próbálkozni a garanciáztatással, de ez a karcok miatt többesélyes.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40040) zolka95 válasza batman. (#40039) üzenetére


zolka95
őstag

Igen, eredetileg a műanyag lábak voltak.

Egy egyszerű noname fém backplatet, szigetelés nélkül raktam rá.

Az alaplap elülső részén csak egy nagyon apró műanyag karika ment rá a csavarra. Aztán egy rugó, majd egy csavar amivel odafogattam az egészet. Valószínűleg a rugó karcolhatta meg csavarás közben.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40041) batman. válasza zolka95 (#40040) üzenetére


batman.
senior tag

Ha a blackplate-n nem volt gyárilag szigetelés, és összezárta az alaplap hátoldalán a forrasztószemeket akkor 100% az az ok. Ezt szemrevételezéssel ellenőrizheted, vannak kiálló fémtüskék ott ahová/főlé a hátlapot szerelted, és ezekhez hozzáérhetett? Igen esetén, ha a CMOS reset sem oldotta meg a problémát, akkor az alaplap elhalálozott. Vannak akik ilyenkor a garanciáztatást ártatlan boci-szemekkel, "ma nem indult, de minden más jó" hibaleírással megpróbálják, én ezt nem tanácsolom. :B

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40042) zolka95 válasza batman. (#40041) üzenetére


zolka95
őstag

Nem volt szigetelés. És hozzáért egy csomó tüskéhez.

Merlin hardverről rendeltem, olcsó, noname.

Egy apró 3 képből álló leírást adtak hozzá.
De azon se látok szigetelésről rajzot.

Úgy voltam vele biztos rendben lesz. Ezek szerint nem.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40043) batman. válasza zolka95 (#40042) üzenetére


batman.
senior tag

Bakker! Jól kib@szt@k veled. Az, hogy aki csavarhúzóval a kezében született, vagy beletanult, az tudja ezeket a dolgokat, az természetes, de ezt nem kéne mindenkiről feltételezni...
Miután meggyőződtél, hogy az alaplap a rossz, és csak az alaplap... Három választási lehetőséged van.
az elsőt említettem már, a második, hogy lenyeled a békát, és veszel egy új alaplapot, a harmadik, hogy a Merlinen próbálod behajtani a veszteséged. A pozitív az egészben annyi, hogy ezt legközelebb már tudni fogod. Ha nincs szigetelés "tejfölös-pohárból",vagy annál kicsit vastagabb műanyagból kell vágni, és az egész fémlapot takarja! A másik oldalt is, az említett rúgó ami karcolt az sem normális, mivel nem láttam nem tudom mi a baj, de rugó nem érhet az alaplaphoz ott ahol áramkörök vannak.
Bosszantó egy helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40044) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

Látom az előző kollégának is hasonló helyzete van mint nekem.
De remélem tudtok segíteni, mert ezt nem hiszem el.

Konfig: Asus Prime Z270-p/ I7 7700k/ Aorus 1080 Ti 11gb/ Fsp hyper M 600w/ Intel ssd

Használtan vettem a processzort és az alaplapot, (Garanciális mindkettő) mindent összedugdostam ahogy kell, alaplapon a ledek világítanak, a processzor ventilátora megy, a vga-nak is, viszont képet sajnos nem ad.
Se HDMI-n, se Displayporton.
Az egér és a billentyűzet is be volt dugva, az egér az világít, a billentyűzet az nem, végig próbáltam minden portot.

Itt jön a fekete leves.

Az előző gépemet alaplapot/procit elvitte a srác, úgy szedtem ki, hogy össze volt rakva a proci az alaplappal+ ventilátor rajta.
Kb 3óra múlva írja a srác, hogy neki is ez a baja, hát mondom ez nagyon jó.
AZ a konfig pedig Gigabyte Aorus B450-m/ AMD ryzen 5 2600x processzor.
Amikor én kiszedtem tökéletesen működött.

Tudtok nekem segíteni?

Üdv Dávid

[ Szerkesztve ]

(#40045) batman. válasza Dave567 (#40044) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Le kellene szűkíteni a lehetőségeket. Pld.: az alaplapi speaker nem jelez semmit? Ha nincs rajta, akkor csatlakoztass egyet.

Az előző géppel kapcsolatban a változtatott alkatrészek környékén kell először tapogatózni. De ez így harmadkézből mesélve nehezen diagnosztizálható.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40046) Dave567 válasza batman. (#40045) üzenetére


Dave567
addikt

Nem jelez semmit, csatlakoztattam egyet.
Forog minden, de képet nem ad.
Egy pillanatra felvillant a monitor logoja, de el is tűnt egyből

Szólok akkor a srácnak.

Köszönöm a választ.

(#40047) batman. válasza Dave567 (#40046) üzenetére


batman.
senior tag

Vagy el sem jut a POST -ig vagy rögtön az elején elhasal.
Minimál konfigban kellene próbálni asztalon. (proci+hűtő, 1 db ram, táp, bill, egér, semmi más...monitor alaplapi hdmi-be.)
Előtte CMOS reset, ha így sem indul akkor ellenőrizni a cpu foglalatot (elhajlott lábak, behullott pasztamaradék stb.)
Speaker maradjon a lapon, hátha elkezd fütyülni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#40048) zolka95 válasza batman. (#40043) üzenetére


zolka95
őstag

A csavarokat is külön kellett megvenni.

Illetve adtak 4db csavart a backplate-hez, de azon kívül semmi mást. Se anyát, se alátétet.

A külön csomagban volt csavar, anya, alátét, rugó.
De az az alátét nem valamilyen széles.

A rugó meg szerintem úgy karcolta meg, hogy szélesebb az alátétnél és a vége karcolhatta meg.

Igazából gondoltam rá, hogy ez így lehet nem lesz jó, de bíztam a leírásban.

A backplate leírásában volt anya, alátét a rajzon. Ott mintha nagyobbnak is tűnt volna az alátét a rajz alapján.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#40049) Dave567 válasza batman. (#40047) üzenetére


Dave567
addikt

Másik vga-t tettünk bele, de azzal se megy.
Le ellenőrizni sajnos nem tudom mind, úgyhogy holnap szerviz.

A srácnak a gépe se javult meg, azt mondta egy picit előre hátra pörgette a ventilátort, de neki nem forog teljesen.
A processzort át rakta másik alaplapba, ott az működik. Tehát a proci ki lőve.
Kevés a vganak a feszkó?

(#40050) batman. válasza Dave567 (#40049) üzenetére


batman.
senior tag

Akkor IGP-vel nem is próbáltad. :U

A másik gép: több olyan lappal találkoztam, ha nem volt benne ram, "aszittemmábetettemdenem" vagy nem volt rendesen bepattintva, akkor kb. fél sebességgel forgott a cpu hűtő. Ez lehet egy téves megfigyelés is... :DDD De azért ránéznék, hogy a rammal kompatibilis, illetve rendesen be van pattintva. Konkrétan csak a lapot és procit ismerjük, így nehéz bármit is mondani.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.