Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) #10726912 válasza csucsbicep (#17949) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezt ne hangoztasd már itt, oda lesz a szakmai izém :O Tekintetességem... ;]
Örülök, hogy megoldódott :)

(#17952) RVR400 válasza qwertly (#17950) üzenetére


RVR400
veterán

Amúgy ott az a 3-as kábelsor (piros--sárga-fekete) meg van törve? Vagy mi van vele? Nem ér hozzá az alaplaphoz?
Az elem elvileg jól van, a videókari meg nekem valami MX200-nak tűnik. A kis fül nem gond, csak a rögzítést szolgálja.

(#17953) qwertly válasza RVR400 (#17952) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ csak az elemet cseréltem ki,mert az idő nem volt jó amikor elindult a windows 2000 op rendszer.Mert gondoltam,hogy már nagyon régi és az elem merült ki,csere után csak elindult a gép de a monitor jelző fénye csak kéket villant egyet vagyis nem kapott jelet ezután megmozgattam az elemet.Később kivettem a videokártyát a memória modulokat ki ki betettem közbe indítani próbáltam a gépet.Azt tapasztalom,hogy induláskor a flopi meghajtód megberregteti és áramot kap a billentyű és egér hdd hangra szépen megy.De a monitor sötét marad.Később a monitort rá csatlakoztattam egy notira működött.Az,hogy a kábelek megvannak törve lehet,hogy amikor bányásztam ki a memória modulokat akkor egy kicsit megnyomtam.

(#17954) retro*


retro*
csendes tag

Sziasztok! volna még egy olyan kérdésem hogy az E6550-es dual procim FSB-je 1333 de viszont a biosnál 1066-ot ir,ez normális vagy valami beállitást kell rajta végezni?

(#17955) Tomy0524


Tomy0524
csendes tag

Sziasztok!

A problémám az ami a téma,Kezdeném az előzményekkel és a konfigurációval.
A gép paraméterei:
Alaplap: gigabyte ga-x58 usb3
Proci: Intel Corei i7 950
VGA: Ati Radeon HD4870x2
RAM: 3db GEIL 2gb 1333Mhz
Táp: FSP600 80glc
Winyó: Seagate 250gb sata-ás (bár mondjuk ez nem fogja befolyásolni a hibát a későbbiekben)

Nah és akkor az előzmények:
Kezdetben a gépben egy nvidia 7900 GS videókari egy Asrock X58 alaplap és egy 400W-os táp volt a fent leírtak helyén. Később szereztem egy MSI RX3850 OC videókarit használtan és mellé egy 800wattos Mtech tápot újan (amiről akkor még nem tudtam hogy gagyi). Ment is a gép de elkezdett kékhalálozni meglepő módon csak üresjáratban vagy egyszerű alkalmazásoknál, film és játék közben nem. A szöveg végén ennyit bírtam kiolvasni kékhalálnál: Physical memory dumping , majd elkezdett 0tól 100ig számolni és újraindult a gép Elkezdtem gyanakodni VGA-ra és már úgy is akartam megint venni egy nagyobbat. Ekkor vettem meg a 4870-et. Mivel az Mtech táppal nem indult a VGA ezért vennem kellett egy FSP tápot, amiből csak használtat tudtam szerezni olcsón, vaterán egy profi eladótól.

A gép stabilan működött kb 4-5 napig majd egy utolsó kékhalál után be sem bootolt a gép,se kép se beep kód ,ekkor már gondoltam hogy nem VGA bajos lesz de azért kipróbáltam a RX3850-es kártyával is. Itt már volt egy kép ami az alaplap típusát írta ki, de innen se tovább boot se biosba lépés. Lehúztam a winyót is. Probléma ugyanaz. Ramokat próbáltam egyesével, slotokat is. Még mindig ugyanaz a probléma. Tápot is cseréltem a gagyi Mtechet raktam vissza mert csak az volt kéznél. Még mindig ugyanaz. Fórumok olvasgatása után és géptémában jártasabb haverom javaslatára nagy nehezen betudtam szerezni egy új alaplapot, Mindent szépen rádugtam de még nem a 4870es kártyát tettem bele csak a 3850-est. A gép bebootolt végig, de mivel alaplapot cseréltem meg a win7 is problémázott már újraakartam telepíteni. Az új alaplapban nincs IDE csati DVD meghajtóhoz, ezért USB-n keresztül akartam megoldani, Amíg a telepítőt készítettem pendrive-ra laptopon addig az asztali pc legnagyobb meglepetésemre megint nyomott egy kékhalált. Még párszor bebootolt rendesen win7ig, aztán most megint se kép se hang se beep kód viszont az alaplapon világít az összes phase led. Lehet ennek is van valami jelentősége

Ami még nem volt cserélve a gépen az a proci és a gépház bár mondjuk a gépháznak nem hiszem hogy köze lenne hozzá, csak ha beragadna a bekapcsoló gomb vagy ilyesmi. Szóval a procira gondolok hogy rossz lehet. Vagy még olvastam az alaplap útmutatójába hogy "jó minőségű és új tápot kell használni, különben a rendszer instabil vagy nem bootol"

Nektek mi a véleményetek? Vegyek egy harmadik megbízható márkájú új tápot vagy egy procit?

Primőrnek: Nekem is volt már ilyen hangproblémám, hangkártya driver rendbe volt. Csak nekem az egyik hangszóróm szólt és halkabban az átlagnál. Kipróbáltam másikkal, tökéletesen működött. Az előző problémájára pedig úgy jöttem rá hogy tekergetés közben észrevettem hogy a másik hangszóró is szól egy pillanatra. Kiszedtem a hangerőszabályzót a tokjából, nem láttam semmit, visszatettem és valahogy megjavult. Nem tudom pontosan hogy a potméternek volt e baja vagy kábel volt kontaktos de megjavult. Én a tekerőnél keresném a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#17956) Tomy0524


Tomy0524
csendes tag

Jaj bocs! az utsó bekezdésem ne nézzétek. Nem figyeltem a hozzászólás dátumát. Sorry

(#17957) qwertly válasza #10726912 (#17947) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Asz akarod mondani,hogy azért nem ad képet mert a elem csere miatt bios alaphelyzetbe állt.És a flopi meghajtónál kezdi a bootolást de mivel onnan nem tud így,nem is ad képet a monitora?De amikor meg kerettetti a flopi meghajtott utána szépen megy a hdd hang alapján.De ma kifogom próbálni,hogy lehúzom a flopi meghajtót és úgy indítok.DE a ezen a képen nyíllal jelölt csatlakó micsoda?

(#17958) #10726912 válasza Tomy0524 (#17955) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ramokat is nézd meg (nem láttam, hogy kezdtél volna vele valamit) : egyesével hagyd az alaplapodban, BIOS reseteket csinálj sűrűn, akár minden nem indulás után. Tápegységből jó lenne szerezned egyet az ajánlottakból, de így első körben nem arra gyanakszom...
Ne hagyj semmit az alaplapon, csak a vga-t, cpu-t, és egy memóriát és próba. Ha nem indul, mehet másik ram. A CPU-t is ellenőrizd, hogy nincs e sérülés, vagy szétkenődött paszta. Ha még megvan a másik alaplap, ott is játszd el ugyanezt.

(#17959) sakal6 válasza sakal6 (#17835) üzenetére


sakal6
csendes tag

A hibás vga driver volt a gond. Visszaraktam a 12.6 catalyst azóta bekapcsol rendesen. Ennyit az amd fél évente megjelenő driveréről.

(#17960) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Édesapám munkatársától kaptam egy gépet, hogy csináljam meg, mert lassú. Az előbb nekiálltam kitakarítani, amivel nem is volt semmi gond, összeraktam, még mindig klappolt minden, majd amikor indítanám semmi. Amikor bedugom a tápkábelt a tápegységbe, egy kis sziszegést lehet hallani, mintha valahonnan eresztene a levegő, felpörög a táp és a processzorhűtő ventilátora is, az alaplapon világít egy kis led, majd szépen leáll minden. Az előlapi panel kábeleit a honlapon található manual alapján kötöttem be, úgyhogy ezzel szerintem nem kellene gondnak lennie.

Egy Biostar M7VKA alaplap, valamilyen AMD Duron processzor, 2x128MB SD ram, egy 10 GB Barracuda HDD, egy 150 wattos FSP és talán egy ATI 9550 videokártya van benne.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17961) #10726912 válasza Bjørgersson (#17960) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hát...ez sose lesz gyors... :B Ennyi ram a 98-hoz is kevés, megérdemelné a 256-osokat, a Duron helyett kaphatna egy erősebbet, amit a lap lekezel s máris használhatóbb...a ram mindenképp vészesen kevés, a HDD virtuális memóriaként betonként fogja az oprendszert (mivel az is lassú).
Szedj le róla mindent, a pc ház gombjait is, a gombelemet ellenőrizd, indítsd egy rammal mindkét slotban, aztán csere. BIOS reset sem ártana, ha nem megy, próbáld másik tápegységgel.

(#17962) Bjørgersson válasza #10726912 (#17961) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Rendben, köszönöm. Délután nekiesek, aztán írok hogy sikerült-e. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17963) sketchifun


sketchifun
senior tag

Talán ez a legmegfelelőbb topik, bár a gépem indul.

Következő van.

A gépem átlagosan 7 perces periódusidővel újraindul.
memtest86+ nem talált hibát. Kipróbáltam, hogy kiveszem a ramot, és csak egy modul marad bent, úgy is, mind a 4-et próbáltam.

Hőmérséklet 56 fok fölé nem megy, és teljesen mindegy, hogy full load van, vagy idle.

Feszültségek(multiméterrel mérve):
5V-os ág(piros+fekete): 5,13V
12V-os ág(sárga+fekete): 11.89V

Help me!

CFG:
Qtechnology 350W táp
FS D1562 lap
P4 3.00GHz HT proci
Hynix+Elixir+Kingmax 512DDR400 + 128 noname DDR400 ram.
MSI NX7600GT 512mb vga.
Samsung HD160JJ HDD.

Helpet előre is köszi.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17964) CoolMan válasza sketchifun (#17963) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Teszteld másik táppal is. A VGA hány fokos? Valamint egy BIOS reset sem ártana.

[ Szerkesztve ]

(#17965) sketchifun


sketchifun
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő.

3.3Vos ág(narancs + fekete): 3.41V.

A videókártya hőmérsékletét honnan derítsem ki?
Gondolom AIda64 tudja, csak én nem xD

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17966) #10726912 válasza sketchifun (#17963) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbálkozz méréstől függetlenül másik tápegységgel (terhelés alatt nem tudni, hogyan viselkedik). Vedd ki a CPU-t és tedd vissza párszor illetve pasztázd át (nem biztos, hogy a szenzor jó, így kérdés a melegedés mértéke).
VGA-t is vedd ki és tedd vissza.
Adatkábelt cserélj a HDD-nél. Kösd le az ODD-t, kis floppyt, stb, amik nem kellenek az Oprendszer futtatáshoz.
Nézd át az alaplapot (tápegységet is lehet), hogy nincs-e sérült, púpos kondenzátor (alaplapon főleg a CPU környékén).

(#17967) sketchifun válasza #10726912 (#17966) üzenetére


sketchifun
senior tag

Volt már próba másik táppal, egyik ismerősöm Corsair CX430-as típusú tápjával. Ugyan ez az eredmény.
Mellesleg terhelés alatt folyamatosan mértem multiméterrel a feszültséget. Semmi irreális elváltozás nem volt, +/- 0.05V eltérés volt maximum.

A CPU frissen lett újrapasztázva, avval nincsen gond, ráadásul a log szerint sem ment fel a proci hőmérséklete 56 fok fölé, és mint mondtam, idle is ugyan így eljátsza ezt.

Próbáltam már 6600GT, FX5200, és Integrált VGA-val is, hasonló eredményre vezetett.

Adatkábel frissen cserélve a HDD-n, nem hozott javulást. Egyebek lekötve.
Az alaplapon nincsenek púpos kondik, két hónappal ezelőtt lett cserélve a teljes szett japán SCAP kondenzátorokra, 2 hónapig stabilan üzemelt, tegnap este kezdett rosszalkodni.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17968) #10726912 válasza sketchifun (#17967) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez esetben 4 dolog maradt:
Nézd át a BIOST, ha van Spread Spectrum funkció, azt tiltsd le illetve minden egyebet kapcsolj ki, ami gyaníthatóan húzhatja a géped (turbo boost, stb, bár az alaplapod elég egyszerű bios menüvel szokott rendelkezni). Kapcsold ki a vga különböző funkcióit a biosban, illetve vedd vissza gy lépcsővel a memóriák sebességét (400-ról333-ra pl).
Próbáld meg a HDD nélkül használni a géped (cd-ről linux live futtatás), ha ott nem kapcsol ki, akkor az oprendszert telepítsd újra (ha ez se jó, akkor HDD is lehet hibás).
Ha mindezek nem hoznak eredményt, akkor az alaplap vagy a CPU a hibás.

(#17969) Bjørgersson válasza #10726912 (#17961) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na megpróbáltam mindent, de semmi. :( Meghalt a táp?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17970) sketchifun válasza #10726912 (#17968) üzenetére


sketchifun
senior tag

Spread Spectrum nincs, illetve ez az I865-ös lapkakészlet képtelen a tuningra. A Proci a gyári 2990Mhz-en üzemel. A VGA-hoz semmit nem találtam a BIOS-ban. A memóriák is 333Mhz-en futnak.

HDD nélkül jelenleg nem tudom használni, nincs linux CD-m, de több újratelepítés sem hozott megoldást.

Tehát akkor HDD/Proci/Alaplap -ra szűkült a kör. Mint a kínainak az adóellenőr, mikor nincs áfás-számla:
Hát akkó ez nem lessz occó! :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#17971) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Win 7 újratelepítésénél, ha ugye C-n van a rendszer, és D-n olyan adatok, amelyek kellenek, akkor hogy tudom megoldani hogy a D meghajtó megmaradjon érintetlenül?

A telepítő ablakában, mikor kilistázódnak a meghajtók, akkor a C-t formázhatom, majd mehet rá a Win7?
Így megmarad a D ha minden igaz ugye? Vagy a C-t törölni kell, és utána mehet rá az új Win?

Tudom hogy elég evidens amit kérdezek, de már régen telepítettem, és nem akarom, hogy D meghajtó eltűnjön.

köszönöm

(#17972) CoolMan válasza Gyocsika (#17971) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

A C-t formázod és mehet rá a windows, a D pedig megmarad érintetlenül.

(#17973) Gyocsika válasza CoolMan (#17972) üzenetére


Gyocsika
csendes tag

köszönöm

(#17974) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom melyik topikban lenne ennek a helye, remélem jó helyen vagyok most...
Kicsit hosszú lesz, és most már idegölő is :D
Van egy asztali gépem, és kaptam egy másikat is.

Előbbi:
CPU típusa: DualCore Intel Pentium E2180, 2000 MHz (10 x 200) (s775)
Alaplap: MSI MS-7293VP
Rendszermemória: 3072 MB (DDR2 SDRAM)
Transcend JM2GDDR2-8K (1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Kingmax KLCE88F-B8KU5 (2 GB DDR2-667 DDR2 SDRAM)
Videokártya: ATI Radeon HD 4800 Series (512 MB)

Utobbi egy Lenovo M81:
Lenovo Thinkcentre M81 0385
CPU: Intel(R) Core(TM) i3-2120 CPU @ 3.30GHz
Merevlemez: Seagate ST500DM002-1BD142 500GB SATA II
Videokártya: Intel HD Graphics 2000 Dynamic Video Memory (integrált)
Memória: Synchronous 4GB DDR3 SDRAM, 1333 MHz, PC3-10600 (16GB-ig bővíthető)
DVD ROM: TSSTcorp DVD-ROM TS-H353C

Az én gépemből kivettem az alaplapot, és mindent hogy a Lenovo lapot építsem bele (az én gépemet el akartam ajándékozni a családnak)... Minden jól ment addig míg a kábelezéshez nem értem.
A Lenovo lapon más a bekapcsoló gomb/hdd led/ reset gomb hoz kötődő kábel (néztem a Lenovo eredeti házában, ott az egész kábel egy, és azt tudod rákötni a lapra).
Az én házamban (Scaleo P) a kábelek 3 részre oszalanak ebből kifolyólag nem tudtam rákötni!

Okos tippet kaptam: vágjam szét a kábelt, és a Lenovo házból a másik kábelt kiszedve, passzítsam össze a színeket. Mondanom sem kell írtó nagy ostobaság volt, de már mindegy!

Na most van egy félkész átépített gépem, bekapcsolni nem tudom mert a Lenovo lapra nem tudom rátenni a csatit.

Joker: A CPU-t megbuheráztam (ne kérdezzétek miért, hosszú) és véletlenül fordítva raktam vissza, és pár fogat sikerült elgörbíteni! :W

Kérdések:

1) Megmenthető még a lap? Hogyan? CPU fogakat hogy egyensítsek ki?
2) Hogy tudnám bekapcsolni a gépet, hova dugjam a fránya kábeleket, s miképp oldjam meg!?
Természetesen a Lenovo M81 lapról értelmes leírást hogy a kábeleket hova meg mit...nem találtam! Csak egy általános user manualt amiben nincs semmi :( (AZ MSI lapom ezért volt jó, mert ott hülyegyerek módjára le volt írva mindent mit hova dugj :( )

Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#17975) Tomy0524 válasza #10726912 (#17958) üzenetére


Tomy0524
csendes tag

Próbálgattam a ramokat mind 2 alaplapban, a slotokat is váltogattam de semmi.
A procit megnéztem, az alján az érintkezőknek a közepén az összesben van egy kis pont, gondolom a foglalat tűi miatt, nem tudom hogy az most égés e vagy kikopott. Mivel lenne érdemes megtörölgetni? Tápokat még nem tudtam ellenőrizni de holnap szerzek kölcsön egy multimétert.
A gépet próbáltam indítani úgy ahogy mondtad: csak vga és egy memória. Úgy sem működik.Most viszont nem világítanak a phase led-ek az alaplapon a memória slot mellett, idáig mind a 6 világított. Bios reset is volt de nem történt rá változás.
Jah még annyi hogy próbáltam a gépet vga nélkül is hogy jelez e beep kóddal, de semmi hang nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#17976) clint-- válasza clint-- (#17346) üzenetére


clint--
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit későn, de sikerült megcsinálnom azokat a dolgokat, melyeket a CharlieDrop és Tiger.huhhhh tanácsoltak.
Tehát egy új tápegység van a gépben, megcsináltam a cmos resetet, és Memtest 86+ nevű programmal ellenőriztem a memóriákat is, de itt sem volt semmilyen hiba.

Tényleg úgy érzem, hogy kezdek kifogyni az ötletekből és lehetőségekből, ezért is kérek ismételten tőletek tanácsot.

Köszönöm előre is.

Eredeti hozzászólásom:
http://prohardver.hu/tema/nem_indulo_gepek_topicja/hsz_17341-17341.html

(#17977) pityuco


pityuco
tag

Sziasztok!
Olyan probléma áll fenn, hogy új gép lett összerakva, (sajnos nem általam, csak telefonos segítségemmel) de a gép 4 sípszó után egyből újraindul. Mi lehet a gond? Találkoztatok e már ilyen problémával? Kompatibilitási lehet?
Köszönöm mielőbbi válaszotokat.

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#17978) #10726912 válasza Bjørgersson (#17969) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv mindenkinek, elnézést, de múló állapotom (születésnap ünneplés volt tegnap:B ) miatt nem voltam képes előbb jönni...
Nem biztos, hogy meghalt a táp, kéne egy másik darab próbára, ha azzal megy, akkor táphiba, ha azzal sem, akkor alaplap is lehet.
sketchifun: Ha alaplap és CPU nincs is másik darab, akkor próbáld ki másik gépben a HDD-t, nyomsz rá egy telepítést...esetleg egy ismerősnél letöltöd a LINUX cd-t..
djnyakesz:
A CPU tüskéit egyengesd ki egy késsel például, nagyon óvatosan és türelmesen csináld, mint a kínaiak a rizsfestést :)) Sokszor emeld fel a cpu-t szemmagasságba és nézd meg a tüske sorokat több irányból is (elvileg 4), az se baj, ha úgy tolod a kés hegyét végig a sorok között illetve feszíted az elgörbült tüskét, hogy közben szemmagasságban tartod a cpu-t és nézed, mit csinálsz éppen.
A kábeleket pedig nézd át, hogy az eredetinél melyik volt a power gombé, melyik a reseté, stb, a lenovónál szintén derítsd ezt ki, ezt a legkönnyebben úgy tudod megtenni, hogy pl ezt is késheggyel (mire nem jó a kés a számítás technikában ;] ) össze érinted az alaplapon a tüskéket, remélhetőleg egymás mellett vannak, és arra a tüske párra kötöd a ház power gombját, amelyik össze zárásától elindul a gép (csak egy pillanatra kell össze érinteni). Ugyanígy tudod a többit is kinyomozni.
Tomy0524: A CPU-nál azt a kis pontot nem igazán lehet (nem is nagyon kell) kitörölgetni. Sajnos, mivel nem jelzi ki a VGA hibát, így valószínű, hogy az alaplap vagy a CPU hibás (feltételezve, hogy a speakers működik a lapon).
clint--: Nem olvasom vissza, hogy eddig miket tettél meg, ha új táp, másik ram, másik adatkábel, másik vga illetve hdd csere vagy kiiktatás (pl linux live cd-ről indítás) is megvolt, akkor az alaplappal lesz valami, ha már nem tudod használni a hiba miatt a gépet, vagy lejáróban van a garancia, küld vissza a garis cuccokat (főleg az alaplap/cpu párost).
pityuco: Derítsd ki és írd le, milyen hardverekből áll össze a gép (ez mindig jó lenne, nem véletlenül szerepel a 0-ik hozzá szólásban).

(#17979) Bojár


Bojár
csendes tag

Sziasztok nekem olyan gondom van hogy ha osszerakom a fiam konfigjat Amd 8350 ,asrock 970 extr.4 2x4gb ram 1866 750w tap es egy HD5850 muxik szepen de ahogy beteszem a hazba elkezd random ujraindulni , mar az orulet keringet mert meg ilyennel nem talalkoztam.Ahogy kiveszem minden megy gyonyoruen mi lehet a baja ? :((

(#17980) cinkoxid válasza Bojár (#17979) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Rövidzár?
Jó helyen vannak az alaplapi csavar menetek?

(#17981) Bojár válasza cinkoxid (#17980) üzenetére


Bojár
csendes tag

Hat mar tobszor is ki be raktam de sikertelenul,de rogton mikor berakom akkor meg megy aztan csak eldoltve mar s utanna mar sehogy mert jon az ujraindulas...

(#17982) zsolt200


zsolt200
tag

Üdv!
Először írnék egy konfigot aztán hogy mi a probléma, remélem valaki tudja mi lehet a gond:
fujitsu siemens d2151-a11 gs7
Intel celeron d341
3,5gb ddrII ram, 1x2gb, 1x1gb, 2x256mb,
geforce gt430
40gb sata winyó (rendszernek), 300gb ide (minden másnak),
Meg vmi bazinagy gyári táp :D

Probléma:
Elindítom a gépet, szeretnék játszani minden borzalmasan laggol, még ha a passziánsz indítom annak is ilyen transformers hangja van mikor osztja a lapokat, utána powergombbwl hosszan kinyomom, vissza be és már semmi baja és fogalmam sincs miért lehet ez. Ha valaki tud megoldást írjon.

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#17983) Bjørgersson válasza #10726912 (#17978) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szia!

Semmi gond (boldog születésnapot utólag is! :) ), sikerült tegnap egy másik táppal is kipróbálnom és azzal pöccre indult, úgyhogy most keresek egy másik tápot. Delta márka mennyire megbízható? Egyik ismerősömnek lenne egy 200W 1,5k-ért.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17984) retro*


retro*
csendes tag

Sziasztok!
volna egy ilyen: lap tesómé a hibája az lenne nem indul el,hiába kapcsolgatja a bekapcsoló gombot egyáltalán nem indul el,valaki tudja mi lehet a baja?
2-napja nem indul neki.

(#17985) Axess


Axess
tag

Sziasztok!
Asztali gépem nem bootol be. Be volt kapcsolva, egy ideje nem használtam, ezért a windows kikapcsolta a monitort. Kihúztam az egeret, 5 perc múlva visszadugtam és nem akart visszakapcsolni a monitor. Leállítottam, átnéztem a kábeleket kívül-belül, visszakapcsoltam és a monitor még mindig nem kapcsolt be. Kiszedtem a videókártyát, monitort az alaplapiba dugtam, így már volt kép, bios kezdőképernyő aztán elsötétül és nem a windowst kezdi el tölteni, hanem újra a biost dobja be és ez így ismétlődik. Ha visszarakom a videókártyát akkor ismét nem kapcsol be a monitor.
Konfigom: Asrock B75M-Gl, i3 3240, 2x4 GB Corsair Vegenance, Gigabyte Radeon HD6570 OC
Mit csináljak, hogy helyrerakjam a gépem?

(#17986) RVR400 válasza retro* (#17984) üzenetére


RVR400
veterán

A lehetőségek:
-a bekapcsológombnak van valami hibája (nem zár, kábelszakadás, stb): alaplapon összezárni csavarhúzóval a két tüskét, amin most a Power On csati van.
-a tápegység rossz (másikkal kipróbálni)
-alaplap rossz (csere)

(#17987) retro* válasza RVR400 (#17986) üzenetére


retro*
csendes tag

Mindent megpróbáltam a leirtak szerint,alap rossz akkor?

(#17988) pityuco válasza #10726912 (#17978) üzenetére


pityuco
tag

Üdv!
Alaplap Asrock H61m-dgs
Proci Intel G840
Memo Kingstone 2x2 GB (pontos típusát nem tudom)
V. kari nincs.
Minden új, gépben még nem voltak.

[ Szerkesztve ]

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#17989) RVR400 válasza pityuco (#17988) üzenetére


RVR400
veterán

Itt laphiba...

De nekem gyanúsabb a memória. Ezen az irányo kellene elindulni.

[ Szerkesztve ]

(#17990) cinkoxid válasza Axess (#17985) üzenetére


cinkoxid
senior tag

BIOS reset volt? Illetve frissítheted is, ha van újabb.

(#17991) pityuco válasza RVR400 (#17989) üzenetére


pityuco
tag

Ha memória probléma van az nem egy hosszú sípszó?

A Biblia arra tanít, hogy szeresd felebarátodat. A Káma Szutra pedig megmagyarázza, hogyan.

(#17992) Axess válasza cinkoxid (#17990) üzenetére


Axess
tag

BIOS reset volt, nem tudom, hogy van-e frissítés, de elvileg ezzel a verzióval is működnie kellene. Mit próbáljak még meg? Lehet, hogy nem szoftveri probéma, hanem fizikailag van megsérülve az alaplap? Vagy nem is az alaplap a felelős?

[ Szerkesztve ]

(#17993) cinkoxid válasza Axess (#17992) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Igazából azért gondolok a biosra, mert ha mindig oda dob be, akkor azért teszi, mert helytelen valamilyen beállítás. HDD-t érzékeli a biosban?
Alaplaphiba is lehet, van rá esély.

(#17994) Tomy0524 válasza #10726912 (#17978) üzenetére


Tomy0524
csendes tag

Megtaláltam a gépem problémáját. Amikor még hideg a proci bootol a gép, biosban megnéztem a hőmérsékletét és egyre csak emelkedett. Aztán nem vártam meg míg elmegy 70 fokig ezért le is kapcsoltam. Szerintem hűtés problémája van, A hűtőbordát megérintettem miután kikapcsoltam a gépet, Langyos volt, mondjuk csak 2 percet ment a gép.

(#17995) Axess válasza cinkoxid (#17993) üzenetére


Axess
tag

Érzékel rendesen mindent. Beállításokkal nem hiszem, hogy lenne bármi baj, mert BIOS reset után hozzá sem nyúltam.
DVD-ről megy neki a boot, úgyhogy újrarakom a windowst, remélem ez megoldja a problémám.

(#17996) Axess válasza Axess (#17995) üzenetére


Axess
tag

Hát nem oldódott meg. Felraktam a windowst, aztán elkezdtem telepíteni az alaplaphoz kapott CDről a drivereket, az alaplapi videovezérlő driver telepítése után újraindult a gép és a windows logo után megint passzív módba váltott a monitor. Visszaraktam a videókártyát, azzal már a BIOS logit sem láttam, be sem kapcsolt a monitor.
Ha valakinek van még valami ötlete, kérem ossza meg, mert szeretném elkerülni a szervízt.

(#17997) cinkoxid válasza Axess (#17996) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Nekem úgy tűnik hibás az alaplap.

(#17998) bmwfan199410 válasza #40731136 (#17050) üzenetére


bmwfan199410
csendes tag

Üdv.
Adott egy asztali gyári dell gép (Dell optiplex 170l) a gyári állapotához képest annyi változás történt, hogy lett bele téve egy 250Gb Western Digital sata winchester, Nos az xp a sata wincsin van és azt produákálja a gép mikor bekapcsolom 2 üzenet fogad:

Primary drive 0 not fund

Primary drive 1 not fund.

Ezeken túl lép elkezd betöltődni a windows és az "Üdvözöljük" képernyő helyett párpercig fekete képernyő fogad. 5-10 perc után pedig bejön a kép és fut minden rendesen.

Ha valakinek van valami ötlete légyszíves segítsen.

2napos eredeti windows xp sp3 van a gépen.

Nem számít mit gondol rólad a világ. Állj be a fénybe és élvezd a ragyogást.

(#17999) cinkoxid válasza bmwfan199410 (#17998) üzenetére


cinkoxid
senior tag

A biosban AHCI mód van beállítva? Próbáltad másik sata porton?

(#18000) zsolt200 válasza zsolt200 (#17982) üzenetére


zsolt200
tag

Az én problémámra senki nem tud megoldást?

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.