Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) CharlieDrop válasza freaghill (#17299) üzenetére


CharlieDrop
veterán

400-as, vagy nagyon minőségi 350-es

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17302) Ruszki válasza freaghill (#17296) üzenetére


Ruszki
senior tag

Bizony!
Úgy ahogy a többiek írták ki kell zárni minden lehetséges alkatrészt!
Aztán ha minden jó(ram,táp,vga,stb,stb) akkor marad sajnos a lap!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17303) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Nem tudom,hova írjak,de egy furcsa problémám van. Video konvertálás,játék és netezés közben jön elő az alábbi hiba(időtartam:fél óra vagy több óra játék után):
Szürke esetleg színes csikókkal díszített képernyő
Nem reagál semmire,még az alaplai reset gombra se,csak ha áramtalanítom illetve a bekapcsoló gombot hosszabb ideig nyomva tartom
Viszont a gép megy tovább...
Kb. 3honapos gép:hd 7950,i5-3570K(tunning nélkül),asrock z77 pro 3 alaplap,fsp 550W táp,8gb corsair vengeance 1600 mhz-es ram,126 gb-os samsung ssd
Ramra,procira,vgára,ssdre már futtattam tesztelő progit,de a hiba nem jött elő,illetve újratelepítettem a gépet is,de időnként előjön a hiba.Mesterségesen még nem sikerült előidéznem...
Előre is köszönöm a segítséget :R :R :R :R

(#17304) ebegab92 válasza Lolman (#17303) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem VGA-nak tűnik a dolog :( Nem melegszik kicsit túlságosan?Tesztelni kéne külön,illetve magát a gépet az integrált GPU-val.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17305) Lolman válasza ebegab92 (#17304) üzenetére


Lolman
csendes tag

Háát teszteltem a vgát furmarkkal és nem melegedett 60 foknál tovább...én még vga memória hibára gondoltam,de nem tudom melyik tesztelő progi lenne jó rá.Integrálttal megpróbálnám,csak az a baj,hogy nem tudom előidézni a hibát és van olyan hogy hetekig nem jön elő....Másik gépbe teszteljem? Csak azt nem értem,hogy akkor a reset gombra miért nem reagál a gép,az alaplap hibát,hogy tudnám kizárni?

(#17306) ebegab92 válasza Lolman (#17305) üzenetére


ebegab92
senior tag

Video Memory Stress Test :DD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17307) Lolman válasza ebegab92 (#17306) üzenetére


Lolman
csendes tag

Hmmm,esetleg tudnál segíteni abban is,hogy tudom a memória méretét 3084 mb-ra átállítani,mert csak 1074 mb-ot hajlandó tesztelni

(#17308) mcwizard


mcwizard
tag

Sziasztok!
Azzal a problémával fordulnék hozzátok, hogy a gépem állandóan újraindul, teljesen véleltenszerűen. Van hogy a windows be sem tölt, de van amikor másfél óráig fut. Az Everestet ha el akarom indítani akkor mindig újraindul. Újraindulás után egy desktop.txt jelenik meg ezzel az üzenettel:
[.Shellclassinfo]
localizedresourcename=@ systemroot system32 shell32.dll -21787

Találkozott már valaki ilyennel?
Előre is köszönöm az esetleges segítséget!
Üdv, mcwizard!

(#17309) napoleon2323 válasza mcwizard (#17308) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia!

Gyors kereséssel ezt a linket találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#17310) freaghill válasza CoolMan (#17300) üzenetére


freaghill
őstag

Kipróbáltam egyszer a fél gigás rammal utána beraktam mellé a gigást és úgy próbáltam. Ma kipróbálom szerintem másik táppal, ez jó lenne esetleg?

(#17311) CoolMan válasza freaghill (#17310) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben rám hallgatsz, akkor nem erőlteted azt az "ipari hulladékot", inkább FSP, Chieftec lenne a jó.

(#17312) freaghill válasza CoolMan (#17311) üzenetére


freaghill
őstag

Rendben, akkor az lesz! Szerinted is minimum 350es?

[ Szerkesztve ]

(#17313) CoolMan válasza freaghill (#17312) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, minőségiből elég a 350-400 W-os.

(#17314) Ktm123


Ktm123
tag

Sziasztok!

A mai nap folyamán összeraktam az új gépemet az asztalon, gépház nélkül mert gondoltam hogy nem fog elsőre menni minden... Így is lett. :W

A konfig:
Asrock x58 Deluxe
i7 920 D0
3x2gb Adata 2000g
Fsp hexa 500
gtx260 212sp

A probléma az, hogy a ventillátorok felpörögnek 3-4 másodpercig, aztán leáll és megint elindul utána már csak pörögnek tovább a végtelenségig. Dugtam rá egy speakert, de nem jelez semmit, akkor sem sípolja ki ha nem rakok bele videókártyát vagy ramot.

Várom az ötleteket, előre is köszönöm! :R

(#17315) Czimby válasza CharlieDrop (#17287) üzenetére


Czimby
addikt

Az eredeti modulok maradtak benne.
De sikerült megoldani, hoszabb időre kellett reset állásban hagyni a bios jumpert.
Köszi a segítséget!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17316) Czimby válasza CoolMan (#17288) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi a segítséget.
Közben sikerült megoldani mint lentebb írtam.
Én is a tápra gondoltam, de a bios hülyült meg.
Egyébként cserés lesz a táp, mert nem túl márkás, finoman kifejezve.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#17317) CharlieDrop válasza Czimby (#17315) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szuper, örülök, hogy működik :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17318) freaghill válasza CoolMan (#17313) üzenetére


freaghill
őstag

Kipróbáltam a vga-t másik, működő konfigba és ott adott képet.
Ramokat is próbálgattam, cserélgettem őket, de semmi.
Valószínűbb lesz a táp hiba?

(#17319) Alastair' válasza Ktm123 (#17314) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Miután jumperoltad a biost, próbáld végig a memóriákat egyesével.

Alister from Hell

(#17320) CoolMan válasza freaghill (#17318) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, azt még jó lenne kipróbálni.

(#17321) #10726912 válasza Ktm123 (#17314) üzenetére


#10726912
törölt tag

A BIOS verziójával lesz gondod. CPU-t támogat alap BIOS-sal, a többihez frissíteni kell. Menj el egy szervizbe, ha nem tudsz szerezni másik CPU-t, ott megcsinálják.

[ Szerkesztve ]

(#17322) kyle23


kyle23
tag

Üdv.

Ismerősöm gépe egy acer 7738g noti behalt az szeretném kérdezni szerintetek mi lehet a baja?
info:
elindulás hirtelen elsötétült azóta se kép se hang
a ventiböl enyhe égett szag
a töltés világít

(#17323) Ktm123 válasza #10726912 (#17321) üzenetére


Ktm123
tag

Igen erre én is gondoltam, de a bios chipen van egy matrica, arra az van rá írva hogy P2.20. Tehát elvileg ez már frissebb, mint amelyre szükség volna hogy induljon benne a proci.

(#17324) #10726912 válasza kyle23 (#17322) üzenetére


#10726912
törölt tag

Keresd fel az notis topicot, de mivel a baj már megtörtént, így már érdemes lesz szervizzel lecsekkoltatni. :(
Ktm123:
Nincs a BIOS reset jumpere véletlen záráson hagyva? Minden alkatrész új? A CPU betápja rá van dugva az alaplapra? (nem sértésnek szánom, volt, aki elfelejtette). Vedd ki a CPU-t és tedd be ismét, illetve nézd meg, hogy nincs-e sérülés, vagy elkenődött hűtő paszta. Ha minden új és minden jó és minden rendben, akkor mehet vissza a boltba az egész.

(#17325) Ktm123 válasza #10726912 (#17324) üzenetére


Ktm123
tag

Normal állásban van a bios reset jumper. Jól van minden bedugva, proci ki/be megvolt, sérülés sincs. Csak az alaplap új, a többi cucc használt. A lapot visszaküldöm gariba, remélem ezzel megoldódik a probléma. Köszi szépen a segítséget. :R

(#17326) #10726912 válasza Ktm123 (#17325) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha van másik tápegységed, akkor egy próbát csinálj azzal is...hátha.
De reméljük, hogy az alaplap a hunyó, sok sikert!

(#17327) kisdio11


kisdio11
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.
Van egy régebbi gépem (amd a64 3000+, 1gb ddr400, gts8600, epox alaplap).
A 8600on 2 dvi kimenet van, igy átalakítóval van rádugva egy vga-s lcd.
A gondom az, hogy a gép hang alapján rendesen bebootol, de a monitoron kép nem jelenik meg.
Tesztelés céljából lehoztam a mostani gépem (amd x3 435, 8gb ddr3 1333, gtx460 1gb, asus m5a78l, ez dvi kábellel van összekötve egy lcd-vel), és ezzel is ugyanazt tapasztaltam, amikor átalakítóval rádugtam a vga-s monitorra. Kipróbáltam egy másik vga-s crt-vel is, hasonlóan ott is rendesen indul, de kép nincs.
Az átalakító jó, egy notit dugtam rá a vga-s crt-re és működött.
Szerintetek mi lehet a probléma?
Válaszokat előre is köszi!

(#17328) vajdaadi


vajdaadi
csendes tag

Hali!

Nekem olyan problémám akadt így hajnali négy felé, hogy nem tudtam aludni, ezért úgy gondoltam, hogy gépezek egy kicsit és majd elálmosodok, viszont mikor be akarnám kapcsolni, akkor csak elindulnak a ventik, és semmi mást nem csinál. A ház oldalát jelen helyzetben még nem tudtam levenni és szépen megnézni, hogy van-e vmilyen látható probléma. (Koliban vagyok és a többiek alszanak... :/)

Szóval a tünetek: - bekapcs gomb megnyomása után hallani, hogy a ventik beindulnak, viszont nem bootol a drága és semmire se reagál (például a reset-re se). Másrészt ami nagyon fura, hogy gombnyomás utána maga a gomb nem kezd el világítani (pedig kellene neki).

A jó tanácsokat előre i köszönöm!

(#17329) Sickboy25 válasza vajdaadi (#17328) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

BIOS reset elem kivétellel vagy a CMOS jumper áthelyezésével illetve tapcsere próba egy másik táppal...

Kisdio: nalad is hasonló a helyzet

+ a ramokat is teszteljetek külön - külön is...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17330) Alastair' válasza #10726912 (#17321) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 920 D0-át a sima alap biossal is tudnia kell, nem lehet szükség frissítésre.

Alister from Hell

(#17331) tjb007


tjb007
nagyúr

Szétb. az ideg, legszívesebben széttörnék valamit de megpróbálóm leírni higgadtan.
Egy lite XP -t készítettem ami a netbook -ra ment volna fel, írtam volna ki pendrive -ra a Novicorp WinToFlash segítségével amikor egyszer csak hibaüzenet és az egész rendszer összeomlott, se a Ctrl+Alt+Del -re se semmi másra nem reagált. Bekapcsológomb megnyom, gép kikapcsol, vár, újra bekapcsol. Elindul szépen és a post screen -nél folyamatosan újraindul, ennél tovább nem jut.
Mi a fene okozza ezt és mivel tudnám visszahozni az életbe ?

(#17332) Alastair' válasza tjb007 (#17331) üzenetére


Alastair'
nagyúr

F8, speciális rendszer indítások, legutolsó működőkepés verzió, vga mód, csökkentett mód....valamelyikkel hátha elindul.

Alister from Hell

(#17333) tjb007 válasza Alastair' (#17332) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az a probléma, hogy hiába nyomom vadul az F8 -at nem megy tovább, a Verifying DMI pool data -nál megáll az élet. Beraktam a Win7 telepítő DVD -t is, rámentem a javításra és a részleteknél azt írta ki, hogy nem található rendszerpartíció :F
Még próbálkozom de nagyon nem szeretném újra rakni az egész rendszert.

(#17334) Alastair' válasza tjb007 (#17333) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Jártam már én is így sajna. Nem tudtam visszahozni a rendszert, telepítés lett a vége. indítsd el a telepítőt, és menj el addig, mikor megkérdezi, hogy hová akarod telepíteni. Ha ott nem látszik a korábbi rendszer, akkor kampec.

Alister from Hell

(#17335) tjb007 válasza Alastair' (#17334) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha csak maga a rendszer lenne rajta nem is lenne akkor gond csak épp a lemez két partícióra van osztva amiből az egyiken adatok vannak.

(#17336) Alastair' válasza tjb007 (#17335) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A másik partició nem szokott sérülni.

Alister from Hell

(#17337) tjb007 válasza Alastair' (#17336) üzenetére


tjb007
nagyúr

Sajnos nagyobb a probléma, most már aztán tényleg nem tudom mit csináljak.

(#17338) Alastair' válasza tjb007 (#17337) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 0 Partició 1 -nek vége, az adat partició az szerintem nem sérült. Gondolom egy 750-es vinyó. A 0-át törlöd, majd formázod és telepíted. A másiknak meg kell maradnia.
De ha félsz, hogy gond lesz, szedd ki a vinyót, rakd bele egy másik gépbe, és mentsd le róla ami fontos.

Alister from Hell

(#17339) tjb007 válasza Alastair' (#17338) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem, ez két külön lemez. Az egyik 500GB -os (amivel probléma van, ez van, vagyis volt két partícióra osztva) a másik egy 250 -es, azzal nincs semmi gond.

(#17340) Alastair' válasza tjb007 (#17339) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Értem. Ha nagyon fontos adatok voltak rajta érdeklődj a vinyós topikban.

Mod: most látom, hogy már írtál.

Alister from Hell

(#17341) clint--


clint--
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémával fordulnék hozzátok, remélem tud valaki segíteni.

Amikor bekapcsolom a gépet, akkor felpörögnek a ventilátorok és az alaplapon található CPU led pirosan világít. Majd néhány másodperc elteltével leáll a gép teljesen, majd magától újraindul. Ilyenkor a lefut a teszt (BIOS) és úgy viselkedik a gép, mintha semmi baja sem lenne. Hozzáteszem, hogy ezt a hibajelenséget csak néha tapasztalom és csakis induláskor (mostanában egyre gyakrabban), máskor simán elindul.
Egyébként használatkor, semmilyen problémával nem szoktam találkozni, még erős terhelés mellett sem.
(Néha lefagy a böngésző, de ezenkívül semmi különös.)

Gép:
Alaplap: Sabbartooth Z77
CPU: i7 2600k + Noctua NH-D14
Memória: Kingston 8Gb 1600MHz
VGA: GTX550ti
Whincester: 1db SSD + 3 SATA
TÁP: Corsair VX550W

Amivel eddig próbálkoztam, hogy bár még csak fél éves a gép - tápegységet kivéve, ami kb. 4éves - kitakarítottam, széthúztam a csatlakozókat, majd újból összedugtam mindent. Csináltam egy Bios frissítést, visszaálltam alapbeállításokra. Kivettem a VGA-t mint fogyasztót, de semmi sem történt.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Köszönöm, hogy végigolvastad.

Üdv

(#17342) CharlieDrop válasza clint-- (#17341) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Olybá tűnik, hogy valamiért bedöglik a BIOS beállítás, és mikor így újraindul, akkor a biztonságiból (Dual BIOS-os gondolom) visszatölt a jó beállítás.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17343) clint-- válasza CharlieDrop (#17342) üzenetére


clint--
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.

Eddig erre nem is gondoltam.
Van-e esetleg tipped arra, hogy ezt a jelenséget egy alkatrész okozhatja vagy az alaplappal van esetleg a gond?

(Annyit megjegyeznék, hogy ezt a jelenséget ha nem is közvetlenül, de a memória csere óta tapasztalom. Csak nem tudom, hogy mennyire van szoros összefüggésben a kettő egymással. Elképzelhető, hogy valami gond van a memóriákkal vagy esetleg az alaplap lehet, hogy nem támogatja?)

Köszönöm ismét.

(#17344) CharlieDrop válasza clint-- (#17343) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem próbálj egy CMOS resetet, hátha segít. Ha nem tudod hogy kell, akkor vedd ki egy 5-10 percre az elemet az alaplapból és húzd ki a 220-ból a tápot :)
Ha ezután is ezt csinálja lehet hibát keresni.
Pl kiveszed az egyik RAM-ot ilyesmi.
Illetve, mikor újraindul, lépj be a BIOS-ba és tölts be egy alapbeállítást Load SAFE settings, vagy Load Default settings. Ezután jöhet a reset és az azutáni rész :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17345) #10726912 válasza clint-- (#17343) üzenetére


#10726912
törölt tag

A fentieken kívül érdemes lenne egy másik tápegységet is kipróbálnod.

(#17346) clint-- válasza #10726912 (#17345) üzenetére


clint--
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat!

Neki is látok akkor a teszteléseknek.

(#17347) igor78


igor78
tag

Üdv mindenkinek! Segítségeteket szeretném kérni. A problémám a következő: Eleinte egyszerűen csak lefagyott pár pillanatra és újra indult a gépem. Egyszer egy pillanatra még "kék képernyő" is volt. Aztán a windows-t már csak csökkentett módban tudtam elindítani, csak így töltött be. Ekkor azzal próbálkoztam, hogy frissítem a videó kártya drivert de már nem találtam meg az nvidia kezelőfelületet a gépemen. Próbáltam megkeresni valahol egyáltalán, hogy látja-e a gép a kártyám, de sehol sem találtam. Felmentem az nvidia honlapjára és próbáltam automatikusan felismertetni a kártyám, de nem találta meg. Ez után manuálisan kiválasztottam a kártyám (8800GT) majd telepítettem az új drivert. Most úgy néz ki, hogy indítom a gépet és már a betöltési képernyőn pár pillanatra beugró szövegezés is kicsit szét van esve (ez lehet, hogy már hamarabb is jelen volt, csak nem figyeltem) és a végén be sem tölt a windows. Megkérdezi, hogy megkísérelje-e javítani a hibát, vagy sem. Ha azt kérem, hogy próbálja meg akkor az az eredmény, hogy nem tudja és ezért leállítja a gépet. Tud valaki valamit tanácsolni? Ötlet esetleg? A válaszokat előre is köszönöm!

(#17348) ebegab92 válasza igor78 (#17347) üzenetére


ebegab92
senior tag

Elmondásod alapján VGA-gyanús a hiba.Vagy memória- vagy GPU-hibás lett.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17349) #10726912 válasza igor78 (#17347) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg kivenni a VGA-t, megtisztítani az érintkezőit alkoholos vagy arcszeszes p.zs-vel, aztán mehet vissza. Ha nem változik a helyzet, akkor vga csere lesz valószínűleg a megoldás (azért csekkold le a vga-t egy másik alaplappal is, ha ott is ugyanez a jelenség, akkor 100%, hogy a vga hibás).

(#17350) Alastair' válasza igor78 (#17347) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 8800GT-nek annyi. Tipikus vga halál. Az én 8800GTS-em is ugyan így purcant ki.

Alister from Hell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.