Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) palfitom válasza JoolsNOS (#41999) üzenetére


palfitom
félisten

Már régóta ilyen a ram-foglalat...
Kattanásig kell nyomni.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#42002) Grave_444 válasza JoolsNOS (#41999) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Igen ez ilyen.
Az első ilyen alaplapomon azt hittem annyira low budget a H chipset lespórolták mindkét oldalról a rögzítőt. :DDD

(#42003) ZepHyr087 válasza ZepHyr087 (#41956) üzenetére


ZepHyr087
csendes tag

Ma újra raktam a rendszert és megoldódott a problémám!
Köszönöm a segítségeteket a hiba kiszűrésében MrDerekas és jokeph !

(#42004) pete_21 válasza pete_21 (#41918) üzenetére


pete_21
addikt

Az az érdekes, hogy játék közben nem csinálta azóta sem, filmnézésnél annál inkább.
Legutóbb amikor beakadt, elég hosszú időre beakadt, kb. fél-1 percre -> és az Eseménynaplóba is kerültek bejegyzések. Úgy tűnik, hogy hálózati illesztő okozza a problémát. Ilyen bejegyzések kerültek az eseménynaplóba:
"The network interface "Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V" has begun resetting. There will be a momentary disruption in network connectivity while the hardware resets. Reason: The network driver detected that its hardware has stopped responding to commands. This network interface has reset 1 time(s) since it was last initialized."
"Intel(R) Ethernet Connection (2) I219-V
Network link is disconnected."

A hálókártya csatlakozójánál a pöcök, ami rögzíti, le van törve sajnos - megigazítottam a csatlakozót, jobban bedugtam a gépbe. Azóta egyelőre nem csinálja... Lehetséges, hogy a kimozdult hálózati csati okozta a gondot...? :F Láttunk már furcsaságokat az IT világában, de ez nálam dobogós lenne... :)
Közben letöltöttem az Intel oldaláról a legújabb hálókártya drivercsomagot, ha megint csinálná, letörlöm ami fent van, és felteszem az Intel oldaláról letöltöttet.
Köszönöm a segítséget és véleményeket.

(#42005) MrDerekas válasza pete_21 (#42004) üzenetére


MrDerekas
addikt

Persze, hogy okozhat meredek furcsaságot a lan csati hibája (is). Ha letört csak a pöcök, akkor egy újat kell rá krimpelni, oszt csókolom. Esetleg Malwarebytes-t futtathatsz, ha megint csinálja, mert driver gyilkos ártó progik is okozhatnak hasonlót.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42006) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Kaptam ma egy zsír új gépet, hátha rájövök mi a baj. Raktam már össze 1-2 gépet és gondoltam ránézek. Volt már 2 szervizben is, de nem jöttek rá.

Normál módban mindenféle hiba nélkül 1 perc 40-50 másodperc környékén újraindul.
Csökkentett módban megy rendesen és nem indul újra.

A konfig:

ASROCK B450 pro4
AMD Ryzen 7 2700X 3700mhz
Radeon rx 570 8gb
1 x 8gb ddr4 2666mhz
ssd, hdd, stb...
WIn 10

Nekem azt mondta a gép tulaja, hogy minden elem ki lett próbálva más-más gépekkel és tökéletesen működik. Alaplap, táp cserélve volt, de ugyanaz a helyzet.

Ramot felismeri és működik. Semmi nem melegszik túl, minden venti megy, minden be van kötve rendesen. Próbáltam frissíteni drivereket, de mindenből a legújabb van fent. Mi akadhat össze, ami csökkentett módban nem indul el, vagy hogy lehet ezt pontosan kiszűrni?

(#42007) MrDerekas válasza malibu (#42006) üzenetére


MrDerekas
addikt

Próbáld meg, hogy a windowsban az Energiagazdálkodás szekcióban a kiegyensúlyozott helyett, teljesítménycentrikusra állítod a sémát.Illetve, én tennék bele egy másik videókarit is egy próbára.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42008) #10726912 válasza malibu (#42006) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha csökkentett módban jól fut, akkor a BIOS-ban is nézz körül, keress auto beállitásokat, ha van valami, vedd vissza alapra, sokszor a BIOS túltolja a feszültséget a ramoknál, procinál, emiatt melegedés, fagyás, instabilitás van. Csökkentett módban van még esély a driverekre is, hogy valamelyik nem megfelelő, azokat is nézd át, próbálj régebbit-újabbat nézni. Az integrált hangkártyát is megpróbálhatod kikapcsolni a BIOS-ban, illetve plusz tárolót ne hagyj a lapon, és RAM-ból is csak egyet, ne akarjon dual módban indulni (az is okozhat hibát).

(#42009) jokeph válasza malibu (#42006) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !
Azért csökkentett módban meglesném a windows hibanaplóját, hátha kiderül belőle valami. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42010) pepperhaj


pepperhaj
tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy a windows elindul, ahogy eddig, de már kezdetben nehezen tölt be dolgokat, pl. Discord stb. Böngésző elindul, most is arról írok, de youtube videók nem indulnak. Játékok nem indulnak el, el sem kezdi tölteni, sokszor megakad, megfagy a gép. Gépházat nem engedi megnyitni. Nem indul újra a gép normálisan csak reset gombbal.
Nem töltöttem le semi újat, nem cseréltem alkatrészt.
Discord, steam, wow laucnher nem indul, csak tölt.

GÉp:
MSI b450m
2600X @ 4ghz
Corsair 8gb ram 3000mhz

Kicsit stresseltem a processzort, meg a VGA-t programokkal, nem írt ki hibát.
Memória? Vírus?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#42011) hhenry


hhenry
őstag

Sziasztok!

Következő a problémám,adott a következő gép:
i5 8600k
16gb corsair ram
asus z390-p
gtx 1070 asus
250gb samu ssd
4tb wd hdd
500w táp

Minden indul látszólag,de képett nem ad az alaplapot cseréltem csak ebből a konfigból z370p-ről z390p-re
Mi lehet a gond?

(#42012) #10726912 válasza hhenry (#42011) üzenetére


#10726912
törölt tag

Minden indul látszólag...ez mit jelent? Látod, hogy dolgozik a gép, tölt, jelzi a gép, de képet nem ad? Első körben utána néznék, hogy a ramok és a vga kompatibilisek, avagy sem az alaplappal. Ha van integrált vga, inditsd azzal.

(#42013) hhenry válasza #10726912 (#42012) üzenetére


hhenry
őstag

Megoldódott rammot nem patintottam be rendesen :D

(#42014) jokeph válasza hhenry (#42013) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nemrég más is így járt. :D
Nem volt hibakód-sipolás ? :U

(#42015) hhenry: Leshatáron volt a kontakt hiba. :D
Jártam már így én is, hiába a közel 20 évnyi szerelés. Csak az odafigyelés ami segít. Azóta mindent min. 2 szer átnézek és gondolatban végigjárom az egész metódust. :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42015) hhenry válasza jokeph (#42014) üzenetére


hhenry
őstag

Nem-nem volt semmi :N

(#42016) hhenry válasza jokeph (#42014) üzenetére


hhenry
őstag

Ezek után én is jobban fogok figyelni pedig már egy jó pár gépet össze raktam

(#42017) malibu válasza MrDerekas (#42007) üzenetére


malibu
tag

Biosban szinte minden auto beállításon van alapból. Mit kellene levennem? Ram áramellátást? Egyáltalán mi a normális mondjuk egy 8 GB 2666-os ramnál? És ha bármit leveszek alapra auto helyett azzal a gép teljesítményét is leveszem gondolom, ami nem a legjobb megoldás. Az az érdekes, hogy csökkentett módban nem indul újra, viszont nem windows probléma lehet(driver, stb...), mert alig tudták felrakni a rendszert az új gépre. Akkor is újraindult állandóan. Linuxot is próbáltak, de nem ment aztán egyszer nem kapcsolt ki és sikerült nekik a wint felrakni.

Ha nem indul újra 2 percen belül, akkor nem is fog később sem. Most felraktam a virtuális memóriát és teljesítménycentrikusra az energiagazdálkodást és így érdekes módon ritkán indul újra, de ez sem megoldás. Még a hibanaplót megnézem, ha megtalálom.

Így tünetek alapján van valakinek tippje, hogy mi lehet a baj? Teljesen szűz windows, új gép és minden hardver külön-külön tesztelve lett 2 különböző szervizben, de nem jöttek rá a hibára. Minden alkatrész tökéletes(táp, alaplap is), de így együtt általában újraindul 2 percenként. A konfigot leírtam pár hozzászólással ezelőtt. Van egy beállítás, ami hiba esetén nem engedi újraindítani a gépet, de nem tudom ki merjem-e próbálni. Ha mégis valami túlmelegedés a probléma, az nem tenne jót.

(#42018) malibu válasza malibu (#42017) üzenetére


malibu
tag

kernel-power 41 (63) a hibakód

(#42019) #10726912 válasza malibu (#42018) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ez egy gyűjtőkód, akkor dobja ezt a windows, ha nincs más infó, csak annyi, hogy helytelenül állt le a rendszer. A BIOS-ban nézz körül, fixálj feszültségeket minimumon, s előbb tedd stabillá a gépet, utána aggódj a teljesitmény miatt! Az auto beállitás csinálhat olyat, amit nem kéne csinálnia. Nézd meg, milyen feszültségekkel és sebességgel kell dolgoznia a cpu-nak, ramnak és vga-nak, és ezt fixáld le középértéken. Csökkentett módban alapértékeken dolgozik a rendszer, driverek nélkül, ezért kéne a BIOS-ban nézelődnöd, valami nem birja-birhatja azokat a beállitásokat. amiket a BIOS csinál. Lehet alaplap probléma is(a teszttől függetlenül), de előbb konkretizálni kell a iba forrását (a szervizek meg nhúzzák le magukat, nem túl komoly társaság, ha kiadják a kezük közül, hogy nem tudják, mi a baja.) Én valószinűleg vissza küldeném oda, ahonnan vették és nem tudták feltelepiteni, csak nagyon nehezen, már ez durva...találják meg a hibát.

(#42020) MrDerekas válasza malibu (#42017) üzenetére


MrDerekas
addikt

Proci vagy ram hibának tűnik. Jó lenne tudni, hogy a benne lévő ram, szerepel-e egyáltalán a lap ram támogatási listájában. AMD kicsit érzékeny az ilyesmire.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42021) jokeph válasza malibu (#42017) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ordas egy hiba.... milyen ram ez pontosan ?
Ahogy a kollega is írja, ez a hibakód kb. bármilyen olyan hibát takarhat, amitől a WIN stop hibát dob, az energiaellátástól kezdve a ram/cpu/memória-vezérlő(itt a CPU-ban van) hibáig bármit. :(
A ram melyik slotban van ?
1 modulnál ez esetben az ajánlott modul slot az A2-es. hátha...

Célravezetően, kellene másik CPU/ram páros, akár több is ramból, hogy az alaplap hibáját ki lehessen biztosan zárni. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42022) pete_21 válasza MrDerekas (#42005) üzenetére


pete_21
addikt

Köszönöm a választ, nem is gondolnám, hogy okozhat ilyet...
Sajnos újraklimpelni nincs lehetőségem, de majd rendelek egy új kábelt. :)
Közben letöröltem a LAN drivert, raktam fel újat, Intel oldaláról letöltöttet, illetve ESET Smart Securityt letöröltem, gyári manual uninstallerrel - játék közben azóta sem csinálja, de film közben igen...
Az esetleg lehetséges, hogy valami inkompatibilitás lép fel a HDMI kábel/TV miatt?
Ilyen HDMI kábellel van rákötve a TV-re a gép. A TV egy Samsung LCD, 720p felbontású, tehát nem annyira új. Tudom, hogy elvileg kompatibilisnek kéne lenniük, de fura, hogy csak filmnézés közben jelentkeznek a fagyások...
Köszönöm a segítséget.

(#42023) Supr@


Supr@
senior tag

Sziasztok!

Ketto jattekkal akadt problemam. A tunet: elinditom a Dirt Rally-t vagy a The Division 2-t, es allandoan lefagy a gep. Teljesen eltunik minden s kepernyorol es kapok egy full ures kepet, ami alltalaban valamilyen pasztel szinu ( zoldes, narancsos vagy kicsit rozsaszines) vagy feher. A hang nem akad be, a gep nem reagal semmire, csak a reset gomb megnyomasara indul ujra s gep. Valtozo, hogy milyen hamar csinalja, Dirt Rally-ban altalaban a versenyig se jutok el, a Divisonben pedig 2-10 perc kozott valtozo. Nincs kek halal, se beakado hang, hibauzenet, csak egy ures kep, es reset gomb. Friss windows 10 pro, legfrisebb driverek, dx, a gepen avg van, de se azzal, se nelkule nincs valtozas. Minden mas jatek tokeletesen fut, lefuttattam rajta egy ora Prime95-ot, felora Furmarkot, semmilyen hibat nem talaltam. A ramok varialasaval is probalkoztam, minden formaban. Barmilyen segitseget orommel veszek es kiprobalok. Ja es nincs huzva, illetve tulmelegedve sem, full viz van a procin+vgan, a viz nem megy 31 fok fole, cpu prime alatt 55, vga furmark alatt 50 korul.
A gep:
I7 4770k
Asus z97 sabertooth mark s
4x4gb corsair 1600
Evga gtx670 2gb
1.5tb seagate hdd
650 cooler master tap
Elore is koszonom a segitseget!

(#42024) #10726912 válasza Supr@ (#42023) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd le alapra a vga beállitásait a játékban. Ha igy is csinálja, akkor a Biosban is próbálkozhatsz pár dologgal. Mióta csinálja, régebben ezek mentek gond nélkül? Más, ilyen szintű játék is ugyanezt produkálja?
Teheti ezt a VGA hiba, tápegység hiba, beállitás hiba...ram hiba is, de lehetne folytatni a listát. De előbb több infó kell és te is kisérletezz.

(#42025) MrDerekas válasza pete_21 (#42022) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ez lehet maga a hdmi kábel miatt is. (Nem a típus, hanem minőség/állapot függvényében) Vagy a vga driverében, a tévén beállítás hibája/hiánya. Lehet kicsit a megjelenítő beállításokkal kell piszmogni.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42026) MrDerekas válasza Supr@ (#42023) üzenetére


MrDerekas
addikt

Félő, hogy a vidkari kidőlt. A tünet alapján megkockáztatom, hogy a vram hibázik. Tolj neki egy Furmark-ot (Nem benchmark, hanem a vga stress test kell) Attól függően ott mit produkál, erősíthető meg vagy zárható ki a dolog. Ha a kártya nincs húzva ennyi teszt elég is lesz. Ha húzva van, akkor a feszültséggel, ram órajellel kell lejjebb menni első körbe. Leginkább gyári értékre, hogy ott mit produkál.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42027) Supr@ válasza MrDerekas (#42026) üzenetére


Supr@
senior tag

MrDerekas es Tiger.huhhhh koszonom a tippeket.
Tuning nincs, semmi. Hdmi lecserelve tv/monitor csere szinten pipa, furmark stress teszt ment rajta kb felorat hiba nelkul. Nem csinalta korabban es most is csak ebben a kettoben, pl Forza Horizon 4 full hd medium, semmi gond, State of Decay 2, szinten full hd, medium, semmi gond. Jelenleg mas nincs fent, alapjaban xboxon jatszok.
Viszont most megjottem munkabol, es annyir de annyira tetu lassu lett a gep, mint ha kb maxon masolnek a vinyon oda vissza gigakat, be van lassulva az egesz, 2perc mig megnyit egy ablakot, de pl google chrome siman fut, de egy netflix telepites siman volt 8 perc, es nem a letoltese miatt. Kezdek a vinyora gyanakodni, de meg kuzdok vele kicsit, kap egy kis hd tune-t. Amugy is holnap terveztem egy ssd vetelt, igy mar tutinak tunik.

[ Szerkesztve ]

(#42028) MrDerekas válasza Supr@ (#42027) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy HDSentinel sokat elmondhat a vinyóról. De ssd-t mindenképp ajánlott venni. :K A képhibák amiket leírtál, az nem igazán mutat a hdd-re, de a többi illik rá.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42029) Kirir


Kirir
tag

A gép paraméterei:
alaplap: MSI Tomahawk B450
processzor: Ryzen 7 3800X
vga: MSI RTX 2080 Duke
processzor hűtő: Be Quiet! Dark Rock Pro 4
SSD: Samsung 970 Pro 512 GB
ház: Fractal Design Meshify
hangkártya: Sound BlasterX AE-5
memória: G.Skill FlareX 16 GB DDR4 3200MHz (CL14)
tápegység: Corsair HX 650

előzmény:
Tavaly lett összerakva a gép, egy Ryzen 2700X processzor volt benne, melyet nemrég lecseréltem egy Ryzen 3800X-re. Használtam egy túlfeszültség védő elosztót, amit szintén nemrég lecseréltem.

probléma:
Amikor bekapcsolom a gépet, felpörögnek a ventilátorok (processzor csere előtt bekapcsoláskor soha nem pörögtek fel) (5 ház hűtő és 2 processzor hűtő ventilátor), az alaplapon van világítás, mely bekapcsol, kék színű lesz, és az egész folyamat így marad, nem indul el a gép. Az előző processzornál soha nem volt ilyen probléma. Nem jelent meg közvetlenül a processzor csere után, hanem egyszer csak elkezdődött. Ekkor áramtalanítom a rendszert, újraindítom és egy idő után végre elindul.

eddigi próbálkozások:
Az alaplap biosát még az előző processzor használata közben frissítettem (kb. 3-4 hónapja), megnéztem, nincs újabb bios az alaplaphoz.
A bios beállításokban a memória a megadott órajelen üzemel (3200 MHz)
Nincs game turbo
Nincs processzor tuning sem, 3,9 GHz alap órajelen megy.

[ Szerkesztve ]

(#42030) Supr@ válasza MrDerekas (#42028) üzenetére


Supr@
senior tag

Nos, ugy nez ki megoldodott a problema, megvettem egy 240gb-os ssd-t, vinyo ki, es azota tokeletesen fut mindketto jatek. Ilyennel sem talalkoztam meg, en ramra vagy tapra gyanakodtam. Bar igaz, hogy mar 7 eves volt ez a vinyo :DDD koszonom szepen a tippeket, segitseget megegyszer :R

(#42031) Supr@ válasza Supr@ (#42030) üzenetére


Supr@
senior tag

Korai volt az orom :( a Dirt Rally mar nem fagy ki, miota kivettem a vinyot es bekerult egy uj ssd, viszont a Division 2 alatt meg mindig kifagy. Ki lett probalva egy kolcson rammal is, ugyanaz. Fut a jatek, par perc utan egy villanas fekete kepernyore, majd full feher kepernyo, es nem reagal a gep semmire.
Volt bios frissites kozben, kikapcsoltam a turbot, minden energia sporolast is, tul melegedes elvileg nem lehet, proci 40 fok korul, vga szinten, egyedul a vrm1 ami 51 fokos kozben. Maga a viz pedig 28 fok fole nem megy.
A legidegesitobb az, hogy nincs nyom ugymond, se kekhalal, vagy szeteso kep, amikor tap gondom volt regen az lelotte a gepet telejesen, mikor tul nagy terhelest kapott. Egyszeruen meg vagyok love

(#42032) MrDerekas válasza Supr@ (#42031) üzenetére


MrDerekas
addikt

DDU-val szedd le a vidkari driverét és próbálkozz egy régebbi verzióval. Illetve az eseménynaplóban nézz rá, hogy mit ír ezekre a megállásokra.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42033) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Mindenkinek szeretném megköszönni az egész éves kulturált tevékenykedést a topikban, mind a segítők, mind a kérdezők részéről!
Problémamentes gépparkot kívánok az új évre!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42034) szlavi72


szlavi72
csendes tag

Sziasztok! Ha tudtok, kérlek segítsetek!
Adott egy zsír új alaktrészekből összerakott gép, 9900Ks+Asus Tuf Z390 Gaming+Corsair 3000Mhz-es ramok..stb..Gépösszerakás után a bekapcsoló gombra piros villanás van, még a ventilátorok sem pörögnek be! Amúgy áram alatt szépen sárgán világít a lap széle..Alaplapra gyanakszom! Meg tudná nekem erősíteni valaki, aki már tapasztalt ilyet? Köszönöm!

(#42035) MrDerekas válasza szlavi72 (#42034) üzenetére


MrDerekas
addikt

Alaplapon ellenőrizd, hogy a 24 pines, a 4 (vagy 8) pines atx táp helyesen és szilárdan ül a helyén! Egyéb tápcsati (rgb, fan, pump) ha van rá csatlakozva, az is jól üljön és a doksi szerint. A reset és power gombok csatijait húzd le és valami fémessel (csavarhúzóval pl) zárd rövidre a pwr és melletti gnd pineket, hátha úgy beröffen.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#42036) #10726912 válasza szlavi72 (#42034) üzenetére


#10726912
törölt tag

Legjobb lenne, ha szétszednéd, és újra össze raknád. Nézd meg, hoy a CPU jó e abba az alaplapba. Valami hibát jelez az alaplap, nem az alaplap hibás. Próbáld inditani minimal combóval, nézd meg, hogy felpörög e csak cpu és ram indutásával, vga se legyen rajta. Ha igen és kisipolja a hibát, akkor a vga-nál kell körül nézned. De próbálhatod vga és ram nélkül inditani. Nézd meg, hogy az alaplap jumperei (pl BIOS reset) jó állásban vannak. Emellett amiket Mr ajánlott, természetesen csináld meg :)

(#42037) gabor9991


gabor9991
őstag

asrock b450m gaming k4 alaplappal mi lehet a hiba, ha a bios betöltésekor lefagy?
Nem működik sem az egér sem a billentyűzet?(usb és ps2 -t is próbáltam)
A boot opciók kiválasztása alatt működik mindkettő, del-t megnyomva belép a biosba és ekkor mindkét eszköz lefagy(világítás továbbra is működik mindkettőn) valamint a bios órája is leáll, azt az időt mutatja amikor beléptetett a biosba.

Ha bootoláskor nem a biosba hanem a boot opciókhoz lépek be ott működik rendesen.
Ezek mellett a tálcán kirakott egy pendrive ikont és az ssd-t és a hdd-t eltávolítható külső eszközként ismeri fel.

[ Szerkesztve ]

(#42038) jokeph válasza #10726912 (#42036) üzenetére


jokeph
nagyúr

B.U.É.K. ! Mindenkinek. :D
+1.
Esetleg, még az is lehetséges, hogy a CPU olyan rev. amit az alaplapon lévő BIOS még nem támogat. :U
Bár attól még illene bekacsoláskor a ventilátoroknak menniük. :F

(#42037) gabor9991:
Az egér és a billentyűzet "mezei" darab vagy extrás pl. RGB világítás, többletfunkciók megáldott példány ?
Bár látom, PS2-est is próbáltál, azokban nincs sallang. :U
Gondolom, az USB 2.0-ás portokba dugtad az USB-s bill+egeret.
Mióta csinálja ezt ?
Egyébként feláll a WIN rendesen ?

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42039) gabor9991 válasza jokeph (#42038) üzenetére


gabor9991
őstag

Igen, win10 nem szokott probléma lenni vele.
Viszont a ramokat is bénán kezeli, 3000-es patriot vipereket max 2666-on tudja kezelni felette kifagy.
Csináltam egy BIOS resetet most működik az egér és a billentyűzet is viszont a ramok továbbra is max 2666-on mennek stabilan.

(#42040) szlavi72


szlavi72
csendes tag

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásokat, úgy tűnt, hogy a cpu áramcsati egyik lába nem érintkezett rendesen, nem is értem, hogy hogy nem vettem észre.. :W Köszönöm! :R BÚÉK!

(#42041) jokeph válasza gabor9991 (#42039) üzenetére


jokeph
nagyúr

Hmmm... érdekes.... melyik Patriot ramod van ? És mi a CPU ? Mert az is számít(hat). :U
B450 Pro4-ben R5 3600X CPU-val a 3600 CL17-es Viper Steel-t nem tudtam 3200-nál jobban meghajtani egyszerű beállításokkal. :U
3200 CL16-os G.Skill 2*8 -as Trident Z RGB KIT-em gond nélkül ment XMP-vel...
Aztán végül sikerült a Patriot-ot is rábírni a 3600-ra, de a Dram calc. progi által kalkulált összes paramétert a BIOS-ban be kellett hozzá írni. :(
Ugyanez a Patriot 3600 CL17 2*8-as KIT csont nélkül ment Z170+i5-7600k párossal XMP-ből, illetve lásd aláírásomban, ott is XMP-ből betöltve megy, nem vacakol (sokak által leszólt X370-es csúcslap :D)
Lehet jobban járnál egy ram cserével pl. G.Skill 3200 CL16-ra. :)

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42042) gabor9991 válasza jokeph (#42041) üzenetére


gabor9991
őstag

[Ez] a ram van benne egy ryzenn2200g mellett.Bios 1.8.
Tavalyi a gép, most tettem bele egy rx580-at ami kicsit melegszik :D ezért akartam a biosban állítani a ventiken, így derült ki, hogy nem jó.A ramok már akkor így működtek mikor tavaly összeraktam de nem volt kedvem bajlódni vele, a gyerek tök jól elvolt így is a géppel, hogy a ramok nem mennek maxon.Ismerősöm gépében ugyanez a konfig a ramot simán viszi 3000-en.

(#42043) palfitom válasza gabor9991 (#42042) üzenetére


palfitom
félisten

Melyik slot-okban vannak a ramok?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#42044) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pro 3400-as rendszer, i5-2400-al, 8GB rammal és 500GB HDD-vel. A processzorba integrált videokártyát használtam eddig a pontig, majd most beszereztem egy GTX 1050 Ti 4GB-os videokártyát, hogy tudjak kicsit játszani is a gépen. A problémám az, hogy ameddig nem kerül bele a kártya, addig minden rendben van. Amikor bele teszem a kártyát a bootoló képernyőn ragad a gép hosszú-hosszú percekig, itt:
, valamint közben folyamatosan pittyog egyet vagy 1 percenként. Sokáig itt hagyva nagy nehezen eljutottam a Windowsig, magától tovább ment, de nagyon lassú volt az egész rendszer. Végül bejutottam a Windowsba, de rossz felbontáson volt a rendszer, el volt csúszva minden. Beállítottam a FullHD felbontást és azóta is fekete kijelző, de a monitor nem megy alvóba, tehát kap valami jelet. Tovább a percenkénti pittyogás is megy megint. Mi a fene baja lehet? A videokártyának biztos, hogy nincs baja, barátomtól vettem át, működő gépből lett kiszedve.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#42045) jokeph válasza gabor9991 (#42042) üzenetére


jokeph
nagyúr

R3 2200G mellett nem tragédia, hogy 2666-on megy. :D
Egyébként, megpróbálhatod neki beadni a 2933/2993 MHZ-et, ha ilyeneket felajánl BIOS-ban. :U (az APU memória-vezérlőjének 2993 MHZ ez a hivatalos "végsebessége").
Ha nem az A2-B2 slotokban vannak a ramok, tedd át őket oda, ez a hivatalos ajánlás 2 modul esetén.
(#42043) palfitom: +1.

(#42044) dav<3: Üdv ! Gondolom, a beszerzett VGA biztosan jó.
A konfigon a legfrissebb BIOS van ? Ha nem, lehet megoldás a problémára.
Melyik OS fut a gépen ? :U
Esetlegesen, elképzelhető inkompatibilitás is (Brand gépeknél fent áll ez a lehetőség is) :(

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42046) gabor9991 válasza jokeph (#42045) üzenetére


gabor9991
őstag

Ott vannak, manuál módban 2666 felett fagy vagy kék halál, xmp profillal sem jó.
Csak azért érdekes mert egy ugyanilyen konfig meg gond nélkül megy 3000-en.

(#42047) dav<3 válasza jokeph (#42045) üzenetére


dav<3
tag

Így van, a VGA biztosan jó, mint írtam is egyik barátomtól vettem át, működő gépből lett kivéve! Most járok utána a BIOS-os kérdésnek. Windows 10 Pro van a gépen, de ez szerintem teljesen mindegy, hiszen már a BOOT-olásnál problémák vannak. Remélem nincs ilyen inkompatibilitási probléma...

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#42048) chopin42


chopin42
őstag

Üdv, BÚÉK mindenkinek!
"Kellemes" meglepetéssel indult az újév.
Ma kapcsolta be először a gépem.
Egy darabig minden oké volt, stresszeltem is y cruncherrel kb 10 percet. Majd teszek veszek, gép nyugalmi állapotban, chrome megnyitva, egyszer csak fekete képernyő (nem ültem ott). Azt hittem kikapcsolt a monitor, de a videokártya felpörgött maximumra, a gép nem reagált. Újraindítottam.
Elindult rendesen, majd kisvártatva újraindítást kért, pci ezközre hivatkozott, sajna nem emlékszem, nem volt időm lefotózni, leírni, radeon setting nem talált videokártyát. Újraindítottam a gépet, lefagyott. Nosza, rendszervisszaállítás dec28-ra. Azóta csak a riva tunert telepítettem, illetve az outer worlds-ot. Következő indításnál jó volt, azóta is. Videokártyát látja a gép, teszteltem különböző programokkal, úgymint: 3d mark firestrike cpu+combined, timespy cpu, ibt, cinebench többször single és multi, unigine valley 3x. Betonstabil (igazából cput teszteltem egyéb okból, de minden oké volt). gép ismét nyugalmi állapotban kb 15 perce. Összesne kb 3 órája nem fagyott.
Majd megnyitottam a chrome-ot, kisvártatva cpu elkezdett melegedni, ismét fekete kép, videokártya felpörgött, nem reagált, újraindítottam. Onnantól a win nem akart elindulni, csak pörgött körbe a 8 pöttyöcske. Nagy nehezen eljutottam az indítási javításig, az nem segített, majd a speciális rendszerindításnál megpróbáltam újból, ezúttal elindult a win, redszer visszaállítás ismét, ma reggelre. Riva tunert leszedtem, afterburnert is, normálisan elindult, de most csökkentettből írok.
Bocsi a sok szövegért, de próbáltam minél jobban körülírni.
Ryzen 3600, chipset driver legutóbbi, stock, csak pbo off. Vega 56@64 uv, de semmi gond nem volt vele, nem is igazán játszottam mostanában.99% hogy NEM ez haldoklik.
Videokártyán drivert NEM frissítettem, 19.1.1, ezzel gránit stabil már több mint egy éve. Win 1903. Legutóbbi frissítések fent vannak. A problémát megelőzte nagyfokú cpu használat böngészés alatt. Gpu illesztőprogramnál ezt találtam:
Az Illesztőkezelő a következő állapotkóddal fejezte be a(z) PCI\VEN_1002&DEV_687F&SUBSYS_E37F1DA2&REV_C1\6&1DF642A9&0&00000019 eszközpéldány-azonosítójú eszköz u0346830.inf_amd64_35731e557194973d illesztőprogramjának telepítési folyamatát: 0x0.
Innen van a legutóbbi visszaállítás. Ez után stabil volt, mostanáig.
Mi lehet(ett) ez?
Nagyon köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#42049) jokeph válasza chopin42 (#42048) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Ez esetben takarítsd le a Chrome-ot kezdésnek, aztán csinálj egy vírus keresést. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#42050) chopin42 válasza jokeph (#42049) üzenetére


chopin42
őstag

Úgy, hogy 31-ig minden gond nélkül ment a gép már 1 éve, majd 1 nap kihagyás után ma 2.án bekapcsolva elszáll? Mindegy a víruskeresés megy, de ugyanúgy használtam a gépet, mint eddig, nem hinném, hogy bekaptam valamit. Ha nem vírus, mi lehet ez egyébként?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdések csak a fórumban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.