Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) igor78


igor78
tag

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Én is a VGA-ra tippeltem első körben. Eddig jól tette a dolgát a 8800GT, szerettem. Megpróbálkozok holnap a tisztogatással, hátha :F

(#17352) szabifotos válasza szabifotos (#17215) üzenetére


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Még mindig nem megy a gép. De kivettem a procit és bár nincs kép, de ELINDULTAK a ventik. Ha visszarakom a procit nem indul el.
Akkor ez egyértelmű proci hiba? Vagy attól lehet alaplap?

(#17353) saucelori


saucelori
tag

Üdv.

Azt a jelenséget tapasztaltam, hogy minden áramtalanítás után a gépem ezt írja ki: CMOS cheksum error - Defaults loaded, mitől lehet ez, tudna valaki segíteni? :))

[ Szerkesztve ]

(#17354) cinkoxid válasza saucelori (#17353) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Cserélj elemet, szerintem az megoldja.

(#17355) #10726912 válasza szabifotos (#17352) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem tudtam kiszűrni a hozzá szólásokból, hogy megpróbáltad-e a tápegység cseréjét, ha igen, akkor a sorrend az alaplap/CPU hiba. Az alaplap hiba sokkal gyakoribb, ha nem tuningoltad a CPU-t, akkor szinte biztos, persze 100% csak akkor lenne, ha a CPU-t ki tudnád próbálni másik alaplapon, vagy egy másik CPU-t tudnál szerezni az alaplapodhoz próba erejéig. Ha az alaplapod a hibás, akkor a tápegységet is nézesd meg, hogy jó-e, az is elképzelhető, hogy a tápegység miatt ment tönkre az alaplap.

(#17356) RVR400 válasza #10726912 (#17349) üzenetére


RVR400
veterán

Akár megsütni is lehet, hátha ideig-óráig elodázza a végét.

(#17357) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Sziasztok!

Windows XP telepítésével kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.

A merevlemez 2 meghajtóra van bontva C és D. (D meghajtón megszeretnék hagyni mindent) A C-n pedig van a jelenlegi XP.

Nos, a kérdésem, hogy tudom a C re felrakni az XP-t gond nélkül.

- Törölnöm kell -e a C meghajtót telepítés előtt?
- Vagy simán rámegyek hogy a C re telepítse, de akkor pedig kiirja, hogy "Több op rendszer egy particiora való telepítése nem ajánlott.....

Hogy csináljam, hogy XP újra akarom telepíteni a C re, de D-n minden maradjon a régiben?

Köszöönm!!!

(#17358) saucelori válasza Gyocsika (#17357) üzenetére


saucelori
tag

Leformázod a c-t és telepítés.

(#17359) ebegab92 válasza Gyocsika (#17357) üzenetére


ebegab92
senior tag

Töröld nyugodtan a C:\-t,majd pedig partícionáld újra,utána pedig Gyorsformázás NTFS-re ;) Végül pedig mehet a telepítés.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17360) Gyocsika


Gyocsika
csendes tag

Köszönöm a válaszaitokat!

(#17361) #10726912 válasza Gyocsika (#17357) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azért írja ki, hogy "Több op rendszer egy particiora való telepítése nem ajánlott....., mert kihagyod a formázást (ha ezt választod, ez is működik), vagy a C meghajtó törlése,C meghajtó létre hozása, formázás NTFS-re a gyorsformázás helyett ezt válaszd, ha régóta nem volt újra telepítve a gép). A D meghajtóhoz ne nyúlj, ne módosítsd a méretét, ne töröld, ne formázd le, s megmaradnak rajta az adatok.
Egyébként miért akarod újra telepíteni az XP-t? Vírusos a géped, vagy csak lassú?

[ Szerkesztve ]

(#17362) BT86


BT86
tag

Helló!

Eléggé haldoklik a gépem, remélem valaki tud segíteni :)
Régebben újraindulás volt rá jellemző, illetve háttérben futó programok, mozilla, minialkalmazások összeomlása. Időnként gyakrabban, időnként pedig egyáltalán nem. Okot nem találtam rá, a meglepő az volt, hogy nem terhelés alatt történtek ezek. Vagy filmnézés, vagy zenehallgatás közben, vagy amikor csak be volt kapcsolva a gép, de épp nem is használtam.
Egy ismerősöm (aki anno összerakta a gépet) átnézte, de nem találta meg a hibát.
Ajánlották a memtestet. Elindítottam, talált hibát. Aztán viszont amikor egyenként próbáltam ki a memóriákat, nem volt hiba, és amikor mind visszaraktam, akkor sem talált már hibát.
Később elvittem szervízbe, ott kitakarították, biost frissítettek, ők is találtak hibát az egyik memóriában (több teszt alatt egyszer jött elő a hiba, azt mondta a srác, hogy ez vmi típushiba, és nem is biztos, hogy ez volt a gond, de azóta az ki van véve a gépből).
A kékhalál azóta is előjön időnként, ill a mozilla gyakran összeomlik. Ugyanúgy kis terhelés mellett. Viszont most elkezdett egy új hibát produkálni. Minden program összeomlik, de nem úgy mint korábban (hibaüzenet), hanem sorban használhatatlanná válnak, és új programot nem enged elindítani a gép.
Pl Mozilla: új lapot akarok megnyitni, tölti, de nem jön be semmi. Kikapcsolom, majd újra el akarom indítani, de nem indul el, és semmilyen más programot nem tudok elindítani.
Minialkalmazások: Nem frissül, ha rákattintok fekete keret, és az egér olyan, mintha töltene vmit a gép.
1-2 program kivétel volt, tovább futottak, mint a többi, de egy idő után azoknak is ez lett a vége. Még kikapcsolni sem tudom a gépet, mert a start menü se nyílik meg (volt amikor megnyílt, de akkor is hiába kattintottam a kikapcsolásra, nem történt semmi).
3 vagy 4 féle rendszer volt már fent, mióta a probléma megvan. Ezért az ismételt reinstall helyett remélem van valakinek más ötlete.

A gép:
Gigabyte GA-880GA-UD3H
Gigabyte GV-R577SO-1GD HD5770
Gigabyte Superb 460W
WD 500GB 7200RPM 16MB SATA2
Geil Black Dragon DDR3 1333Mhz 3*2GB
AMD Phenom II 945 3Ghz AM3 Box

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,
BT86

(#17363) CharlieDrop válasza BT86 (#17362) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Pedig tipikus oprendszer hiba
Hogy ezt kizárjuk, kellene egy live linux CD-ről azt hazsnálni, netezni, filmezni, stb.
Ha nem jön elő 1-2 nap alatt, akkor még lehet vinyó hiba...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17364) Alastair' válasza BT86 (#17362) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Vinyó.
Vegyél egy 60-as SSD-t, rakd arra a rendszert, háttértárnak még jó lesz a WD.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#17365) tibi2222


tibi2222
csendes tag

Sziasztok. Nekem volna egy olyan problémám hogy van nekem egy ASUS eee PC 2G Surf kis netbookom.eddig remekül ment még össze nem omlott a Wondows Xp Sp1. Nemtaláltam idehaza csak Sp3-ast és felakartam tenni azt. felmásoltam arra az Usb re amin mindig telepítettem és elindítotam a telepítést. Mendien remekül ment már 39 perc volt csak hátra és megállt. Először azt írta ki hogy nem lehet folytatni a telepítést mert elfogyott a hely, pedig én úgy állítottam be hogy formázza a memóriát. majd ujjra indult és aztán meg azt írja hogy nemtalálja az egyik fályt. Mindent megpróbáltam már vele a 95-től felfelé minden Xpt még a Win 7 is hátha az leformázza valahogy. De semmi. kellene nekem valami olyan program ami ahogy bekapcsolom a gépet rögtön formázza is a memóriát hátha az megoldaná a problémám. Kérlek segítsetek nekem ebben. Előre is köszönöm

(#17366) Ruszki válasza tibi2222 (#17365) üzenetére


Ruszki
senior tag

Windows XP-vel le lehet formázni!
Win xp install
Win xp install 2
Remélem sikerül használni!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17367) BT86 válasza Alastair' (#17364) üzenetére


BT86
tag

Az SSD-n gondolkodtam egyébként is. Csak azért nem vettem még meg, mert amíg nem tudom mi a hiba a gépben, addig nem akarok rá költeni.
Valahogy lehetne ellenőrizni, hogy a vinyóban van-e a hiba? A HD Tune Pro nem talált hibát.
Most volt épp kékhalál, ami MEMORY_MANAGEMENT szöveggel kezdődött. A többi standard szöveg és fizikai cím.
Milyen SSD-t ajánlanátok ár/érték arányban (120GB)?

[ Szerkesztve ]

(#17368) Alastair' válasza BT86 (#17367) üzenetére


Alastair'
nagyúr

klikk

Alister from Hell

(#17369) BT86 válasza Alastair' (#17368) üzenetére


BT86
tag

Láttam, hogy van ilyen topic, csak mivel rengeteg a hsz, inkább gondoltam hátha van tapasztalatotok ezzel kapcsolatban :)
Valahogy nem lehetne ellenőrizni a vinyót, hogy ne legyen véletlenül felesleges a vásárlás?

(#17370) Alastair' válasza BT86 (#17369) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A vásárlás semmiképp sem lesz felesleges, mert az SSD és a vinyó más naprendszer.
120 gigásban én ezt ajánlom: klikk

Tesztelni úgy tudod, hogy kiszedsz 1 modult a ramok közül, és használod. Ha megint hiba modul vissza, megint ki egy másik.....ha esetleg valamelyik modul kint létekor megszűnnek a hibák, akkor megvan a felelős. Ha minden modul jó, akkor a vinyó.

Amit még megnézhetsz a biosban: mennyi feszt kapnak a ramok, és mennyi a modulod gyárilag előírt feszültsége. Ezt a gyártó honlapján meg tudod keresni.
A CPUNB-nek adj egy kis feszt, ha 1.1 voltot kap, emeld fel 1.15-re vagy 1.2 voltra.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#17371) Hjuchia


Hjuchia
csendes tag

Sziasztok!
A következő lenne a probléma:

Asztali számítógép nem akar indulni néha csak akkor ha le van húzva a monitor a gépről. LCD a monitor és azt hiszem, hogy 600 a táp. A gép nem az enyém így nem tudok most több infót adni a gépről. Remélem ez is elég és esetleg van ötletetek rá, hogy miért csinálhatja ezt. Azt szeretném kiemelni mégegyszer, hogy ez úgy 10 ből 3 szor csinálja ezt a gép.

Remélem van ötletetek és válaszotokat előre is köszönöm!

(#17372) Sickboy25 válasza Hjuchia (#17371) üzenetére


Sickboy25
addikt

a tápot jó lenne tudni milyen...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17373) #10726912 válasza BT86 (#17369) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ilyet hibát szinte bármi okozhat. A memória modulok hibáját kizárnám (írtad, hogy két olyan darab maradt a gépben, ami a szervíz szerint hibátlan, ennek ellenére maradt kezdetektől a hiba), de lehet pl memória vezérlő hibája. Lehet gondja a CPU-nak is, de akár a HDD kábelének, vagy a sata vezérlőnk is, (a hdd hibát újfent kétlem, de megnézheted pl egy HD Sentinellel is), mivel az össze rakás óta csinál kisebb nagyobb hibákat a géped, a program szerint pedig hibátlan (bár hozzá teszem, lehet a HDD elektronikája is hibás/gyengélkedő).
De azt is vedd figyelembe, hogy pl hibás tápegység az egész gépednél okozhat anomáliákat, sőt egy hibás USB vezérlő, vagy hangkártya, de akár egy LAN kártya is okozhat hibákat.
A helyedben sorba mennék minden hiba lehetőségen, adatkábelt, tápegységet próbálj cserélni, ramokat egyszerre egyet hagyj a gépben, tiltsd le az integrált eszközöket, húzd le a tároló HDDket, ODD-ket (ha vannak), ha a fentiek nem segítenek, mehet egy újra telepítés, ha az sem segít, akkor egy másik HDD-re telepítés, ezekután vidd el szervízbe és csekkolják le az alaplapot.
Vehetsz SSD-t, de egyáltalán nem biztos, hogy utána hibátlan lesz a géped, bár kétségtelen, hogy a hibátlan gépnél hatalmas előre lépés lesz majd.

(#17374) Ruszki válasza Hjuchia (#17371) üzenetére


Ruszki
senior tag

Hát igen jó lenne tudni milyen a táp!
Az is lehet,hogy az csak a véletlen műve amikor elindul LCD nélkül!
Lehet alaplap is(púpos kondenzátorok) de ez lehet a tápban is!
De ha már egy 600-as táp van benne nem hiszem,hogy valami régi gép lenne!
Nincs benne integrált VGA!?
Azzal is meg lehet próbálni hátha nem jól illeszkedik a VGA kártya a slot-ba!
Hirtelen ennyi!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17375) tibi2222 válasza Ruszki (#17366) üzenetére


tibi2222
csendes tag

Ezeket sajnos már próbáltam és egyiksem megy. Nem tudom de a neten valami olyat kellene keresni keresnem hogy felmásolom az Usb re hogy ha bekapcsolom a kis laptopom akkor autómatikusan formázni kezdi a Hdt vagyis a memóriakárgyát. Az is a baj hogy integrálva van és nemtudom kiszedni belőle hogy esetlek egy cserélhető micro Sg re telepítsem fel a rendszert

(#17376) CharlieDrop válasza tibi2222 (#17375) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mit akarsz formázni miért? Nem értelek.
Ha elkezdesz installni valamit, akkor a célmeghajtót formázza.
Ha a memóriakártyát akarja formázni, akkor nem látja a vincsesztert és ezért nem megy a kis géped.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17377) RVR400 válasza tibi2222 (#17375) üzenetére


RVR400
veterán

Ezt én sem értem. Egy SSD van Neked benne, ez oké, nem pedig SD kártya. Ha meg win-t akarsz telepíteni, akkor fogsz egy ISO-t, behúzod Daemon-ba, a WinToFlash nevű progival meg csinálsz egy telepítős pendrive-ot róla.

(#17378) tibi2222 válasza RVR400 (#17377) üzenetére


tibi2222
csendes tag

Nos kezdjük előről. Van nekem ez a kis Asus-om. Volt rajta egy xp sp1 es verzió és az bedöglött. Majd felakartam rakni az sp 3 as mert csak azt találtam idehaza. és el is indult szépen a telepítés Usbről. nem is volt vele semmi baj, addog még ujra nnem inditotta a rendszer telepítése közben magát és akkor már nem indult el ujból hanem azt írta ki hogy idézem / USB DEVICE OVER CURRENT STATUS DETECTED !! system will shut down after 15 secunds / atán hébe hóba beenged a biosba és hiába alitom hogy kezdje el a telepítést az USB ről cseszik rá egyet mert ahol megszakadt ott akarja folytatni. Azzal meg az a baj hogy 39 perc van még hátra és kéri az sp3 as lenezt mert hiányzik egy fálj de hiába van benne a memória kárty és az usbén is egyszerre akkor se találja meg azt irja és ezért leáll. és bármien rendszert akartam idáig feltenni men érdekli mi van az Usbén és a memória kártyán amit beteszek mert a gyárilag bele integrált kártyán van egy félbeszakadt telepítés és onnan akarja folytatni. ezért kellene egy valami program amivel leformázom maga a gépem memóriáját hogy tudjak telepíteni hogy menjen a kisgépem ebben kérek segítséget. előre is köszönöm

(#17379) Sickboy25 válasza tibi2222 (#17378) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen memóriát szeretnél formázni? Csak én nem értem vagy más sem, hogy miről van szó?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17380) saucelori válasza saucelori (#17353) üzenetére


saucelori
tag

Valaki tudna segíteni?
Még mindig ugyanaz a probléma, elemet cseréltem, bioszt bétáról visszaállítottam a stabil f5-ös verzióra, de a probléma még mindig adott :Y :W :W

(#17381) CharlieDrop válasza tibi2222 (#17378) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Be kellene állítani a boot sorrendet, hogy USB-ről, vagy az SD kártyáról bootoljon, ne a hdd-ről.
esetleg at F12- lenyomásával lehet választani honnan bootoljon

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17382) kissz84


kissz84
tag

Újra írok a topicba mert gondoltam ezt úgysem hiszi el senki ami velem történik.
Adott az adatlapomon a config.
3 hónapja szenvedek vele mert nem akar be bootolni sehogy:S
Elküldtem az alaplapot Gigabythoz tesztelték és vissza küldték hogy jó.
A Ramokat is kicseréltem már , semmi...
A processzor helyet is vettem tesztnek egy Athlon II 645-öt azzal sem.
Vettem másik tápot azzal sem két videokarim közül egyikkel sem indul érdekes módon minden alkatrészem más gépében hibátlanúl megy.
A jelenség annyi hogy kétszer megrángatja a cpu hűtőnek a lapatját gép minden világit semmi bios csippanás se kép se hang.
Egyedül a merevlemezeket nem cseréltem mert gondoltam a biosba lépéshez annak semmi köze , így a proci hűtő is maradt.
Még szerintetek mi az istent lehet ezen cserélni ami miatt megáll?:O
Üdv Zoli

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17383) saucelori válasza kissz84 (#17382) üzenetére


saucelori
tag

A tápot rendesen bekötötted az alaplapba?

[ Szerkesztve ]

(#17384) kissz84 válasza saucelori (#17383) üzenetére


kissz84
tag

Természetesen igen, nem egyszer lett már azóta szétszedve összerakva másnál is raktam már be hiba nélkül ment .

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17385) CharlieDrop válasza kissz84 (#17382) üzenetére


CharlieDrop
veterán

próbáltad csak úgy, hogy csak a proci és egy RAM modul van benne?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17386) kissz84 válasza CharlieDrop (#17385) üzenetére


kissz84
tag

Igen ,így sem történik semmi.

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17387) CharlieDrop válasza kissz84 (#17386) üzenetére


CharlieDrop
veterán

izé? a konnektor jó? Földelés, áramerősség?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17388) mcwizard válasza saucelori (#17380) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!
Nekem egyszer jött egy ilyen hibaüzenet miután a vihar leverte a gépem. Akkor egy CMOS reset segített hál isten.
Azt próbáltad már?

udv, mcwizard

(#17389) kissz84 válasza CharlieDrop (#17387) üzenetére


kissz84
tag

Semmi ilyen baj nincs.
Mintha valami szellem szálta volna meg:(((

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17390) saucelori válasza mcwizard (#17388) üzenetére


saucelori
tag

Azóta megcsináltam, de a cmos resetet hogy kell csinálni? :))

(#17391) CharlieDrop válasza kissz84 (#17389) üzenetére


CharlieDrop
veterán

akkor sajnos távolról jobb ötletem nincs, mint ha külön-külön oké, akkor csak együtt nem, de a miértet most ne kérdezd...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17392) Ybron válasza saucelori (#17390) üzenetére


Ybron
senior tag

[link]

Így, jumpert le, rakd ellenkező állásba, majd vissza és indít.

[ Szerkesztve ]

(#17393) timarobi


timarobi
csendes tag

Sziasztok.
A tegnap kicsereltem az athlon xp 64 procimat athlon xp 62 x2-re.
A csere utan nem toltotte be a windows xp-t, viszont indult.
Gondoltam resetelem a CMOS-t, ki is vettem az elemet az alaplapbol (msi k9n4 ultra).
Miutan visszaraktam az elemet, probaltam elinditani, de nem tortenik semmi, nem is csipog, semmi.
Mi baja lehet? A segitseget, jotanacsot elore is koszonem

(#17394) Sickboy25 válasza timarobi (#17393) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Proci cserénél ajánlott a win reinstall... Ha tényleg indul...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17395) timarobi válasza Sickboy25 (#17394) üzenetére


timarobi
csendes tag

Installaltam volna en szivesen de ugy az xp, mint a win7 hibauzenetet adott installalas elott. Ezert probalkoztam a cmos resettel.

(#17396) solyom76


solyom76
senior tag

Sziasztok,raktam össze az asszonynak itthonra egy gépet....
gigabyte p35 ds3l lap,
E7400 proc
2x2 gb geil ram
gigabyte 4890 1gb vga
OZC 60 gb SSD
Maxtor 160 gb Hdd sata
Az ssd-re felraktam a win7-32bit-et...
2 hétig ment szépen de most ha inditom akkor szépen betőlt de az első katt /mindegy mire/ után lefagy az egész ujra inditom és mindig ugyan az ....
Próbáltam ujra telepiteni de az ssd-t a telepitő nem látja ,a bios az igen.Ha restartolom akkor a kezdőképernyön nincs ott az ssd.....csak ha teljes kikapcsolás után indittom....

ötlet? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17397) Sickboy25 válasza timarobi (#17395) üzenetére


Sickboy25
addikt

Milyen hibaüzenetet?

solyom: milyen táp van benne? CMOS resetet csináltál? Memóriákat is teszteld egyesével... SSD kábelek, kihúz, majd összedug...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17398) timarobi válasza Sickboy25 (#17397) üzenetére


timarobi
csendes tag

Szia.
XP- eseteben egy eleg hosszu szamsorbol allo hibauzenetet,
WIN 7 - eseteben csak kiirta, hogy nem tudja installalni, mert baj van.

(#17399) solyom76 válasza Sickboy25 (#17397) üzenetére


solyom76
senior tag

Táp colorsit 420 w,ramok,kábelek tesztelve...jók! Most világit az ssd-n a zöld de a piros is ...CMOS reset volt..

Az élet szép..csak élni kell!!! Clevo P15sm..

(#17400) timarobi válasza timarobi (#17398) üzenetére


timarobi
csendes tag

En vegul megoldottam, a memoriak voltak a hibasak, kiszedtem, visszarakosgattam, s vegul elindult, de meg most sem ertem, vajon az elejen miert nem toltotte be a windowst, mert elindult. Most megy rajta a regi XP.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.