Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16301) Razor1


Razor1
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a gépembe
Gigabyte B75M-D3V lapot
i3 3220 procit
2x4gb corsair ddr3 ramot

beszereltem, minden frankó, pöccre indult a régi win7-el. utána csináltam egy bios frissítést a gigabyte @bios szoftverével (hogy minek azt már én se tudom), ami rendesen végigfutott, írta h kész és restartoljak, de azóta se hang se kép. bekapcsolom a gépet, egy másodpercre felpörögnek a ventik, aztán megáll. utána hiába nyomom a power gombot, semmi reakció. ha kikapcsolom a tápot és vissza, akkor megint felpörög egy pillanatra a venti. próbáltam lehúzni mindent, csak egy ram modullal, a helyzet ugyanaz. cmos reset volt elemkivétellel, eredmény ugyanaz. van vmi tippetek, vagy vigyem szervizbe a deszkát?

(#16302) Pubszon válasza CoolMan (#16300) üzenetére


Pubszon
veterán

Persze, attól még cserélje ki, de nem vennék rá mérget, hogy az a rossz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#16303) CoolMan válasza Razor1 (#16301) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Teljesen áramtalanítsad a gépet (konnektorból kihúz) vedd ki az elemet is, várjál vele pár órát, és próba.

(#16302) Pubszon: Jó ne vegyél...persze lehet, hogy jó az a táp, de egyszerűen nem való abba a gépbe (sem). Előbb utóbb úgyis megbosszulja magát az a táp. Tehát a csere erősen javasolt, minden helyzetben.

[ Szerkesztve ]

(#16304) Razor1 válasza CoolMan (#16303) üzenetére


Razor1
aktív tag

ezt eljátszottam negyed órával, tovább kéne várni?

(#16305) #10726912 válasza Pubszon (#16302) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mivel 350 wattos Codegenről van szó, így könnyen lehet, hogy bár "jó", de a fent említett konfighoz egyszerűen gyenge darab. Persze benne van az is a pakliban, hogy el kéne tudnia indítani, de esélyes, hogy a kis teljesítmény és a "márkának" köszönhető kérdéses feszültség értékek miatt nem indul a gép. (egy csere tápegységgel érdemes megnézni, az eldöntheti a kérdést).
Razor1: Várj vele tovább, s kicsit bővebben: a "Mindent lehúztál"-ban benne volt a HDD, ODD, azaz MINDEN? Próbáld úgy indítani a géped, hogy csak 1 darab memória, VGA, CPU, tápegység legyen az alaplapon. Ne legyen se billentyű, se egér se a ház nyomó gombjai, előlapi USB csatlakozók, LAN kábel. Csak a vastag betűvel kiemeltek, szó szerint.

(#16306) Razor1 válasza #10726912 (#16305) üzenetére


Razor1
aktív tag

próbáltam, még a vga-t is kiszedtem. csak 1 ram, cpu + venti, és power gomb. így is ugyanaz bő másfél óra áramtalanság után.

(#16307) barkoo válasza #10726912 (#16305) üzenetére


barkoo
csendes tag

Szasztok! légyszíves segítsetek nekem. Olyan problémám van, hogy a számítógép bekapcsolás után kb 1 másodpercre elindul, de ki is kapcsol. a táp venti felpörög, előlapi led felvillan és ennyi. Kikötöttem mindent, csak ram, proci, táp meg prociventi van bekötve. Nem értem a dolgot. a táp egy 450w os chieftech táp, a proci egy core i3 3220. köszi a segítséget előre is

(#16308) Razor1 válasza barkoo (#16307) üzenetére


Razor1
aktív tag

Ugyanígy jártam ma, én biosfrissítéssel nyírtam ki a lapot. Nálad egyáltalán nem indult el?

(#16309) barkoo válasza Razor1 (#16308) üzenetére


barkoo
csendes tag

nem sajna egyáltalán. most csináltam benne alaplap, meg procicserét de a tápnak bírnia kellene mert nem egy túl nagy teljesítményű proci, 55w a gogyasztása. nem értem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#16310) TiszaG válasza TiszaG (#16293) üzenetére


TiszaG
csendes tag

Nos Urak!

A helyzet a következő: 2 táppal is eljátszottam a lépéseket, először csak lap és proci, aztán fokozatosan vissza mindent és kb 10ből 1szer sípolt a lap 1hosszú két rövidet de a többi esetben már az alaplap proci kombón elvérzik mert meg sem nyikkan. Másik vga is ment bele és azzal sem ok. Elemet kivettem, ez sem segített. Ramokat is pakoltam minden létező variációban. A gép fokozatosan omolott össze. Ez állítólag procira utal de én laikus vagyok. A baj az, hogy jó lenne szűkíteni a probléma forrását, hogy tudjam mit küldjek vissza gariba.

(#16311) barkoo válasza TiszaG (#16310) üzenetére


barkoo
csendes tag

én azért megnézném a lapot is mert lehet hogy ott van a bibi, vagy proci, csak konkrétan ennél eldönteni a hibát picit nehéz. ugy tudnád hogy másik proci, vagy ,másik alaplap. elméletileg azzal ki tudod szűrni hogy melyik a ludas.

(#16312) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van egy XP-s laptopom, ami nem indul, vagyis elkezdi tölteni az oprendszert de az XP logó feltűnése után kék képernyővel újraindul.

Próbáltam csökkentett módban, de ugyanez a helyzet.

Kiszedtem a vinyót, betettem egy USB-s rackbe, futtattam vírusirtást és spyware keresőt, de visszatéve ugyanez. Elolvasni nem tudom az üzenetet mert csak egy pillanatra villan fel. Mit lehet kezdeni vele?

Let the Zone take me if I am.

(#16313) CoolMan válasza kutga (#16312) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Vedd ki a ramokat, majd tedd vissza, utána futtassd kélek a Memtest86+ programot.
A HDD-t megnézhetnéd a hdsentinel-el.

[ Szerkesztve ]

(#16314) kutga válasza CoolMan (#16313) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

HDSentinel szerint:

Egy memóriamodul van benne, azt kiszedtem, visszatettem. Memtestet nem tudom futtatni mert sajna ugyanúgy újraindul.

Let the Zone take me if I am.

(#16315) Epimenides


Epimenides
csendes tag

Van ez a konfigom,

Asus p5nd2-sli+Intel 775 pentium 925,
2X1Gb ram 667Mhz,
Corsair CX 430 táp,
XFX 8800Gt alphadog vga.

Ma összeraktam házon kívül a cuccost, és oprendszert is telepíteni akartam.

Az alkatrészeket külön-külön vettem használtan.
lap+proc, vga, táp.(a ram az enyém volt, és a hűtő pedig új.)
Eladóik szerint működőképesen.

A probléma:

Az alaplapot bekapcsoltam , ventik pörögnek, de kép semmi, a monitor nem kap jelet, kikapcsol,alaplap látszólag működik.
A monitor teszi a dolgát LG W1934S típus.
A videokártya dvi kimenetes, a tft monitorom viszont d-subos.
Van egy d-sub , dvi-a átalakítom, ezt kipróbáltam egy másik alaplapon egy
másik, de agp-s kártya dvis csatiján .azzal működött a monitor , képet adott.

Az alaplap használati utasítása azt írta, hogy a négyfogadós ATX 12voltos
csatlakozóba mindenképpen kell egy csati,mert különben nem bootol be
viszont
Ha a corsair négyes csatiját bedugom , a lap kikapcsol,
ha eatxként dugom be a corsairt a lap kikapcsol,
másik táppal,atxet csatlakoztatva szintén kikapcsol.
Ha üresen hagyom a 4lábú 12voltos ATX csatlakozót,az alaplap nem kapcsol ki ,de kép sincs, ventik pörögnek.

A vga kiválasztó kártya, az alaplapi 1-vgas módon van behelyezve.
A cmos reseten volt hagyva,most nomrál állásban van: kép semmi.
Van egy figyelmeztető led a lapon az nem világít, csak ha áthelyezem a kártyát a másik slotba.

Próbáltam az alábbiakat:

Ramok dualban, külön slotban, egy rammal,nincs kép
Procc csere D346-ra,nincs kép
Vga áthelyezése másik foglalatba: kép semmi, átalakító átrakása a másik dvi-s csatlakozóba: kép semmi,
ezek kombinációja: kép semmi
másik ramokkal: kép semmi
másik vga-m egyelőre nincs amivel kiderülhetne mi a baj,se alaplapom.

hogy mi lehet a baj a fejemben: kép semmi.

Valami ötletet tanácsot kérek.

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#16316) CoolMan válasza kutga (#16314) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem valami jó a kondíciója. Próbáld úgy, hogy a HDD-t nem teszed vissza a ramot, meg átteszed a másik slotba. Ha így sem akkor még, esetleg másik rammal próbálni.
Végül még marad a notis topik.

(#16317) kutga válasza CoolMan (#16316) üzenetére


kutga
nagyúr

Egyre inkább arra jutok hogy reinstall lesz belőle.

Let the Zone take me if I am.

(#16318) CoolMan válasza kutga (#16317) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor nem fog újra indulni? Mivel a memtest sem megy.

(#16319) kutga válasza CoolMan (#16318) üzenetére


kutga
nagyúr

Ha szoftveres gond, a tiszta install azt kiszűri. Ha hardveres (HDD vagy RAM) azzal meg nem tudok mit kezdeni mert se plusz ramom se plusz hdd nincs kéznél. :(

Let the Zone take me if I am.

(#16320) CoolMan válasza kutga (#16319) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Oké, ezt értem, kíváncsi vagyok, hogy települ-e a windows. Majd jelezz vissza kérlek.

(#16321) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!

Adott egy új gép, Windows telepítő formázáskor hibát dobott, azóta nem is látja a telepítő a winchestert. Valami megoldás erre?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#16322) homeless09 válasza homeless09 (#16321) üzenetére


homeless09
őstag

Megoldva.

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#16323) #10726912 válasza Epimenides (#16315) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Ez úgy tűnik, hogy CPU hiba, illetve a CPU-t nem kezeli le, vagy hibásként kezeli az alaplap). Ha nem dugod rá a 12 voltos molexet, akkor nem kezeli le a CPU-t, csak elindul a lapon a venti, de mivel nincs CPU, így nem lép tovább a lap (VGA-Ram): azaz nem fog történni semmi. Lehet akár alaplap hiba is, akkor is így viselkedik a gép. Látom, CMos jumper át volt dugva, ha sokáig így volt a gép bekapcsolva, akkor nem tudom, hogy ez okozhat-e valami kárt az alaplapban (majd mások megmondják).
asound: Google-val keress rá: memtest86. Dos alatt fut.

[ Szerkesztve ]

(#16324) ebegab92


ebegab92
senior tag

Ha ez a lapod,és te Pentium 925-öst próbáltál benne,akkor azt a procit szimplán nem támogatja.BIOS reset volt a CeleronD-re csere után?A CPU foglalat tüskéi teljesen épek (nincs elgörbülve/törve)?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16325) mrSAJT


mrSAJT
csendes tag

A következő problémában kérném a kedves fórumozók segítségét:

A gép hibátlanul működött amíg tisztítás céljából szét nem szedtem... Most jelenlegi állapotában amikor megpróbálom bekapcsolni akkor felpörögnek a ventilátorok, kb 3 másodpercig megy, aztán leáll, utána 5 másodperc után magától újraindul... (kezdődik az egész elölről..) pityegés nincs, kép nincs, ötletem sincs... Próbáltam lehúzni a merevlemezt, kiszedni a PCI kártyákat, felesleges RAM-ot, ilyesmi, de nem segített. (alaplapi LED zölden világít amikor bedugom a gépet)

Gép:
-Asus P5KC alaplap
-Intel Pentium Dual Core 2,66GHz processzor
-1GB DDR2 memória
-Ati Radeon HD 3400 Series 256MB videókártya
-80GB (WD800)
-400W táppal (CODEGEN)

[ Szerkesztve ]

"A kép az csak kép" - még ha 22"os akkor is.

(#16326) Rendo84 válasza mrSAJT (#16325) üzenetére


Rendo84
senior tag

Elképzelhető hogy megsértettél valamit tisztítás közben.
Húzz le mindent az alaplapról. Tedd be a memóriát, lehetőleg csak egyet, tedd be a procit, csatlakoztasd a tápot a lapra és próbáld elindítani.
Előtte az elemet is vedd ki néhány percre.

(#16327) ebegab92 válasza mrSAJT (#16325) üzenetére


ebegab92
senior tag

Foglalatot is nézd meg,hogy ép e,ha a procit is kiszedted :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16328) dzsebzon


dzsebzon
csendes tag

Sziasztok! A problémám az, hogy szeretném újra telepíteni a gépemet, de nem bootol be cd-ről. Ha újraindításkor be akarom hozni a biost a 'delete' gombbal, hogy át állítsam cd-rom-ról való bootolásra, nem történik semmi, mintha nem is lenne bios. ( :W ) Egyedül a Ctrl+S kombinációra ad be egy menüt, de ott nincs olyan opció, hogy kiválaszthassam a cd-rom-ról történő bootolást. Mi lehet a gond, mit tegyek? A válaszokat előre is köszönöm!

(#16329) mrSAJT


mrSAJT
csendes tag

@dzsebzon szerintem próbáld meg reset-elni a bios-t (kihúzod az áramból, elemet kiszeded pár percre) ha ez nem segít akkor nézd meg az alaplapod manual-jában a Jumper beállításokat (Reset vagy CLRCT)

@Rendo84 kipróbáltam szépen egyesével kiszedegetni a dolgokat, a végén már kínomban a ramot és a procit is kiszedtem, kép meg hang akkor se volt viszont akkor nem indult újra a gép állandóan, hanem folyamatosan ment...

@ebegab92 Megnéztem a proci foglalatát, nem tudom mennyire érzékeny a cucc, az egyik pin egy lehelletnyit meg van görbülve (csak egy bizonyos szögből látszik és csak nagyon kicsit van elmozdulva) Lehet ez a probléma? vagy a procival van esetleg baj?

üdv.: mrSAJT

[ Szerkesztve ]

"A kép az csak kép" - még ha 22"os akkor is.

(#16330) Rendo84 válasza mrSAJT (#16329) üzenetére


Rendo84
senior tag

Valószínű az alaplap hibásodhatott meg.
Ha van Speakered rátehetnéd hogy mennyit sípol.
Tisztításnál kiszedted a procit is?

(#16331) asche


asche
csendes tag

Sziasztok.
Már 2 napja szenvedek a gépemmel, és nem tudom mi baja lehet. :W :W
Egyik este kikapcsoltam és azóta nem indul el.

Bekapcsolásnál a ventik pörögnek, proci, vidkártya, táp is, viszont olyan mintha valami nem tudna felpörögni, valami erőlködik újra és újra, mint amikor túráztatsz egy autót vagy valami olyasmi :P, és az mellett villog az összes led ami megtalálható a gépen. DVD olvasó, és író, a videókártyán található kis piros led is.

Próbáltam elemcserét, bios resetet, vinyó cserét, kivettem az összes ramot akkor rinyált a ramok miatt., a többi perifériát sajna nem tudtam kicserélni.

A gép: Asus P5B alaplap, C2D E6420 proci, 4 giga ram, ati hd 4830 vid kártya

Valakinek valami ötlet?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#16332) CoolMan válasza asche (#16331) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Még azt kellene tudni, hogy milyen tápod van?
Húzz le mindent az alaplapról, és csak cpu, 1 darab ram modul, és vga maradjon, és próba. A ramokat felváltva minden slotban próbáld ki.
Valamint jó lenne kölcsönkérned másik tápot, és azzal is megnézni.

(#16333) asche válasza CoolMan (#16332) üzenetére


asche
csendes tag

A táp 400 wattos és Macron :)

http://www.youtube.com/watch?v=E6Gu7P0W_m8
Itt egy kis videó a jelenségről.

(#16334) CoolMan válasza asche (#16333) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kérjél kölcsön egy megbízható tápot és próba.

(#16335) asche válasza CoolMan (#16334) üzenetére


asche
csendes tag

Igen gondoltam rá én is, majd szerzek egyet. Láttam jó pár hibát de ilyet még nem hogy villognak a ledek mint a marha.
Köszi.

(#16336) Epimenides válasza #10726912 (#16323) üzenetére


Epimenides
csendes tag

Kösz,a cmos-t nem is néztem, ki az aki így hagyja.... :W

[ Szerkesztve ]

"Amit most mondok hazugság." Ha Epimenidész hazudott, akkor állítása hamis, és nem hazudott. Ha Epimenidész nem hazudott, akkor állítása igaz, és hazudott. A matematika örök, az emberek meghalnak

(#16337) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ide is berakom hátha:

Lenne egy Asus A7N8X lapom (Beta Bios van rajta, még nem teszteltem, de jó állítólag, viszonyag megbízható embertől vettem és a procit is), Sempron 2500+, és 512 MB DDR RAM (nem teszteltem, de üzletben vettem, jó állítólag, kipróbálva mind a 3 foglalatban). Benne egy Abit GF3 Ti200 64 MB VGA (biztos hogy jó). Jumper-ek alaphelyzetben, Bios reset volt, táp 360 W Chieftec.

Hiba : Nincs kép, nem reagál a billentyűzetre sem, az alkatészek melegednek a led ég a lapon a ventik járnak. Ha kiveszem a VGA-t, RAM-ot nincs hangjelzés. :F Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16338) zoltanz válasza zoltanz (#16337) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Annyivan még ha egy ideig áll és bekapcsolom megint szagatottan sípol, ha kiveszem az elemet visszarakom akkor nem jelez egy darabig semmit. :F

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16339) #10726912 válasza zoltanz (#16337) üzenetére


#10726912
törölt tag

A szaggatott sípolás pontosan milyen? hosszú szünet hosszú? Ez alapján BIOS hangjelzések memóriára panaszkodik. De ez lehet az alaplapi memória vezérlő hibája is. Meg lehet próbálni esetleg másik tápegységgel (ha nem 100%, hogy jó, akkor adhat "túláramot", ami gondot okozhat) illetve nézd meg alaposan az alaplapon a kondenzátorokat, nincs-e sérült-púpos benne. Ha nem boldogulsz, vidd vissza a boltba és érdeklődj ott.

(#16340) zoltanz válasza #10726912 (#16339) üzenetére


zoltanz
nagyúr

1 mp sípszó 3 mp szünet és ez ismétlődik, (aszem ezek Phoenix BIOS-osok) a táp biztos jó egy C2D -s gépben megy.
Külső komolyabb sérűlés nincs, az északi híd chip-je is ép. A bolt az a baj pár 100 km-rel odébb van. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16341) #10726912 válasza zoltanz (#16340) üzenetére


#10726912
törölt tag

Award BIOS van rajta, az előző link alatt pedig megleled a hiba jelzés leírását is, itt van bemásoltan:
Ismétlődő hosszú hangjelzések: A RAM-memória nem megfelelően lett csatlakoztatva az alaplaphoz..
Akkor tápegység kizárva. Lehet hibás a memória, meg kéne nézni csere darabbal, ha egy tutijóval sem indul el, akkor az alaplap hibás. A memóriánál nézd meg, hogy nincs-e inkompatibilitási gondja.
Próbaképp még össze rakhatod a konfigot egy asztalon: ram, cpu, vga, tápegység, indítsd el pl egy csavarhúzóval.

(#16342) zoltanz válasza #10726912 (#16341) üzenetére


zoltanz
nagyúr

A kézikönyve azt írja azokat a Ram-okat nem szereti aminek mindkét oldalán 8 chip van. (amivel próbáltam 1 oldalon van 8 csak a másik üres)

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16343) kutga válasza CoolMan (#16320) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Felment az XP a gépre (másodszorra), azóta nem kaptam kék képernyőt, egyszer viszont elment a kép (függőleges csíkok jelentek meg rajta), szóval úgy sejtem ennek a gépnek nem csak a merevlemeze defektes, de legalább működik valamilyen szinten.

Let the Zone take me if I am.

(#16344) Theory66 válasza kutga (#16343) üzenetére


Theory66
aktív tag

Nekem asztali géppel volt hasonló problémám. Annyi különbséggel hogy nekem win alól kékhalálozott.
Reinstall csökkentette a kékhalálok számát, bejött a csíkozós probléma. Tápcsere -> eltűnt a kékhalál maradt a csíkozás -> újabb táp csere megszűnt a gond

[ Szerkesztve ]

(#16345) kutga válasza Theory66 (#16344) üzenetére


kutga
nagyúr

Fehér és szürke, nyomtam egy restartot, valami VGA hiba gondolom.

Let the Zone take me if I am.

(#16346) Theory66 válasza kutga (#16345) üzenetére


Theory66
aktív tag

1x én is mert kékhalálnál VGA driverre hivatkozott. De táp volt a ludas nálam. Közben lett cserélve alaplap + proci is benne akkor is jelentkezett a probléma, vga memória tesztelve lett másik gépben úgy is adta.

(#16347) kutga válasza Theory66 (#16346) üzenetére


kutga
nagyúr

Mivel nem az én gépem sokkal többet nem kívánok érte tenni, egyelőre megy, egy hdd cserét azért javaslok mindenképp, aztán meglátjuk, következő ilyen esetnél szerviz lesz szerintem.

Elég régi gép, ráadásul külföldről behozott, német billentyűzettel.

Let the Zone take me if I am.

(#16348) Theory66 válasza kutga (#16347) üzenetére


Theory66
aktív tag

Mondjuk még másik gépben kipróbálhatnád a vinyót és ha ott megy akkor nem kellene feleslegesen pénzt kidobni a cserére.

(#16349) kutga válasza Theory66 (#16348) üzenetére


kutga
nagyúr

Megy a vinyó, rackben is próbáltam, csak épp 38% a kondíciója, pár hsz-szel feljebb linkeltem képet róla. A telepítő először meg is akadt a formázásnál.

Let the Zone take me if I am.

(#16350) Theory66 válasza kutga (#16349) üzenetére


Theory66
aktív tag

Úgy értettem rendszert rá másik gépben, és úgy kipróbálni, mert rack-el szerintem még nem zárhatod ki a hibát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.