Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) CoolMan válasza Tussky (#16000) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor sípol hogyha nincs benne VGA vagy RAM, ezt ellenőrizd kérlek. Tehát sípol-e ha nincs benne valamelyik? Meg ha van rajta ilyen
Úgy próbáltad a ramot, hogy csak egy darab modul volt benne?

(#16002) ebegab92 válasza Tussky (#16000) üzenetére


ebegab92
senior tag

Akkor esetleg másik táppal próbáld.Chipset vagy valami melegszik egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16003) Tussky válasza CoolMan (#16001) üzenetére


Tussky
tag

Speaker van. VGA-t tápot lehúztam,de ugyan úgy nem indult el,a ramot mindjárt próbálom.

Igen egy modullal próbáltam 4 slotba,négy különböző ram modullal.

Hát tápom az nincs elfekvőben. Anno 30 körül vettem a Corsairt,remélem annak nincs baja. Alaplap viszont szerencsére van elfekvőben.

Melegedni nem igen tud,mert kb 2 másodpercig van áram alatt.

Illetve egyetlen egy alkalommal most elindult a gép,amikor újra indult,akkor kikapcsolta a táp ventillátor led-jét. Kiírta,hogy milyen bios setuppal akarom indítani,ott defaultot nyomtam,majd restartolt és azóta szintén semmi.

[ Szerkesztve ]

(#16004) ebegab92 válasza Tussky (#16003) üzenetére


ebegab92
senior tag

Az is lehet,hogy valami zárlatot okoz a gépben.Nem lett mostanság valami mozgatva benne?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16005) Tussky válasza ebegab92 (#16004) üzenetére


Tussky
tag

A gép kb 3 hónapja nem volt mozgatva/megbontva. Ezért is furcsa.

Kipróbáltam ram nélkül,illetve lehúztam a VGA tápot,ugyan az :O

(#16006) CoolMan válasza Tussky (#16005) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Tehát akkor nem sípolt a lap? az nem jó.
Akkor marad alaplap vagy táp esetleg CPU (de ez nagyon ritka) muszáj leszel mondjuk egy tápot kölcsön kérni, egy próba erejéig. A hiba kizárása miatt.
A VGA tápot meg ne húzd le, hanem vedd ki a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#16007) Tussky válasza CoolMan (#16006) üzenetére


Tussky
tag

Két másodpercig megy a cucc,ez alatt sípolnia kéne,de nem teszi. Megpróbálok kölcsön tápot szerezni,mert elsőre az lenne a legkönnyebb megoldás számomra,ha nem sikerül pár nap alatt,akkor kicserélem az alaplapot jobb híján.

CPU-ra nem is gondoltam,bár mindig alapjáraton ment.

(#16008) CoolMan válasza Tussky (#16007) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen kb. ez a sorrend. De ha tudsz kölcsön szerezni egy VGA-t meg ramot, az is jó lenne. Ezeket is ki kellene azért zárni. Nehogy meglepetés érjen.

[ Szerkesztve ]

(#16009) ebegab92 válasza CoolMan (#16008) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ezért érdemes tartalékalkatrészeket tartani otthon :D Van nálam SD,DDR,DDR2,DDR3 RAM,AGP,PCI VGA :D Táp is tartalékba (Chieftec GPS-400+Qtechnology QT-01300).1-2 félkonfig,bár inkább eladom őket :D Autós oktatóm is mondta,hogy neki mindenből van tartalék :D

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16010) CoolMan válasza ebegab92 (#16009) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jó is az, ha van ebben egyetértek. De mint tudjuk, nem mindenki akar vagy tud tartani otthon tartalék cuccokat. Ilyenkor jól jön a szomszéd vagy a barát. :)

(#16011) Tussky válasza CoolMan (#16010) üzenetére


Tussky
tag

Egészen a múlthétig volt egy fél tartalék gép: memória,táp,vga stb. Persze nemrég halt be barátnőméknél a régi 1000 éves vas,úgyhogy minden szépen az ország másik végébe költözött :)

(#16012) CoolMan válasza Tussky (#16011) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na látod ez a pech....sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#16013) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Srácok!

Addig ütöttem amíg rájöttem :). A ram séotok mellett volt egy jumper ami lényegében memória védelemre volt hivatott. Na már most ha ez a drága rövidre van zárva akkor csak 512Mb maximális kapacitást enged használni. Ha nyitott állásban van annyit használ ami benne van!

Hát gyorsabb lett volna ha köpködöm! :DDD

Egyszóval nem vak a windows csak egy kicsit homályosan látott.

István :R :R

(#16014) CoolMan válasza peto.istvan (#16013) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Vááá... :C Remek, hogy megoldódott. Mondjuk ezt innen mi, nem tudhattuk. :)

(#16015) Theory66 válasza peto.istvan (#16013) üzenetére


Theory66
aktív tag

Csak a szemébe ment egy jumper :D

(#16016) peto.istvan válasza CoolMan (#16014) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Nem! Ez igaz! Ettől függetlenűl köszönöm a tanácsokat :R :R

(#16017) Tussky válasza CoolMan (#16012) üzenetére


Tussky
tag

Az,viszont kaptam kölcsön egy 430W-os Chieftec tápot. Elsőre csont nélkül indult. Remek,örömködés,akkor nézzük egy restartot. Itt kezdődött az egész előről. Az érdekes az,hogy áramtalanítás majd 30 perc múlva ismét sima indulás aztán ugyan ez :(

Jövőhéten kicserélem az alaplapot aztán meglátjuk.

(#16018) Somiie


Somiie
csendes tag

Sziasztok.

Asrock (K8NF4G-VSTA) deszkán előfordult már valakinél, hogy elszálltak a táp bemenet körül a kondik?

Hibajelenség:

Szépen elindul a gép, rendszer (XP x86) feláll és random újraindul / kikapcsol...

- Tápra gyanakodtam, cseretáppal is csinálja...

- RAM modulokat (2x 512m ddr333) próbáltam egyesével, cserélgettem, szereztem másikakat, azokkal is csinálja...

- Videokari kiszed (Radeon X550 256m), integrálttal is ua.

Végső elkeseredésben konfig szétborít, alaplap átvizsgál és találtam pár "felpúposodott" kondit... Lehet-e, hogy ők a ludasok?

Bocsi a telós képért, jelöltem a hibásnak vélt alkatrészeket...

(#16019) CoolMan válasza Somiie (#16018) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Igen nagy valószínűséggel a púpos kondik miatt van a probléma. (remélhetőleg más nem ment tönkre rajta) Érdemes az összeset cseréltetni, mert már azok sem lehetnek jó "kondiban".
Viszont a tápot is érdemes ilyenkor megnézni, mert lehet , hogy abban is van.

(#16017) Tussky: Most már kíváncsi leszek, hogy melyik alkatrésznek van gondja.

[ Szerkesztve ]

(#16020) Somiie válasza CoolMan (#16019) üzenetére


Somiie
csendes tag

Köszi a gyors választ. Remélem "csak" ez a baja. Így relatív olcsón megúszhatnám a javítást...

(#16021) CoolMan válasza Somiie (#16020) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Legyen szerencséd vele...

(#16022) Coresma1


Coresma1
csendes tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem vagy inkább megerősítésre... nem is tudom.

Szóval bekapcsolom a számítógépem, a működést jelző LED nem világít, a ventilátorok elindulnak, de más nem történik, se kép se semmi... csak van a gép. A monitor azt írja, hogy nincs jel.
Majd várok egy kicsit, kikapcsolom a gépet, és újra bekapcsolom ekkor vagy elindul a gép vagy nem de 2.-3. próbálkozásra általában elindul és úgy megy mintha semmi sem történ volna.

Mi lehet a baj? Látatlanban azt írták, hogy a táp gyenge. (de fél évig meg nem volt gyenge?)

Előre is köszönöm a segítséget, további szép napot mindenkinek! :)

[ Szerkesztve ]

(#16023) CoolMan válasza Coresma1 (#16022) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Írd le kérlek, hogy milyen gépről van szó? (alaplap,cpu,ram,vga,táp)

(#16024) ebegab92 válasza Somiie (#16020) üzenetére


ebegab92
senior tag

Hát,alaplapokban tudomásom szerint ESR kondik vannak,és azok darabja azért nem olcsó,mert pl. nekem 2 db 1000 uF 16V-os (10V-os kellett volna...) ott volt 270-290 Ft összesen.Illetve a munkadíj is ott lenne,az szerviztől függ.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#16025) peto.istvan válasza ebegab92 (#16024) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Ez alaplap függő! :R

[ Szerkesztve ]

(#16026) Coresma1 válasza CoolMan (#16023) üzenetére


Coresma1
csendes tag

Lemezes meghajtó SAMSUNG HD753LJ ATA Device (750 GB, 7200 RPM, SATA-II)
CPU típusa QuadCore AMD Phenom X4 Black Edition 9850, 2500 MHz (12.5 x 200)
Alaplap neve MSI K9A2GM/K9A2VM (MS-7501) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Videokártya NVIDIA GeForce GTX 460 (2048 MB)
Rendszermemória 8192 MB (DDR2-800 DDR2 SDRAM)
Tápegység CHIEFTECH GPS550-AB (550W)
KÉP: http://prohardver.hu/dl/upc/2012-10/11/404935_bljydp9mnxkiq0fu_2012-10-11-078.jpg

(Illetve most nézem, hogy fel vannak púposodva a kondik az alaplapon, ez esetben gondolom cserélni kell, mert más megoldás nincs, valami alaplapot tudnátok nekem ajánlani amibe a fenti alkatrészek beleillenek?)

[ Szerkesztve ]

(#16027) peto.istvan válasza Somiie (#16020) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Relatív igen! Majd keress meg és megcsinálom neked! :R

Coolmann81: "Púpos kondis nap" :DDD

Coolmann81: Tényleg. :) Szerintem még befut valaki. NA akkor dobok egy hátast a röhögéstől! :C

[ Szerkesztve ]

(#16028) CoolMan válasza Coresma1 (#16026) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na ma ilyen púpos kondis nap van. :) Akkor meg is találtad a hibát és remélhetőleg nincs más baja.
Mondok alaplapot, ha mondasz egy határ összeget illetve gondolom csak a használt játszik.

peto.istvan: há' de nem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16029) Coresma1 válasza CoolMan (#16028) üzenetére


Coresma1
csendes tag

Nem muszáj a használt, az új is jó. Én. kb.15.000ft-ért már gondolom egész jót lehet kapni.

(#16030) CoolMan válasza Coresma1 (#16029) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az igazság az, hogy neked AM2 vagy AM2+ cpu foglalatú lap kellene, a procid miatt, azt meg már nem nagyon kapni. Az AM3 vagy AM3+ foglalatú lapok meg nem nagyon támogatják a procidat.
Javaslom, hogy nézzél szét a hardveraprón, itt ki lehet fogni jó alaplapokat.

Esetleg még a te lapodat is meg lehetne javíttatni.

[ Szerkesztve ]

(#16031) Szakbarbár válasza CoolMan (#16028) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Én is jelentkezek, tegnap hoztak hozzám egy gépet, újratelepítésre. Olyan a gép, mint a mesékben, hol indul, hol nem. Első ránézésre kb 6 kondenzátort kell cserélni, 3-nak már a teteje is szétnyílt, nem csak púposak. Egy tekercs, mintha kicsit meg is lenne feketedve. Érdemes vele még szenvedni, vagy vegyenek inkább egy új gépet? Egy régi LGA 775-ös alaplap, 512 MiB ddr2 ram, PATA HDD (Bad Sectoros) és ODD. Természetesen az elmaradhatatlan Codegen 300 W-os tápegység sem hiányozhat.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#16032) peto.istvan válasza Szakbarbár (#16031) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Szia!

Nézd! Ez összeg függő! Attól függ, hogy a tulaj mennyit áldozna a javításra. Ahogy elnézem, max internetezésre volt használva a gép. Én inkább javasolnám egy új gép összeállítását és akkor még jó sok évig eldöcög a böngésző! :)

Javítani is lehet. Nem annyira drága dolog. Inikább a járulékos költsége nagyobb (táp, hdd esetleg + memória) Viszont akkor érdemes már egy normális tápot belerakni és azért jó lenne cserélni azt a vinyót is!

Egy szó mint száz gondoljátok ki de én az első megoldásnál maradnék! :R

Üdv.: István

Coolmann81: Bejött! Na most dőlök a székkel :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16033) CoolMan válasza Szakbarbár (#16031) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Én is csak azt tudom mondani, mint peto.istvan kolléga. Ésszerűbb lenne egy új gép, ami még évekig jó lesz. A mostanira én már nem költenék.

peto.istvan: Látod, és bejött he he. :DDD

(#16034) -[Sikoly]-


-[Sikoly]-
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan problémám van, hogy vettem egy új Gigabyte SuperB 460as tápot, kicseréltem és azóta nem indul a gép. Semmi hibaüzenet, semmi püttyögés. Az alaplapon világít e led, minden venti megy meg a vinyók is de a bios sem jön be. Kinyírta az alaplapot az új táp? Vagy esetleg mást? ASUS P5QL PRO alaplapom van. BIOS resetet is próbáltam, semmi. Mit próbáljak tenni? Köszönöm.

(#16035) CoolMan válasza -[Sikoly]- (#16034) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

A régi táppal sem megy? A CPU foglalat mellett a 12V 4pines csatit bedugtad?

(#16036) -[Sikoly]- válasza CoolMan (#16035) üzenetére


-[Sikoly]-
csendes tag

A régivel se megy. Igen bedugtam:S

(#16037) CoolMan válasza -[Sikoly]- (#16036) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor húzz le mindent az alaplapról, csak cpu, vga, ram (csak egy modullal próbáld) maradjon és próba.
Legjobb lenne kivenni az alaplapot a házból, és úgy tesztelni. Ha nincs benne ram vagy VGA azt kisípolja az alaplap? Speaker van a lapon? Ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#16038) -[Sikoly]- válasza CoolMan (#16037) üzenetére


-[Sikoly]-
csendes tag

Kipróbáltam h leszedtem mindent amit írtál de semmi. Ha nincs benne ram akkor nem sípol.

(#16039) CoolMan válasza -[Sikoly]- (#16038) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor még egyre megkérlek, hogy indítsad úgy a gépet, hogy a CPU-ról leveszed a hűtőt, a kezed ráteszed a CPU-ra és nézd, hogy melegszik-e? Ha nem akkor majdnem biztos, hogy alaplap hiba.

(#16040) -[Sikoly]-: Na neee...he he ne szívass. :)

[ Szerkesztve ]

(#16040) -[Sikoly]- válasza CoolMan (#16037) üzenetére


-[Sikoly]-
csendes tag

Ugylátom nincs is speaker pedig mintha régen lett volna

(#16041) -[Sikoly]- válasza CoolMan (#16039) üzenetére


-[Sikoly]-
csendes tag

Melegszik.

(#16042) CoolMan válasza -[Sikoly]- (#16041) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor szerezz egy speakert. Kellene másik RAM is. A meglévőket egyesével minden slotban kipróbáltad?

(#16043) #10726912 válasza -[Sikoly]- (#16041) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy apró kérdés, volt már, mikor ez volt a gond: A CPU 4 pines csatiját is csatlakoztattad?
Egy BIOS resetelést is kipróbálhatsz.
Az is lehet gond, hogy van egy kontakt hiba...vedd ki az alaplapot a gépből és próbáld asztalon össze rakni.

[ Szerkesztve ]

(#16044) CoolMan válasza #10726912 (#16043) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Arra feljebb ezt már kérdeztem. Vót má' :) :P
Az is volt.....
Inkább azt mond, hogy mi a helyzet az új "pofánymánzoddal"?

[ Szerkesztve ]

(#16045) -[Sikoly]- válasza CoolMan (#16042) üzenetére


-[Sikoly]-
csendes tag

Sikerüült! Most ez első ram nincs bent a 4ből, így bekapcsolt. Nemtudom h a foglalat e a rosz vagy a ram modul? Próbálom még cserélgetni hátha minddel is megy. Köszönöm az eddigi segítséget!:)

(#16046) #10726912 válasza CoolMan (#16044) üzenetére


#10726912
törölt tag

Megkértem rá az engedélyt.. :)) Majd jóvá hagyják, ha lesz idejük és beállítják :) (Legalábbis remélem, hogy tényleg nem rabolta le senki előttem.. :U ).

(#16047) peto.istvan válasza -[Sikoly]- (#16045) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Legalább új tápot vettél? Látod, látod. Előbb ide kell jönni tanácsért aztán vásárolgatni! Bár nem tudom milyen márkát képvisel a régi táp elgondolkodtató vissza vinni a másik tápot, ha lehet!

[ Szerkesztve ]

(#16048) #10726912 válasza peto.istvan (#16047) üzenetére


#10726912
törölt tag

Azt hozzá tenném, hogy nem vennék új tápot, ha lenne pénzem, akkor sem, inkább vennék egy éves papírosat használtan, amiről már tesztek is vannak... :) De amúgy se gyüjjön ide ilyen kérdéssel, menjen a hízótápos topicba :)

(#16049) CoolMan válasza #10726912 (#16048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nekem ha most pénzem lenne, (ami nincs) akkor most egy tablet-et vennék.... :))

(#16050) #10726912 válasza CoolMan (#16049) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szívesen neked adom fele királyságom! :R Ha 3 évig hajtasz és minden forintot, amit kerestél, félre teszel, rögtön "nem lesz pénzed" kategóriába lépsz vissza a "mínusz pár millám van"-ból... ;]
Ha lenne pénzem, megvenném a gugli rendszerét netezni... :D
Hát...van olyan tablet, amivel ellenék.. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.