Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) isizakhi03


isizakhi03
tag

sziasztok. bocsi ha rossz helyre írok ezzel, de nem tudom hol van ennek a kérdésnek a topikja.

az lenne a kérdésem ha a gépbe behelyezek egy 1x4gb, és 2x2 gbmodult mehetnek-e dual channelbe? vagy csak single channel lenne?

i5 2310 sandy mellé mennének, szval még ha 1600-asok is csak 1333-an mennek. xmp nincs alapban! szóval menne-e?

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#23002) gyurci11


gyurci11
csendes tag

van egy alaplapom a neve/MSI K9N ULTRA Link a kinézetéröl és adatairol /http://hu.msi.com/product/mb/K9N-Ultra.html . no a baja az alaplappal az hogy el indul bírja úgy kb 5 percig és lefagy na nekem mondtak mindent procit hogy amiatt de ki próbáltam egy másikkal is de nem volt azzal sem jó RAM az most teljesen új van benne de így is lefagy. válaszotok várom köszi.....

(#23003) RoSSo3 válasza Gyufaaa (#22984) üzenetére


RoSSo3
senior tag

Köszönöm, ma megint simán beindult, a BIOS-ban visszaállítottam az eredeti beállításokat, meglátjuk, így előjön-e a hiba. Ha igen, megfogadom a tanácsod - bár ez egyedül nem fog menni, mert hardverben nagyon nem vagyok profi :) Köszönöm szépen a segítséged!!

(#23004) tkesy válasza isizakhi03 (#23001) üzenetére


tkesy
őstag

Ha elindul ezzel a felállással, (1x4 + 2x2) akkor csak single channel módban fogja megtenni...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23005) tkesy válasza gyurci11 (#23002) üzenetére


tkesy
őstag

Meg kellene nézni, hogy nem-e púpossak a kondik a cpu foglalat körül, valamint, hogy mikor lefagy, nem-e melegszik valami túl, (pl chipset, cpu) valamint az se lenne hátrány, ha valahogy leírnád miként következik be a fagyás és utána miként lehet újra elindítani a gépet...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#23006) isizakhi03 válasza tkesy (#23004) üzenetére


isizakhi03
tag

a biosban azt írja, hogy dual channel memory mode

és az aida szerint is 128 biten megy.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#23007) nagyszegi


nagyszegi
tag

Hi!
Olyan problémám van a gépemmel, ami főként játék közben fordul elő, h egyszer csak elkezdd beszaggatni egy pillanatra aztán fekete képernyő és újraindul néha kékhalál. Ezt követően néha újraindul néha csak akkor ha kikapcsolom vagy a tápot is lelövöm. Beleraktam egy lényegesen kisebb karit (9600 GT) és ezzel is ugyan azt produkálja. Szerintetek mi okozhatja?

(#23008) Echo57


Echo57
csendes tag

Üdv! Olyan gondom lenne, hogy a gépem teljesen random időpontokban fogja magát és újraindul , vagy befagy a képernyő. Rengeteg mindent megpróbáltam , többször újratettem, tápegység feszültségmérővel is meg lett mérve. Eseménynapló szerint kernel power 41
Win 7 alatt
Ezt most egy bővítés után csinálja: AMD A6 5400k APU 2x 3,6 GHz, 2x 4gb elixir ddr3 ram, új hkc tápegység 450 w, új msi alaplap. Mit lehetne még tennem?

(#23009) CoolMan válasza Echo57 (#23008) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Azt a HKC valamit lecserélni egy megbízható tápra.
A Melyik tápegységet vegyem? topicban tudnak segíteni.

(#23010) Echo57 válasza CoolMan (#23009) üzenetére


Echo57
csendes tag

Köszönöm az infót.

(#23011) gyurci11 válasza tkesy (#23005) üzenetére


gyurci11
csendes tag

a Bios-ban lehet nézni a CPU hőfokát és ott el ér egy bizonyos fokot és lefagy az a bizonyos fok a (40-fok)
az alaplap lefagy és onnantól csak az újra indító gombbal tudom újra indítani ennyi utána megint el éri a 40 ven fokot és ugyan az újra és újra . de a kondikról itt egy videó hogy ti is lássátok ULT/ http://www.youtube.com/watch?v=3s-ktKWKtZc&feature=youtu.be a videóban egy kicsit remeg a kezem elnézést a fel vételért.

(#23012) G4RWIN


G4RWIN
tag

Sziasztok!

Megérkeztek a pc alkatrészeim, asrock b85m-gl, core i5 4570, cm nse 300, chieftec ctg 500-80p, msi hd 7870 oc, 8gb kingston hyperx 1600. Gondoltam majd apámmal összerakom, ami meg is történt viszont ha bekapcsolom meggyulad a led, a proci venti, ház első ventije felpörög, mindez kb 1 mpre. Semmi hang, csak kikapcsol.

Monitor, táp bedugva, alaplapra "elvileg" minden rádugva, winyo, vga, alaplap tápcsati rákötve, sata kábelek, ház első csatlakozói, power gomb stb.

Sikerült letörni a pci-e 16x foglalatban azt a kis nyitó pöcköt, az lehet próbléma? 2 csavarral van rögzítve, kimozdulhat?

Ennyiből esetleg van valakinek valamilyen ötlete, mi lehet a rossz? Nem igazán értek hozzá. Esetleg le tudnátok írni, hogy mik azok a csatlakozok amiket be kell kötni, hogy elinduljon legalább a bios, kideríteni müködik e az alaplap?
Vigyem el egy üzletbe ahol összeszerelik, ne is próbálkozzak vele?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#23013) #10726912 válasza G4RWIN (#23012) üzenetére


#10726912
törölt tag

Speakers nem sípol ki semmit?

(#23014) G4RWIN válasza #10726912 (#23013) üzenetére


G4RWIN
tag

az is be van kötve, de nem sípol

(#23015) #10726912 válasza G4RWIN (#23014) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kompatibilitással is lehet gond, azt ellenőriztétek? Alap biossal biztosan le kell kezelnie cpu-t, memóriát? Csak a szükségest hagyd a gépen és elsőnek próbáld másik táppal. Egyszerre egy ram maradjon. HDD-t ODD-t lant egeret billentyűt ne dugjatok rá, csak egy ram, egy vga egy cpu a hűtővel. Egy bios retest is próbálhattok.

(#23016) Gyufaaa válasza G4RWIN (#23014) üzenetére


Gyufaaa
veterán

CPU hűtő stock vagy valami "komolyabb"? Jól szerelted fel? Stabilan van a procin és elég paszta van alatta? Szedd ki a VGA-t és indítsd úgy. Ha akkor sem reagál ls síp helyett megáll, akkor szerezz egy másik tápot próbálni.

(#23017) G4RWIN válasza #10726912 (#23015) üzenetére


G4RWIN
tag

az alaplapra hány táp kábel megy? én csak egyet dugtam be atxpwr1, de van egy másik 8 pines atx12v1, az utóbbi is kellene?

Gyufaa: stock hütő

[ Szerkesztve ]

(#23018) Gyufaaa válasza G4RWIN (#23017) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Az alaplapra rá kell dugnod egyszer a 24 pines tápkábelt mindenképp. Ez gondolom egyértelmű volt. Az pedig ami a proci mellett van 8 tűs csati az a proci tápellátására szolgál. Nem kell mind a 8 csatlakozót bekötni. Általában a kisebb tápokon csak 4 tűs van. De ez teljesen megfelelő és szükséges. Bátran dugd be és indítsd a gépet. A másik 4 pin maradhat üresen. :K Mind a 8 pinre leginkább OC-nál van szükség, de 4 pines csati mellett is mehet a tuning, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#23019) #10726912 válasza G4RWIN (#23017) üzenetére


#10726912
törölt tag

Elvileg egy elég neki, de bekötheted a másikat is, semmiképp sem ártasz vele tudtommal. Van olyan CPU, aminek kell a 2*4 pin, jó kérdés, hogy nem e ilyen a tiéd is. :U Egy próbát megér.
Ja igen: az egyiket minimum be kell kötnöd, az a CPU tápja, ha az nincs, nem megy semerre a géped. Most értettem meg mit próbáltál magyarázni, legközelebb linkelj egfy képet. De az alaplapod manualját is átnyálazhattad volna :U
Gyufaaa: Akkor megint sikeresen ráhibáztam :))

[ Szerkesztve ]

(#23020) G4RWIN válasza #10726912 (#23019) üzenetére


G4RWIN
tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek a segítséget, elindult végre a gépezet.

(#23021) Gyufaaa válasza G4RWIN (#23020) üzenetére


Gyufaaa
veterán

;)

(#23019) Tiger.huhhhh: A logika, rutin és az évek, nem igaz? :DDD Végül is ezen alapszik legtöbbször, ami pedig érdekes benne, ha az ember a saját gépével fut érdekes dolgokba, nem mindig tudja a megoldást, pedig az ott van a "szeme" előtt :)

(#23022) nagyszegi


nagyszegi
tag

Hi!
Olyan problémám van a gépemmel, ami főként játék közben fordul elő, h egyszer csak elkezdd beszaggatni egy pillanatra aztán fekete képernyő és újraindul néha kékhalál. Ezt követően néha újraindul néha csak akkor ha kikapcsolom vagy a tápot is lelövöm. Beleraktam egy lényegesen kisebb karit (9600 GT) és ezzel is ugyan azt produkálja. Ma pedig egy igen furcsa dolgot adott elő első alkalommal a bal oldali hangszóró sistergett játék közben akár az előlapiba fej halgatót dugtam akár a standard hangszóróról volt szó a játék végén ahogy kiléptem belőle abbahagyta azóta nem ismétlődött. Szerintetek mi okozhatja ezeket?

(#23023) MasterHUn


MasterHUn
senior tag

Sziasztok. szereztem egy ABIT NF7 lapot. összeraktam mindent. és a következő jeleket adja a speaker hosszú sípszó 5másodperc csönd majd ujra hosszú sípszó. ezt addig folytatja míg ki nem kapcsolom. próbáltam már hogy leszedtem eggyesével mindent rólla csak a lap táp videókártya van benne.

ötlet hogy mi lehet a gond?

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23024) SigmaW válasza MasterHUn (#23023) üzenetére


SigmaW
tag

a hosszú sípszó ismétlődve RAM problémát jelent

Rendszergizda :)

(#23025) MasterHUn válasza SigmaW (#23024) üzenetére


MasterHUn
senior tag

nincs benne ram se direkt kipróbáltam azt is.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23026) SigmaW válasza MasterHUn (#23025) üzenetére


SigmaW
tag

RAM nélkül el sem indul a gép :C

Rendszergizda :)

(#23027) MasterHUn válasza SigmaW (#23026) üzenetére


MasterHUn
senior tag

most próbálom a 4edik rammal :D eddig ugyanaz

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23028) SigmaW válasza MasterHUn (#23027) üzenetére


SigmaW
tag

csak proci legyen rákötve a lapra, meg a memória, lehet lap probléma is, tehát a hosszú ismétlődő sípszó memoria hibára utal, de ebbe beletartozik a lap hiba is, mert kb azt jelenti hogy nem talál memoriát.. ha szar a slot akkor szívtad.

Rendszergizda :)

(#23029) MasterHUn válasza SigmaW (#23028) üzenetére


MasterHUn
senior tag

elv működőképes lapot kaptam egyik PH-s kollegától.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23030) MasterHUn válasza MasterHUn (#23029) üzenetére


MasterHUn
senior tag

beletettem a dimension 2400as gépembe a memóriákat és első pöc röff re indul és látja az 512mb ot szó nélkül.

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23031) SigmaW válasza MasterHUn (#23030) üzenetére


SigmaW
tag

akkor valószínűleg a lap a hibás, méghozzá a memóra slotoknál :U

Rendszergizda :)

(#23032) szami777


szami777
addikt

Sziasztok!
Az utóbbi egyre gyakrabban találkozok a következővel: Hirtelen kék képernyő, majd valami fizikai memóriát feltölt 100%-ra, és 1-2 kódsorozatot kiír. Gép kikapcs, majd bekapcs és jön a hibaüzenet, hogy hiba történt, neve: bluescreen, valamint megad 1 elérési utat, mint probléma forrása. Ez mitől lehet? Nagyon zavar, hogy napi 2-3 alaklommal ez történik. A OS-t kb 3 hete raktam újra. Remélem nem kell újra raknom, meg hogy nem kell ram csere.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#23033) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Előszedtem a régebbi 775-ös tokozású 4 magos gépemet a szekrényből,mert be szeretném üzemelni,és eladnám,de nem ad képet. :F
Arra gyanakodok hogy az integrált videókártyára vissza kéne valahogy állítani a biost,de oda sem tudok belépni.
Mert ezt a gépet egy Sapphire Radeon 7770-el használtam,és DVI kábelen keresztül kapta a jelet,de az alaplapi VGA-n csak Dsub van.
K.B.10 perce kivettem az elemet hátha visszaáll gyári beállításra,de ha nem,akkor segítenétek hogy mit csináljak?
CMOS resetet nem tudom megcsinálni,nem tudom hogyan kell.....
Találtam róla egy videót,elég egyszerű volt,mindjárt meg is nézem.:)

[ Szerkesztve ]

(#23034) gyurci11


gyurci11
csendes tag

a Bios-ban lehet nézni a CPU hőfokát és ott el ér egy bizonyos fokot és lefagy az a bizonyos fok a (40-fok)
az alaplap lefagy és onnantól csak az újra indító gombbal tudom újra indítani ennyi utána megint el éri a 40 ven fokot és ugyan az újra és újra . de a kondikról itt egy videó hogy ti is lássátok ULT/ http://www.youtube.com/watch?v=3s-ktKWKtZc&feature=youtu.be a videóban egy kicsit remeg a kezem elnézést a fel vételért.

(#23035) perge666 válasza perge666 (#23033) üzenetére


perge666
veterán

A helyzet továbbra is változatlan.:(

(#23036) Gyufaaa válasza nagyszegi (#23022) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Pontos alkatrészeket írd le, miből áll a géped.

(#23032) xsanyi77: Vezérlőpult/Szolgáltatások/Eseménynapló mit ír?

(#23033) perge666: Ha c_mos reset illetve elem kivétel után sem áll vissza auto-ra az IGP az nagy valószínűséggel "halott". Más VGA-d nincs esetleg amit teszt erejéig bele tudnál tenni?

(#23037) perge666 válasza Gyufaaa (#23036) üzenetére


perge666
veterán

Nemrég raktam le,úgy hogy tökéletesen működött!
Az alaplap+CPU+hűtő párost kivettem a gépből,és most egy régi táppal próbálom életre kelteni amin nem nagyon vannak csatlakozók,csak a fontosak,ezért a HD7770-et nem tudom visszatenni bele,mert nincs tápnak kábel.
A célom pedig az lenne hogy működőképessé varázsoljam úgy,hogy az újabb is sértetlen maradjon!
Szerintem VGA hiba kilőve.
Ma 2 gépet is összeraktam,de azok sokkal régebbiek,és a cuccai nem igazán jók ehhez. :(

(#23038) szami777 válasza Gyufaaa (#23036) üzenetére


szami777
addikt

the computer has rebooted from a bugcheck
[ Name] Microsoft-Windows-WER-SystemErrorReporting
[ Guid] {ABCE23E7-DE45-4366-8631-84FA6C525952}
[ EventSourceName] BugCheck
EventID 1001
[ Qualifiers] 16384
Keywords 0x80000000000000

param1 0x0000003b (0x00000000c0000005, 0xfffff96000106483, 0xfffff88008355030, 0x0000000000000000)
param2 C:\Windows\MEMORY.DMP
param3 011814-20342-01

nekem innen semmi nem mond semmit.
Remélem ez az a hiba, a hiba kiírásba is hasonló paraméterek voltak-

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#23039) IstvánLászló válasza isti101 (#22944) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Eszt írtad.

próbáljam ki más ramokal?
ha betolt a win , ha kicsit is, nem tom mire gondoljak? talán próbáljam ki xp vel is?
valaki esetleg aki megoldott ilyet? vagy valami jó gondolata van>

Mijen win-t használsz,xp-t.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#23040) isti101


isti101
tag

igen xp t,
kicseréltem a hdd , meg a hdd et és az alaplapot összekötő kábelt is, igy minden oké , remélem az is marad.

(#23041) IstvánLászló válasza isti101 (#23040) üzenetére


IstvánLászló
senior tag

Ezek szerint kábel vagy hdd hibád vólt,leirnád.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#23042) #10726912 válasza perge666 (#23033) üzenetére


#10726912
törölt tag

BIOS reset legegyszerűbb módja: vedd ki a gomb elemet, ÉS húzd ki a tápegységből a tápkábelt. Hagyd így egy percre legalább.
Közben azért érdemes lenne megnézned, hogy default beállításnál az IGP-t fogja e használni a lap.(elvileg igen).
xsanyi77: Első körben egyesével teszteld meg a ramokat. Egyszerre egyet hagyj a lapon és azt próbáld ki minden slotban. Ha nem lesz hiba jelenség, akkor mehet a híres MEMTEST86.
gyurci11: Melegedés7 anyagok tágulása. Próbáld meg kivenni, vissza tenni a procit, lehet, hogy a melegedéskor kontakt hiba lép fel. Meleg proci kevésbé tűri a + feszültségeket. Próbáld meg a tápegységet kicserélni próba erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#23043) #10726912 válasza MasterHUn (#23030) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézd meg az alaplapod manual-ját, hogy kompatibilis e a ramoddal.
Könnyen okozhat ilyen hibát.

(#23044) MasterHUn válasza #10726912 (#23043) üzenetére


MasterHUn
senior tag

már úton van egy ujabb adag memória. mostmár remélem hogy télleg elindul mert kicsit ngyon ideges vagyok már

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23045) perge666 válasza #10726912 (#23042) üzenetére


perge666
veterán

Oké köszönöm a segítséget,holnap mindenképpen megpróbálom,mert ma már nem leszek otthon.

(#23046) nagyszegi válasza Gyufaaa (#23036) üzenetére


nagyszegi
tag

alaplap: asus m4a79xtd evo
proci: amd phenom x4 970 Blackbox
ram: geil value 1600 cl9
videókari: msi R6870 twin frazor (most egy 9600 gt van benne mert első körben karira gondoltam de nem az volt a baj)
táp: corsair 600cx
Plusz 3 vinyó
Tegnap este még előadott egy olyat h a fekete képernyős kifagyásnál nem forgott se a proci ventije se az előlapi venti. Párszor áramtalanítás és újraindítás fekete képernyő és nem forognak a ventik aztán 5 perc pihi után bekapcsolt.

(#23047) SigmaW válasza nagyszegi (#23046) üzenetére


SigmaW
tag

Táp gyanús...

Rendszergizda :)

(#23048) perge666 válasza perge666 (#23033) üzenetére


perge666
veterán

Na ràjöttem a gèp kínjàra.
Bele raktam a mostani konfigomból a 4gigàs DDR3 memóriàt,és minden tovàbbi nélkül bekapcsolt.
De valamit akkor sem értek!
A lap kezeli a DDR2 és DDR3 memóriàt is,és nekem van ithon 2 ddr2-es is,amiből az egyik tudom hogy nem jó.
Beleraktam,ki is sípolta a gép ahogy kell,és nem adott képet.
Beleraktam a màsik memóriàt is,aztl nem sípolta ki,de nem adott képet.
Akkor most a màsodik memória is meghalt,vagy csak a biosban kell àtàllítani valamit??

A DDR3 memória segítségével màr oprendszert is varàzsoltam a gépre.

(#23049) SigmaW válasza perge666 (#23048) üzenetére


SigmaW
tag

Nem dolgoztam meg hasonlo lappal, de szerintem tuti at kell allitani melyik memoriat hasznalja.

Rendszergizda :)

(#23050) perge666 válasza SigmaW (#23049) üzenetére


perge666
veterán

Azt tudom,hogy amikor megvettem,akkor DDR2-es memória volt benne,aztán amikor megvettem a DDR3-as memóriákat,csak simán beleraktam,és látta!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.