Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) dugo_ válasza st3v3np3t3r (#39000) üzenetére


dugo_
veterán

A videokártya haloklásának első jele, ha öszeomlik a driver (3D) terhelés alatt.
A következő az lesz, hogy a 2D sem fog menni, illetve az illesztőprogramot már telepíteni sem lehet.

Ettől függetlenül valóban gyengék, de annak nem így kéne megmutatkoznia.

(#39002) batman. válasza DonThomasino (#38998) üzenetére


batman.
senior tag

Az erő veled van! :))

(#38999) The Nuke Első körben megpróbálnám kölcsöntáppal, és a chieftecet is ellenőrizném másik gépben. –ha volt kékhalál akkor van Dump fájl is. BlueScreenView nem ír valami használhatót?

(#39000) st3v3np3t3r dugo_ válasza lesz a „nyerő”

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39003) st3v3np3t3r válasza batman. (#39002) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem is ez ez lett volna a második tippem...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39004) Nuada herceg válasza batman. (#39002) üzenetére


Nuada herceg
őstag

Köszönöm a választ!
Más fórumokon is próbálok segítséget kérni, ott is a tápra gyanakodtak.
Hogy már koros... Meg hogy stressz teszt alatt teljes terhelésen van, amit tudhat a táp,
de játékok alatt ugrál a teljesítménye, spikeok vannak, amit már lehet nem bír...

Dump file nincs sajnos, ritka amikor beadja a kékhalált, de ott már nem megy végig a százalék, hanem nullánál megáll, befagy! Ott is csak resetelni tudom, nem indul újra...

Ezen a tápos vonalon próbálok meg elindulni...
Köszi ismét! :R

Értem a csíziót.

(#39005) DonThomasino válasza batman. (#39002) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azért sikerült jól beparáztatni. :)

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39006) sutyerák007


sutyerák007
senior tag

Sziasztok.
Egy tök ártatlannak indult gép fejlesztés után valamiért leragadtam az újratelepítésnél.... Egy régi hdd mellé/helyett vettem egy wd ezex merevlemezt. Ha megpróbálom beállítani hogy az elsődleges boot az a pendrive legyen amiről telepíteném a rendszert a gép leragad egy fekete képenyő és egy villogó _ -nél az idők végezetéig. Amint beállítom hogy a régi vinyóról induljon rögtön gond nélkül bedob a windowsba.

A gép:
fx4130, asrock 980de3/u3s3, 2x2 gb ram, gtx 1050, wd ezex és egy Western Digital Caviar Blue 250GB

Bármilyen segítséget szívesen fogadok. :R

(#39007) st3v3np3t3r válasza sutyerák007 (#39006) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

rossz a telepítő pendrive, rufus-szal írd ki... meg ugye kérdéses hogy uefis-e a boot vagy legacy(hagyományos nem uefi-s)... ha uefi-s akkor arra kell beállítani a rufus-szt, ha legacy akkor csm-re... ez sokszor gondot szokott okozni...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39008) sutyerák007 válasza st3v3np3t3r (#39007) üzenetére


sutyerák007
senior tag

Igazad volt... ezt el is felejtettem átállítani. Nem is akarom tudni mikor esett volna le. :W
Köszönöm a segítséget! :R

(#39009) st3v3np3t3r válasza sutyerák007 (#39008) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nyugi,párszor belefuttam én is ebbe,pedig nem ma kezdtem :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39010) Nuada herceg


Nuada herceg
őstag

Kedves batman köszönöm a segítséget.
Több fórumban is próbáltam konzultálni, segítséget kérni.
Mások is adtak tippet, és az volt amire Te is gondoltál.
A táp volt a ludas. Egyedül rá nem jöttem volna..
Ma reggel vettem egy fsp hyper 500 wattos tápot.
Beszereltem, azóta is tesztelem, és eddig fagyás nélkül mennek a játékok.
A régi táppal 20 percenként lefagyott volna már a gép játék közben!
Úgyhogy ismételten köszönöm neked (is) a tanácsot, tippet! :R

Értem a csíziót.

(#39011) batman. válasza Nuada herceg (#39010) üzenetére


batman.
senior tag

Örülök, hogy megoldódott a probléma! A visszajelzést is köszönöm! :R

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39012) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Sziasztok.
Olyan gondom van, hogy összeraktam 2 hónapja egy LGA775-ös xeonos gépet.

Asus P5Q Pro, Intel Xeon X3330 (full Q9400), 2x2GB DDR2 800Mhz, WD Green 500 GB vinyó, Approx 500W gagyi táp.

Tuning nélkül is hozta ezt a hibajelenséget. BSOD-ot.
Böngészés közben, Youtube videó nézése közben,vagy akár apróbb játékok futtatása közben is újraindul a gép.
A hibanaplóban ez áll ilyenkor.

"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Ennek örömére vettem bele egy új tápot, mert arra a következtetésre jutottunk itt a xeonos topic-ban, hogy a táp lehet a hiba forrása.
Belekerült egy új, minőségi Chieftec GPC-500S (Sirtec belsős) 500W-os táp.
Első nap nem produkálta a problémát. Viszont második nap újra bekövetkezett a hiba. Újra indult a gép.
Mi lehet még gyanús ilyenkor? Alaplapra gyanakszom, bár púpos kondit nem láttam benne.
Annyi még, hogy MX2-vel újrapasztáztam az északi hidat benne. Ez ugye ezüst paszta, ez talán lehet a hiba forrása? Valamilyen szinten vezethet?

(#39013) DonThomasino válasza tzsolesz (#39012) üzenetére


DonThomasino
veterán

Winyó memória volt tesztelve?
CPU hőfok rendben van ?
VGA milyen van benne ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39014) tzsolesz válasza DonThomasino (#39013) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A vinyó az előző gépben tökéletesen üzemelt hónapokig (100/100-as). A memóriák is szépen mentek egy másik alaplapban gond nélkül évekig.
Videókártya is gond nélkül megy másik konfigban akár napokig is.
Az igaz hogy lemaradt, Sapphire HD4830.

Ebben a gépben is 1 óra Prime, és Aida stabil a konfig egyébként.
A proci hőfok 67C fölé nem megy.
Az északi híd alapon 32-33 fokos. terhelés hatására nem megy 48fok fölé. Viszont kézzel hozzányúlva nem egyszer égette meg már az ujjamat amikor tuningolva volt.
Degradálódhatott oly mértékben, hogy BSOD-okat dobál a lap? Tuning csak próbák erejéig volt minden esetben..... Ez az újraindulgatás nem emlékszem mióta van. Valószínű az elejétől, csak korábban a tuningnak tulajdonítottam a hiba okát......

Ami még fontos. Van hogy nem jól indul el a gép az elejétől fogva. Azt írja ki, hogy érvénytelen OC beállítások, lépjek a BIOS-ba az F2 vel..... Belépek, és alapon van minden..... F10-el kilépek, és indulhat a gép. nem tudom ezt sem mire vélni. Alaplap a gyanús, vagy az összerakáskor történt valami, ami kontaktos lehet. Előtte egy Asus P5KPL-AM/IN GB volt benne (G31). De azzal nem volt ilyen gond, pedig a többi hardver megegyezik....

[ Szerkesztve ]

(#39015) DonThomasino válasza tzsolesz (#39014) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt írtad hogy már tunning nélkül is gond van.
Én először kitesztelném a winyót és a memóriát,
ez nem egy hosszú dolog...esetleg megnézném másik VGA val.

RAM ok at csekkoltad a laphoz adott dokumentáciban ?
Ha nincs benne megpróbálnám egy olyannal.

Ha mindez meg van és a továbbra is fent áll a hiba lap vagy proci.
A lap - BIOS támogatja ezt a procit ? (dokumentáció)
Friss BIOS van fent van ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39016) tzsolesz válasza DonThomasino (#39015) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Okés, kitesztelem a vinyót, és memóriákat is külön..
Vagy másik memóriapárral kipróbálom, hátha........ :K

A lap támogatja ezt a procit, akkoriban még csak a stepping volt a lényeg, és ez a stepping szerepel a lap BIOS-ában. A BIOS amúgy friss. :K

(#39017) batman. válasza DonThomasino (#39015) üzenetére


batman.
senior tag

A lap - BIOS támogatja ezt a procit ? (dokumentáció)
Friss BIOS van fent van ?
:F Ez most komoly (mármint a kérdés)?
Nyilvánvalóan módolt bios van rajta. :K (remélem)

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39018) DonThomasino válasza tzsolesz (#39016) üzenetére


DonThomasino
veterán

Anno belefutottam egy hasonló témába.
Random kék-halál a proci volt a hibás
rengeteg idő ment el még mindent kiteszteltem és rájöttem.

batman. : Már miért ne lenne az ?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39019) batman. válasza DonThomasino (#39018) üzenetére


batman.
senior tag

Volt P5Q Pro-m, próbáltam anno több xeonnal. Gyári biossal kínszenvedés volt.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39020) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez egy érdekes helyzet, mert a proci gyárilag LGA775-ös, nem pedig LGA771-es. Így nem kellett BIOS.-t frissítenem. Most hogy ez probléma vagy nem azt nem tudom. De szerintem nem. Mert elsőre felismerte, sőt a másik G31-es lapom is felismerte.

(#39021) asthma


asthma
tag

Sziasztok!

Komplett konfigot rendeltem összeszereléssel, de nem tudok bele életet lehelni. Bekapcsológomb megnyom, se kép se hang, még egy másodpercre sem pörget meg egy ventit sem. Másik tápot nem próbáltam, mert mértük, működnie kell. Az alaplapon (B450M Mortar) debug LED-ek közül egy sem világít (nem tudom kéne-e neki).
Amit próbáltam: másik elosztó, másik aljzat, front panel csatlakozókat újrakötöttem (rövidre zárva sem jó), tápcsatikat kihúz-bedug, BIOS reset, VGA-t újra beültettem, memória csekk (1 modul, 2 modul, modul nélkül), első-hátsó ventiket lehúztam hátha zárlatos valamelyik, alaplapi CPU tápcsatit ki-be, CPU ki-be.

Kifogytam az ötletekből. Elvileg tesztelték, akkor működött. Létezik, hogy a szállítás során történt valami? Ugyan külsérelmi nyomot nem látok... Egyéb javaslat? Mindenesetre garanciafutárt megigényeltem.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/asthmajt0

(#39022) batman. válasza tzsolesz (#39020) üzenetére


batman.
senior tag

Így más a leányzó fekvése, lehet értelmezni is kéne nem csak olvasni. :R
Én 771-es xeonokkal szívtam. Memtest biztos előrébb vinné az ügyet. Esetleg a CPU-t ezzel is megnézhetnéd.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39023) batman. válasza asthma (#39021) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ne nyúlj hozzá, intézzék gariba.
Lehet, hogy valami csak kilazult, de ha nekiállsz szétszedni, akkor rá lehet fogni, hogy a "hozzá nem értés" miatt ez nem a cég hibája, hanem user error.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39024) malibu


malibu
tag

Sziasztok!

Van egy kis gondom. 2 napja youtube videók közben kikapcsol a gép. Figyeltem a hőfokokat és szerinte minden rendben volt. Videókártya 40 fok körül. Még az aktív hűtés be sem kapcsol.(ellenőriztem amúgy működik minden ventilátor.) Máshol nem fordul elő. Játékoknál, más oldalakon a videóknál semmi gond.
Mitől lehet ez?

Geforce 1050 ti 4gb, amd 6 magos proci, 8 giga ram, win7

(#39025) nightvison


nightvison
tag

Hali srácok kéne egy pici help. Adott egy zsír új konfig.
X470 Msi gaming plus

R7 2700x

Team Group Vulcan 3000MHz

A többi igazából nem lényeg, viszont a probléma az, hogy amint az xmp engedélyezve van vagy manuálisan beirom az időzítéseket, kék halál elszáll a gép. Alap 2400Mhz-el szépen megy a ram, de amint ki akarnánk használni amire képes kifagy. Ötlet?!

Cuccaim: http://hardverapro.hu/tag/nightvison Logout: https://logout.hu/blog/nightvison/index.html

(#39026) batman. válasza malibu (#39024) üzenetére


batman.
senior tag

Szia! Szerintem a win7, vagy valamelyik beállítása tehet róla. Egy másik hdd-re tennék win10-et és azzal megnézném.

(#39025) nightvison: Szia! Nem vagyok otthon Ryzenben. Kinstone predator kittel volt hasonló problémám intel alatt, ott az egyik modul memtesten 2400Mhz-en is hibázott. Kicserélték a kittet gariba, az jó lett. Esetleg rákérdezhetnél még Ryzen topicban is. Ram kalkulátorokról beszélgetnek, egy próbát megér.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39027) palfitom válasza nightvison (#39025) üzenetére


palfitom
félisten

Állítsd be 2933 MHz-re, és páros időzítésre (pl. CL16)!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#39028) hunmarkov válasza asthma (#39021) üzenetére


hunmarkov
csendes tag

Full ugyanez volt nekem pár napja, azóta szenvedek minden problémával.. egyik este filmeztem, kikapcsoltam, reggel már nem tudtam bekapcsolni.. szétszedtem, összeraktam, nem volt jó, minden alkatrész 1 hónapos. Egyik hardverapros srác írt egy kis tutorialt, full darabokra szétszedtem az asztalra kirakva az alaplapot, újrapasztáztam, csavarhúzval indítva/tesztelve stb. (egy porszem nincs az egészen pedig), aztán elindult. Egy új ramot vettem pénteken, de után működött rendesen vele szombat estig, vasárnap reggelre lett ez. bios reset is volt. (ssd, hdd is 100%)

Kékhalálokat ad random, új rendszer felraktam, játszottam a ram slotokkal is. (igen, két full ugyanolyan ram, próbáltam oc nélkül is, támogatja az alaplap stb.)

Most visszaraktam az új ramot, 2. slotba (2.-ba és 4.-be vannak)
Régi ram eddig a 4. slotba ment, a 3. slotba nem is megy, lefagy, a 4.-be elvileg nem fagy, most a 4. slot régi mellé beraktam az új ramot a 2. slotba, fagy.

Váltakozik most ez:
- x perc múlva teljes gép kifagyás. Win megbízhatóságba csak annyit ír, hogy váratlan gép leállás
- x játék bezáródik magától (crash report), pubg-nél, hots-nál és roe-nál is tesztelve.

Type: EXCEPTION_ACCESS_VIOLATION
Error: Write address 0x00000000
Address: 00455FCB

Hőmérsékletek végig rendben, proci és vga is 55 fok körül terhelés alatt, nincs oc-zva egyik se.

Kérdés:
Azt viszont néztem az új ramon, hogy van a tetején egy kis piros jelölés? Az nem jelenthet valamit, hogy hibás vagy bármi? A másik (régi) ramon ott egy fekete jelölés van.

Alaplap: Asrock Z370 Pro4
Proci: 8600k stock
RAM: G.skill aegis 8gb ddr4 3000mhz
Táp: FSP Hyper 600W M
VGA: 1070 Ti asus cerberus

[ Szerkesztve ]

Weboldal készítés: https://zeusweb.hu

(#39029) batman. válasza hunmarkov (#39028) üzenetére


batman.
senior tag

Azt viszont néztem az új ramon, hogy van a tetején egy kis piros jelölés? Az nem jelenthet valamit, hogy hibás vagy bármi? A másik (régi) ramon ott egy fekete jelölés van.

Én a garanciális hibás ramok dobozába teszek egy kis post it-et, hogy rossz, nem jelölgetem. A nem gariztathatóakat pedig a hibás cuccok közé suvasztom. De lehet, hogy más ráírja, vagy filccel jelölgeti.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39030) hunmarkov válasza batman. (#39029) üzenetére


hunmarkov
csendes tag

Most lejjebb vettem 3000mhz-ről, 2933-ra a ram sebességét, egyelőre megy stabilan már 2 órája fagyás nélkül, érdekes… pedig friss bios stb.

Weboldal készítés: https://zeusweb.hu

(#39031) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#39003) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

és nem vga kártya beteg... lecsekkoltam az alaplapi vga-val, ugyan az a hibajelenség,játék közben összeomlik a vga illesztő driver... ez vagy alaplap bajos lesz vagy szimplán full gyenge lett a gép a játékhoz... a tesztjáték, a WoT SD minimális grafikai beállításokkal...
Athlon II X2 270
Asrock N68-VS3 FX alaplap
6GB RAM
Win7 64bit
Nvidia GT730/2GB PCIe
Integrált Nvidia 7025/nForce630a(256MB megosztott)

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39032) batman. válasza st3v3np3t3r (#39031) üzenetére


batman.
senior tag

vagy szimplán full gyenge lett a gép a játékhoz.
Ez is benne volt Dugo_ válaszában. ;)
Bár elsőre ez nagyon VGA-ra hajaz, még a ramokat megnézhetnéd memtestel, csak hogy kizárd.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39033) st3v3np3t3r válasza batman. (#39032) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az is lehet :DDD azt majd már csak holnap... ma egy 4monitoros gépet kellett összedobnom a havernak,4db 24" monitorral, csak kicseszett velem a webshop, nem adtak a quadro p600as kártya mellé minidisplayport-displaport adaptert...de rendesek, mert visszaveszik a rossz kábelt és cserélik minidisplayport-hdmi kábelre:)

de egyszerűbb ha kiveszek egy ramot és úgy is tesztelem, ha valamelyik rossz,úgy is előjön a hiba, feltéve ha a 2ből 2 is rossz, na az szívás :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39034) malibu


malibu
tag

Nekem jó még egyelőre a win7. Eddig nem kapcsolt ki a gép egy videó miatt, és nem változtattam a beállításokat sem. Egy éve vettem ssd-t a rendszernek. HDD-re nem igazán szeretném rakni. Egyébként minden más oldalon minden tökéletesen megy. Videók 4k-ban, stb...Youtube-on 2 napja fullhd-ban is elkezd akadni és kikapcsol a gép. Ha beállítás lehet a gond, akkor konkrétan milyen beállítás? Vírus nem lehet? Pont az első ilyen eset előtt hozott haver nyomtatni valót pendriveon...

Nincs olyan program, ami monitoroz mindent és vissza lehet nézni a hirtelen hőmérséklet, feszültség ingadozásokat? Táp, cpu, gpu, stb...

(#39035) batman. válasza malibu (#39034) üzenetére


batman.
senior tag

Nem azt mondtam, hogy válts win10-re, hanem hogy egy másik hdd-n próbáld ki.
Van másik opció, egy live linuxot, (Live CD) írj ki cd/dvd-re esetleg pendrive-ra, bootolj arról, -az alól is tudsz netezni.
Ha beállítás lehet a gond, akkor konkrétan milyen beállítás? Ha ez ilyen egyszerű lenne akkor nem itt válaszolnék, hanem Seychelles-en töltögetném a heti lottó szelvényt, de szigorúan csak egyet, mert fölösleges többfelé osztani a nyereményt. :DDD
Vírus nem lehet? Ha a kérdés felmerül, akkor mindenféleképp átnézni a gépet, lehetőleg Malwarebytes -al is.
Nincs olyan program, ami monitoroz mindent és vissza lehet nézni a hirtelen hőmérséklet, feszültség ingadozásokat? Táp, cpu, gpu, stb... Amit én használok, azt nem lehet visszanézni.

(#39033) st3v3np3t3r Ha nem futtatsz memtestet, biztos nem lehetsz a megállapításodban. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39036) hupee válasza batman. (#38997) üzenetére


hupee
csendes tag

Köszi segítséget. Videokártya volt a szar.

(#39037) st3v3np3t3r válasza batman. (#39035) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

reggel beraktam a 4.20-as verziót dlc-boot-ról, most megyek vidékre,addig elketyeg otthon :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39038) batman. válasza st3v3np3t3r (#39037) üzenetére


batman.
senior tag

Ahhoz a konfighoz jó a 4.20 , viszont a modulokat külön szokás nézni (ezt már csak úgy kötözködésből), természetesen ha lefut hibátlanul akkor kihúzhatjuk a memóriákat a hibalistáról.

(#39036) hupee Köszi a visszajelzést. Ez pech.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#39039) st3v3np3t3r válasza batman. (#39038) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tudom, de így most egyszerűbb volt... 5:52-nél időben, 4pass 0error, szerintem a ram hiba kizárva

talán egy 3dmarkot is lefuttatok rajta

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#39040) erikecske1


erikecske1
csendes tag

Sziasztok, nemrég vettem egy i7 4770( nem k) procit es mellé egy msi gtx1070 gaming x-et. Van 16gb ddr3 1600mhzes ramom. H87-g43 gaming lap, 650w táp. Szinte minden jateknal lagg spikeok vannak tized masodpercre leugrik az fps majd vissza. Friss oprendszer (win10 pro 64bit, gaming mode off.) Mar minden kiprobaltam (driverek ujrarakasa, malware irtas, beallitgatas) de egyszeruen nem tudom mi lehet!? Tudnátok segíteni?
Köszi: Erik.

(#39041) DonThomasino válasza erikecske1 (#39040) üzenetére


DonThomasino
veterán

3D teszteknél is ezt csinálja vagy csak játéknál ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39042) erikecske1 válasza DonThomasino (#39041) üzenetére


erikecske1
csendes tag

Melyiket futtassam le szerinted?

(#39043) DonThomasino válasza erikecske1 (#39042) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én egy 3D Mark ot megnéznék csak kíváncsiságból.
Milyen időközönként van ez a lagg ?
Illetve még egy olyan kérdés hogy mindegy neki
hogy single be vagy multi ba játszol mindkét esetben csinálja?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39044) erikecske1 válasza DonThomasino (#39043) üzenetére


erikecske1
csendes tag

Random, nem tudok 1-2 perceket igy megallapitani, megcsak az sem kell, hogy nagyon esemenydus resz legyen, single-multi mind1 mindehol csinalja, meg egy info 2560x1080 75hz a monitor(lg)

(#39045) DonThomasino válasza erikecske1 (#39044) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ha 3D mark nál is hozza én elsőre megpróbálnám
egy másik VGA val, de csak tapogatózok.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39046) erikecske1 válasza DonThomasino (#39045) üzenetére


erikecske1
csendes tag

Nincs sajna masik ilyen teljesitmenyu csak egy gtx 970 ami bottleneckeli a cput sajna:(

(#39047) DonThomasino válasza erikecske1 (#39046) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hogy mit csinál?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#39048) erikecske1 válasza DonThomasino (#39047) üzenetére


erikecske1
csendes tag

Gpu 100on megy meg a cpu bizonyos jatekoknal csak 50-60%

(#39049) chopin42


chopin42
őstag

Üdv, ide is betenném, hátha:
ÚR ISTEN! Megöltem volna a vgat? sapphire pluse 56 nitro 64 biossal.
Egy napja tesztelem, a legmagasabb fesz 1090 mv, a legmagasabb beállított órajel p7nél 1647, hbm 1100, vfloor 1000mw, fan curve gyári, végigteszteltem firestrike extreme bench, superposition, dagger of xian órákig, valley, heaven, shadow of the tom raider, deus ex stb...és gond nélkül ment minden, hotspot megállt 90 fok körül, gpu hbm 71 74 körül, fogyasztás MAX 200w.
Most elindítottam az msi kombustrost, elindult a teszt, majd lefagyott. Gépet újraindítom, 1 hosszú, 3 rövid sípolás és azóta NEM ÉRZÉKELI A VGA-t :Y :Y :Y :Y :Y :W :W :W :W
Többször peóbáltam, még agyári fesz értékek sincsenek meg, megsütöttem valamit, vagy ez az emeregcy shutdom a hotspot miatt, vagy mi a rák?

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#39050) batman. válasza chopin42 (#39049) üzenetére


batman.
senior tag

Gépet újraindítom, 1 hosszú, 3 rövid sípolás és azóta NEM ÉRZÉKELI A VGA-t
AMI BIOS (PRIME X370-PRO az AMI)szerint: Hiba a videókártyában.
Meg lehet kérdezni valaki vga gurut tud e valami "okosságot", de az én érzésem a kód és a leírás alapján = Qka.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.