Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) CoolMan válasza BoboBlack (#13000) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen előfordulhat, (igaz elég ritka eset de teljesen nem lehet kizárni) de ezt biztosra csak tesztelés után lehet mondani, addig semmi nem biztos.
Esetleg még másik alaplapot nem tudsz szerezni, mert akkor abban ki lehetne próbálni a cuccokat.

(#13002) l4c válasza l4c (#12896) üzenetére


l4c
senior tag

Köszönöm a tippeket, javaslatokat, ötleteket...
Megoldódott lapcserével, mert következő reggel már nem indult el.
Ezek után láthatóvá vált, a táp csatlakozónál lévő két kondi megpúposodása + az induktivitás elszíneződése.
Az új lap: Gigabyte M68M-S2P három év garral, remélem ezzel több szerencsém lesz (na meg jobb is mint az előző MSI K9A2VM-F V2)

||| Nexus 5 [4.4.2] ||| Nexus 7 [4.4.2] |||

(#13003) BoboBlack válasza CoolMan (#13001) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Sajnos nem tudok beszerezni hozzá sem procit sem pedig alalapot. :( Most próbáltam eddig, de senkinek sincs. Összeraktam a gépet, továbbra is ugyanaz a jelenség, ráadásul most már a CD író és a DVD olvasó is össze-vissza kattognak, mint amelyik ki akar nyílni. A DVD író ledje csak villog de gombnyomásra nem reagál, nem nyílik ki. A CD író gombnyomásra kinyílik de azonnal vissza is húzódik :F Szétszedtem-összeraktam nem is egyszer ma már, de semmi változás:(

Azért köszi a segítséged. :)

(#13004) CoolMan válasza BoboBlack (#13003) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igazán nincs mit, amúgy szerintem az alaplap adta meg magát. (de ez csak az én véleményem)
BIOS reset gondolom volt az alaplapon?

[ Szerkesztve ]

(#13005) BoboBlack válasza CoolMan (#13004) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Túlságosan nem értek hozzá az a baj. A CMOS-ra gondoltál? Csak az elemet vettem ki a gépről egy fél órára.

(#13006) CoolMan válasza BoboBlack (#13005) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen arra. BIOS reset.
Kíváncsiságból: leírnád milyen alkatrészekből áll a gép és milyen csere alkatrészekkel tesztelted?

[ Szerkesztve ]

(#13007) #10726912 válasza CoolMan (#13004) üzenetére


#10726912
törölt tag

Volt már alaplap, ami megadta magát, nem csinált semmit (se kép-se hang, csak a ventik zúgtak) és az IDE vezérlőt cserélte rajta egy szaki :U

[ Szerkesztve ]

(#13008) Calibra72 válasza BoboBlack (#13000) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Proci csak nagyon ritkán megy tönkre, ami tönkre is megy az általában tuning, hűtés, vagy épp az alaplap vagy táp hibájából.

(#13009) BoboBlack válasza CoolMan (#13006) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Eredeti alkatrészek: - Abit NF8-V2 alaplap
- AMD Sempron proci ( sosem néztem meg, hogy mekkora )
- 256 MB RAM ( Samsung )
- Inno Vision TNT2 32MB VGA
- Philips DVD ROM
- Samsung 30GB HDD
- Deer DR-8360 BTX Max. 350Watt tápegység

Csere alkatrészek: ( az alaplapot és a procit nem tudtam cserélni )

- 1GB Hynix RAM
- ATI Radeon 9200 128 MB VGA és ASUS Geforce 7600 GS 256MB VGA
- LG CD-RW
- Maxtor 40GB, Excelstore 40GB és Seagate Barracuda 80 GB HDD
- Codegen 300W, Codegen 350W és még 2 féle valami noname táppal.

A csere után is ugyanazt produkálta, hogy indításkor minden venti felpörgött, sőt most a HDD is működött ( felpörgött ). Amikor a VGA csatlakozóról lehúztam a monitor kábelét akkor a monitoron ( Samsung 15" CRT és 17" HP 1755 LCD monitorral is ) megjelent a felirat miszerint nem csatlakoztattam a VGA-ra vagy valami ilyesmit jelenthet gondolom én. Amint rádugtam bármely a gépben lévő VGA-ra a monitort, azonnal elsötétült a kép és a monitor ledje kezdett el villogni és se kép-se hang nem volt. A gépben lévő eredeti HDD-t átraktam másik gépbe, azon működött. A felsorolt alkatrészek is mind működtek másik gépbe szerelve csak a fentebb említett Abit alaplapban nem, ráadásul most folyton ( bekapcsolás után közvetlen ) ki és be akar nyílni a DVD ROM tálcája. :F Másik gépben szépen beolvassa a DVD lemezeket, gond nélkül lejátssza azokat.

(#13010) BoboBlack válasza Calibra72 (#13008) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Nem volt tuningolva a proci - legalább is amióta nálam van - állítólag korábban sem húzták.

Kipróbáltam több tápegységgel és a folyton ki-be csukódó- nyíló DVD ROM jelenség ugyanúgy megmaradt azóta is :F Cseréltem 80 eres kábeleket is rajta, a jelenség továbbra sem szűnt meg:(

(#13011) #10726912 válasza BoboBlack (#13010) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd le a DEER burkolatát és nézd meg, van-e benne púpos kondenzátor. De szerintem az alaplapod hibás( a ki-be nyíló-csukódni vágyó olvasókból kiindulva). Azt a tápegységet kerüld, még ha eddig bírta is, most már lehet, hogy amiatt romlott el egy alaplapod.. :U

(#13012) CoolMan válasza BoboBlack (#13009) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem....hááát még egy gondolat azok a tápok, nem a legszerencsésebbek esetleg ha tudnál kölcsönkérni egy minőségi megbízható (Chieftec, FSP) tápot azzal még tehetnél egy próbát.
Én kitartok az alaplap hibánál.
Tiger.huhhhh, Calibra72 nektek van valami ötletetek?

(#13013) Calibra72 válasza BoboBlack (#13010) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Hm. A cseretápok sem valami megbízhatóak..........
Ha az adatkábelt lehúzod a meghajtóról akkor is ki-be mozog az ajtaja ?
Coolman gyorsabb volt :)

[ Szerkesztve ]

(#13014) #10726912 válasza CoolMan (#13012) üzenetére


#10726912
törölt tag

Olyan tápegységet kéne rádugnia próbára, amivel egy másik gép üzemel. Ha azzal sem megy+ belenéz a tápegységbe és ráadásképp még a DEER-ben van púpos kondenzátor, vagy elszíneződés, akkor eléggé egyértelmű szerintem...én az alaplap hibára gondolok, ha nem indul el.

(#13015) BoboBlack válasza Calibra72 (#13013) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Sajnos nem tudok komoly(abb) tápegységeket szerezni. :(
Lehúztam az adatkábelt a DVD ROM-ról csak a tápegység kábele maradt rajta és most nem akart ki-be nyílni-csukódni. És érdekes az is ( legalább is számomra ) hogy a fentebb említett se kép-se hang problémánál a gépházon a Power led folyamatos világítása mellett a HDD ledje is folyamatosan világított, mindegy milyen HDD volt a gépben. Most, hogy levettem a DVD ROM-ról az adatkábelt a gépházon lévő HDD ledje is normál ütemben villogott a BOOT-olás folyamatakor. Tehát a led jelezte, hogy a HDD dolgozik. Legalább is feltételezem, hogy bootolt de a kipróbált monitorokon nem jelent meg semmilyen kép. :F

[ Szerkesztve ]

(#13016) Calibra72 válasza BoboBlack (#13015) üzenetére


Calibra72
aktív tag

A folyamatosan világító hdd led lehet akár a vga hibája is.
Húzz le az alaplapról minden kábelt, csak a táp és a gombok legyenek rákötve, vga és egy ram modul legyen a gépben. Ha így sem indul, vedd ki a vga-t is, kíváncsi vagyok jelzi-e sípolással a hiányát.
Ha jól emlékszem ezeket még nem próbáltad, ha igen, akkor bocsi :)

Esetleg ha lenne egy PCI-os vga kártyád, azzal is ki kellene próbálni, persze akkor az AGP-s kártyát vedd ki, és az első PCI slotba tedd a vga-t.

[ Szerkesztve ]

(#13017) BoboBlack válasza Calibra72 (#13016) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Megnéztem az eredeti VGA ( TNT2 32MB VGA ) mellett egy ATI Radeon 9200 128MB VGA és ASUS Geforce 7600 GS 256MB VGA-val is ( AGP ) és ugyanaz a helyzet. Nincs kép pedig a gép látszólag működik. És igen, az egyik leglényegesebb dolgot nem i s mondtam. A gép induláskor nem csippan sem akkor amikor mindent kipakoltam belőle. Rákötöttem egy csipogót ( korábban egy számtech. üzletből kaptam, vadonatúj ) és azzal sem ad semmilyen hangot, sem bekapcsoláskor sem akkor amikor normál esetben hangjelzést kellene adnia hibás alkatrész esetén. Tehát semmilyen hibakódot nem tudok így mondani, mert nem hallható hangjelzés:(

(#13018) Calibra72 válasza BoboBlack (#13017) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Még a PCI-os dolgot kellene megpróbálni, ha esetleg az AGP slot döglött volna meg...........

(#13019) BoboBlack válasza Calibra72 (#13018) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

PCI-E VGA-m van itthon ( MSI Radeon 4350 512MB ) azt meg AGP-s lapba nem tudom belerakni. Kezdem feladni a dolgot:( Én is azt valószínűsítem most már, hogy az alaplap adta meg magát. Vagy lehet, hogy csak az AGP-s slot halt meg? Nagy butaságot kérdezek most szerintem. Azt nem lehet valahogy kicserélni? Vagy annak nincs is értelme? Egyszerűbb ( olcsóbb ) lenne egy másik ilyen 754-es alaplapot beszerezni?

(#13020) Calibra72 válasza BoboBlack (#13019) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Valószínűleg lapcsere lesz, itt a ph-n 3-4k körül kapsz másikat. Csak arra figyelj,hogy a vga-d miatt agp slotos legyen.Bár ha van otthon pci-e vga, akkor olyat is vehetsz.
Sajnos így a távolból többet nem tudok segíteni...................
AGP-t cserélni nem igazán lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#13021) BoboBlack válasza Calibra72 (#13020) üzenetére


BoboBlack
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet, segítségeteket. :) Akkor nincs más hátra, mint alaplap csere.:(

Van ezen az oldalon itt valami lehetőség arra, hogy annak vagy azoknak akik segítettek egy probléma megoldásában, valamilyen módon pontot adni vagy valami hasonlót? Úgy, mint egy másik oldalon, az kap pontot aki a legjobb megoldást javasolta a bajba jutott kérdezőnek. Persze itt most hárman is segítettetek, így mindhármatoknak jár a pont:)

(#13022) Calibra72 válasza BoboBlack (#13021) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Szivesen! Tudtommal itt nincs pontozas, csak a joszandek vezerel bennunket :)

(#13023) CoolMan válasza BoboBlack (#13021) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azért segítünk mert mi már csak ilyen "kockák" (a szó jó értelmében!) vagyunk. :D

(#13024) BoboBlack


BoboBlack
csendes tag

Rendben, értem. Azért nagyon örülök, hogy vannak még jó szándékú, segítőkész emberek.:)
Még egyszer nagyon köszönöm a segítségeteket.:)

[ Szerkesztve ]

(#13025) #10726912 válasza BoboBlack (#13024) üzenetére


#10726912
törölt tag

Tényleg nincs mit és nagyon szívesen, a könyveket (sör álca néven) várjuk a pultnál :)
Kár, hogy nem jártál sikerrel. A tápegységet megnézed végszóként? A DEER-re vagyok egy ideje kíváncsi, aminél megállt a gép.. :U

(#13026) Trebron09


Trebron09
őstag

Mi ez a pangás? (Legalább nem romlott el ma semmi..még) :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#13027) #10726912 válasza Trebron09 (#13026) üzenetére


#10726912
törölt tag

Marketing kéne ennek a topiknak öngyújtón, szórólapon:
Nem indul a géped? Fagy? Szervíz előtt próbálj itt szerencsét: Hardver apró-Nem induló gépek topikja!
:D

(#13028) Richard! válasza #10726912 (#13027) üzenetére


Richard!
addikt

megosztva fészbúkon :DD

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13029) noorby87


noorby87
csendes tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a régi gépemmel kapcsolatban.
Most cseréltem benne vga-t, és nem indul el. Ha bekapcsolom a gépet, akkor egy sípolást lehet hallani, és itt megáll... Az új kártya MSI NX6800GT-TD256 AGP, a táp rá van kötve, tehát áramot kap. Elvileg tesztelt, jó kártya.

Valakinek van valami tippje hogy mi lehet a gond?

Köszi :)

(#13030) Calibra72 válasza noorby87 (#13029) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Milyen alaplapod van?

(#13031) lajosx


lajosx
őstag

Hello.

Nem tudom jó helyre irok e? Sogor gépe kinlodik,és mivel nagyon nem birok vele,gondoltam jól jönne valami tipp:)
A lényeg az hogy belassul a gép,néha kifagy,van mikor nem indul a rendszer hanem ellenörzi a gépet,kék halál is volt már...bár nem tudom mit irt mert csak a srác látta.
Szerintetek mi lehet a bibi?Már vagy 3x volt re win ,,xp,és win7-et is probáltam.Legtöbb 1 hó volt hogy ment de volt 2 nap is.
Pár programmal teszteltem a gépet,pl memteszt az nem mutatott hibát,hds szerint 100% a winyó,néztem még prime,linx stabil volt minden.Húzva nincs a gép.Mem egy db van benne,igy az se akadhat.Egyedül vga-t nem teszteltem.Nem tudom tápot hogyan tudom?vagy alaplapot se lehet külön,csak egybe mint pl prime95.Szerintetek mi lehet a hiba?mi a leg gyakoribb ami ilyen jeleket produkál?Gondolom hibázhatnak a tesztprogramok is,de szerelő meg nem vagyok..igy csak azokra tudok hagyatkozni..
Az a baj hogy rendszertelenül csinálja,és feltelepitem a gépet,minden megy simán,semmi lassulás semmi,hazaviszi a srác,és 2 nap gatya :F
Nem játszik,meg semmi csak munkára használja,meg mail,szóval nem értem.Néztem a lapon ,nincs kondi puposodva,de más már nem jut eszembe,mit probálhatnék még?Az a baj hogy bármi lehet elvileg,de most akkor mit mondjak mit vegyen a srác?mikor van hogy 1 hónapig is jó nem értem :W
Akinek van ötlete szivesen venném.amit elöre is köszönök.Formázva is volt az egész hdd igy virus se lehet,esetleg memoriába,de azt meg nem tudom melyik virusírtó vizsgálja?mert az új Panda az nem sajna..

Egyébként nem tudom a gép pontos adatait,majd holnap hozza el megint,,de azt hiszem asrock lap 775-ös de már ddr3 ramot kezel,2 gb ddr3 as ram van benne.400 gb wd sata,vga 9500gt meg egy azt hiszem 350w-os enermax táp,proci se nagy azt hiszem e2160.Na ez jó hosszu lett.

Hello.Lajos.

[ Szerkesztve ]

(#13032) noorby87 válasza Calibra72 (#13030) üzenetére


noorby87
csendes tag

Abit IS7-E2

(#13033) Calibra72 válasza lajosx (#13031) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Esetleg meg lehetne próbálni a hdd adatkábelének cseréjét........

(#13032) noorby87 Az alaplapod nem látja a videó kártyát, azért sípol. Tedd vissza az előzőt és próbálj ki más beállításokat a biosban, vagy reseteld.

[ Szerkesztve ]

(#13034) noorby87 válasza lajosx (#13031) üzenetére


noorby87
csendes tag

Nekem is így összevissza jelentkeztek a hibák a másik gépemnél, és a hdd adatkábel csere megoldotta. hosszú teszteket nyomattam én is, persze hiba nem volt semmiben

(#13035) lajosx válasza noorby87 (#13034) üzenetére


lajosx
őstag

új a kábel igy arra nem gondoltam,de egy cserét mindenképp megér,,hátha az lenne..

(#13036) CoolMan válasza lajosx (#13035) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Meg esetleg még, a memóriát tedd át másik slotba és jó lenne másik modullal is tesztelni függetlenül attól, hogy a memtest nem dob hibát. De másik slotban mindenképp próbáld ki.

(#13037) Ferke66


Ferke66
tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni tőletek.Adott egy Fujitsu Siemens Amilo,amin Phoenix BIOS fut.A drága sógornőm tegnap bele futott saját hibájából egy Facebook vírusba (elmondása szerint valami video volt amit nem lehetett lelőni).A gond azután következett miután idegességében rácsapott a laptopra.Ma elhozta hozzám,2-3-1 rövid BIOS csipogás és se kép se hang.....Többszöri próbálgatás után miután BIOS reset,memória megtisztitás ki-be,wincsi ki-be sikerűlt belépnep kb. vagy kétszer a BIOS-ba de rövid idő után fagyás következett.1X el is indult a windows de mindig fagyás a vége 10-15 másodperc után.Azóta már a BIOS-ig sem jutok 2-3-1 csipogás és semmi.Mi lehet a probléma?Talán valamely hajszál repedés,wincsi esetleg.....Nagyon kiváncsi lennék rá,köszönöm előre ia a válaszokat!

(#13038) #10726912 válasza Ferke66 (#13037) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzd le róla a HDD-t és az ODD-t. cserélgesd benne a memóriákat, egyszerre egyet hagyj benne, amíg stabil nem marad a biosban. Ha ezek nem hatnak, akkor a sógornőd verheti a fejét is a falba, mert szervíz... :U

(#13039) Ferke66 válasza #10726912 (#13038) üzenetére


Ferke66
tag

Sajnos már minden módszert végigzongoráztam,sőt új memóriát tettem bele de a helyzet nem változott.Úgy néz ki a dolog hogy az alaplap megsérűlhetett.Valószinü a memória modúl/vezérlő a ludas,este darabokra szedem hogy a másik oldalát is megvizsgálhassam.Amikor 1-ikből a másikba teszem a memóriát elindul a BiOS vagy a Win,de pár másodperc után fagyás következik.Alaplapot pedig ennél már nem érdemes cserélni.Más megoldás esetleg tudtok?Bár kétlem hogy lenne esetleg......

(#13040) #10726912 válasza Ferke66 (#13039) üzenetére


#10726912
törölt tag

Így passz...olyan csodabogarat kéne keresned, aki foglalkozik javítással. De ki tudja, megéri-e...
Majd csak hozzá szól valaki más is...SEGÍTSÉG! :O

(#13041) CoolMan válasza Ferke66 (#13039) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Sajnos szerintem is komolyabb sérülés érhette az alaplapot. Ennél a modellnél új alaplapot nem érdemes cserélni ahogy írtad is, viszont használtan érdemes lenne keresgélni bele valót.

(#13042) #10726912 válasza CoolMan (#13041) üzenetére


#10726912
törölt tag

A "könyv" története :DDD [link]

(#13043) CoolMan válasza #10726912 (#13042) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

ÁÁÁÁ nagyon jóóó! :DDD jut eszembe voltam is könyvtárban és kölcsönöztem pár könyvet estére. :)

(#13044) #10726912 válasza CoolMan (#13043) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ó, inkább ne mondtad volna el...én már a könyvtár környékén se jártam napok óta :O

(#13045) lajosx válasza CoolMan (#13036) üzenetére


lajosx
őstag

ok köszi a választ azt is megnézem,még nincs itt a gép este hozza sogi,és neki esek:)

(#13046) Calibra72 válasza CoolMan (#13043) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Tetszik az új avatarod :K

(#13047) CoolMan válasza Calibra72 (#13046) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nagyon szépen köszönöm! :R (kicsit hasonlít rám :) )

(#13048) Richard!


Richard!
addikt

Üdv újra.
adok egy kis munkát,h ne unatkozzatok :)
szóval.van egy sharkoon vaya házam,ami ugye alsótápos.és hát fordítva van bent a táp /chieftec ctg-500 80p/ mivel csak így ér el a tápkábel a helyére.szóval a venti felfelé néz.ez nagyon nagy problem?
köszi előre is... :R

[ Szerkesztve ]

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#13049) CoolMan válasza Richard! (#13048) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Maximum a táp hűtésének a hatásfoka romlik, mivel a ház belsejéből szívja a meleg levegőt magába. Ezért valószínűleg valamivel rövidebb élettartamú lesz.
Azért is jobb szvsz az alsó tápos ház mert a kinti hidegebb levegőt szívja magába és nem a házból a meleget.

[ Szerkesztve ]

(#13050) Richard! válasza CoolMan (#13049) üzenetére


Richard!
addikt

hát igen...van h 4500-at!!!! fordul percenként :-\ és létezik vmi hosszabító?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.