Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) CoolMan válasza #40731136 (#17050) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Találgatni bárki tudna, de 100%-ra megmondani, csak teszteléssel lehet. Tehát mindenképpen kellenének csere alkatrészek.

Annyit megtehetsz, hogy portalanítod a gépet, kiveszed a ramokat és a VGA-t, és megtisztítod az érintkezőket és a slotokat is. Esetleg csinálsz egy BIOS reset-et is.

[ Szerkesztve ]

(#17052) #40731136 válasza CoolMan (#17051) üzenetére


#40731136
törölt tag

Ezeket mind megcsináltam, BIOS reseten kívül. Azt még megpróbálom. Elem kivesz és 2 perc múlva visszarak?

(#17053) #40731136 válasza #40731136 (#17052) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nem jött be. :(

(#17054) #10726912 válasza #40731136 (#17052) üzenetére


#10726912
törölt tag

Elem kivesz és emellett a tápegységből is vedd ki a tápkábelt. Ha azt is kihúztad, akkor nem szóltam, csak figyelem felhívásképp írtam.....

(#17055) abydos


abydos
aktív tag

A problémám új fejleményeket vett. Ide raktam ki.

Köszönöm nektek a segítséget!

VRHír.hu - We AR here // http://vrhir.hu // Csatlakozz hozzánk, ha VR hírekre szomjazol :)

(#17056) #40731136 válasza #10726912 (#17054) üzenetére


#40731136
törölt tag

Igen, így csináltam, ahogy írtad és nem jó. :\

(#17057) #40731136


#40731136
törölt tag

Kipróbáltam még, hogy kivettem az egyik RAM sticket, úgy sincs kép, próbáltam, hogy kihúztam a vinyót (a sata kábelt és a tápkábelt is) és úgy sincs.

(#17058) Sickboy25 válasza #40731136 (#17057) üzenetére


Sickboy25
addikt

a cégnél volt hasonló probléma, ment minden, de nem volt kép... Kipróbáltam másik monitoron és ment, kicseréltem a két monitort, de mondom azért megnézem a "rosszat" is, és láss csodát másik gépen volt kép rajta, visszatettem az előző gépre és ismét volt kép... Egy hihetetlen story, de igaz...

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17059) #40731136 válasza Sickboy25 (#17058) üzenetére


#40731136
törölt tag

Nagyon vicces kedvében lehet a gép. Egész éjszaka ki volt húzva a hálózatból, elemet is kivettem, most bekapcsolom és minden szuper. Ezt már másodszor játssza el. :((( Még egy memtest-et futtatok, hátha a memóriák az oka.

(#17060) Nocens


Nocens
csendes tag

Üdvözlet!

Tegnap szereltem össze egy vadi új gépet, egyedül a merevlemezt emeltem át a korábbi gépemből, amire a win7 már telepítve volt.
Alaplap: ASrosck Z77 pro 3
Proci: Intel i5 3570K
VGA: Sapphire HD7950
Táp: Raider 550W
Ház: Fractale Core 3000

A bekapcsolást követően meglehetősen sokáig fekete a képernyő, majd megkérdezi, hogy a win7-et szeretném e indítani, vagy hibakeresést akarok e végezni. Ha a windows indítására megyek, akkor elkezd tölteni a win7 (nagyjából 1,5másodpercre megjelenik a win7 logó), majd átugrik a win 7 hibajavítóra, ami természetesen nem tudja megoldani a problémákat, és cserébe ezen hibaüzenettel tér vissza:

Problem event name:StartupRepairOffline
signature01:6.1.7600.16385
signature02:6.1.7600.16385
signature03:unknown
signature04:21199926
signature05:AutoFailover
signature06:3
signature07:BadDriver
OS version:6.0.7600.2.0.0.256.1
Locale ID 1033

Ugyan a hibaüzenetet nem tudtam értelmezni, de gondoltam sebaj újratelepítem a rendszert és kész.
De amikor megpróbáltam átállítani a gépet, hogy a CD olvasóról bootoljon akkor szembesültem azzal, hogy nem tudom megnyitni a BIOST, sőt amíg nyomkodom a DELETE gombot, addig a monitor se mutat semmi képet (akár 5 percen keresztül is) majd amikor abbahagyom a gomb nyomkodását, visszatér a hibakeresés és win7 indításának opciójával, és ugyan ott vagyok ahonnét indultam. Van valami javaslatotok a probléma megoldására, esetleg milyen kísérleteket végezzek, hogy pontosabban betudjátok határolni a hibát?

Ötleteiteket előre is köszönöm!

(#17061) CoolMan válasza Nocens (#17060) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Csinálj egy BIOS reset-et. Próbáld ki másik billel is úgy, hogy lehúzol mindent az alaplapról, csak CPU, VGA, 1 db RAM maradjon.

(#17062) #10726912 válasza Nocens (#17060) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzd le a HDD-t az alaplapról, és anélkül indítsd el a gépet. Nézd meg a BIOS-ban, hogy látja-e az olvasót, illetve állítsd át a boot sorrendet, válaszd elsődlegesnek az olvasót (bár ilyenkor elvileg az lesz, de hátha van előtte valami más is). Biztos, hogy a del gombbal kell belépni, nem az F2-vel? A biosban kapcsold ki az automata tuningokat (turbo30,stb) illetve kapcsold ki a Spread spectrum funkciókat is.

(#17063) Nocens


Nocens
csendes tag

Megpróbáltam HDD rákötése nélkül, a BIOS elérését, de sajnos se F2-vel, se DELETTEL, se F6-al nem tudok belépni, a monitor végig sötét marad. Gyanús nekem, hogy az alaplappal van a gond mivel meg se jelenik az alaplapi üdvözlőképernyő a betöltés elején, ahol általában fel van tüntetve, hogy milyen gombok nyomogatásával lehetne elérni a bioszt, csökkentett módot stb.

Lehetséges, hogy vmelyik hardverrel gyárilag hibás vagy én kötöttem vmit rossz helyre? Bár akkor talán a win7-es hibakeresős képernyőig se jutna el, tehát teljesen tanácstalan vagyok :S

(#17064) CoolMan válasza Nocens (#17063) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

BIOS reset megvolt? A VGA-ra rádugtad a plusz csatlakozót?

(#17065) #10726912 válasza Nocens (#17063) üzenetére


#10726912
törölt tag

A hdd nélkül vedd ki a gombelemet és húzd ki a tápkábelt kb fél órára (pár hsz-el ezelőtt a win7 ugyanígy bekavart, hosszabb idejű bios resettel éledt meg ismét a gép).

(#17066) Apuci90


Apuci90
csendes tag

Hello

Nekem olyan gondom adódott h egyáltalán nem indul a gépem. Igaz kb 3-4 hónapig nem használtam. Nem reagál semmire. Nagyon ritkán elindul és akkor tökéletesen működik. Gondoltam egy elemcsere nem árt de az sem segített. Perifériákat kihúztam: semmi reakció. Kártyákat is kiszedtem hátha valamelyikkel gond van de így sem reagált. RAMot is kiszedtem de így sem reagált semmire. Alaplap led világít.
Mi lehet a gond?

(#17067) CoolMan válasza Apuci90 (#17066) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Másik táppal próbáld ki.

(#17068) #10726912 válasza Apuci90 (#17066) üzenetére


#10726912
törölt tag

Másik tápegységet tegyél bele próbaképp, ami biztosan működik.
CoolMan81 :D

[ Szerkesztve ]

(#17069) moncsics


moncsics
csendes tag

Sziasztok! Nekem egy olyan problémám lenne, h nemrégiben volt egy áramszünet, és azóta megbolondult a gépem... Olyat csinál, h minden ok nélkül kikapcsol.. Semmi figyelmeztetés, vagy kékhalál.. Semmi.. Van amikor bekapcsolás után pár másodpercel, van amikor windows elindulás után, de van amikor egy fél napot simán elmegy, aztán puff, megint kikapcsol.. Már szétszedtem, kipucoltam, összeraktam, hátha vmi érintkezési hiba.. Ment is egy 10 percig utána, aztán megint kikapcsolt... Szerintetek mi lehet?

(#17070) Apuci90


Apuci90
csendes tag

Jelenleg csak ötleteket gyűjtök h mivel lehet gond és karácsony után beruházok pár alkatrészre. De a táp miatt csinálhat olyat h nyomkodom a bekapcsológombot mint valami ökör, nem reagál, és miután feladtam, rá 2 percre bekapcsol és tökéletesen működik. Mikor bekapcsol semmi rendellenességet nem veszek észre, ventilátor megfelelően pörög, miden tökéletes csak az indulással van gond. Egy darabig olyat is csinált h kb 2 másodpercig kellett nyomni a bekapcsológombot és csak ekkor kapcsolt be, ha 1 másodpercig nyomtam megmozdult a ventilátor de amint elengedtem meg is állt.

(#17071) CoolMan válasza moncsics (#17069) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Itt is előfordulhat, hogy a táppal történt valami, az áramszünet miatt. Kölcsön táppal, le kellene tesztelni.

(#17072) ebegab92 válasza CoolMan (#17071) üzenetére


ebegab92
senior tag

Lassan érdemes lenne mindenkinek egy szünetmentest vennie :U Ez hihetetlen,hogy egy 1-2 másodperces áramkimaradástól megbolondul egy táp/gép :W Nálam is volt,hogy nyáron párszor kimaradt az áram 1-2 secre,monitor ki-,majd bekapcsolt,a gép ment tovább (400W-os Chieftec GPS,majd Enermax Liberty táppal is) :DD Másik gépben meg 350-es FSP PNF van,az kikapcsolt mondjuk,de nem lett baja.Egy szünetmentes meg ott van vagy 10 kg,aztán elég 50-60 sec-re némelyik...

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17073) Apuci90


Apuci90
csendes tag

A tápnál volt érintkezési hiba.

(#17074) fecoooo


fecoooo
csendes tag

Hali!

Most vettem ezt a gépet:

ALAPLAP: ASROCK B75 Pro3
VGA: GAINWARD 2760-BLISS GTX660 Golden Sample 2GB GDDR5 PCIE
HDD: HITACHI 500GB 7K1000.C 7200rpm 16MB SATA2 HDS721050CLA362
RAM: KINGSTON 16384MB HyperX Blu DDR3 1600Mhz CL10 KIT KHX16C10B1K2/16X
ház: SHARKOON Vaya Value Fekete
táp: THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W
proc: Intel s1155 Core i5 3450 3,10GHz/6MB Dobozos (BX80637I53450)

tegnap összeraktam, elindult, kérte a boot device-t, eddig jutottam, mivel mennem kellett el este. ma vettem bele egy DVD írót/olvasót, beleraktam, azóta nem indul (de valszeg nélküle se indult volna el). a nem indul azt jelenti, hogy hiába nyomkodom meg se mukkan, se ledek, se ventik ,se csipogás. amikor rákötöm az áramra , akkor a házon lévő ledek villannak egyet, de azon kívül semmire nem reagál. lehuztam az alaplapról mindent egyesével, csak a ház az alaplap és a táp van összekötve (memoria se), uhgyanígy semmi.

szóval kérdezném, hogy van-e valami inkompatibilitás a konfigban? vagy mi lehet a gond?

(#17075) Nocens válasza #10726912 (#17065) üzenetére


Nocens
csendes tag

Köszönöm a tippeket.
Sajnos a BIOS resetet követően (az elem 10 secig történő eltávolítása, és a jumper háromórás áthelyezése) sem oldódott meg a probléma, azaz a BIOS továbbra sem elérhető, azaz gyakorlatilag semmi sem változott.
Előre is köszönök minden megoldási javaslatot, és jelezzétek, hogy milyen információra lenne szükségetek, a hiba okának pontosabb behatárolására.

CoolMan81
A VGA-nak két hatbütykös :) táp bemenete volt, azokra rákötöttem a tápkábeleket. Ezekre gondoltál?

(#17076) CoolMan válasza Nocens (#17075) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen arra. (hat pines)
Akkor még egyet meg lehetne próbálni, hogy kiveszed az alaplapot a házból, és az asztalon rakod össze, (CPU,RAM,VGA) egy próba erejéig.
Ezek után sem lenne jó, akkor már csak az alkatrészek cseréjével lehetne a hiba okát kideríteni. (másik táp, vga, ram...stb.)

[ Szerkesztve ]

(#17077) macimeister válasza Nocens (#17075) üzenetére


macimeister
aktív tag

Videó kártyát ki is veheted. A lapodon van alaplapi vga. Egyel kevesebb ami rossz lehet. Táp proci és ram maradjon. Ha több ram van benne, akkor egyet vegyél kis és tegyed be valahova. Ha semmi, akkor tegyed bele a másikat. Ha csak egy van, akkor próbáld meg másik slotban.

(#17078) enzixz


enzixz
csendes tag

Hello!

Karácsonyra vettem cuccokat a gépembe (asrock 970 extreme 3, amd fx6100, 550w-os táp, corsair xms3 2x2gb). Már egy nagyon régi gépházam van, kiszereltem a régi dolgokat majd beleszereltem az újakat, eddig ment minden majd a bekapcsolás gombot és a többit bedugtam. Áram alá tettem a gépet bekapcsoltam hátul nyomom a gombot és semmi. Na most, lehet az a gond, hogy esetleg régi a gépház az új alaplaphoz és nem "kompatibilis" a kapcsolókkal? Kétféle táppal is próbáltam ugyhogy nem az a gond.

Előre is köszi!

(#17079) CoolMan válasza enzixz (#17078) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Az nem valószínű, hogy gond lenne. Nyugi. Milyen alkatrészekből áll a gép pontosan VGA?

[ Szerkesztve ]

(#17080) enzixz válasza CoolMan (#17079) üzenetére


enzixz
csendes tag

Köszi a gyors választ!
sapphire ati radeon hd 5670

(#17081) CoolMan válasza enzixz (#17080) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Csinálj egy BIOS resetet. Amennyiben nem segít, akkor az alaplapot vedd ki a házból, és az asztalon rakjad össze úgy, hogy csak CPU, 1 db RAM és VGA legyen rajta, majd próba.

[ Szerkesztve ]

(#17082) enzixz válasza CoolMan (#17081) üzenetére


enzixz
csendes tag

Közbe próbálom a BIOS resetet de, ha csak az asztalomon összerakom a gépet akkor hogy indítom el ?

(#17083) CoolMan válasza enzixz (#17082) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Alaplapi elemet kiveszed pár percre. A power gomb tüskéit az alaplapon össze érinted (pl:csavarhúzó) és indul.

(#17084) enzixz válasza CoolMan (#17083) üzenetére


enzixz
csendes tag

Ja és mégegy, ugye az alaplapba két csatlakozó kell a tápbol a hosszúkás, meg ezaz, hogy van egy nyolcas oda dugjak nyolcasat vagy mint a régibe csak négyet?

(#17085) enzixz válasza CoolMan (#17083) üzenetére


enzixz
csendes tag

Na megpróbáltam amit mondtál, hogy külön összeszereltem az asztalon 1 RAM, CPU és VGA, amint hozzáérintem a tüskéhez a csavarhúzót KATTAN egy a táp (annyira nem nagyot csak nembír elindulni) és annyi.

(#17088) valentin94


valentin94
csendes tag

10.szerre tettem újra a gépet. amikor alapállapotban van nem teszek fel új programokat minden oké újraindíthatom stb. amint felteszek egy játékot bejön a windows 7 betöltési kép utána feketeség újra indul és Windows 7 javítása majd rendszer helyreállítás letörli a feltett progikat és megint jó. próbáltam úgyis hogy csak 1 játékot teszek fel. próbáltam úgyis hogy csak a drivereket. de szarakszik. új böngésző nem zavarja.

(#17089) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok, van egy érdekes jelenség: a fiam gépe (minden vadonat új) windows ÚJRAindításkor a gép megáll a windows logo megjelenésekor vagy előtte (mikor hogy, de olyankor még egy lapos kurzor is villog a bal felső sarokban) de ha ki-bekapcsoljuk a gépet, hibátlanul elindul.
Mi lehet a gond?

(#17090) Tarill


Tarill
őstag

hello!

64bit driver működése leállt
konzolablak kezelő működése leállt

ilyen ablakokat dobál fel win7 64bit ez mitől lehet? :/
hd graphics drivert frissítettem

aki tudna valamit mondani rá megköszönném!

(#17091) ebegab92


ebegab92
senior tag

Olyan problémám lenne,hogy néha a gép nem indul,egyszerűen "lefullad" (külső HDD LED-je villog tovább),gondolom a táp nem engedi a lapnak az indulást.Valamiféle rövidzárlatra gondolok,hogy az ellen véd állandóan a táp.A házat nem piszkálom,nem mozgatom,szakszerűen lett becsavarozva a lap :) Mégis random alkalmakkor indításkor megáll :( Valakinek tapasztalata vagy ötlete,hogy mitől akadhat meg?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17092) fecike17


fecike17
csendes tag

Hali vettem egy Asrock Z68m/usb3-as alaplapot bele egy I3 2100-as procit, 4gb Patriot ramot,FSP HEXA 500W tápot és Sapphire HD 7770 Ghz Edition vidikarit. Először összeraktam a gépet videokártya nélkül elindult képet is adott minden jó volt.Kikapcsoltam később bekapcsoltam ventik nem akartak felpörögni sehogy se csak akkor pörögtek fel ha a 8 pin-es dugaszba nem volt bedugva semmi de se kép se hang. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#17093) McDog válasza fecike17 (#17092) üzenetére


McDog
aktív tag

A 8 pines dugaszon a ATX 12V Power Connectort érted? Azt azért dugd be! Viszont úgy látom mellette pont a CPU venti csatija, az jól rajta van? (Csak mert egy sima ATX-es gépen ahol felül van a táp gondolom elég nehezen lehet benyúlni.)

(#17094) McDog válasza valentin94 (#17088) üzenetére


McDog
aktív tag

Win 7-et naprakészre frissítsd fel! Direct X legrisebb verziója gondolom fent van. A VGA kártyádnál keresd meg a legfrissebbet, illetve ha az van akkor próbálj ki egy korábbi verziót!

(#17095) fecike17 válasza McDog (#17093) üzenetére


fecike17
csendes tag

de ha rádugom a kábelt akkor olyan mintha elakarna indulni a venti csak egyből megáll és nem megy sehova táp se pörög be

(#17096) McDog válasza fecike17 (#17095) üzenetére


McDog
aktív tag

Azt pedig be kell dugni. Mikor nem indul el a venti, akkor a gép se indul el? Mert sok venti hőmérséklet arányában pörög.

(#17097) fecike17 válasza McDog (#17096) üzenetére


fecike17
csendes tag

nem indul el semmi :(

(#17098) ebegab92 válasza fecike17 (#17097) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szedd szét teljesen,lehet,hogy kontaktos lett a házzal,és a táp rövidzárvédelme aktiválódott.Csak alaplap,proci ésRAM legyen benne.Külön-külön próbáld meg a RAM-okkal indítani,illetve próbálj egy CMOS resetet is.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17099) fecike17 válasza ebegab92 (#17098) üzenetére


fecike17
csendes tag

csináltam már azt is de úgy is ugyanaz de megpróbálom még1x hátha

(#17100) McDog válasza fecike17 (#17097) üzenetére


McDog
aktív tag

Akkor most nyugodtan áramtanítás után nézd át azokat csatlakozókat, amik az alaplaphoz csatlakoznak. Ami esetleg úgy látszik azon is nyomj finoman egyet.
Mikor áramtalanítasz, kihúzod a tápból a 220-at, akkor várj fél percet, majd biztos ami biztos nyomj egy bekapcsoló gombot, mert még ilyenkor lehet benne áram, (Ez egyszer betett egy tápomnak, így megtanultam)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.