Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17201) menyoronc


menyoronc
aktív tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja újítottam gépet azóta játék alatt változó időnként lemerevedik a kép és közben remeg is. Van amikor 4 óráig semmi aztán fél óránként megint csinálja. Van amikor meg már 1-2 óra után jelentkezik ez a hiba.
Alaplap, proci, memória, videókártya, táp lett cserélve.
Túlmelegedés sztem kizárva mert a proci játék alatt max 50, videókártya 60-65 fokos.
Próbáltam már a memória modulokat is pakolgatni a slotokban, volt h csak az egyiket raktam be vagy csak a másikat.
Másik videókártyával is csinálta.
Win7 64-et is újra raktam a samu 64GB ssd-én.

Főleg a metin2 nevű játék alatt csinálja. Más játéknál asszem 1x jelentkezett a Dishonorednél ott szimplán lemerevedett a kép, nem remegett. Farcry3, BF3 alatt még nem tapasztaltam igaz max 3 órát játszottam ezekkel, inkább a metin2 megy többet.

Próbáltam a biosban kinyomni a turbo core-t is hátha az ad akkora plussz feszt ami nem tetszik a procinak, de semmi hatás.

Majd próbálok kölcsön kérni memóriát és tápot, hátha az a baja.
De ha alaplap akkor szívás :W
Ja és húzva nincs semmi!!!
Bios reset is volt

Van vmi ötletetek vagy találkoztatok már ilyen hibával?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#17202) Ruszki válasza menyoronc (#17201) üzenetére


Ruszki
senior tag

Üdv!
Próbálj csinálni egy memtestet!Ha az jó akkor érdemes egy hd sentinelt lefuttatni az ssd-n!
Kitudja hátha ott van valami gubanc!
Vagy bugos a metin esetleg,csak belaggol valamiért!
Alatta nem megy valami ami megfogna a netet(vírusírtó,vagy valami más)?

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17203) menyoronc válasza Ruszki (#17202) üzenetére


menyoronc
aktív tag

Ezt a memtestet h kell futtatni? melyiket szedjem le innen http://memtest.org/
Buggos persze de ilyet h lefagy a kép és remeg csak az újítás óta csinál! Az ssd már előtte megvolt és ott nem volt gond! Csak azóta h beraktam az új lapot, procit, kártyát, memót, tápot.
Videókártya baj biztos nincs mert addig amíg az nem jött meg egy 8400gs silent volt benne és ott is csinálta. Akkor még csak azt hittük h azért mert gyenge a játékhoz, de sajna nem azért. Win7 is újra lett rakva tehát a vidó driver se tud összeakadni.

Nod32 Smart Security 5.2 van a gépen, de az is már jó régóta és azzal se volt gond eddig. Más olyasmi progi nem megy ami foghatná a netet. Na jó az utorrent, de az is ment alatt régen. Attól max laggolnia kellene nem lefagynia. De ha nem fut alatta akkor is csinálja, szóval sztem azt is kizárthatjuk.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Gábor

(#17204) Ruszki válasza menyoronc (#17203) üzenetére


Ruszki
senior tag

Mondjuk így!
Vagy boot-olsz Linux cd-ről(Ubuntu) és ott kiválasztod a memóriatesztet!
Hát igen akkor elég sok mindent ki lehet zárni!
Érdekes!
Sajnos egyenlőre nincs jobb ötletem jelen pillanatban! :(

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17205) menyoronc válasza Ruszki (#17204) üzenetére


menyoronc
aktív tag

köszi! kipróbálom ezt a memtestet usb-ről aztán majd írok mi volt.

Nem is hallottál még ilyenről h játék alatt lemerevedik a kép és remeg??

Nekem a memória és az alaplap a gyanús. Többen mondták h húzáskor hajlamos túlmelegedni az alaplap vramja de hát itt nincs húzásról szó.
A memória se lehet inkompatibilis a lappal mert másnak meg simán megy vele.

Próbálok jövőhéten memóriát és tápot kérni.
De ha az se akkor proci vagy alaplap. Procira majd ráküldök egy prime95-t.

Üdv: Gábor

(#17206) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Adott egy K8NF4G-SATA2 alaplap. Az alaplapi integrált VGA már régebb óta szórakozott, piros színt hol adott hol nem adott a monitornak. Aztán működés közben egyszercsak becsíkozódott a képernyő és game over. Hiába próbálkoztunk se kép se hang nem volt, se sípjel. Mintha az alaplap behalt volna. Aztán másik táppal megpróbáltuk, beindult. Persze a színek továbbra sem voltak rendben de ment két napot.
Aztán megint becsíkozódott, lefagyott majd azóta semmi. Megint halott az alaplap. Másik VGA kártyával sem indul be.
Sőt most valami lett vele, ha áram alá helyezem akkor azonnal indul a táp, meg a ventik de persze se sípjel se kép.
A ki/be kapcsológomb jó, mert ha hosszan nyomom akkor kikapcsol. De első áram alá helyezéskor indul az egész gép. Ez mire utalhat???
Én attól félek hogy arra hogy nagyon rossz az alaplap. Volt ilyen lapom ami power gombnyomás nélkül is indult, nos az nagyon ki volt égve már...

Szerintetek mitévő legyek???

Mert a múltkor is ezt csinálta aztán helyrejött. Van még esély szerintetek?

(#17207) Kommy válasza Csuklósbusz (#17206) üzenetére


Kommy
veterán

rossz az alaplap méghozzá az alaplapi vga forrasztása engedhetett el, ezért voltak a kimaradás és a csíkok is, és emiatt nem indul el most.

[ Szerkesztve ]

(#17208) Csuklósbusz válasza Kommy (#17207) üzenetére


Csuklósbusz
tag

Köszi, pontosan az volt a baja! Piszkáltam az alaplapon a GPU-t és erre beindult, legalább az adataimat letudtam menteni!
Köszi!!

(#17209) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy kis sűrgős segítség!
A következő konfigom van:
Asus P5QL Pro alaplap
Intel E5400 proci
2x2GB Kingmax DDR2 1066Mhz Ram
GeForce 9600GT 1024MB VGA
1x WD Caviar SE 250GB HDD

Mostanában néha nem érzékelte a BIOS a WD vinyómat csak a sokadik indításra. Próbáltam egy másikkal, azt egyből látta. Betettem egy 2,5"-os Hitachi merevlemezt, erre friss rendszert raktam, ment is minden rendesen. Gondoltam: jó akkor a vinyó volt a hiba.
Aztán egyszer csak netezés közben leállt a gép. A power gomb megnyomására nem történik semmi. Az alaplap ledje világít. Ha lekapcsolom a tápot, majd újra fel, a power gomb nyomására a ventik megmozdulnak egy kicsit, de a gép továbbra sem kapcsol be.
Kiszedtem mindent csak a proci, alaplap, táp maradt... ugyan az a helyzet.

Mit kezdhetnék vele? Az új vinyó miatt lehet ez? Vagy csak szimplán lehalt az alaplap, vagy a táp?

(#17210) McDog válasza szabifotos (#17209) üzenetére


McDog
aktív tag

Ez alaplap, vagy táp hiba lesz.

(#17211) Ruszki válasza szabifotos (#17209) üzenetére


Ruszki
senior tag

Amit McDog mondott én is arra szavazok!
Próbáld meg esetleg egy másik táppal ha lehetséges!
Tápot átnézni nincsenek e púpos kondenzátorok(első körben)!
Aztán ha sikerült megoldani egy másik táppal amivel mégse indul akkor több mint valószínű lap a hibás!
Esetleg megpróbálni egy bios "hard" resetet!
Hátha(de ennek kicsi a valószínűsége,sajnos)!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17212) CoolMan válasza Ruszki (#17211) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Esetleg megpróbálni egy bios "hard" resetet!" Ez amúgy mi?

(#17213) Ruszki válasza CoolMan (#17212) üzenetére


Ruszki
senior tag

Lehet egy kicsit túloztam de annyi,hogy elem ki aztán majd vissza! :DDD
De lehetett volna a Biosban gyári beállítások vissza állítása!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17214) Ribi


Ribi
nagyúr

Kicseréltem a hűtőt a procin, amit nem vettem észre, hogy a 775 foglalat hátolala nem viszonylag sima, hanem kb 2mm-re kilógnal a csatlakozó lábai. Ezek egy részét sajna rövidre is zárta a coller back plate vagy mi. Tele van juggatva a sarkokban, szóval belenyomódtak az aluig a 775 lábai.
Füst felszállt...
A kérdés egyelőre az, hogy vajon mi ment szét.
CPU és vagy alaplap? Hogy lehet kideríteni? Be merjem rakni a procit egy másik alaplapba? Illetve egy jó procit a rövidrezárt lapba? Feketedés nem látszik se a procin se az alaplapon.
Bekapcsolásnál felpörögnek a ventik és annyi. Nem sípol semmit. Kikapcs már csak tápról megy.
Rossz cpu tönkre tud tenni egy jó lapot? Illetve fordítva?

[ Szerkesztve ]

(#17215) szabifotos válasza Ruszki (#17211) üzenetére


szabifotos
senior tag

Próbálok kérni egy kölcsön tápot. De jó, hogy kb. fél éve járt le a gari.... :(
Köszi a segítséget!

(#17216) Ribi válasza Ribi (#17214) üzenetére


Ribi
nagyúr

No mivel sokan mondták, hogy CPU-t bele lehet rakni másik gépbe, kipróbáltam.
Szerencsére bootolt hiba nélkül, úgyhogy az túlélte a mókát.

(#17217) szabog4


szabog4
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom kell-e hozzá a gépem adatai, de majd max a következő hozzászólásnál leírom /megnézem pontosan EVERESTel/!

A kérdésem az lenne, hogy, amikor feltelepítettem először a WINDOW 7 64bites rendszerét, akkor rendszeresen fel kellett telepítenem /minden indításnál/ a REALTEK HD AUDIO drivert, hogy legyen hang.
Itt csak azt nem értem, ahogy telt az idő, mintha megtanulta volna a gép, hogy érzékelje a hangot és mostanában nem kell telepítenem csak ritkán 1x-1x! Ez nem is probléma igazából, mert plusz 5p belefér csak nem értem, hogy MIÉÉÉRT? :D
(Egyik barátom azt mondta, lehet, mert elavult az alaplapom, de csak nem ez lehet a hiba!)

A nagy problémám viszont...!

Néha eljátssza, hogy bekapcsol a gép kb 10-15mp után BEFAGY, kakukk, összesz@rta magát a gép. Nem is dolgozik a gép! Az egér mozog csak töltőjelet mutatja, de az is néha megszokott fagyni főleg, ha próbaképpen rákattintok egy mappára, mert először a tálca hal meg az asztali ikonok kijelölődnek, ha rámegyek egérrel...aztán kattintok rá és vége!
Okot nem tudok találni, mert nem ír ki semmi hibát. Van, hogy 2-3 órát szórakozok, hogy működjön, de utána semmi baj nincs vele!
Csökkentett módba minden megy hálózattal is. WIN XP nem volt ilyen gondom egy szál sem. Haveromnak sincs efféle gondja, neki is hasonló kaliberű gépe van.
Gondolkodom rajta, hogy megpróbálom felrakni a WIN8at hát, ha az nem ilyen összekulázós, de előbb kikérném a nagyérdemű véleményét!
(Lehet nem fontos, de nekem nagyon lassan indult a WIN7 telepítő, de nagyon-nagyon, haveromnak sitty-sutty ment a dolog. Rámentem, hogy 'telepítés' 4-5p várakozás továbbrakott megint +1 lépés 4-5p várakozás. Ugyanazzal a lemezzel telepítettünk szóval valószínűleg az olvasómnak nem tetszett a lemez, de hát, ha fontos info még is csak! :) )

Most fejből ami megmaradt, hogy mi mi-is a gépemben:
4gb DDR2 ram
Sapphire HD 5770 1gb videókártya
M2V alaplap (am2)
3800+ AMD Athlon 64 x2 Dual core processor 2.0ghz
500gb vinyó /ATA/

Remélem tudtok megoldást!

Válaszotok előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

HUN_Thorpedo

(#17218) Sickboy25 válasza szabog4 (#17217) üzenetére


Sickboy25
addikt

Szia

Tápod milyen? Memtest volt? HDD sentinelt is futassa le csökkentett módban... Jah és tunning van a gépen?

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17219) szabog4 válasza Sickboy25 (#17218) üzenetére


szabog4
aktív tag

Üdv!

TÁPOM: HKC USP 5550 Ultra Silent Power 550W

Memtest? Gondolom a RAM tesztjére gondolsz! :D Azt nem is tudom hogyan kell!
A memória esetleges hibáját azért zárnám ki, mert ez alatt a win7 alatt volt egy gyengébb 1-1gb DDR2 800mhz ram, ami most benne van az elméletileg 1064 vagy 1080mhzes nem is emlékszem már, de alaplapom csak 800 ismer fel /kéne cserélni, de jelenleg nincs keret és, akkor már ddr3 kit amihez ugye, akkor már RAM kell, PROCI kell.... sok pénz :/ / na szóval az új ramokkal is fennáll a dolog, de, ha tudsz segítséget nyújtani megvizsgálom! :)

HDD sentinelt??? SSSSZZZZZZZZZ....öööhm :D felteszem a kérdést az mi fán terem? :)
HDD az oké, hogy a vinyóm... :D

Tuning? Mármint, hogy húztam-e valamit is a gépen? Nem egyáltalán nem! A procit húznám, mert azt elvileg lehet, de amíg nincs hozzá megfelelő hűtés nem égetem le potyára! :)

HUN_Thorpedo

(#17220) saucelori válasza szabog4 (#17219) üzenetére


saucelori
tag

A ramot a memtest 86+-al tudod tesztelni, vagy linux alól :))

A HDD sentinel az egy program, azzal tudod leellenőrizni a vinyódnak az állapotát.

Azért próbaképp telepítsd újra a géped pendriveról, a vinyódnak ilyen a csatlakozása?

[ Szerkesztve ]

(#17221) szabog4 válasza saucelori (#17220) üzenetére


szabog4
aktív tag

Üdv!

HDD állapota 100%

Utolsó kérdést nem igazán értem! :) Írtam, hogy ATA csatis
http://www.google.hu/imgres?q=ATA&num=10&hl=hu&tbo=d&biw=1920&bih=936&tbm=isch&tbnid=Aa3DSrauFNZhnM:&imgrefurl=http://www.gamechannel.hu/cikk/hardverzona/serialata/12&docid=gN2qw6KiOdewaM&imgurl=http://www.gamechannel.hu/hardverzona/serial_ata/serial_ata_04.jpg&w=640&h=480&ei=NFzkUMPZCqGg4gTRtIGAAg&zoom=1&iact=hc&vpx=605&vpy=163&dur=252&hovh=194&hovw=259&tx=177&ty=136&sig=102453491879008065721&page=1&tbnh=139&tbnw=195&start=0&ndsp=53&ved=1t:429,r:3,s:0,i:136

Hát ez a MEMTEST 86+ letöltöttem, de UltraISO akarja megnyitni azon belül meg nem találok EXE filet
Illetve ahogy elnézem ez nagyon LINUXos :D:D /Linket tudnál küldeni, hogy működtessem WIN7 alatt azt megköszönném :)/

HUN_Thorpedo

(#17222) Kommy válasza szabog4 (#17221) üzenetére


Kommy
veterán

Az egy képfájl amit ki kell írni cd-re és arról kel elindítani a gépet. Memóriát soha nem szabad windows alatt ellenőrizni.

(#17223) zolee0307


zolee0307
őstag

Sziasztok!

Nem tudom találkozott-e már valaki az alábbi problémával, illetve mi lehet rá a magyarázat.

Tegnap lefuttattam a chkdsk-t ütemezve. Lefut mind a két köteten, majd a gép újraindul, a d partícíón ismét lefut, vmit javít is. Szektorhibák nincsenek. Ahogy olvasom a jelentést a gép leáll, majd ahogy indítanám a bios hangjelzése alapján power error fogad. uÙjraindítás után rendben elindul, csökkentett módba nézve minden jó. Utánna rendesen is ment a gép.

A másik amit észrevettem, hogy a szgép tulajdonságainál nem írja a win, hogy mennyin megy a proci (2,88ghz), csak az alapórajelet. Viszont csökkentett módban rendesen írja, hogy 2,88-on megy. Már több újratelepítés is volt, de mindíg ez van.

Ezeket okozhatja a hdd? Vagy vmi más a gond?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#17224) szabog4 válasza Kommy (#17222) üzenetére


szabog4
aktív tag

Köszönöm a választ! :)

Holnap ellenőrzöm is!

Szóval, akkor pendrivera 'kiírom' és onnan BOOToljam???? :)

HUN_Thorpedo

(#17225) Kommy válasza szabog4 (#17224) üzenetére


Kommy
veterán

Igen az kell csinálni, de ha USB-re rakod akkor ezt használd ez egy automata ami megcsinálja a pendrive--ot: [link]

(#17226) Sickboy25 válasza szabog4 (#17224) üzenetére


Sickboy25
addikt

Az USB- s verziót töltsd le, ha iso van akkor lemezre írd ki!!

Kommy: pont ezt kerestem, de nem leltem. Teloról lassú vok :-)

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17227) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok!

Adott egy gigabyte 8I945GME típusú lap, egy 1db 1gigás memóriáva 80-as Sata vinyóval.
Ha bootolok, akkor a felismert eszközök után megfagy a gép.
Cseréltem BIOS-t, átdugtam másik SATA portba a vinyót, megcseréltem tápkábelt, lehúztam a DVD-t, megcseréltem a DVD ági tápkábelt semmi.
Hirens-el viszont be tudom bootoltatni a rendszert, fixáltam MBR-t de így se.

Valakinek vmi tipp, vagy használható ötlete van?

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17228) Sickboy25 válasza CharlieDrop (#17227) üzenetére


Sickboy25
addikt

Hello

Memtestet csináltál? Próbáltad indítani, hogy lehúzol mindent? Milyen tápod van?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#17229) CharlieDrop válasza Sickboy25 (#17228) üzenetére


CharlieDrop
veterán

próbáltam úgy is, memóriát is cseréltem közben.
Most azon agyalok, hogy telepítenék egy GRUB-ot és abból indítanám

Táp FSP 400 wattos

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17230) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#17227) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Heh, kihagytam az alaplépés, nem csak az MBR-t, de magát a boot részt is fixáltam/újraírtam, így már jó :D

Ámátőr :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17231) malex1415


malex1415
csendes tag

Sziasztok segítségre lenne szükségem.

A problémám pedig: új gépet raktam össze és a vásárolt termékek közül az alaplapot hibásnak véltem, kiderült h nem az.A gép működik A házban (régebbi ház nagy delux felirat ékeskedik rajta), de ha átrakom a teljes configot B házba (régebbi toronyház amit én magam moddoltam) elindul de nem ad képet és a videókártyán (HD 4890 vapor x) a CTF hiajelző led világít ( D1603-as hibakód) a jelenése elvileg a másodrendű kábel nincs csatlakoztatva...aztán ha visszarakom A házban ismét megy.Az alaplap alja biztosan nem ér semmihez (és ha hozzáérne akkor az esetek többségében el sem indulna..) Azt az ötletet kaptam hogy nézzem meg az alaplapot tartó panelt nincs e elvetemedve...kicsit el van ez okozhatja? Illetve várom egyéb ötleteiteket hogy mi lehet a baja...előre is köszi

(#17232) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

Vettem egy új gépet, eddig minden tökéletesnek tűnt, de ha játszom, néha egy pillanatra (vagy 10-15mp-re) megfagy a gép, nem megy az egér, megáll a kép, ha zene megy a háttérben az is megáll, majd egyszer csak magától elsötétül a monitor, majd visszajön, mintha ki-bekapcsoltam volna, és megy minden tovább.

Memtest hibát nem dobott
hdsentinel szerint az ssd kondíciója 98%, a teljesítmény 100%
processzort megdolgoztattam, 50-55 fok fölé nem ment

Mi lehet a hiba szerintetek, van ilyen tapasztalat?

konfig:

b75m-gl
i5-3470
8gb kingmax 1600MHz
gigabyte 7770 OC
chieftec 450W
samsung 840 120GB

Windows 7

Előre is köszönöm a segítséget..

Üdv

(#17233) CoolMan válasza Asimov01 (#17232) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Első körben, VGA driver cserét javaslok. Próbálj ki régebbit/újabbat ne csak egyet.

(#17234) Asimov01 válasza CoolMan (#17233) üzenetére


Asimov01
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!

tettem fel újabbat, nekiállok tesztelni.

Amúgy mi ez a 98%-os kondíció 1 nap 4 óra működési idővel az ssd-nél?

Üdv

(#17235) CoolMan válasza Asimov01 (#17234) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt nem tudom, de kérdezz rá a Flash SSD topicban.
De lehet, hogy csak a program pontatlansága.

[ Szerkesztve ]

(#17236) CharlieDrop válasza malex1415 (#17231) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha a kártya feszül, vagy kilazul, akkor nem érintkezik rendesen, így lehet baj

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17237) CharlieDrop válasza Asimov01 (#17232) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha megakad, az lehet vírusírtó, hálózati forgalom, hibás egér/billentyűzet.
Ha billentyűzettel játszol betelhet a puffere esetleg...
mindenképpen valami erőforrásra várhat...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17238) CoolMan válasza CharlieDrop (#17237) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Közben elsötétül a monitora is, nem csak megakad...

(#17239) CharlieDrop válasza CoolMan (#17238) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, elolvastam megint
de ugye az lehet attól is, mert kap egy pihenek jelet. az meg ha erőforrásra vár, az bajos.
hm, vidkari ram nem lehet, mert az egyszer kiakad, akkor annyi.
csak egy játéknál jön elő, lehet bugos a játék, nem?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17240) CoolMan válasza CharlieDrop (#17239) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az is lehet, de akár driver gond is remélem, hogy kiderül.

(#17241) Asimov01


Asimov01
csendes tag

Üdv újra!:)

Na, drivercsere megvolt, most játszottam 1-2 órát zsinórban, nem csinálta, megpróbálom háttérben youtube playlist-tel, hogy csinálja-e. Ha nem, akkor megoldódott a dolog.

Köszönöm a tanácsokat, még beszámolok.

(#17242) malex1415 válasza CharlieDrop (#17236) üzenetére


malex1415
csendes tag

Értem köszönöm a tippet de a kártya biztosan jól bent van a helyén be is van csavarozva.én a gépház alaplapot tartó konzol részére gondolok h az amennyiben hajlott picit okozhat e ilyen gondot...vagy mi más lehet?mivel az egész konfig mozgatva van így fogalmam sincs mi lehet a baja de többszöri ide oda pakolásnál is mindig csak a nagyobb házban nem megy...

(#17243) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem. A párom gépe egy picit behalt, és nem tudom, hogy miként leheljek életet bele, annál is inkább, hogy ilyen jelenséggel nem találkoztam.
Tegnap este használta vagy 5percig, majd kikapcsolta és köv. alkalommal, amikor vissza kapcsolta egy szürke képernyő fogadta fekete csíkkal. A kép a link alatt megtekinthető...
Próbáltam aksit kivesz 20-30perc visszarak, hátha felébred, de nem, így egész éjszakára aksi kivesz, most reggel visszatesz és ugyanez a jelenség...

fotó a betegről

Ha valakinek volt ehhez hasonló esete, vagy van valami ötlete írja meg nyugodtan :R

Köszi a segítséget! :R
Stangli

(#17244) CharlieDrop válasza Asimov01 (#17241) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ha csak a driver az a legjobb :)

@malex1415:
Mindent átteszel, tápot is? ventiket is? csak a ház más?

@stangli:
Külső monitorra próbáld rádugni, ha ott se, akkor lehet videókártya, ha ott jó, akkor monitor lehet a ludas

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17245) stangli válasza CharlieDrop (#17244) üzenetére


stangli
senior tag

Rádugtam a monitorra, betöltött minimálisan, majd javítást ajánlott fel...
- normál módban a monitor fekete képernyőt ad, amint tovább lépek
- javításnál, a win megpróbálja javítani, majd az újraindulásnál ismét fekete képernyő...

(#17246) CharlieDrop válasza stangli (#17245) üzenetére


CharlieDrop
veterán

jah
Mert azonnal nem kapcsol be, ha javítás az jó, mert a win elindul, így valószínű a kijelző meghalt a notebookban.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17247) stangli válasza CharlieDrop (#17246) üzenetére


stangli
senior tag

Végig vittem a javítást egy párszor, de csak fekete képernyő jön elő... lefut, majd a megszokott win csík, hogy töltődik és majd a végén fekete képernyő... újraindítom és ismét a javítást ajánlja fel.

(#17248) CharlieDrop válasza stangli (#17247) üzenetére


CharlieDrop
veterán

csökkentett mód?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17249) DjKriston01


DjKriston01
tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan problémám, hogy van egy GigabyteGA-780T-D3L alaplappal megáldott gépem, ram csere után nem indult, post-ig sem jutott el.
Levittem nálunk Kőbányán egy szakihoz, azt mondta BIOS-t kellett frissítenie, de utána működött, nu de én most ki hoztam a gépet Belgiumba és ugyanazt produkálja mint előtte.
Bekapcskor felpörögnek a ventik, vinyó is kicsit megtekeredik.

Ramokat átcserélgettem már, de egyébként új kingstone hyperx ramokról van szó és tegnap még működött.
Cmos reset is megvolt.
És mondom a szerelő srác azt mondta, hogy a biossal variált valamit, ha jól emlékszem frissítést mondott.
Közben cseréltem egy alaplapi aksit is azért biztos ami biztos.

Várom a válaszokat!
Mi ilyenkor teendő?
Ha adtok leírást akkor meg tudom csinálni.
Előre is köszi!!!

Amd FX 8320, Asus M5A78L/USB3, 8Gb Kingstone HyperX+8Gb Corsair Vengeance Black, Gigabyte Geforce GTX 770, FSP Raider 750, Razer Ouroboros, Logitech G510, Zalman Z11,Hp 2311 gt

(#17250) saucelori válasza stangli (#17247) üzenetére


saucelori
tag

Egyszer, nem is olyan régen előfordult velem ez a történet (a gépnek semmi baja nem volt, elég ramaty állapotban kaptam meg, 10 éves laptopról van itt szó, de semmi baja nem volt).

Feltelepítettem rá egy windows7-et, újraindult, előjött a betöltőcsík és utána nem volt kép.
Ezt eljátszottam kétszer, aztán megfogtam egy pendrive-ot és egy xp-t.

Felraktam rá az xp-t és utána leformáztam a vinyót win7 telepítőlemezzel újraraktam és láss csodát jó lett.

Bár nem tudom, hogy a barátnőd gépe miért csinálja ezt...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.