Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) Adebayor


Adebayor
aktív tag

hali

nem találtam erre topic-ot. de végülis a "mi a baja a gépemnek" jo lesz erre.

VLC media player-en kivül az összes többi lejátszó nem megy... és még a vlc is akad hd videonál.
WMP leáll, DivX palyer leáll.

ötlet?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35002) solfilo válasza Adebayor (#35001) üzenetére


solfilo
veterán

MPC-HC-t próbáltad? Egyik legjobb lejátszóprogram filmekhez.
Amúgy milyen anyagok akadnak? Vagy minden?
Meg hogy kell érteni, hogy nem megy? Nem indul el a videó más lejátszóval? Vagy van vmi hibaüzenet?
Vírust nem szedhettél össze?

solfilo

(#35003) Adebayor válasza solfilo (#35002) üzenetére


Adebayor
aktív tag

A media player, az hd mp4 fájlnál kiírja, hogy nem tudja megnyitni a fájlt.
De 720p-nél meg lejátsza, pedig az is mp4.

A DivX meg semmit se játszik le. Open video, és divX müködése leállt.

Pedig már kerestem kodek-eket is, hátha.
Amit linkeltél, azt is néztem már, mert valami kodek csomaggal az is települt.

Régen volt valami divx codec progi nem? vagy mit próbáljak meg?

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35004) solfilo válasza Adebayor (#35003) üzenetére


solfilo
veterán

MPC-HC-vel és VLC-vel is simán kéne menjenek a videók, külön telepítgetett codec pack-ok nélkül is. Ezért tippelek vírusra, vagy valami durva szoftveres gubancra. Az adatlapodon lévő gépnek nem kéne gondot okozzon ez.

Esetleg kérdezd meg a HD lejátszós topikban, hallottak e már ilyet.

solfilo

(#35005) balazs8907


balazs8907
tag

Sziasztok! Nem tudom mi baj lehet a géppel, de néhány játéknál újraindul. Eddig 2 játéknál produkálta ezt. Mgs 5 és Mass effect androméda. Különlegesség, hogy mindkét játéknál, ugyanott indul újra a gép. Szóval bóklászhatok a játékokban, de mindig egy adott eseménynél indul újra. Hőmérsékletek rendben. Más hardverigényesebb játékoknál nem csinálja ezt.
I5 4460
Sapphire R9 390 Nitro 8GB
Asrock B85M Pro4
Kingston DDR3 16GB 1600Mhz CL10 XMP Kit
Be Quiet 530W l7 80+

[ Szerkesztve ]

(#35006) Adebayor válasza solfilo (#35004) üzenetére


Adebayor
aktív tag

VLC-vel megy, de akadozik, és vagy szétesik a kép. (szürkés lesz)

Ja, bocs nem írtam. Ez a laptopom. Oké hogy nem egy erős, de mennie kéne. Driver is lehet a gond, de mindent leellenőriztem. Mindre azt irja a gép hogy napra kész.

[ Szerkesztve ]

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35007) solfilo válasza Adebayor (#35006) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, ez is utal a szoftveres gondra, mert a Phenom II X4-nek izomból ki kéne nyomnia a fullHd anyagot gond nélkül, s ott egy viszonylag modern VGA is mellette segítségül, amit az MPC-HC használni is tud.
Ezért írtam, hogy kérdezz be a hd lejátszós topikba, ott laknak a filmlejátszós szakik. :)

Ha az én gépem lenne, szerintem újra raknám a Wint rajta.

mod: milyen proci van a laptopban? Mennyi a RAM? De mindezektől függetlenül azt javaslom, kérdezz be oda, ahol a filmlejátszással foglalkozó szakik vannak, fentebb linkeltem.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35008) Adebayor válasza solfilo (#35007) üzenetére


Adebayor
aktív tag

a laptopon is mennie kéne a dolognak. Szoftveres gond lesz. Amikor ráérek tolok rajta egy viruskeresést, stb.
köszi hogy szántál rám időt :) Lehet írok a másik topicba is akkor.

újratelepités után merült fel a probléma.. 8.1 van rajta. Az meg sok drivert alapbol feltelepít. és nem is kiabál a rendszer hogy valami rossz lenne. Catalyst-t meg én manuálisan telepitettem fel. Mindegy, nem nagyon lehet kitalálni hogy mi van. Majd még lehet jelentkezem.

Konfigom: Intel i5 10400 - ASUS Prime B560M-K - Gigabyte 1660S oc 6gb - 32GB ram - FSP 600W Hydro Bronze HD600

(#35009) djdaniel


djdaniel
senior tag

Sziasztok,
az a problémám lenne a géppel hogy random üres járatban felpörög a videokártya ventilátorra és elmegy a kép, montitor energia takarékos módba vált.
Jelenleg egy sapphire HD 5850 kártya van benne, de tapasztaltam ezt a problémát egy gainward 8600GT-vel is. Viszont tegnap nyúztam a gépet 3órán keresztül prime 95-el és furmarkal, semmi probléma nem volt, játékoknál sem. Nem tudok rájönni mi baj lehet.

win10
alaplap: asus m5a78l-m le
táp: corsair cx430 bronz
cpu: amd x3 455 ( 4ik mag feloldva)
ram: corsair vengeance
ssd: Kingston HyperX Fury SHFS37A/120G

Esemény naplóban ezek szerepelnek

(#35010) MrDerekas válasza djdaniel (#35009) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ha Crome-ot használsz, kapcsold ki benne a hardveres gyorsítást.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35011) djdaniel válasza MrDerekas (#35010) üzenetére


djdaniel
senior tag

firefox-ot használok, viszont be van a kapcsolva a hardveres gyorsítás, bár múltkor youtube-on néztem videót akkor is előjött ez a hiba, amit fent leírtam, kikapcsolom hardveres gyorsítást, hátha segít.

(#35012) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

A mai napon beraktam a gépbe egy új CPU-t (minden más komponens változatlan maradt), és ha már ott voltam, kicsit szétszedtem, kifújkáltam a port, a RAM-okból az egyiket átraktam másik slotba, mert eddig nem Dual channelben mentek.

Az eredmény: a Windows 10 (64 bit) pár perc után csonttá fagy, akármit csinálok, üresjáratban is (semmi nem települt azóta, nem változtattam a beállításokon sem).

UEFI-ben CPU ~55-60 fokon (szerintem normális), és UEFI-ben maradva nem fagy a gép semmennyi idő után se. Win10 install USB-t bootolva, szintén nem fagy (nem akarom még újratelepíteni mert semmiről nincs backup, így itt csak a language selectionig jutok).

Ubuntu live diskem csak 12.10 van, az hibával megáll (szerintem a 12.10 nem kompatibilis már kb. semmivel a gépben - de most próbálok összerakni egy 16.10 USB imaget). A memóriát is visszaraktam már az eredeti slotba. Minden kábelt megnéztem kétszer.

Táp: FSP Hyper M 500 (kb. három hónapos)
Alaplap: ASROCK FM2A88M Extreme4+ (2014)
CPU: AMD Athlon X4 880K 4.00GHz FM2+ (ez az új)
VGA: ASUS GTX750TI-PH-2GD5 GTX 750Ti 2GB GDDR5 PCIE (1 éves)
RAM: 2x4GB Kingston DDR3 (1333) (4 évesek)

A gép eddig tökéletesen működött, tuningolva sose volt.

Minden tippet köszönettel fogadok :)

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35013) djdaniel válasza djdaniel (#35011) üzenetére


djdaniel
senior tag

update: most már bármikor előjön a hiba...
elképzelhető hogy nem bírná el a táp?

(#35014) MrDerekas válasza djdaniel (#35013) üzenetére


MrDerekas
addikt

Annak a psu-nak bírni kellene. Próbáld egy ram modullal, vagy futtass memtesztet. De halódhat a vga, meg kb minden. Egyesével kellene csere alkatrésszel próbálgatni, majd minden komponenst, hogy kiszűrd a hibaforrást.

(#35012) doeeg Ha processzor cserével jött elő a hiba, valószínű, hogy azzal nem kerek valami. Procit szedd ki, nézd át nincs-e szennyeződés rajta, illetve hogy nem-e görbült láb alatta.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35015) solfilo válasza updog (#35012) üzenetére


solfilo
veterán

Milyen bios van a lapon? Az Athlon X4 880K viszonylag új FM2+ foglalaton, lehet kéne egy bios frissítés. (P2.60 óta támogatja cpu support szerint)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35016) updog válasza MrDerekas (#35014) üzenetére


updog
senior tag

Az a "baj", ezen már előre túl vagyok, mielőtt beraktam, (mint mindig) végignéztem a lábakat, és a proci felületét is. Amikor beillesztettem, többször picit megmozgattam, mielőtt a kart rázártam hogy pontosan illeszkedik-e, nem szorult-e be láb, és a hűtőt is maximális precízióval raktam fel szerintem... de holnap ha az ubuntu 16.10 liveval se megy stabilan, nem lesz más lehetőség.

Egy leszedés-felrakást kibír a gyári szmötyi a hűtő alján, vagy szerezhetem be az új hűtőpasztát? (gyári AMD hűtő úgyhogy ezen csak a vékony ragacs van ráadásul)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35017) MrDerekas válasza updog (#35016) üzenetére


MrDerekas
addikt

Minden hűtő levétel és feltétel esetén újra kell pasztázni. Ha a szétkent szmötyire visszarakod, akkor tele lesz légbuborékkal és nagyon nem fog jól hűteni. Én elhiszem, hogy előre túl vagy rajta, de ha a bios tartalmazza a proci mikro kódját, akkor hardveres lesz a hiba. Ha széthúzud az egészet, akkor elsőre minimummal indítsd. Csak a legfontosabbak és memória is csak egy legyen benne. Mondjuk pont ram hiba is lehet ez.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35018) Honzi válasza MrDerekas (#34986) üzenetére


Honzi
senior tag

Még hétfőn szétszedtem és össze is raktam most már működik.
Hogy őszinte legyek nem tudom miért nem indult a gép mert először kivetem a házból aztán a dobozon indítottam aztán vissza a házba és minden jó.
A bal oldali memória hiba kódnál megtaláltam mi volt a gond.

Ram foglalaton jól látni a hibát.
Köszönöm az ötleteket. :R

Ryzen 3600 & GTX 1080

(#35019) dvdbackuper válasza updog (#35012) üzenetére


dvdbackuper
őstag

nekem 60 fok max terhelésen a proci, nem sok az egy kicsit nálad?

(#35020) updog válasza MrDerekas (#35017) üzenetére


updog
senior tag

Közben kipróbáltam, a live Ubuntu 16.10 is megfagy, kicsit több idő után, de ugyanúgy.

Akkor most még megpróbálok kiszedni mindent a CPU kivételével, egyesével visszarakosgatni és úgy bootolgatni, hátha csak rosszul raktam/kötöttem vissza valamit (fura lenne ha más komponens lenne hibás, mert eddig ugye minden együttműködött gond nélkül).

Ha nem marad más, hétfőn hozok pasztát, és jön a CPU újra szemrevételezése. Gondolom ha nem cs*sztem el semmit fizikailag se, akkor szerviz?

BIOS a legfrissebb, támogatnia kell ezt a procit... a RAM hiba fura lenne, de a biztonság kedvéért éjszakára itthagyok majd egy memtestet.

(#35019) dvdbackuper most frissen bootoltam, nézem UEFI-ben a monitoringot, 34 fokról indult, és 4-5 perc alatt szépen felkúszott 60-ra, tök üresjáratban. A near-silent 125W hűtőt adták hozzá. Raktam már fel pár gyári AMD hűtőt, 99.99% hogy nem rosszul raktam fel most se... :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35021) MrDerekas válasza updog (#35020) üzenetére


MrDerekas
addikt

Üresjáratban tényleg sok picit a 60 fok. Ram hiba? Jártam úgy, hogy napokig szenvedtem két modullal egy lapban. Nem tudom hanyadik szétszerelés után, átnéztem a slotokat, és a kérdésesben (még jó hogy kék színű volt) felfedeztem egy 1x1mm-es akármit. Akár bogár páncél darabka is lehetett. Ez pont arra volt elég a slotban, hogy kisípolja a bios a modult, vagy fagyjon a rendszer. Szóval lehet erős fényű kislámpával bekukucskálni minden hova ;) A procinál meg az is elég, ha valakinek kissé zsírosabb a bőrtípusa és óvatlanul hozzáér a tüskék végéhez. Tehát ebben a két esetben is hiába a százéves rutin, a lehetőség benne van. Rengeteg hibába belefutottam már, meg sokba bele fogok, úgyhogy véletlenül sem a szakmai hozzértésed kérdőjelezem meg, csak próbálok rámutatni szélsőséges dolgokra ;) Mert egy pc esetében az mindig van.

(#35018) Honzi Az komoly. Még kicsiben is látszik :Y Lényeg, hogy sikerült beüzemelni :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35022) updog válasza MrDerekas (#35021) üzenetére


updog
senior tag

Köszi a tippeket, nyilván én se azért kérdeztem, hogy figyelmen kívül hagyjam a válaszokat :) Végigzongorázok mindent, meglátjuk :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35023) solfilo válasza updog (#35020) üzenetére


solfilo
veterán

Ha UEFI-ben nézted a hőfokokat, akkor ott tudtommal max órajelen megy, nincs energiagazdálkodás. Mondjuk a 60 így is sok, ráadásul a near silent egyész jó a gyári hűtések között.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#35024) eszakas válasza updog (#35020) üzenetére


eszakas
senior tag

Hali.

Egy BIOS resetet azért megérne a dolog. Előfordul, hogy a lap nem akarja beállítani az új procihoz szükséges feszt és órajelet. És nem default BIOS hanem rendes BIOS kisütés.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#35025) updog


updog
senior tag

Sziasztok,

Update: jumperes bios hard reset, minden komponens ki- és bepakolása után sem oldódott meg a fagyás, szereztem pasztát, visszaraktam a régi procit (Athlon X4 740), és egyelőre (kopp-kopp) minden OK, alaposan terhelve is stabil, 50, max 60°C körül.

Holnap irány vissza a boltba (szervizbe) az új 880K-val (külsőre semmi nem látszik rajta). Köszi mindenkinek a segítséget :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#35026) neongorack


neongorack
senior tag

Sziasztok, leirnam a teljes storyt hatha beugrik valakinek valami megoldas. Kezdenem is, a konfig egy mindeddig szuntelenul muzsikalo:
Asus P5QL lap
Intel E6500 cpu
Radeon HD 4670
xy 400W tap (nem emlekszem a markajara)
es 4db DDR2 ram Ki gmax modulok 3*1Gb 800Mhz es 1db 2Gb 1066Mhz
mielott szetszednetek, hogy miert ez, nagyon egyszeru, nalam a prioritas legvegen helyezkedik el a PC (sajnos) es nem jutottam meg el addig, hogy a havi büdzséből fusson uj konfigra megha 60-80bol ossze is tudnam pakolni.

A tunetek nemregiben jelentkeztek, eloszor a win7 (x64) reinstallnal amikor is USB stickrol is tetu lassan kuszott fel a rendszer, de ugy tunt nincs vele gond, nem gyanakodtam arra, hogy nagyobb problema allna a hatterben. Aztan kb 2-3hetre ra egyik pillanatrol a masikra eltunt a jel a monitorrol, nem volt egy deka kep sem. Elso tippem VGA volt, szetszedtem, portalanitas, csatlakozok kiporszivozasa, kartya is szep tisztam kerult vissza, ezt eljatszottam 3 szor kb es utana ismet ment a gep. Gondoltam naivan problema megoldva, de a levegoben gyanakodtam, hogy kell egy uj VGA. Utana egy hetre ra, mar nagyon nehezen akart indulni, boot utan hasznalhatatlan volt, es erdekes eddig nem megszokott fagyasok jelentkeztek. Aztan varatlanul lecsatolta az egyik WD hattertarolonak hasznalt HDDmet is, amit elso korben nem nagyon ertettem. Utana mar alig akart indulni es volt hogy 3-4 sulyos perceket idozott az Asus logonal meg a tenyleges boot elott, aztan Smart command hibaval bedobta a szoban forgott tarolomat, utanaolvasas, Sata kabel csere es atdugas masikba, hiba ugyan ugy megvolt. Aztan jott a HDD sentinel, nem irt semmi problemat, hmm, gyanakodni kezdtem a lapra ismet. Nagy nehezen bejutottam a Biosba ami szinten csak arrol adott tanubizonysagot, hogy a lap lesz a ludas. Lelottem a Smart figyelest, utana is nehezen, de elindult, ismet fagyogato kezdeti win7el... eloszor meg latta a winyot, aztan lecsatolta. Oke, lap...
Ma szereztem egy szekreny tetejen porosodo Gigabyte GA-8I945P-G-t, bepakoltam, minden a helyen, power, indulnak a ventik, hallom hogy felporog a winyo es nulla kep, probaltam egyesevel az osszes Rammal, probaltam csak a rendszerwinyoval, de semmi, kivettem az elemet, visszaraktam, semmi. Es most itt tartok, barmilyen otletet szivesen fogadok :( Elore is koszonom.

(#35027) berzebub válasza neongorack (#35026) üzenetére


berzebub
aktív tag

Az az xy táp valószínűleg haldoklik és úgy döntött magával viszi a tobbi alkatrészt is.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#35028) neongorack válasza berzebub (#35027) üzenetére


neongorack
senior tag

A VGA es a HDD-k tesztelve lettek, nincs semmi baja egyiknek sem, amugy nem annyira regi a tap, mint pl a lap, tippnek jo volt, ra fogok merni multimeterrel, de ettol fuggetlenul meg mindig lapra gyanakszom, csak azt nem ertem a masikkal miert nem akar muzsikalni, mikor az Asussal is kepes volt bootolni, csak nagyon nehezen.

(#35029) djdaniel válasza djdaniel (#35009) üzenetére


djdaniel
senior tag

driver hiba volt, nem whql minőségű vga driver miatt volt, ilyen be még nem futottam bele soha :W , whql driverrel tökéletesen megy. :DDD

(#35030) neongorack válasza neongorack (#35028) üzenetére


neongorack
senior tag

Kozben az en problemam is megoldodott a Gigabyte lappal kapcsolatban, a regi CPU val gond nelkul bekapcsol, ergo, win7 reinstall, Bios update es mehet bele az E6500 :)

(#35031) Danonino


Danonino
csendes tag

Sziasztok! Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen. Néhány napja ha bekapcsolom a gépet, pár másodperc után kikapcsol, és csak a második indítással működik. Amikor kikapcsol, csak maga a gép kapcsol ki, a monitor, billentyűzet és a többi gond nélkül, folyamatosan kap energiát, tehát nem az egész áram megy el. Ráadásul ez csak bekapcsolásnál van mindig, utána zavartalanul működik a gép bármilyen használat mellett. Korábban a processzor hűtővel volt probléma, játék közben nagy terhelés során kapcsolt ki hirtelen. Az teljesen le lett cserélve, illetve egy bekapcsolásnál nem melegszik fel annyira, szóval az biztos nem lehet. Esetleg most a tápegységgel lehet valami? Vagy memória gondok?

(#35032) MrDerekas válasza Danonino (#35031) üzenetére


MrDerekas
addikt

Hiányos információ....
Bios frissítés, bios reset cseretáp, egy ram modullal indítás, meg a szokásos. Ha volt esetleg hardverváltozás ami során jelentkezik a hiba, akkor az a hibaforrás. Ha hűtő csere óta van ez a jelenség, akkor meg kell igazítani a procit, illetve ellenőrizni a lábak épségét. Ha tuning is van/volt akkor alapra állítani és próba.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35033) Danonino válasza MrDerekas (#35032) üzenetére


Danonino
csendes tag

Az a baj cseretápom nincsen. Ramból alapból csak egy modul van benne. Hardverváltozás nem volt, és nem a hűtőcsere óta jelentkezik. Semmihez nem lett nyúlva, minden előzmény nélkül, egyik napról a másikra kezdett ebbe bele. A bios frissítést esetleg megpróbálhatom, de szerintem annyival nem úszom meg.

(#35034) MrDerekas válasza Danonino (#35033) üzenetére


MrDerekas
addikt

Nem tudhatod. Frissítsd, aztán meglátjuk.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35035) Danonino


Danonino
csendes tag

Nem segített sajnos. Amint kikapcsolom a gépet, továbbra is 2x kell bekapcsolnom, hogy ne álljon le :/

(#35036) Robokutya


Robokutya
senior tag

skacok melyik proci volt az erőssebb az intel pentium 4 vagy a celleron d már nem emlékszem:)
sajna muszáj vegyok egy ilyen masinát valahogy életre kelteni
Egy pentium 4 3.00ghz proci van benne nekem van egy celleron d 2.6ghz
Illettve gázul van benne összedobálva 2,5 giga memória 3 512 ddr 400 és egy 1 gb ddr 400 nekem van még egy 512 ddr 400 azzal talán kijön belőlle 2 gb ha az alaplap nem kuka.
jelenleg semmit nem kreáll zöld led villágít rajta azt annyi. p4p800-e lap
nekem van egy p4ge-mx es mikro lapom remélhetőleg mükszik
melyik az újjabb típus?
Kurva rég használtam ilyen gépet
Ismerős megkért ha tudom élleszem fel neki:)
Kihívás:) :W

(#35037) MrDerekas válasza Robokutya (#35036) üzenetére


MrDerekas
addikt

Tényleg dobd ki. Pont ugyanilyen vassal kínlódtam. Értelmetlennek bizonyult. A Pentium erősebb a celeronnál, nekem úgy rémlik legalábbis. Amúgy nekem is az volt a bajom, hogy kapott feszt az alaplap, csak nem indult el. Lehet elemcserével kellene kezdened és egyetlen modullal indítani/próbálkozni. Aztán tízből egyszer lehet, hogy elindul. (Nálam ez volt az arány, majd ez csökkent tovább, még egyszercsak nem kapcsolt be végleg.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35038) Ryder62


Ryder62
őstag

Hali,

Adott egy gép amin a Windows a betöltésénél megáll, se kép se hang, de még a Win telepítése sem indul el.
Hol kéne keresni a hibát?

(#35039) MrDerekas válasza Ryder62 (#35038) üzenetére


MrDerekas
addikt

VGA-nál. Az ha rendben akkor ram, merevlemez/ssd, hűtés, táp, stb. Ha hiba. Nem ártana tudni mi is van a gépben és mivel akarsz telepíteni, mert lehet szoftveres hiba is, vagy driver.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35040) Ryder62 válasza MrDerekas (#35039) üzenetére


Ryder62
őstag

VGA az jó. De ha szoftveres a hiba, akkor is újra kéne tudni telepíteni a rendszert - ami egy Windows 10.

És mi a helyzet az alaplappal?

Nem enyém a gép, pontos összetevőket nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#35041) MrDerekas válasza Ryder62 (#35040) üzenetére


MrDerekas
addikt

Újrarakni? Miért jó a vga? Flashről telepítenéd, vagy dvd-ről, usb2 vagy usb3 porton csatlakozol a telepítési adathordozóval? Stb... :F Akkor plíz egy rendes hibaleírást, meg pontos alkatrészlistát ide nekünk. Fekete kakas vérével locsolhatok, akkor sem lesz jobb a helyzet, de ennyi info alapján...

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35042) Robokutya válasza MrDerekas (#35037) üzenetére


Robokutya
senior tag

Egyenlőre csak állapotfelmérést csináltam a srácnál meg hirtelen bepakoltam egy 500wattos tápot amivel próbálkoztam van még egy 300 as tápom azzal is meglesem a dolgot magát a tápot fel se pörgette bekapcsolásnál a dolog.(azt mondta hogy egy áramszünet óta nem tud vele mit kezdeni)
A prockó tetején persze hőpaszta se vot ami kicsit agasztott meg mintha fekete most pornyomok vagy mik voltak a proci szélein de könnyen lejöttek így nem hinném hogy égésből származott volna.
a gombcsere jó ötlet azt el is felejtettem mondani a srácnak hogy szerezzen hozzá:)
jelenleg szét kéne kapnom az egészet mert porcica csabda. azt ahogy mondtad terheléses úton meglesem mit kreáll.
Van hozzá egy ati radeon vga egy usb-s egység meg egy wifi kártya benne.
ugyis szándékában van venni valamit de gondolta tesz egy utolsó pontot a gépe végére:)
Hol tudnék ezekhez a lapokhoz valami leírást ásni? gondolok itt a kábelezésére.

(#35043) Narandil


Narandil
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy tegnap beszereltem az új rx 580-s vga kártyát, s azóta ha komolyabban van terhelve a gép (WoT, Mass Effect Andromeda), akkor a szünetmentes csipog, mintha nem lenne áram. Jól gondolom, hogy ez azért van, mert gyenge hozzá a táp?

Előre is köszönöm!

ASUS Prime X570-P, Ryzen 7 5800x, ASUS TUF 6900xt, 2x 16 gb Crucial Ball. Sport DDR4 3200MHz CL16, WD 1000GB BC, Kingston A400 240GB, Samsung 500GB EVO Basic, Phanteks Enthoo Pro ház, ASUS ROG Strix 1000W, Alpenföhn Brocken 3, ASUS ROG Strix XG32UQ monitor

(#35044) MrDerekas válasza Robokutya (#35042) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt van pár manual ;) Az hogy nem volt hőpaszta.... talán picit jobb, mint amikor kétkomponensű fémragasztóval rögzíti hozzá valaki a hűtőt :) Milyen kábelezésre gondolsz egyébként?

(#35043) Narandil Elképzelhető.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35045) Robokutya válasza MrDerekas (#35044) üzenetére


Robokutya
senior tag

az alaplapra menő reset ledvisszajelzés meg satöbbi hangbemenet miegymás
Én ha összerakok gépet akármennyire is jól megnézem mindíg sikerül úgy összedugnom hogy elsőre vagy nem kapcsol ki vagy valami mást művel:)
Már előrre vacogok a szép új konfigom összerakásától tutti rossz helyre dugok majd ott is valamit:)

(#35046) MrDerekas válasza Robokutya (#35045) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ennyire nem félelmetes ez. :) Általában az alaplapon a pineknél fel van tüntetve. Ha a reset vagy a power fordított polaritással kerül rádugásra, a kutya nem veszi észre. A visszajelző ledeket meg max kétféleképpen lehet csak. Ha világít, akkor jó. Ha nem világít, akkor fordítva. Az usb és audió meg újabban már HB csatival kerül forgalomba a házakon. :D Minap az itx házba barkácsolt matx lapon derült ki, hogy nem villog a hdd led. Már villog, de nem volt annyira mókás a bontás, hogy hozzáférjek.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#35047) Robokutya válasza MrDerekas (#35046) üzenetére


Robokutya
senior tag

:D

(#35048) ottesz


ottesz
aktív tag

Valaki találkozott olyannal, hogy benyom a bekapcsoló gombot a gépházon és olyan 5s után indul el a gép. Vagyis addig mintha be sem nyomtam volna de egyszer csak elindul.És ezt random módon csinálja....

[ Szerkesztve ]

(#35049) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy a pc-ről tv-re ki van rakva egy film, vagy tv adás, a monitoromon meg játszani szeretnék, akkor elég rendesen szaggatnak a játékok. Szinte teljesen lényegtelen, hogy mennyire erőforrás igényes az adott játék, mert egy egyszerű játékkal is meg van ez a probléma. Ha csak a tv-monitor páros megy játék nélkül, akkor a cpu terheltsége 8%-15% között mozog a vga 8% körül. Ha elindítok egy játékot, akkor a cpu 40-50%, a vga 30% terheltségen van (nyilván ez játék függő is). Csak szemléltetni szerettem volna, hogy a rendszer közel sincs leterhelve mégis fenn áll ez a probléma. Mi lehet a hiba forrása?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#35050) xPraetoriaNx


xPraetoriaNx
senior tag

Sziasztok!

Tegnap kora délután úgy döntött a gépem, hogy "félig elromlik", elkezdte újraindítgatni meg kikapcsolni magát, ha játszottam. A gép ezután teljesen behülyült mondhatni, a problémának több verziója is eljött. Volt, hogy már boot alatt, meg BIOS-t nézegetve újraindult, volt hogy olyan szinten kikapcsolt, hogy áramot se kapott a gép (alaplapon a "mindig világító" LED is sötét volt, power gomb nyomkodására nem reagált a gép), és a tápkábel húzgálása / táp ki-be kapcsolgatása se segített.

Ekkor nekiálltam az ilyenkor szokásos "na akkor kezdjük el szétszedni" módszernek, elsőnek a VGA-t szedtem ki, gépet meg átkötöttem a CPU-ba integrált videókártyára, és csodák csodájára, úgy bekapcsolt, illetve utána ment a gép. Kínomban csináltam nVidia driver reinstallt (egy kicsit korábbi verziót raktam vissza, ami előtte hónapokig jól hajtotta a gépet), meg később egy formatc-t is, valamint BIOS-s is downgrade-eltem (pár napja frissítettem, szóval elsőre arra is gyanakodtam), nem segített, szóval a probléma sajna 100%, hogy hardware oldalról van.

A "meghülyülés" mostmár szerencsére megszűnt, és ahogy látom az a "koncenzus", hogy ha bent van a VGA, és terhelés alá kerül, akkor kivágja a gépet. Tegnap este megnéztem egy majdnem 2 órás filmet úgy, hogy bent volt a VGA, tökéletesen végigment, de amint elindítottam (egy annyira nem is gépigényes) játékot, 2 percen belül restartolt a gép. Kiszedtem a VGA-t, alaplai integrálttal minden tökéletesen megy, tegnap este is játszottam egybefüggően 1,5 órát (nullára lehúzott grafikával, majd' kifolyt a szemem, lol), meg ma reggel is egy felet (ugyanazzal a játékkal ráadásul, ami a fentebb említett tesztnél 2 perc után restartoltatta a gépet).
.
Szándékozom felhozni a régi gépem, és átrakni belőle a VGA-t teszt képpen (teljesítményben a nyomába se ér a mostaninak, de áramfogyasztása kb ugyanannyi), szóval "még nem próbáltam ki mindent amit tudtam", de érdeklődnék, szerintetek ez mi lehet? Ha kicsit laikusabb lennék, akkor már visszacsomagoltam volna a VGA-t és holnap mennék garanciáztatni, de valamicskét informatikában jártas (és sok furcsaságot látott) ember lévén sajna én úgy gondolom, hogy benne van a pakliban, hogy vagy az alaplap a ludas ("szarul kezeli az áramot"), vagy a tápegység. Utóbbinál noha az értékek mind jók voltak, (egyedül a +3.3V volt egy kicsit alacsonyabb, 3,264, ami elvileg tűréshatáron belül van), beállítottam BIOS-ban az ASUS Anti-Surge feature-t, ami a következő "önrestart" után boot közben meg is akasztott, és dobott egy ilyen hibaüzenetet (igen, sikerült az utolsó szót félbevágva fotóznom, de "kitalálható" hogy mi van ott). Probléma az, hogy csak a VGA-t tudom tesztelni így külön, mert a régi tápommal nem fog menni a jelenlegi gépem (egyrészt nem is biztos hogy elbírná, másrészt amúgy is csak 6 pines VGA csatlakozó van rajta, a kártyámhoz meg 8-as kell), a régi alaplapommal való tesztelés meg socketbeli ütközésből adódóan hiúsul meg...

There is no war. Only the harvest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.