Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Erwinke


Erwinke
aktív tag

Üdv!
Táp: corsair cx600
Alaplap: Gigabyte B85M-D3H
Ram: Kingston Hyprex plug and play cl9 8GB kit
CPU: I7 4770
GPU: MSI r9 290 gaming 4g
SSD: Crucial 120GB M500

Nincs 1 éve, hogy vettem a gépet. Az vele a gond, hogy randomban kékhalálozik. Eddig csak youtubenál csinálta semmi másnál soha. Bármilyen erős játékot játszottam semmi gond nem volt. Most meg felraktam a Movie makert. Azzal ügyködök és mikor beakarok olvasni több videót akkor megint csak kékhalál.

Grafkártyához annyit, hogy mióta megvettem azóta nem okés vele minden. Először is mikor bekapcsolom a gépet és kirakja a BIOS versiót meg ilyen f2 set up f12 boot menu ilyen részt az totál nagy és ha valamelyikbe bele akarok menni akkor csak elsötétül a kép. Másik meg az volt mikor később kijött a kártyára az új frissités akkor az már nem ment fel. Instalálás közben elsötétedett a kép és hiába vártam vele bármennyit is sosem jött vissza a kép(figyelmeztetett az instal, hogy elsötétedhez a kép meg vibrálhat, de ez nem az volt).

Most kivettem a kártyát és minden okés a géppel. Youtube is movie maker is megy ezerrel és egyszer sem fagy ki. Olvastam olyat, hogy a táp lehet gyenge, lehet benne valami? Kipróbáltam több fajta windowst is (win 7 ultimate, win 8 pro, win 10) Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#29002) Balathruin válasza Erwinke (#29001) üzenetére


Balathruin
veterán

A tápnak simán vinnie kell. Lehet nálad is az energiagazdálkodás problémás és akkor halálozik amikor órajelet vált. A kártya topicjában is kérdezhetsz, hátha tudnak segíteni.

(#29003) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy a gépem játék (mass effect 3) közben újra indul. Eddig semmi baja nem volt, ment minden ahogy kell. A játékban volt egy pont ahol többször is csinálta, nem tudtam tovább jutni, itt le vettem a felbontást és ment tovább minden (nem tudom hogy ez miatt lehetett-e), majd vissza raktam megint és rá 10 percre megint sötét képernyő, majd újraindult. Automatikus újraindítást ki vettem, de akkor is ugyanezt csinálja. Mitől lehet? :///

[ Szerkesztve ]

(#29004) Balathruin válasza Roland93 (#29003) üzenetére


Balathruin
veterán

Miből áll a gép?

Erwinke: Még annyi, hogy nézd meg másik lapban.

(#29005) Roland93 válasza Balathruin (#29004) üzenetére


Roland93
aktív tag

Intel core 2 quad q6600
Asus p5b-vm
GeForce 8800 gt
4gb ram apacer

(#29006) Erwinke válasza Balathruin (#29004) üzenetére


Erwinke
aktív tag

Rendben, köszönöm!

(#29007) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Üdv!

Van egy asus h-97 pro alaplap és a technisat cablestar comboval hangolás indításnál kékhalálozik a rendszer.
Giga alaplappal jó volt,lehet az usb 3.0 kavar be?

(#29008) #85154688 válasza Roland93 (#29005) üzenetére


#85154688
törölt tag

Természetesen pont a tápegység típusát és méretét nem írtad le ami a legfontosabb lenne mert szerintem 90%-hogy a táp miatt indul újra a gép, mert én is ugyan így jártam az előző gépemmel, és tápcsere után a hiba megszűnt.

(#29009) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Mivel aktuális 5-6 év után egy friss win, illetve az SSD-m is felszabadult a notiból, így kapva az alkalmon, gondoltam gyorsan lezavarom a váltást.
Csináltam egy bootolható pendrive-ot win 8-cal a Windows7 USB Tool programmal. Tudtommal nem gond, hogy win8-ról van szó.
Rendszer hdd-t lehúztam, SSD-t fel, boot sorrendet átállítottam, majd restart. Itt jött a meglepetés, hogy a gép elegánsan túl lépett az pendrive-on. Boot sorrendet ellenőriztem, az rendben volt, próbáltam másik USB portot, de ez sem segített.
Mondom nem baj, lehet vmi oknál fogva bezavar a másik két HDD. Lehúztam azokat, is, de az eredmény nem változott, rendületlenül kérte a "proper boot device"-t.
Következő próba az volt, hogy akkor a meglévő rendszert újra elindítom, hiszen nem nyúltam hozzá, és próbálok egy másik boot készítőt. A gondom viszont az, hogy hiába tettem vissza 1-2-3 HDD-t, továbbra is csak "proper boot device" kell neki. Magyarán az elvileg meglévő és változatlan rendszert sem tudom elindítani.

Ötletek, hogy miként tovább?

Gép: Asus P5QPL-AM, C2D E6700, 4 GB RAM, HD7770

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29010) rbalint88 válasza fi:zi'k (#29009) üzenetére


rbalint88
addikt

Tud egyáltalán ez a lap már usb-ről bootolni? Amúgy teljes áramtalanítás 5 percre és eredeti konfigurációval indítás próbáját javaslom.

(#29011) fi:zi'k válasza rbalint88 (#29010) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A removable device (vagy hasonló) a boot menüben gondolom ezt jelenti. :U

Már 2 napja ezzel szórakozok hosszabb-rövidebb ideig. Áramtalanítás, sőt komplett gép szétszedés is volt már, mivel amúgy is aktuális volt egy takarítás. A helyzet változatlan.
Most még az jutott eszembe, hogy számíthat-e bármit, hogy melyik SATA aljzaton melyik HDD volt?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29012) localhost válasza kmisi99 (#28994) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Meg oprendszerből is jobb lenne egy tiszta forrásból származó, a virágbolti változat helyett.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#29013) dvdbackuper válasza localhost (#29012) üzenetére


dvdbackuper
őstag

mi a különbség? most komolyan??

(#29014) moonguru válasza fi:zi'k (#29011) üzenetére


moonguru
őstag

Téves beírást követtem el!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#29015) fi:zi'k válasza moonguru (#29014) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor az mi lenne? Külső HDD? Vagy ODD?
Akkor viszont jöhet ötlet, hogy miről telepítsek? :D

Amúgy ez érdekes, mert pl a most eladott X200-am talán még idősebb is volt, mint ez a lap és ott működött az USB boot. :U

szerk.:
Na, jó vagy. :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29016) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#29011) üzenetére


Mercutio_
félisten

A boot sorrend mellett szokott lenni külön egy hdd priority vagy hasonló menüpont, ott is első helyen kell lennie az usb perifériának.
Ha nincs ilyen menü akkor passz, nem lehet, hogy csak bios frissitést enged usb-ről?

Ja, másik gépben volt próbálva a pen, ott bootol róla?
Ja és ntfs-t van, hogy nem eszi, csak a fat -ra formázott penről bootol.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29017) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#29016) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

HDD priority-t nem láttam, csak a boot device priority van.
Ha csak bios-t engedne USB-ről, akkor miért lenne a boot-nál? Van külön bios frissítős menüpont a biosban.

A pendrive jó, a boot készítő jó (X200-nál használtam, bár végül nem kellett), mindjárt megnézem asszony gépén, hogy most bootol-e.
Kénytelen lesz NTFS-ről bootolni, mivel az img nagyobb mint 4 GB.

Mondjuk azt továbbra sem értem, hogy a régi setuppal miért nem bootol a gép. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29018) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#29017) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Pöccre indul a boot a pendrive-ról.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29019) Mercutio_ válasza fi:zi'k (#29017) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, az NTFS az többek közt az egy file mérete nagyobb mint X GB miatt kell(en) nem?
Márpedig a telepítő boot pen-en sok kis install file van, az, hogy az image amiből készül mekkora lényegtelen, hisz nem az kerül a pen-re.

Eredeti rendszer: bebootolnék egy Windows adott verziójával készült helyreállító CD -ről és ha valamelyik vinyón talál rendszert annak a boot-szektorát helyrerakatnam vele.
W7-nél ezt egy "javítás / parancssor "- ral indítás, majd: bootrec /fixboot parancs begépelése majd ujrainditas (már a hdd-ről) megoldhatja jó esetben.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29020) fi:zi'k válasza Mercutio_ (#29019) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

De a boot készítő magának formázza a pen-t, kb annyi beállítási lehetőséggel, hogy akarod-e vagy sem. Mondjak azt pont nem néztem, hogy a fájlrendszert megtartja-e, mivel eredetileg is NTFS-ben volt.

Amúgy rájöttem, hogy azzal keverem az 4 GB-nál nagyobb méretet, hogy ettől nagyobb pendrive kell és nyilván nem azért mert >4 GB-os fájlok vannak.
Viszont akkor most tölthetem le megint a win-t, meg a boot készítőt, mert ugye azt sem érem el. :D

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29021) Pr3ciSioN válasza fi:zi'k (#29020) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Ha még nem sikerült megoldani , akkor próbáld meg úgy hogy BIOS-ban beállítod a pendrive-ról való boot-olást és mikor bekapcsolod a gépet akkor a boot manager képernyőt hozd be ( asszem F11 de nem biztos ) és ott is válaszd ki hogy pendrive/removable device . Egy próbát megér , remélem érthetően írtam le így másnaposan :D Asrock-nál nálam pl 2 alaplap is csak így működött :U

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#29022) snecy20 válasza kulcsarbence (#28998) üzenetére


snecy20
veterán

"Ez a probléma attól a naptól kezdve él, hogy megkaptuk a gépet és azóta, lassan három éve nem találtunk rá megoldást."

Azér' az kemény hogy három évig meg sem mozdultak a hiba elhárítása ügyében. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29023) fi:zi'k válasza Pr3ciSioN (#29021) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Asszony notiján is hasonló volt, mindjárt megnézem az asztalin van-e egyáltalán ilyen opció.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29024) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#29023) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyert. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29025) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#29024) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

BBS Popup néven futott. Vhogy nem volt egyértelmű a dolog. :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29026) Csabi850302


Csabi850302
csendes tag

Szevasztok. Lenne egy kérdésem. Ma "feltelepítettem" a windowst. Első indításnál: betölt a Windows logó, majd jön egy fekete képernyő és az egér kurzorja látszódik csak. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget.

(#29027) snecy20 válasza Csabi850302 (#29026) üzenetére


snecy20
veterán

Ez egy kicsit sötétben tapogatózós probléma, VGA drivertől kezdve alaplapi driveren át konkrét hardverhiba is lehet, de még maga a Windows is lehet a ludas, ki tudja, lehet csak nem tud felállni az oprendszer rendesen.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29028) Csabi850302


Csabi850302
csendes tag

Ma délután kék halál. Vga driver nem hiszem. Nem rég lett frissítve. Minde felesleges kábelt kihúztam. (Hdmi) Soha nem csinált meg ilyet a gép. A Windows telepítő DVD is ugyan az.

(#29029) snecy20 válasza Csabi850302 (#29028) üzenetére


snecy20
veterán

Egy teljes gépszétszedés és újra összerakás már sok ilyen gondot megoldott, próbáld meg.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29030) Roland93 válasza #85154688 (#29008) üzenetére


Roland93
aktív tag

400w-os. Azt hiszem deep márkájú (szarvas logó van rajta). Szét szettem a gépet olyan szinten koszos volt, vastagon állt rajta a por. Amúgy a játékba egy pályán csinálta azt hogy kikapcsolt, le vettem a felbontást így sikerült tovább jutni. Majd vissza raktam megint és egyszer sem kapcsolt ki. Lehet hogy azon a ponton sok mindent kellett betöltenie egyszerre? És ezért túl melegedett? A proci olyankor 80 fok körül volt.

(#29031) Balathruin válasza Roland93 (#29030) üzenetére


Balathruin
veterán

A Deer tápot nagy lendülettel dobhatod a kukába. :K Jobban jársz, hidd el. Takarítást meg nem kéne elhanyagolni. :U Na meg a 80°C nem a normális kategória egy C2Q procinál, max akkor ha ki akarod nyírni minél hamarabb.

(#29032) #85154688 válasza Roland93 (#29030) üzenetére


#85154688
törölt tag

Jaja....Traktorban jó a szarvasos márka, de tápegységeben......Hááááát...... :DDD

(#29033) Roland93


Roland93
aktív tag

Jolvan.... :D
Most az lenne a problémám, hogy nincsen kép. Ki tisztítottam. Semmit nem vettem ki a gépből. Össze dugtam és nincs kép. A monitoron a LED sárgán világít és ennyi. Szerintetek ?? :W :W

(#29034) piadex2


piadex2
senior tag

sziasztok!

Van egy core2duo-s gépem. 2GB ram, win7 (legális).
A gép azt csinálja, hogy boot után fagyogat, szaggat. ha eltelik 5-10 perc, akkor utána már jó. de addig rémálom.
mi lehet. avira van fent. a gép nem töredezett. gyanús program csak az update.exe van.
sürgős.
ötletek?

kösz előre is a segítséget.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#29035) Zsivaagoo válasza piadex2 (#29034) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

update.exe-t kinyírni, ramot 4 GB-ra növelni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29036) kulcsarbence válasza snecy20 (#29022) üzenetére


kulcsarbence
tag

Itt se mozdul meg senki :)

(#29037) piadex2 válasza Zsivaagoo (#29035) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

kösz, de hogyan. hiába kérem jobb klikkel, hogy nyissa meg a tartalmazó mappát, semmit sem csinál.
ötlet esetleg?
kösz előre is.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#29038) Zsivaagoo válasza piadex2 (#29037) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Hiren's Boot CD-t letölteni, boot-olhatóként kiírni CD-re, aztán CD-Boot és lehet mini-Windows indítani. Onnét ki tudod nyírni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29039) piadex2 válasza Zsivaagoo (#29038) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

kösz a tippet, de egyelőre azt sem tudom, hogy hol van ez a file. illetve, nem win7 file-e, ami az update-et csinálja.

viszont felfigyeltem még valamire:
a swap file 1GB-os. alapjáraton. szerintem ez sok.

hogyan lehet elkapni a fogyasztót?

kösz előre is:

piadex2

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#29040) Zsivaagoo válasza piadex2 (#29039) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

"a swap file 1GB-os. alapjáraton. szerintem ez sok." --- Sok, a nagy redves Lópikulát sok. Nekem 8GB ram van a gépemben és a virtuális memória fájl (swap file) 8 GB.

Ne haragudj, nem fogok fórumon számítástechnikai és hibaelhárítási tanfolyamot tartani.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29041) fi:zi'k válasza piadex2 (#29034) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Mi történt a 3. gigával?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29042) piadex2 válasza Zsivaagoo (#29040) üzenetére


piadex2
senior tag

hello!

kösz a kedvességet... azt hiszem félre értés volt:
szóval 3GB van beállítva, de -szerintem - az nem normális, hogy ebből egyet folyamatosan eszik. vagy csak az XP-hez vagyok szokva és a 512MB ramhoz?

kösz.

p.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#29043) Zsivaagoo válasza piadex2 (#29042) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Win7 1 giga ramot megeszik kb. alapból.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#29044) Mourgul


Mourgul
csendes tag

Sziasztok!

Corsair CX 500 -as táppal rendelkező
Gigabyte GA-970A-UD3
8GB DDR3
Asus HD 6870
Phenom x4 965

gép kikapcsol, hibaüzenet nincs.

Főleg nagyobb megterhelésre, de volt már hogy bekapcsolás után Total Commanderre kattintásra is. [Youtube HD, játékok azonnal előidézik, főképernyő érkeztével...]

Aqua szervíz videokari melegedést állapított meg, mást nem találtak.

Videokarit kicserélve a hiba nem szűnt meg. (Ati 6850-el teszteltük).

Tápra gyanakszunk hogy kevés, esetleg valakinek valami ötlet, teszt javaslat csere alkatrész hiányában?

Köszi

(#29045) Pr3ciSioN válasza Mourgul (#29044) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Proci újrapasztázás? De megpróbálhatod másik táppal is .

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#29046) Mourgul válasza Pr3ciSioN (#29045) üzenetére


Mourgul
csendes tag

Az újrapasztázás megvolt, de nem javított a helyzeten. Teljesen kitakarították a gépet a szervízben is, előtte én is, de a hiba fennáll még mindig.

(#29047) Pr3ciSioN válasza Mourgul (#29046) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Vinyó(k) mennyire van(nak) elhasználódva? ha van esetleg egy másik gép is akkor egyesével átpakolgatni mindent és megnézni úgy.

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

(#29048) Fecus11


Fecus11
tag

SZIASZTOK.TUDNÁTOK ABBAN SEGITENI HOGY MIÉRT NEMTUDOK BELÉPNI A BIOS-OMBA.SZERINTEM KILETT KAPCSOLVA MINT AZ IRODAI GÉPEKNÉL.HOGY TUDNÁM VISSZAHOZNI HOGY BELÉPHESSEK?

(#29049) RollingPotat válasza Fecus11 (#29048) üzenetére


RollingPotat
csendes tag

Be van kapcsolva a Caps-Lock? :U

Az "o" betű meg lemaradt a nickemről. Falánk jószág ez a PH fórum.

(#29050) Pr3ciSioN válasza RollingPotat (#29049) üzenetére


Pr3ciSioN
aktív tag

Attól még a BIOS-nak be kéne jönni :U :DDD

\HTC ONE M8 ----> Más nem is kell\ A Reszkessetek Betörők a gyerekek Die Hardja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.