Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) donmackó


donmackó
őstag

Üdv!

Van egy HP DC7600 sff gépem, amihez van egy ilyen videó karim. A gpu-t egy ilyen riser kábellel kötöttem be. A probléma a következő: A kártya nem működik megfelelően, "az nvidia driverhez nem csatlakozik megjelenítő gpu" (vagy ilyesmit ír ki). Az eszköz kezelő ezt írja: A számítógép beégetett kódja nem tartalmaz elegendő információt az eszköz konfigurálásához és használatához. Az eszköz használatához keresse meg a számítógép gyártóját, és szerezzen be egy frissített beégetett kódot vagy BIOS-t. (Kód: 35). Esetlegesen lényeges adatok:

Alaplap: HP dc7600 sff
Gpu: gigabyte gtx 460 v2 rev3
Cpu: intel d 945 3,4GHz
Ram: 4Gb
500 Watt táp
2x1 Tb HDD
Oprendszer: Win 7 ultimate 32bit

Hol lehet a probléma? Bekötöttem a risernek is a tápot, a kártyának is.

Release the cable hounds!

(#25002) berzebub válasza donmackó (#25001) üzenetére


berzebub
aktív tag

Üdv!Nézd meg a BIOS verzióját, itt a legfrissebb,bár sanszos,h nem fog működni mert a Bios 2009es a kártya meg 2010es. Az ilyen irodai gépeket nem ilyen kártyákra szabták.

[ Szerkesztve ]

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25003) donmackó válasza berzebub (#25002) üzenetére


donmackó
őstag

Ez a bios verzió van fenn.
A vga totyikban meg a riser kábelre gyanakszanak. Ki érti ezt?

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#25004) berzebub válasza donmackó (#25003) üzenetére


berzebub
aktív tag

Mondjuk ha nem kap elég kraftot a kártya akkor lehet a hiba oka,egy próbát megér

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25005) donmackó válasza berzebub (#25004) üzenetére


donmackó
őstag

Elvileg elégnek kellene lennie a tápnak. Próbáltam külön tápról is.

Release the cable hounds!

(#25006) idegen lény


idegen lény
őstag

Szerintetek miért nyit meg mindig egy "http://letssearch.com/" oldalt is a laptopom, ha elindítok egy keresést Google-lal? Ezenkívül szavakat vagy szórészeket is kiemel más színnel, és alá is húz vastag vagy kettős vonallal, és ha rátolom a kurzort, akkor megjelenik egy buborék "Find it at Localpages.com - Click here" szöveggel? A Ti gépeiteken is van ilyen jelenség, vagy ez valami vírus vagy követő? Mivel tudnék megszabadulni ezektől? Essential nem talált vírust.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#25007) berzebub válasza donmackó (#25005) üzenetére


berzebub
aktív tag

Alaplapi chipset driverekkel lehet még bibi akkor,ha a kábel,táp stimmel.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25008) berzebub válasza idegen lény (#25006) üzenetére


berzebub
aktív tag

Essentialtól ne várj csodát,akkor már Avast vagy Avg.De ez inkább valami maleware,arra meg Spybot.

Heghlu'meH QaQ jajvam

(#25009) iTzTiGeR


iTzTiGeR
tag

Üdv!

Adott ez a konfig:
-Gigabyte 400W táp(ez volt a legrégebben cserélve a gépben, pontosan nem tudom hány éves)
-Asrock FM2A55M-DSG
-AMD Athlon X4 750K
-Asus HD7850 Direct CU II
-2x4Gb DDR3 Kingston HyperX 1600Mhz
-Samsung 120Gb SSD (ezen van az OS)

A helyzet a következő: elmentem itthonról, a gépet bekapcsolva hagytam. Mire hazajöttem se kép, se hang, de ment a gép. Kikapcsolni gombbal se tudtam, ezért tápot kapcsoltam le. Bekaplcsoláskor se a tv se monitor nem észlel jelet. Mindent lehúztam róla ami nem kell.
Így megnézve ahogy megy, tápot biztos cserélnem kell, mintha nem egyenletesen pörögne ventije. Időnként furcsa hangot ad és akkor mintha belassulna. Másik tápom nincs itthon, valami ötlet ezen kívül?
Előre is köszi!

(#25010) simirizsa


simirizsa
csendes tag

Sziasztok tegnap vettem újonnan egy konfigot, miután összeraktam elindult a gép de nincs kép.
régi videó kártyámat bele tettem ugyan ezt csinálja másik rammal is ugyan ezt csinálja.
Valakinek valami ötlet ? :-/
Konfig:
Ház AKYGA AKY002BR
Táp Thermaltake 630W Germany Series Berlin (W0393RE)
Alaplap ASRock 970 Extreme-3 R2.0 (AM3+)
CPU AM3+ AMD FX Series 8320 X8 BOX
SAPPHIRE R9 280 3GB GDDR5 OC with Boost (11230-00-20G)
Kingston DDR-3 8GB /1600 HyperX Blu (KHX1600C10D3B1/8G)
HDD WD 1.5TB 15EARX

(#25011) tornas válasza simirizsa (#25010) üzenetére


tornas
őstag

Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem az egyik régebbi konfigom az egyik 17-es TFT monitorral mindig indítási nehézségeket produkált (a tápnak semmi baja). Aztán végső megoldásként egy másik típusú 17-es TFT monitort kötöttem rá és egy csapásra megszűntek a gondok.

Pedig mind a két monitor és a gép is teljesen hibátlan, az biztos... :F

És a CPU kiegészítő tápcsatija (4 / 8 pin) valamint a VGA-é is (6 / 6+2 pin) be van dugva?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25012) simirizsa válasza tornas (#25011) üzenetére


simirizsa
csendes tag

Tv-re is meg próbáltam rá kötni dvi-vel és hdmi-vel is de ugyan azt reprodukálja.
A videó kari is meg kapta a 2x 6 pines csatit meg az alaplapi 8 pines csati is be lett kötve, ezért nincs fogalmam sem hogy mi lehet a probléma :-/

(#25013) aurora2


aurora2
csendes tag

Sziasztok,

Nekem olyan problémám lenne, hogy játék közben egyszer csak váratlanul kikapcsolt a gépem és azóta hiába nyomom a bekapcsoló gombot, nem kapcsol be. Áram van, a monitor, hangfal is világít, hogy működőképés, csak a gép nem kapcsol be. Kihúztam majd vissza a kábeleket hátha meglazult valami, de semmi változás.
Gyanítom valami hardver mondott csődöt, de azért gondoltam rákérdezem itt, hogy hátha van valami ötletetek... Jó lenne, ha nem kéne szerelőhöz vinnem.

Esetleg valami, amit házilag megpróbálhatok, hogy elinduljon?

(#25014) aurora2 válasza aurora2 (#25013) üzenetére


aurora2
csendes tag

Azóta észrevettem egy dolgot, ami talán segíthet: Mikor az elosztót (amibe maga a gép, monitor, stb van csatlakoztatva) bekapcsolom és egyből utána a gép bekapcsológombját megnyomom a ventillátor a gépben felpörög egy fél másodpercre, majd semmi sem történik ezen kívül.

(#25015) CoolMan válasza aurora2 (#25013) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Másik táppal nézd meg. (kérj kölcsön)

(#25016) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Sziasztok!
Remélem tudtok segíteni. Van egy HP notim (15-n001sh) ami az elmúlt pár napban nagyon furcsán viselkedik.
Nevezetesen nem működnek a böngészők rajta (Firefox és IE) és a rajta lévő Norton 21 se képes futtatni vírusellenőrzést. A Defendert se tudtam beindítani.
A problémák akkor jelentek meg, mikor édesanyám megnézte EZT az oldalt. Ekkor, elmondása szerint, előjött egy piros ablak angol szöveggel - gondolom a Norton figyelmeztette - melyet ő figyelmen kívül hagyott. Az oldalt megnéztem egy másik gépen is, de annak nem lett semmi baja.

Ami szerintem furcsa az az, hogy a gép el tudja mégis érni a netet. Az otthoni hálózaton fent van és frissítéseket is tud keresni. Csak a böngészők nem töltenek be semmit... A gépen Windows 8.1 Update van.

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#25017) ron8


ron8
senior tag

Sziasztok!
Ujitottam a gépem,azonban az összerakásnál adodott egy kis gond. Atx- et csatlakoztattam,a 24 pinest és a kisebbet is. Cpu-t az alaplaphoz. Ddr memoriát és a vga-t behelyeztem,vga-hoz kötöttem egy tápkábelt. F-panelba ugy raktam mindent ahogy le van irva.satákat dvd-t usb csatlakoztattam. Ezek után nem kap áramot a gép,nem indul. Elronthattam valamit?

(#25018) silver87


silver87
tag

Sziasztok!

Munkahelyemen van egy HP PRO 3400

Specifikáció

A gépbe lett véve külön egy Gigabyte gtx 640 vga és ha beleteszem a vga-t akkor akkor a bios-ig se jut el a gép, ha kiveszem akkor betölt a windows. Nincs külön tápcsatlakozója a vga-nak. Valamint a biosban sincs erre vonatkozó beállítás. Csippanni nem csippani, error üzenet nincs. Bejön a hp boot ablaka, ahol esc-et nyomva a bios jönne be, de ha bent van az új vga akkor nem reagál az esc-re de nincs befagyva sem mert a ctrl+alt+del-re reagál, vga nélkül van bios is és rendszer is. Ötlet?

(#25019) ron8 válasza ron8 (#25017) üzenetére


ron8
senior tag

Megoldodott

(#25020) Becks1987011


Becks1987011
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy 2 játéknál is elkezdett vibrálni a kép a menüben is, de volt hogy játék közben is vibrált a kép, de viszont van olyan játék ahol nem csinálja ezt a jelenséget, meghalt volna a videókártyám?(Gigabyte R9 270X OC)
válaszokat előre is köszönöm!
Üdv

(#25021) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

Sziasztok.
Elég régóta hallok egy halk, sistergő hangot a gépemből, olyan mintha valami dolgozna, de a cpu és a gpu is 0% terhelés alatt van, mikor ez a sistergés hallatszik, néha-néha az egérmutató is beakad pár mp-re. De csak akkor, ha vezeték nélküli egeret használok, vezetékessel semmi porbléma, ez mitől lehet?

Samsung Galaxy S23

(#25022) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok!:)
Ismételten írok már nem tudom hányadszorra van valami problémám ami számomra hihetetlen:D az

Van egy gépecském adott ebbe két 7950 beépítése teszteltem őket ismerősöm gépébe mert a corsair vs 350 táp nem indította el na most gondoltam egyhez kevés a power mit csináljon kettővel vettem bele egy tx 650-et
bekötöm pörög minden no bios csippanás no nothing.
kiveszem őket egyenként teszt mivel három van elfekvőbe mindegyikkel megnéztem semmi.
ugyan az a produkció mint a vs 350el pörög minden csak se kép se hang .
Kiveszem őket bedobok egy hd 6850-et pöcc-röff kiveszem gts 250 pöcc-röff .
És most ott vagyok hogy mijazisten van kevés a tx 650 ?:O
Haver tőlem vásárolt xfx 550-e meg 20 percig azért csak birta a kettőt battlefield-be:S
Vagy a pci-e nem add powert?
Ez amúgy egy giga z77x-d3h lap .
Bárminemű segítséget szívesen veszek!
További szép estét. :R

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#25023) StarKiller89 válasza StarKiller89 (#25021) üzenetére


StarKiller89
senior tag

Valami ötlet?

Samsung Galaxy S23

(#25025) mouzrr


mouzrr
őstag

Üdv. Itt feltehetek fagyással kapcsolatos kérdést, vagy van jobb topik? Ha van, ajánlanátok? Köszi.

(#25024) laci 80

Ugyan ez a gondom, legalábbis hasonló, de nem csak torrentezés közben, hanem főleg feltöltéskor (bármikor, speedtest,dropbox,drive, file feltöltés pl. data.hu-ra), vagy random játékok közben.
2 éve küzdök ezzel, van amikor hetekig semmi gond, van amikor 5 percenként lefagy és csak a reset oldja meg. Azóta vettem új HDD-t, új sata kábeleket.

Asus p5kc lap, q6600 proci, hd 6770 és 4 gb ram :)

[ Szerkesztve ]

(#25026) SigmaW válasza mouzrr (#25025) üzenetére


SigmaW
tag

Sziasztok, a gépem játék közben, esetleg HD videók közben, vagy csak úgy randomra, lefagy, újraindul, hang is befagy, van hogy nekem kell újra indítani, szoftveres gond nem lehet, volt újra húzva win, de nem javult.. Emellett sokszor, csak úgy belassul, randomra, 30-40 mp múlva helyreáll.. help! (én tápra gyanakszom, crash után kernel-power 41-es hiba van eseménynaplóban)

Paraméterek:
AsRock 970 Extreme4
Phenom 2 X4 955BE
CSX CEC 4GB 1800Mhz
Zotac GTS450 A.M.P.
M-tech 450W táp

üdv

Rendszergizda :)

(#25027) tornas válasza SigmaW (#25026) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Szerezz egy kölcsöntápot, mert ezek az M-tech tápok hírhedten rossz minőségűek! És elképzelhető, hogy amiatt van a gondod is.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#25028) mouzrr


mouzrr
őstag

Földelésen kívül mi okozhatja azt, hogy ráz a gép hátulja? Például ha hozzáérintem a dsub csatit, vagy usb-t, esetleg hozzáérek. Ettől lehet az a gondom hogy random befagy a gép, és 2 hőleadó nagyon forró állandóan a gépben? Alapjáraton is. A CPU körüli réz dolgokra gondoltam. Itt egy kép hogy melyekre:
asus p5kc

(#25029) CoolMan válasza SigmaW (#25026) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, a tápcsere erősen javasolt.

(#25030) #10726912 válasza mouzrr (#25028) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki az alaplapot, s nézd meg, nem e testel valahol(elvileg kéne lennie szigetelő alátétnek). A fent említett hibát akkor okozhatja, ha az alaplap is kap belőle. Okozhatja maga a tápegység is ugyanezt. Sőt, a tápegység sok mindent okozhat. Próbálj másik tápegységet. Illetve terheld meg a gépedet tesztprogramokkal.
Mivel feltöltéssel van gondod, (a játék, meg egyéb dolog gondolom megy probléma mentesen), ezért javaslom egy új LAN kártya beszerzését az integrált helyett (ha tudsz, kérj kölcsön egyet, ami biztosan jó, ha nem integrált, akkor is).
Első nekifutásra ennyi.
(#25022) kissz84: Próbálj BIOS-t frissíteni. Tápegységdet pedig vidd el oda, ahol a VG-kat próbáltad, s a Te tápegységeddel is teszteld meg a másik gépben a VGA-kat. (ha ott jók a VG-k a tápegységeddel, akkor nincs baj ezekkel, marad az alaplap)

[ Szerkesztve ]

(#25031) mouzrr válasza #10726912 (#25030) üzenetére


mouzrr
őstag

Másik táppal is ugyan ezt csinálta, ezért vettem xfx-et, de ezzel is ugyan olyan. Tesztprogramokkal nem fagyott le, bár mondom random, volt olyan, hogy speedtest upload test elején lefagyott, vagy amikor data.hu-ra töltöttem volna fel valamit, egyből.

(#25032) MasterDeeJay

Összeraktam gyorsba egy 775-xeonos gépet de úgy nézem hogy ki is nyírtam.
Xeon 5430, Biostar TP43E3 XE, 2x1gb ram, 250w fsp, 1mb ali pci vga, 200gb samu
Tehát azt történt hogy összeraktam és használtam egy darabig de win8 kicsit hülyén nézett ki 2 színnel 640x480-ba ezért beleraktam egy 6950-est csak 2D-re viszont a teszttápom 250w-os FSP ami nyilván kevés és windows üdvözlő képernyő után fekete kép fogadott. (illetve nem kötöttem be a pcie melletti molex csatit a lapon ha az jelent valamit.)
Visszaraktam az 1mb-os fos kártyát és azzal már nem indul. Próbáltam másik táppal de semmi. Ventik felpörögnek majd pár másodperc után leáll és ismét pörög a venti a végtelenségig. Kivettem procit ramot mindent és meg se csippan a lap egyedül a ventit kapcsolja be meg a visszajelző ledeket. A ledek ugyan jelzik hogy jó a ram és a videókártya ha belerakom, illetve a fázisvisszajelző ledek is jók tehát valami él. Cmos reset és elemkivétel megvolt. (elemtartót is rövidre zártam)
A 6950-est külön kipróbáltam másik gépben annak szerencsére semmi baja.
Procit megnéztem, az is illeszkedik rendesen, átalakító sem mozdult el. Feszek multiméterrel mérve jók, ha berakom a 6950-est akkor nem jelzi hogy nincs rajta táp (nem világít a power hiány ledje) tehát pcie-nek nem ad áramot.
Hogyan tovább? FSP táp kinyírta a lapot?
A lapon nem látszik semmi égés, se szag se semmi.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25033) #10726912 válasza mouzrr (#25031) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor marad még a BIOS ellenőrzés, frissítés, és a másik háló kártya kipróbálása.
MasterDeeJay: Könnyen lehet, hogy az alaplap megadta magát. Az történhetett, hogy a tápegységet túlterhelted, emiatt lecsökkent minden feszültség. Alacsony feszültség tud produkálni érdekes dolgokat. Az is lehet, hogy a túlterhelés miatt a tápegység zárlatos lett. S az rántotta magával az alaplapot.
Most az alaplap úgy viselkedik, mint amelyik nem tudja felismerni a cpu-t. Ez adódhat abból, hogy rossz a cpu, illetve abból is, hogy az alaplap hibásodott meg úgy, hogy nem tudja lekezelni a cpu-. Próbáld ki a cpu-t másik alaplapon, vagy másik cpu-t próbálj ebbe az alaplapba beletenni. Hátha csak a CPU szált el. Ha az jó, akkor meg kereshetsz a PH-n másik lapot.

[ Szerkesztve ]

(#25034) mouzrr válasza #10726912 (#25033) üzenetére


mouzrr
őstag

Ezeket hogy tudom elvégezni?asus p5kc lap.

(#25035) #10726912 válasza mouzrr (#25034) üzenetére


#10726912
törölt tag

Milyen BIOS van az alaplapon? A legfrissebb? Másik PCI-os LAN kártyát veszel, vagy kérsz kölcsön, bele teszed, integráltat letiltod, próba.

[ Szerkesztve ]

(#25036) mouzrr válasza #10726912 (#25035) üzenetére


mouzrr
őstag

Nem hiszem hogy a legfrissebb, en nem frissitettem meg.

(#25037) #10726912 válasza mouzrr (#25036) üzenetére


#10726912
törölt tag

-Akkor nézz utána, lehet, hogy segít, ha frissíted. A LAN kártyával már volt hasonló jellegű bajom, csak az a gépem nem lefagyott feltöltéskor, hanem ledobott a netről. Azt mutatta, hogy csatlakozva vagyok, de nem volt. S random csinálta. Próbálkozhatsz azzal is.

(#25038) mouzrr válasza #10726912 (#25037) üzenetére


mouzrr
őstag

Koszi a tippeket, utana jarok

(#25039) MasterDeeJay válasza #10726912 (#25033) üzenetére

Köszi!

A procit ki tudom próbálni másik lapban, a lapot is talán másik procival. Gáz lenne ha a lap menne tönkre mert többet ér mint a proci és itthon alig van 775 ddr3-as lap ami nem hulladék chipsetes.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25040) #10726912 válasza MasterDeeJay (#25039) üzenetére


#10726912
törölt tag

Remélem, hogy szerencsésen alakul. Hali!

(#25041) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Adott ez a konfig: MSI R5770-PMD1G PCIE GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL9 KIT INTEL Core i5-750 2.66Ghz 1156 GIGABYTE GA-P55-UD3 ; BENQ 24" FULL HD + AG NEOVO 17"
A kérdésem az, hogy Adobe Flash Player-vel, vagy monduk JW Player-vel akár az indavideon, akár a youtuben, vagy a vimeon, vagy streamet nézve bárhol akad a kép. Nem túlzottan, csak éppen, hogy zavaróan.

A kérdésem az, hogy mivel tudnám diagnosztizálni, hogy mi a hiba?

Chrome, Mozilla, IE, mindegyikkel rossz.
Kérlek, segítsetek! :)
Köszönöm:

(#25042) #10726912 válasza zsambek (#25041) üzenetére


#10726912
törölt tag

próbálkozz 12.0-ás flash playerrel. az új nem a legstabilabb.

(#25043) zsambek válasza #10726912 (#25042) üzenetére


zsambek
aktív tag

Szia!

Már pár éve ilyen, és akkor még szerintem 12 volt. Valami más ötleted nincs esetleg?

Köszönöm:

(#25044) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!
Van egy frissen telepített legális Win7-em és néha magától megáll a zenelejátszás egy pillanatra, majd folytatódik.
Előző Win7-en is már jelentkezett, azóta újratelepítés után nem volt gond egy ideig, majd 2 napra rá rákezdte ismét. Hangkártya driverből régebbi-újabb is volt fent (VIA VT2021/Giga 970A-UD3 1.2), gyorsítótár törlés, ilyenek mind megvoltak. Spotifyon nem jelentkezik netről streamelve a zenét a probléma, tehát valószínűleg a gépemen van valami gebasz. Játékok közben sem akad meg a lejátszás.
Lehet, hogy rosszalkodik a régi merevlemezem? (Kettő van, egy régi, amin a Windows van meg a zenék is, ez egy 320-as ami 5-6 éves már és biza a Windows telepítés után szenvedett vele, fájlokat helyezett át a Win, stb. de HDSentinel 100%osnak látja...)
Neten vannak erről a hibáról jelentések, de jópár a Winamp és VLC telepítésével végződik. Azt meg nem szeretném.
Hogy lehetne megszüntetni a problémám, illetve honnan lehetne rájönni, hogy mi a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#25045) MasterDeeJay válasza #10726912 (#25040) üzenetére

Proci jó, lap döglött. :W
Keresek valami zsenit aki fel tudja támasztani, az FSP tápot meg kidobom a francba. :((

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#25046) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok!

Adott ezen alkatrészekből összeállított gép:
Asrock B85M alaplap
Intel Pentium G3220 processzor
Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz memória
Gigabyte 7770 1GB VGA
FSP 460W tápegység

Gépet bekapcsolom, ventik felpörögnek, de se csippanás nincs, se kép a monitoron (se az alaplapi, se a dedikált VGA nem megy). Kivettem a VGA kártyát is, lehúztam a perifériákat, úgy is ugyanez a helyzet. A dolog akkor változik, ha minkét memóriamodult kiveszem a lapból, olyankor 3 rövid sípolás ismétlődik. Ha akármelyiket visszateszem akármelyik slotba, akkor már fennáll a probléma. Mi mehetett tönkre? Alaplapra gondolok, de biztosra kellene mennem mert még garanciális, webshopból lett rendelve és nem szeretnék jó alkatrészt visszaküldeni.

Köszönettel,
Joci

(#25047) #10726912 válasza zsambek (#25043) üzenetére


#10726912
törölt tag

Minden hardvered jó állapotban van? Bármikor kezded a lejátszást, ugyanúgy viselkedik? Képminőséget próbáltad változtatni? Csak lejátszásnál történik? Tesztprogramokat futtattál már? CPU terhelésen, memória használaton nem lehet semmit észre venni?
Próbálj meg váltani drivert, próbálkozz a BIOS-ban állítani VGA-val kapcsolatos dolgokat, lassan és szisztematikusan cserélgess ki mindent a gépben próba erejéig (főképp a vga és a memória az érdekes), illetve ha van bármiféle automata tuning, akkor azokat lődd ki (turbo boost, spread spectrum, stb). Emellett megpróbálhatsz egy Linux Live rendszer futtatást pendrive-ról, ha ott is csinálja, akkor hardveres a gondod.
Csak találgatás, én kísérleteznék mindennel, amíg ki nem jön a hiba.
Balazs_: Ha nem a HDD-ről játszol le, akkor is csinálja? Próbáld kikerülni az IDE-SATA eszközöket. Egy adatkábel csere mindenképp javasolt. De ugyan ilyen szintű hibákat okozhat rossz memória, gyengülő tápegység, illetve memória vezérlő, ide-sata vezérlő, stb...Tesztelj, cserélgess. Mehet tesztprogram mx terheléssel.
MasterDeeJay: Sajnálom, sok sikert. :((
szjoci: ha nem volt húzva semmi, akkor 90%, hogy alaplap. De persze ez találgatás. Lehet akár CPU-nak is baja, biztosat akkor fogsz tudni, ha elviszed szervizbe állapot felmérésre. Leggyakoribb az alaplap hibásodás. De ismétlem, csak találgatás.

(#25048) Balazs_ válasza #10726912 (#25047) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Memóriát teszteltem memtest86 USBről bootolós változatóval, semmi hibát nem jelzett.
Memóriám 1,65V-on ketyegő gyári tuningos (XMP-profile) HyperX ram. (1600Mhz-CL9); lehetséges lenne, hogy nem bírja a gyári tuningot? De akkor a játékokban miért nincsenek gondok?
Tápom az 1.5 hónapos FSP Raider 550W, szerintem ennek nem kellene a hibának lennie.
Kábelcsere még meglesz a HDDnél, de nem kellene akkor máshol is hibáznia a merevlemeznek? (Bár így belegondolva eléggé lassacska néha a lemez.)

(#25049) #10726912 válasza Balazs_ (#25048) üzenetére


#10726912
törölt tag

Játssz le pendrive-ről zenét. A lassúságot is okozhatja bármi. Akár a gyári tuning is, azt is megpróbálhatod kikapcsolni (ha fárad az alaplap, egyre nehezebben fogja tolerálnia tuningot, száradnak a kondenzátorok az alaplapon, tápegységben, akkor beszélünk "fáradásról" ).
A memóriák melegedése is okozhat gondokat. S ez adódhat a nagyobb sebességből (gyári tuning pl), illetve az érintkezők korrodálásából. Mozgasd meg a ramokat, és minden egyebet is, HDD adatkábelt pl. A szellőztetés hiánya is okozhat gondot. Ha látsz valahol normálisnak mondott 50-60 fokot, akár VGA-nál, akkor gondolj az alaplap hőmérséklet szempontjából nem ellenőrzött alkatrészeire. Vedd le a ház oldalát s használd így, ha gyorsabb, stabilabb lesz illetve probléma mentesebb a géped, akkor ez is lehet ok.
A tápegységed ezek szerint jó, a többivel kísérletezz.

[ Szerkesztve ]

(#25050) Balazs_ válasza #10726912 (#25049) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Az alaplap+proci+memória kombó (970A-UD3|FX-8350) 1 éves, proci szépen bírja tuning nélkül egy TrueSpirit 120-as hűtővel, 60fok fölé nem igen láttam menni, de 55fölé sem mostanság. Videókártya + táp pedig kicsit több mint egy hónapos, videókártyának csak a GPU hőmérsékletét látom, az pedig alacsonyabb mint 60fok mindig.
Memtest86 usb-ről bootolós változatával nézve nincs baj a ramommal.
A gépház oldalát már jóideje nem is használom, lehet kicsit hangosabb a gép, de több levegőt kap.
Windowsos (amin a zene is van) HDD meg 22-26 fokos, pont az előlapi hűtő mögött van.
Kicsit lehet hülye kérdés: a Sata kábel "kopik" ha nincs használva? Van még bontatlanul 2 kábelem amit a 6-7 éves alaplapomhoz kaptam. Nem nyúltam hozzá, még mindig a lezárt csomagolásában van. Használhatom azt, vagy inkább újabbat kellene?Hopp ez esata kábel, akkor mindegy.

Félig off: az miért van, hogy ha a ramokat átdugom a másik kettő helyre, akkor csipog a gép és nem hajlandó elindulni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.