Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) cinkoxid válasza juhiati (#17850) üzenetére


cinkoxid
senior tag

BIOS reset, bios frissítés volt? Lehet elmászott valamit. Bár én alaplaphibára gondolok, de hátha segít rajta.

(#17852) juhiati válasza cinkoxid (#17851) üzenetére


juhiati
tag

Reset volt. Updatenek félek nekilátni nehogy elszálljon menet közben. Már én is arra gyanakodok. Holnap elviszem nagyobb guru ismerősnek csak vele neten nem vagyok kapcsolatban.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#17853) #10726912 válasza freaghill (#17849) üzenetére


#10726912
törölt tag

DOS-ban dolgozó programot tölts le és azzal mentsd ki az adataidat, aztán le kell formázni (reméljük, dos környezetben látja majd az E meghajtód és kezeli is a program).
gyébusz: Csinálj meg minden próbát, amiket írtam, hátha...ha nem, akkor majd vakargatom tovább a fejem.
juhiati: Ellenőrizd le a memóriákat: egyesével hagyd a gépben, minden slotban teszteld. Ha nem vezet eredményre, akkor DOS alapon dolgozó Memtest86-al is ellenőrizd le.
Daniel Alves: Ha nem tudsz bele mászni a BIOS-ba, akkor szerezz csere alkatrészeket és próba. Ha az előző h.sz-emben leírtak cseréje nem oldja meg (tehát nem jut el a BIOS-ig sem) akkor alaplap és/vagy CPU hiba van.
juhiati: BIOS frissítést csak akkor, ha már stabil a gép!!!
Valószínűleg hardver hiba van (akár kontakt hiba is lehet), a fenti problémákat nem oldja meg a BIOS frissítés, mivel előtte hibátlanul üzemelt a géped...nézz át mindent tüzetesen, a tápegység PIN-jeit is, nincs e megégve valamelyik tüske, de jó lenne, ha tudnál másik tápegységet is szerezni (mindezt a memória ellenőrzés mellett).

[ Szerkesztve ]

(#17854) juhiati válasza juhiati (#17852) üzenetére


juhiati
tag

Na merészségemnek +1 pont le mertem flesselni a bios-t. 1.0ról ugrottunk 1.5re. Ha bootolnám a kopasz windowst azt írja vegyem ki a lemezt. Megpróbálom újra rángetni. Próba cseresznye. Az éjszaka előttem áll.

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#17855) cinkoxid válasza juhiati (#17854) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Bootsorrendet állítsd át.

(#17856) freaghill válasza #10726912 (#17853) üzenetére


freaghill
őstag

Köszönöm szépen a választ!

(#17857) ThinkAgain válasza #10726912 (#17853) üzenetére


ThinkAgain
tag

Óraelem cserélve -> negatív :(
Kábeleket biztos, ami biztos ellenőriztem/cseréltem -> negatív

Következik a RAM.

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17858) csabi94 válasza #10726912 (#17845) üzenetére


csabi94
őstag

Köszi a választ, xp van a gépen, szoftverileg nincs túlzottan karbantartva, talán azért lassú.

(#17859) vavver


vavver
csendes tag

Sziasztok!

Van egy GA-P55-UD3L alaplapom, benne 2x2GB APACER 1600MHz CL9 1,65V RAMom. Ezek mellé vettem egy 4GB-os KINGSTON HyperX 1600MHz CL9 1,65V egy modulból álló RAM-ot, amit be is tettem a két APACER közé. A rendszer majdnem teljes bootolás után kékhalállal újraindult, majd egyáltalán be sem töltött semmi, még a post screen se jelent meg. Ezután kivettem a KINGSTON-t és minden visszaállt a régi kerékvágásba. A proci egy core i5-760-as.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor mi a teendő? Lehet, hogy ez a két memóriatípus nem szereti egymást?

Előre is köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#17860) #10726912 válasza vavver (#17859) üzenetére


#10726912
törölt tag

Variálj, hátha elfogadja...tedd előre a kingstont, mögé a két apacert, vagy előre a két apacert, uána a kingstont, de nézd meg a kingstont egyedül is.

(#17861) RVR400 válasza #10726912 (#17860) üzenetére


RVR400
veterán

A lap leírásában sehol sem szerepel, hogy 3 db modullal menne. Ha 1 db van, akkor az 1-es vagy a 3-as foglalatba kell tenni. Esetleg még aazt meg lehet próbálni, hogy a két egyforma a 2-es és a 4-es foglalatba, az 1 db különbözőt pedig az 1-esbe vagy a 3-asba. Egyébként párban szokás memóriát venni, ha támogatva van a dual channel, szerintem nem fog menni 3-mal rendesen, de egy próbát megér, ahogy írtam.

(#17862) vavver válasza RVR400 (#17861) üzenetére


vavver
csendes tag

Most elindult, egymás mellé ment be a két apacer és harmadiknak a kingston. meg is van mind a 8GB. Visont az AIDA64 memóriaolvasó tesztje elég ingadozó eredményeket mutat, 12000 és 16000MB/s közötti értékeket. Ez lehet baj?

(#17863) Fang válasza #10726912 (#17795) üzenetére


Fang
aktív tag

Üdv Tiger!

Elhoztam a gépet a szervízből, ahol azt mondták, hogy ilyet még nem láttak, hogy 3 winyó egyszerre adja be a kulcsot... (mondom remek hogy én lehettem az első) lényeg a lényeg, elvileg hamarosan meg lesz az új táp is XFX Core Edition 550W. Remélem ezzel már nem lesz baj, az adatok visszanyerésével csak ezután tudok majd kisérletezni, a szervíz szerint ha van egy kis szerencsém menthetőek... nem túl bíztató

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#17864) ThinkAgain válasza #10726912 (#17860) üzenetére


ThinkAgain
tag

Szia Tiger!

Most teszteltem a slot-okat hibátlan RAM-okkal. Sajnos semmi változás. A hiba fennáll.

Nehány napja tisztítottam a Socket-ot. Már akkor is fenn ált a hiba, de nem volt hajlott tű (emlékeim szerint).

Sajnos egyedül a táp cserét nem tudtam megcsinálni, mert nincs HD4870 1GB GDDR5 szintű tápom ezen kívül.

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17865) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok, összeraktam egy gépet (használt cuccokból), másodgépnek, de sajnos bekapcsolás után nem ad képet és 3at sípol.
Gép:
Abit AW8D
7600 GS Silent (szerintem ez rossz)
2x1GB 667mhz
Pentium D 915

7F üzenetnél akad meg az alaplap, viszont nem ennél sípol, ez nemtudom mit jelent, könyvében ezt írja róla:

Switch back to text mode if full screen logo is supported
if errors occur, report errors and wait for the key
if no errors occur or f1 key is pressedto continue: clear epa or customization logo

ötlet? tápot kicseréltem másikra (Seasonic G360) ezzel is ugyanaz a probléma.

(#17866) Metallo


Metallo
csendes tag

Sziasztok ! Van egy Compaq Armada m700 tipusú gépem amin ma telepítettem újra a rendszert , de kb. 1 óra után furcsán kezdett viselkedni , az egér magától ment föl-le , oda-vissza , majd kilépni is csak nagy nehezen bírtam a mozillából utána pedig nem bírtam sem kijelentkezni , sem pedig kikapcsolni a laptop-ot ! Kihúztam de utána már nem kapcsolt be ! A Ledek néha narancssárgán felvillannak de azon kívül mást nem csinál ! Nem tudjátok mi lehet a baja ?

(#17867) rolko


rolko
őstag

Sziasztok!
Lenne egy gép (Giga EP43-UD3L, C2D E5700, 2GB ram, Ati vga, 500GB hdd, Codegen táp stb) előéletéről nem tudok semmit.
A hiba a következő: Win7 kék halálozás miatt került hozzám
Ha beteszem a telepítőt, lemez akár pendrive, kék haláloz a "Windows 7 loadnig files..." után közvetlen. Próbáltam Ubuntut, de már a try ubuntu utáni betöltés után: kernel panic....
Memtest futott több mint 1 órát, de nem talál hibát. Kicseréltem a hdd kábelt, de így azt csinálja. Megkapta a lap a legújabb biost, szintén ugyan az. Mindent szétszedtem, össze, memóriát végigpróbáltam minden memó soltot, ugyan az.

Szerintetek mi lehet a ludas? :F

(#17868) Schatt


Schatt
csendes tag

Sziasztok!
Próbáltam utánaolvasni de semmi, ezért kérnék segítséget.
Használt + új cuccos gépem: os win 7ultimate 64
Új asrock B75 pro3-m
új wd 2tb earx
használt: i5 proci -cooler master csöves hűtő
2x2 gb ram ezek különbözőek de 1333mhz
régebbi ház táp stb. (Nincs játék- nincs külön vga)
A probléma 2-3 hét alatt már 5x random jött elő. Jelenség : használat közben fagyás leáll, ( kernel power 41 hibaüzenet ) próbál újraindulni, a reboot sikertelen ugyanis ha belépek a bios menübe az alaplap nem látja a sata3 (dedikált) porton lévő vinyót.
A gép egy finom gyengéd áramtalanítás után elindul (tehát már megtalálja a boothoz a vinyót).
Gondolom ez azért hosszú távon nem tesz jót a merevlemeznek.
Mi lehet a bibi?
help me!!!
Előre is köszönöm a segítséget!!!

Üdvözlettel: Attila

(#17869) Easyl0ver


Easyl0ver
tag

Ha segítesz és minden ok akkor 2 tábla Milka CSOKIT kapsz :)

Üdv, lenne 1 kis gond. Adott egy Gigabyte Z68P DS3 Mobo illetve egy 660 Ti PE OC GPU. Nos a probléma a következő a gépet magára hagytam beüzemelve mire vissza jöttem a gép kikapcsolt a régi Tápom csak pityegett ( Enermax 720 Infinity) a GPU meghalt gariban kaptam újat. Az újat raknám be erre a fennti PCI E foglalatnál a venti csak kb. 100% -on pörög, de kép nincs. A lentiben viszont üzemel. Megnéztem más kártyával is a hiba ugyan az.

Ötlet? Ha a gond megoldódik egy okos 5let alapján akár postázom is a csokit! :) :) :)
:F :F

[ Szerkesztve ]

"They know what is what, But they don't know what is what, They just strut. What the fuck? "

(#17870) janitor01 válasza Schatt (#17868) üzenetére


janitor01
tag

Itt elég jól leírják mi is ez a hiba.

[link]

Ha átfutod még ezt a fórumot

[link]

Láthatod, hogy túlmelegedéstől is leállhat a rendszer. A fórumban a kolléga a videokártya idle hőmérsékletét csökkentette úgy hogy újra pasztázta a costum hűtőt a kártyán. Neked nincs videokártyád de érdemes lenne neked is rámérned a hőmérsékletre a processzoron (ami ugye használt és a hűtő is az!) Esetlegesen pasztázd újra.

[ Szerkesztve ]

(#17871) janitor01 válasza PainKiller13 (#17865) üzenetére


janitor01
tag

Hát amit leír azt megcsináltad?

Visszaváltottál szöveges módra a logós indulás helyett?

(#17872) Schatt válasza janitor01 (#17870) üzenetére


Schatt
csendes tag

Szia!
Köszönöm a hozzászólásodat!
Természetesen a mfos segédletet elolvastam, de az nem segít (nincs stop hiba illetve nem tom mi ez (de az érték 0) és nincs kikapcs gomb se( az érték 0) marad az áramellátás de hogy kezdjem teszteljem?)
+ a másik infót szerintem figyelmen kívül hagytad ami a lemezzel kapcsolatos tehát olyan mintha eltünne a lapról ez nem tudom hogy kiváltó ok vagy eredménye valaminek.. leálhat/fagyhat a rendszer ha nem megy a vinyó? és újraindulna de nem tud mert az áramtalanításig nem látja a vinyót utána igen.

szerintem pedig no melegedés mert nincs játék tehát a hétköznapi használattól ha melegedne az már amúgy is baj lenne bár azért rámérek valamelyik progival.

Üdvözlettel: Attila

(#17873) pirate29


pirate29
tag

Sziasztok! Lenne egy olyan problémám, hogy bátyámnak van egy Macbook Air 2012-es notebookja és hát sajnos ráborult a sör a billentyűzetére! A gép több nap pihenés után bekapcsolt, még a windows is bejött rajta. A szervizhez leadtuk és sajnos azt mondták, hogy a billentyűzetet cserélni kell. A kérdés az az hogy milyen árban lehetnek az ilyen billentyűzetek? mert a szervizes azt mondta, hogy 80.000Ft. Ha tudtok más megoldást az USB-s billentyűzet rádugása nélkül azt megköszönném! A szervizes valami oxidálásról beszélt, de az egész javítása az 130.000Ft-ba fájna :(

Laci

(#17874) #10726912 válasza vavver (#17862) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv. Kísérletezz még, lehet, hogy nem fog a kétféle ram együtt működni. Teszteld őket memtest86-al, ha instabil a 3 memória, akkor a memtest hibát fog észlelni (elméletileg). De az is jó teszt, ha játszol a gépen, vagy lestresszeled egy programmal.
Fang: Sok sikert, hátha lesz.. :)
RVR400: Reméljük, hogy "megetetnie" az új memóriát a régiek mellett, egyébként igazad van, annyiban viszont "vitatkoznék", hogy Single chanel-ben kéne mennie a különböző ramoknak, szinte mindegy, hogy hol van melyik alapon...(a gyakorlatban pesze nem mindig van így, ilyenkor jön a fejvakarós rész).
Jöhetnél sűrűbben is, mert néha nagyon egyedül érzem magam :)
gyébusz: Pedig jó lenne egy másik tápegységet szerezned, főleg, hogy a vga eléggé kényes és nagyigényű az amperok terén...ha nem találsz más megoldást, akkor vidd el a tápegységet egy szervízbe, hogy teszteljék le.
PainKiller13: Nézd meg ITT, hogy miért sípol 3-at a géped. (ha lesz egy kis időm, én is utána járok).
Metallo: Próbálj meg IDE írni, hátha tudnak megoldást.
rolko:Próbálj szinte mindent kicserélgetni: tápegységet, hdd-t, odd-t, vga-t, minél több a csere alkatrész, annál kevesebb a hiba lehetőség. Minden csere után indítsd el a telepítést, ha kékhalált kapsz, akkor mehet vissza az eredeti hardver és cserélj valami mást. (a codegen máris gyanús).
Schatt: Hibás hardver kavarhatja be a géped. Illetve lehet olyan is, hogy melegedés miatt valahol kontakt hiba lép fel. Próbálj adat kábelt cserélni a HDD-nél, ramokat teszteld egyesével minden slotban, hogy elindul e velük a gép,vagy teszteld memtest86-al, illetve a rendszer HDD-t tedd át másik portra. Ami nem szükséges az oprendszer futtatásához, vedd ki a gépből (ha ismét kékhalált vagy fagyást észlelsz). Minden változtatás után Prime95 vagy más programmal teszteld a gépet. Egyébként amiből van csere alkatrész, azokat tedd a gépbe próbaképp és tesztelj, amennyihez csak van türelmed.
Easyl0ver:
Nem kell csoki, ha össze futunk valahol, majd hálálkodhatsz, ameddig össze nem csúszok a tömény háládtól ;)
Nézd át a bios illetve a alaplap leírását, hogy van e valami, ami ezt okozhatja (ha jól sejtem nincs). Ha a sejtés igaznak bizonyul, akkor lehetséges megoldás: küld vissza az alaplapot, előtte mond el a problémád, ha fel tudod őket hívni.

(#17875) PainKiller13 válasza janitor01 (#17871) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezt hogy lehet megcsinálni? Konkrétan semmiféle kép nincs a monitoron, nem is ad le neki jelet, most megpróbálom másik VGA-val.

(#17876) ThinkAgain válasza #10726912 (#17874) üzenetére


ThinkAgain
tag

Szóval a PSU-rá gyanakszol mostmár...

Okés, beszélek nehány HA-s kollégával ;)

Több mint egy évtizede itt... | Használt felső üzleti kategóriás notebookok számlával, korrekt forrásból, szuper áron | +36 30 554 1098 (iMessage & FaceTime is!)

(#17877) #10726912 válasza ThinkAgain (#17876) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mindez pusztán hiba keresés, a lényege ennek a módszernek, hogy kiszűrd, mi NEM hibás. Így megmarad átlagban az alaplap/CPU kombó....ha már eddig eljutsz, akkor jöhet még apróságból pár dolog, hogy miképp lehet mégis megéleszteni legfőképp az alaplapot...nekem összesen ennyi mindig a tanácsaimnak a logikája.
Szóval a tápegység is annyira gyanúsított, mint a memória pl...amíg nem bizonyosodik be az ártatlansága, addig ő (is) bűnös ;)

(#17878) Muszti001


Muszti001
csendes tag

Hali srácok!

Egy A8N-SLI alaplapos gépről lenne szó.
A hibajelenség az, hogy indítás után a CPU venti lassan pörög, ezt követően (pár másodperc) 5rövidet csippan a speaker és a venti max fordulaton kezd el fújni és se kép, se hang.
Valamilyen passzív Nvidia vga van benne és a déli hídon is passzív Zalman hűtés van.
A vga és a déli híd környékén az egyik kondi púpos volt, ezért a hasonló értékűekből, ami proci és memó közelében helyezkedett el, kicseréltem 10db-820u/6.3V és ugyanaz a hibajelenség maradt.
Úgy emlékszem, amikor csak a procit hagytam bent (se vga, se memó), akkor is ezt a hibakódot csipogta, de holnap még próbálok egyet s mást és leírom a pontos eredményeket.
CMOS reset, másik táppal is próbáltam.
A pontos hibajelenséget youtube videón tudom szemléltetni, az enyém is ugyanezt csinálja.
Valaki találkozott már ilyennel, van rá megoldás?
Még annyit, hogy javításra kaptam, hogy hátha tudok kezdeni valamit a géppel és rengeteg paszta volt a proci és a déli híd bordái alatt, esetleg megfőhetett valamelyik?
Olvasgattam a topikot és láttam olyan kérdést a szakértőktől, hogy a proci melegszik-é bekapcsoláskor és a válaszom igen.
Ezért tényleg nem tudom, mi a fene baja lehet, aki tudna segíteni, az nagyon lekötelezne :R

Üdv: Bálint

[ Szerkesztve ]

Hétköznap 9:00-21:00 között hívható is vagyok a 06709446120 számon

(#17879) RVR400 válasza Muszti001 (#17878) üzenetére


RVR400
veterán

Processzorhibának tűnik. CSinálj egy BIOS-resetet. Ha marad a hiba, akkor procicsere.

(#17880) Muszti001 válasza RVR400 (#17879) üzenetére


Muszti001
csendes tag

Cmos reset már volt, azt hittem írtam, ha nem akkor most megtettem :D
Köszi, pont ilyen nyugtázásra gondoltam, mert holnapra már beterveztem egy másik proci vételét.
Azért, ha mégsem ez volna a hiba és valaki konkrétan találkozott már ilyennel, azt kérném, hogy pötyögje be a megoldást, köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

Hétköznap 9:00-21:00 között hívható is vagyok a 06709446120 számon

(#17881) aelod


aelod
veterán

SZiasztok!

Itt is felteszem a kérdésem.

Vettem egy ssd-t, felraktam rá az op rendszert (win 7 64bit ultimate)
Faján ment minden bootolt mint a villám.
Gép off vinyók rádug. Gép on és olyan lassan bootolt a win 7 logo felhozása után h a régi szar samsungom lekörözni.

Leszedtem a vinyókat és megint minden okés volt.

Ez miért lehet?
Segítsééééég! :)

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#17882) cinkoxid válasza aelod (#17881) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Drivereket felraktad?
Gondolom HDD-n nincsen oprendszer. Próbáld azt, hogy bekötöd őket, majd újraindítod kb 6 alkalommal és utána nézd meg.

(#17883) kissz84


kissz84
tag

Szervusztok !
Ma megjött a procim ami egy i5 3570k és beletettem egy ga-z68xp-ud4 es lapba mindent összekötök .
A gép elindul a mem csippan ok bejön a kép és tíz másodper múlva kikapcsol :S
felcseréltem a memókat lehuztam a satákat ugyan ez másik rammal is fent a lap jobb sarka felé van három pici led kettő zöld a szélén levő narancs színű .
Mi lehet ez?

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17884) kissz84


kissz84
tag

Elnézést félre néztem négy led van és alsó kettő zöld 3. sárgás a szélső negyedik narancs.

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17885) cinkoxid válasza kissz84 (#17884) üzenetére


cinkoxid
senior tag

Tápegység milyen?
BIOS resetet csináltál?
Narancs led azt jelzi, hogy valamelyik feszültségérték közelít a tűréshatár felé. Plmemória nem 1,5V ,hanem 1,65
A zöld pedig a megfelelő feszültséget jelenti.

(#17886) medve74


medve74
csendes tag

Van egy Asrock K7VT4A PRO alaplapom Semprom 2200+ A socketes proci meghalt benne a táp cserélve lett egy nagyobbra bekapccsoláskor elindul de az indításkor 66-os hiba kóddal megáll majd újra indul, semmilyen beviteli eszközt nem ismer fel az alaplap ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#17887) kissz84 válasza cinkoxid (#17885) üzenetére


kissz84
tag

De ez a phase led elvileg. Az amd-s többet fogyasztó gépem viszi szépen .
A ramok 1.5v-osak

Jobb tűzben égni mint húgyban ázni...

(#17888) medve74 válasza Balint133 (#200) üzenetére


medve74
csendes tag

Rendben de ahogy írtam nem enged be a biosba mert semmilyen beviteli eszközt nem enged használni.

(#17889) Schatt válasza #10726912 (#17874) üzenetére


Schatt
csendes tag

Köszönöm a válaszod!
Már próbáltam az adatkábelt( egy régi satával kaptam amit a hibák után cseréltem a laphoz kapott specko sata3 hoz szabott kábelre+ a fordítos moltexes sata helyett is a táp gyári satájára kötöttem a HDD-t)
sajna itt nem látok bibit, A srácnál is előfordult aki összerakta és neki másik (sata2) -n volt,ebből következtetnék arra hogy nem a lap portja okozza.
Memória okozhat ilyet?( persze jogos mert én is láttam már fűben nyuszit :))
végigbogarászom.
Érdemes a táp környékén is vizsgálódni? Hallottál olyanról hogy a vinyó pl. a fesz.ingadozás miatt elment aludni és amíg nincs áramtalanítva nem indul újra? Ez magyarázat lenne? Ha megáll a vinyó mondjuk böngészés közben- milyen jelenséget produkál. bár ugye lehet, hogy más is leáll (Pl az alaplap ) csak ennek nem marad jele.
Köszi

Üdvözlettel: Attila

(#17890) #10726912 válasza Schatt (#17889) üzenetére


#10726912
törölt tag

Bármi lehet, hibás hardver bezavarhatja az alaplapot, illetve hibás tápegység is okozhat ugyan ilyet, de pl a Sata vezérlőt is megzavarhatja, mindez hiba keresés, ha sorban kicserélsz mindent és másik hardverekkel is ugyanezt csinálja a gép, akkor nem marad más, mint az alaplap/CPU illetve azok az eszközök, amiket nem tudtál próba darabbal helyettesíteni. Gondolj bele, van, mikor egy áram szümet miatt tönkre megy a HDD, de volt példa alaplapra is...szóval bármi lehet.
medve74: Szedj ki mindent az alaplapból, csak CPU, tápegység, vga és egy memória maradjon. BIOS resetet csinálj (ismét), aztán próba, ha nem jó mehet a másik ram, ha nem biztos, hogy jó a nagyobb tápegység, akkor csere, ha ez sem segít, akkor könnyen lehet, hogy azalaplap is meghibásodott a tápegység "halálakor".
kissz84: Milyen BIOS verzió van az alaplapodon? Ha jól néztem, F5-el támogatja az i5-ösöd.
aelod: Esetleg tedd fel ITT a kérdésed, hátha hamarabb kapsz választ. (sajnos én nem tudok segíteni).

(#17891) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Tisztelettel köszöntök mindenkit!

Táp: FSP 350-60APN
Lap: MSI H61M-P20 G3
CPU: Intel i3 2100
RAM: Samsung 2x4 GB 1333 (direkt olyan, ami szerepel a gyártói "test report"-ban)
SSD: Micron RealSSD c400 10 G firmware
HDD: Hitachi 7K 1000.C
ODD: LGGH22LS30
OS: Win7 64

Kezdetben haldokló tápról üzemelt, nem lepődtem meg a rendszeres újraindulásoktól.
Mióta jó a táp, azóta is kékhalálozik ("memory_management" "page_fault_in_nonpaged_area", stb.), de most már az integrált vga is szétdobja a képet boot után 2 másodperccel. Uninstalláltam az Intel hd drivert, azóta ez nincs.
Valamint letiltottam a HT-t, és csak egy maggal megy, visszafojtva 1600Mhz-re.
Stabilabb lett, de a jelenség fennáll továbbra is.
Semmi oc, se vga, se ram, minden auto-n /default-on.(a lap defaulton túlhúzza az int. vga-t 1100-as turbo órajelre, ezt visszaállítottam alapra)
Memtest86 nem írt ki hibát, viszont Prime95 azonnal errort ír blend tesztre, akkor is, ha egy magon megy ht nélkül, akkor is, ha 4 szálon megy.

Szétszedtem mindent, denaturált szesszel érintkezők letakarítva, proci újrapasztázva, összes sata port egyesével végigpróbálva, elemcsere megvolt, bios-reset megvolt, "házból kiszedve" megvolt, "usb letiltva" megvolt, "csak rendszermeghajtó legyen rákötve" megvolt, újratelepítés szintén. Ramok külön-külön mindkét slotban kipróbálva.

Ha valaki járt már hasonlóképp, kérem, írja meg, mert a környékemen nehéz szerezni cserealkatrészt, de ha egyből tudnám, mit küldjek vissza gariba, könnyebb lenne.

Olvastam olyat idegennyelvű fórumon, hogy ha a memóriavezérlő a prociban rossz, az okozhat ilyet.
Ha sikerül kipróbálni másik rammal, procival, lappal, ha nem, leírom majd a megoldást ide.

Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#17892) #10726912 válasza Muszti001 (#17878) üzenetére


#10726912
törölt tag

Üdv.
Láttam a kérdésed, néztem az alaplapodat is, hangjelzéseket, csak még nem tudtam értelmes tanácsot megfogalmazni, ezért nem válaszoltam. De megpróbálom most :)
Nos: a hang jelzés CPU hibára utal. De itt akadtam el...ugyanis a bios hangjelzéseket nézve ez akkor lenne igaz, ha AMI BIOS-od lenne, nem AWARD. (vagy csak én olvastam félre valamit, de most néztem meg újra, a Gigabyte és az ASUS is AWARD-ot emleget :F ).
Szóval AWARD bios szerint az 5 rövid hangjelzés lehetne ez a jelentése:
Ismétlődő rövid hangjelzések: Problémák adódtak a tápegységgel. Tisztítsuk meg azt a portól!

Csak azért nem sípol tovább a gép, mert kikapcsol. Ha nem kapcsol ki, akkor megint passz...
Szóval a legértelmesebb az, hogy megpróbálod ram és vga nélkül másik tápegységgel indítani az alaplapod. Ha ugyanez a jelenség (belassuló hűtő ventinél sípol rövideket), akkor CPU vagy alaplap hiba van.
PC-rev-RM: Ha garanciális, küld vissza a CPU-t és az alaplapot, minden mást megtettél-kiszűrtél. (mivel nincs több csere alkatrészed, így másként nem lehet tovább lépni).

[ Szerkesztve ]

(#17893) RVR400 válasza #10726912 (#17892) üzenetére


RVR400
veterán

Phoenix van rajta elvileg, és ha jól meghallgatod, akkor dob egy dupla csipogást, aztán meg három simát.

2-1-1-1 Set initial CPU speed

(#17894) medve74 válasza #10726912 (#17890) üzenetére


medve74
csendes tag

Pontosan hogyan is van bios reset?

(#17895) #10726912 válasza RVR400 (#17893) üzenetére


#10726912
törölt tag

Meghallgattam (nem csak néztem) a videót, megnéztem a lap leírását (bekavart az AWARD Flash Utility), igazad van, Phoneix és 2 hosszú, három rövid hangjelzés.
medve74: Vedd ki a gomb elemet az alaplapból és ezzel egy időben húzd ki a tápegységből a tápkábelt legalább fél percre.

[ Szerkesztve ]

(#17896) medve74 válasza #10726912 (#17895) üzenetére


medve74
csendes tag

OK küldenék képet ha adsz címet a hibajelenségről.

(#17897) #10726912 válasza medve74 (#17896) üzenetére


#10726912
törölt tag

Linkeld-tedd be ide, mert akkor mások is tudnak segíteni.

(#17898) medve74 válasza #10726912 (#17895) üzenetére


medve74
csendes tag

Megtettem ua. hibajelenség sztem sz@r az egész.

(#17899) medve74 válasza #10726912 (#17897) üzenetére


medve74
csendes tag

Ok de felkellene tölteni vhová a képet.

(#17900) medve74 válasza #10726912 (#17897) üzenetére


medve74
csendes tag

Itta kép a hiba jelenségről : [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.