Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) zs-mate válasza ElektrikusDE (#44000) üzenetére


zs-mate
tag

A csatin/aljzaton nem látok égésnyomot.


Az a baj hogy ez még a régi AM3+ generációnak a teteje, így új lapot garanciálisan már nem tudok bele venni. Továbbá ez rikikós is lenne, illetve mérsékelten elegáns :D

Innentől fogva a logikus döntésnek az tűnik, hogy szervizben beméretem, ha lehet izolálni és csak egy komponens hibás illetve a többiben nem tett kárt, akkor szerválok valahonnan egy használtat bele.

Ha pedig ment a levesbe a táp+lap+proci kombó vagy legalábbis kétséges, akkor lehet ez volt az égi füstjel hogy újítani kell.

Korrekt szervizre esetleg javaslatok? :))

[ Szerkesztve ]

(#44002) ElektrikusDE válasza zs-mate (#44001) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Teljesen egyetértek! (akartam is írni, de így is hosszú
lett) :)

Én sajnos nem tudok ajánlani szervizt, mivel már nem Budapesten hanem kb. 1000 Km-rel messzebb lakom.

Remélem ajánlanak neked!

Ui:

És sem látok égésnyomot!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#44003) chopin42 válasza zs-mate (#44001) üzenetére


chopin42
őstag

Hmm, ha ki van húzva, és indul, akkor lehet, meghalt a vrm. Elfáradt :D
Egy vega kártya behalt nálam, ott is ez lehetett a gond, mert meg sem mukkant miután újraindult egy kombustor után.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#44004) d@minator válasza kadam8111 (#43979) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Bocs a késői válaszért, látom már azért kaptál választ. Szóval túlmelegszik a procid nem kicsit. Emiatt még a sebességből is visszavesz. Első körben meg kell nézni megy e a hűtés és nincs eltömődve, illetve hővezető paszta megújítása is szükséges.

(#44005) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

IGP-s gép elkezdett újraindulgatni, néha megfagy, ált. épp még bejön a kékhalál szöveg nélkül, néha a hang is beragad. Újraindítás után szemetel csupa zöld pixel-el 1000-esével windows-ban.
Aida teszt viszont elfut, igp-re, mem-re, cpu-ra. Egyenlőre csak egy fél órát néztem.
Mi lehet a gond? A proci az igp-vel, vagy inkább a memória?

kernel failure security check a kékhalál, ha be tudja adni, de ált., ha beadja, akkor is megfagy. Az eseménynaplóban megszűnt tápellátás-szerű hibákat hoz. Nem állt le megfelelően, meg ilyesmi.

(#44006) Beba Snake válasza [CS]Blade2 (#44005) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Ha az adatlapodon szereplő konfigról van szó, akkor először a 300W-os tápra gyanakodnék (kezd végelgyengülni) és utána az alaplapra.

De a hibajelenség még sérült Win-re is utalhat (esetleges vírus?). Tápcsere (kölcsön táppal akár) és adatmentés után egy friss Win install után többet fogunk tudni.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44007) Grave_444 válasza [CS]Blade2 (#44005) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Az aláírásodban lévő táp nem gagyi, Windowsra is gyanakodnék.

(#44008) [CS]Blade2 válasza Grave_444 (#44007) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Nem az én gépemről van szó. H61 +Celeron 1820, és egy hasonló minőségi tápról van szó. Az is valami 300-350W, de a konfig 50W-ot sem fogyaszt. 1db 4GB-s ram és 1db HDD van a Celeron mellett.
Tegnap kiszedtem eszközkezelőben az intel igp-t, úgy nem szemetelt. Viszont nem lett hozzányúlva a driverekhez, a windows frissített, de akkor már a probléma fennállt.

Ma még nem csinálta. A hőmérsékletek jók. Nincs terhelve, csak netezés megy rajta, meg filmnézés,
szóval nem terhelés alatt csinálja, a hőmérsékleteket is kizárhatjuk.

Megpróbálok egy win visszaállítást, utána egy furmark-ot vagy memtest-et.

(#44009) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok! Az alábbi konfigot raktam össze:
Asrock A320M-HDV R4.0
Ryzen 3 1200
Be Quiet Power 9 400W+
Patriot 3000 8GB KIT
Patriot Burst 120GB
Sapphire RX580 8GB

Minden bekötve, minden felpörög de nincs kép. Mindent 10x átnéztem, jól vannak csatlakoztatva.

A VGA másik gépben jó, a memóriával együtt. A táp is visz másik gépet! Minden jónak tűnik. Ami furcsa nekem hogy a saját gépemben van a procinak 8 pines power csatlakozó, ezen a lapon meg egy 4 pines ATX feliratos van csak, CPU feliratos nincsen. Ha ezt nem kötöm be akkor a VGA fel sem pörög. A CPU feliratú csatlakozót kötöm rá (vagyik a 4 pint), a többi PCIE feliratú.
Mi lehet a baj? A proci a reggel még szuperáló gépemből van!

[kép] [kép] [kép] [kép]

Köszönöm a segítséget előre is! :R

(#44010) tserrof77 válasza [CS]Blade2 (#44008) üzenetére


tserrof77
senior tag

Jó eséllyel a memtest ki is fogja dobni a hibát. Ha mégsem, akkor a chipset kezd döglődni...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44011) tserrof77 válasza Tamas1982.1 (#44009) üzenetére


tserrof77
senior tag

Az A320-as lapok (belépő szint) nem kaptak 8pinest. ezeket inkább kisebb procikhoz szánják. Így a meg kell "felezni" a 8pines (4sárga-4fekete) az egyik fél fog belemenni, de ahogy néztem, így is csináltad. Mivel nincs kép, próbálj másik ramot, vagy másik foglalatot. HA így sem, BIOS reset (CMOS clear). Ha továbbra sem, akkor sikerült egy gyári hibás alaplapba belefutnod :(

Ja, egy először összerakott Ryzenes szettnél előfordul, hogy az első indulásig simán eltart akár fél percig is, amikor az első ilyeneket szereltem, vert is a víz, hogy valami nem oké. Azóta simán otthagyom, amíg összeszedi magát elsőre, onnantól már seperc indulnak.

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#44012) Tamas1982.1 válasza tserrof77 (#44011) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Szia, köszi a segítséget! Igazad lett. Ha a két memória foglalatból a procihoz közelebbibe bármilyen RAM kerül akkor nincs kép. Ha ugyanaz a memória a másik foglalatba kerül, akkor indul.
3 párral is teszteltem, mindig ugyanaz lett az eredmény. Hibás lehet a foglalat, ilyet még nem láttam eddig.

(#44013) , válasza Tamas1982.1 (#44009) üzenetére


,
addikt

"Ami furcsa nekem hogy a saját gépemben van a procinak 8 pines power csatlakozó, ezen a lapon meg egy 4 pines..."

Ez alaplapfüggő. Vannak A320-ból is 4 pines és 8 pines csatlakozóval rendelkezők, illetve B450-ből is vannak ugyanígy 4 pines és 8 pines csatlakozóval rendelkezők is.

(#44014) Tamas1982.1 válasza , (#44013) üzenetére


Tamas1982.1
tag

Köszi. Naívan eszembe se jutott, hogy ilyenen spórolnak manapság. Amiket eddig vettem jobb lapokat, azokon mind volt.

(#44015) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,

van egy asrock n3150 itx-es gépem kis paneltáppal, SSD-n a rendszer, WD RED-en az adat. 4gb RAM-mal. debian van rajta, headless használom. home servernek.

egy ideje azt játsza, hogy nem elérhető sehol, se ssh-n, se a konténerek rajta, sőt a router lan eszközök listájában sem lehet látni.

debug, kernel stb linux logokban nem találtam semmit, csak a bootot, előtte semmi rendellenes nem volt.

amit észrevettem: ha kihúzom, bedugom a LAN kábelt akkor rebootol, és ismét elérhető.

mi lehet? megpusztult az alaplapon a LAN kártya? hogy tudnám kideríteni mi a baja?

rákötötem egy monitort, de amikor elérhetetlen volt az sem kapott jelet (HDMI-n)
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#44016) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Állandóan kifagyogat a gépem játék közben, szaggat a film, de most legujabban ezt produkálja:
Ilyen bevörösödések vannak a képernyőn, alaplap 2 hónapja volt cserélve szerviz által használtra, de én a VGA-ra gyanakszom. Eddig is csak úgy ment ha lejjebb vettem a gyári órajelét, így elvolt évekig. Most viszont gyakorlatilag minden játék kifagy, kékhalálozik a gép. Vga vagy más is lehet a gond?

(#44017) juve600


juve600
nagyúr

Sziasztok
Hp sf 6200 gép

Van egy kis gondom a géppel.
Ma volt egy kék halál, azóta nem tudom bekapcsolni
Próbáltam egy csomó dolgot :
-procit kivettem, újra pásztázztam
-vinyot lehúztam ,másik portra dugtam
-ramokat kivettem,megcsereltem,
Ha a rákok ki vannak véve akkor csipog hármat,azon kívül más dologra nem reagál,nem ad képet
Mi lehet a gond ???

(#44018) KriszKrausz


KriszKrausz
csendes újonc

Üdv!
Van egy Asus Prime B450-Plus-os alaplapom, amiben van egy Ryzen 5 2600 X, valamint 2*4Gb Corsair memória. Tegnap este használtam, hibátlanul működött. Ma reggel, mikor nyomtam volna be, nem adott képet. Reseteltem a BIOS-t, de nem működött, ezért a ramokkal kezdtem a hibakeresést. Az A1 és A2-es foglalatokba helyezve a modulokat hibátlanul működik, viszont a B1 és B2-es foglalatokban sehogy se szeretnének menni, még egy modullal se.
Mi lehet a probléma? Nem érte semmilyen ütődés, nem volt buherálva előtte, egyszerűen csak nem mennek a B-s foglalatok egyik napról a másikra...
A válaszokat előre is köszönöm!

(#44019) palfitom válasza KriszKrausz (#44018) üzenetére


palfitom
félisten

A2 + B2-be próbáltad már?
(az a helyes foglalatpár)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#44020) Vertigo18 válasza KriszKrausz (#44018) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem nagyon vannak olyan alaplapok, amelyekbe úgy kellene helyezni a ramokat, ahogy azt te tetted...

Általában A1-B1, vagy A2-B2...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#44021) KriszKrausz válasza Vertigo18 (#44020) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

A2+B2-ben voltak tegnap előtt, mikor működtek, és reggel is, mikor már úgy nem indultak. Egyik B-s foglalatban se működik azóta.

(#44022) Beba Snake válasza KriszKrausz (#44018) üzenetére


Beba Snake
junior tag

A2-B2 verziót próbáld le, mert ha a "B" channel sehogy sem akar menni, akkor annak több oka is lehet.
- "elfáradt" a lap, hibás Asus BIOS verzió (BIOS verzió frissítés vagy éppen downgrade)
- Corsair ramok hisztije, kontakt hiba, ram hiba is lehet
- kontakt hiba a proci foglalatban, esetleg túl erősen/szorosan van rögzítve a hűtő (ezekre egy szétszed-összerak műveletsor is fényt deríthet)
- jól hallható kattanásig lettek-e benyomva a ram modulok,
- valamelyik egyéb hardver komponenssel történő összeveszés (bár az dobna egyéb hibát is, pl. kékhalál...)

-- szerk: látom A2-B2-t próbáltad...

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44023) KriszKrausz válasza Beba Snake (#44022) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

A BIOS-t nagyjából egy hete frissítettem le a legújabbra. A proci kivételét, visszarakását és újrapasztázását próbáltam már. A modulok kattanásig benyomva. Kékhalál sose volt. A ramon a memteszt hibátlanul lefutott, külön-külön is működnek, egyedül a B-s foglalatokban nem. A kontaktspray elfogyott, de kétlem, hogy hirtelen mindkettő B-s foglalat kontaktos lett volna egyszerre. A modulok biztosan nem, azok az A-sokban első behelyezésre hibátlanul mennek.

(#44024) KriszKrausz válasza KriszKrausz (#44023) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

BIOS downgrade se segített... :(

(#44025) Beba Snake válasza KriszKrausz (#44024) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Akkor kénytelen vagyok lap hibára tippelni. Garis még?

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44026) KriszKrausz válasza Beba Snake (#44025) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

Itt vettem használtan két hónapja.

(#44027) Beba Snake válasza KriszKrausz (#44026) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Akkor vagy A1-A2 felállás, vagy új lap [link] .

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44028) KriszKrausz válasza Beba Snake (#44027) üzenetére


KriszKrausz
csendes újonc

Muszáj lesz maradnom az A1-A2-nél, új lapra nincs pénzem.
Ezt eladva mennyit kapnék érte ebben a formájában?

(#44030) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#44016) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Vagy ha jót akarok magamnak, akkor vigyem szervizbe?

(#44031) jokeph válasza IMIIKE1998 (#44030) üzenetére


jokeph
nagyúr

Erősen VGA szagú a dolog... tartalék/kölcsön VGA nem játszik ? Akármilyen egyszerű, csak képet adjon.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#44032) IMIIKE1998 válasza jokeph (#44031) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Köszi. Sajna nincsen, ezért gondoltam, hogy akkor szerviz. Gondolom ezt a configot már nagyon nem érdemes fejleszteni(adatlapon), így ha tényleg vga gond, akkor marad a használt, olcsó kártya. :R

(#44033) Beba Snake válasza IMIIKE1998 (#44032) üzenetére


Beba Snake
junior tag

" tényleg vga gond, akkor marad a használt, olcsó kártya. " + 4GB használt DDR3 ram. :K

Ennyit még megér az a gép.

[ Szerkesztve ]

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44034) Ajven


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem egy programot a gépre és a telepítés vége felé egyszer csak újraindult a gép. No, azóta nem indul el normál módban. Elindítottam csökkentettben, letöröltem a programot, bár vezérlőpultból nem tudtam, majd letöröltem a daemon toolst is, gondoltam a beolvasott iso fájl miatt van, de semmi. Win7 SP1 van a gépen. Tudnátok segíteni? Nincs kedvem újrarakni a rendszert. Nagyon köszönöm. G.

(#44035) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok!

Egy kis tanácsra lenne szükségem, mert teljesen elakadtam a hibakeresésben.

Adott egy config:
Ryzen 3900X
MSI X570 Gaming Plus
32GB 3000mhz
RX480 8GB
512GB NVME

Tapasztalt már valaki (főleg idle) OC-től függetlenül black screen crash-t?
Event Viewer természetesen üres, stress tesztek hiba nélkül lefutnak, memtest úgyszint.
Alap órajelen, illetve alulfeszelve OC mellett is ugyanez a hibajelenség.
Csak a restart segít. Minden driver, és az OS is up-to-date.

A VGA és a Táp az előző configból jött, ott tökéletes szolgálatot nyújtott így nem gyanakszom rájuk. Esetleg tudtok valamilyen log szoftvert amivel rögzíteni tudom a crash előtti eseményeket?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44036) asynur válasza haxiboy (#44035) üzenetére


asynur
tag

Szia!

Én a helyedben mégis gyanakodnék arra a tápra (egyszerűbb lett volna ha annak is leírod a típusát :DDD ), főleg ha nem mai darab. Nem is kell feltétlenül hibásnak lennie elég, hogy olyan alacsony az áramfelvétele ezeknek a modern cpu-knak "üresjáratban", hogy egy régebbi psu "nem tud mit kezdeni vele" és crashel. A bios ban néz körül nincs-e "Power Supply Idle Control" és próbálkozz a beállításokkal. esetleg az alacsony power stateket megpróbálhatod kikapcsolgatni, hogy ez okozhatja-e a hibát, szintén biosban.

(#44037) haxiboy válasza asynur (#44036) üzenetére


haxiboy
veterán

FSP Aurum PT 1200, gyakorlatilag az összes C-state ki van lőve, a power supply iddle control beállítás pedig Auto-ra van állítva, de egy elég modern tápról és egy nagy fogyasztó CPU-ról beszélünk így kétlem hogy ez jelentené a problémát.

Kicsit jobban belegondolva lehetséges hogy a GPU döglődik így? Előző gépben 1-2 driver verziónál - igaz ezek közül egyik sem volt WHQL így betudtam annak - volt hogy kaptam errort hogy eldobálta a drivert. Lehet hogy itt is ez a helyzet de nem tud visszatérni az OS?

Kísérleti célból a Valorant Vanguardot kilőttem, ez az egyetlen ami 3rd party és kernel szinten fut.

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#44038) patrik1994


patrik1994
csendes tag

Sziasztok,

7 éves gép:
alaplap: ASRock FM2A88M Extreme4+
CPU: QuadCore AMD A8-6600K, 4200 MHz
memória: Corsair Value Select CMV8GX3M1A1600C11 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM
hdd: WDC WD10 EZEX-75WN4A0 SATA Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III) - 2,5 éves (ezen van a windows)
SAMSUNG SP2004C (200 GB, 7200 RPM, SATA-II) - 10+ éves
táp: Codegen Q6232-A2 400W
VGA: GeForce GTX 1050 Ti (4 GB) - 2,5 éves

Egyik hiba, hogy kb hetente 2x minden előjel nélkül kikapcsol a gép, mintha kihúznám az áramot. Nagy terhelés alatt nincsen, böngészés közben is megcsinálja 1 óra használat után. A táppal lesz a gond?
Másik hiba, hogy egyik napról a másikra nem tud bebootolni a win10 (normál leállítás után). Kiírja kék háttérrel, hogy egy eszköz nincs csatlakoztatva, pedig az uefi lát minden eszközt, próbáltam kihúzni, átkötni, de nem oldódott meg. Driver irql not less or equal a hibaüzenet. Pár óra google keresgélés után boot pendriveról indítási javítás, kipróbáltam már minden létező parancsot futtatni cmd-ből, de nem vált be semmi, így újratelepítettem.
A hiba előtt 1 órát utazott a gép autóban, ha eldől vagy rázkódik kicsit az okozhat neki gondot? Többször is szállítottam már gond nélkül.
Ugyanez a jelenség már 3 hónapja is előfordult, akkor is csak újratelepíteni tudtam. Mi lehet az oka?

Köszönöm a segítséget,
Patrik

(#44040) dugo_ válasza patrik1994 (#44038) üzenetére


dugo_
veterán

Ipari hulladék táp, csak macskát dobálni jó...

(#44041) d@minator válasza patrik1994 (#44038) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Tölts le egy HD Sentinel-t [link] , hogy lásd milyen állapotúak a vincseszterek.
Na meg szét kellene szedni és összerakni, mert lehet, hogy kontakthibás valami vagy beégett valamelyik csatlakozó.
A tápod meg full gagyi és ha tönkremegy viheti az egész gépet. A "milyen tápegységet vegyek" topikban biztosan tudnak ajánlani akár egy használt felújítottat olcsón. Pl. FSP

(#44042) flurider


flurider
aktív tag

Sziasztok,

palfitom küldött hozzátok a MIlyen asztali gépet vegyek csoportból.
Az ő ajánlására vettem a meglévő ASUS Strix 1060 6GB+ Samsung EVO 860 SSDhez a következőket:
ASROCK B460M PRO4
INTEL CORE I5-10400F 2.90GHZ LGA-1200 OEM
G.SKILL 16GB AEGIS DDR4 3000MHZ CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
KOLINK CITADEL
be quiet! System Power 9 600W (palfitom kisebbet ajánlott, de ez volt raktáron, énmeg megvettem, tudom, hogy ez overkill)

A célnak simán jólesz, régebbi játékok, openra, esetenként néha pubg, zeneszerkesztés, ilyenek mennének rajta.
Minden rendben vele, de mivel két monitorom van, nem tudom, hogy a második monitort simán kössem rá a1060-ra, vagy cseréljem le a procit (kb egy árban van a 10400) és dugjam rá az alaplapi csatira.
Ez csak azért kérdés, mert ha a 1060-ra dugva abból eszik memóriát meg kakaót, akkor az mennyivel rosszabb a VGA teljesítményére nézve, mintha a procitól venné el ugyanezt. Ugye a 1060 nem mai darab, de azt nem akarom lecserélni.
A második monitoron egy böngésző pár tabbal+discord+vmi zenéről van szó, szóval lehet nincs is miről beszélnünk, de ti ezt biztosan jobban tudjátok.
Ha viszont az van, hogy mondjuk a fenti megjelenítés levesz a VGA-ból mondjuk 10%-ot, akkor simán lecserélem a procit.
Még az is kérdés, hogy pár napja vettem meg az egészet, meg van minden kis papír, tartó etc, e már összeszereltem. Az iponnál ez visszavihetős állapot e?

Köszi szépen előre is a segítséget

[ Szerkesztve ]

Csillagkörü Litér

(#44043) Ajven válasza Ajven (#44034) üzenetére


Ajven
csendes tag

Sziasztok!

Nem akarok türelmetlennek tűnni, esetleg tud valaki segíteni hol keressem a hibát vagy mit csináljak, hogy elinduljon a gép? Nagyon köszi és bocs a "zaklatásért". G.

(#44044) patrik1994 válasza d@minator (#44041) üzenetére


patrik1994
csendes tag

Szia, HD Sentinel 100%-os kondícióra írta mindkét winchestert (nehéz elképzelni, hogy a 10+ éves is 100%-os). Szétszedtem a gépet, próbálkoztam másik sata kábellel, másik táp bemenettel, videókártyát is kiszedtem, de nem segített semmi.
Rendben, kérek táphoz segítséget és veszek újat, remélhetőleg megoldja a windows problémáját is, köszi.

(#44045) flurider válasza Ajven (#44043) üzenetére


flurider
aktív tag

Szia
OS Boot Disket próbáltál már? Meg egyébként mit jelent, h nem indul el? Black screen, neverending reboot vagy neverending welcome screen vagy csak kifagy etc
Az újrarakás előtt van egy csomó recovery option, de ahhoz tudni kéne a részleteket.

Csillagkörü Litér

(#44046) d@minator válasza patrik1994 (#44044) üzenetére


d@minator
addikt

Nekem is egy régi Samsungom van és 100/100. Vannak jó vinyók...és nem jók. :)
Van egy bolt ahol pár ezerért vannak 300W-os vagy 350W-os FSP tápok. Majd a topikban eligazítanak. Új tápok közül 10ezer alatt nem igen kapsz normálisat.
Ha hibás a gép mindent ki kell szedni, alaplapot is procit is. RAM-ot a többi foglalatban végigpróbálni. Alaplapi elemet cserélni. Az sem mai darab. Vinyóból csak a rendszervinyó legyen rajta. BIOS frissítés is kell.
Ha három hónapig nem volt gondod vele de kocsikázás után igen akkor az eléggé kontakthiba gyanús azaz valami nem érintkezik jól.
"Driver irql not less or equal" - bármi lehet. Futtas egy MemTest86-ot [link] . Sokáig tart.

(#44047) Beba Snake válasza patrik1994 (#44038) üzenetére


Beba Snake
junior tag

alaplap: ASRock FM2A88M Extreme4+ ------- OK
CPU: QuadCore AMD A8-6600K, 4200 MHz ------ Tuningot visszavenni 3900-4000 MHz-re
memória: Corsair Value Select CMV8GX3M1A1600C11 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM ------ Gyanús, tesztelni. 2x4GB vagy 2x8GB felállás szerencsésebb lenne.
hdd: WDC WD10 EZEX-75WN4A0 SATA Disk Device (1 TB, 7200 RPM, SATA-III) - 2,5 éves (ezen van a windows) ---- OK
SAMSUNG SP2004C (200 GB, 7200 RPM, SATA-II) - 10+ éves --- Értékes adatokat lementeni utána szelektív hulladékgyűjtőhely.
táp: Codegen Q6232-A2 400W ---- Azonnal minőségi 400-450W-os tápra cserélni, utána szelektív hulladékgyűjtőhely.
VGA: GeForce GTX 1050 Ti (4 GB) - 2,5 éves ---- Kivenni, szemrevételezni és mehet vissza, ventik működjenek.

A hiba előtt 1 órát utazott a gép autóban, ha eldől vagy rázkódik kicsit az okozhat neki gondot? ---- Igen OKOZNI szokott. VGA elmozdulhat, adatkábelek tápkábelek is bemozdulhatnak -> kontakthiba!

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44048) Beba Snake válasza flurider (#44045) üzenetére


Beba Snake
junior tag

Az sem ártana, ha leírná végre, hogy milyen programot telepített. No és NEM törlünk, hanem uninstallálunk. Mert marad egy rakat vadbaromság a registry-ben, amitől megborul a Windows agya.

Szigorú a stílusom, mint a lópokróc. Nem miattad, nem ellened. A sündisznó is tüskés b@ssza meg a ló! Aki meg belém rúg, azt székely módra visszaadom!

(#44049) Ajven válasza flurider (#44045) üzenetére


Ajven
csendes tag

Szia!
Nem. Úgy értem, hogy amikor bejön a Windows logo akkor indul újra és végtelenítve képes csinálni. Köszi. G.

(#44050) flurider válasza Ajven (#44049) üzenetére


flurider
aktív tag

Szia

Na, van itt info kérem :)

Inditsd el a rendszert Safe modeban, majd:
Start menu / computer / jobb gomb, tulajdonsagok / advanced system settings / Advanced tab / Startup and recovery - Settings
vedd ki az automatically restart mellől a ticket, így nem fog automatikusan újraindulni a hiba észleltével. Elindulni nem fog, de legalább kapsz egy méltán szeretett kékhalált vagy egyéb hibaüzenetet, amin el lehet indulni (eg milyen fájl sérült meg, mi hiányzik a rendszerindításhoz etc)
És persze ahogy Beba Snake is irja, fontos lenne tudni, hogy
=> mit raktal fel, ami utan ujraindult es elkezdodott ez az egesz?

Csillagkörü Litér

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.