Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Omega81 válasza MrDerekas (#37000) üzenetére


Omega81
senior tag

Beraktam azt a Celeront, ami volt benne és azzal bootol. :)

Sípolt utána már, hogy felismerte a procit, hogy nincs billentyűzet. :DDD

Tehát akkor az E8400- at nem fogom tudni beleimádkozni BIOS frissítéssel sem? :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#37002) MrDerekas válasza Omega81 (#37001) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mivel a suport list abszolút nem tartalmazza, szerintem nem. De tévedtem már ilyenben. Viszont itt nem arról van szó, hogy két hasonló proci közül, az egyik nem szerepel a listában, hanem konkrétan a 7xxx sorozatig van támogatva a lap.
Szerk: Ha esetleg a bios legfrisebb verziója még is tartalmazza az adott cpu mikrokódját, viszont a listát nem frissítették, akkor előfordulhat hogy frissítés után menne benne, de nem tartom esélyesnek.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37003) Omega81 válasza MrDerekas (#37002) üzenetére


Omega81
senior tag

>>Ennek<< mennyire lehet hinni? :)

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#37004) MrDerekas válasza Omega81 (#37003) üzenetére


MrDerekas
addikt

Lehet, hogy maga a lap úgy készült, hogy ki tudná szolgálni a procit és erre vonatkozik amit írnak. A gyártói oldal információit relevánsabbnak tartom. Ha nagyon birizgál a dolog, frissítesz egy biost és kiderül ;) Ami azért bármennyire is nem ördögtől való, azért mégiscsak rizikós egy koros lap esetében.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37005) Peti551 válasza zakarmihaly (#36989) üzenetére


Peti551
csendes tag

Igen, utólag olvastam ryzen topikban hogy nem csak én szívtok vele! Ma visszavittem a pcx be gariztatni, és vettem helyette egy Gigabyte AB350M Gaming 3 lapot. Én nem kísérletezek tovább asrock ezen szériáival, amikor rengeteg a gyári hibás, az átvevő srác bevallása szerint is..
Mondtam ha bevizsgálták akkor nem cserét hanem kp-t kérek, azt mondták megoldható, így ebben maradtunk.
Egyenlőre jónak tűnik, azt majd meglátjuk...

(#37006) Omega81 válasza MrDerekas (#37004) üzenetére


Omega81
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséged, s a tanácsod. Amíg feltelepül rá egy friss Win, leszalad egy Csillagkapu meg 2 korsó sör, megálmodom. :C :R

Köszönöm mindannyiótoknak, akik rászántak a szombat estéjükből a problémámra. Prohardver forever :R

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#37007) MrDerekas válasza Omega81 (#37006) üzenetére


MrDerekas
addikt

:R Nekünk is méltán öröm ha tudunk segíteni :K A kezdeményezésedért pedig fogadd elismerésem! :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37008) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Mik lehetnek az okai az alábbi jelenségnek?

100 ból 10 alkalommal kb ha bedugok az előlapi USB -be vagy jack csatlakozóba kábelt kifagy a gép vagy újraindul. Táp? Földelés? :W

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#37009) MrDerekas válasza cintula187 (#37008) üzenetére


MrDerekas
addikt

Vagy szimplán rossz az usb aljzat, vagy az alaplap usb vezérlő része.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37010) Tulku


Tulku
veterán

Sziasztok szakik!

Fiamnak vettem kb egy éve egy elég erős PC-t...(I7 6700K vízhűtéssel, 1070 nvidia VGA, 16 gb DDR4 ram, ssd, hdd, gaming alaplap, brutál táp...stb...)

KB egy hete CS GO nevű játék közben fogja magát és újraindul...
Semmi más alkalmazásnál nem csinálja, (Youtube orrba-szájba, facebook, office...miegymás) csak ennél.
Szétszedtem, videókártya mint a patyolat, proci hűtő szintén, gépház sok ventivel gyönyörűen szellőzik...szerintem nem túlmelegedés gond, de az is lehet...nem értek hozzá...

Milyen javaslatotok van, engedjek rá vmi proci-vga izzasztót, vagy vigyem szakemberhez?

Fiam nagyon kétségbeesett, minden választ előre is köszönök! :R

(#37011) MrDerekas válasza Tulku (#37010) üzenetére


MrDerekas
addikt

Egy vga izzasztás jó lenne, hogy képben legyünk. A táp is lehet a probléma forrása, miután terhelésnél jön az újraindulás. Valamint a windows hibanaplót is meg kellene nézni, hátha ad valami támpontot.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37012) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Problémám a következő:

Hidegindításnál (reggel felkelek, bekapcsolom a PC-t) csak minden harmadik indításra indul el a PC. Bekapcsoló gomb megnyomása után felpörögnek a ventilátorok, de leáll a gép, második indításnál ugyanez, majd harmadik nekifutásra elindul a PC.

Asrock Z170 ITX/Intel G4600/2x4GB 2400 Team Group Elite/120GB M2 Intel SSD/FSP Hyper 550/LG 4k monitor.
Tiszta Win10PRO a rendszer, semmi OC nincsen, minden alaphelyzetben van a biosban, a wi-fi illetve az integrált hang van letiltva, IGP-nek 1GB van beállítva.
Az eszközök kompatibilisek egymással, fagyás/blue screen nincsen!
Hol/hogyan induljak el a probléma keresésében?
Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#37013) MrDerekas válasza zzola (#37012) üzenetére


MrDerekas
addikt

Én elsőre az alaplapot nézném át tüzetesen, keresve púpos kondit, égésnyomot, bármi nem odavalót. Jó lenne ha egy kis teszt erejéig lenne egy csere tápod is. Nem kizárt, hogy a bios check talál valami abnormális értéket/nem felismerhető komponenst. Ha a biosban van lehetőség a figyelmeztetések kihagyására, azt lehet érdemes lenne kikapcsolni. Illetve minden usb és egyéb perifériát lehúzni és úgy indítani. Ha akkor problémamentes az indulás, lehet visszacsatlakoztatni a cuccokat és amelyiknél megakad, ott a hiba. A tápcsatikat is érdemes átmozgatni, vagy le és fel csatlakoztatni, hátha kontakhiba, ami a melegedéssel megszűnik.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37014) zzola válasza MrDerekas (#37013) üzenetére


zzola
félisten

Minap szereltem át a gépet, egy hatalmas Zalman házból egy Raijintek ITX-be. Egy intel G4400-at váltott a G4600. A csatlakozók biztosan rendben vannak.
A furcsa nekem az, ha most leállítom a gépet, majd kis idő múlva újra indítom, akkor elsőre elindul...

(#37015) MrDerekas válasza zzola (#37014) üzenetére


MrDerekas
addikt

Valami kontakt hiba lehet. Lehet elég lenne a processzort megigazgatni. Elég nehéz beazonosítani, mikor az üzemi hőmérsékletre melegedés után megszűnik az ilyen hiba. Bios a legfrissebb?

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37016) zzola válasza MrDerekas (#37015) üzenetére


zzola
félisten

Min írtam, most volt processzor csere. Összeszerelés előtt megnéztem, nincs-e görbe láb a lapon, de nincsen.
A régi procival is csinálta-bár ez nem zárja ki az alaplap hibáját. Bios a legfrissebb, flash után volt bios reset is.
Most eszközöltem 2 beállítást a biosban, ha jutok valamire, majd megírom...

(#37017) MrDerekas válasza zzola (#37016) üzenetére


MrDerekas
addikt

Ja, hogy az előzővel is viselkedett így. :) Nekem ez kimaradt :R Egy táp cserét ejts meg ha tudsz és várom a fejleményeket ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37018) zzola válasza MrDerekas (#37017) üzenetére


zzola
félisten

Még garis a táp, lehet visszaküldöm, bár nem tudom, mit csinálnak vele...

(#37019) MrDerekas válasza zzola (#37018) üzenetére


MrDerekas
addikt

Mielőtt visszaküldöd, előbb tegyél egy próbát és kérj kölcsön egy tápot. Ha másik táppal is megmarad a jelenség, akkor csak fölös köröket futsz a gariztatással, hosszú hetekre.

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#37020) zzola válasza MrDerekas (#37019) üzenetére


zzola
félisten

ok, kösz.

(#37021) Formaster válasza Tulku (#37010) üzenetére


Formaster
addikt

Gondolom a tuning szett azért lett választva, hogy tuningolva legyen. Ha fel van húzva, mindenképp a beállításokban keresném a hibát, de ha nincs, akkor is elképzelhető, hogy alulfeszeli magát. Az ilyen konfigokat már érdemes manuálisan beállítani.

(#37022) DS39


DS39
nagyúr

sziasztok!

adott egy régi asztali gép, ami egy ideig állt, használaton kívül.
amikor volt használva működött. most ha be akarom kapcsolni minden látszólag beindul táp, proci venti-k mennek, a vinyót használja, tehát olyan, mintha bootolna és töltené be a windowst, de kép az nincs.
(a vga passzív hűtéses, szóval nem tudom így eldönteni megy-e, alaplapi meg nincs)
igen sanszos hogy a vga szállt el (bár nem tudom mitől, még csak nem is poros igazán belülről a gép), de elképzelhető olyan, hogy mivel egy ideig nem volt hálózatra kötve (áram), a bios elem merült ki és ezért nincs csupán kép? mit gondoltok?

(#37023) Tulku válasza Formaster (#37021) üzenetére


Tulku
veterán

Semmi nincs húzva minden alapjáraton megy....izzasztottam furmarkkal vagy fél órát, stabil 73 fokos vga volt.
Processzor teszt is volt...

Lehet újrahúzatom a winfost...

(#37024) Formaster válasza DS39 (#37022) üzenetére


Formaster
addikt

Nem, ha elfelejti a beállításokat, akkor max minden indításnál újra kéne setupolni. A VGA elég sanszos, főleg ha passzív és a merevlemez használat is arra utal, hogy megy a gép, csak képet nem kapsz. Le kéne próbálni egy kölcsön VGA-val.

(#37025) DS39 válasza Formaster (#37024) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm. :)

(#37026) SchumiBácsi válasza Tulku (#37023) üzenetére

Valahogy rá kellene mérni a tápra hogy pontosak e a feszültségek.

Lassan 10éve szívtam hasonló hibával miután egy villámcsapás benézett az interneten keresztül. A hálókártya ott helyben kuka lett, kár hogy az alaplapi volt. Ráadásul volt hálózatvédelem de pont akkor áthidaltam mert szarakodott a net és olyankor az volt a protokoll hogy ha ilyen van lehet az UPS avatkozik be károsan - nem így történt.

Ezután egy hónapig zavarmentesen ment minden, terhelés minden játszott, aztán random újraindulgatott azzal a különbséggel hogy terhelés se kellett. Évszakváltó front is volt, a kora nyárias hőfokokat, extrém nyárias hőfokok követték és a váratlan újraindulások :D

A vicc az egészben hogy úgy gondolkodtam az alaplap lesz fos, így a hálókarival egyetemben új lapot is vettem, ha beszarik azonnal beépítem alapon. 1hónap múlva amikor ez bekövetkezett, minden kutatás nélkül irány a bolt, beépítés és tesztelés. Minden OK. Hazaviszem és én akkurátusan úgy döntöttem hogy kompletten újrahúzom a rendszert - teljesen feleslegesen szinte, mert pontosan ugyanazt a lapot raktam vissza vadonat újan.

Nem baj, lesz egy tiszta rendszer gondoltam: mire az összes szart felraktam, játékokat, stb. frissítések tömkelege és tökéletesen visszaállt az alaplapcsere előtti állapot úgy hogy még a windows tálca és asztal elrendezése is pontosan ugyanaz lett, egy több mint 8órás procedúra végén akkor most már játszunk egyet ha már ilyen szépen alakult minden.

HL2:DM elindít (szintén Source motor), egyik kedvenc szerver kiválaszt és nem emlékszek pontosan de vagy már a csatlakozás/betöltés kezdetén vagy a pálya indításnál azonnal újraindult. Ezután 1hét alatt az egész gépet átdolgoztam kölcsön gépből, mindenféle ram és vga kombóval, mire kiderült hogy a táp 12V-os ága instabil.

A borzalom a szörnyűségben az, hogy egész idő alatt mindvégig ott volt a korábbi 500wattos Chieftec tápom amit az UPS érkezése miatt vettem ki a rendszerből az esetleges kváziszinusz érzékenység miatti UPS túlvezérlés lehetősége miatt. Ha alaplap csere nélkül is az elején azt berakom egyből megoldódott volna a gond...

Úgyhogy én azt mondom táp mérés, vagy kölcsön táp.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37027) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#36988) üzenetére

Időközben a kísérletezésem még várat magára mert a mostani szabályzat kimondja hogy minden adat ami elveszhet, külső racken is meg kell legyen.

Ezért teljes mentést kell lefuttatni az utóbbi egy hónapra visszamenőleg, valamint a Lightroom-ban kissé megtorlódott összes kép kidolgozását. Ha ez mind megvan és külső tárolókon is rögzültek akkor állok neki csak pepecselni.

Közben felmérem a következő platformot is hogy ha minden elszáll akkor csak egy "click and buy" legyen - ne pedig mobiltelefonon kelljen felmérni :D

Ami biztató lehet hogy a rendernél jelentkező totális terhelés nem jár újraindulással, így talán fel lehet kúszni a régi szintre, de igazából lehet jobb lenne már az új gép, mert ezzel így már sehogy se húzom ki a 2020 környékén esedékes hibamentes CPU-kig. A VGA meg nagyon meghálálná egyes helyzetekben a gyorsabb CPU-t.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37028) Tulku válasza SchumiBácsi (#37026) üzenetére


Tulku
veterán

Tehát eközben kissé árnyalódott az ügy...csak és kizárólag a CS GO nevű játékon, ott is a szabad pályán csinálja a gép...
BF1 esetén (jóval erőforrás igényesebb) semmi, furmark fél órán keresztül 99%-os vga használat mellett semmi...
Egyébként az alaplapon (MSI Krait Z170) van 3 led, ami jelezhet hibát (CPU, VGA, RAM) és persze nem jelez...

Újrahúzatom a winfost, aztán bölcsebb leszek...remélem...

(#37029) Formaster válasza Tulku (#37028) üzenetére


Formaster
addikt

Első körben a hibanaplót kéne kiolvasni. Lehet valami oprendszer probléma, de az így kiszűrhető lenne. Nem tartom kizártnak azonban a bios setupot sem, pont azért, mert ez a game nem izzasztja meg a procit alap esetben, tehát ha autón vannak a feszek, akkor alacsonyan tartja magát, de lehetséges, hogy néhány ponton hirtelen fellépő processzor terhelés van, amit nem jól reagál le az auto beallítás és nem ad elég feszt a procinak, ezért az hibázik. Hibanapló!

(#37030) SchumiBácsi válasza Tulku (#37028) üzenetére

Felesleges újratenni a Windowst.

Egy Steamen belüli hibaellenőrzés, vagy újra letöltés viszont annál inkább hasznosabb lehet.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#37031) Krisz0418


Krisz0418
őstag

Sziasztok!

Múltkori problémám miatt (új procival ugyanúgy droppol a játék) eljöttem öcsémhez megnézni a dolgokat.

Röviden: Egy i3-6100 helyett vásároltam egy i5-6500at, beraktam fasza minden. A PUBG-GTA 5 ugyanúgy droppol és nem reális fps-t hoz.

Öcsém gépe:
i5-6600
asus h110m-a
asus gtx 1060 3gb
2x8gb kingston 2400mhz (dual channel)
kingston 240gb ssd now
1tb toshiba 7200rpm 32mb cache
Windows 10 home

Én gépem:
i5-6500
gigabyte h110m-s2h
gigabyte gtx 1060 3gb
1x8gb crucial 2400mhz
1tb seagate 7200rpm, 64mb cache
Windows 10 pro

Olvastam, illetve írtam fórumokra és azt mondták a dual channel és a 16gb ram sokat segítene nekem.
Oké, akkor eljövök öcsémhez megnézem. Sajnos a gépemet nem tudtam elhozni (nem tudom mennyit számít), kivettem egy 8gb ram modult, megnéztem 8gb SINGLE channellel hogy mit tud.
PUBG érezhetően jobban ment neki így is mint nekem, 5-6gb ramot evett a játék nekem olyan 6-6,5gb ramnál van kb. Proci és vga hasonló kihasználtságon van illetve vram használat teljesen azonos szinte. Másik játék a GTA 5, 20+ember sessionba. Városba beesik 60alá de nem droppol mint nekem hogy a kép is megáll szinte. (hozzá teszem neki magasabb beállításokkal, msaa 4x stb. )

Összefoglalva:
Nekem PUBG: 40-100FPS (40köré droppol városba)
Neki PUBG: 60-140 (semmi dropp szinte, stabil fpsek vannak.)
GTA ugyanez. ha olyanja van akkor droppol. ha kevés az online player akkor játszható.

Szeretnék pár kérdésemre rövid vagy akár hosszabb választ kapni.!
1. Mennyit számit hogy neki ssd-n van a Windows nekem hdd-n?
2. A két alaplap között mi a különbség? (Neki mintha több bios beállítás lenne mint nekem)
3. Windows 10 pro vs home?
4. Ramok közti különbség? cl15-cl17 játékba mennyit számit? Dual vs single channel játékba sokat dob?
5. Neki egybe összerakott gépe van Németországból, én külön vettem mindent, számít?
6. Procik között mekkora a különbség? nekem turbóval 3,4 a 4mag, neki 3,7 a 4mag turbóval.
Nekem kivan lőve a Windows defender is, illetve előtöltést ajánlották kapcsoljam ki de semmivel se jobb.
Friss bios-t tettem fel magamnak. Legfrissebb vga driver van fent. Ha szükséges akkor 2 hét múlva elhozom gépem és megnézem az ő ramjaival. De addig szeretnék kb valami közelítő választ.

u.i: mind2 kártya gyári oc-n kívül még húzva van! mindkettő gyári 1800mhz boost helyett 2100on megy stabilan!

Köszönöm a válaszokat előre is, remélem lesz valami megoldás erre.

[ Szerkesztve ]

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#37032) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Én feladom... Aki visszaolvas az tudja, hogy már régóta (novembertől) szenvedek egy problémától, miszerint random időközönként fogja magát és újraindul, mintha csak a reset gombot nyomtam meg volna. Amiket elkövettem:
-táp csere
-sata kábel csere
-processzor hűtő tisztítása és pasztázása
-ramok kivétele, helycseréje és tisztítása
-egész gépház tiszítása
-hdd teszt 100/100
-alaplapról pótolható hardverek eltávolítása driver miatt (hangkártya), kivéve videokártya

Amint le rá keretem (nemsokára lesz is) akkor lecserélem az alap cuccokat, és remélem megszűnik a probléma.

(#37033) Formaster válasza Krisz0418 (#37031) üzenetére


Formaster
addikt

Vegyük sorra, de van egy olyan érzésem, hogy a probléma teljesen más sebből fakadó. Én a netkapcsolatra gyanakodnék első sorban.

1. Próbálgasd a gameket offline módban, illetve nézd meg online módban a LatencyMon milyen képet ad és szúrj be ide nekem egy screenshotot.

2. Jó lenne tudni, hogy az op rendszer mikori.

Ha ez a kettő egyértelműen rendben van, akkor vegyük a konfig elemeit, mert nagyon nem ugyanaz a két gép.

1. HDD vs SSD rengeteget számít, főleg ilyen csekély mennyiségű ramnál. Mindent ami nem fér el a ramban azt a lassú HDD-ről fogja keresni, gondolom nem kell részletesebben kifelyteni.

2. Az alaplapok között nem tennék külömbséget, mindkettő egy H110-es belépő szintű széria, tuning nélkül megfelelő ez is.

3. Windows verziók között semmi extra nincs.

4. CL 15 vs 17 között azért szép ugrás van, de nem szakadék, erre mondanék mondjuk 10-15% fps differenciát.

5. Manapság ilyesmiknek nincs jelentősége. Ha hardver inkompatibilitás van, akkor el sem indulna a gép.

6. A procik között te is láthatod kb 10% az eltérés órajelben, ez bizony jelenthet ismét legalább 10-15% fps eltérést.

Ha csak ezekkel számolunk és hozzátesszük, hogy a Dual Chanel is és az SSD is dob a lattban könnyen kijöhet 25-30% fps differencia, de ez még nem magyarázza, hogy 40fps-nél miért áll meg a kép. Én ezen a ponton tippelnék kapcsolati problémára, gyenge-szakadozó jelre. Gondolom (ugye) nem wifin keresztül játszol?

[ Szerkesztve ]

(#37034) Formaster válasza Tamás88 (#37032) üzenetére


Formaster
addikt

Részemről ez alaplap gyanús. Ez az a kategória, hogy az ember elsőre azt mondaná táp vagy alaplap, de mivel a táp cserélve volt, így lap lesz. Működés közben milyen melegségűnek érzed a VRM-eket?

(#37035) Gutts562


Gutts562
újonc

Sziasztok!
olyan problémám van hogy tegnap este kikapcsoltam a gépet, ma délután kapcsolnám be, monitor led villog ,a gép megy de semmi képet nem ad. Dvi csatlakozóról uzemel egy Nvidia GTX1050 vga van a gépben. A monitor egy samsung syncmasterSA450. Van a monitorbol 2 db de egyiken se ad képet a dvi , viszont Tv-n a Hdmi csatlakozo perfect uzemel. Van olyan esetleg hogy csak a dvi csatlakozó szál el ?
( AMD 7770 en tesztelve sem adott kepet dvi csatlakozorol)

Volt olyan probléma is hogy pl amikor elindítottam egy gamet teljes képernyőn akkor elment a kép es harcolni kellett hogy vissza jöjjön ami abban nyilvánult meg hogy a monitoron van analóg csatlakozó is (VGA) és a digitalis (Dvi). Amikor elindult a game fullscreen ben akkor sötétség majd analóg jelet kereset utanna váltott digital ra ,majd vissza analógra ,mint ha nem tudta volna a monitor hogy merre van fejjel. Ha fullscreen windowedben volt akkor no para ,ment ahogy kellett minden game, de ezt produkalta gép resettnél , illetve ha vga-t Frissitettem.)

A vga hallhatott meg DVI részen vagy talán a monitornak reszeltek ?

u.i.: Elnézést az esetleges helyesírás hibákért, telefonról pötyögtem.

(#37036) Gutts562 válasza Gutts562 (#37035) üzenetére


Gutts562
újonc

sikerült életre kellteni , viszont bejon win 10 login screen es szinte automatikusan kikapcsol a gép, de ha a bios megy akár 10 percog akkor nem kapcsol ki

(#37037) Krisz0418 válasza Formaster (#37033) üzenetére


Krisz0418
őstag

Pénteken tudok képet felrakni. És te mit javasolnal min fejlesszek? Szépen lassan fejlesztgetem. Nem szeretnék egyből mindent.
Net probléma? Nem wifin játszok, 300as net van. Más játékba nincs ilyen gond, csgo stabilan fut fix 10-15pingel. R6s is simán fut droppok nélkül is nagyon közel a maxhoz.

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#37039) Formaster válasza Krisz0418 (#37037) üzenetére


Formaster
addikt

Nehéz megjósolni, hogy melyik komponensel fog a legtöbbet dobni a gameken, én mégis mindennél elölrébb hoznám az SSD-t. Én személy szerint le sem ülök olyan gép elé, amiben nincs, minden nagyképűség nélkül. Olyan, mintha egy pentium2-ről váltanál i9 procira :) Viszont ez valószínűleg nem fogja önmagában megoldani a problémádat. Következő kör lenne a ram. Esetleg kérd el öcséd ramjaid, hogy lásd azzal mit csinál a konfigod. Ha az megoldja a gondot, akkor nyilván az lenne az elsődleges. De ha már ott vagy elkérheted az SSD-t is és meglátod azzal a kompozícióval hogyan muzsikál.

Továbbra sem zárom ki, hogy valami más is van a levesben, ezért is javaslom a LatencyMon progival való diagnosztikát, ezzel sokminden lehetséges dolog kizárható, láttam én már hibás USB eszközt is ami random laggot okozott.

(#37040) Krisz0418 válasza Formaster (#37039) üzenetére


Krisz0418
őstag

Rendben, ha hazaérek megnézem a latencymon-t. Teszek fel friss op rendszert, töredezettségmentesítem a hdd-t. És ha jövök megint akkor megnézem ssd-t és a ramokat majd mit tudnak. Egyenlőre árulom ramom, és nézegetem mik vannak. cl15 már jó? lejjebb nem is nagyon van

AMD RYZEN 5900X || GIGABYTE AORUS LIQUID 280MM || MSI TOMAHAWK B550 || CRUCIAL BALLISTIX 2x16GB 3600cl15 || CM V1200 PLATINUM || XFX MERC 6800XT ||

(#37041) Formaster válasza Krisz0418 (#37040) üzenetére


Formaster
addikt

Az jó. Első körben a LatencyMon, aztán meglátjuk merre tovább. :R

(#37042) turbokappa válasza Tamás88 (#37032) üzenetére


turbokappa
senior tag

Hi
Ha jót akarsz asus lapot veszel,látom amd-re építkezel,azonban én azt javaslom inkább intelben gondolkodj,a vga lehet amd de az nvidia jobb.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37043) Formaster válasza turbokappa (#37042) üzenetére


Formaster
addikt

Szerintem a márkahűség nem ide tartozik, amit mondasz az pedig eleve többrétű. Mindenkinek más felel meg pl több szálon futó alkalmazásokhoz manapság jobban megéri amd konfigot épiteni.

(#37044) turbokappa válasza Formaster (#37043) üzenetére


turbokappa
senior tag

Olvasd csak el az amd proci topikot, nekem nem hiányzik hogy szivassam magam. Az intel sokkal stabilabb..egyenlőre.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37045) Nimda válasza turbokappa (#37044) üzenetére


Nimda
addikt

Mikor a gépem meghibásodott, az első gondolatom nekem is egy intel konfig volt. Ki is néztem a megfelelő komponenseket, de egy kollégám (és itt is olvastam erről infókat) eltanácsolt tőle, lévén az amd ryzen most nagyon jó ár-érték arányú. Lehet nincs hozzá sok köze, de eszembe jutott az intel procik felfedezett sebezhetősége, aminek a javítása persze az amd procikra is hatással van, de ahogy olvastam egyre többet hibáznak intelék, így én már nem bízom a termékeikben. Ha most nem is, de a közeljövőben mikor már kiforrja magát a ryzen, tuti ilyen konfigon gondolkozom.

(#37046) Formaster válasza turbokappa (#37044) üzenetére


Formaster
addikt

Nem tudom pontosan mire gondolsz, igen a topik hemzseg egy hibás laptípustól, de a procikkal tudtommal semmi gond. Én intelt hajtok mióta az eszemet tudom, de ha arra kellene amire egy intelt csak 5x áron kaphatnék meg akkor a ryzent választanám. Persze ugyanúgy értelmes alaplappal, mint a mostani 7700k-t.

(#37047) zzola válasza turbokappa (#37044) üzenetére


zzola
félisten

Egyenlőre.

[ Szerkesztve ]

(#37048) turbokappa válasza Formaster (#37046) üzenetére


turbokappa
senior tag

Nem mindegy mit hasonlítunk mivel,i7700k vs ryzen 1600x?
Amúgy nem 3x de még nem is 2x az ár.

A semmiért vállalom a felelősséget!

(#37049) Formaster válasza turbokappa (#37048) üzenetére


Formaster
addikt

Még mindig nem a topik témája, de ha már kötekedni akarsz akkor nem 7700-hoz kéne hasonlítani. Egyértelmű, hogy a Ryzen 1800-at szokták az i7 6950-hez hasonlítani, ott kb 3x a szorzó és nagyjából ugyanazt a teljesítményt nyújtja a 2 processzor. Ezért mondtam, hogy ilyen számításokra lenne szükségem, akkor bolond lennék intel vonalon maradni.

De jobb lenne ha ezt az értelmetlen vitát nem hajszolnád. :R

(#37050) Peppe96


Peppe96
csendes tag

Sziasztok.
Mitől lehet olyan problémám hogy minden létező játék (1, max 2-t kivéve) akad, dropol folyamatosan 30fps alá is?

Van egy gépem (a végén leírom milyen), milliószor újra lett telepítve, a drivereket néha hagyom hogy a Windows 10 rakja fel, néha én rakom fel a gyártó oldaláról. Szóval az egyetlen játék ami megy 60FPS-el akadásmentesen az a Dirt3, még volt 1 játék talán ami ilyen volt de arra nem emlékszem. Minden más, még akkor is ha már régi, akad, 20-75fps közt ugrál. A cpu kihasználtság játéktól függően 25-80%, nyilván egy gagyibb játék alatt nem 80%. Van amelyik játék egyébként a merevlemezen, van amelyik SSD-n van, ugyanazt a játékot is felraktam SSD-re is, gyorsabban betölt, de ugyanúgy akad mint HDD-ről. Tápcsatlakozókat felcseréltem amin lehetett, az sem javított rajta.
A gpu használat pedig szintén játékfüggő, régi játékoknál kb 40%, újabbaknál 90% körül mozog. Hőmérséklet procinál 75 fok körül mozog, videokártya mindig hűvösebb, HDD, SSD 25-40 fok közt van mindig, alaplap 55 fölé nem megy sose. A hűtő viszont attól függetlenül hogy hatékony nagyon hangos, a CPU felől hallom, szóval szerintem az. Időnként üresjáratban is hirtelen felhangosul aztán le is megy pár mp után a hangja. Ez a probléma Windows 7 és Windows 8.1 rendszeren is fennáll. Sata kábeleket cseréltem már, teljesen új, bontatlanra, semmi változás. Néha amikor kinyomom hátul a tápot (belerakni DVD írót, kábelt cserélni, átvinni másik szobába...) akkor sokszor első induláskor azt írja No bootable device detected. Ha kinyomom 10mp-re kb és utána visszanyomom akkor viszont rendesen elindul.

A lap lett már cserélve P55A-UD3-ra, azzal is ilyen volt (és azzal màs bajom is volt, HDD-t már nem látta szinte soha, pedig kábelt abban is cseréltem), RAM-ok is cserélve lettek, VGA is (előtte HD5770 volt) meg SSD lett véve, előtte HDD-ről ment a gép. CPU volt pasztázva is.

Régebben bírta a prime95-t is, de most akartam futtatni egyet 2 hete kb és kikapcsolt az egész gép.
Na most amit még megemlítenék, hogy az árammal van egy kis gond, nem értek hozzá, nem tudom mi a baja, de pl ha fel van kapcsolva a villany, plusz megy egy gép, és benyomom mellé a porszívót is akkor pár msre elmegy a villany, alig észrevehető. Na most lehet olyan probléma az árammal ami esetleg túl kevés vagy túl sok feszültséget ad a gépnek és amiatt nem jó? Nem az a baj egyébként, hogy nem 60FPS, hanem hogy ugràl. Nekem a 30 teljesen megfelelne de hiába korlátozom le annyira,, akkor is bemegy alá, vagy van hogy 30at ír végig, de az egyik pillanatban viszonylag gyorsnak tűnik a kép a másikban meg szaggatós. A legújabb problémám pedig, hogy a youtube lejátszója nem jön be néha, tehát maga a videó megy, viszont az a rész ahol megállítom, hangot állítok, kinagyítom az nem jelenik meg, és 2 kattra a videón sem nagyítja ki. A másik ugyanígy youtube-bal gond, hogy nem feltétlenül ez van, van hogy csak forog a videó de egyébként az oldalon minden más be van töltve rendesen. Azt is furcsának tartom hogyha semmi nem használja a gépet, feladatkezelőben is mindenre minimális kihasználtságot ír, proci 1%, vga 1, ram 20, hdd 0-2% akkor is ha olyan kedve van full belassul a gép. Valami ötlet annak aki ért hozzá?
Régebben sok màs baja is volt de azok megszűntek.

Sajnos testvérem gépén is ugyanez a probléma áll fenn a játékoknál, ezért gondoltam hogy nem az én gépemmel van a probléma, a 3. gép pedig egy Dell Optiplex 760, amitől sokat nem várhat az ember, de azt ne mondja nekem senki, hogy az a gép gyengébb és lassabb egy ősrégi Pentium D 945-nél amiben 1gb ram volt. Sajnos ez sokkal lassabb.

Akkor a konfig:
Chieftec GPS500-A8
Intel Core i5 760 (gyári hűtővel)
Nvidia GTX 680 2GB (refhűtős)
4x2Gb 1333Mhz RAM
MSI P55-GD65
Samsung 840 EVO 240 (vagy 250)GB SSD
WD EZEX 1TB HDD

Másik konfig aminél szintén probléma van, ahogy írtam:
AMD A10-7700K
Asrock FM2A68 DG+
2x4GB 1866Mhz RAM
FSP 350-60APN 350W 85+
Seagate 1TB HDD

Lehet, hogy kicsit össze-vissza írtam, alapból utólag írtam be pár dolgot, mert előtte nem jutott eszembe.
A segítséget megköszönném. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.