Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) fecike17 válasza McDog (#17100) üzenetére


fecike17
csendes tag

táp működik másik alaplaphoz kötöttem vitte rendesen

(#17102) McDog válasza fecike17 (#17101) üzenetére


McDog
aktív tag

Az jó, mert akkor csak valami nem jól érintkezik, nincs jól a helyén.

[ Szerkesztve ]

(#17103) fecike17 válasza McDog (#17102) üzenetére


fecike17
csendes tag

összedugdostam megint és nem jó sehogy.elviszem egy szervizbe hátha tudnak vele mit kezdeni :(

(#17104) ebegab92 válasza fecike17 (#17103) üzenetére


ebegab92
senior tag

De az alaplapot is kiszedted a gépházból.és úgy próbáltad??? :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17105) Goldika


Goldika
csendes tag

Hali,
Ma álltam fel a gép elől és nem vettem észre, hogy a füles kábele a lábamra tekeredett.Én azzal a lendülettel ahogy felálltam kirántottam a gépből (előlapi csatlakozóból) és megmerevedett a képernyő, nem reagált semmire. próbáltam újraindítani, de csak fekete képernyő, semmi jel. szétszedtem, kábel nem húzódott ki meg semmi. a ventillátor pörög, videókártyáé is. viszont az alaplapon egy piros led világít, 10mp-ként kb elsötétül és újra világít. hol lehet a hiba??
alaplap: ASUS M4A88T-M/USB3
előre is köszi a segítséget :)

(#17106) ebegab92 válasza Goldika (#17105) üzenetére


ebegab92
senior tag

Próbálj neki CMOS resetet csinálni.Csipogni szokott?Ha igen,akkor most csipog valamit?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17107) wmati


wmati
addikt

Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy nem rég épített gépemmel több gond is adódót most éppen azt csinálja hogy kék halál és memória gondra hivatkozva és újra indul van hogy utána a win se indul. Mit lehet ezzel csinálni ?

(#17108) ebegab92 válasza wmati (#17107) üzenetére


ebegab92
senior tag

A memóriákat le kellene tesztelni memtest86+-szal.Letöltés itt
Elképzelhető,hogy azért hibázik,mert a DIMM foglalatok körül nagyon leporosodott,ezért érdemes a RAM-okat kivenni,acetonos/benzines tiszta kendővel végigtörölgetni a csatlakozó rézfelületet,illetve ki kell fújni a foglalatokat is pl. sűrített levegővel.Ezután indítsd el a tesztet :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17109) wmati válasza ebegab92 (#17108) üzenetére


wmati
addikt

Az alaplap, proci, és memória nem rég jött a boltból szóval ilyen probléma nem lehet, de úgy az egész gép fura
meghal 3 szor a win kiderül rossz hdd okés videókára drivert felrakom csak rosszabb lesz meg ilyenek

(#17110) ebegab92 válasza wmati (#17109) üzenetére


ebegab92
senior tag

Előfordulhat az is,hogy szimplán nem szereti a lapod a RAM-okat,és azért instabil a gép :( memtest86+-ot mindenképp próbáld meg,USB-re is telepíthető :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17111) wmati válasza ebegab92 (#17110) üzenetére


wmati
addikt

Most fut éppen, amint végezz megosztom

(#17112) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Adott a következő jelenség:

Bekapcsolás után a gép nem kezdi meg a bootot, nem tölt be a BIOS, csak pörögnek a ventik, szóval mintha teljesen halott lenne. DE változó időtartam után (10 perc - 6 óra) végül mégis csak bebootol az üresjárat után és miután ez megvan, betöltött az op rendszer is, már nincs vele semmi gond, tökéletesen működik, nem fagy, nem indul újra, nem kapcsol ki, tökéletesen stabil.

Sokszor szétszedtem már teljesen (a tápot is és ott is úgy tűnik, hogy minden rendben, nincsenek púpos kondik), kontakt spray-jel is kezeltem, ahol csak tudtam, RAM, VGA, CPU és minden egyéb nélkül is próbáltam már elindítani, de a hibajelenség akkor is ugyanaz volt.

A jelenség már kb. 1 éve fennáll, de mivel havonta csak pár alkalommal használom a PC-t, így hagytam... reggel megnyomom a bekapcsoló gombot és legkésőbb délutánra bebootol. De most már nagyon kezd idegesíteni. Nem is maga a jelenség, hanem, hogy nem tudom mi baja. Az egyetlen külsőleg észrevehető hiba a hardvereken, az az alaplapon, az LGA tokban van, ahol is 3-4 LGA lábon látszik, hogy sérültek. Ez okozhat ilyen jelenséget? És miért? Hogy lehet, hogy sikeres boot után már semmilyen hibát nem tapasztalok? Ha nem ez, akkor mi más?

(#17113) ebegab92 válasza Vodar (#17112) üzenetére


ebegab92
senior tag

A sérült lábak simán okozhatják :U Lehet,hogy épp x idő után lesz tökéletes kontaktus a proci és a foglalata között.Ha csak görbültek,akkor még helyre lehet őket rakni.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17114) fecike17 válasza ebegab92 (#17104) üzenetére


fecike17
csendes tag

kiszedtem de akárholvan semmi

(#17115) ebegab92 válasza fecike17 (#17114) üzenetére


ebegab92
senior tag

Szedd ki a CMOS elemet is,és hagyd így az alaplapot (tápcsatikat is húzd le).A foglalatod ép és sértetlen?Ha ott elgörbült 1-2 láb,amiatt már nem indulhat.Ezt okozhatta az,hogy a proci nem jól lett belerakva (valahogy hozzáért a tüskékhez,és elgörbítette azokat).Nézd meg a foglalatot is szerintem :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17116) wmati válasza ebegab92 (#17110) üzenetére


wmati
addikt

memtest meddig fut kb ?

(#17117) ebegab92 válasza wmati (#17116) üzenetére


ebegab92
senior tag

Elvileg ezt sok-sok órán át (lehetőleg 1 napon át) kellene járatni,de ha 2-3 pass megvan,akkor már rámondható,hogy jó :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17118) Ruszki válasza wmati (#17116) üzenetére


Ruszki
senior tag

Udv!

Az sokmindentol fugg de futhat orakig is!!
Talalt hibat?!

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17119) wmati válasza Ruszki (#17118) üzenetére


wmati
addikt

Igazából azt se tudom mit kéne néznem

csináltam egy képet

[ Szerkesztve ]

(#17120) ebegab92 válasza wmati (#17119) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ilyesmi kék hátterű,ha hibát talál,akkor így néz ki :)

Ha jó,akkor meg így.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17121) Ruszki válasza wmati (#17119) üzenetére


Ruszki
senior tag

A hibakat ki szokta emelni pirossal.
Mint itt.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17122) macimeister válasza wmati (#17119) üzenetére


macimeister
aktív tag

[link]
Amíg nincs ilyen piros csíkod, esetleg több is addig jó

LOL :D

[ Szerkesztve ]

(#17123) wmati válasza macimeister (#17122) üzenetére


wmati
addikt

??? Csak ilyen csíkom van most csináltam képet

(#17124) macimeister válasza wmati (#17123) üzenetére


macimeister
aktív tag

Akkor ez bizony memória hiba

(#17125) wmati válasza macimeister (#17124) üzenetére


wmati
addikt

Azonnal ezzel kezdte, megy már egy ideje csak ilyen piros csíkok vannak

(#17126) macimeister válasza wmati (#17125) üzenetére


macimeister
aktív tag

Annyit megtehetsz még, hogy kiveszed a ramokat, felcserélgeted, berakod öket más sorrendben. nyomsz egy bios resetet és csak annyit állítasz, hogy a memtest bootoljon. Ha így is egyből beadja ezt a sok pirosat, akkor az nem jó. Annyi csavar lehet a dologban, hogy akár a lap is lehet hibás és nem a ram. Jártam már úgy, hogy felcserélgettem és jó lett.

(#17127) CoolMan válasza wmati (#17125) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A képet nézve, nem a legújabb tesztprogit használod. Töltsed a 4.20 -t és azzal tesztelj. Előtte vedd ki a ramokat, és az érintkezőket és a slotot is tisztítsad meg.

(#17128) wmati válasza CoolMan (#17127) üzenetére


wmati
addikt

Megtudom 100% állapítani hogy a memória vagy a lap hibás e ? Esetleg valami javítás vagy tűzoltás megoldható

(#17129) Ruszki válasza wmati (#17123) üzenetére


Ruszki
senior tag

Esetleg kulon-kulon kiprobalni oket mas-mas slotban,akkor kiderul pontosan hogy hibas e valamelyik ram de lehet lap is.
Ha esetleg megis csak az egyik ram modul csinalja akkor az vissza es gariba csereltetni hivatkozva a hibajelensegre.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17130) wmati válasza Ruszki (#17129) üzenetére


wmati
addikt

csak egy db 4gb modul van

(#17131) Ruszki válasza wmati (#17130) üzenetére


Ruszki
senior tag

Akkor marad a slot cserelgetes!
Ha minden slotban megbukna akkor szerintem memoria hiba es ahogymondtam akkor gari persze ha meg lehet.

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17132) wmati válasza Ruszki (#17131) üzenetére


wmati
addikt

Persze majd jövőre cserélhetem, nah neki állok cserélgetni

(#17133) CoolMan válasza wmati (#17128) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Minden slotban teszteld le a ramot.

(#17134) Ruszki válasza wmati (#17132) üzenetére


Ruszki
senior tag

Sok sikert! :DDD

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17135) wmati


wmati
addikt

Megvolt össze vissza cserélgettem minden reset toltam de ugyan az, mit tudok tenni ? Ennek lehet köze ahhoz hogy nem tudom videokártya drivert felrakni ?

(#17136) ebegab92 válasza wmati (#17135) üzenetére


ebegab92
senior tag

Igen,mivel hibázik a RAM,így instabil a Windows,így kb. semmi sem tud működni normálisan.Kelleme másik RAM-mal is próbálni :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17137) wmati válasza ebegab92 (#17136) üzenetére


wmati
addikt

ddr2 és ddr1 egyes van itthon ezeket valahogy nem merem bele tenni

(#17138) Ruszki válasza ebegab92 (#17136) üzenetére


Ruszki
senior tag

Igen ez lenne neki a legjobb mert igy ki tudja zarni a lapot! :))

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17139) Ruszki válasza wmati (#17137) üzenetére


Ruszki
senior tag

Szerintem az onnek nem ajanlott!!!
Foleg ha DDR3-as a lap!! :DDD
Esetleg probalj meg havertol kolcsonkerni teszt erejeig!

[ Szerkesztve ]

Az optimista a fényt látja az alagút végén, a pesszimista a sötétet az alagútban, a realista a közeledő vonatot, a mozdonyvezető pedig a három idiótát a síneken.

(#17140) wmati válasza Ruszki (#17138) üzenetére


wmati
addikt

Elvan átkozva ez a lap egy hdd megölt már

(#17139) Ruszki Ja ja dd3 -mas lap

[ Szerkesztve ]

(#17141) ebegab92 válasza wmati (#17140) üzenetére


ebegab92
senior tag

Milyen táp van benne?Lehet,hogy az nyírta ki anno a HDD-t :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17142) wmati válasza ebegab92 (#17141) üzenetére


wmati
addikt

Most éppen valami neve nincs egy Lenovo gépből kölcsönöztem annyi csavarral hogy nincs meg az alaplapi 8 pines csati

(#17143) fecike17 válasza ebegab92 (#17115) üzenetére


fecike17
csendes tag

kiszedtem átnéztem minden jónak tűnik vagyis nem láttam tíz perc nézés után egy görbe tüt se

(#17144) wmati válasza fecike17 (#17143) üzenetére


wmati
addikt

Attól hogy nem látsz semmit nem biztos hogy minden rendbe van

(#17145) Rossy


Rossy
csendes tag

Sziasztok!

Van egy laptopom és olyan hibája van, hogy bekapcsolás után felpörög a venti utána vissza lassul a merevlemez pörög viszont nem történik semmi a kép fekete marad a a hdd led felvillan utánna kialszik. 5-10 perc elteltével viszont egyszer csak fogja magát és elindul. Újraindításnál nincs ez a hiba egyből indul. A hiba az esetek 95% ában áll fent. Néha egyszerűen elindul úgy ahogy kell. Akku nincs benne hálózatról megy. Vélemény? Bármilyen javaslatot elfogadok!

(#17146) ebegab92 válasza Rossy (#17145) üzenetére


ebegab92
senior tag

Lehet,hogy alaplapi chipset vagy integrál VGA vagy valamelyik chip,de az első 2 a legesélyesebb,kezdi megadni magát.Azért indul el x idő múlva,mert felmelegszik annyira,hogy a hőtágulás miatt kontakt lesz a lap és a chip között.

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17147) ebegab92


ebegab92
senior tag

Nem tudom,hogy ti hogy vagytok vele,de én azt vettem észre,hogy így karácsony körül felszaporodtak a géphalálozások,meghibásodások,mert voltak napok,amikor kb. semmi se történt :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#17148) macimeister válasza ebegab92 (#17147) üzenetére


macimeister
aktív tag

Így karácsonykor érthető. Sokan fejlesztenek, vesznek és hát nem mindig indul elsőre.

(#17149) HAL9001


HAL9001
csendes tag

Üdv!

Van két gép, jelenleg az egyik hülye. A következő probléma egyszer mindkét gépnél fennállt. Az egyiknél (az egy laptop) azóta elmúlt. A problémás gép egy viszonylag korszerű PC, mely nagyon sokat van használva.

A probléma a következő:

Az indítás többnyire úgy zajlik (nem mindig), hogy a gép bekapcsol, az alaplap reklámozza magát kicsit, aztán felsejlik a win7 logo, majd kék üdvözlő képernyő. Van, hogy így marad, és sokáig üdvözöl engem. A legtöbbször aztán túlteszi magát ezen, és elfeketedik a kép. Az egérmutató látható egy fekete képernyőn, és sokáig így marad. Ritkán pár perc az egész, sokszor 10-20 perc, volt már több is, akár egy óra.

Aztán mindig összeszedi magát, és lesz OS. Utána működik minden rendesen, megy a BFBC2 multi, dirt3, és egyebek.

Hozzá tartozik a dologhoz, hogy a DVD meghajtóm nem működik rendesen. Valami oknál fogva nem mindig olvassa be a lemezeket. Írni sem mindig tud. Most pl nem tudtam bootoltatni lemezről a gépet.

Ja, és a biost sem értem el. Egyszerűen csak fekete kép jött - bár a tv, ami rá van kötve a gépre, szintén elég hüje, talán csak nem képes biost mutatni.

Korábban arra gondoltam, hogy OS hiba, mert egy viszonylag új laptopon is ugyanez a jelenség jelentkezett egy ideig, de az magától megoldódott, és azóta nincs.

Tanácstalan vagyok, segítséget kérek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17150) Baga1983


Baga1983
senior tag

Sziasztok!

Itt lenne egy adott konfig: Msi 870A-G54 alaplap +Phenom IIX4 975BE proci+ Asus 7850 1GB VGA. tegnap reggel használtam, délután bekapcsolom, erre a monitor azt mondja hogy elmegy aludni mert nincs bejövő jel...Mondom WTF? Szétnyitom a gépet, a VGA zölden világít, alaplap is , pörögnek a ventik. Mondom újraindítom de se reset se power gomb-ra nem reagál. Nézem hogy billentyűzet se világít. Nem kap áramot? Táp lekapcs. Sajnos speaker-em nincs. Nem is a pontos hibára lennék kiváncsi csak van e valakinek valami ötlete?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.