Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14901) callmeakos válasza #10726912 (#14900) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem hinném hogy a táp a problémás mert egyrészt az a legújabb darabja a gépemnek. Fél éves. Másrészt minden felpörög. Hallom a HDD hangját is. Most megyek a szervizbe, viszem a VGAt meg a procit mert mind2ön van még gari. Ennyivel is okosabb leszek és ha mind2 jó akkor szükül a kör. De én a terhelés alatti kékhalálok miatt még mindig a VGAra gyanakszok.

All→M8

(#14902) callmeakos válasza callmeakos (#14901) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

No beadtam a VGAt a szervizbe közbe meg elpanaszoltam a problémát. A szaki véleménye szerint is valószinü hogy a videokártya a ludas. Vagy az alaplap, de annak kevesebb az esélye. 1hét múlva kiderül, akkora lesz kész a cucc bevizsgálása.

All→M8

(#14903) bberni


bberni
csendes tag

Sziasztok! Nem túl új gépem van, két vinyóval, win7 van rajta. Kb. egy hónapja nem akart elindulni, Bootmgr hiányzik hibaüzenettel. Csak telepítőlemezről sikerült elindítani. Bios-ban látszik a vinyó, viszont a win nem találja. Telepítőlemezről indítva parancssorból sem látszanak a vinyók. A telepítőlemezről nem lehet indítási hibajavítást csinálni, mivel nem látja a feltelepített win7-t sem. Több napig játszotta ezt a gép, aztán hirtelen megtalálta a win7-et, megcsinálta a hibajavítást, és rendesen üzemelt egy hónapig. (rátettem a Sentinelt, de az semmi problémát nem talált a vinyókkal kapcs.) Tegnap aztán újra ugyanez a hiba állt elő... Még újra sem lehet telepíteni a win-t, mivel nem látja a vinyót :O Nincs valami ötletetek, mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#14904) batmab válasza bberni (#14903) üzenetére


batmab
senior tag

nézz kábeleket elsősorban aztán lap..

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14905) CoolMan válasza bberni (#14903) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben cseréld ki a a vinyó kábelét, valamint másik táppal is megnézném.

(#14906) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Az lenne a kérdésem, hogy mi okozhatja ezt a kék halál jelenséget!
Túlmelegedés okozhatja, mert elégé melegszik mostanában a gépem!
KÉP

[ Szerkesztve ]

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#14907) Kiki18 válasza DataTraveler (#14906) üzenetére


Kiki18
őstag

Sokminden lehet az oka.Ha jól tudom,akkor túlmelegedéskor a winfos egyszerűen csak lekapcsol,vagy újraindul. Ez inkább hardveres probléma,memória vagy videókari.

(#14908) DataTraveler válasza Kiki18 (#14907) üzenetére


DataTraveler
tag

Memóriákat teszteltem és azokra nem dobot ki hibát, a videokártyával sincs semmi gond!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#14909) callmeakos válasza DataTraveler (#14906) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem is ugyanez vagy nagyon hasonló gondjaim voltak. Hétfőn jártam szervizbe és nekem azt mondták hogy valószínűleg a VGA a ludas. Azt be is adtam. Hétfőn kapom az eredményeket.

All→M8

(#14910) DataTraveler válasza callmeakos (#14909) üzenetére


DataTraveler
tag

Nálam nem az lesz a ludas mert már 2db videokártyával is próbáltam és mindig ugyan ez a hiba jelentkezik sajnos!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#14911) callmeakos válasza DataTraveler (#14910) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

én még akkor a vincsire vagy az alaplapra tippelnék

All→M8

(#14912) DataTraveler válasza callmeakos (#14911) üzenetére


DataTraveler
tag

Felraktam a Hard Disk Sentinel és nagyon úgy néz ki hogy a merevlemez a hibás, mert tele van hibás sector-al! Egy 2hetes Western Digital 1TB SATA2 merevlemezem van 3év garanciával, remélem egyből ki fogják cserélni nem kel heteket várnom, hogy garanciáztassák!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#14913) callmeakos válasza DataTraveler (#14912) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem is tele van szektorhibával a HDD, de a Sentiel szerint még lenne hátra egy kis ideje

All→M8

(#14914) DataTraveler válasza callmeakos (#14913) üzenetére


DataTraveler
tag

Garanciális így vissza viszem inkább hogy cseréljék ki, még jó hogy nem raktam rá a másik merevlemezemről a cuccaimat! Reméljük a te gépedet is megcsinálják rendesen!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#14915) callmeakos válasza DataTraveler (#14914) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát én is bár ha nekem ugyanaz a gondom mint neked akkor megszívtam a VGAval és még nekem kell majd fizetnem bevizsgálási díjat a szervznek. Így aztán csak remélem az a ludas.

All→M8

(#14916) pityke88


pityke88
tag

Sziasztok!
Egy kis szakmai kérdésem lenne, Biosban állítottam feszültségeket aztán egy 3dmark-al terheltem a gépet és kikapcsolt utána nem kapcsol be a gép, csak kattan egyet a táp, lehetséges hogy az adta meg magát?
Köszönet! :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#14917) RVR400 válasza callmeakos (#14915) üzenetére


RVR400
veterán

Nem megsérteni akarlak, de Neked az integrált VGA-val sem indult be a géped, ergo a problémád teljesen más jellegű.

(#14918) djculture válasza pityke88 (#14916) üzenetére


djculture
félisten

Talán csinálj egy bios resetet mert hülyeséget állítottál be ezek szerint. Egyébként ha nem vagy tisztában az eszköz határaival nem ajánlom a feszültség értékek állítgatását.

[ Szerkesztve ]

(#14919) pityke88 válasza djculture (#14918) üzenetére


pityke88
tag

Bios reset már meg volt, és tisztában vagyok az eszközök határaival, mikor csak fixáltam a memória feszültségét, hogy ne auton maradjon.
Holnap viszem garanciába a cuccot, valszeg a lap elszállt.
Köszönet! :R

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#14920) callmeakos válasza pityke88 (#14919) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

bár nem vagyok teljesen biztos benne, de tudtommal a garancia nem terjed ki a te problémádra

All→M8

(#14921) pityke88 válasza callmeakos (#14920) üzenetére


pityke88
tag

Hát egy A8 3870k procin húzok 400 mhz-et és meghal a rendszer, nem nagyon érdekel hogy szóle rá gari :DDD nem volt olcsó de szart sem ér az egész kb :(

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#14922) djculture válasza pityke88 (#14921) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon jó csak a nagykerekbe a húzás szó hallatán is dobják vissza cuccot.

(#14923) pityke88 válasza djculture (#14922) üzenetére


pityke88
tag

Akkor ne áruljanak K/black edition procit :DDD
Amúgy meg tönkrement kész :W

Boldog vagyok nagyon, mert ma megtaláltam a barátaimat Itt vannak a fejemben.

(#14924) petya1992


petya1992
tag

Sziasztok!
Haverom adott egy alaplapot a neve MSI 661FM2-V és egyszerűen nem akar semmit csinálni. Csak pörög a porci ventije,nem jutok el biosig nem is csippan semmi, ramot kiszedtem ugyanez, én biosra gyanakszom, hogy ő a ludas. Valakinek van valami ötlete?

(#14925) RVR400 válasza djculture (#14922) üzenetére


RVR400
veterán

Persze, én is úgy viszek vissza mindent, hogy agyonhúztam meg agyonfeszeltem, de nem bírta a dög. :C :DD

(#14926) CoolMan válasza petya1992 (#14924) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Döglött alaplap....szerintem. Egy BIOS resetet csinálj azért, ha még nem lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#14927) Mityenka1 válasza RVR400 (#14862) üzenetére


Mityenka1
csendes tag

Szia kiderült hogy mi volt az oka, hogy nem indult a gép csak bevillant induláskor. a monitor tápja "szórakozott" legalábbis ezt mondta a szerelő.

(#14928) ebegab92


ebegab92
senior tag

Gépem az adatlapomon.Probléma: A gép stabil (Prime95),DE CPU-Z,Everest Ultimate CPUID/SPD ablak töltésekor az egész gép megfagy.NumLock pár nyomás után megakad.BÁr 4magosítottam,ennek ellenére 2 maggal is csinálja ugyanezt (pedig ezzel elvileg atomstabilnak kellene lennie -.- ) Valami ötlet?Szenzorhiba esetleg okozhat teljes fagyást?Winfos semmi hibát nem ír ki restart után...

Utóbbi időben volt cserélve táp,VGA,RAM,HDD.Alaplap vagy proci tolhat valami hibát,bár inkább a lapra gyanakszom.Valami driveres hülyeség?

[ Szerkesztve ]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14929) CoolMan válasza ebegab92 (#14928) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A memóriákat 1600Mhz-en hajtod mert ha igen, akkor tedd vissza 1333Mhz-re és próba.
Lapon melyik BIOS van fent?

(#14930) ebegab92 válasza CoolMan (#14929) üzenetére


ebegab92
senior tag

1333 MHz-en hajtom,a legfrissebb F8-as BIOS van rajta.F7-esről frissítettem.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14931) ebegab92 válasza ebegab92 (#14930) üzenetére


ebegab92
senior tag

Memória modulokat kellett cserélni,mert a CSX és Samsung RAM-jaim (CL9-esek voltak,1333 MHz-esek) valamiért ütötték egymást.Azt hittem,hogy az a baj (Prime95 sem ment korábban :U),csere után Prime95-ös probléma megoldódott,de a fagyás nem :F

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14932) dascream


dascream
csendes tag

Sziasztok!

Gépem mostanában rendszeresen kékhalálozik, vagy csak simán lefagy és a következő hibaüzeneteket dobja ki:

- Ezt a legtöbbször:

http://kepfeltoltes.hu/120624/IMG20120623_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A következő képen akármelyiket választom ki nem történik semmi, csak az újraindítás marad:

http://kepfeltoltes.hu/120624/IMG20120622_002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/120624/IMG20120622_003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezeken kívül még szokott beadni olyat, hogy lemezellenőrzés, olyankor letöröl valamit tök random a gépről. Vagy esetleg egy ilyen "windows 7-es, nem indul a gép de megjavítom neked" program, az utóbbi időben az is azt írta ki, hogy nem sikerült a javítás. Néha beindul a gép, megy is egy darabig, de azután újra lefagy.

Egyébként nem rég hoztam vissza a garanciális szervizből, ott mindenféle tesztet lefutattak elvileg és azzal a magyarázattal hazaküldték, hogy szoftveres a gondja. Többször is újratettem már az oprendszert, de semmi. (Különféle lemezekről.)
Egy barátom szerint talán szektorhibás a winchester. Meg említett olyat, hogy chipsetes gondjaim is lehetnek. Szerintetek? Mit tegyek ilyenkor? Visszaküldjem megint a gépet és várjak 2 hónapot amíg kiderítik, hogy semmi baja?

(#14933) batmab válasza dascream (#14932) üzenetére


batmab
senior tag

simán hdsentinelt indits, nézd meg mit mond.. ha 100/100, akkor memtest egyesével(ha több ram van benne).. előbb utóbb kijön a hiba..

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14934) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Lemez nélkül lehet formázni pc-t? (Jelen esetben egy régi win98-as laptopot kellene)
Ha igen hogyan? Ha nem bármilyen lemez megteszi?
Win alól a format C: működik? Esetleg meghajtó formázása jobb klikkel?

F.K.T.

(#14935) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

No a multkori problémámra ma megjött a válasz. Kiderült nem a VGA a ludas. Itt az egyik elöttem szóló említette hogy nem a VGA lesz a rossz, a szervizbe meg pont az ellenkezöjét mondták de mindegy. A kérdés akkor még mindig fennâll: mi a gond? Igy hogy a VGA kihullott már csak az alaplapra tudok gyanakodni
Semmi másra

All→M8

(#14936) szabotoni válasza callmeakos (#14935) üzenetére


szabotoni
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.
Adott egy Acer Aspire 7735z típusú lapos. Töltést veszi, bekapcsolás után a kijelző világít, de semmi más reakció. Ventilátor nem pörög, winyó nem dolgozik. Egy kis időközönként villan egyet a kijelző. Milyen hibára utalhat? BIOS reset már volt, indítottam már csak memóriával, minden más egyéb nélkül, de az eredmény ugyanaz. Olyan mintha semmi nem kapna áramot a kijelzőn kívül. Köszi! Üdv!

[ Szerkesztve ]

Nem minden nápolyi csokis... http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Bátran érdeklődj, de vedd a fáradtságot, és válaszolj Te is! Köszi ;)

(#14937) CoolMan válasza szabotoni (#14936) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Kérdezd meg ITT is...hátha.

(#14938) szabotoni válasza CoolMan (#14937) üzenetére


szabotoni
csendes tag

Rendben, köszi!

Nem minden nápolyi csokis... http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Bátran érdeklődj, de vedd a fáradtságot, és válaszolj Te is! Köszi ;)

(#14939) kozel30


kozel30
csendes tag

Sziasztok! A barátnőm beakarta kapcsolni a gépet de a kapcsoló beesett. Gondolta hogy ő megjavítja szétkapta a gépet. A kapcsolót vissza is rakta de a gép nem indul vagy is tápnak megy ventilátora a videókártya ventilátor is, de a hdd nem tölt be a led pirosan világít, a dvd író kattog a led zölden villog a proci ventilátor meg akarna indulni de nem tud.
Mi lehet a gond?

(#14940) herczeg40 válasza kozel30 (#14939) üzenetére


herczeg40
csendes tag

Zárlatot csinál valami.

(#14941) CoolMan válasza kozel30 (#14939) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Másik kapcsolóval és táppal kellene megnézni.

(#14942) jacksonfive


jacksonfive
tag

Sziasztok!
Mi lehet a gép baja, ha bekapcsoláskor felvillannak a ledek és a ventik pillanatra megmozdulnak, majd leáll minden. Táp csere volt de semmi javulás, és minden alkatrész (proci, vga, ram) egy másik alaplapban működnek. Az alaplap halt meg???

(#14943) CoolMan válasza jacksonfive (#14942) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ahogyan olvasom, nagyon más nem maradt, mert minden mást kizártál.

(#14944) hakkan válasza pityke88 (#14923) üzenetére


hakkan
tag

Sziasztok! Lenne egy problémám. Ma jött meg a gepem iponrol. Asrock b75 pro3 lap van benne. Az a problemám hogy feltelepítem a win7 64bit op. rendszeremet majd berakom az alaplap lemezét, feltelepítem, ujraindítom majd kiad egy egy olyan irast hogy: Generate Serial ata diskette? Ha yest ha no-t nyomok ujraidul az egész. Elore is köszi( telorol vagYok bocsi)

[ Szerkesztve ]

Amiből befőttet, abból pálinkát is!

(#14945) dragon1993


dragon1993
őstag

Sziasztok ma vettem egy gépet.
Asrock b75 pro 3
Core i 7 2600
6950
Összeraktam a gond ,hogy elindul a gép majd pár másodperc múlva leáll majd újraindul ?

Hibatippek?

(#14946) Gyufaaa válasza dragon1993 (#14945) üzenetére


Gyufaaa
veterán

BIOS friss? :U Táp milyen?

[ Szerkesztve ]

(#14947) dragon1993 válasza Gyufaaa (#14946) üzenetére


dragon1993
őstag

Köszönöm a segítséget közben megoldani.
A ramot áttettem egy másik ram slotba és most minden rendben.
Jó kis tápom van CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM

(#14948) Shatterstar


Shatterstar
aktív tag

Hali! Röviden tömören ez lenne a problémám:

http://support.gateway.com/s/issues/2-976684501.shtml

Kezdő angolos lévén nem sokat értek belőle éppen ezért kérném a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

Why are you wearing that stupid man suit?

(#14949) Gyufaaa válasza dragon1993 (#14947) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Lényeg, hogy megoldódott. :K

(#14950) Vigec


Vigec
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi rejtvénnyel szeretném meglepni a témában járatos nagyérdeműt. Adott lenne a következő probléma.
A gép teljesen rendszertelen időnként lefagy, de annyira, hogy nem segít az alt+enter+del csodavarázslat sem. Ilyenkor két végeredményt tapasztaltam eddig:
- vagy "kimerevedik" a legutolsó képkocka,
- vagy kékhalál jön. (win 7, eddig soha nem láttam itt ilyet)

A hiba után, két változat van:
1. közvetlenül a restart gombot nyomom, és a következő üzenet fogad:
"Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"
Ilyenkor ismét újraindítva, az UEFI-ban nem található az operációs rendszert tartalmazó SSD (OCZ Agility 3 60 GB), olyan mintha nem is lenne rácsatlakoztatva. Amit érdemes tudni, hogy SATA3 csatiból kettő van az alaplapon (Asrock H77M). Az egyikre a fenti SSD-t tettem, a másikra egy Samsung SATA3-as HDD-t. Na most ezt a HDD továbbra is érzékelhető.
2. A második újraindítási változat, hogy várok a lekapcsolás után 10 percet, és a gépet utána elindítva nincs semmi probléma, csak a win aggódik, hogy nem szabályosan lett lekapcsolva! Most jutott eszembe az eseménynaplót nem néztem mit ír.

Még egy fontos dolog, eddig csak a World of Tanks nevű MMO játék alatt fordult elő ez a gép lefagyás. Ez lehet fontos info is, meg nem is. Egyrészt mivel nagyrészt a netezés mellett csak erre a programra használom a gépet (kb. 50 %), ezért lehet, hogy nem ez a ludas. 5 hónap alatt 3 fagyás nem sok, csak most untam meg. A másik része meg az, hogy eddig csak ezalatt a program alatt fordult elő, így 1-1. Ami kicsit eltántorít a programhibától, az a közvetlen újraindítás utáni állapot, hogy nincs SSD valamiért az UEFI-ban, és nem tud bootolni a rendszer.
Kérdésem tehát a hosszú bevezető után, hogy mi lehet hibás? Elsőre az SSD-re gondoltam, de nem vagyok egyátalán biztos benne. Lehetne alaplapi csatlakozó hiba is? Esetleg tud valaki valamilyen tesztet, programot amivel szűrni lehetne a hibát? Az alkatrészek garanciálisak, nem akarom saját magam reszelni a hardvert semmiképp, bár valószínűleg nem is szükséges.
Hálás köszönet minden segítségért.

Üdv

Ui: Nem write-only üzemmódban vagyok, de előfordul, hogy nem tudok azonnal reagálni. Kösz a megértést a helyesírási hibákért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.