Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) #21346560 válasza helkis (#15400) üzenetére


#21346560
törölt tag

Értem... hát az az érdekes, hogy picit sem görbültek el a lábak amikor "kivettem", pedig nagyon megijedtem, hogy 3-4 sort egyengethetek....

(#15402) Kérdező7


Kérdező7
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném az alábbi problémám megoldásához:

Gépem áramtalanítva (elosztó lekapcsolva). Indításnál elosztó bekapcsol, indítógomb... és semmi... Pár perc után ha megpbálom, simán indul, és akár teljes napokat gond nélkül végig működik, semmi más hibát nem tapasztalok.
Csakhogy ez a pár perc egyre több. Mikor előjött a probléma 1-2 perc volt, mostmár 10 percet simán ülnöm kell a gép előtt hogy induljon.

Táp? Alaplap? Elem??

Találkozott már valaki ilyen hibával?

(#15403) #21346560 válasza Kérdező7 (#15402) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én igen.
Az akkori alaplapom nem szeretett hidegen indulni. Amíg nem volt legalább 18 fokos a chipset, addig nem indult el...

(#15404) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Sziasztok!

Spec.:
ASRock P45X3 Deluxe
Sapphire HD 4850 X2
12 GB Kingston HyperX 1600 MHz
Samsung 320 GB 7200 RPM
Corsair GS 700W

Az lenne a gondom, hogy tegnap beszereztem egy Gigabyte HD 6950-es videókártyát, becsavaroztam, bedugtam a táp csatikat és amikor elindítottam a gépet, akkor ment egy darabig fekete képernyővel, majd leállt. Eltelt 3-4 másodperc, elindult, majd megint csak leállt. Csináltam BIOS resetet, kivettem az alaplapi elemet, a ramokat, de semmi nem változott. Ha nem állítom le a gépet, akkor a végtelenségig próbálkozik vele... Lesz majd egy új rendszerem, eredetileg ahhoz vettem a videókártyát, de gondoltam kipróbálom a mostanival... de hát nem tudom. :U

A következő spec.-ben Asus M5A97 Pro lap, ugye a Gigabyte HD 6950, FX 8120 lesz...remélem azzal menni fog és semmi gond se lesz. :U

Ha valakinek lenne valamilyen tippje, akkor várom a válaszát! :R :R

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#15405) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
2 hete adtam be hibás asus alaplapomat cserére, egyenlőre semmi hír róla. Ugy kb. mennyi időre számíthatok még, mire megjön?
Kösz a segítséget.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#15406) #21346560 válasza NandorHUN (#15405) üzenetére


#21346560
törölt tag

Szerintem még max 2 hét....

(#15407) DanielK válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#15404) üzenetére


DanielK
addikt

Videókártya adatlapja szerint PCI-E 2.1 kell neki.
Mostani alaplapod szerint csak 2.0-ás van rajta.
Asus alaplap sem lesz jó, mert ott is csak 2.0-ás pci-e hely van.

Szóval valamelyiket cserélned kéne (hw vásárlás előtt ezeket a specifkációkat csekkold le, google a barátod, mondhtanám :P ).

[ Szerkesztve ]

(#15408) ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ válasza DanielK (#15407) üzenetére


ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ
tag

Köszi!! :R :R

~Psycho~ Ha elfelejtek privire válaszolni, akkor nyugodtan kérdezd meg, hogy mi a helyzet! :)

(#15409) helkis válasza #10726912 (#15388) üzenetére


helkis
addikt

ezt a hsz-t csak most vettem észre.. :B

tápcsere megvolt, elemcsere megvolt, természetesen minden le volt húzva, tuning is off-on van, minden kézzel beállítva alapértékekre..

a probléma maradt, ezért is írtam hogy mélyvíz, nekem elfogytak az ötleteim.. :B

olyan az egész mintha egy kondi szarakodna, amelyik ha acpi 1.0-ban van (tehát nekem kell kikapcsolni a gépet) akkor tud "feszmentesülni", de ha az alaptól nagyobb acpi-ben van (gondolom ezt a lap biosa mondja a rendszernek és ezért is települ helyesen fel ennek a kezelése), és ilyen állapotban van lekapcsolva/hibernálva/altatva, akkor hosszabb ideig megtartja a feszt, és ez esetleg indítási tüskének hathat a lap számára.. amikor elveszem a tápot, és visszaadom rá akkor valszeg ez a "kondi" újratöltődik..

szemre minden kondi rendben van, így max az lehetne járható ha mindent kicserélnék a lapon.. ha van valakinek efféle kapcsrajza, hogy működhet maga a start/stop atx lapoknál áramköri szinten akkor lehet jópár kondit ki lehetne zárni.. :K

szerk.: esetleg egy kapcsolóüzemű tranyó/dióda is lehet a ludas?

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15410) CoolMan válasza ᵽᵴᶙᶗᵺᴑ (#15408) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Visszafele kompatibilis a PCI-E foglalat, tehát az nem lehet gond, hogy az alaplapi PCI-E 2.0 a VGA meg 2.1-es. Ettől még menni kellene neki.
Próbáld ki másik (barát, haver) gépében, mert lehet, hogy a VGA a rossz.

(#15411) skot92


skot92
csendes tag

Hello!
Van egy régi gép (kb. 10 éves)
Az alaplap egy msi márka, a proci meg egy amd athlon (pontosan nem tudom).
Na most ennek a lapnak van a hátulján egy úgynevezett d-barack kép
A bal felső led pirosan világít , a többi zölden.
Amikor bekapcsolom se kép, se hang (a bios sem jön be).
itt azt írják hogy ez lenne a probléma:
Boot Attempt
- This will set low stack and boot via INT 19h
de fogalmam sincs mit jelent.
Remélem valaki tud segíteni.

Ui.
A cmos törölés megvolt, illetve a ramokkal is játszogattam de semmi.
2db 128mb meg egy 256 ram van benne.

(#15412) skot92 válasza skot92 (#15411) üzenetére


skot92
csendes tag

Na közbe kivettem a procit, meg a ramokat is, de így is csak az az egy piros.
Meghalt volna az alaplap? :((

(#15413) #10726912 válasza skot92 (#15412) üzenetére


#10726912
törölt tag

szerk.: esetleg egy kapcsolóüzemű tranyó/dióda is lehet a ludas?
Ezzel spista-t vagy lompos84-et keresd...nekem lila izém nincs róla:S
Kicsit x aktás így, mivel kb mindent megtettél, amit én is tettem volna, kifogytam az ötletekből.

(#15414) helkis válasza #10726912 (#15413) üzenetére


helkis
addikt

köszi! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15415) MrRobix


MrRobix
csendes tag

Egy kis mese ..ha valaki tud segitteni a problámámban kérem válaszoljonrá..volt egy SATAs winyom és hosszu idök után leégett salynos..ekkor beszereltem egy IDE s winyot amelyen volt windows..mikor rákötöttem a gépre,elindul a gép és kijelzi a winyot meg a DWD-Rw-t..és mikor a windows logo betöltésén van a sor elindul és rogtön egy kékhalál féle hibát dob be..és indul ujra a gép..gondoltam valami a windowsal lehet..ujratelepitettem a gépet..formatálás megvolt és a másolando fájlokat is elvégezte ekkor ujra indul a gép..azelött egy 15mp s piros csik jelzi az ujraindulást..és elvileg ahogy a nagykönyvekben megvan irva jönne a windows rakásnak a második fele..na de nem igy történik hanemkezdi autiomatikusan a windows bootolást és kezdi elöröl..a 2. részre nm lép h folytassa:/..ha kiveszem a windows CD t hne bootolja akkor kiirja h nincs winyo a gépben(ISNERT BOOT..bla bla bla..)..megprobáltam h kihuztam a DVD-Rw-t.. és ugy inditottam a gépet..és ekkor csodákra a winyo töltött rendesen..be is adta a windowsrakás 2. felét.. ck kérte a windows CD t..és bekötöttem ujra de nem ismerte fel..nm tom mibaja lehet :/.. valaki segitsen..szomszédomnál raktunk a winyora windowsot csak nalam a windoslogoután kékhalál féle dolgot bedob és indul ujra.. hozzáteszem..(CSökkentett mod hálozattal.. igy eltudom inditani a gépet..de normal modban nem.. aki tud SEGITsEN

(#15416) skot92 válasza #10726912 (#15413) üzenetére


skot92
csendes tag

Na volt táp csere is, de ez se segített. :((

[ Szerkesztve ]

(#15417) CoolMan válasza MrRobix (#15415) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A te gépedben kell telepíteni a windowst. A szomszéd gépében telepített win a tiedében nem lesz jó! (feltéve, ha csak nem ugyan olyan a gépetek.....de ezt kétlem)
Az optikai meghajtó is IDE-s?
Esetleg még kérd kölcsön tőle a DVD-RW-t.

Amúgy milyen alkatrészekből áll a géped? (alaplap, proci, memória, vga, táp)

[ Szerkesztve ]

(#15418) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv!
Adott 478-as konfig, 2x1Gb memóval, proci lett kitakarítva, újrapasztázva, gép bekapcsol, max. 50C fokra megy fel, pár frissítést csinált a windows xp az sp3 alá, avast frissítette magát, feltelepült egy mozilla is, ezen dolgok egy már 6 hónapja telepített netezős gépen lettek végrehajtva. A műveletek közben újraindítások voltak szükségesek, ezt követően az egyik újraindulás után a gép beindult, asztal betölt és mindegy mire kattintasz semmi nem indul, eszközkezelőt sem tudom indítani.
Mi lehet a gond? A HDD haldokolna, mert nem nagyon ad hangot, az újraindulások, telepítés alatt még erőteljesen kerreget, most semmi hangja csak a homokóra repked az asztalon. :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15419) MrRobix válasza CoolMan (#15417) üzenetére


MrRobix
csendes tag

Igen Ide s..a winyo meg az olvaso is..az elöttiek SATA s csatlakozásuak voltak..csak idövel tönkrementek és ezzekkel helyetesitettem mert kéznél voltak.vagy probáljam meg SATA s meghajtóval??.. mert a mostani ahogy van és ha mindketöt csatlakoztatom akkor nm ismeri fel a winyot..ck akkor ha windows CD t bebootolja..de akkor nm indul el a windows 2. réssze:/.. valami HELP kéne :)

(#15420) helkis válasza F.B.I. (#15418) üzenetére


helkis
addikt

taskmanaggert eléred? proci100%? egy idő után nem apad le? csökkentett módban ugyanez? malware-írtás? svchostfix, stb..

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#15421) F.B.I. válasza helkis (#15420) üzenetére


F.B.I.
veterán

A taskot nem érem el, vírus ügyileg rendben van ezért nem értem, hogy 30 perc a la ttk, hogy lesz egy jó gépböl egy csiga.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15422) CoolMan válasza F.B.I. (#15421) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

HDsentinel-el nézz rá a vinyóra. Esetleg az AVAS-ot uninstaláld és nézd meg úgy is, lehet bekavar valamiért. (xp-n láttam már ilyet, de az okára nem jöttem rá)

(#15419) MrRobix : Igen próbáld ki SATA-s optikai meghajtóval.

[ Szerkesztve ]

(#15423) MrRobix válasza F.B.I. (#15421) üzenetére


MrRobix
csendes tag

Oké..köszi szépen.. megprobálom aval :)

Laptopon is lenne egy problém :-??..hard disk benne van meg minden és egyszer csak nem kapta h csatlakoztatva van..és indításkor kiírja h "Inser system disk and press..."megnéztem h működőképes-e a hard és ugyan úgy megy a motra meg minden ahogyan azelőtt..Boot menüben is állítgattam meg minden és semmi.. Windows rakást is próbáltam de mikor kellene választani meghajtot akkor kiírja h nincs meghajtó és F3-al kikell képjek.(Windows rakás kizárva)..erre valami probléma megoldás? :-?

(#15424) MrRobix


MrRobix
csendes tag

Az alábbi válaszom CoolMan81 -nek akartam szánni..bocs elnéztem :D

(#15425) CoolMan válasza MrRobix (#15424) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben a BIOS-ban sem látszik a HDD, akkor másik gépben kellene kipróbálni, vagy ebbe a laptopba tenni egy próba vinyót. (lehet, hogy a vinyó elromlott)

[ Szerkesztve ]

(#15426) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

sziasztok irtam én már ide egy párszor további fejlemények vannak a dell gx 270el kapcsolatba a mainap fojamán hozzá jutottam egy 478as celeron 3.06ghz-es procihoz amit kicseréltem indul már normál módba is de a win telepités megáll mitől lehet ez?

Üdv Kálmán

(#15427) Directors válasza kalmancsaba (#15426) üzenetére


Directors
senior tag

Szia!

Megpróbálnám egy másik telepítő cd-vel,illetve egy másik olvasóval is. Nekem ez mindég segített.
Illetve memóriák megtisztítása.

[ Szerkesztve ]

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15428) kalmancsaba válasza Directors (#15427) üzenetére


kalmancsaba
tag

a win7 meg egy driver_IRQL_Not less_Or _equal cimű kék halálal meghal

Üdv Kálmán

(#15429) Directors válasza kalmancsaba (#15428) üzenetére


Directors
senior tag

Win7-nél soha nem volt nekem eddig kék halál csak XP-vel.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#15430) kalmancsaba válasza Directors (#15429) üzenetére


kalmancsaba
tag

hát ez ilyet is tud:)

Üdv Kálmán

(#15431) kalmancsaba válasza kalmancsaba (#15430) üzenetére


kalmancsaba
tag

meg ez az xp-s hol itt hol ott ál meg nem mindig egy helyen

Üdv Kálmán

(#15432) F.B.I. válasza CoolMan (#15422) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz megpróbálom!

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#15433) CoolMan válasza kalmancsaba (#15431) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A memóriákat teszteld le, esetleg másik HDD-vel is lehetne próbálkozni.

(#15432) F.B.I.: :R

[ Szerkesztve ]

(#15434) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

memóriák müködnek másik HDDvel is ugyan aza probléma

Üdv Kálmán

(#15435) CoolMan válasza kalmancsaba (#15434) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"memóriák müködnek" Ennek örülök, de lettek tesztelve, mondjuk ezzel?

(#15436) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

nem tudok a gépre rakni wint mert megáll a telepités

Üdv Kálmán

(#15437) CoolMan válasza kalmancsaba (#15436) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell windows a teszthez. Letöltöd a Pre-Compiled Bootable ISO (zip) fájlt, kiírod egy CD/DVD -re, erről bootolsz és már megy is a teszt. (mondjuk ehhez meg kellene egy működő gép :U )

(#15438) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

ami most jelenleg nincs:(igaz ugy néz ki most a ház mint egy számitógépes temető de egy 1db müködő gép nincs benne :\

Üdv Kálmán

(#15439) CoolMan válasza kalmancsaba (#15438) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

:DDD

Akkor legalább annyit tegyél meg kérlek, hogy a memóriákat kiveszed, az érintkezőket megtisztítod, majd egyesével végigpróbálod a memória slotokat.
Meg azt is kipróbálnám, hogy a régi procival is van-e telepítési gond. Mert ha nincs, akkor ezzel a procival van valami bibi'.

[ Szerkesztve ]

(#15440) kalmancsaba válasza CoolMan (#15439) üzenetére


kalmancsaba
tag

a slotokat mivel tisztitsam meg alkoholos ruha? Vagy zsepi?

Üdv Kálmán

(#15441) #21346560 válasza kalmancsaba (#15440) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ha már alkoholozilálni akarsz akkor alkoholos fogkefe!!!
De a legjobb a sűrített levegő.

(#15442) CoolMan81 Én azzal szoktam, mert a pzs-ről is meg a ruháról is ragadhat rá szösz annyira, hogy a levegő is csak nehezen viszi le róla...

[ Szerkesztve ]

(#15442) CoolMan válasza kalmancsaba (#15440) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én alkoholos papírzsepivel szoktam, de a ruha is jó, az érintkezőkre, a slotokat levegővel kifújni, és a memóriát tedd bele majd vedd ki egypárszor.

(#15441) Runo : "alkoholos fogkefe"....he he :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15443) kalmancsaba válasza #21346560 (#15441) üzenetére


kalmancsaba
tag

a mai nap elkezdett sipolni mint a veszetség pedig tnap nem csinálta ma mikor kiakartam próbálni hhátha jó e elkezett sipolni bekapcsolás után....

Üdv Kálmán

(#15444) stefyY


stefyY
őstag

Gèp elsõre nem indul, csak proci fan felpörög...második indításra indul, de kapufa...kèp nincs

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#15445) CoolMan válasza stefyY (#15444) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rossz VGA....

(#15446) stefyY válasza CoolMan (#15445) üzenetére


stefyY
őstag

Ma vettem, de köszi..xD jó, hogy nem saját

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#15447) CoolMan válasza stefyY (#15446) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azért érdemes lenne még, másik gépben is megnézni, mert az a biztos.

[ Szerkesztve ]

(#15448) stefyY válasza CoolMan (#15447) üzenetére


stefyY
őstag

Integrálttal sem indul.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#15449) CoolMan válasza stefyY (#15448) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen alaplap, CPU, memória, táp?

(#15450) stefyY válasza CoolMan (#15449) üzenetére


stefyY
őstag

420as táp, házzal együtt volt, mtech..4gb csx ram, N68-VS3 UCC alaplap, hd5450 vga

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.