Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15251) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Tudnátok segíteni? [LINK]

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15252) CoolMan válasza Mister_X (#15251) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!
Azt a tápot én alapból cserélném. Kérjél kölcsön egy jó tápot és próbáld meg indítani a gépet.
Előtte még nyomj egy bios reset-et, hátha.

Winner_hun he he :DDD meg aszongya' Linker_hun....készvagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#15253) Mister_X válasza CoolMan (#15252) üzenetére


Mister_X
nagyúr

BIOS Reset áram nélkül? :N Majd szerzek egy jobbfélét, mit ajánlanátok 250-300W körül ami nem drága?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15254) CoolMan válasza Mister_X (#15253) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Persze, kiveszed az alaplapi elemet. :K
Melyik tápegységet vegyem topicban megmondják a tutit. Üdv. Win....... :DDD

(#15255) Mister_X válasza CoolMan (#15254) üzenetére


Mister_X
nagyúr

És az segít?

Jaigen:

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15256) CoolMan válasza Mister_X (#15255) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Próbáld ki, veszteni nem vesztesz vele.

(#15257) Mister_X válasza CoolMan (#15256) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Csak kiveszem és visszarakom?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15258) CoolMan válasza Mister_X (#15257) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen, kiveszed, vársz 10 percet és vissza rakod.

(#15259) #10726912 válasza Mister_X (#15257) üzenetére


#10726912
törölt tag

"ISO Switch Power Control" :C :C :R Bocs, ezt nem azért, mert a nem ajánlott tápok közül van egy a gépedben, nekem is van ilyen kategóriás, hanem ez már durva, hogy egy márka jelzést se lehet rajta látni... :D

(#15260) Mister_X válasza #10726912 (#15259) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Egy helyen van rajta egy benga matrica, azon is csak ez van öles betűkkel, alatta meg az apróbetűs rizsa :D

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15261) ebegab92


ebegab92
senior tag

szereztem egy ABIT AN7 lapot,aminek a baja a következő: indítom,az alaplapi lapteszter a 9.0 kódnál megáll (uGuru átadja a terepet a BIOS-nak).Gondoltam,hogy átírom a BIOS-át,de egyszerűen a Award BIOS recovery nem megy a floppyval.Gondoltam,hogy hot swappal és egy NF7-es lappal megoldom,de az se segített,mivel AWDFLASH nem engedi,vagy ha el is próbálom indítani,kifagy az egész.UniFlash szintén nem jó.Valami módszer,hogy otthon BIOS-t fel tudjak flashelni?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15262) 3psilon válasza 3psilon (#15211) üzenetére


3psilon
aktív tag

Utólag megjegyzem, hogy kiderült: a cserélt alaplap hibás volt (egy alaplap teszterrel megnézték), méghozzá ugyanolyan hibát produkált. Sejtésem, hogy a kínaiak az Asrocknál valóban átcímkézték a lap gyári számát egy gyors BIOS frissítés után.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#15263) justo00


justo00
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni ismerősömnek bekapcs. után itt megáll a gép és netovább.

Mi lehet a gond?

[link]

Előre is köszi mindenkinek! :R

(#15264) Gyufaaa válasza justo00 (#15263) üzenetére


Gyufaaa
veterán

C_mos resetet csináltatok? Billentyűzetet cseréljetek. :U

Hogy hogyan is kell...

[ Szerkesztve ]

(#15265) CoolMan válasza justo00 (#15263) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Esetleg még az alaplapi elem is le van merülve.

(#15266) justo00 válasza CoolMan (#15265) üzenetére


justo00
tag

Köszi mindenkinek! :R
Holnap megpróbálja a lehetőségeket.

(#15267) csigafej


csigafej
tag

sziasztok,

Van egy Acer Aspire One ZG5-ös gépem és olyan hibát produkál, hogy bekapcsolás után kb 30-40 mp-el magától kikapcsol (Xp indítás közben, ha Biosban vagyok, vagy bármit csinálok) mindig ugyanannyi idő után. Akárhányszor kapcsolom újra mindig ugyanakkor kapcsol ki, mintha időzítve lenne (ebből gondolom hogy nem hűtő probléma lehet, gondolom többszöri bakapcsolás után előbb kellene akkor kikapcsolnia a melegedés miatt). Ezen felül folyamatosan hálózaba van dúgva, próbáltam már a bios frissítést, nem javult tőle, rendszervisszaállítást pedig nem tudja megcsinálni, mivel kikapcsol mielőtt betöltődne a képernyő... Ram-ot cseréltem, a probléma megmaradt.

Valakinek ötlete? gép saját topic-jában kérdeztem, de választ nem kaptam,

kösz,
Gyuri

(#15268) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Lehet,hogy olyan topicot kellett volna választani,hogy hol induló,hol meg nem induló gépek topicja. :)
Előzmények:
[link]

[link]

Azóta jó,mióta pár összekötő kábelt kihúztam/bedugtam(a gép belsejében.)

Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

[ Szerkesztve ]

(#15269) #10726912 válasza Kezdő vagyok (#15268) üzenetére


#10726912
törölt tag

A kontakt hiba a legnehezebben megtalálható probléma, a legkevésbé gondolsz rá és a legbosszantóbb dolog a PC-knél :W
Használd, majd kiderül, hogy mennyire stabil a géped :)

(#15270) ebegab92 válasza #10726912 (#15269) üzenetére


ebegab92
senior tag

Nekem is volt a videokártya és foglalata között.Vagy lehet,hogy csak por ment bele.ÉÉÉÉÉÉÉS Windows már nem is tudott bootolni :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15271) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

[link]
Most jól működik,de hogy meddig,nem tudom.

A DUAL BIOS,ha jól értem azt jelenti,hogy ha valami elállítódott benne saját magától(mert meggyüggyent),akkor visszaállítja a következő gépindításkor a jó beállításokat?

Előzmény:
THE SYSTEM HAS EXPERIENCED BOOT FAILURES BECAUSE OF OVERCLOKING.
LAST SETTINGS IN BIOS SETUP
MAY NOT COINCIDE WITH CURRENT H/W STATES
CURRENT CPU SPEED 17.0X200 MHz
MEMORY SPEED 1333 MHz
HT SPEED 2000 MHz

Alaplap GIGABYTE GA-790XTA-UD4
Processzor AMD Phenom II 965 3.40Ghz AM3 SÍMA PROCESSZOR HŰTŐVEL
Memória KINGSTON HyperX 4096Mb DDR3 1600Mhz CL9 KIT
Videókártya SAPPHIRE HD5750 1GB DDR5 HDMI PCIE
Merevlemez WD 500GB 7200rpm 16MB SATA2 WD5000AAKS
Optikai egység NEC AD-7243S Fekete
Billentyűzet + Egér LOGITECH Cordless Desktop EX 100
Ház GIGABYTE GZ-X3 Fekete
Táp GIGABYTE Superb 550W
Monitor: BENQ G2420HDBL
HANGSZÓRÓ:LABTEC PULSE 386

[ Szerkesztve ]

(#15272) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

sziasztok vettem egy dell gx270et a bioszon belűl van proci beállitás is a proci van normál és csökkentett mód a proci csak csökentett módba müködik hogy lehetne megoldani h normálba is ujra müködjön biosz reset vagy proci csere? Válaszotokat előre is köszönöm elég fontos lenne

Üdv Kálmán

(#15273) CoolMan válasza kalmancsaba (#15272) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Csinálj egy BIOS reset-et.
Azt nem értem, hogy a "proci csak csökkentet módba működik"......??? A CPU vagy indul vagy nem!
A windows nem indul csak csökkentett módban?

[ Szerkesztve ]

(#15274) kalmancsaba válasza CoolMan (#15273) üzenetére


kalmancsaba
tag

anyira lassu ebben a módban 7órán át rakottvolna fel egy xp-t de nem sikerült neki igy a win sem indul ha átálitom normál módba a win töltésénél kikapcsol a gép

Üdv Kálmán

(#15275) #10726912 válasza kalmancsaba (#15274) üzenetére


#10726912
törölt tag

Cserélj memóriát és próba. A hdd adatkábelét is cseréld le próba erejéig.
Ha az eredeti tápegység van benne, akkor azt is cseréld ki próba erejéig.
A bios beállításokat nézd át, tiltsd le Spread Spectrum funkciót, ha van, olvass utána a géped bios beállításainak és egyéb minden automata tuningot kapcsolj ki benne.
Minden változtatás után próbáld indítani a gépet "NORMÁL" módban.
Az is lehet, hogy az oprendszered nem települt fel rendesen a gép hibás működése miatt. Futtass a telepítő lemezről egy frissítést (vagy javítást).

(#15276) MeszarosB.


MeszarosB.
tag

Hi.
Az Asrock B75 PRo 3M-ben hova lehet bekötni a rendszerventilátorokat ?
Van a cpu cooler 1 mellett (amit nyílván a CPU ventilátorának kell) CPU 2 és PWR 1 (ami a tápé lehet), ezek 3 tűsek, és van egy CHA nevű, ami viszont négy tűs. A Xigmatec Asgard Pro-ban két 3tűs venti van. Tápon (Chieftech CTG 500 80PB) nem láttam csatlakozót.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#15277) CoolMan válasza MeszarosB. (#15276) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A PWR -re kötheted és a CHA -ra mert rámegy a három tűs is. Alaplap manual 35-ik oldal. [link]

[ Szerkesztve ]

(#15278) #10726912 válasza MeszarosB. (#15276) üzenetére


#10726912
törölt tag

A szabadon lévő helyekre bekötheted (én a pwr jelzésűt is használom, nincs baja se a gépnek, se a ventinek). A cpu 2-re is kösd rá nyugodtan: ha hűvös a géped, alapon megya venti, ha melegszik, akkor felpörgeti... :U
Ha nem így van, majd rám trómfolnak, ezt egyszerű paraszt ésszel írtam: használom, nekem nincs gondom. (a cpu 2-őt nem használom, mert nincs olyanom...)

(#15279) MeszarosB. válasza CoolMan (#15277) üzenetére


MeszarosB.
tag

Kösz szépen.

Szenteltvízet keresek nagymennyiségben. Ugyanitt hibás G100S eladó.

(#15280) kalmancsaba válasza #10726912 (#15278) üzenetére


kalmancsaba
tag

tnap próbáluk másik rammal azzal is ugyan azt csinálja winyótis próbáltam másik vinyóval sem jó a gép kábeleket és tápot nem próbáltam sztem vmi proci gond lehet mert a gép biosába van egy cpu infó azon belül cpu speed ott normal és comptible és csak az utóbiban tudná felrakni az xp de olyan lassu h 7óra alatt se sikerül neki....

Üdv Kálmán

(#15281) #10726912 válasza kalmancsaba (#15280) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézd meg, hogy milyen CPU van benne. Ha ezt megtudtad, derítsd ki, hogy eredeti, vagy cserélt darab (lehet hogy az előző gazda fejleszteni akart, de nem sikerült jól). A bios-ban elvileg látnod kéne a cpu frekvenciát, szorzót, stb.
A többi dolgot is nézd át, amiket írtam a biost illetően.
A legegyszerűbb persze, ha rendelsz egy használt celeront, kb 1000 forintért hozzá jutsz... :U

(#15282) kalmancsaba válasza #10726912 (#15281) üzenetére


kalmancsaba
tag

ez egy full gyári konfig intel pentium 2.8ghz mondtaaz előző tulaj h neki is már csak ebbe müködött a

Üdv Kálmán

(#15283) #10726912 válasza kalmancsaba (#15282) üzenetére


#10726912
törölt tag

Értem.
Láttam már ebből celeron 2.4-el is, de ha bontatlan konfig, akkor ok.
Ha az előző gazdájának is csak a csökkentett módban működött, az könnyen lehet az alaplap gyengesége is.
Tegyél bele egy vga-t (gondolom, van agp-s foglalata), lehet, hogy az integrált vga gyengélkedik. A másik cpu-tápegység próbáját is csináld meg.
Szedd szét a tápegységet és nézz bele, milyen állapotban vannak a kondik, van-e égésnyom, stb. Az alaplapon lévő kondenzátorokat is nézd át.
Vedd ki és tedd vissza a cpu-t, cserélj le a régi pasztát (a 2.8-as eléggé tud melegedni, ha a CPU hűtőt nem érzed melegnek, vagy akár forrónak is, akkor a túlmelegedés lassítja a procit ill kavarja be a gépet)
A gomb elemet is cseréld ki egy újra (akár ez is megzavarhatja a géped).
Mindezek arra jók, hogy kiderüljön: valamelyik hardvere rossz, vagy pedig maga az alaplap hibás. Műszerek nélkül ennyit tehetsz.
Olvasgasd a géped manual-ját, abból is a BIOS beállíttások részt, keresd az automata tuningokat és azokat kapcsold ki.
A memória sebességét csökkentsd egy lépcsővel.
A gép mindegyik része elég régi, tehát bármelyik okozhatja a problémát.
Más ötlet nincs.
Sok sikert a kereséshez.

(#15284) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Sajnos ide kell, hogy írjak, mert bizony nem indul a gépem.
A BIOS ellenőrzés lefut, majd pittyen is, hogy ok. Aztán megjelenik az "alaplap képe" (ASUS típusszám stb). Ezután kellene megjelennie a Win indításának, de nem jut rajta túl.
Ki-bekapcs, reset nem segít. A bill szerintem nem kap áramot, mert nem világít egyik visszajelző led sem.
Másodjára csinálja ezt. Az előző alkalom 2 napja volt, amikor 5-6 reset után túltette magát a dolgon és probléma nélkül betöltött, majd üzemelt is másfél napig. Eközben több dologgal terheltem, hogy hátha kiderül mi okozza, de semmi hiba nem volt.
Ma 15-20 indítás után sem éled.

Ötletek?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15285) CoolMan válasza fi:zi'k (#15284) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj egy BIOS reset-et (Clear CMOS), ha nem jó akkor húzz le mindent az alaplapról. csak a rendszer vinyó maradjon, és próba. A memóriákat is mozgasd meg, vedd ki majd tedd vissza, egyesével is nézd meg a modulokat.
Ezután sem menne, akkor már egy kölcsön táppal próbálkoznék.

[ Szerkesztve ]

(#15286) fi:zi'k válasza CoolMan (#15285) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Még megírtam notiról a hsz-t vártam, utána pöccre indult. :F

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15287) CoolMan válasza fi:zi'k (#15286) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az jó.....kérdés meddig? Mert a leírásodból nekem az jött le, hogy azzal a masinával valami gond van.

(#15288) fi:zi'k : Én sem mindig..... :) Mindegy, ha legközelebb is előjön a hiba, akkor próbáld végig amiket írtam.

[ Szerkesztve ]

(#15288) fi:zi'k válasza CoolMan (#15287) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tisztában vagyok vele, csak nem értem az ilyet sosem.

Szerk.: 99%, hogy elő fog jönni megint.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15289) #10726912


#10726912
törölt tag

Üdv fórumtárs :R
Üdv!
Próbálj adatkábelt cserélni, de lehet, hogy az is elég, ha lehúzod az alaplapról és a hdd-ről, aztán vissza.
A hdd milyen állapotban van?
Az is lehet, hogy sétrült a boot szektor a hdd-n és emiatt indul nehezen (ha bizonyos idő után nem találja meg a gép, akkor pl 10 másodperc után már nem fogja keresni..)

(#15290) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#15288) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nyaralás előtt vagyok így komolyabban nem értem rá vele foglalkozni. Az egyik memóriamodult kivettem így azonnal indult. Ha visszajöttem kitesztelem jobban.
Köszi az eddigieket! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#15291) Mr X


Mr X
veterán

Üdv!

Tanács kellene. A jelenség:

Használtam a gépet, letöltöttem egy képet. Amikor meg akartam nyitni, elkezdett újra és újra felpörögni a HDD (másodlagos HDD). Majd merevre fagyott a rendszer. Kinyomtam, aztán mikor próbáltam bekapcsolni, se kép, se hang. CPU ventillátor felpörög, de semmi nem történik, speakeren sem kapok hibajelzést. A gépről lehúztam mindent, BIOS reset megvolt. Ugyanaz maradt.

Kivettem a RAM-ot, hátha úgy pittyeg majd, de nem. Így 3 esélyes maradt. Táp, alaplap, processzor. A VGA integrált. Megnézem majd egy másik táppal, bár nem hinném, hogy az lesz a ludas, mivel nem kapcsolt ki a gép, csak lefagyott.

Ha esetleg van tippetek, melyik komponens lehet a hibás, köszönettel vennék. Nem örülnék, ha feleslegesen kellene vennem egy AM3-as lapot vagy processzort, miközben pont a másik a probléma.

(#15292) CoolMan válasza fi:zi'k (#15290) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben! A memóriákat a memtest86+ progival teszteld majd, ha visszajöttél a nyaralásból.

(#15293) #10726912 válasza Mr X (#15291) üzenetére


#10726912
törölt tag

Sajnos nem lehet megmondani, hogy (ha nem tápegység, akkor) alaplap a hibás, vagy a cpu.
De egy szervízbe beviszed a CPU-t, hogy teszteljék már le és megnézik 1-2 ezerért.
Az északi híd nem volt túl meleg? Egyéb hőfokok rendben voltak? Tuning volt?

(#15294) Mr X válasza #10726912 (#15293) üzenetére


Mr X
veterán

Igen, én is arra jutottam, hogy valahonnan szerzek másik AM3-as lapot meg procit tesztelni.

A hőfokok rendben voltak, nem volt terhelés alatt a gép, a ház nyitott, asztal tetején. Különösebb melegedést nem éreztem sehol.

Ha minden igaz, estére meglesz a másik táp, azzal kiderül. Bár nem hiszem, hogy az lesz a baja (nem igazán illenek táphibára a tünetek), de hátha...

(#15295) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, egy baratom megkert nezzem meg a gepet, mert nem indul. Ez egy p3-as gep 933mhz-es proci. Amikor bootol az xp megjelenik a win xp logo, aztan mikor beken hozni a win-t ujraindul. Gondoltam ujrarakom az xp-t, mikor cd-rol inditom hogy, leformazhassam meg ilyenek, akkor elkezdi a hardverkiepitest meg mindent amit ilyenkor kell, de mikor odaer hogy mar kene valasztanom hogy, particiot formazok, meg telepites egyszercsak bejon egy kek hatter ezzel a szoveggel. :hiba
Probaltam masik vinyoval ugysem jo. Lefutattam a memtest-et 20perc utan sem volt hiba.
Csinaltam bios default ugysem jo. Kivittem az alaplapbol az elemet visszaraktam ugyanez tortenik. Probaltam integralt vga-val, normalis vga-val semmi valtozas. Kerlek mondjatok meg mit tegyek? Azon kivul hogy kidobjam a kukaba:D

(#15296) Mr X válasza Mr X (#15294) üzenetére


Mr X
veterán

No, másik tápot beszeereztem, ahogy gondoltsm, nem az a baja. Marad a proci és az alaplap.

(#15297) #10726912 válasza Nyuszo01 (#15295) üzenetére


#10726912
törölt tag

Memóriákat cserélgesd, a leggyakoribb hiba. Tápegységet is dughatsz rá másikat.
A hdd adatkábelét is kicserélheted.

(#15298) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

A probléma a következő:

1. pont: PC Power ON.

2. pont: A ventilátorok felpörögnek, de kép már nem jelenik meg a monitoron és a bekapcsolást jelző led sem világít.

3. pont: Innen aztán csak tápfesz elvétellel lehet kikapcsolni a masinát.

Tápfesz vissza majd ugrás az 1. pontra és láss csodát, a gép mintha mi sem történt volna elindul. Minden gyönyörűen fut, hibának semmi nyoma.

Annyi még, hogy van amikor a 1.-3. pontokat többször el kell játszani, hogy rendesen induljon.

Szerintetek mivel lehet a probléma? Miben keresendő a hiba?

(FSP Everest 400W, Asrock A770DE+, X4 640 CPU, 4 GB RAM, 1 TB SATA2, 400 GB IDE)

[ Szerkesztve ]

(#15299) CoolMan válasza Stitch (#15298) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben megnézném másik (kölcsön) táppal. Valamint lehúznék mindent róla,(még a ház előlapi csatlakozót is) csak a proci, memória, VGA maradna és így próbálnám, majd egyesével csatlakoztatnám vissza az eszközöket. Minden egyes eszköz csatlakoztatása után, gép indítás.

[ Szerkesztve ]

(#15300) Fabor


Fabor
csendes tag

Sziasztok. Nem tudom jó témába írok-e, ha nem, akkor előre elnézést.
Adott 2 gép. Egy asztali, egy laptop.
PC adatai : 1GB DDR1 ram 400mhz | ATi x1600 512mb | Intel P4 2,4 Ghz CPU | 40GB HDD |

Laptop adatai : 2GB ram | Integrált INTEL 256MB vga | Celeron 1.73 Ghz | 80 GB (haldokló) HDD|

Történet: A 2 gépet egyidőben telepítettem újra (WinXP SP3). Az asztali számítógép már a telepítés után fagyogat, borzasztóan lassú.. Használhatatlan kb.. Ezzel szembe a laptop pedig villámgyors.. A lassulást mi okozhatja? :F :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.