Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15501) CoolMan válasza rolii21 (#15500) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Semmi gond, várjuk az információkat. :K

Tiger.huhhhh: Oké! :D

[ Szerkesztve ]

(#15502) rolii21 válasza CoolMan (#15501) üzenetére


rolii21
aktív tag

Alaplap 23 fok
cpu 40
magonkent kb 34- 38 fok

szetszedni majd kesobb:)

Integrált: nVIDIA nForce 7025-630a
alaplap: M68MT-S2P Alaplap neve Gigabyte GA-M68MT-S2P v3.0 (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

CPU típusa DualCore AMD Athlon II X2 260

[ Szerkesztve ]

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15503) rolii21 válasza rolii21 (#15502) üzenetére


rolii21
aktív tag

memória: DIMM1: Kingston 99U5471-012.A00LF 4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15504) #10726912 válasza rolii21 (#15502) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor már csak a tápegység marad, majd nézd meg azt is, hogy nincs-e melegedés (azaz fúvasd ki portól) ha szétszeded (természetesen várjuk a típusát ennek is).

(#15505) rolii21 válasza #10726912 (#15504) üzenetére


rolii21
aktív tag

Rendben:) Így eddig nem tudtok mondani rá semmit?

mennyi a jó proci hőmérséklet?

[ Szerkesztve ]

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15506) CoolMan válasza rolii21 (#15502) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Alaplap 23 fok
cpu 40
magonkent kb 34- 38 fok

Ezek a hőfokok rendben vannak. A proci is jó, a max 74 fok! CPU hőfok
Majd kellene futtatnod egy memória tesztet EZZEL a progival. Itt letöltöd ezt! a zip fájlt, kicsomagolod, majd az ISO-t kiírod egy lemezre és arról indítód a gépet. De ITT is le van írva.
A tápra még kíváncsiak vagyunk.....

[ Szerkesztve ]

(#15507) #10726912 válasza rolii21 (#15505) üzenetére


#10726912
törölt tag

60 fokik simán vigyoroghatsz a CPU hőfokon (terhelés közben persze). Tehát a hőfok korrekt.
Nem tudunk mit mondani, mert eddig még csak az adatokat kapjuk a gépedről, kell a tápegységé is..
Ha minden adat megvan,akkor adjuk a további tanácsokat :)
CoolMan81: ezt holnapra tartogattam :O Ezért jössz egy könyvel a könyvtárban ;]
(#15508) rolii21: Milyen oprendszert használsz?

[ Szerkesztve ]

(#15508) rolii21 válasza CoolMan (#15506) üzenetére


rolii21
aktív tag

Rendben:) Koszi. Majd megnezem de nincs most lemezem. De mit fogok megtudni ebbol? Amugy a gep kb. fel evev minden akkori benne es mikor ossze lett rakva mar az utan csinalta h kikapcsol... Probaltam telen kinyitni ra az ablakot de ugyaz az...

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15509) rolii21 válasza #10726912 (#15507) üzenetére


rolii21
aktív tag

Win 7 et:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15510) CoolMan válasza rolii21 (#15508) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

USB-re is megcsinálja, ha azt töltöd le.

Tiger.huhhhh: Már megyek is könyvért! :)

(#15511) rolii21 válasza CoolMan (#15510) üzenetére


rolii21
aktív tag

Akkoor megkeresem a pendrajvot:P

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15512) #10726912 válasza rolii21 (#15509) üzenetére


#10726912
törölt tag

Te telepítetted fel? Alaplap driverei a hivatalos oldalról lettek feltöltve? A bios-t ki állította be neked?
(#15513) rolii21: Valamit benéztek a szakik :U Mivel kezdetektől kikapcsolgat a géped, így vagy alaplap/tápegység (nagyon-nagyon esetleg cpu/ram vagy valami "kütyü") hiba van, vagy BIOS beállítás/szoftver hiba miatt csinálja. (rossz bios beállítás okozhat ilyet, a szoftver hiba inkább hiba üzeneteket generál).
Átnézem a biosát, a tápegységen gondolkozz el, hogy kitől tudsz szerezni másikat, mert kéne egy csere darab, az alaplap meg ha garanciális, mehet a szervízbe (illetve minden mehet a szervízbe majd, ha hardveres hibáról lesz szó).

[ Szerkesztve ]

(#15513) rolii21 válasza #10726912 (#15512) üzenetére


rolii21
aktív tag

Mindent a szervizben csinaltak miutan megkaptam nem lett babralva. a pendrivet egyenlore nem talalom ha nem lesz meg akkor kolcson keren ismerosomtol holnap vagy holnap utan

Mellesleg koszi az eddigieket:)

[ Szerkesztve ]

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15514) CoolMan válasza #10726912 (#15512) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mondjuk az nekem is eszembe jutott, hogy mivel garanciás,és kezdetektől fogva csinálja lehet jobban járna a szervizzel? :F (miután ha itt nem jutunk dűlőre)
A tápról még nem derült ki hogy milyen típusú?

Közben hoztam magamnak könyvet.....olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

(#15515) rolii21 válasza CoolMan (#15514) üzenetére


rolii21
aktív tag

Egyenlore meg nem szedtem szet. Bocsi h igy elhuzodik a dolog:D de lehet h tenyleg inkabb le kene vinnem szervizbe csak ugy voltam vele h mukodik csak neha felbasz kicsit:E

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15516) #10726912 válasza CoolMan (#15514) üzenetére


#10726912
törölt tag

A fene...majdnem elfeledtem a "kútúrát" :W
Az is kérdés, hogy le van-e zárva garancia jeggyel a gép, mert akkor nem lehet megnyitni, ugrik a garancia:S
rolii21: A biost nagyon nem lehet elrontani, a default beállítások jók, automata tuningot nem találtam benne. Ez a része kb pipálva.
A garancia jegyet nézd már meg légyszi... :R

(#15517) rolii21 válasza #10726912 (#15516) üzenetére


rolii21
aktív tag

Van ilyen matrica rajta a az oldalat meg a hatuljat hidalja at. Gondndolom ez lenne az nem?

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15518) CoolMan válasza rolii21 (#15517) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen az lesz az....akkor inkább ne nyúlj hozzá.
Akkor marad a szoftveres teszt, és ha nem jutunk előbbre akkor vissza a szervizbe.

[ Szerkesztve ]

(#15519) rolii21 válasza CoolMan (#15518) üzenetére


rolii21
aktív tag

Na akkor holnap vagy holnap utan lesz pendrivem ha addig nem bujik elo az enyem akkor kerek kolcson es megnezem amit irtatok. Csak sikerul:) Bar szerintem biztos a szerviz sajnos...

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15520) #10726912 válasza rolii21 (#15519) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem sajnos, örülj, hogy oda adhatod, így a hibás dolgok cseréjét ők "szponzorálják" ;]
Viszont ne hagyd magad, lehet, hogy le akarnak majd rázni, hogy szerintük semmi baja :U

(#15521) rolii21 válasza #10726912 (#15520) üzenetére


rolii21
aktív tag

Vegulis igy is lehet nezni...:) Probaljak meg. Amugy is a bogyomben van a szerelo mert egy egesz gepet kukaztatott velem tap hiba miatt... Az alkatreszek kulon mukodtek. Csak a tap nem. Ugyebar jo neki ha van munka...

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15522) #10726912 válasza rolii21 (#15521) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ürítették már azt a kukát? :O
OFFOFF: tedd offba, ha nem tartozik a témához:)
Legközelebb hozdd el hozzám, én sokkal kevesebbért nem csinálom meg, mint a szerelőd :D

(#15523) CoolMan válasza rolii21 (#15521) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

O_o az nem semmi, ezek után lehet, nem vinném hozzá a gépem...

(#15524) rolii21 válasza #10726912 (#15522) üzenetére


rolii21
aktív tag

En adogattam el a dolgokat belolle es nem mondtak h rossz lenne. Rendben:))
CoolMan81: igen csak az a baj h o van a kornyeken csak... masik pc s bezart sajnos.

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15525) CoolMan válasza rolii21 (#15524) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem, akkor sokat nem tehetsz, azért ne hagyd magad.
USB-re meg így kell megcsinálni a memória tesztet. Ezt azért futtasd le, meg a hdsentinel-el a HDD-t ellenőrizheted.

(#15526) rolii21 válasza CoolMan (#15525) üzenetére


rolii21
aktív tag

Rendben. Koszi mindent:R

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15527) #10726912 válasza rolii21 (#15526) üzenetére


#10726912
törölt tag

Majd jelezz vissza a "mizu hogyanjáról" :)) (De kikupálódott a kúlturlükettől a szókincsem :D )

(#15528) rolii21 válasza #10726912 (#15527) üzenetére


rolii21
aktív tag

Rendben:D Nem ide tartozik de tuti tudjatok ra a valaszt. Van egy vinyom meg a kikukazott gepbol es az van ra irva a piros kabelere h ata de a kabelen a csatira h sata... akkor most?

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15529) CoolMan válasza rolii21 (#15528) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

ata=sata :K Ezt olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#15530) rolii21 válasza CoolMan (#15529) üzenetére


rolii21
aktív tag

Okes koszi:)

Az eladó dolga, hogy az árat meghatározza, a vevő dönt, hogy azt elfogadja vagy sem. "Jobs legnagyobb alkotása nem egy Apple termék, hanem maga az Apple." Pü re válaszoljá'

(#15531) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Hi!

Kaptam egy 256MB/133-as kétoldalas SD RAM-ot, de a gép csak 128MB-osnak mutatja a BIOS-ban.
A gép egy gigahertzes sincs 370-es celeron, chipsetet most nem tudok mondani.
Van már egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező modulom és azt látja teljes egészében a gép.
Gondolom felejtős, hogy ezt a modult ebben a lapban használjam, de ez mitől is lehet? :U

[ Szerkesztve ]

(#15532) MMIX válasza Wind-Storm (#15531) üzenetére


MMIX
addikt

Voltak ilyen újabb később megjelent SD RAMok, melyeket úgy árultak, hogy "nem BX".
Csak az újabb chipszettek látták az egész kapacitásukat.

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning topik, itt biztos tudják, hogy miért van így, én már nem emlékszem rá.

[ Szerkesztve ]

(#15533) Wind-Storm válasza MMIX (#15532) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Aha, megkérdem.. kösz :R

(#15534) TBG


TBG
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pavilion noti. Már nem fiatal darab, de egy ideje a következő jelenséget produkálja:

1. Power On benyomásakor a LED-ek beindulnak, a FAN, HDD felpörög, de semmi. Aztán kikapcs, bekapcs és 2. 3. próbálkozásra indul a cucc, de akkor már kifogástalan....egészen a köv. Power OFF/ON vagy soft resetig. Mert soft reset után is hasonló a játék.
Tudom, hogy pontos választ nem tud adni senki, de típushibaként látott már valaki ilyesmit?

Üdv,
TBG

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#15535) CoolMan válasza TBG (#15534) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem kérdezd meg a topicjában is vagy még az azonnali notis kérdések topicban.

(#15536) TBG válasza CoolMan (#15535) üzenetére


TBG
senior tag

A HP-ban megkérdeztem már, az azonnaliban még nem. Köszi :)

ZTE Grand X powered by Intel® Atom™, Eladó: Panasonic HC-V10 HD+16GB SD kártya 25K.

(#15537) lavor14 válasza Gorneck (#2) üzenetére


lavor14
tag

Sziasztok.
Volna nekem egy gondom.
A pc-m bekapcsoláskor csak sípol egy hosszabbat kis szünet és ezt ismétli.
Se kép se semmi.
Mi lehet a gond vele?
Ezelőtt működött,mondjuk kb 2 hetet állt.
Előre is köszöntem a segítséget.
Üdv:Lóránd

(#15538) CoolMan válasza lavor14 (#15537) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Vedd ki a memóriákat, tisztítsad meg az érintkezőit és a slotot, majd tedd vissza és próba.

(#15539) lavor14 válasza CoolMan (#15538) üzenetére


lavor14
tag

Köszönöm a segítséget.
Ez volt a probléma.
Üdv:Lóránd

(#15540) CoolMan válasza lavor14 (#15539) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nagyon szívesen!

(#15541) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló! Az Én esetemben most nem nem indulásról van szó, hanem rejtélyes hibákról.
Adott egy régi AMD K7-es gép, amin Windows 2000 van (jobb híján ez fut a leggyorsabban). Némely weblapok meglátogatásánál a gép egyszerűen dob egy kékhalál képernyőt BAD_POOL_CALLER üzenettel. Azt olvastam máshol, hogy rossz RAM lehet az okozója. Cserélgettem, kivettem egy-egy RAM-ot, majd egyenként teszteltem mindegyiket váltott foglalatban Memtest86+-szal. Hibát nem írt egyik modulra sem.

Annyiban változtak a dolgok, hogy Firefox 3.6 az alap böngésző és a telepített AD Blocker nevű kiegészítőt letiltottam, így pár weboldal már látogathatóvá vált és nem ad ilyen hibaüzenetet. De pl. a Cosmopolitan.hu még így is produkál kékhalált.

Később akartam telepíteni Linuxot a gépre. Először Xubuntut, majd miután nem sikerült felrakni, Lubuntut. Mindkét esetben egy ilyen képernyő fogadott, félbeszakítva a telepítést:

A Linuxra szánt merevlemezt egy másik gépbe szereltem és úgy telepítettem rá Lubuntut. Egyelőre ugyanazon weboldalak látogatása közben nem hal meg a rendszer.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15542) ebegab92 válasza JetiRulez (#15541) üzenetére


ebegab92
senior tag

Alaplapon a kondenzátorok nem púposak vagy sérültek?A CPU-t nem tudnád kicserélni egy másikra?Azt kéne valahogy tesztelni pl. Prime95-tel legalább 30 percig.Az is lehet,hogy a CPU-d kezdi megunni az életet.A pasztája mikor volt cserélve utoljára?Más programoknál is összeomlik a gép?Esetleg másik alaplapban próbáld ki a CPU-t :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15543) JetiRulez válasza ebegab92 (#15542) üzenetére


JetiRulez
őstag

Alaplapon, se más hardverelemen nem látok sérült, vagy púpos kondenzátorokat. A processzort most cseréltem ki, alig fél éve, így értelem szerűen friss a paszta rajta. Most visszaraktam az előbbit és teszteltem ugyanúgy, a minden esetben kékhalált okozó Cosmopolitan oldallal. A régi procival ugyanúgy BAD_POOL_CALLER az eredmény. Innentől kezdve csak az alaplap lehet hibás szerintem. Egyébként, ha mással terhelem a gépet (pl. játszom rajta, vagy filmet nézek), akkor semmi baja. LAN-partikra ezt a gépet szoktam elvinni. Költeni már nem igazán akarok rá. Szerintem karácsonykor kiváltom valami korszerűbbel.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15544) #10726912 válasza JetiRulez (#15543) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet hogy a memória vezérlő gyengélkedik. Ha van rá lehetőség vedd vissza egy lépcsővel a memória sebességét, ha így működik, akkor alaplap hiba. De az is lehet, hogy a tápegység gyengélkedik, képes emiatt is hibásan működni a gép (próbáld csere darabbal). De inkább alaplapra tippelek.

(#15545) JetiRulez válasza #10726912 (#15544) üzenetére


JetiRulez
őstag

Nem nagyon lesz érdemes már erre a gépre költeni. Kihúzza még pár hétig-hónapig, aztán csere. Csak abban az esetben, ha megint szerzek hardvert bagóért valami ismerőstől.

Azon felül Linux alatt hibátlan a böngészés egy valamit leszámítva. A Flash tartalmak nem működnek. Okozhat még a gépnek ezen hibája olyat, hogy a telepített, friss Flash ellenére nem működnek az ilyen tartalmak?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15546) #10726912 válasza JetiRulez (#15545) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nem tudom, sajnos így eléggé X aktás a géped :F Költekezés helyett próbáld ki a tápegység cserét (ha van másik darab) illetve a memória sebességet. A flash tartalmak már végképp kérdéses... :U
Annyi előnye van annak a gépnek, hogy nagyon kis pénzből ([K7-es is van] ,Ez meg már erőgép:)) le tudod cserélni, ha minden kötél szakad. De azért próbáld meg a tápegység cserét addig ill a mem.sebesség vissza vételt (133-ról 100-ra). A vga árnyékolását is próbáld kikapcsolni a BIOS-ban (ha van ilyen funkció) illetve keress olyat a BIOS-ban, ami gyorsításért felelős (pl spread spectrum funkció) és azokat is disable állásra tedd.
Ne költekezz, kísérletezz:) Valami gondja van a gépnek, amiért többféle hiba jelenséget is produkál, ezt okozhatja a táp, memória vezérlő, alaplap gyengeség (esetleg proci, bár az elég ritka, ha nincs húzva), kontakthibák....a memóriákat, vga-t többször tedd bele és vedd ki a slotba, illetve mozgasd meg őket alaposan. Próbáld a memóriák sorrendjét változtatni (jelöld a memóriákat és jegyzetelj).
Más nem jut eszembe, de ezeket kipróbálnám. Sok sikert, jelezz vissza, ha ha van eredmény. :)

(#15547) JetiRulez válasza #10726912 (#15546) üzenetére


JetiRulez
őstag

Köszönöm a tippeket! Neki fogok ülni egy szabad estémen. :K

Ha már netes "erőgépről" beszélünk, akkor egy rövid keresgélés után ezeket találtam:
[link]
[link]

Ha sikerül elereszteni belőlük pár ezer forintot, még meg is érné. Várok még 1-2 hetet azért és kísérletezek még.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#15548) #10726912 válasza JetiRulez (#15547) üzenetére


#10726912
törölt tag

Hja kérlek, ez nem pótlás, hanem komoly előre lépés :D
Én csak helyettesítésen gondolkoztam:)
Nincs mit, remélem orvosolható valamelyik módszerrel :)

(#15549) Buko01


Buko01
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, adott az alábbi gép:

P4 2,8ghz
AGP 9600pro vga
Codegen 300w táp
512 ram
1,5tb hdd
80gb hdd

ami a következő jelenséget produkálja:
(eredetileg egy FX5500vga volt benne)

Elindítok egy filmet, legyen az akármi, nem kell fullhdra gondolni, divx azonnal kékhalált kapok. EZT

FX5500-al is ugyanezt csinálta, kicseréltem, mondván, h tuti h vga hiba...
Aztán most a 9600pro-val is ez a helyzet, másnál, pl netezésnél, abszolút semmi hiba nem jelentkezik, fagyás nincs, a neten filmeket is lejátssza.

Kodekek fent vannak, több lejátszó is próbálva volt.

Vkinek valami ötlet? Én most már a Tápra gondolok, hogy az a gyenge..

Köszi, előre is! :R

(#15550) CoolMan válasza Buko01 (#15549) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Szerintem is próbálj ki egy másik tápot, meg futtass le egy memória tesztet is. Nézd meg, hogy nincs-e benne púpos kondi, meg az alaplapot is vizsgáld át.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.