Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) #10726912 válasza k1raly (#14400) üzenetére


#10726912
törölt tag

"Nem tuti", ez csak hiba keresés. Az alaplap hibát nem lehet másképp kiszűrni, csak úgy, ha előtte mindent kicserélsz (próba darabokkal).
Mindezek ellenére, amiket írtam, lehet alaplapi ide vezérlőnek gondja sajnos, de okozhat rossz tápegység is ilyen hiba jelenséget.
Ha a BIOS-ban vagy, ill nincs semmilyen IDE meghajtó rákötve a gépre, akkor nincs fekete képernyő jelenség?
Megpróbálhatsz egy UBUNTU-t feltenni pendrive-ról, ha úgy működik, akkor megint csak fordul a kocka és marad az alaplap hiba...
BIOS reset volt már? Alaplapi gombelem jó? (ha merülőben van, attól is "hisztizhet" a gép).
A 250-es tápegység is lehet kevés-hibás...így írtam. Elégnek elég, ha integrált VGA-val próbálod, de fennmaradt a hiba lehetőség=gondolom, az se mai darab.

(#14402) Wind-Storm válasza #10726912 (#14401) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem kell feltennie (ill. hdd nélkül nem is tudná..), csak bootol-ja be live rendszerként.

(#14403) #10726912 válasza Wind-Storm (#14402) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kb arra gondoltam, hogy a telepítés nélküli verziót próbálja meg futtatni nem IDE meghajtóról :K De úgy se rossz(sőt, mondhatni úgy jó), ahogy te leírtad :)) :R

(#14404) Trebron09 válasza #10726912 (#14403) üzenetére


Trebron09
őstag

vagy pedig hiren's CD egy mini xp-vel... :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14405) Wind-Storm válasza Trebron09 (#14404) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A CD meghajtó mellőzésével...? :U

(#14406) Trebron09 válasza Wind-Storm (#14405) üzenetére


Trebron09
őstag

Ahan.. azt nm néztem, de akkor csinál egy bootolható pendrive-ot :) sry

(aszem érthető volt :) )

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14407) szabolcs83


szabolcs83
tag

Sziasztok!

Vettem a kér régi 1GB-os Kingston RAM helyett két 2GB-osat. Szintén Kingston DDR3-as RAM-ok. (KVR1333D3S8N9K2_4G)
Viszont akárhogy teszem őket a slotba (egyedül, kettesével, egy 1GB+ egy 2GB, cserélgetve a slotokat is) csak a régi 1GB-ossal vagy párban a két 1GB-ossal indul el.
Nem is csipog az alaplap amikor benne van a 2GB-os.

Erről az alaplapról lenne szó: M4A785TD-V EVO ( http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM3/M4A785TDV_EVO/#specifications )
Elvileg mindegyik RAM 1,5 V-on működik.

Biosban kell esetleg valamit állítani?
Vagy van egyéb ötletetek?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#14408) Gyufaaa válasza szabolcs83 (#14407) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Support listában nincs feltüntetve. Egy c_mos resetet esetleg megpróbálhatsz, illetve egy BIOS frissítését is. :U

(#14409) waterdragon1 válasza szabolcs83 (#14407) üzenetére


waterdragon1
tag

Van esetleg a lapra még gari ?

(#14410) szabolcs83 válasza Gyufaaa (#14408) üzenetére


szabolcs83
tag

Egy kérdés mielőtt frissítem a biost, ettől ha jól sejtem nem ugrik a garancia?
Mármint ha az Asus hivatalos oldaláról szedem le a frissítést.

(#14409) waterdragon1
Köszönöm a tippet, szerencsére még nem járt le a 3 év! :)

Illetve találtam még valamit:
Az alaplap ezt a memóriát támogatja:
KVR1333D3N9/2G (Nekem korábban ez volt: KVR1333D3N9/1G

Az új pedig:
KVR1333D3S8N9K2

A különbség, hogy a fogyasztása kisebb, viszont kicsit lassabb (Refresh to Active/Refresh
Command Time)

[ Szerkesztve ]

(#14411) silent07


silent07
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap kitakarítottam a gépemet, a procit is újra pasztáztam. Olyan jól sikerült, :W hogy összerakás után minden indult csak a monitort nem kapcsolta a gép. :F Mivel van egy hasonló felépítésű gép itthon a proci kivételével mindent kicserélgettem és kipróbáltam. (videókártya, ram, táp) A másik gépben lévő vinyóról is próbáltam indítani, de így is csak a BIOS-ig jut el. Bár a BIOS-ig is csak akkor, ha előtte resetelem az alaplapot. Ha, nem akkor csak a "no signal" felirat fogad a monitoron. Mi lehet a gond? Meghalt az alaplap, vagy valami más? Minden ötletet szívesen fogadok, mert én már kifogytam belőlük...

(#14412) #10726912 válasza silent07 (#14411) üzenetére


#10726912
törölt tag

Húzz le mindent az alaplapról nem kell se egér, se bill, se a ház előlapi cucca.Meghajtók se. Csak egy memória, VGA és a CPU.
Ha így nem indul el, akkor vedd ki újra a CPU-t, nézd át, nincs-e érintkezés hiba (elgörbült láb a cpu-n), stb. Esetleg paszta szétkenődés...memóriát is cserélhetsz. Meg VGA-t is. De csak ezek legyenek rajta.
Ha így elindul, akkor tedd rá a HDD-t. Aztán megint valamit (odd-t). Minden változtatás után próba.
Lehet, hogy valamelyik meghajtó adat kábele hibás.
De próbálhatsz elemet is cserélni.
BIOS reteselés sem árt.
Ha mindezek nem használnak, akkor lap/cpu hiba lett (valószínűbb az alaplap).

[ Szerkesztve ]

(#14413) Badtor


Badtor
tag

Szaisztok!
Megrendeltem az iPON-tól(ők szerelték össze,nem nyúltam hozzá) egy gépet,és olyan problémám lenne,hogy mikor bekapcsolom a gépet olyan mintha bekapcsolna de a monitornak az üzemjelzője villog és nem indul el a gép.
Nem a monitor a hibás,mert a régi géppel simán megy.
Ahogy látom a ház résén keresztül a processzor ventillátora nem forog,lehet,hogy rosszul tették bele? :W (nem veszem le az oldalát,mert rám fogják,hogy miattam nem megy)
Ötletek? :)

(#14414) CoolBoy323 válasza Badtor (#14413) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha nem akarod levenni, akkor milyen segítséget vársz?? mondj el 3 miatyánkat, 2 hiszekegyet és minden jó lesz :))

vidd vissza ;]

[ Szerkesztve ]

(#14415) silent07 válasza #10726912 (#14412) üzenetére


silent07
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Úgy néz ki megvan a hiba. Kicseréltem a procit egy másikra így elindult minden, betöltötte a rendszert is. Megvizsgálgattam a procit, de nem látok rajta semmi sérülést, vagy paszta kenődést. Nem tudom mi lelte, ennyire megviselte a pasztázás? Inkább hagytam volna úgy :O

(#14416) ebegab92 válasza silent07 (#14415) üzenetére


ebegab92
senior tag

Milyen proci?
Socket 478-nél (vagy akármilyen tüskelábas procinál egy fogkefével végig tisztítgatod,és máris jó lesz)
Láb nélkülieknél meg törölgesd meg.Bár láttam már olyat,hogy Celeron 440 nem indult el a lapban,és utána nagyon más proci se a lapban :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14417) #10726912 válasza Badtor (#14413) üzenetére


#10726912
törölt tag

+1: Vidd vissza. Illetve szólj nekik, úgy tudom, hogy még házhoz is mennek, ha gond van a tőlük vett cuccal... :U
(#14415) silent07: Lehet, hogy statikusan fel voltál töltődve, egy érintés elég sokszor...

[ Szerkesztve ]

(#14418) ebegab92 válasza #10726912 (#14417) üzenetére


ebegab92
senior tag

Jaja,az meg a másik :( Én szerelés előtt mindig keresek egy fém cuccot,legyen az kilincs,kulcs vagy karóra.Így leadom a felesleges töltéseket :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14419) silent07 válasza ebegab92 (#14416) üzenetére


silent07
csendes tag

LGA775-ös P4-es. Régóta megvan már semmi gondom nem volt vele. Szoktam a gépet rendszeresen takarítani ilyenkor a procit is újrapasztázom, de még így nem jártam. Megpróbálom akkor megtisztogatni, hátha...

(#14417) Tiger.huhhhh: Ez nem túl biztató :(( nagyon úgy néz ki proci csere lesz ebből...

[ Szerkesztve ]

(#14420) #10726912 válasza ebegab92 (#14418) üzenetére


#10726912
törölt tag

Őszintén bevallom, sose foglalkozom statikus meg egyéb töltöttséfgekkel, ha gépet szerelek, hál' istennek eddig megúsztam, de hallottam eseteket, mikor így járt a géppel babráló user :U
Ha szerelnem kell, akkor nem statikusan úgy tele vagyok feszültséggel, hogy csak egy feszátalakító kéne és hegeszthetnének rólam ;]
Valahogy nincs már türelmem hozzá. :(

(#14419) silent07: A procit nem érdemes zaklatni, évekig el van ugyanazzal a pasztával. Nekem fél éve nincs baja, pedig paszta helyett az egyik kísérlet gyanánt grafitos gépzsírral van lekezelve :D Socket-A-s, ősszel megnézem, mi maradt belőle :))

[ Szerkesztve ]

(#14421) ebegab92 válasza #10726912 (#14420) üzenetére


ebegab92
senior tag

Hogy bírja vele?

Itt van több anyag tesztje :DD mint hőpaszta xD

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14422) silent07 válasza #10726912 (#14420) üzenetére


silent07
csendes tag

Azért szoktam újrakenni,mert többnyire leveszem a hűtőt róla pucolásnál, aztán meg már a száraz anyagra nem akarom visszatenni.
De lehet,hogy most megfizettem a tanulópénzt :)

(#14423) ebegab92 válasza silent07 (#14422) üzenetére


ebegab92
senior tag

De,ha nem vetted ki a procit,elvileg nem kellett volna,hogy elromoljon :s Mondjuk az a szerencséd,hogy legalább nem egy Core i5-i7-es proci :s Jó kis kazánproci :) nekem is volt egy hétig,de van benne elég erő netezéshez meg régebbi játékokhoz :C

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14424) #10726912 válasza ebegab92 (#14421) üzenetére


#10726912
törölt tag

Netezéshez van, nem melegszik, el van vele :)
(#14422) silent07: Elég, ha kifúvatod a hűtőbordát. Ha nincs kompresszor, akkor ecset és porszívó.az a kis ráégett por nem oszt, nem szoroz: cserébe tizedannyi a hibalehetőség :U

(#14425) silent07 válasza ebegab92 (#14423) üzenetére


silent07
csendes tag

De, kivettem... Hát, igen nézzük a jó oldalát, azt már tudom mit nem fogok tenni, ha egyszer lesz egy i7-esem :D

(#14424) Tiger.huhhhh: Általában ecsettel szoktam. Nem vettem észre,hogy nagyon melegedett volna, pedig szoktam játszani is :)

[ Szerkesztve ]

(#14426) Trebron09 válasza silent07 (#14425) üzenetére


Trebron09
őstag

Milyen pasztát használsz? Az ezüst tartalmúval lehetnek gondok.. ajánlom a sima szilikonost az ugyan olyan jó.

A proci alját egy kis alkohollal át törölgetheted, hátha segít. A CPU foglalatban nem maradt hajszál vagy valami kosz?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14427) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem egy majdnem komplett gépet(egyedül a merevlemez maradt a régi gépből) és sajnos nem indul. Gondoltam, hogy biztos a vinyó a hunyó, de a régi gépben működik.
Szóval az van, hogy bekapcsolás után egy pillanatra felpörögnek a CPU és a VGA ás a táp ventillátorai, de ennyi - utána se kép, se hang. Lehet, hogy a háznak azokat az apró kábeljait dugtam rossz helyre az alaplapra? Vagy rossz a táp?(CHIEFTEC iArena 450W GPA-450S), de azt is kipróbáltam egy régi gépben és ott érdekes elindult.

Alaplap: ASROCK B75 Pro3
RAM: PATRIOT 4096MB Enhanced DDR3 1600MHz CL9 KIT
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-2DHX PCIE
CPU: INTEL Pentium G840 2.80GHz 1155 BOX

Ezeket nem tudom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#14428) ebegab92 válasza Jumeogi (#14427) üzenetére


ebegab92
senior tag

Előfordulhat,hogy a régebbi HDD-det egyszerűen nem támogatja a lap :s Többen is mondták,hogy nem volt jó a régi SATA-s HDD az LGA-1155-ös lapjukhoz (főleg,akiknek UEFI-s).Oka: passz :U

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14429) #10726912 válasza Jumeogi (#14427) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nézd meg, hogy alap BIOS kompatibilis-e a CPU-val. A memóriákat is ellenőrizd le. A hdd-t ne dugd rá és úgy indítsd a gépet.

(#14430) batmab válasza Jumeogi (#14427) üzenetére


batmab
senior tag

biosresettel is próbálkozhatsz, ártani nem árt... :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14431) #10726912 válasza Jumeogi (#14427) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld egy memóriával indítani (támogatásokat átnézelődtem, elvileg támogatja a lap a cuccod). Nézd meg egyesével a memóriákat. Ha semmi, akkor indítsd memória nélkül. Ha nincs hiba jelzés rá (vagy változás), vedd ki a VGA-t is. Ha így sincs változás, akkor lap/CPU hiba.
(#14430) batmab:+1. A gombelemet is kicserélheted. Megpróbálhatod gépházon kívűl össze rakva indítani.

[ Szerkesztve ]

(#14432) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Van egy Asrock z68 pro3 b3 lapom és egy I3 2100 proci hozzá.
Ma üzemeltem be, és mikor bekapcsoltam nem volt kép, de a monitor és minden más egyéb elindul, ventilátor minden.A procira tettem pasztát is..
Az alaplapon van egy 8 as csatlakozó, de a tápomnak csak 4 tűs csati van, lehet hogy kell egy átalakító hozzá?
Vagy más lehet a probléma?

(#14433) Trebron09 válasza tomy0628 (#14432) üzenetére


Trebron09
őstag

Más a probléma (a 8-as tápcsati inkább tuningnál ajánlott).
bios reset volt?

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14434) tomy0628 válasza Trebron09 (#14433) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Nem volt,biosig el se jut, a monitor bekapcsol aztán kiirja h nincs jel,. a processzor hütő megy, illetve a másik házventillátor is.

[ Szerkesztve ]

(#14435) #10726912 válasza tomy0628 (#14434) üzenetére


#10726912
törölt tag

VGA, CPU és egy darab memória maradjon az alaplapon, aztán próba.Ha nem javul, memória csere és próba. Ha nincs eredmény, akkor indítds memória nélkül és nézd meg, van-e hangjelzés. Ha nincs, akkor vedd ki a vga-t és nézd meg így is hangjelzés ügyileg. Ha van másik vga, akkor azzal is próba.
Az alaplapod oldalán nézd meg, hogy alap biossal milyen CPU-t és memóriákat támogat
Ha nincs hangjelzés VGA és memória hiány miatt és a honlapja szerint nem kell biost frissíteni, akkor marad a cseretáp, alaplapi elem csere. Ha ez se segít, akkor alaplap/vagy/ cpu hiba.

[ Szerkesztve ]

(#14436) tath


tath
csendes tag

Helló!
Van egy új gépem
intel i5 2500k,ati 6850,8 gb ram stb.
És tegnap elindítottam.Ment minden rendesen amíg be nem jött a windows indítása, ott vége. Újraindul, nézegeti aztán az indításjavító de semmi.
Tudna valaki segíteni?
Előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#14437) Jumeogi válasza #10726912 (#14431) üzenetére


Jumeogi
csendes tag

Sziasztok!

Kipróbáltam mindent, amit leírtál Tiger.huhhhh. Semmi. Felpörögnek a ventillátorok egy pillanatra és vége.
Gombelemet is eltávolítottam 5 percre. Semmi se történt.
Tettem egy kísérletet úgyis, hogy mindent kivettem az alaplaból és akkor is csak a házba beépített ventillátor mozdult meg egy pillanatra. Nincs csipogás vagy ilyesmi.

Halott lenne az alaplap?

[ Szerkesztve ]

(#14438) batmab válasza Jumeogi (#14437) üzenetére


batmab
senior tag

procit is kivetted?lehet csak nem kompatibilis a lapoddal a proci, hiába irja táámogatottnak.. :R
pont tegnap este szxxtunk 3 órát egy q9550+p5k deluxe párositással.. támogatnia kellene, mégse ment..pörög-forog, de semmi...

tath:

csökkentett módban se indul el??? lehet csak kicsit bezavart valami... :R

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14439) Jumeogi válasza batmab (#14438) üzenetére


Jumeogi
csendes tag

Procit is kivettem, amikor próbáltam és csak a ház ventillátora tesz egy fordulatot.

Jövő héten veszek az alaplapba új gombelemet, aztán, ha az se hoz eredményt, akkor elviszem szervizbe.

(#14440) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Bocs a floodért.
Mondjuk nekem a táp is elég gyanús. Pehely könnyű. Legalábbis azt mondják, hogy a minőségi tápnak súlya van. Hát ennek nincs.

(#14441) pandahzzz


pandahzzz
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a kérdést valójában azért ideírtam, mert az alaplapra gyanakszom illetve a ramra..
A probléma : néha néha, akad olyan eset hogy elindul a gépezet, pörög a procihűtő és egyéb, de a monitor csak standby módban villog. Nos ez még oké, hiszen van mikor újraindítom és beindul a monitor. De van arra is eset, hogy többszöri újraindítás után sem kapcsol be.. Most épp szerencsém volt mert bekapcsolt. Gyanakodom arra hogy esetleg az alap nemkaphat elég áramot vagy bármi.. a Videókártyával pedig nemhinném hogy lehet hiba, hisz nem olyan rég vettem.
Előre is köszönöm segítségeteket.

(#14442) CoolMan válasza pandahzzz (#14441) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Videókártyával pedig nemhinném hogy lehet hiba, hisz nem olyan rég vettem."
Nos, ez nem garancia arra, hogy nem is romolhat el.

Milyen alkatrészekből áll a gép, főleg a táp? Mert így elsőre tápgondnak tűnik.

(#14443) batmab válasza Jumeogi (#14440) üzenetére


batmab
senior tag

milyen tápod van?? ugye itt nem szerepel a veszélyes tápok között??ugye?? :F

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14444) CoolMan válasza batmab (#14443) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Már régen leírta..... :U ITT. de ez ne zavarjon.

[ Szerkesztve ]

(#14445) Trebron09 válasza Jumeogi (#14440) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem nagyon lehet súlya, mert aktív pfc-s (ezekben egy áramkör van a nehéz vasmagos tekercs helyett), de a chieftecnek elégnek kéne lennie, szerintem nem a táp a probléma, a lapon nem jó a bios vagy hasonló gond van ott.. másik lapban kellene a cuccokat megnézned. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14446) batmab válasza CoolMan (#14444) üzenetére


batmab
senior tag

nyaff.. akkor csináld te..uff. :C

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14447) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Ez az amit sajnos nem tudok megtenni, úgyhogy vissza kell küldenem Pestre az ipon szervizbe.

(#14448) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Még tettem egy próbát úgy, hogy kivettem a házból az alaplapot, bedugtam a tápot meg tettem bele egy RAM-ot, de semmi. Nem világít az alaplap, táp ventillátor se pörög fel.

(#14449) v_adi18


v_adi18
csendes tag

Sziasztok! Van egy Asus A6U laptoptom és amikor bekapcsolom betölt a windows xp rendesen, de az üdvözlőképernyőnél kapok egy windows logot és nem csinál semmit. Ilyenkor mi a teendő?

(#14450) #10726912 válasza Jumeogi (#14437) üzenetére


#10726912
törölt tag

Az alaplapod úgy viselkedik, mint ami nem tud mit kezdeni a CPU-val.
Tehát: vagy rossz az alaplap, vagy rossz a cpu, vagy kompatibilitási gondja van a lapnak a cou-val (ami eléggé kizárható az alaplapod leírása alapján).
Magyarán: ami garanciás, az mehet vissza a boltba, ami nem azt egy másik alaplappal teszteld le.
(#14449) v_adi18:
Csinálj egy frissítést a telepítő lemezről. Ha nem javul, akkor teljes telepítés. Ritkán ugyan, de előfordul, hogy memória hiba miatt nem tölt be a windows. Ha a telepítős dolog nem segít, akkor memória ellenőrzés a köv lépés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.