Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15751) #10726912 válasza Hawk74 (#15750) üzenetére


#10726912
törölt tag

A bios alap beállításai okozhatnak anomáliákat!
Keresd meg és állítsd be a következőket a BIOS-ban:
Ai tuning (állítsd auto módból Ai Overlock-ra).
Alatta az Overlock options funkciót hagyd kikapcsolva (disable).
Extreme Tweaker menüben system clocks-->SPP<->MCP Ref clock Auto helyett 200 MHz.
Extreme Tweaker-Spread Spektrum Control-itt az összes legyen kikapcsolva (2-es 3-ast kell, a többi default disable, hagyd úgy).
Itt megtalálod a részletes leírását a BIOS-odnak.
Nem egyszer volt példa rá, hogy ez a pár "apróság" kutyulta meg a gépet, állítsd át, érdemes megjegyezni ezeket és később is megcsinálni, ha törlődnének ezek a beállítások.
A többi dolgot is csináld meg szisztematikusan, a por és a tápegység mellett a kontakt hiba, hardver hiba, memória hiba, stb is okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#15752) Hawk74 válasza #10726912 (#15751) üzenetére


Hawk74
csendes tag

Köszönöm, ellenőrzöm!

(#15753) szotadi válasza CoolMan (#15725) üzenetére


szotadi
tag

Ma beszéltem az üzlettel, a szervizes srác szerint BIOS frissítés kell mert a jelenlegi nemtámogatja a procit.

Igaza lett!!!
Az alaplapon a matrica szerint 1.20-as BIOS volt, a processor (A8 3870) csak az 1.50-es től támogatott.

:C :C :C

(#15754) CoolMan válasza szotadi (#15753) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Remek! :)

(#15755) Carloska válasza szotadi (#15753) üzenetére


Carloska
csendes tag

köszi az infót épp onnan terveztem rendelni de ha ilyen az összeszereléssel kért gép akkor szerintem kihagyom őket , ő dolguk lett volna szerintem szóljanak figyelj már öcsi megcsinálunk egy bios frissítést neked mielőtt kiküldjük mert csak akkor lesz működő képes a gép...

[ Szerkesztve ]

(#15756) szotadi válasza Carloska (#15755) üzenetére


szotadi
tag

A szervizes srác mondta, hogy ha rendelésnél a megjegyzésbe beírod, hogy kérnéd az alaplap BIOS frissítését akkor az eladók átküldik neki és ő megcsinálja.
:))

(#15757) Carloska válasza szotadi (#15756) üzenetére


Carloska
csendes tag

így már mindjárt más :DD

(#15758) Pyro05


Pyro05
tag

Sziasztok!

Ma jöttek meg az alkatrészek az új gépemhez, és össze is raktam. A problémám, hogy nem indul. Amikor bekapcsoltam a tápot, már akkor gyanús volt, mert elkezdett halkan, fémesen sípolni. Indításnál minden venti felpörög, de a monitor marad stand by-on (bármelyik vga-ra dugom) és itt vége is a tudománynak. Azt kiderítettem, hogy akkor sípol a táp, mikor a 24 pines csati a lapra van dugva. A táp biztosan jó, előtte szedtem ki a régi gépemből eddig hibátlanul működött.

Még régebben volt hasonló 24 pines sípolásom egy másik lappal és táppal, akkor a lap volt a hibás végül. Most is ez lehet a hiba? Sérülést, hibás kondit nem látok, akkor sem láttam.

Maga a gép:

- ASRock H77 Pro4-M
- i3-3220
- HD7770
- Corsair CX430

Köszi!

War. War never changes.

(#15759) CoolMan válasza Pyro05 (#15758) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

A cpu +12V 4pin is rá dugtad? Milyen ramok vannak benne? Csinálj egy BIOS reset-et.

(#15760) Pyro05 válasza CoolMan (#15759) üzenetére


Pyro05
tag

Igen rádugtam. Kingston HyperX 1600Mhz (KHX1600C9D3K2/8G).

Annyi történt azóta, hogy kiszedtem a VGA-t és így csak az integrálttal elindult a monitor is.
A BIOS-ba belépve viszont elakadok: Bejön egy panel, hogy "Load UEFI Defaults?" és hiába nyomok igent vagy nemet, a panel nem tágít és semmit sem tudok csinálni. Azt el tudom olvasni a panel mögött, hogy a cpu-t és a ram-okat felismerte rendesen. A sípolás egyébként még él.

szerk.: azaz 1333-asnak érzékeli a ramokat.

[ Szerkesztve ]

War. War never changes.

(#15761) Pyro05 válasza Pyro05 (#15760) üzenetére


Pyro05
tag

update: Bekapcsolt állapotban már nem vagyok biztos benne, hogy él a sípolás, mivel a venti hangok mellett nem tudom kivenni.

update2: egy kis trükkel most tudok mozogni a BIOS-ban (mikor enterelem a panelt van egy töredék időm egyet kattintani mire újra feldobná :DDD )

War. War never changes.

(#15762) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Bár a gépem elindul, nem találtam megfelelő topicot, ezért ide írom.

Az utóbbi 2-3 napban rettentően lassú a gépem. Észrevehetően lassult, még a weboldalak betöltése is. Lassan nyitja meg a böngészőt. Counter Strike 1.6-ban azt csinálja, hogy kb 1,5 másodpercenként megakad, és most hogy írom, most is ezt csinálja. Meg akadnak egy fél másodpercre a smyle-k.

Mi okozhatja ezt?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15763) sketchifun


sketchifun
senior tag

További érdekes jelenség, hogy ha Firefoxal nyitom meg az oldalt, és kattintok egyet-kettőt, újraindul a gép. Most Chrome-mal semmi baja. De miért akadozik a játék? Miközben az megy, sose megy a böngésző.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15764) #10726912 válasza sketchifun (#15763) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szedd szét és rakd össze a géped (20 pines tápcsatlakozót ki-be, memóriák ki-be, VGA szintén, HDD-nél kábeleket húzd le, mindkét végét az adat kábelnek) aztán próba.
Vírus irtót futtattad? Boot idejű ellenőrzést is csinálj (pl az avast-al).
Mikori a telepítés? Használsz rendszer tisztítókat? (pl ccleaner).
Csinálhatsz egy BIOS resetet is, aztán állítsd be a BIOS-t a Manual alapján, ha valahol van Spread Spectrum, vagy auto tuning, azokat tiltsd le.
Ennyi (egyenlőre) :)

[ Szerkesztve ]

(#15765) sketchifun válasza #10726912 (#15764) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szétszedés - összerakás meg volt, de megcsinálom mégegyszer.

Virusírtót nem futtattam, óvatosan böngészek. De azért majd megejtem, ahogy javasoltad Avast!-al. A telepítés kb 1 éves, talán egyszer futott rajta ccleaner.

Bios Reset volt, a lap egyáltalán nem támogatja a tuningot.

Köszi a tippeket.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15766) CoolMan válasza sketchifun (#15765) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt is megnézheted, hogy milyen programokat telepítettél a lassulás előtt.(flash player lett frissítve?) Nem-e az miatt van.
Ellenőrizd a CPU és a VGA hőmérsékletét nem-e melegedik valamelyik túl. Futtass memória tesztet (memtest86+) és a hdsentinel-t ellenőrzés végett.

(#15767) sketchifun válasza CoolMan (#15766) üzenetére


sketchifun
senior tag

HDsentinel volt, memtest86+ futott éjszaka, semmit sem talált.

Most a hőmérsékleteknél tartok. Speedfan a következőt írja ki:

GPU: 51C
Temp1: 34C
Temp2: 127C
Temp3: 65C
HD0: 42C
Core: 50C
Ambient: 0C

Az a 127 picit aggasztó nekem.

Semmilyen programot sem raktam fel, és nem is frissítettem manuálisan semmit.
De a flashel lehet valami bibi amúgy is, mert ha youtuben firefoxban zenét hallgatok, eléggé durva, recsegés és visszhangzás is társul a zene mellé. Chroome alatt ilyet nem vettem észre, ott csak akad.

CCleaner lefutott, most érezhetően jobb, de nem makulátlan.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15768) CoolMan válasza sketchifun (#15767) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az a 127C elég érdekes :U kérdés, hogy ez Idle vagy terhelt állapot meg, hogy mi??

CPUID HW Monitor ezzel is nézd meg,(ez ingyenes) vagy aida64-el.(ez nem).
A VGA-t a gpu-z-vel nézd meg. Lehetőleg terheld a rendszered és úgy nézd közben a hőfokokat.
Az Firefox és a Chroome ugyan azt a flash-t használja, azért próbáld ki. hogy vissza raksz egy régebbit. Amúgy most melyik van fent?

[ Szerkesztve ]

(#15769) sketchifun válasza CoolMan (#15768) üzenetére


sketchifun
senior tag

Azt a 127C-t IDLE produkálja.

VGA-t néztem, a hőfokok jók.

HW monitor és AIDA64 sem hajlandó a processzor hőfokáról infót adni. Csak a Speedfan irreális értéke van.

Azt hogy melyik flash van fent, meg nem mondom neked.
De. :DDD Shockwave Flash 11.3.300.262

Mindjárt adok neki egy kis youtube-t és figyelem a hőfokot.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15770) _Roy_


_Roy_
tag

halihó

van egy lenovo g560 -as laptop, ami a memória teszt után nem akar bootolni
biosba be lehet lépni, de utánna is csak egy fekete képernyő van folyamatosan világító promptal, semmi hangjelzés...
ramot cseréltem, próbáltam másik hdd-t vagy bootolni lemezről, semmi (boot sorrend ok)
van vmi ötletetek
a hdd-n minden adat látszik, chkdsk végigment rajta, de nem hinném, h lényeg, mert lemezről sem bootol
üdv

(#15771) CoolMan válasza sketchifun (#15769) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Frissítsed a flash-t erre.
Akkor most már áruld el a géped adatait. (alaplap, CPU, VGA, RAM, Táp)
BIOS-ban látszik a CPU hőfoka? (kellene neki).

(#15772) sketchifun válasza CoolMan (#15771) üzenetére


sketchifun
senior tag

Flasht frissítettem, az mostmár jó.

Gép adatok:
Fujitsu-Siemens D1562
Intel Pentium 4 3.00Ghz HT
MSI NX7600GT 512Mb
512MB Kingmax + 512MB Hynix
Deer 400W

Biosban sem látszik a CPU Hőfok.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15773) CoolMan válasza sketchifun (#15772) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na az érdekes, ha kézzel megfogod a CPU hűtőbordát az mennyire meleg?
Esetleg még kérhetnél kölcsön egy másik tápot, és azzal is nézd meg. A tápban vagy az alaplapon nincsenek púpos kondik?

[ Szerkesztve ]

(#15774) sketchifun válasza CoolMan (#15773) üzenetére


sketchifun
senior tag

KB közepesen meleg, még megfogható kategória.
A táppal tuti nincs gond, már próbáltam egy Vargánével. :DDD

Az alaplapon sincsenek púpos kondik.
Viszont sanda gyanúm van arra, hogy szoftveres volt a gond. Újraraktam a gépet, most nincs ilyen probléma eddig.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#15775) _Roy_ válasza _Roy_ (#15770) üzenetére


_Roy_
tag

senkinek semmi ötlete?

(#15776) ebegab92 válasza _Roy_ (#15770) üzenetére


ebegab92
senior tag

BIOS próbáltad rajta újrahúzni?Lehet,hogy csak szimplán nem sikerült a legjobban felrakni a BIOS-chipre.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15777) _Roy_ válasza ebegab92 (#15776) üzenetére


_Roy_
tag

ok, de hogy próbáljam meg felrakni a biost, amikor nincs bios update menüpont a biosban, illeteve nem bootol semmiről még egy lemezről sem tehát usb-ről sem fog

(#15778) JNashville


JNashville
senior tag

Sziasztok,

az én gépem nem egy nem induló gép, viszont a probléma súlya miatt és mert nem találtam jobb topicot, ide írok. A teljes konfiguráció ott az adatlapomon, a lényeg, hogy egy Antec Fusion Remote házas összeállításról van szó, benne egy Asus lappal, ami minden korábbi gépemben hibátlanul működött, ebben a házban viszont indításnál elkezd füstölni az alaplapon Power SW/Reset SW kábelek környékén valami, nem durván, de látványosan. A gép ettől függetlenül indul, BIOS betölt, a Windows is indulna, de nyilván azt már nem vártam meg, hogy valami komolyabban károsodjon. A Reset SW kábel biztos nem lehet, a második próbálkozásnál azt kihúzva indítottam el a gépet, és így is fennállt a probléma.

Annyit tudni kell a gépről, hogy eddig probléma nélkül használtam, viszont van egy LCD panele a front részén (HTPC ház), ezt most akartam kipróbálni. Ehhez viszont csatlakoztatnom kellett a fő tápcsatlakozóra egy hosszabbítót, amiből egy 3 pines kábel ágazik el, amit csatlakoztatni kell a ház egyik kábeléhez, hogy működjön a panel. Lehet, hogy ez okoz valahol zárlatot a gépben? Akkor meg miért ott füstöl, ahol?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#15779) CoolMan válasza JNashville (#15778) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Kösd ki azt az előlapi panelt mielőtt rosszabb lesz. Nézd át újból, hogy mindent jól csináltál-e, jól csatlakoztattad, és ha igen akkor lehet, hogy a panellal van valami gond. Innen többet nem tudok mondani, mivel nem látom, hogy hogyan van összekötve a cucc.

(#15780) JNashville válasza CoolMan (#15779) üzenetére


JNashville
senior tag

Túl sok lehetőség nincsen variálni, a fő connectorok jó helyen vannak, a ház egyedi csatijait pedig nem lehet összekeverni (egy hárompines csati, amit említettem illetve egy nagyobb kétpines, az, ami ezen a linken az utolsó képen látható).

Másfél éve van meg a gép, most adnám el pont azért, mivel nem használtam ki, mint HTPC, viszont ezt a problémát mindenképpen meg kéne oldani, mert nem akarom a Hardveraprós "jó hírem" rontani egy rossz gép eladásával...

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#15781) CoolMan válasza JNashville (#15780) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Világos, érthető a dolog.
Akkor viszont valami gond van azzal a panellal. Amennyiben kivehető, akkor másik gépben is meg kellene nézni.

(#15782) chipesz


chipesz
őstag

Sziasztok!

Hozzám került egy gép olyan problémával, hogy kikapcsol. Teljesen üres a HDD, XP-t próbáltam rá feltelepíteni, viszont a folytonos kikapcsolás miatt ugye lehetetlen. Kétszer a telepítés közbeni 'Terület és nyelvi' beállítások után kapcsolt ki, amint a 'Következőre' léptem. Nem tudom ennek van-e jelentősége, minden esetre fura. Más telepítővel is próbáltam, nem ez a hiba - egyébként sem tartottam valószínűnek.

Gondoltam, hogy túlmelegedik a processzor, ugyanis miután szétszedtem vastagon állt rajta a por. Az egész házat kipucoltam, processzort újrapasztáztam, ugyanaz az eredmény.

Ha nem indítok el telepítést, akkor egész nap is megy önmagában, nem kapcsol ki. A RAM-okat kiszedtem (az egyik vadonat új), semmi változás. Memtest86 nem jelzett hibát. Nincs erre az alaplapra való pótvideokártyám, tehát azt nem tudtam kicserélni és leellenőrizni. HDD-t szintén nem tudok ellenőrzésképp cserélni, mert ebben PATA-s csatlakozó van, nekem pedig csak SATA2-es van.

Próbáltam USB-ről Linuxot indtani, szintén kikapcsolt, pedig ekkor a HDD nem volt használatban. Kezdek kifogyni az ötletekből, remélem nem alaplapi hiba.

A konfiguráció:

-Gigabyte 8IPE 1000 alaplap
-Intel Pentium 4 2.8 GHz processzor
-2x256MB DDR400 RAM modul
-1x1GB DDR400 RAM modul
-nVIdia GeForce 6200 AGP
-WD WCAM9C096418 80GB IDE HDD
-FSP 350W táp
-Samsung SpeedPlus DVD-író

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#15783) CoolMan válasza chipesz (#15782) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Azt próbáld ki, hogy kiveszed az 1GB-os modult és csak a 2x256MB-os legyen benne, ha így nem jó akkor fordítva is próbálj windowst telepíteni.
Másik tápod nincs egy próba erejéig?
Nézd át kérlek, hogy van-e púpos kondi az alaplapon vagy a tápban.

(#15784) #10726912 válasza chipesz (#15782) üzenetére


#10726912
törölt tag

Próbáld meg kikapcsolni a biosban a CPUHyper-Threading funkciót. Állítsd be a hőfok védelmet a CPU-ra a legnagyobb értékre, ha kikapcsol, akkor fogd meg a hűtő bordát (ha forró, akkor a cpu miatt old le). Nézhetsz még ezen kívül ugyanígy chipsettet is.
Próbáld meg egy lépcsővel vissza venni a memóriák sebességét. Egy memóriát próbálj több slotban is ki.
Vedd ki a VGA-t, aztán tedd vissza (kontakthiba elhárítás).
A hdd-t próbáld átjumperolni (a wd néha kényes darab tud lenni), ha van másik IDE kábeled, akkor próbáld azzal is indítani, a hdd-t ellenőrizd le, hogy nincs-e vissza csúszva egy tüske (odd-nél ugyanígy nézd meg).
Mindezeket a kolléga tanácsai mellé és nem helyett írtam :)

(#15785) CoolMan válasza #10726912 (#15784) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szerencséd! ;] (vic vót'! :K :R )

(#15786) #10726912 válasza CoolMan (#15785) üzenetére


#10726912
törölt tag

Értem én a viccet... :) ;) ...Csak nem szeretem :W
....HUN IS LAX, CSIPA ;] :D

(#15787) JNashville válasza CoolMan (#15781) üzenetére


JNashville
senior tag

Nem cserélhető, egybe van építve a házzal sajnos :(

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#15788) chipesz válasza CoolMan (#15783) üzenetére


chipesz
őstag

Kösz a tippet, egy próbát megért, kipróbáltam a modulokat az összes lehetséges módon, sajnos nem segített.

A tápban nem volt púpos kondi, viszont nem is értem, hogy eddig hogy nem vettem észre, hogy közvetlenül a processzor mellett pontosan 5 db eléggé púpos. Ezeket viszont biztos hogy nem fogom cserélni, mert már az egész nem ér annyit. Egy használt alaplap lenne még esetleg megoldás.

Van másik tápegységem, a saját gépemben, azt viszont nem állt szándékomban megbontani, és átpakolni, bár talán még teszek vele egy próbát.

@Tiger.huhhhh:

Kikapcsoltam a Hyper-Threading funkciót, sajnos nem segített, a hőmérséklettel nem volt gond.

Jelenleg az XP telepítés második fázisában lennék, amikor újraindul és elkezdi a tényleges telepítést (előtte ugyebár a fájlokat másolta). Most már kivétel nélkül, mindig akkor kapcsol ki, amikor az XP-s bootképernyő megjelenik. Rögtön lelő. VGA-t kivettem-visszaraktam.

Az IDE kábel cseréjét már korábban kipróbáltam, visszacsúszott tüske sem az írón, sem a HDD-n nincs.

A jumperdugót cserélgetni nem tudom, ugyanis egyáltalán nincs is a tüskéken. :F

Nagyon kösz mindkettőtök tanácsait! :R

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#15789) CoolMan válasza chipesz (#15788) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A púpos kondi viszont lehet a gond forrása. Amúgy egy szaki, 2-3 ezerért megcsinálja úgy, hogy akkor már az összeset cseréli mivel csak így érdemes.
Nincs mit!

(#15787) JNashville: Az baj, sajnos nincs több ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#15790) JNashville válasza CoolMan (#15789) üzenetére


JNashville
senior tag

Nekem sem, sajnos akkor így hibásan kell eladnom. Nagy kár, mert nagyon jó ház, és egyébként külalakra hibátlan.

Esetleg nem lehet, hogy a táp túl "nagy"? Corsair VX450, 2-3 éves.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#15791) CoolMan válasza JNashville (#15790) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem az biztos, hogy nem baj.

(#15792) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy adott a profilomban lévő konfig, ami bekapcsoláskor a következő dolgot produkálja: power gomb megnyomva, cpu hűtő áll, majd egy kis fordulat, megint áll, majd megint kis fordulat, és utána felpörög mint vmi helikopter aztán vissza a szabályzott értéke, az elején miért nem akar "normálisan" felpörögni? Mitől lehet? Meg tudom valahogy szüntetni?
Köszi a válaszokat előre is.

(#15793) CoolMan válasza xtevo (#15792) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Ez nem probléma ez ilyen, ha vigasztal nem csak nálad.

(#15794) xtevo válasza CoolMan (#15793) üzenetére


xtevo
őstag

Ja, hogy ja... sajnos, tényleg nem vigasztal... Amúgy azt lehet tudni, hogy mi okozza? :F

(#15795) CoolMan válasza xtevo (#15794) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem tudom, csak találgatok én is. Szerintem az alaplap BIOS-ban a venti vezérlés, inicializálás miatt van.

(#15796) Rainman05


Rainman05
tag

Miért indul nehezen a számítógépem hidegen?

Vagy 50x nyomkodni kell a gombot mire elindul ha állt és lehült.
De ha elindul és felmelegszik és kikapcsolom utána egyből rendesen be lehet kapcsolni.
Eddig ilyet nem csinált :F

(#15797) CoolMan válasza Rainman05 (#15796) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Keressél púpos kondikat az alaplapon vagy a tápban. Esetleg másik táppal is próbáld ki.
Milyen alkatrészekről van szó?
De akár a bekapcsoló gomb is lehet rossz.

[ Szerkesztve ]

(#15798) Rainman05 válasza CoolMan (#15797) üzenetére


Rainman05
tag

Hát most vettem bele tápót egy kevesett ment coolink low noise vagy mi elviekben keveset ment nem régi táp már vagy 3 hete megy vele a gép de nem volt baj de 3 napja ezt csinálja velem. Csak nem a táp ?

(#15799) CoolMan válasza Rainman05 (#15798) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

De lehet, hogy a táp, nézzél bele van e púpos kondi benne. Ilyesmire gondolok.

(#15800) sirály12 válasza Rainman05 (#15798) üzenetére


sirály12
őstag

Én a helyedben másik táppal próbálnám, nem tudsz valakitől kölcsönkérni egy biztosan jó tápot?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.