Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) tookie válasza CoolMan (#15899) üzenetére


tookie
tag

Az biztos, hogy nem a leg márkásabb tápokkal próbáltam, de mindegyik új volt és azokkal csak el kellett volna indulnia. A processzor az nem melegedik túl.
De mondom a 450-esel még csak nem is jutok el a biosig csak az első lap jön be és onnantól nincs tovább, még a biosba sem enged be.
Ja és a Bios a legújabb rajta.

[ Szerkesztve ]

(#15902) tookie válasza CoolMan (#15899) üzenetére


tookie
tag

El tudnád mondani a leg egyszerűbben hogyan tudok biost frissíteni?

(#15903) CoolMan válasza tookie (#15902) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Ja és a Bios a legújabb rajta." Akkor nem kell frissíteni, viszont egy BIOS reset-et csinálj.
Amúgy ha a piros keresztre kattintasz, akkor leírja szépen a frissítés menetét. [link]
Viszont jó lenne megbízható táppal is megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#15904) deminos válasza deminos (#15873) üzenetére


deminos
aktív tag

Köszönet a tippekért, végül sikerült megoldanom a problémát.
Amikor nálam működött (az volt a csoda, mint kiderült) rosszul jumpereltem be a winyókat és ez nem igazán tetszett az egyik példánynak. A helyes sorrendet felállítva máris boot-olt a gép. Nagyon nem szeressük az ATA-t ezért. SATA forever.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#15905) Sedinalle válasza #10726912 (#15894) üzenetére


Sedinalle
csendes tag

Sziasztok!

Nos, a csoda eddig tartott :S. Az új billentyűvel hibátlanul működött, reggeltől estig játszottam rajta, nem volt semmi gond. Egyik este játék közben újra fekete képernyő, és ma is egy fél óra után, aztán már a szokásos egy hosszú, három rövid síp...
Én ezt nem értem.... semmi logika, semmi rendszeresség nincs benne... most már tényleg tippem sincs mi lehet... :( :W

(#15906) #10726912 válasza Sedinalle (#15905) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor tegyél rá másik tápegységet, lehet, hogy az-az oka, hogy tönkre mennek a billentyűzetek. Teszteld pár napig egy másik tápegységgel a géped, vagy vidd el szervízbe a tápegységed, ott meg tudják nézni az állapotát.

(#15907) CoolMan válasza #10726912 (#15906) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Őstag....sokat beszél feleslegesen.... én kérek elnézést... :N

(#15908) #10726912 válasza CoolMan (#15907) üzenetére


#10726912
törölt tag

Szerinted kizárt? :U Emlegetted a VGA-t, de az hogy okozhat ilyen tüneteket? Másik billentyűzet= játszik órákon át, semmi gond... :F
Nem tudom, eddig is bizonytalan voltam, most, hogy szóltál...öhm...vagyok olyan kislányos, hogy várom az első havim.. :B
;] :R

(#15909) CoolMan válasza #10726912 (#15908) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kizárt....de a csuda tudja...alaplap?

szek: A másik tápegységet mindenképpen ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

(#15910) #10726912 válasza CoolMan (#15909) üzenetére


#10726912
törölt tag

Volt egy alaplapom (asus k7n8x deluxe, ha jól emlékszem). Újként vettem. Vettem ezzel együtt egy Codegen tápegységet is. (az ipari hulladék jelző most nem fontos:) ). A lényeg: pár hónap után bedöglött az alaplap. Kicserélték, megint pár hónap után adta be a kulcsot. Ekkor ismét kicserélték, de szóltak, hogy cseréljem ki a tápegységet is (nem tudom, miért, de akkor, arra nem volt csere garancia), mert amiatt megy tönkre az alaplap. Vettem másik tápegységet (persze hogy codegent :D ) és onnantól évekig ment a gép hibátlanul. A lapcserék közben semmilyen hibája nem volt a gépnek, ment rajta az NFS hibátlanul, szaggatás nélkül.
Szóval vagy tápegység, vagy alaplap (vagy akár mindkettő... :U )

(#15911) #10726912 válasza Sedinalle (#15905) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egy apró kérdésem még lenne:
Billentyűzet nélkül mit csinál a gép? Ha a klaviatúra hibás, akkor anélkül el kéne indulnia elméletben a gépnek....
(Bocs, megírtam ezt a hsz-t, észre vettem, hogy a másik szerkeszthető, előtte nem figyeltem, elkezdtem az előzőbe ezt bemásolni, addigra meg már lejárt az idő limit :((( )

[ Szerkesztve ]

(#15912) CoolMan válasza #10726912 (#15910) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"Szóval vagy tápegység, vagy alaplap (vagy akár mindkettő... :U )" vagy mind kettő...

szek:"(Bocs, megírtam ezt a hsz-t, észre vettem, hogy a másik szerkeszthető, előtte nem figyeltem, elkezdtem az előzőbe ezt bemásolni, addigra meg már lejárt az idő limit :((( )" inkább nem is mondok semmit.... :)
szerk: :D

[ Szerkesztve ]

(#15913) cat7505


cat7505
csendes tag

Sziasztok!
A gép nagy vonalakban ca. "2-5 évig terjedő" alkatrészekből :
Táp: Hiper type-R series 580w
Alaplap: Gigabyte GA-965P-DS4
Ram: 2x1Gb Geil
Proc: Intel E6400
A fiatalabb alkatrészek:
Videó: Gigabyte GV-R4650C-1GI
HDD: 2x 500Gb WD sata
ODD: 2db NEC sata pirító

"Természetesen" Nem kapcsol be.......
csak készenléti USB táp "él" más nem történik
és magában sem indul a táp.
Nem az első ilyen eset (ez a negyedik gyenge 2 év alatt),
már kaptam szét fullra a tápot nagyító alatt majd összerak és semmi,
napok múlva próba és indul.
Vagy éppen elvittem egy ismerőshöz, de ott már oké volt.
Olyan is volt hogy 2 hétig csak pihent, ki sem nyitottam
gépházat aztán pöcc-röff indult.

AZ NEM KÉRDÉS HOGY A TÁP ROSSZ, az okát szeretném megérteni!!!

A probléma megoldás lényege megtalálni azokat, akik tudják a megoldást :)

(#15914) sirály12 válasza cat7505 (#15913) üzenetére


sirály12
őstag

Kondikat cseréld benne, plusz minél több forrpontot melegíts át, hogy megolvadjon, lehet érintkezési hiba is. Ha ezzel megvagy, és még mindíg rosz, akkor komolyabb baj van.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#15915) Wilshere


Wilshere
csendes tag

Üdv, az lenne a problémám, hogy ha bekapcsolom a gépet, akkor lefagy, vagyis vagy a windows jel betöltésénél, vagy éppen mikor kiírja, hogy fujitsu siemens computer, és nem tölt tovább.

Emellett pedig a videó kártyám driverét nem tudom feltelepíteni, mert a telepítés közben megakad, és se kép, se hang.

-

(#15916) #10726912 válasza Wilshere (#15915) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki és tedd vissza a VGA-t. Ha nem javul, akkor szerezz be belőle másikat. (próba erejére legalább).

(#15917) Wilshere válasza #10726912 (#15916) üzenetére


Wilshere
csendes tag

A VGA kb. két hetes, szerintem semmi baja sincs. Egyébként érdekesség, hogy mióta beraktam, azóta van egy zöld csík a képernyőmön.

-

(#15918) #10726912 válasza Wilshere (#15917) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor is megcsinálnám...a vga két hetes, de a slot az alaplapon idősebb, nem? (kotakthiba) A zöld csík mindig van, BIOS-nál is? Mozgasd meg a kábelt illetve próbálhatsz egy másikat (lehet, hogy eltört egy ér benne, mikor cserélted a VGA-t és emiatt meg lett mozgatva). A két hibának lehet akár külön oka is.
Esetleg nézd meg az alaplap leírását, volt olyan, mikor újabb VGA-hoz adtak ki BIOS frissítést.

(#15919) CoolMan válasza Wilshere (#15917) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Már ne haragudj, de azért mert két hetes, attól még lehet neki baja...tesztelni kell és majd akkor kiderül pontosan.
Meg kellene a konfig pontosan, könnyebben segítünk.

(#15920) Sedinalle válasza CoolMan (#15912) üzenetére


Sedinalle
csendes tag

Videókártya!!! Legalábbis jelenlegi állás szerint :DDD
Hoztunk egy másik tápot meg videókarit. Először billentyű nélkül próbáltuk, ugyanúgy sípolás. Aztán másik videókártyával pöccre indult, másik táp régi videókari ugyanúgy sípolás.
Szóval úgy néz ki a vadonatúj videókártya a feketebárány. De ez akkor is érdekes, hogy amikor jó volt miért volt jó, az új billentyűvel hogy lett jó egy napig... :F
Valamint a bios sípolásnak mi köze volt ehhez? Sem ram, sem billentyű, nem egy jó diagnoszta. :P
Most visszavisszük a kártyát, aztán lehet pár nap múlva (remélem nem :N ) újra itt nyavajgok majd :))
Mindenesetre ezer hála minden segítségért :R

(#15921) #10726912 válasza Sedinalle (#15920) üzenetére


#10726912
törölt tag

Lehet, hogy pont olyan billentyűket vettél, amiknek retro ízlésük van és hangos visítással (sípolás) nyilvánították ki a nem tetszésüket az új VGA miatt ;] :D
Reméljük, marad a bódottá :)

[ Szerkesztve ]

(#15922) forguet


forguet
senior tag

Sziasztok!

Az alábbi konfiggal van gond:
ASRock B75 Pro3
Intel i5-3550
Kingston Hyperx 1600 8GB (2x4)
ASUS HD7870 2GB DirectCU

Zsír új a gép, indításnál annyi történik, hogy felpörög az összes venti (Ház, CPU, VGA), de nem ad képet.
Ellenőriztem a CPU hűtőt és a procit, azok rendben vannak a helyükön.
Próbálgattam a RAMokat másik slotokba illetve egyesével.
Mivel van az alaplapon is HDMI és DVI, próbáltam lehúzni a videókarit, és alaplapi kimenetre kötni a monitort, de úgy sincs kép, ugyanaz a tünetegyüttes.

Valakinek ötlet?
Előre is köszönöm.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#15923) forguet válasza forguet (#15922) üzenetére


forguet
senior tag

UPDATE: kipróbáltam egy amúgy működő HD4890-es VGA-val, és változatlan a helyzet...

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#15924) ebegab92 válasza forguet (#15923) üzenetére


ebegab92
senior tag

Semmi alaplapi csipogás nincs?Másik RAM modullal is próbáld meg,hátha csak nem szereti a tiédet.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15925) CoolMan válasza forguet (#15923) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Mivel új, gondolom garanciális, vissza kell vinni.

(#15926) forguet válasza CoolMan (#15925) üzenetére


forguet
senior tag

Ja, az lesz, ma visszaviszem.
Vagy táp, vagy alaplap issue lesz sztem.

Mundo will go where he pleases! SZLÖRTY.

(#15927) Zaied


Zaied
addikt
LOGOUT blog

A következő lenne a problémám a gép fogja magát és újraindul random, van amikor elég sűrűn egymás után, van mikor be se bírok jelentkezni a win7be, viszont van mikor max 10 percig is gond nélkül megy. Miután újraindul a windows nem jelez ki hibát hanem mintha semmis e történt volna ugyan úgy tölt a windows (helyreállításért nem könyörgött egyszer sem)
Egy ügyes informatikus kisebb tápot rakott a gépbe mint kellet volna, ez elég komoly károsodást okozott és a következőket ingyen kicserélte alaplap, proci, memória, vgakari, táp.
Az előző gépnél nem jelentkezett ez a probléma viszont ennél igen akárhányszor újrarakom semmi ugyan úgy , de telepítés közben még sose csinálta!

Én próbáltam másik procival, cdvel, másik videókarival, másik vinyóval, de a probléma ugyan úgy jelentkezett.
Memtest lett futtatva az jó, hdd sentinellel át lett nézve a vinyó.

Mivel az illető javítás címszó alatt kilopott egy csomó cuccot a gépből amit csak rendőrségi ügy után kártérítés formájában kaptam vissza nem szeretném visszavinni hozzá a gépet:D

Én áramellátási gondra gyanakodva néztem meg cseréltem a cuccokat egy p4ee proci volt benne most egy átlag p4 2.8GHz s proci van benne, mert azt hittem nem elég neki az asus p5ld2 4 pines alaplapi táplálása, viszont észrevettem most hogy az alaplapi 24pines csatlakozóból hiányzik egy szál, mármint a tápról (5. vagy 3.)

Mi okozhatja a újraindulást?

A segítséget előre is köszönöm.

(#15928) CoolMan válasza Zaied (#15927) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen tápod van? Mert szerintem az lesz a bűnös. Kérjél kölcsön egy megbízható tápot és azzal is próbáld ki. Esetleg keressél az alaplapon púpos kondikat.

(#15929) Zaied válasza CoolMan (#15928) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Egy csodálatos 450WE-os codegen tápegység van benne:D lehet azt kellet volna először megnéznem:D
Púpos kondikat is keresgéltem, de nem találtam.

Valami tip hogy hogy lehet gyorsan megnézni vagy csak járassam és kész?

[ Szerkesztve ]

(#15930) CoolMan válasza Zaied (#15929) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Jézus.... :( Igen, amíg azt nem cseréled megbízható, minőségi tápra addig...

szerk: Használni kell egy darabig, az a legbiztosabb.

[ Szerkesztve ]

(#15931) Zaied válasza CoolMan (#15930) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Én még egy thermaltake butterfly tápot tettem bele csak rendszertelepítés alkalmával az illető "szakember" úgy gondolta túl van méretezve és kivette a tápot belőle a scythe mugen cpu hűtőt a P4-3.73 GHz E.E. proci fölül és rakott rá inkább egy gyári intel hűtőt mert az magától szabályozza a fordualtszámot indokkal:D, meg még kivett egy csomó apróságot is.

Van valahol egy fsp blue tápom azzal akkor megpróbálom szerintem az nem rossznak számít.

Megnézem így akkor köszi a segítséget, amúgy annak az 1 szál hiányának van valami jelentősége vagy csak simán sz*r a codegen? :D

[ Szerkesztve ]

(#15932) CoolMan válasza Zaied (#15931) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A codegen alapból sz.r :) De az a "hiány" nem gond ez ilyen.
Az fsp táp szerintem is jó lesz.

Akkor az a "szakember" rendesen átvágott a fene a fajtáját...

(#15933) Zaied válasza CoolMan (#15932) üzenetére


Zaied
addikt
LOGOUT blog

Szándékoztam volna amúgy is cserélni, de nem gondoltam volna hogy ennyire retekXD első codegen tápom:D de szerintem több se lesz:D
Annyira hogy már nem lehetett annyiba hagyniXD

(#15934) Agassy


Agassy
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám lenne, hogy kb. 3 éve összeraktam a gépemet és az első pár indításra nem indult el. Felpörögtek a ventik aztán leállt. Kicsit megmozgatva a kábeleket a hiba el is tűnt és azóta nem jött elő. Kb. két hete elkezdett lefagyogatni a gép játék közben. Kép szétesett, majd kék képernyőn lefuttatott egy check-et és kikapcsolt. Fórumokon írták, hogy lehet kicsit kimozdult a videó kari, vagy a RAMok. Gép szétkap kari RAMok ki és egy takarítás mert volt por bőven, vissza minden és simán mentek a játékok. kb. 3 indulásig nem is volt semmi gond. Ma indítanám és ventik felpörögnek, kicsi kerregés, led villog kicsit elől és ennyi. Fekete képernyő, még BIOS sincs és még csak nem is csippant. Meg mozgattam a kábeleket hát ha megint az a gond, de nem lett jobb. Lekaptam a két kábelt a videó kariról és mikor úgy indítottam hangosabbak lettek a ventik (gondolom több nafta és ezért gyorsabban mentek) ill. sztem elindította a wint. Rendesen kerregett, kattogott meg villogott a LED és mikor megnyomtam a bekapcsoló gombot szép lassan leállt, mint egy normál kikapcsolásnál. A gond annyi, hogy nem tudok kölcsön tápot szerezni, hogy kipróbáljam tényleg az-e a ludas, viszont feleslegesen sem vennék egyet. Esetleg vki tudna vmi okosat mondani.

Előre is köszi!!!

(#15935) Rics87


Rics87
csendes tag

Sziasztok egy kis segitség kellene,tegnap játék leállitásnál elment a képem
semmilyen hang vagy füst semmi nem volt csak nincs kép nem reagált nyomtam egy reset-et.
Arra se áramtalanitás bekapcs ugyan úgy nincs kép bios se jött be a ventik forogtak de semmi kép vga-t kicseréltem ugyanaz tápot akkor is bekapcsolásnál nem is csipog
ilyenkor mivan alaplap vagy proci?
Pedig nem egy gány cucc p67sabertooth lap a proci meg 2600k.
Köszi a választ előre is.

(#15936) CoolMan válasza Rics87 (#15935) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Milyen táppal próbálkoztál? RAM van benne? akkor vedd ki majd vissza, akár egyesével minden slotban próbáld ki.

(#15937) #10726912 válasza Agassy (#15934) üzenetére


#10726912
törölt tag

Jó lenne a tápegységet mindenképp kipróbálni cserésen, de ugyanígy le kéne tesztelni a VGA-t is. Ha nincs ismerős, haver, rokon, aki segíthetne ebben, akkor szerviz. Ha noname tápegység van, akkor viszont érdemes megfontolni egy márkás beszerzését, kiszolgálja a következő konfigod is...
Bios resetet is csinálhatsz.

(#15938) CoolMan válasza #10726912 (#15937) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Én is azt javaslom, hogy mivel nincs csere alkatrésze, inkább vigye szervizbe.

(#15939) #10726912 válasza Rics87 (#15935) üzenetére


#10726912
törölt tag

Csinálj egy BIOS resetelést és utána kísérletezz csere darabokkal. A memóriákat se hagyd ki a sorból....
CoolMan81: Jó estét, könyvtáros bácsi... :R

(#15940) Rics87


Rics87
csendes tag

A táp jó az egyik egy 800w-os gigabyte a másik egy 750w-os thermaltake és a másik gépbe jól müködik mind a 2 táp ramot persze kivettem de az is jó.
Bios reset pontosan hogy is?

(#15941) #10726912 válasza Rics87 (#15940) üzenetére


#10726912
törölt tag

Vedd ki a gomb elemet az alaplapból és húzd ki a tápkábelt a tápegységből legalább egy percre. Lehet jumperral is, de ez egyszerűbb. Utána mindent be kell állítani a BIOS-ban (a rendszer időt is).

(#15942) Theory66 válasza CoolMan (#15896) üzenetére


Theory66
aktív tag

visszajött a VGA. havernál semmi baj nem volt vele. próbáltam másik aljzatba dugni a hosszabbítót úgy is kifagyok. direktben csak a gépet dugtam aljzatra úgy is fagy. próbálom a lakás másik felében az egészet újra. valaki valami más tipp? ha ez sem megy tápcsere újra szerintem

(#15943) CoolMan válasza Theory66 (#15942) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Értem. Én akkor is azt mondom, hogy próbáld ki egy megbízható, (kölcsön) táppal is. Mert jó lenne már kizárni ezt a hiba lehetőséget, és lehetne tovább lépni.

(#15944) ebegab92 válasza Theory66 (#15942) üzenetére


ebegab92
senior tag

Jujj,most jutott eszembe,hogy ilyen kifagyás nekem is volt...csak nem játék alatt.Az oka pedig a következő volt: a procinak 1-2 tüskéje lehet,hogy kontakthibás volt a foglalattal (érzékelők lehettek).Szedd ki a procit,végy egy tiszta fogkefét+körömlakklemosót (a színtelen fajtát ajánlom)/sebbenzint/alkoholt,csepegtess pár cseppet a fogkefére,majd finoman törölgesd át az összes tüskét.Ha óvatos vagy,nem fognak elgörbülni.Foglalatot is fújogasd meg,hátha egy kis szöszmő ment bele (esetleg porszívó óvatosan).Utána pasztázás,és mehet a teszt :D
Nekem AIDA64 CPUID és SPD ablakának nyitásakor fagyott össze csak úgy :( Újrapasztázáskor az AC MX4 egy kis része rákenődött néhány tüskére :W ekkor takarítottam meg a procit,és utána jó lett.Gyakran használok fogkefét takarításra ;]

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15945) peto.istvan válasza Theory66 (#15942) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Igazat kell adnom Coolmann81 kollégának. Egy tápcsere hidd el sok mindent kizárna. Elképzelhető, hogy a terhelést nem bírja a táp. Nem tudom merre laksz de ha gondolod tudunk csinálni egy terheléses próbát.

István

[ Szerkesztve ]

(#15946) Gabor8634


Gabor8634
tag

Sziasztok
Az lenne a problémám hogy pár napja mikor játszok kilép a játékból kiírja hogy a ... játék működése leállt! Gondoltam majd újrarakom csak nem volt időm még! ezek után azt csinálta 3 napig azt csinálta a gép ,hogy mikor bekapcsolnám sípil egyet mint máskor majd követi 3 rövid síp! Megnéztem azt írják rá :
1 hosszú+3 rövid. Hiba történt a billentyűzet inicializálása során. Ellenőrizzük a megfelelő csatlakoztatást.
mindent néztem ugyan úgy van bekötve mint eddig mindegy kihúztam visszadugtam kivettem a memóriákat is azokat is visszaraktam! Megnézem indul rendesem egyet pityen betölti normálisan a wint kafa gondoltam visszateszem a gépet a helyére rákötök mindent : internet, mikrofon, hangszoró ! Inditanám a gépet még csak nem is sípol menek a ventilátorok de semmi próbáltam töbször is semmi ! Majd kiveszem a gépet megint szétszedem beindul szerintetek mi lehet ennek az oka vagy valami meg fog halni a gépben ?
Kb egy éve vette bele a procit az alaplapot tápot !Bár a megvételnél valamit elbasztak az összeszerelésnél mert elhajolt pár tű az alplapon a proci alatt de azt mondta a hapsi vissza hajlították. Mivel nem volt eddig semmi baja meg indult is rendesen nem foglalkoztam vele!
Amúgy ezek a gépem adatai :
Processzor: Intel Corei5-2500 3,3GHz
Memória: Hyper X Kingston (2x2GB) CL7 1333MHz
Videókártya: Sapphire Radeon HD 5670 512MB GDDR5
Op. rendszer: Windows 7
Alaplap: ASUS P8H67 soc.1155 H67 DDR3 USB3 SATA6
Merevlemez: Western Digital Caviar Blue 750GB (WD7500AALX)
Tápegység: Chieftec CTG-500-80P

Szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#15947) ebegab92


ebegab92
senior tag

Intel STL2 lapot kellene valahogy indulásra bírni: Chieftec GPS-400 24 tűs fő tápcsatija,majd a +12V 4 pines tápcsatija-->semmi.Manual szerint nem kell a 4 tűs,mivel teljesen más kiosztása van a 2x5-ös csatlakozónak...Auxiliary tápcsatim meg nincs,lehet,hogy egy ilyen kellene.Valakinek ötlete vagy tapasztalata?

Balról jobbra: 24 tűs--6 tűs aux--10 tűs valami?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#15948) Theory66 válasza ebegab92 (#15944) üzenetére


Theory66
aktív tag

Ezt a lehetőséget kizárnám mivel alaplap és proci is lett cserélve egyszerre és nem hiszem h mind2 lap/proci kontaktos lenne. Viszont megjött a fizu szóval ha ma sem tudom beizzítani a vasat veszek valami minőségi tápot. Majd leírom mi lett az eredmény.

(#15949) BigBlackDog válasza Gabor8634 (#15946) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csinálnék egy memtestet első körben és benéznék a proci alá, minden tüske rendben van-e (azért elég amatőr bolt lehetett, aki így szerelte össze). Alaplap és a ház között nincs semmi? Nem zárja valami rövidre az alaplap valamely részét?

[ Szerkesztve ]

(#15950) Theory66 válasza CoolMan (#15943) üzenetére


Theory66
aktív tag

Esetleg tudnál adni egy javaslatot milyet vegyek? (Tudom van rá topic de engem a te véleményed érdekel :D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.