Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14551) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Jó reggelt!
Egy Acer Aspire one géppel gyűlt meg a bajom. A gépre felment egy xp driverekkel együtt, hiba nélkül. Volt néhány biztonsági területre áthelyezett szektor a winyón, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Ment kb. 24 órát üresjáratban hiba nélkül. Aztán befogtam munkára; prociterhelés nulla, percenként kiír egy képet a merevlemezre, visszaolvassa, majd törli. Másfél óra múlva lefagyot, a hdd folyamatosan zakatolt, hdd led szinte világított. Kikapcs, majd bekapcs. Windows boot közben elszáll kék halállal (csökkentett módban is), 0x000007b hibakóddal (hdd zakatol, hdd led világít). Egy winyó csere orvosolhatja a problémát?

(#14552) ebegab92 válasza zjuhasz (#14550) üzenetére


ebegab92
senior tag

Üdv!

Ez nagyon úgy néz ki,hogy videokártya hiba.Halála szélén van már szerintem.Ha már artifacteket csinál (felcserélt betők,egyéb színes képpontok,stb.),az már nem jelent jót.Nekem korábban Windows futása alatt kapcsolt ki-be a monitor+megfagyott a kép,végül teljesen megadta magát a videókari.Próbálj egy másik VGA-t bele :)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14553) ebegab92 válasza BigBlackDog (#14551) üzenetére


ebegab92
senior tag

Meg kellene nézni HD Sentinellel újra HDD-t (vagy valami hasonló programmal).De valószínű,hogy érdemes lesz cserélni.Mennyi szektorhiba volt.Kis számú esetén még működnie kellene normálisan (nekem is 6 szektorhibás a HDD-m).De,ha ilyen 240 pl. (van ilyen HDD-m is :DDD),akkor már nincs értelme javítgatni.

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14554) BigBlackDog válasza ebegab92 (#14553) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Egy ilyen tudok mutatni. Crystal HDInfo "veszélyesnek" jelezte.
Még telepítés után készült, mielőtt terheltem volna. Ezek alapján mi mondható?

[ Szerkesztve ]

(#14555) ebegab92 válasza BigBlackDog (#14554) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ennek ahogy nézem felpörgési hibái,üres olvasási hibái is vannak. :U Cseréld amint csak lehet.Amíg nincs HDD,használj pendrive-ról Ubuntut/Hiren's BootCD-t (ez utóbbi inkább PC-mentésre való)

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14556) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám az egyik gépemmel.

Gigabyte EP35-DS3R\Core 2 Duo E8400\Corsair Dominator 4X1Gb DDR2 1066Mhz CL5 \Gigabyte HD4850 512 Mb + Arctic Cooling Accelero S1 Rev.2\FSP 700W táp\WesternDigital 160Gb

A gépet használt alkatrészekből állítottam össze innen PH-ról.
Tuningolva, húzva nem volt egyik alkatrész sem.
Eleinte kb fél évet tökéletesen működött.
Utána fel lépett az a jelenség hogy néha magától újra indult.
Aztán ez egyre sűrűbben ekkor még a windows-ra gondoltam hogy biztos bekapott egy vírust és majd újra telepítem. Ekkor még a bios-t behozta még a windows is betöltődött.
Utána a windows betöltődése közben mindig ujra indult.
Újra akartam telepíteni de telepítés közben is mindig újra indult.
Aztán fellépet az a probléma hogy bekapcsolás után a floppy meghajtó folyamatosan be akart olvasni. Az alaplapon a ledek amik a memóriát igazolják vissza folyamatosan villogtak.
És ha kikapcsoltam automatikusan visszakapcsolt.
Kicseréltem a gomb elemet aztán nem csinált semmit csak fekete képet adott.
Furcsa volt hogy a ventilátorok fordulatszáma folyamatosan ingadozott.
Kipróbáltam másik táppal hátha az ment tönkre de ugyan ezt csinálja talán a ventilátor probléma meg szünt.
Kikapcsoltam meg mozgattam a vga-t.
És most meg csipog folyamatosan kb másodpercenkét szaggatja.
1mp csipogás 1mp szünet 1 mp csipogás 1 mp szünet és ezt csinálja folyamatosan.
A vga-t meg a tápot kicseréltem kitudnám a többi alkatrészt is cserélni de ahoz meg kellene a másik gépemet is bontani amit nem szeretnék.

Valami ötletetek van?
Tönkre ment volna az alaplap?
A gép nem nagyon volt nyüstölve átlagban csak a net ment rajta.
Meg az öcsém Starcraft-ozott rajta.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#14557) ebegab92 válasza Pöttön (#14556) üzenetére


ebegab92
senior tag

Ha folyamatosan 1 hosszú csipogást csinál,akkor: Memory bank is not plugged well or broken.
Ha egy hosszú,szünet,egy rövid,akkor: RAM or motherboard error.
Pontosan milyen csipogást ad ki?
Egyéb kombinációk:
-1 rövid minden rendben
-2 rövid CMOS-be belépés resethez
-1 h.,2 r.Videokártya hiba
-1 h.,3 r. Billentyűzethiba
-1 h.,9 r. BIOS hiba

Egy PCI-os teszter kártyát ha tudnál belerakni,jó lenne :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14558) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok.
Légyszives segítsetek rájönni mi lehet a gond a gépemmel!
Újra telepítettem, azóta folyamatosan lefagy.
Kék halál vagy ilyesmi nincs.
Megy néhány percet,aztán lefagy.
Először az SSD-re gyanakodtam,feltelepítettem HDD-re is ,de ott is csinálni.
Van valami ötletetek? A gép cuccai a profilomban olvashatóak.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14559) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14558) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Első körben nézzél egy memória tesztet, ezzel, majd vedd vissza a tuningot is. ( tedd alapra a procit, kapcsold ki a + magot)

[ Szerkesztve ]

(#14560) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14559) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Megnézem a tesztet,a tuningot meg már vissza vettem,nem az volt a probléma :R

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14561) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14559) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nem tudom megnézni,teljesen használhatatlanná vált a gép. Amint megnyitok egy weblapot már fagy is.... :W :(

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14562) Pöttön válasza ebegab92 (#14557) üzenetére


Pöttön
őstag

Próbálgattam még a táp az biztos kuka.

Mert a saját tápjával (FSP 700W) vannak a venti pörgési zavarok a másikkal nem + ennél nem csipog nem csinál semmit se a gép.
És furcsa sistergés szerű hangja van a tápnak... Gyorsan le is kapcsoltam a francba ne hogy nagyobb bajt csináljon. Az az érdekes hogy füst, kozma, durranás eddig még nem volt (szerencsére)
Bele kukkantottam és olyan érdekes, nem értek annyira a tápokhoz de ennél mint ha kifolyt volna belőle valami... Szóval inkább nyugdíjazom és veszek egy másikat.
A gépnél pedig másik táppal csipog méghozzá úgy hogy 3 rövid kis szünet 8 rövid és lekapcsol majd bekapcsol teljesen automatán és kezdi előrröl semmi mást nem csinál....
Ez a táp egy Hipro HP-W700WC3 biztos hogy jó szóval nem miatta kapcsol le a gép.

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#14563) ebegab92 válasza Pöttön (#14562) üzenetére


ebegab92
senior tag

Annak a tápnak valószínűleg a kondenzátora folyt el.Ha a csipogó hang állandó és nagy frekvenciájú (+gyorsan csipog),akkor lehet,hogy a processzor túlmelegszik (ez kevésbé valószínű),ha ismétlődő magas/alacsony frekvenciájú a csipogás,akkor vagy kipurcant a proci vagy túlmelegszik.Próbálj meg benne egy másik procit :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14564) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Van a szomszédban történetesen egy asztali gép, ami ugyan elindul, de furcsa dolgokat csinál.

Próbáltam a gépet frissen telepített Windows XP-vel, de már W7-tel is. A lényeg, hogy parancsokat nem igazán hajt végre, hibaüzeneteket dobál és random leállnak vagy lefagynak a programok, illetve a játékok.

Például először elindítom a böngészőt, megjelenik az aktuálisan beállított kezdőlap. Innentől hiába írok be akármilyen weboldalt, nem történik semmi. Semmi jelét nem mutatja a töltésnek. Biztos nem a hálókártya, vagy a LAN-kanóc rossz, mert ki lett próbálva másik gépen.

Később egy idő után bemondja a rendszer az unalmast és akármit próbálok elindítani, legyen az taskmgr.exe, solitaire.exe, vagy chrome.exe, iexplore.exe, egy játék, teszem azt cstrike.exe; folyton Alkalmazáshiba ablak jön be:
"Az alkalmazás nem tudott megfelelően elindulni (0x0000005). Az alkalmazás bezárásához kattintson az OK gombra."

Másra nem tudok gyanakodni, csak processzor hibára, vagy alaplapira. De csak így laikus fejjel. Más ötlet?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14565) dascream válasza JetiRulez (#14564) üzenetére


dascream
csendes tag

Sziasztok!

Másfél éve vettem egy gépet az iponnál aztán kb 3 hónapja elkezdett rosszalkodni a kicsi. Először komolyabb játékoknál játszotta azt, hogy beadott egy kékhalált, ezek után mindig bekapcsoltam a gépet és ment minden, csak játék közben időnként kékhalálozott. Aztán elkezdett olyan hibaüzeneteket kiírni, hogy nem ismerhető fel a winchester. Mindez után eldurvult a helyzet és volt, hogy napokig nem bírtam bekapcsolni a gépet mert csak a ventik pörögtek de még a BIOS-ba sem tudtam belépni. Pár nap után viszont megjavult (próbáltam újratenni a windowst is) de ugyanúgy leállt komoly játékoknál. Megnézettem egy barátommal, azt mondta szerinte a videokártya a rossz, be is küldtem az iponba szervizrelésre, de visszaküldték, mert semmi baja nem volt. Ezek után bevittem az egész gépet és másfél hónap tesztelés után ezt a magyarázatot kaptam a gépem hibáira:

"Nagyon koszos, poros ---> portalanitva. Tap teszterrel OK, BIOS frissitve P1.70 ---> P1.90, Memtest86+ 4.20 239h OK, Linux Live 3 nap üzem OK (youtube playlist loop), HDSentinel 100% (multbeli kommunikacios hibat jelez, amit a sok por altal eloidezett kontakthiba is okozhatott), sajat win7-e betolt, jelszavas. A jelszo megadasa utan a fagyas 10p alatt jelentkezett. VGA driver 285.62, de driver frissites nem lehetseges (szoftveres hiba). Masik HDD-re win7 x64 Home premium telepites OK, Prime95 1 nap OK, FurMark EBM 80h OK, Heaven DX11 Demo 1 nap OK. Feltehetoen szoftveres hiba."

Ezek után hazahoztam, hogy feltelepítsek rá egy új oprendszert, de nem kapcsolt be a gép, csak pörögtek a ventik és semmi kép a monitoron, a monitor csak villogott nem kapott semmi jelet. Beletettem egy másik vinyót is de azzal sem indult. Most már teljesen tanácstalan vagyok, mit tegyek? Segítsetek! Előre is köszönöm!

(#14566) batmab válasza dascream (#14565) üzenetére


batmab
senior tag

próbáld csak alapon..

1. bios reset
2. csak 1 ram,cpu,vga, egy vinyo,1 odd..

ha ugy se megy, jöjj vissza, nézünk mást.. :B :R

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14567) dascream válasza dascream (#14565) üzenetére


dascream
csendes tag

A gépem adatai:

alaplap: Asrock 770 Extreme3
videókártya: Gigabyte GV-N460OC-1GI GTX 460
proci: AMD PHENOM II 955 3.2GHZ
táp: Chieftec GPS-450AA
vinyó: Samsung 500GB F3 7200RPM 16MB SATA2

4 GB kingston RAM DDR3 1333MHZ

Ez lemaradt bocsi!

(#14568) batmab válasza dascream (#14567) üzenetére


batmab
senior tag

a 4gb egyben van, vagy 2x2??ha egyben van,akkor másik ramot is próbálhatsz...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14569) JetiRulez válasza dascream (#14565) üzenetére


JetiRulez
őstag

Na ez pont hasonló probléma. Szintén írt olyat, hogy a HDD nem ismerhető fel telepítés közben. Csak az a nagy büdös helyzet, hogy nem igazán vannak a környéken cserealkatrészek. A RAM-ot még tudjuk tesztelni, de azon kívül mást nem. Majd egy Memtest lesz addig valamelyik nap.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#14570) batmab válasza JetiRulez (#14569) üzenetére


batmab
senior tag

telepitőlemez "sima" xp, vagy frissitett?
F6 esetleg satadriverhez?

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14571) dascream válasza batmab (#14566) üzenetére


dascream
csendes tag

Na, hát kiszedtem az elemet, közben kihúzgáltam a ventiket meg kivettem egy ramot mert 2x2-es úgy 4 giga, aztán csak elindult a gép. Újratelepítettem egy windowst és sikerült elindítanom az egészet, aztán visszatettem mindent a helyére és nem indult, amikor a második ramot betettem a 3. slotba akkor elindult. Szóval valami gubanc lehet a 2. memória helyével.

(#14572) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!
Adott egy masina, amiben proci, ram és tápcsere történt. A gond az, hogy az újjávarázsolt konfigban nem látszanak - biosban sem - a hdd-k.
A konfig:
Asus p5k
E2180 --> E5200 (BSEL moddolt)
2x1Gb ddr800 kingston --> 2x2Gb Geil ultra ddr800
HD3870
FSP350pnf --> Nexus 8060 600w (tudom fele is elég lenne, de olcsó volt :) )
Első körben volt cmos clear, régi táp-új ram/proci és új táp-régi ram/proci kombó. De a hdd-k továbbra sem látszanak, iszont a dvd-író igen. Satás minden. Lett próbálva csak rendszer vinyóval, különböző sata csatikba dugva, és a kábeleket is variáltuk.
Egyéb ötlet?

Sajna csak telefonon tudok értekezni a gép tulajával. Annyira user error gyanús a dolog....
A moddolt procira gyanakodtam, de ezt a procicserével kizártam.

[ Szerkesztve ]

(#14573) batmab válasza tzimash (#14572) üzenetére


batmab
senior tag

writeonly..sry.. :B

próbálj meg a dvd helyére feltenni egy hddt, látszik-e...

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14574) tzimash válasza batmab (#14573) üzenetére


tzimash
őstag

Már próbáltuk :(

(#14575) tzimash válasza tzimash (#14572) üzenetére


tzimash
őstag

Némi fejlemény. Volt a srácnak egy félretett formázott, szintén satás vinyója, amit nem használt hetek óta, kipróbálta azzal, azt meg felismeri :W
Akkor most a másik két vinyó (egy 320-as és egy 1Terás) rossz, vagy mi a fakk van azokkal?

(#14576) batmab válasza tzimash (#14575) üzenetére


batmab
senior tag

kölcsön vinyo?másik gépben a tieidet tesztelni nincs lehetőség??

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14577) ::Trunks::


::Trunks::
senior tag

Sziasztok.
Légyszives segítsetek rájönni mi lehet a gond a gépemmel!
Újra telepítettem, azóta folyamatosan lefagy.
Kék halál vagy ilyesmi nincs.
Megy néhány percet,aztán lefagy.
Először az SSD-re gyanakodtam,feltelepítettem HDD-re is ,de ott is csinálni.
Van valami ötletetek? A gép cuccai a profilomban olvashatóak.

update: közben memtestel teszteltem a memóriákat,és 1 errors.
Ötletek? Mert én kifogytam... :F

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14578) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14577) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"közben memtestel teszteltem a memóriákat,és 1 errors." Na ez a baj!
Egyesével is teszteld a memóriákat és amelyiknél hibázik az valószínűleg rossz. (cserélni kell)
Jobbik esetben, csak kontakt hiba, az érintkezőt tisztítsad meg.

(#14579) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14578) üzenetére


::Trunks::
senior tag

elb@sztam , 0error :W ;)
CPU,vagy lap? ezeket ,hogy tudnám tesztelni?

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14580) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14579) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

:DDD
Akkor küld rá a prime95-t. [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#14581) tzimash válasza batmab (#14576) üzenetére


tzimash
őstag

holnap meg lesz nézve másik gépben a két vinyó. De már az említett harmadikat sem látja a bios....

(#14582) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14580) üzenetére


::Trunks::
senior tag

a gép 10s alatt lefagy már ha a böngészőt megnyitom,kétlem,hogy ez sikerülne :D

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14583) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14582) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ahh az remek....
Akkor marad a csere alkatrész próbálgatása. Jobb ötletem nincs sajnos.
Egyesével a memóriát végigpróbálni a slotokban volt már?

(#14584) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14583) üzenetére


::Trunks::
senior tag

slotokban egyesével nem. mivel 0error volt,bekapcsoltam a gépet,és lefagy. Alkatrészek cserélgetése nagyon problémás,sajna nincs a környékemen "komoly" gép... :W :(

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14585) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14584) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Pedig nem vesztenél vele semmit.... :)

(#14586) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14585) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Majdnem 8óra egy olyan teszt ;)

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14587) CoolMan válasza ::Trunks:: (#14586) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem arra gondoltam.
Én azt mondom, hogy csak egy memória modullal, felváltva próbáld ki a gépet, hogy így is fagy-e?

(#14588) ::Trunks:: válasza CoolMan (#14587) üzenetére


::Trunks::
senior tag

sajna ugy is probaltam :(

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14589) batmab válasza ::Trunks:: (#14588) üzenetére


batmab
senior tag

uff!
milyen ramok? nem kell nekik plusz feszt adni vmiért?pl. a geilek 2,1-2,2Von mennek, a kingmax 1,8ához képest...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14590) ::Trunks:: válasza batmab (#14589) üzenetére


::Trunks::
senior tag

g.skill

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14591) batmab válasza ::Trunks:: (#14590) üzenetére


batmab
senior tag

specifikációk?a gyártó szerint milyen fesz kell alájuk??

csak mert 1,8-2,4Vig vannak ramjaik..

[ Szerkesztve ]

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14592) ::Trunks:: válasza batmab (#14591) üzenetére


::Trunks::
senior tag

g.skill ripjaws ddr3. Bekapcsoltam a turbo módot is, úgy magának állítja be a lap a cuccot, meg aktiválja a magokat,feszel,ilyesmi. Eddig nem volt vele gond,se alapon,se tuningba.

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14593) ::Trunks:: válasza ::Trunks:: (#14592) üzenetére


::Trunks::
senior tag

Nem lehet táp hiba? Mert ha nem nyúlok a géphez,akkor elketyeg sokáig,de ha használnám,akkor lefagy!

[ Szerkesztve ]

::Trunks:: felhasználónak 26 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! /Régi rendszer szerint, plusz a mostani/

(#14594) Kiscsőke


Kiscsőke
aktív tag

Sziasztok!

Van egy esprimo p5915-ös pc-je anyumnak, jelenleg itt csücsül nálam a szobában és a következőt "játsza"!
Bekapcsolom, felpörög minden normálisan és elkezd pittyegni! Ennyi! Pittyeg amíg ki nem kapcsolom, nem ad képet se, nem kezd bootolni sem! Kiszedtem a memóriákat, összes kábelt kihúztam majd visszadugtam de eredménytelenül!
Valószínűleg volt már ilyen kérdés mostanában, de már fáradt vagyok hozzá most elolvasni, és holnap, (vagyis már ma) nem vagyok gépközelben, pénteken meg már kell anyumnak a gép!
Az ötleteket előre is köszönöm!

A remény hal meg utoljára! (meg a patkányok)

(#14595) ebegab92 válasza Kiscsőke (#14594) üzenetére


ebegab92
senior tag

Milyen BIOS-a van és milyet csipog? /rövid v. hosszú/ Ez alapján is lehet már diagnózist felállítani :)) Videokártya nem lehet rossz?Vagy táp?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14596) !attis!


!attis!
tag

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. Szereztem egy asus a7n8x-x lapot meg bele egy procit. Pár éve már bent állt a szekrényben, lap elindult. Bootoláskor elakad, nem lát billentyűzetet. a billen. felvillan mind a 3 zöld fény, de nem látja vagy "lockolt"nak látja. Induláskor érdekese sípoló hangot ad, főleg ha megnyomok egy billentyűt. Kisütöttem a biost, próbáltam elem nélkül is indítani. Másik bill.el is megpróbáltam. Teljesen tanácstalan vagyok :s. Lehet, h megdöglött az alaplap? Gépházba nincs beépítve egy dobozon próbáltam, proci, memória, VGA és táp + billel. más eszköz nem tettem rá. lehet h nem megfelelő a testelése a lapnak? vagy mitől lehet? Help me!

(#14597) ebegab92 válasza !attis! (#14596) üzenetére


ebegab92
senior tag

Kondenzátorok épek?Valamilyen látható sérülés van a lapon?Mennyire volt anno nyüsztetve?
Bár nem mai lap,így elképzelhető,hogy már kipurcant :(

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14598) !attis! válasza ebegab92 (#14597) üzenetére


!attis!
tag

Kondik külsőleg nagyon jó állapotban vannak. Külsérelmi nyomot nem látok a lapon. A lap előéletéről nem tudok semmit mondani.

(#14599) ebegab92 válasza !attis! (#14598) üzenetére


ebegab92
senior tag

Táp biztos jó?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14600) !attis! válasza ebegab92 (#14599) üzenetére


!attis!
tag

azt nem próbáltam még másikkal.Megpróbálom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.