Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Buko01 válasza CoolMan (#15550) üzenetére


Buko01
tag

Gondolod, hogy memória is lehet ludas? Megpróbálok szerezni egyet, kölcsönbe, de tápot azt vennem kell, rendben átnézem köszi!

(#15552) #10726912 válasza Buko01 (#15551) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ne vegyél tápegységet, inkább várj vele, próbáld kiszedegetni a memóriákat, tisztítsd meg a memóriák érintkezőit alkoholos vagy arcszeszes p.zs-vel, aztán egyesével tedd vissza minden slotba (ezzel a módszerrel kiszűröd, ha a memóriákkal van gondod). Javaslom, hogy kiszedéskor írd fel, melyik hol volt és abba a sorrendbe tedd vissza.
A BIOS-ban vedd vissza egy lépcsővel a memóriák sebességét és megint próba.
Ugyanígy a BIOS-ban nézd meg a VGA árnyékolást (kapcsold ki): próba.
Keresd a BIOS-ban a spread spektrum-ot és társait és minden ilyen automata tuningot kapcsolj ki. (ez egyébként is javasolt).
Tedd fel a gépedre a VLC playert, a többit töröld le (lehet, hogy pusztán a kodekek akasztják a géped).
Csinálj boot idejű vírus ellenőrzést az AVAST-tal (ha az van telepítve).
Vegyél tápegységet, (mindenképp javasolt annak a cseréje!), de csak akkor, ha minden mást kiszűrtél és marad rá pénzed. (ha van rávalód, akkor nem szóltam). De ha pl az alaplapod memória vezérlője gyengélkedik (memória sebesség egy lépcsővel vissza=ha eredményes, akkor már egy hiba), akkor alaplapot is kell nézegetned. (vagy éppen egy másik konfigot :U )
A CoolMan81 által javasolt lépéseket is csináld meg! Azokat csak azért nem írtam, mert ő már megtette.

[ Szerkesztve ]

(#15553) gyongy66


gyongy66
csendes tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, mert mostanában a BIOS-ban elállítódnak a beállítások. Néhány napja a lemezről való indítás állítódott be, ma pedig a CPU spees állt át manuál módra, ezért nem indult a gépem. Szerencsére ezen elállítódások feltüntek, de ha olyan állítódik el, amit nem veszek észre, nem tudok mit csinálni.
Csak egy egyszerű felhasználó vagyok, nem nagyon értek a géphez /csak picit :)/
A CPU speed-et is 1350 MHz-re állítottam be, azt se tudom ez így jó-e.
A segítséget előre is köszönöm.

(#15554) #10726912 válasza gyongy66 (#15553) üzenetére


#10726912
törölt tag

Kikapcsolás után kihúzod a hálózatból a géped?
Írd le a konfigod is légyszi.

(#15555) CoolMan válasza gyongy66 (#15553) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Az is lehet, hogy lemerült az alaplapi gomb elem, cseréld ki. Ilyen CR2032-es kell bele.

(#15556) gyongy66 válasza #10726912 (#15554) üzenetére


gyongy66
csendes tag

Nem szoktam kihúzni a hálózatból,mert elosztóba van bedugva több mindennel együtt és nem igazán hozzáférhető helyen van. A konfig leírásnál pontosan mire lenne szükséged?

(#15557) gyongy66 válasza CoolMan (#15555) üzenetére


gyongy66
csendes tag

Köszönöm, megpróbálhatom, de hozzáértés nélkül menni fog ez nekem? Nem bonyolult?

(#15558) CoolMan válasza gyongy66 (#15557) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nem kell hozzáértés a cseréhez, adja magát úgy is. Kipattintod a régi elemet, az újat meg ugyan úgy (nem fordítva!) vissza teszed.

(#15559) #10726912 válasza gyongy66 (#15556) üzenetére


#10726912
törölt tag

Alaplap és tápegység.

(#15560) gyongy66 válasza CoolMan (#15558) üzenetére


gyongy66
csendes tag

:) Köszi, meg fogom próbálni. Remélem megoldódik a gondom, ha nem, úgy is jelentkezem újra.

(#15561) gyongy66 válasza #10726912 (#15559) üzenetére


gyongy66
csendes tag

Alaplap: Asus A7V8X-X
A tápegységet nem tudom, de elég régi a gépem.

(#15562) #10726912 válasza gyongy66 (#15561) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ok. Akkor majd kéne a CPU is, a tápegységet meg szintén derítsd ki légyszíves (holnap ránézegetek, addig a gomb elem csere sem árt, ha megvan :K ) Én hasonló szériát használok A7N8X-E deluxe
Jóccakát! :)

[ Szerkesztve ]

(#15563) Buko01 válasza #10726912 (#15552) üzenetére


Buko01
tag

Szia! Köszönöm a tippeket, ma megcsinálom, és írok, hogy mi a helyzet !

(#15564) Facer


Facer
csendes tag

Hello,a következő a helyzet.
Gèpem egyik napról a másikra halt meg. Egyszerűen nem adott képet. Elvittem szervízbe,ott azt mondták,hogy kipróbálták egy gyengèbb vga-val (nekem egy 4850-ès van benne) ès azzal adott kèpet.Szerintük a 4 éves vga-m többet fogyaszt,mint korábban ès a táp ezt nem kèpes leadni (egy 400-as Corsair eteti) Szerintetek Vga vagy a tàp a gyanús? Esetleg valami más?

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#15565) CoolMan válasza Facer (#15564) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Ezt így kitalálni/totózni nem lehet. Viszont csere alkatrészekkel, egyből meg lehetne mondani.
Picit bővebb infó az alkatrészekről? (alaplap,CPU, RAM)
A VGA-t kellene másik gépben is kipróbálni, esetleg ebben a gépben másik táppal próbálni.

(#15566) Facer válasza CoolMan (#15565) üzenetére


Facer
csendes tag

A lap egy asrock 770DE, proci egy athlonII X4- 620-as,4x1 GB Geil DDR2 800-as ram

"Ha a tények megváltoznak én megváltoztatom a véleményemet. Őn mit tesz?" Keynes

(#15567) CoolMan válasza Facer (#15566) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

A szervizben nem nézték meg másik táppal a géped? A te VGA-t kipróbálták másik gépben? Milyen szerviz ez? :U

Csinálj egy BIOS reset-et (CMOS Clear). Vedd ki a memóriákat, és próbáld egyesével, indítani a gépet.

(#15568) gyongy66 válasza #10726912 (#15562) üzenetére


gyongy66
csendes tag

A gombelemet kicseréltem. A tápegység oldalán a következőket találtam: CODEGEN 300 W, Model: 300x. Nem tudom ez jó-e.
A processzor AMD XP 2200+, ha minden igaz :)

(#15569) CoolMan válasza gyongy66 (#15568) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Akkor elvileg most már nem szabad elfelejtenie a beállításokat.
A codegen sajnos nem megbízható, ("ipari hulladék") nem ajánlott táp.
A CPU-t pedig 1800Mhz-re kell állítani. KATT!

[ Szerkesztve ]

(#15570) #10726912 válasza gyongy66 (#15568) üzenetére


#10726912
törölt tag

A CPU beállítását ezek szerint 13.5*266 MHz-re állítsd be (1800 legyen a real). Most erősen alul van tuningolva.
Próbálgasd a géped, ha nem jó, akkor a tápegység jön a sorban (az a Codegen és társai tápegységek szinte mindig elő jönnek gép hibánál :N ).
CoolMan81: Te meg mit szerkesztgetsz itten HE :O :D

[ Szerkesztve ]

(#15571) gyongy66 válasza #10726912 (#15570) üzenetére


gyongy66
csendes tag

Köszönöm a segítséget, a beállításokat megcsinálom. Remélem jobb lesz. Ha további gond jelentkezne, akkor ismét segítsége kérek. Mégegyszer köszi.Jó éjszakát

(#15572) Mr.Kilmister


Mr.Kilmister
tag

Sziasztok,
beárazást hol tudok kérni pcre?

Előre is köszi!

K.

Az élettel az ember úgy van:sodródik,mint bacilus a húgyban.De ez is több a semminél.

(#15573) deminos válasza Mr.Kilmister (#15572) üzenetére


deminos
aktív tag

Itt tudnak árakat mondani neked : link

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#15574) Mr.Kilmister válasza deminos (#15573) üzenetére


Mr.Kilmister
tag

Köszönöm!

K.

Az élettel az ember úgy van:sodródik,mint bacilus a húgyban.De ez is több a semminél.

(#15575) allein


allein
addikt

Jó reggelt mindenkinek. Nem bootol be a gép, feltöltöttem egy 2 perces videót, nézze meg valaki és segítsen ha tud. Boot sorrenben elsőként pedig a HDD szerepel és így sem indul el.

VIDEO

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15576) DanielK válasza allein (#15575) üzenetére


DanielK
addikt

Próbáltad már lemezről helyreállítani?

(#15577) allein válasza DanielK (#15576) üzenetére


allein
addikt

Nem :U Megpróbálom akkor.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15578) allein válasza DanielK (#15576) üzenetére


allein
addikt

Nem tudtam rajta segíteni, lásd KÉPEK

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15579) DanielK válasza allein (#15577) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem is volt már hasonló, és az automatikus javítás megoldotta. (Kár hogy xp-n annó ezt nem vezették be.)

(#15580) tsbalu


tsbalu
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, nem egyszerű a problémám.

Van egy speciális készülék a munkahelyemen, amit szeretnénk beüzemelni. A probléma az, hogy a szoftvert nem kaptam meg hozzá, csak egy merevlemezt amin rajta van a szoftver egy ismeretlen windows verzióra feltelepítve. Na most ha ezt a merevlemezt beteszem egy másik gépbe és arról bootolok, természetesen nem tud elindulni rajta a windows, lemegy kék halálba, bármilyen csökkentett módban indítom. Ha második merevlemeznek rakom be, akkor látom a merevlemez tartalmát.(de persze ne érek vele semmit)
Mit csináljak hogy el tudjam indítani a windowst erről a merevlemezről?
Arra gondoltam először a windows verzióra kéne rájönnöm, azt meg tudom tenni valahogy a windows mappából? Utána valamilyen helyreállítással próbálkoznék.. mi a véleményetek?
Köszi a választ!

(#15581) allein válasza DanielK (#15579) üzenetére


allein
addikt

Lehet a rendszer újboli telepítése maradt csak mint megoldás :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15582) allein


allein
addikt

Ram híba volt, bootol újra a gép :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#15583) CoolMan válasza tsbalu (#15580) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Nem sok esély van rá, hogy ez így ebben a formában működjön.
Próbáld meg, csökkentett módban indítani a windowst. (F8) Amennyiben felállna a rendszer, akkor törölni kellene a drivereket, majd újra indítani és feltenni az új drivereket. Lehet szerencséd lesz....

(#15584) jimmy87


jimmy87
tag

Sziasztok!
Van egy Asrock 775VM800 alaplapom, valamiért nem hajlandó elindulni a Sapphire HD3850 512MB-os AGP-s VGA-val.POST-ol, majd lefagy.A kártya másik gépben megy.
Találkozott már valaki ilyen problémával ?
Minden más komponens meg van 1,5GB DDR RAM, 460W Táp stb..., és tökéletesen megy P1.50 BIOS-al.
Most egy C3D Radeon 9600 XT 256MB van benne.
Válaszotokat előre is köszönöm.

Én arra gondolok, hogy a BIOS nem tudja megcímezni az 512MB GDDR3-at.

[ Szerkesztve ]

(#15585) Buko01 válasza Buko01 (#15563) üzenetére


Buko01
tag

Sziasztok, nem jöttem rá a gép hibájára, igy ezért vettem egy másik régebbit, üröm az örömben, hogy ez viszont csak azzal a vga-val indul ami benne van

Abit NF8
Geforce mx 400 vga van benne, és képtelen elindulni 9550pro val, mx440-el, geforce fx5500-al, sípol, biost se hoz be, visszateszem a régit, azonnal indul.

valakinek vmi ötlet?

(#15586) #10726912 válasza Buko01 (#15585) üzenetére


#10726912
törölt tag

A másik 3 kártya működik? Próbáld megtisztítani a csere kártyák érintkezőit. Csinálj egy BIOS resetelést. (gomb elem ki, tápegységből a hálózati kábel kihúz).
jimmy87:
Milyen tápegységed van? Másikkal kéne kipróbálnod. Az alaplap bios frissítéseit meg tudod nézni? (van, mikor bizonyos vga-kat csak akkor kezel a lap, ha frissíted a bios-t, az ABIT honlapja viszont már nem él :(( ).

[ Szerkesztve ]

(#15587) Buko01 válasza #10726912 (#15586) üzenetére


Buko01
tag

Ezek már elvégezve, és igen mind a 3 kártya működik másik gépben.
De mindenesetre köszönöm a tippeket. :R

[ Szerkesztve ]

(#15588) #10726912 válasza Buko01 (#15587) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor próbáld megtalálni az alaplapod manual-jat, hátha an benne valami leírás...bár erre vajmi kevés esélyt látok.
Esetleges dolog még: a 3 vga nem fogyaszt többet, mint amivel üzemelni hajlandó? A tápegységed jó? Másik tápegységgel próbáltad már indítani?
Igazán nincs mit (de tényleg).

(#15589) Buko01 válasza #10726912 (#15588) üzenetére


Buko01
tag

megnézem, jó ötletnek tűnik, hátha.. nyilván többet fogyasztanak de nem tudom, ne mhiszem hogy ez lenne a gond.

Tápegység, 0-24 be megy nincs vele gáz de majd azért megpróbálom egy másikkal!

A szándék a fontos úgy tartja a mondás:)

(#15590) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!

Tudom hogy az én kérdésem nem 100%-ban ide való de nem találtam kék halálos témát.
Szóval előre is bocsi. :R
Szóval a rokonom vett lassan egy éve egy gépet ami állandóan dobálja a kékhalált.

Konfig:
Asus B8H67 alaplap
Core i5 2500k Proci
ASUS HD6950 DirectCu2 1Gb VGA
Kingston Hyperx Bue DDR3 1600Mhz 2x4gb Ram Kit
Western Digital Caviar Blue 1Tb hdd
Chieftec 550W táp
A gép nincs tuningolva.

A ram feszét meg emeltem 1.5-ről 1.7-re (A Ramon ez van feltüntetve: 1,7-1,9 V-ig) Szóval gondoltam ez miatt dobálja de nem, mert ez után is kap kék halált.

Mondtam neki hogy vegyen a gépházba ventilátorokat mert eléggé meleg a vga , memória , proci környéke. Jelenleg csak 1 db 12cm-es venti van benne a winyónál.
Még lehet bele rakni 5db-ot.
A melegedés okozhatja a kék halált? Azért kérdem mert lehet hülyeséget írok de télen kapta meg a gépet és akkor is dobálta ugyan úgy a kékhalált.

Próbáltam letesztelni a gépét hogy kb hány fokosak az alkatrészei terhelve.
A proci max 54 fokra ment fel, a winyó max 40 fok, a ramot meg a vga-t sajnos nem tudtam mivel lemérni.
Azt mondja hogy leginkább film nézés közben kap kékhalált, elég sokat játszik a gépen de csak némelyik játéknál kap kék halált. Meg van olyan hogy 3-4 napig tökéletesen működik majd zsinorban 10 szer is akár dobálja.
Eredeti Win 7 Ultimate 64bit van a gépen.

Segítségeteket előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#15591) jimmy87 válasza #10726912 (#15586) üzenetére


jimmy87
tag

A legfrisseb, P1.50-es BIOS van rajta. Minden táppal ezt csinálta, Deer 460W van most benne, de a Giga Superb 460-al sem indult, pedig az most a 4850-et hajtja a másik gépemben meg még pár dolgot. :)
A BIOS- nak utána néztem, elvileg ebben minden "új" proc.kód, VGA támogatás benne van.

Nekem ASRock lapom van, Buko01-nek van az Abit :) .

(#15592) #10726912 válasza jimmy87 (#15591) üzenetére


#10726912
törölt tag

Akkor ezt Buko-ztam :B Ráadásul duplán is: nincs egyenlőre ötletem:S

Pöttön: Egyszerre egy memóriát hagyjon benne és próba: nyomasson játékot, nézzen filmet. Mindezt az összes slottba téve csinálja meg (első körben vagy memória, vagy slot hiba illetve kontakt hiba is lehet). Nem baj, ha belassul a gép egy memóriától, fagyhalál környékére is kerülhet, de NEM állhat le kék háttérrel. Amelyiknél kékhalálozik, arra mehet a memtest86 DOS módban.
Ha ez megvolt és nem hoz eredményt, szerezzen csere vga-t. Meg csere tápegységet.

(#15593) Korcselmelet


Korcselmelet
csendes tag

Sziasztok!
Nem vág teljesen a témába (a gép működik), viszont szerintem nem úgy ahogy kellene.
ASrock H77 PRO4 alaplap
i5-3450 3.1GHz-es proci
Sapphire HD6850 1GB VGA
8GB DDR3 1600as Patriot memória
500W-os Chieftech táp üzemel a masinában.

A problémám az, hogy nagyon nagyon úgy érzem, hogy valami gond van.
1440 x 900-as felbontásban, minimum grafikán is le lecsökken 10 fps alá néhány játékban a kép, nagyon játszhatatlanná téve ezzel szinte mindent.
Konkrét játékok: Spec Ops: The Line, World of Warcraft, World of Tanks, Diablo 3, GTA 4
Sosem voltam a látvány híve, mindig alacsony részletességgel játszottam, korábbi gépem nem is nagyon bírt volna magas beállításokat, de a jelenlegi konfigommal szerintem szebb kép élményt kellene produkálnia mindennek, főleg ilyen felbontáson.
Mit tudnék megnézni, megpróbálni, beállítani, hogy rendesen üzemeljen ?
Win7-et használok 64 bit-est, AMD Catalyst 12.6 van fent.
Lehet hülye kérdés, de ugye nem a processzori GPU-t használja a gépem? :F
A videókártyához van csatlakoztatva a monitorom, nem tudom kell-e bármit beállítani ehhez.
Unigine benchmark a GPU-hoz Intel HD-t írt, de úgy gondolom ez csak egy kis hiba

(#15594) Buko01 válasza #10726912 (#15592) üzenetére


Buko01
tag

Semmi baj, azért köszönöm ! :D

(#15595) Zedz


Zedz
addikt

Sziasztok!

Nem találtam a megfelelő topicot de félig-meddig ide tartozik a problémám. A gond az lenne, hogy a ma reggel új pasztát raktam a procira. Minden rendben volt, azonban ha bekapcsolom a gépet riasztani kezd, hogy a CPU hőmérséklete nem megfelelő. Érdekes, mert F1-el tovább lépve gond nélkül feláll a win7, és a cpu hőmérséklete alapon 40 fok lett, ha játszom felkúszik 50 és 55 közé. Mi lehet a gondja? Miért riaszt be az elején?

(#15596) CoolMan válasza Zedz (#15595) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

BIOS-ban nézz körül, lehet ott állítódott el valami. Esetleg csinálj egy BIOS reset-et.

(#15597) Zedz válasza CoolMan (#15596) üzenetére


Zedz
addikt

BIOS resetet, hogyan? :) Nem okozok vele gondot? Mert miután továbbléptetem tényleg tökéletes minden. Esetleg van az ehhez tartozó topic?

(#15598) CoolMan válasza Zedz (#15597) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

:)

BIOS reset. De van itt BIOS topic is, ott is kérdezősködhetsz.
Amúgy az alaplapod kézikönyvében/Manual-ban le van írva.

[ Szerkesztve ]

(#15599) #10726912 válasza Zedz (#15597) üzenetére


#10726912
törölt tag

De megadhatod az alaplapod típusát és elmondjuk, hol kell a BIOS-t beállítanod. Illetve kiveheted az alaplapból a gomb elemet és ezzel együtt húzd ki a hálózatból a tápegységet= bios reset jumper nélkül... :U

(#15600) jimmy87 válasza Korcselmelet (#15593) üzenetére


jimmy87
tag

Próbáld meg, azt, hogy BIOS-ban letiltod, hogy használja az Integrált VGA-t(ha van rá lehetőséged), majd nézd meg GPU-z -vel.Mert így sanszos, hogy azt (is) használja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.