Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14451) Jumeogi


Jumeogi
csendes tag

Akik tanácsokat adtak, azoknak hálás köszönet! :R
Probléma megoldódott!
Szétszedtem az egész hóbelebancot és újra összeraktam. Rosszul illeszkedett valószínüleg az alaplap.
Minden megy, már az új rendszer alól írok. :)

(#14452) Endless


Endless
aktív tag

Lenne egy problémám. A gépem mostanába rendszertelenül kifagy. Elindul normálisan de miután crome-ban netezek egy idő után lefagy. Ujraindítás után minden normális csak az első induláskor csinálja :( Mi lehet a gond? Melegedés kizárva, folyton figyelem a hőmérsékletet, plusz van 4 venti a gépbe.

On October 6th the planet blacked out for two minutes and seventeen seconds. ***I12***

(#14453) Trebron09 válasza Jumeogi (#14451) üzenetére


Trebron09
őstag

Azok a fránya távtartó csavarok. Lényeg, hogy megoldódott! :DDD

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14454) #10726912 válasza Endless (#14452) üzenetére


#10726912
törölt tag

Okozhatja alaplap, tápegység, memória, stb hiba...a leggyakoribb a tápegység és a memória, ezeket ellenőrizd le.
Szerezz be csere tápegységet és azzal próbáld ki a géped, ha több darab memória van a gépedben, akkor egyesével hagyd benne és szintén próba.
A HDD adatkábelét is kicserélheted (szintén okozhat ilyet). Ha tuning van a gépeden, vedd vissza alapra.
Hibás ODD is fagyaszthatja a géped (úgy, hogy nem is használod), húzd le az alaplapodról és próba.
Valószínűségi sorrendben írtam, kezdj a tápegységgel és a memóriával.
(#14451) Jumeogi: A legjobb végkifejlet :)

[ Szerkesztve ]

(#14455) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

miért van az, h hiába van beállítva, h dupla kattintással és-vagy bill jelszóval induljon a gép, egyikkel sem indul?

egyszer már működött, de annyi :(
tök jó lenne pedig :U

(#14456) berbatov2


berbatov2
senior tag

Üdv!
Ugyan indul a gépem de...
Sajnos játék indításnál 2-3-szor kifagy az egész csak reset segít rajta. Aztán kb. a 4. reset után mintha bemelegedne és semmi probléma. Minden játék indításnál ez van, bármilyen más feladatná rendesen működik ( film, böngészés).
SSD-n megy, de winyó csere előtt is meg volt ez a jelenség, szóval a merevlemez problémát talán ki lehet zárni.
Kari: 5750
Táp: Fsp (400W) pontosan most nem tudom
Alaplap: asrock m3a770de

Előre is köszönöm a segítséget!

(#14457) #10726912 válasza berbatov2 (#14456) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha vannak csere cuccaid, akkor kezd el próbálgatni a gépet. Elsőnek tápegység és memória csere próbaképp. Ha több memória is van a gépben, egyesével próbáld ki őket minden foglalatban. Kiveheted a VGA-t is és ugyanazt vissza (oxidáció is közre játszhat a hibában), de ha van vga is másik, akkor próba. Tuning van valahol?

(#14458) berbatov2 válasza #10726912 (#14457) üzenetére


berbatov2
senior tag

Áh sejtettem, hogy próbálkozni kell basszus. Sajna nincs csere semmiből max a ramokat tudom próbálgatni (2X2Gb)! Tuning nincs, viszont gari még mindenre van, csak ki kéne deríteni mi okozza a jelenséget.

(#14459) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

Sajnos valami gond lehet.szerintetek pontosan mi?

Kapcsolom be a pc-t,betölt a windows,megnyitom a böngészőt eltelik 2-3 perc majd lekapcsol a gép és szürke füst szál fel.ahogy láttam az alaplap teteje felől szállt fellfelé.
Szerintetek a cpu vagy az alaplap füstölt el?
utána be tudtam kapcsolni a gépet de nem volt kép.
aztán most már be sem tudom kapcsolni.
mi történhetett?
hogy tudom kideríteni hogy mi lehet a baj?
a konfig:
A gép alapfeszes tuningon volt.és ott is (energiakimélő módon...vagy hogy hivják azt amikor ha nem játszok és nem számol a gép akkor lejjebbszedi magától a mhz-t...)

Asrock X58Extreme,i7-930@Scythe Mugen 2,Corsair 6GB 1600mhz RAM,Gigabyte GTX460 1GB,Samsung HD103SJ HDD,CM590 ház,Enermax Pro82+425W táp,NEC7261s DVDRW,Asus Xonar DS hang,Dell u2311h LCD,

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14460) ebegab92 válasza flash- (#14459) üzenetére


ebegab92
senior tag

Kár lenne a cuccért,ha kipukkanna.CPU szerintem semmiképpen.Nézd meg a lapot,hogy van e égett rész,kihasadt kondenzátor vagy akármilyen megolvadás vagy akármilyen sérülés.HDD is megsülhet (nekem is volt már ilyen,még szikrázott is),alul a chipjeit nézd meg.Ha ez sem,akkor marad a táp,szedd le a tetejét,nézd meg,hogy valami égett e.A gépet meg nézd meg másik táppal,szedd ki a videókarit,meg egyéb felesleges dolgokat.De szerintem táp lesz :K

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14461) RVR400 válasza flash- (#14459) üzenetére


RVR400
veterán

Első körben tápegységre tippelnék, mert eléggé felszálló füstnek a lapon lenne nyoma. Ha nincs, akkor inkább a táp gyanús.

(#14462) flash- válasza RVR400 (#14461) üzenetére


flash-
veterán

hát mondjuk a tápegység alul van és a ventije lefele áll a füstöt pedig fent a procifelől láttam szállni...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#14463) Calibra72 válasza flash- (#14462) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Ettől függetlenül meg kellene próbálni másik táppal is, ha tényleg jól láttad a füstöt, akkor inkább a lap füstölhetett...............

(#14464) BearGOD


BearGOD
tag

Sziasztok!

Ide is írok, hátha valaki vágja a dolgot és itt előbb olvassa!

EP45 Extreme lapom 2 hete bemondta az unalmast.

Tanácstalanul állok a dolog előtt. 2 hétig üzemelt egy E8200as társaságában, aztán egyik házból áttettem a végleges helyére, kapcsolom be és semmi. Folyamatos újraindulás, a poster-en felvillan az FF majd felvillannak a ledek az alaplapon és leáll)
Még amikor ment frissítettem a biost F8ra, de utána is tökéletesen ment jópár napig még.
Elvitettem haverhez szervizbe, azt mondta zárlat lehet a proci 12V-ján, mert amint lehúzza a proci 12V csatiját tökéletesen elindul a lap, semmi újraindulás.
A procit letesztelte, azt mondja örüljek, hogy az tökéletes.
Na most a lapon nem látok sehol nyomát zárlatnak. 12V azért már csinál egy kisebb elszíneződést legalább, vagy nem?
Ha procit kiveszem és a 12Vot rádugom úgy, akkor is tökéletesen elindul. Egyedül a proci jelenlétében nem akarja. Olyan, mintha nem támogatná.

Olvastam, hogy lehetséges, a bios visszaváltott gyári biosra, de nem tudom, az a bios támogatja-e ezt a processzort. (E8200-as mellé F4es biost ír, ami elvileg az alap gyári bios)

Próbáltam már elem kikapása, sima cmos reset, jumperes reset, de semmi sajnos.
Esetleg ötletek?

üdvözlettel: Bear

(#14465) batmab válasza BearGOD (#14464) üzenetére


batmab
senior tag

kisebb/másik procival is ezt csinélja??kölcsönbe legalább kéne egyet szerezni...

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14466) RVR400 válasza BearGOD (#14464) üzenetére


RVR400
veterán

Mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy proci nélkül melyik gép indul be tökéletesen...

(#14467) v_adi18 válasza #10726912 (#14450) üzenetére


v_adi18
csendes tag

Szia! Sikerült megjavítanom a gépet. Köszi a gyors választ! :))

(#14468) BearGOD válasza RVR400 (#14466) üzenetére


BearGOD
tag

Proci nélkül az alaplap indul el tökéletesen. Nem indulgat újra és a ledek is úgy világítanak ahogy kellene. stb..

Sajnos nincs kisebb procim, csak egy D805-ös, de az sajnos egyáltalán nem támogatott ebben a lapban :(

üdv: Bear

(#14469) batmab válasza BearGOD (#14468) üzenetére


batmab
senior tag

a foglalata hibátlan?tüske nincs elhajolva/kitörve???

helyi topikban próbáltál kérni vkitől segítséget???

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14470) k1raly válasza k1raly (#14394) üzenetére


k1raly
tag

a probléma megoldódott a monitornak van valami baja, amikor bejönne a win xp logo elmegy a kép, de másik monitorral működik, ez miért lehet ?

(#14471) BearGOD válasza batmab (#14469) üzenetére


BearGOD
tag

Foglalat gyönyörű állapotú, az egész lap szép tiszta, nincsenek rajra karcolások stb.

Legalábbis én több órányi lesegetés után sem látok rajta külsérelmi nyomot.

Amúgy amikor működött azóta nem volt proci kiszedve, csak miután már elromlott.

üdv: Bear

(#14472) RVR400 válasza BearGOD (#14468) üzenetére


RVR400
veterán

Csipog is a lap, hogy hardverhiányban szenved? Vagy csak annyi, hogy nem kapcsol ki? Ha nem jelez, akkor pláne gyanús, hogy a lap szart be.

(#14473) batmab válasza BearGOD (#14471) üzenetére


batmab
senior tag

RVR400:+1 :B

2009.08.24 leányom, Kiara. Már 118cm, és >21kg.. :D Fontos! utánvéttel még anyámtól sem vásárolok...

(#14474) BearGOD válasza RVR400 (#14472) üzenetére


BearGOD
tag

Amikor benne van a proci, akkor 1 csippanás amikor bekapcsolom, de azonnal le is áll és rá nem sokra indul újra.

Ha kiveszem a prockót, akkor a csippanás elmarad, igaz vidkarit sem raktam most bele, mert kivan terítve előttem

A speaker egy régi házból van, nemtudom ezeknek az újaknak kell e valamiféle erősítős újabb típus.

Jelenleg csak a proci van benne, 1db 1GB geil memóriamodullal.

(#14475) Trebron09 válasza BearGOD (#14474) üzenetére


Trebron09
őstag

Nekem is ez volt, csak nálam vitte a procit is a lap, 100%, hogy a lap lett halott. gondolom gari már rég nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#14476) BearGOD válasza Trebron09 (#14475) üzenetére


BearGOD
tag

reméltem, hogy nem ír hasonlót senki :(:(:(:(

Köszönöm azért!

üdv: Bear

(#14477) ebegab92


ebegab92
senior tag

Mitől lehet az,hogy Everest/AIDA indítása után a CPUID ablakocska megnyitása a rendszer fagyását okozza?
Lap: Gigabyte GA-MA790XT-UD4P
Award BIOS
PCI teszter szerint: 25-ös kód--> Initialize Slot 5
Itt most mire gondol?RAM-ra/PCI és PCI-e foglalatokra?Ha a legelsőtől kezdem,akkor az 5. hely üres (2, PCIe 8x foglalat CrossFire-höz)
Próbáltam 1-2 RAM-mal külön egyikkel,külön másikkal,de semmi :(

Phenom II X2 545
2x2 GB DDR3 1333 MHz CSX+Samsung RAM
GeForce 9600GT
Eddig 1,5 hetes intenzív netezéses használat mellett 2-szer dobott BSoD-t,1A végződésűt,meg egy 19 végűt (ezt elvileg megoldottam a HDD újratelepítésével Windowsban)
Valakinek valami ötlete?

ABIT kézikönyv,BIOS innen letölthető: http://sdrv.ms/X4IwiL

(#14478) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Van egy idegesítő problémám. A gép random kékhalálozik, de naponta max 1szer és terheléstől függetlenül. A korábbi 4db 2Gb-os Kingmax DDR1333@CL9-es ramokat lecseréltem 2db 4GB-os Kinmax 1333@CL9-es darabra. Kicsivel a cserélés után kezdte el. Biosban már sok beállítást próbáltam, de tuning/elállítás miatt nem lehet. A gép a stabilitást tesztelő programok alatt nem hibázott. Vkinek vmi tippje lehet?

(#14479) Gyufaaa válasza csucsbicep (#14478) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Memtest se hibázik?

(#14480) #10726912 válasza csucsbicep (#14478) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyesével hagyd benne a memóriákat, és próbáld ki minden foglalatban (boot-oljon be a gép, töltse be a WIN-t és ne fagyjon). Ha így mindkettő (mindegyik foglalatban) működik, mehet a memtest.

(#14481) csucsbicep válasza Gyufaaa (#14479) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Most annak állok neki.

Tiger.huhhhh: Mint említettem a gond az, hogy néha napokig nem kékhalálozik..

[ Szerkesztve ]

(#14482) #10726912 válasza csucsbicep (#14481) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezért kéne egyesével...ha a második helyre betett ramod hibás, sokáig el tud lenni tünet nélkül...meg is terhelheted egyesével őket. De az is lehet, hogy a memória slot érintkezés hibás, vagy maga a memória, ha kiveszed a gépből, érdemes alkoholos papírzsepkendővel megtörögetni.
A memtestet is egy ramon érdemes futtatni.
Ha ezek nem segítenek, akkor vedd ki a VGA-t, kis alkohol az érintkezőknek és mehet vissza (ha integrált, akkor természetesen ez nem túlzottan megvalósítható).

[ Szerkesztve ]

(#14483) csucsbicep válasza #10726912 (#14482) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

A takarítást már megcsináltam, nem hinném, hogy érintkezés hiba lenne a gond. Nekem az a fura, hogy leggyakrabban simán netezés közben dobja el magát.

(#14484) Gyufaaa válasza csucsbicep (#14483) üzenetére


Gyufaaa
veterán

Eseménynaplót nézted mit ír rá? Nemrég küszködtem én is hasonlóval. Mikor IDLE-ből ment volna alvóba a vas, akkor eldobta magát I/O kiosztásra hivatkozva. Kiderült, hogy a wifi kártyám dobta el magát. Ez okozta. Nincs esetleg más hardverváltozás is a gépedben? Minden esetre az Eseménynaplót nézd meg. AMD-s rendszeremnél volt anno, hogy nem megfelelően rögzítettem a procihűtőt és a memvezérlő túlmelegedett. De gondolom neked nem kellett bolygatni a hűtőt memcserénél. :U

(#14485) csucsbicep válasza Gyufaaa (#14484) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Változás nem történt. Ram ki-be és kész. Este lesz egy hosszabb Memtest86+ teszt.

(#14486) skul0


skul0
aktív tag

Üdv!
Egyik ismerősömnek szeretnék segítséget nyújtani, ugyanis az a baja a gépének, hogy a játékok (Battlefield 3, Sniper elite V2) elindulása után pár perccel a gép újraindul. Azt mondta nézte a videókártyát, de nem volt túl meleg. Merre kéne elindulni, mi lehet a hiba?

A konfig:
-p5qse asus alap
-quad core 2, 83Mhz
-geforce 9800GTX
-4 GB RAM
-450W-os táp

(#14487) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Telepítési problémám lenne, remélem jó helyre írom.
Asrock H61M-S alaplap és G530 CPU, XP Home telepítésnél még az elején a karakteres résznél PCI.SYS hibával kékhalálra fut. :F

(#14488) Gyufaaa válasza skul0 (#14486) üzenetére


Gyufaaa
veterán

A táp pontosabb típusa? :U

(#14489) tomy0628


tomy0628
aktív tag

Sziasztok!
Sikerült beüzemelni az alaplapom Asrock Z68 pro 3 b3. Elindul képet is ad, csak kiirja hogy a windows nem tud elindulni. 2 lehetőséget ajánl fel: szokásos indítás, vagy pedig javítás. Ha rámegyek a szokásos normális indításra akkor ujraindul viszont megint kiirja ugyanezeket, ha a javításra megyek akkor pedig kiirja hogy visszaállítsa e egy régebbi módba ahol még működött.
Mivel a windows egy másik lapra lett feltéve gondolom ujrakell tenni az egészet az új lapon , vagy régin át tenni az összes adatot egy partícióra, majd az új alaplapon pedig ujra feltenni a win-t de úgy hogy csak a rendszer particióót formázni, és az adatok megmaradjanak.

[ Szerkesztve ]

(#14490) RVR400 válasza tomy0628 (#14489) üzenetére


RVR400
veterán

Hiren's BootCD-vel beindítasz rajta egy XP-t, lemented a régi adatokat, formázol és telepítesz. Ennyi. :K

(#14491) tomy0628 válasza RVR400 (#14490) üzenetére


tomy0628
aktív tag

Mostmár visszatettem a régi lapot és átmásolok mindent egy másik meghajtóra, aztán vissza az új lapot és a c t formázom és arra felteszem a rendszert, így is jó nem?

(#14492) #10726912 válasza tomy0628 (#14491) üzenetére


#10726912
törölt tag

Első osztályú. Legközelebb a C-re ne tegyél semmit, az csak a programok helye ;)

(#14493) nihill válasza nihill (#14487) üzenetére


nihill
őstag

szereztem egy XPSP3 CDt, arról már simán felment

(#14494) pandahzzz válasza CoolMan (#14442) üzenetére


pandahzzz
csendes tag

Köszönöm válaszod!
Hát ez egy 400Wattos noname tápegység, sajnos.
További konfig:
Proci: AMD Athlon x2 4200+
VGA: Sapphire HD5670 GDDR3 1GB
RAM: Kingmax 1x2GB 800mhz
ALAP: ASRock AliveNF5 eSATA2+
Vinyó: Samsung 500GB 7200rpm

(#14495) #10726912 válasza pandahzzz (#14494) üzenetére


#10726912
törölt tag

Mivel pár napja nem járt erre, ezért merészkedek válaszolni helyette :)
Szerezz egy másik tápegységet próba erejéig. A noname táp nem életbiztosítás, könnyen lehet a hiba okozója (én is jártam így codegánnyal, hol ment, hol meg nem a gép), de nem 100%, hogy valóban rossz a tápegység. Ezért kéne próbálni.
Ha más lesz a hibás, a tápegységed akkor is javallott lecserélni, amint lesz rá pénzed!

(#14496) adax01 válasza Dirtyz (#13210) üzenetére


adax01
tag

Táp milyen mekkora teljesítményű milyen idős?

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#14497) CoolMan válasza #10726912 (#14495) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Köszi! Én is csak ezeket írtam volna. ;)

(#14498) #10726912 válasza CoolMan (#14497) üzenetére


#10726912
törölt tag

Nincs mit!:) Örülök, hogy vissza értél a könyvtárból;)

(#14499) vbbb


vbbb
őstag

Nem egészen ide való. de hátha van valakinek ötlete.

Összeraktam egy új gépet, (Asus P8H61-M LE/USB3 alaplappal) és amióta felraktam rá a legújabb BIOS-t kétszer indul el. Szóval elindítom és 2-3mp után leáll 2-3mp-re és normálisan megint újraindul hiba nélkül. Minden egyes indításnál. Ezen már az új típusú BIOS van, próbáltam állítgatni, de nem sikerült megtalálni mi lehet a hiba.

Hömm...érdekes. :)

(#14500) Calibra72 válasza vbbb (#14499) üzenetére


Calibra72
aktív tag

Tuningolod a procit ? Ha igen, az okozhat ilyet egyes lapoknál....................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.