Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KROK640


KROK640
veterán

Tárt karokkal várjuk, és remélhetőleg lenyomják a kisebb modellek árait is végre

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#2) .mf válasza KROK640 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Jó lenne, de attól félek ezek is csak föléjük tagozódnak be, és lejjebb csak kisebb változások lesznek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) ergoGnomik válasza KROK640 (#1) üzenetére


ergoGnomik
tag

Azt olvastad, hogy SMR-esek lesznek? Az úgy tudom valami szitokszó...

(#4) KROK640 válasza .mf (#2) üzenetére


KROK640
veterán

Sajnos így szokott lenni

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5) tibaimp válasza ergoGnomik (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Kb. az!
A vonatkozó topikban én kerülöm is ajánlani, csak ha nagyon olcsó vagy 2,5 col miatt, nincs más opció. Ez a gond az SMR-el: [link], [link]
Ezzel szemben egy mai, modern HDD, főleg ha 7200-as, simán hozza a ~150-250MB/sec-et is (persze ez több mindentől is függ).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
félisten

SMR...

(#7) tibaimp válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ezek az újabb SMR HDD-k is úgy viselkednek-e, mint a régiek, van-e ebben az SMR dologban valami előrelépés sebesség terén, vagy az SMR az SMR, mint mindig is volt!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Pikari válasza tibaimp (#7) üzenetére


Pikari
addikt

Az újabb SMR vinyók még a régieknél is szarabbak. Főleg, ha elkezd megdögleni, és ha sok hiba van egy shingle darabban, akkor kvázi végtelen ciklusba kerül a firmware az egész shingle blokkal, és óránkon keresztül krákog, mire a vinyó újra elérhető lesz. Utána már a legkisebb írástól is kifingik, azonnal adatot kell menteni róla read only módban, különben bottal ütheted a fájljaid nyomát. Szerencsére nekem csak pár fájlt vitt el, amiket mind utólag meg tudtam találni. 2 perccel azután, hogy lemásoltam róla az utolsó fájlt is, klattyant két hatalmasat, és soha többé nem látszott a rendszerben.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#9) tibaimp válasza Pikari (#8) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor ez így keksz! Mindenesetre, kösz az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) KROK640 válasza ergoGnomik (#3) üzenetére


KROK640
veterán

Úgysem konkrétan a 30TB-osokat venném meg, hanem azt a 6-8-10TB-osat aminek ezek lejjebb nyomják az árukat

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#11) jerry311 válasza tibaimp (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Regebben nem arrol volt szo, hogy ez olyasmi, mint az SLC cache resz az MLC SSD-kben?
Van nem SMR terulet, oda ir alapvetoen. Aztan, amikor nincs irasi feladat az OS-tol, akkor atpakolja az adatokat a joval lassabb SMR teruletre.
Vagy ez csak nehany specifikus HDD-re volt irva, nem mindne SMR-re? Mint ahogy SLC cache sincs minden MLC SSD-n.

(#12) Pikari válasza jerry311 (#11) üzenetére


Pikari
addikt

Ez minden drive managed smr lemezen így van, máskülönben használhatatlanul lassú lenne a sebesség. Ez a cmr cache néhány tíz gbyte szokott lenni. Ez azt jelenti, hogy csak ezt elérve lassul használhatatlanul lassúra, ahol aztán attól függően, hogy mennyire volt random write jellegű az írás, néhány perctől kb fél óráig terjedő ideig tart a cache kishinglelése. Szélsőséges esetben (ha beletolsz a vinyóba mondjuk 300 gbyte teljesen random writet) ez azt jelenti, hogy utána kb fél óráig ilyen 50-100 kbyte/seccel fogsz tötymörögni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#13) Duree


Duree
veterán

Egyre nagyobb HDDk jönnek, vajon hol a határ mikor mondják , hogy itt a vége nincs tovább.

duree54

(#14) Pikari válasza Duree (#13) üzenetére


Pikari
addikt

Már vagy kb 2-3 éve az egyetlen szerencse tartja őket életben, hogy az usa+az eu és kína/oroszország kereskedelmi háborúba bocsátkozott egymással, ami egy jó pár évvel visszavetette a chipipart. Emiatt 80-100 ezer forintból csak 4 terás ssd-t kapni, máskülönben most év végére már elérnénk ezért a pénzért a 16 terás ssd-ket, 200k körül meg már a 32 terát, mivel jó eséllyel felfutott volna globálisan a 3nm.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#15) ncc1701 válasza Duree (#13) üzenetére


ncc1701
veterán

Amikor az ugyanakkora ssd olcsóbb lesz.

BTW mostanában halt el egy 6 terás smr wd red. Élt pár órát, 5-6x írtam rá. Backupra jó lett volna amúgy, de most az utódnál gondosan ügyeltem arra, h ne smr-es legyen.

(#16) Pikari válasza ncc1701 (#15) üzenetére


Pikari
addikt

3 db nem SMR-es 6 terás wd blue:

-egyik gyárilag halott volt
-egyik telemásolás után halt meg
-egyik bírta egy évig

Én vagyok a hülye, hogy pénzt adtam ki ezért.
Mondjuk a 8 terás purple az jól bírja. Azon csak 8 db reallokált szektor van, pedig azt kínzom rendesen.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#17) jerry311 válasza Duree (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindkét írási mód (lézer vagy mikrós) melegítés azért kellett, mert enélkül már nem tudnák elég vékony sávban írni a lemezt. Talán még egy kicsit lehet feljebb tornázni, de azért ez már eléggé a vége felé közeledik.

(#18) .mf válasza Pikari (#16) üzenetére


.mf
veterán

"Mondjuk a 8 terás purple az jól bírja. Azon csak 8 db reallokált szektor van, pedig azt kínzom rendesen."

De a Purple az tudtommal CMR - azt a lemezem anno direkt ezért vettem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#19) Pikari válasza .mf (#18) üzenetére


Pikari
addikt

Ami nekem van purple, az cmr, és ami blue volt itthon, azok is cmr-ek voltak többségében.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#20) baly81


baly81
aktív tag

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én "irtózok" ezektől a nagykapacitású tárolóktól. Nekem mindig az van a fejemben, ha egy ilyenre pakolok fel mindent és besz*rik, akkor hová a frászba mentem le az adatokat... Már ha egyáltalán még van rá lehetőségem! Sajnos mostanra -mint mindenben- elértük azt a ZÖLD hozzáállást, hogy minden egyre gagyibb és kevesebbet bír. Mindegyik HDD lassan trágya minőségű lesz. Emiatt nem is nagyon veszek újakat, inkább aprón keresek használtat kevés kilóméterrel és olyan szériát, ami megbízható volt. Ennek a hátulütője az, hogy fizikálisan több helyen vannak a HDD-k és olykor cserélgetnem kell őket. Ennek ellenére, valahogy biztosabbnak érzem a több kisebb tárolót, ha beüt a krakk.

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#21) Pikari válasza baly81 (#20) üzenetére


Pikari
addikt

Vegyél kettőt, csak nem döglik meg egyszerre.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#22) baly81 válasza Pikari (#21) üzenetére


baly81
aktív tag

Ahogy nézem a megbízhatóbbak 200k körül vannak, azért az nem az évszázad legjobb befektetése lenne, ha ebből kettőt kellene megvenni... Persze valamit áldozni kell valamiért, de ez már nálam nem játszik! :N

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos!

(#23) Pikari válasza baly81 (#22) üzenetére


Pikari
addikt

Lehet venni gyenge kondíciós 3-4 terás vinyókat 2-3 ezrekért itt a hardveraprón, én is azokat használom backupolásra. Persze ha 20 darabot kell belőlük venni, az is zsebbe nyúlüs, és sokáig kell őket keresni, mire összegyűlnek.

Nekem egy év alatt kb 6 db ilyen vinyó gyűlt össze.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#24) KROK640 válasza baly81 (#22) üzenetére


KROK640
veterán

Nem tudom ugyan, hogy mekkora tárolókra gondolsz, de 10TB-osból 2db sem éri el a 200-at.
Azonfelül nem kell feltétlen a backup HDD-nek is akkorának lenni, az igazán fontos cuccok szvsz elférnek akár 3-4-6TB-on is, míg a másik winyó amin a sorozatok meg ilyenek vannak lehet akár 20-30TB-os is, van amit úgysem kell lementeni.

Egyébként ez a " ha egy ilyenre pakolok fel mindent és besz*rik, akkor hová a frászba mentem le az adatokat..." kérdés bennem már akkor felmerült, amikor 3GB-os HDDról 20GB-osra ugrottam, és még CD íróm sem volt. A megoldás az lett, hogy vettem még egy 20GB-os HDD-t, illetve ami igazán fontos volt, az a 2-3-4 CD nyi anyag azt kiírattam.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#25) laed


laed
junior tag

Csak már lenne megfizethető!!

(#26) KROK640 válasza laed (#25) üzenetére


KROK640
veterán

Na, arra kell még szerintem sokat várnunk :(

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.