Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142251) B-L-A-C-K válasza #94529552 (#142250) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Annak semminek nem áll jól, de azért ez jobb ;]

(#142252) mycso válasza 8th (#142249) üzenetére


mycso
veterán

Nekem fekete (sötét grafit) a gyári felnim. Szerintem jól fest az autón.
De ezek szerint nem vagyok krém.... :(

Jah meg az előző autómon volt kipuff vég, fekete-polír alu, sötétítés, ültetés és mégsem vagyok bojrészer, illetve az autó sem volt lefingva.
Én már elengedem ezeket a sztereotípiákat.

;]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#142253) hobizoli válasza spiky03 (#142205) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Punto-bol is van, ami megy is

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#142254) batai15


batai15
félisten

sziasztok! haver vett pug 206 gti-t 110lovas dizel.
2.0,1.6 dizelekrol mik a vélemények? egy ilyen 206 ost egy erősebb motorral kombiba elfogadnek. érdemes ilyeneket nézni?
ha jól láttam a kettős tömegű a nyugje a 110nek,meg minden pugnak a hátsó futómű.

[ Szerkesztve ]

(#142255) Chrisstoffer


Chrisstoffer
újonc

Üdv topiklakók! :)

Család gyarapodása miatt jövő tavasszal autóvásárlás lesz aktuális és szeretnék időben felkészülni a megfelelő választásra.

Kritériumok:
- hátsó sorba férjen be 2 gyerekülés plusz a csini feleségem(tényleg nem nagy darab)
- csomagtartóba lehessen pakolni akár babakocsit is praktikusan, 500 liter körüli kellene azért
- kb 25-30 ezret megyek évente, de nem akarok dízelt, benzin párti vagyok
- vegyes fogyasztás férjen bele a 9 literbe(főleg országúton használom, úgyh így összejöhet)
- legyen megbízható, biztonságos, ésszerűen fenntartható
- legyen jó a vezethetősége
- összkerékhajtás és automata váltó nem kell
- új autót nem akarunk a hatalmas értékvesztés miatt
- lehetőleg 6 évesnél ne legyen idősebb(hosszú távon tervezünk vele)

A keret rá 6M ft. Ebbe már bele kell férnie az átírásnak, első szerviznek vagy adott esetben a behozatalnak.

Amely kategóriák szóba jöttek:
- egyterű: nekem semleges, páromnak nem tetszenek, így kizártuk
- sedan: mindkettőnknek tetszik, de a praktikumnál elhasal, kizártuk
- kombi: nekem tetszenek és őket tartanám a legmegfelelőbbnek, de feleségemnek nagyon nem jönnek be, kizártuk
- SUV: tetszik mindkettőnknek és úgy néz ki a többi kritériumnak is megfelelhet, úgyh köztük nézelődünk.

Sajnos a SUV mezőnyt nem igazán ismerem. Tudnátok ajánlani olyat, amelyik megfelel az általunk támasztott kritériumoknak.

[ Szerkesztve ]

(#142256) Kornel válasza Chrisstoffer (#142255) üzenetére


Kornel
veterán

Én nem SUV-oznék ilyen felhasználásra...
Kombi az ideális.
Mazda 6
Honda accord
Szívó benzinnel nem nyulsz mellé.
Szerintem.

[link]

[link]

(#142257) Chrisstoffer válasza Kornel (#142256) üzenetére


Chrisstoffer
újonc

Nem olvastál figyelmesen. Leírtam én is, hogy a kombit tartom a legmegfelelőbbnek, de páromnak nem tetszik, ezért kizártuk. Olyat kell találnunk, amelyik mindkettőnknek megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#142258) Kornel válasza Chrisstoffer (#142257) üzenetére


Kornel
veterán

Értem én .
Ennek ellenére a SUV közelében nem lesz egy kombi praktikussaganak.
Persze ha szeret az asszony legozni, akkor az általa nem kizárt sedannal pl. gyakorolhat pakolás közben 😉
A linkelt mazda 6 kombi pl. nem egy "tipikus" kombi kinézetű autó formáját tekintve.
Ha nekem most lenne ennyi pénzem autóra, biztosan ezt venném, aztán ha végképp nem tetszik a kombi, akkor ott a sedan.

(#142259) zoo8800 válasza Chrisstoffer (#142255) üzenetére


zoo8800
veterán

pl. CR-V
vagy IX-35
Utóbbi nem lehet túl fickós a szívó 1.6-tal, de benzines SUV-ból nincs nagy választék.
Egy Volvo XC60 vagy egy BMW X3 se lehet rossz, de épp egyet se találtam, ami megfelelne.

Ha én benzines SUV-ot szeretnék 6 milla környékén, akkor ezt venném. Tudom, a kereteden kicsit felül van, és új is... :)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#142260) Chrisstoffer


Chrisstoffer
újonc

Értem én is, de nem tudok mit tenni. Ha neki nem tetszenek, akkor olyan nem lesz.
Ahogy látom ez a kombi a legpraktikusabb dolog sem szentírás, hiszen a linkelt Accordnak 400 liter körüli a csomagtartója, a linkelt CR-V-nek viszont majdnem 600 liter. És gondolom a CR_V is jól pakolható csak kicsit magasabbra kell emelni a dolgokat. A CR-V egyébként tetszik is és a 2 literes motort optimálisnak gondolom. Az 1,6-os IX35-öt kicsit alul motorizáltságúnak érzem... A Volvo meg a BMW prémium felára nem igazán izgat, inkább vennék ár/érték arányban jobb autót.

[ Szerkesztve ]

(#142261) runner 125 válasza zoo8800 (#142259) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az új Tucson nagyon jó alternatíva, gyönyörű autó és egyben van. 6 millánál már nem hinném, h probléma az a 700k felár és ez új autó.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142262) 8th válasza Kornel (#142258) üzenetére


8th
addikt

Két gyerekülés + egy felnőtt ember nem fér el egy kombiban sem kényelmesen. :(

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#142263) molnarpeter válasza runner 125 (#142261) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1, 1-2 éves használtat véve pedig legfeljebb nem lesz kimerítve teljesen a keret, vagy jobban felszereltet kap.

(#142264) sasa134 válasza Chrisstoffer (#142260) üzenetére


sasa134
addikt

Ne is filózz szerintem, Honda CR-V 2.0L benzin. Apósom fél éve vett egyet, újonnan, elég sokat ülök benne és vezetem is. Mindenben megfelel a követelményeidnek, sok fejfájást nem fog okozni az üzembentartása, nagy, kényelmes, biztonságos autó.

Avanti Roma

(#142265) Chrisstoffer


Chrisstoffer
újonc

Jól ráéreztetek, ugyanis én is a távol keleti vonal kínálatában nézelődtem. Csak eddig nem akartam írni típusokat, kíváncsi voltam mit ajánlatok. Nekem a Honda CR-V és a Mazda CX-5 volt a két legszimpatikusabb. A Kis Sportage is tetszett, de a régiből az 1,6 szívó gyenge, az új meg drága. Sajnos a Hyundai Tucson esetében is ha nem az alap 1,6 szívót nézem fapaddal, akkor azért drágább jóval, mint a keret és ráadásul az erősebb benzines turbós. A Toyota Rav 4 nem tetszik, a Nissan Qashqai kicsi, az X-Trail meg a turbós motor miatt nem a legmegfelelőbb. Egyedüli európai A Ford Kuga volt, de ott a csomatartó kisebb meg szintén turbós motor van, pedig az tetszett volna. Így maradt végül a CR-V és a CX-5 mindkettő 2 literes szívó benzinessel. Közülük viszont nem tudok választani... :F

[ Szerkesztve ]

(#142266) Luck Dragon válasza Chrisstoffer (#142265) üzenetére

CR-V szavazók.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142267) LuckyL válasza Chrisstoffer (#142255) üzenetére


LuckyL
őstag

[link]
ezzel még előzni is lehet akár, ezt vedd

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#142268) Chrisstoffer válasza Luck Dragon (#142266) üzenetére


Chrisstoffer
újonc

Indokold meg légyszi, hogy miért.

(#142269) rbalint88 válasza Chrisstoffer (#142265) üzenetére


rbalint88
addikt

Turbotol nem kell fosni, foleg egy uj autnal ot ev garival. Nem kell balfasz modon hasznalni, asszonyt is legrosszabb esetben tarkon vered ketszer es megerti, hogy hidegen nem nyelezzuk es indulaskor-leallitaskor hagyjuk egy percet helyben jarni. Hunyadi amugy is megbizhato marka, be mernem vallalni ezt a gepet. Amit "buksz" a vetelaron, az hamar visszajon azon, hogy lutri nelkuli uj autoban ulsz, ami nem kettobol lett osszerakva, nem tekergettek az orajat es van ra garancia.

(#142270) B-L-A-C-K válasza rbalint88 (#142269) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem az újakba már nem is kell várni leállításkor mert visszahűti magát.

(#142271) Luck Dragon válasza Chrisstoffer (#142268) üzenetére

Ők majd indokolják. Nekem amúgy ő tetszik a legjobban mindenféle téren.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142272) bobooo válasza B-L-A-C-K (#142270) üzenetére


bobooo
addikt

Autós topikban volt beszélve, hogy némelyik márka már kulcsot kivéve, bezárva is járatja a motort ameddig turbó nem hűl vissza. :K

(#142273) B-L-A-C-K válasza bobooo (#142272) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nekünk pl az új céges oktávia sokszor mikor leállítjuk és le lezárjuk, a venti még dolgozik, de a motor nem jár, nem tudom ez amiatt van e.

(#142274) tomiii. válasza B-L-A-C-K (#142273) üzenetére


tomiii.
aktív tag

az csak a hőgomba, jó pár 10 éves dolog. :K

(#142275) rbalint88 válasza bobooo (#142272) üzenetére


rbalint88
addikt

Ehhez azert kell az, hogy ne legyen sebessegben az auto, kulonben elegge gazdasagtalan a turbo vedelme ;]

(#142276) batai15 válasza batai15 (#142254) üzenetére


batai15
félisten

erre valaki?

(#142277) Chrisstoffer válasza Luck Dragon (#142271) üzenetére


Chrisstoffer
újonc

Köszi! Ezt a tesztet még nem láttam. Itt eléggé a CX-5 felé húznak. Ki kell próbálnom mindkettőt és majd eldől. Köszi mindenkinek a segítséget!

(#142278) Luck Dragon válasza Chrisstoffer (#142277) üzenetére

Szívesen. Ugyan ezen műsorban volt nagy tesztelve a CR-V . Szerintem érdemes megnézni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142279) spiky03


spiky03
veterán

Ebben tudtok esetleg segíteni?

Szeretnék a gyári égők helyet LED-et a csomagtartóba, a beltérbe és a rendszemtáblára

Ezek a kérdéseim lennének:

Milyen foglalatú a hátsó rendszámtábla világítás. T10 vagy T20 ? Vagy esetleg más típusú?
Az első helyzetjelzők foglalata. T10? Ezek az égők CANBUS égők?
Meg az index milyen típusú égő?

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142280) concret_hp


concret_hp
addikt

1 gyerekkel el lehet lenni egy új fajta swifttel viszonylag kényelmesen? :D (tudom hülye kérdés meg attól függ :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#142281) rbalint88 válasza concret_hp (#142280) üzenetére


rbalint88
addikt

Meg is valaszoltad :DDD. Kispolszkiban is nottek fel emberek, ahhoz kepest meg sokszoros minosegi kulonbseg van. Nem lesz tole osszetorve a kolok lelkivilaga, ha "csak" egy swiftbol kamillazik ki.

(#142282) concret_hp válasza rbalint88 (#142281) üzenetére


concret_hp
addikt

én inkább a saját lelkivilágomra gondoltam, pl egy átlag babakocsi elfér egyáltalán a csomagtartóban? :D se swiftem se babakocsim egyelőre :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#142283) LuckyL válasza concret_hp (#142282) üzenetére


LuckyL
őstag

amikor veszitek a babakocsit, bele kell próbálni a boltnál
gyártanak direkt olyanokat amiket kissebbre lehet összezárni

cryptot minden termékemért elfogadom

(#142284) #94529552 válasza concret_hp (#142280) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kényelmesen biztos nem, jóval praktikusabb lenne egy kombi.

(#142285) footy válasza LuckyL (#142267) üzenetére


footy
addikt

Ez a 5GT szepsegben vetekszik egy Multiplaval...

(#142286) tboy93 válasza #94529552 (#142284) üzenetére


tboy93
nagyúr

Valoban :DDD

(#142287) Luck Dragon válasza tboy93 (#142286) üzenetére

Elég furán néz ki. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142288) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok! Autóváltás előtt állok, a meglévő most kapott friss műszakit,sajnos mennie kell 4 év után, igazából csak mert meguntam. A keret 500e huf, a kritérium hasonló méret, ill. helykínálat mellett, hogy a formavilág és a fenntarthatóság költsége is legyen közel ilyen, és ami igazán fontos,hogy továbbra se kelljen a parkolóban több hasonló közül kiválasztanom a sajátomat.Egyenlőre még jelöltem sincs, a jelenlegi nagyjából így néz ki:

[ Szerkesztve ]

(#142289) Jadro válasza concret_hp (#142282) üzenetére


Jadro
veterán

Kisebb esernyő babakocsi befér, de nem árt a próba. El lehet lenni ezzel a mérettel, de azért nem a kényelem csúcsa. Nekünk Ignis van mióta a gyerek megszületett (most 8 éves a lányom) és igazából elvagyunk vele. A tengerre is járunk vele, befértünk eddig mindig és elvisz ez is szépen. :) Persze a hátsó ülésre is kell néha pakolni, ami ugye nem a biztonság csúcsa ha esetleg történne valami. Innen nézve jobb ha van nagyobb csomagtér.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#142290) barnam_ válasza middleaged (#142288) üzenetére


barnam_
nagyúr

500-ból szerintem nem lesz újabb, jobb, hasonlóan egyedi gép, mint a Mazda 323F.

(#142291) tboy93 válasza middleaged (#142288) üzenetére


tboy93
nagyúr

El ne add. Ezeket a kritériumokat nem tudod teljesíteni ennyi pénzből.

(#142292) middleaged válasza tboy93 (#142291) üzenetére


middleaged
tag

Amire gondoltam, bár méretben visszalépés,az a Honda Paseo, vagy a Hyundai Coupe szintén a 90-es évekből.Lehet alternatíva? Vagy egy CRX, az már életérzés. :)

(#142293) tboy93 válasza middleaged (#142292) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hondaskent mondom, a crx-et felejtsd el. 4-500 korul mind rom :( 800 kornyeken mar vannak felujitott darabok, de azok sem hibatlanok es basszus, 800k egy cerkaert lassuk be hogy horror penz. En megtartanam a helyedben meg par evig es hozzacsapnek par szaz ezret a mostani kerethez.

(#142294) middleaged válasza tboy93 (#142293) üzenetére


middleaged
tag

Igazad lehet, kis szerencsével talán érhet 323-at,pedig 626-ba simán benne van.Marad, és köszi a választ!

(#142295) Qru


Qru
MODERÁTOR

A nap hirdetése: 320d :DDD

#nincsbennetarcsi

(#142296) w333 válasza Qru (#142295) üzenetére


w333
félisten

Legalább őszinte ... ritka az ilyen :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#142297) Luck Dragon válasza Qru (#142295) üzenetére

Teljes őszinteség. Jó sokat rá költött.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142298) Peti78 válasza Qru (#142295) üzenetére


Peti78
őstag

Az derék! ~

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#142299) -v- válasza Luck Dragon (#142297) üzenetére


-v-
addikt

A kettétörő főtengelyt leszámítva ezt az összes lefingott 320d tulaj rákölti előbb vagy utóbb, max. nem vallja be :C

(#142300) w333 válasza Luck Dragon (#142297) üzenetére


w333
félisten

De legalább spórolt az üzemanyagon 3L / 100km viszont cserébe 10X annyit költött rá mint költött volna benzinre és vesz egy normális 320i -t :D

Pug 406 (2.0HDi) amennyit ráköltöttem az alkatrészekre az E34 -el eljártam volna ingyen 1 évig (tulajdonképpen anno pont emiatt lett az E34) ... ennek viszont tényleg semmit nem kellet csak benzint ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.