Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142051) tboy93 válasza kezman (#142050) üzenetére


tboy93
nagyúr

A 270-et realisabbbak tartom.

(#142052) B-L-A-C-K válasza kezman (#142050) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Utána kell járni mennyi lehet az adott kocsiban, de ha évekre lebontom az évi ~20 ezer reálisabb mint a 8,5. De a 120 se lehetetlen persze, apósomnak 2.5 éves az Opel Mokkája és 12 ezer van benne...

[ Szerkesztve ]

(#142053) máyköl válasza kezman (#142050) üzenetére


máyköl
veterán

Utóbbi.

(#142054) tboy93 válasza kezman (#142050) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ha mindketto jonak tunik, esetleg lekerheted a kekkh adatbazisbol a km futast tampontnak...

(#142055) szőröscica válasza tboy93 (#142054) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem ez az első lépés, teljesen megéri azt a 625 forintot (ráadásul, ha egyszerre többet kér le, akkor csak minimális plusz költséggel jár), én számtalan rendszámot kértem le az elmúlt pár hétben, értek meglepetések (pl. 270-el hirdetett autóban 400+ idén év elején).

Alvázszámnak is érdemes utánamenni, én a BMW-hez találtam olyan weboldalt, ahol 3 euróért a szerviztörténetet elküldik pdf-ben azonnal, biztosan van hasonló más márkákhoz is.

A végén már a jobbnak tűnő hirdetések esetén telefonálás előtt ezekkel kezdtem.

[ Szerkesztve ]

(#142056) B-L-A-C-K válasza szőröscica (#142055) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Csak az a baj vele amit sokszor elmondok, hogyha külföldről hozták be, és papírozás előtt visszatekerték akkor már semmit sem ér. Legtisztább ha székszervizben utána kérdez a vevő a kocsinak alvázszám alapján, ha már járt szakszervizben akkor benne is van a rendszerben mikor, mennyi km-nél, és mit csináltak rajta legutóbb amikor bent járt, és ad valami viszonyítási alapot.

[ Szerkesztve ]

(#142057) Kornel válasza B-L-A-C-K (#142056) üzenetére


Kornel
veterán

Azt se felejtsd el hozzátenni, hogy van ahol engedik, van ahol nem.
3-4 Honda markaszerviz is elutasító volt a hasonló irányú kérésekre, amikor én keresgéltem.

(#142058) B-L-A-C-K válasza Kornel (#142057) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Törvényileg csak tulaj kérheti ki, sőt ha veszel egy kocsit, és már a tiéd akkor addig adhatják ki amikortól megvetted, előtte lévő adatokat nem....Viszont ha normálisan oda mész elmondod csak képernyőn néznéd meg, nem viszed el, ha megveszed majd ide hozod úgyis szervizelni blabla megmutatják, vagyis nekem mindenhol elmondták...

Én pl meg se vettem volna az Insigniát ha nem látom szakszervizben mit dobot ki róla, pedig vezetett szervizkönyves, számlák minden megvan, de mégis az a legbiztosabb amit ott kidob, mivel számlát és szervizkönyvet is tudnak hamisítani, de ott az adatokat már nem tudják módosítani utólag.

[ Szerkesztve ]

(#142059) kezman


kezman
őstag

Kösz a válaszokat, megfogadom a tanácsokat, próbálok utána járni de az én véleményem is az ha kintről hozták akkor papírozás előtt visszatekerik, utána meg már mindegy, itthoni autónak persze utána lehet járni, ezt fogom tenni, vásárlás előtt mindenképp állapotfelmérés lesz

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#142060) Lokids válasza focvis (#142049) üzenetére


Lokids
addikt

Igen. És 1 millával több a kelleténél. De 5 milláért mik vannak? Egyáltalán nem sok minden. PErsze M5-s BMW is van annyiért, de régi és kilóg a bele. Ez 1 éves.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#142061) focvis válasza Lokids (#142060) üzenetére


focvis
veterán

Ez megáll 3,8-ból, és 4 ember is belefér. [link] Múltkor 4 m-ig kerestél, 5-ért keveset futottak vannak.

(#142062) Lokids válasza focvis (#142061) üzenetére


Lokids
addikt

Csak 2 dolog: Fekete (jó van más színben is).
Golf: Komolyan? Legrosszabb az összes autó közül. De a normális állapotúak meg 4.8-tól vannak. Így viszont túl drága ahhoz képest amit tud.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#142063) Kornel válasza Lokids (#142062) üzenetére


Kornel
veterán

Fiesta ST meg egy matchbox.
Vagy gyereknek lesz karácsonyra? 😉

(#142064) focvis válasza Lokids (#142062) üzenetére


focvis
veterán

Golf -> legjobb! 👌 Ha autóként is használni akarod.

Kinek, mi... persze. :))

Szerk.: amit linkeltem, azt magamnak megvenném a fotók alapján.

[ Szerkesztve ]

(#142065) rbalint88 válasza Lokids (#142062) üzenetére


rbalint88
addikt

hát, ennek a belterétől legalább nem kezd el öklendezni az ember, szemben a fiestáétól. annak olyan a beltere, hogy nálam az alapból kizárja a listáról. corsa nb edition, ha már mindenképp kisautó kell.

(#142066) tboy93 válasza Lokids (#142062) üzenetére


tboy93
nagyúr

A golf nekem sem adja, de ultel mar amugy ebben az uj fiestaban? Mi nyaralas alatt 1 hetig hasznaltuk, rettenet az az auto. Borzalmas belter minoseg, minden recseg, ropog, nagyon kevés a hely elol-hatul, a kezeloszervek is mintha jatekautobol lennenek atveve.

(#142067) máyköl válasza Lokids (#142062) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem mérföldekkel jobb bármelyiknél a Golf Gti...

(#142068) molnarpeter válasza szőröscica (#142055) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Melyik volt ez az oldal?

(#142069) diegho válasza Lokids (#142045) üzenetére


diegho
nagyúr

Lexus IS 200/250-et nem néztél? Vagy Insignia OPC?

(#142070) Lokids válasza diegho (#142069) üzenetére


Lokids
addikt

Insigniát. De 1.8 Tonna. Ehhez rakhatsz 2000 lóerőt akkor sem lesz jó autó. Csak erős utazó autó. Nekem nem az kell.

[ Szerkesztve ]

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#142071) diegho válasza Lokids (#142070) üzenetére


diegho
nagyúr

Giulietta? Az legalább nem jön szembe gyakran.

(#142072) runner 125 válasza kezman (#142059) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért a HR-V nem az a tömegmodell, amit annyira megéri kintről importálni, emellett eleve egy kisebb gyártási mennyiségről beszélünk. Kapni itthon is szépet, csak ki kell várni, vagy épp meg kell fizetni.

A kérdésedre racionális válasz nincs. Mi számít Mo.-n átlagos futásnak, 15.000, 20.000, vagy 30.000km / év? Simán lehet valós 100.000km körüli futással is 10 éves autót venni. Egyrészből le is tudod kérni a műszakin rögzített órállásokat, más részből többnyire egy 100k-t futott autó belterének újszerűnek kell lennie.

Ha szimpatikus a HR-V vonal, nézz minél fiatalabbat (2004-5), de a legfontosabb, h mindenképpen emeltsed fel, vagy aknában nézzétek át az alját vétel előtt.
Korrózióra figyelni kell a típusnál.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142073) -v- válasza Lokids (#142045) üzenetére


-v-
addikt

Okosítani kell bele egy önzáró difit :)

(#142064) focvis: Golf -> legjobb! 👌 Ha autóként is használni akarod.

Igazából annak kiváló, hot hatchnek meg mókás autónak az 1-es 2-es meg 5-ös gti volt, a többiből csak felszereltségi szint a gti kb (nem saját tapasztalat nyilván, de minden tesztben és cikkben ezt írják) - ha mosolyfaktor is kell (az nem feltétlen csak a száraz gyorsulástól lesz), akkor szvsz ez nem az a kategória, amit keres :)

(#142074) focvis válasza -v- (#142073) üzenetére


focvis
veterán

A G4-nél egyértelműen felszereltségi szint, műfa-betéttel. :/

A G6 az kb. a G5 "major facelift"-je.

De amúgy nem akarom senkire ráerőltetni az Ízlésemet. Ha neadj' elvinnék az autómat, akkor a linkelt gépet biztos megnézném (a felni gáz rajta, a jégkár nem zavar és javítható).

(#142075) Peti78


Peti78
őstag

Sziasztok!
Jelenleg Mazda 6 és Volvo S60 tekintetében keresem fel a topikot.
A linkelt autók csak a miheztartás végett kapnak helyet a hsz-ben.
Napi fix 20km megtételére városi közlekedésben használnám. Alkalmanként autópálya, országút 1-200 km. Fontos számomra, a biztonság, a megbízhatóság, a megfizethető alkatrészárak (nyilván ez relatív, de mégis) tempomat, esp. Ne legyen rohadós típus.
Tehát a kérdés, hogy a fenti két típus közül ezek figyelembe vételével melyiket érdemesebb megvenni.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#142076) tresh válasza Peti78 (#142075) üzenetére


tresh
addikt

Mindkettő jó autó a mazda rohadósabb típusok közé sorolható. De ennyiért jó példány hát nem tudom, talán mazda 6 ból ha mázlid lesz. Volvo-ból szerintem nem lesz ennyiért jó. Mazda 2 literes szívó motorja nagyon jó megbízható. Volvoból csak a turbósakat ismerem. Ha kicsit több lenne a keret akkor én a Volvokat erőltetném de nem szívó motorral hanem d5 vagy t5 -el :)

[ Szerkesztve ]

(#142077) -v- válasza focvis (#142074) üzenetére


-v-
addikt

Szerintem szörnyű suttyón néz ki, amit linkeltél :DD :B a felni is, meg ez a mindenfekete, fekete emblémák stb.. :(

[ Szerkesztve ]

(#142078) alázógyík válasza -v- (#142077) üzenetére


alázógyík
őstag

Suttyó? :DD

(#142079) tresh válasza -v- (#142077) üzenetére


tresh
addikt

;]

(#142080) -v- válasza tresh (#142079) üzenetére


-v-
addikt

Ez a fényszóró is tiszta szégyen ezzel a ledsorral .. ez gyárilag ilyen bazári? :D

(#142081) Tsebacsi válasza -v- (#142077) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem a felnin kívül bejövős, simán elcserélném rá a civic-et, ha nem más típusú autót akarnék. A jégkárért viszont "kár".

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142082) focvis válasza -v- (#142080) üzenetére


focvis
veterán

Ez a gyári bi-xenon + LED. 2008-ban jött ki a G6.

Ami nem gyári az a felni (elég gáz) + a feketített embléma, utóbbi engem nem zavar. A hátsó LED-es lámpa is gyári (2008.).

[ Szerkesztve ]

(#142083) footy válasza tresh (#142079) üzenetére


footy
addikt

:D

(#142084) Peti78 válasza tresh (#142076) üzenetére


Peti78
őstag

Dízel autót nem akarok venni. Olvasmányaim alapján a Volvo 5 hengeres szívó benzinese is megbízható, jó motor. A Mazda 6 felszereltsége nekem egyébként egy kicsit fapadosnak tűnik az S60-hoz hasonlítva.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#142085) tresh válasza -v- (#142080) üzenetére


tresh
addikt

Elég fura elsőre de gyári, ahogy focvis írja :K

footy: a paint csodákra képes ;]

Peti78:Nem tudom milyen ársávban keresel gépet.De ha fentiek szerint, akkor szerintem karcsú lesz ez az összeg. Jellemzően a Volvok sokkal jobban lesznek felszerelve minden földi jóval, de árban is feljebb fognak mozogni ha normális példányt akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#142086) rasotamas válasza Peti78 (#142084) üzenetére


rasotamas
veterán

Kezdjük már ott, hogy mennyi a keret, mert a képeket csak a miheztartás végett linkelted. Ha 800 a keret és tuti állapotú költségmentes autót akarsz akkor lehet valamilyen alacsonyabb kategóriást kell nézz.
Bár a Mazdának, ha igaz amit leírt, minden típushibája javítva. Egy lánccsere befigyelhet a közeljövőben ha még nem volt, az még költség, de utána csak tankolsz meg fékbetétet cserélsz. A Volvót nem ismerem. Az 1.8 Mazda nem egy rakéta, inkább a 2-est szokták ajánlani, de cserébe ezek olcsóbbak mert a 2.0 ára emiatt túlhájpolt.
Ha van több pénzed is rá, gondolom nem 800 ezres autókat linkelnél.
A Mazdákból a benzinesek eleve drágábbak, mert a dízelekhez nagyon drága az injektor és nincs utángyártott. Szóval egy 800 ezres benzinestől csodát ne várj, nyilván a 320 ezer kilométer miatt ennyi az ára.
Egyébként jó autók és egyáltalán nem horror a karbantartása, szokták mondani hogy japánhoz drága az alkatrész, de ez szerintem a Mazda6-ra nem igaz. Nézz szét a Bárdi/Unix webshopban mennyi egy fékbetét/tárcsa, futóműalkatrész, stb.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#142087) Laraxior


Laraxior
titán

Régen jártam itt... :D
Még nem is szeretnék autót venni, de azért mindig megnézem a szépeket... főleg az ilyen mutatósat még le is fotózom :D

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#142088) aero. válasza Laraxior (#142087) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Na tényleg, a laguna óta nem is vettél másik autót? :)

Gyere át az autósba.

[ Szerkesztve ]

(#142089) Peti78 válasza tresh (#142085) üzenetére


Peti78
őstag

...és rasotamas

Alapvetően azért ebben az ársávban keresek, mert attól, hogy 800 helyett 1.5-ért árulja valaki a "megkímélt, hibátlan, csak bele kell ülni " autóját, nem jelenti azt, hogy ezek a valóságnak meg is felelnek. Ha nincs hitelt érdemlően bizonyítva, hogy 10 ezerr km-rel a vásárlás előtt volt cserélve vezértlés pl a Volvo-ban, akkor a kötelező olajcsere (és tartozékai) mellett vezérléscsere is ajánlott. Márpedig, ha ebből indulunk ki, akkor ezt valszeg a 1.5-ért árult példánynál is ki kell csengetni. A motorba senki sem lát bele, de egy állapotfelmérésből sokat meg lehet tudni. A kuplung/váltó állapotát is fel lehet mérni, nem beszélve a karosszériáról. Nem titok, hogy én nem értek az autókhoz. Ezért, mint ahogy az jelenlegi autónál is vittem magammal hozzáértőt. Gyermekkori barátom, 20 éve dolgozik Opelekkel, jellemzően Astrákkal. Igen, opel astránk van. Megfelelőnek találta az autót, de nyilván azt is hozzátette, hogy egy 20 éves kocsiről van szó, bármi lehet. Lett is, két hete felmondott az ötödik sebesség.
Ha már itt járunk. ELvittük szervízbe, azt még nem tudták mi a baja, de 60 ezer a munkadíj, majd két nap múlva azzal, hogy 180 ezer az alkatrész. Az 240. A kocsit 410 ért vettük.
Ő megcsinálta 22 ezerből úgy, hogy az olajat is kellett ugye cserélni (gyári).

Legközelebb is elviszem magammal, mert ha nem is VOlvoval, vagy Mazdával dolgozik (bár azok is megfordultak nála) többet lát mint én. Nyilván egy gyanúsan kuplungos/váltós/motorhibás autóval én sem akarok foglalkozni, de 800 ezer felárat az amúgy is lutriért nincs kedvem kicsengetni. :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#142090) Peti78 válasza Peti78 (#142089) üzenetére


Peti78
őstag

Azt kifelejtettem az autószerelős részből, hogy mindkét szaki ugyanazt a hibát állapította meg.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#142091) tresh válasza Peti78 (#142089) üzenetére


tresh
addikt

Nem az összeggel van a baj.Hanem hogy ez az összeg a kínálat legaljához van közel mind két modell esetén. Az hogy 1,5 misiért se veszel hibátlan autót az tuti biztos.De az már korán sem az hogy a 800ért vett autóra hányszor fogsz még ennyit ellocsolni hogy ne hagyjon sz@rba. Szerintem jobb mondjuk bealkudni 1.4-re egy tényleg jó állapotú autót és ráverni mondjuk 200k-t aztán nyugodtan autózni. Mint havi szinten önteni bele a pénzt hogy legalább néha menj vele két kanyart.

(#142092) SzlobiG válasza Morris (#142042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nincs értelme eladni szvsz.

(#142093) benike123


benike123
tag

Sziasztok!

Napi kb 120 km-es ingázásra keresnék valami alacsony fogyasztású autót minél olcsóbban.
Nem kell semmi extra, vigyen el A-ból B-be, ne hagyjon cserben és legyen olcsó a fentartása.

Első körben a Citroen saxo-ra és a Skoda felicia-ra gondoltam, vélemények, tippek, ötletek? :R

(#142094) Atomgeszi válasza Kornel (#142048) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ugyanez 1.4-es 95 Le-vel?
Amit még néztem Astra G 1.6 16V 101Le.
Viszont itt az Elegance-t írják majdnem legmagasabb felszereltségi szintnek, aztán a Comfort néhol jobbnak tűnik.(Bár ezekről is alig találni egy értelmes infót - wikipedian sem ment, de lehet Én vagyok az übergooglekeresőtajgetoszpozitív)
Szóval ezek között vergődöm. Lassan körvonalazódik a dolog. Mivel a benzin gáz kínálat számomra egy 0, a TDI elég zsákbamacska, mindegyik kintről behozott, meg ugye főként városi használat. A pakolhatóság szintén szempont - ezért kellene kombi. A 300k kategória mind ipari hulladék és valószínűleg még egyszer annyit rá kell költeni.
Maradtak ezek
Renault Megane 1.4 - 1.6
Astra G Caravan 1.6 16V
Ford Focus 1.6
Egyéb alternatíva esetleg?
Minél nagyobb felszereltségnek örülnék a klíma - abs - elektromos ablak után. :B
Mind 500-600 körül. Ki mire szavazna?

Illetve egy kérdés, hogy ha nem tud jelen lenni a személy, akinek a nevén lenne az autó, és a biztosítás, akkor egy meghatalmazás elég?

[ Szerkesztve ]

(#142095) t1 válasza Atomgeszi (#142094) üzenetére


t1
addikt

Ennyiért Meganra.

(#142096) benike123 válasza benike123 (#142093) üzenetére


benike123
tag

lemaradt, hogy nagyrészben autópályán lenne használva, és a max keret 400 körül mozog

(#142097) Morris válasza SzlobiG (#142092) üzenetére


Morris
veterán

Igen, ugyanerre jutottam.

(#142098) Vesztor87 válasza Atomgeszi (#142094) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Sztem az N16-os Almerák is jók, ha a váltójával nincs baj akkor jó. 5,5-7,5 közt eszik.

(#142099) MDRobertB válasza rasotamas (#142029) üzenetére


MDRobertB
csendes újonc

Köszi a választ és a szerviztapasztalatokat! Sajnos konkrétum nem érkezett senkitől azzal kapcsolatban, hogy mennyire jó hosszú távon a benzines Skyactiv. Amit leírtál az "csak" spekuláció, nem tény. Mindenhol ezt írják és nyilván erre nagy esély van, de vagy így van/lesz vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#142100) Atomgeszi válasza t1 (#142095) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, elkezdem azokat is nézni.

(#142098) Vesztor87

Szomszédnak olyan van, nem vagyunk túl jóba. Tudom hülyeség, de emiatt, meg mert elég kicsi a csomagtér, kizárnám. :( Pedig már tényleg nagyon jókat kapni.

Viszont mit szóltok a '97 Nissan Primerahoz? 1.6 1597ccm 101 Le
Motor, kasztni? :R

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.