Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142301) middleaged válasza Luck Dragon (#142297) üzenetére


middleaged
tag

Csak még mindig egy betegágy.

(#142302) tresh válasza w333 (#142300) üzenetére


tresh
addikt

Mert olyan sok normális 320i rohangál az utakon :DDD :P

Nagyon régen e36 ból akartam kombit 318 ból volt kb 3 db eladó 320-ból meg egy de mind egy rom volt. 318d ből minden sarkon kettő volt. Jóval egyszerűbb dízelt venni belőle, persze rögtön kell még rálocsolni valamennyit. De itt is igaz ,ha nem a piac aljáról veszed nincs baj. De ő is egy tipikus olyan vásárló lehetett ahogy leírta, pin@mágnest akart helyette szopóroller lett. :))

(#142303) barnam_ válasza w333 (#142300) üzenetére


barnam_
nagyúr

Benzines is lehet szopás...

Azért nem semmi ez az ítélet... a leírás alapján kb. széthajtotta a kocsit, és mindezt még megtámogatta egy inkompetens szerelővel... csodálkozik, hogy szar?

Az elmúlt 10 év saját és haveri tapasztalatai alapján azt kell mondanom hogy tök mindegy hogy fiatal vagy idős prémiumautód van, az évi 5-800.000 forint simán rámegy. Ha jó akkor az állapot fenntartására ha meg szar akkor azért.

Ez baromság.

(#142304) tomiii. válasza barnam_ (#142303) üzenetére


tomiii.
aktív tag

Röhej amúgy ez az ítélet. :D Hülye is hozzá, a szerelő is átverte. Ez ilyen. :D (erre a típusra- motorra gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#142305) Declare válasza w333 (#142300) üzenetére


Declare
őstag

Abban azert kiegyezhetünk, hogy ebben az autoban jo esellyel nem 266k km van ugye? :D kb duplaja vagy triplaja. Na most akkor a kerdes, hogy egy fel millio km t futott 320i vajon milyen allapotban van es mit kell rakölteni es mit sem. Nem sok teszt alany lesz, amin ez megvizsgalhato ;)

(#142306) lenko válasza Declare (#142305) üzenetére


lenko
aktív tag

Öcsém az E36 328i-t 410e km-el adta el. Nem volt semmi baja motorikusan, picit csipegette az olajat, és ennyi. 1-1,5l/10ekm használatfüggően. Vitte pályán a 240-et is.

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#142307) nesa válasza middleaged (#142288) üzenetére


nesa
veterán

mondjuk kicsit nagyobb (csak negyven pár centivel) de nem áll minden parkolóba, lehet a fenntartása is több de lehet tetszene neked is egy volvo 850R

(#142308) spiky03


spiky03
veterán

Mit ajánlotok karcolások eltüntetésére a kasznin?

Mert van pár karc az egyik kerékdobon, meg az ajtó széle van leütve és a visszapillantó tükör egy kis része.

Ezek polírozással eltüntethetők? Vagy csak kasznis tud rajta a segíteni?

Köszönöm

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142309) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

(#142310) B-L-A-C-K válasza BigBlackDog (#142309) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Hívjuk fel innen sorba ilyen szöveggel, hé tesó/főnök, egykettőbe mehet? ;]

(#142311) Kornel válasza BigBlackDog (#142309) üzenetére


Kornel
veterán

Ez teljesen korrekt.
Ha ilyet keresnék, biztos ezt nézném meg először.

[ Szerkesztve ]

(#142312) -v- válasza BigBlackDog (#142309) üzenetére


-v-
addikt

Ezt a kibaszott nyálas ömlengést alatta :U
Az autó valóban kivételesnek tűnik. Tippre valami teljesen irreális árat szeretne kérni :D persze egy s2000-ért lehet lesz aki kipengeti.

[ Szerkesztve ]

(#142313) Kornel válasza -v- (#142312) üzenetére


Kornel
veterán

Mivel ez egy autó, amire nem kell 2M-t locsolni, hogy esetleg ne hagyjon ott egy 2-300km-es úton 😂
;]

[ Szerkesztve ]

(#142314) hobizoli válasza rbalint88 (#142275) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a mk3 VR6-ban is volt kiegeszito elektromos vizszivattyu is, ami a motor leallitasa utan meg keringtette a vizet

több drón kell ;P

(#142315) xEon1337 válasza BigBlackDog (#142309) üzenetére


xEon1337
őstag

Ezt a hirdetést már tavasszal láttam, úgy látszik, hogy fél év alatt sem talált rá vevőt.

"Less but better" - Dieter Rams

(#142316) B-L-A-C-K válasza xEon1337 (#142315) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mert irreális összeget akar érte gondolom, így meg mák kell hogy pont találjon rá egy olyat aki ki is fizet érte annyit.

(#142317) Kornel válasza xEon1337 (#142315) üzenetére


Kornel
veterán

Persze, gondolom szrert hgyert akarják.
Egy ilyen autót én se adnék oda ár alatt.
Bár az vicces, hogy nem ír árat, így nem is engednék hirdetni...

(#142318) htomi85 válasza Declare (#142305) üzenetére


htomi85
tag

Meg 17 éves és eddig nem volt gazdája.
15 éves kor felett minden autó orosz rulett, én be is tiltanám az ilyen idős autók adásvételét.

(#142319) Tsebacsi válasza htomi85 (#142318) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Trollolololo...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142320) BigBlackDog válasza htomi85 (#142318) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Rohadjon csak a nyakán a 15 éves szarkupac annak, aki addig nem tudta eladni! :DDD

(#142321) tomiii. válasza htomi85 (#142318) üzenetére


tomiii.
aktív tag

(#142322) Satan_Claus válasza htomi85 (#142318) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az enyém 22 éves f0s. Ticcsákbe!

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#142323) Integrale válasza htomi85 (#142318) üzenetére


Integrale
veterán

Ez a kiegészítés a fekete felnis hozzászóláshoz? :U :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#142324) nesa válasza htomi85 (#142318) üzenetére


nesa
veterán

Te láttál már autót?

(#142325) Acheron


Acheron
őstag

Sziasztok!
Két dologban kérném hozzáértőbbek véleményét:
Egy:
A páromnak a munkahelyén két autó közül kellene választania, egy 2016 -os Octavia kombi (1,6 dízel), és egy 2 éves Ford S-Max (ez nem tudom milyen motorral van szerelve, de tételezzük fel, hogy ez is 1.6 dízel, ez a legvalószínűbb. Családi célokat is kiszolgáló céges autó, tehát sportélmény igény nincs, fogyasztás olyan amilyen, jól pakolható, jól vezethető, biztonságos jármű a cél. Én első blikkre a Fordot mondanám (nagyobb vas, nyugodtabb vagyok, ha azzal lófrál), de kíváncsi vagyok, mit mondanak a tapasztaltabbak (bocs, hogy ilyen "hatalmas" problémával hozakodok elő, de hát ilyen is van, na... :B )
Kettő:
Lehet, hogy mégis győz a józanság és az itteni tanácsok, és saját autó kapcsán maradok Toyota vonalon. Ez jelenleg három esélyes: 2015 -16 -os Auris, 1.8 HSD (Hybrid), 1.6 Benzin vagy 1.2 Turbo benzin motorokkal.
A szívem a hibridhez húzna, de a tesztek szerint pl az 1.2 turbo jobban megy, és alig fogyaszt többet (papíron cirka 1 l van köztük) Utóbbi annyit jelent, hogy az 1.2 Turbo árelőnyét ~ 10 év után hozná be a hybrid - addig meg tuti nem tartom meg. Vélemények?

(#142326) B-L-A-C-K válasza Acheron (#142325) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Fordot nem ismerem, viszont nekünk is a céges új Skoda O. kombi 1.6 CRTDI, rosszat nem tudok róla mondani, sajátnak is simán elfogadnám.

(#142327) rbalint88 válasza Acheron (#142325) üzenetére


rbalint88
addikt

octavia vagy s-max közül amelyik neki jobban tetszik. ha nincs 2-nél több gyerek, tökmindegy, mindkettő hodály. mondjuk ha az s-max valami erősebb, mint az 1.6tdci, akkor arra szavaznék.

toyotás kérdésedben én aurist biztos, hogy nem vennék. viszont ha bejön a hibrid vonal, akkor megnézném a helyedben a kia niro-t, élőben is pofás. sajnos beülni nem tudtam, akkor hozták az országba, még fóliás volt a pappasnál. 7év vagy 150k km garancia, meg eleve nem egy ördöglakat... és nem buta bégetős cv van benne. dizájnra is szerintem mérföldekkel jobb, mint az auris, aminek főleg a beltere és a feneke problémás számomra, még így a facelift után is.

(#142328) Acheron válasza B-L-A-C-K (#142326) üzenetére


Acheron
őstag

Régi Skodás élményeim után nekem is kellemes csalódás volt ez az új verzió, igaz, a belső anyaghasználat nem túl erős (de lehet, csak én vagyok elkényeztetve) A Fordot sajnos én sem ismerem. Az valószínű, hogy nem annyira fürge, no de ki a franc akar gyorsulni egy családi egyterűvel? Holnapra megtudakoltatom, milyen motor van benne - ha mégis a nagyobb (2.0) akkor a kérdés nem kérdés.

(#142327) rbalint88: Köszi a javaslatot.
A Toyota csak opció, kíváncsi vagyok, mit tudnak ajánlani. Sima munkába járó autónak kell, azért hajlok a "józanabb" felem felé, és a néhány havonta rámtörő farokméregetés első hely helyett a hosszabb távú tartós, gazdaságos üzemre helyezném a hangsúlyt. Ha nem így lenne, biztos, hogy nem Toyotákat nézegetnék (talán az egy GT86 -ot kivéve ;] )

(#142329) B-L-A-C-K: nem is annyira küllemre, mint a tapintásra mondtam,bár igazán csak a kormány anyaga volt nagyon fura a bőr után, de pl az tetszett, hogy a műszerfal nem "kopogós", hanem valamilyen puha (igaz, műanyag) bevonatot kapott. A fogyasztás ugyanúgy áll a másikra is.

[ Szerkesztve ]

(#142329) B-L-A-C-K válasza Acheron (#142328) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szerintem a belsővel sincs semmi gond, cégesen mi állíthattuk össze milyen legyen, szerintem abszolút nem rossz. Illetve az 1.6 CRTDI is meglepően jól megy, és elég halk is, annyi hogy a gyári fogyasztás több azért mint a valós, de ha céges lesz, és fizetik, meg nem számít úgysem.

(#142330) Tothgera30 válasza Acheron (#142325) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerinem Octavia kombi.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142331) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Egy ilyen XC70-nek, illetve egy ilyen S60-nak mennyire lehet vészes a fenntartása?

Nem a Civic helyett, hanem családba valami kényelmes utazóautónak lenne (2 vagy 4 személy részére).

(#142332) xEon1337 válasza BigBlackDog (#142331) üzenetére


xEon1337
őstag

Azért az S60-ról sokat elmond, hogy új automata váltóval van szerelve, de a tulaj következő kocsinak egy kézi váltósat keres. Azt azért tudjuk, hogy a jót könnyű megszokni, automata után csak akkor keresnék kézi váltósat, ha hatalmasat szoptam volna és nem bíznék már meg a technikában..

"Less but better" - Dieter Rams

(#142333) BigBlackDog válasza xEon1337 (#142332) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Azt nem is láttam, adatoknál manuális szerepel. Szóval akkor S60, S80, V70, XC70 manuálissal lenne a kiszemelt. Más márkában, típusban mik lennének az alternatívák?

(#142334) Qru válasza BigBlackDog (#142333) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

6-gangos geartronic megbízhatóbb de ez az 5 gangos ami ezekben van az elég problémás. Gondolom egy kb 500k-s váltófelújítás költségét nem vennéd a nyakadba... :U

Amúgy motorikusan jók ezek a gépek de inkább manuálisat keress belőle. :K

#nincsbennetarcsi

(#142335) Acheron válasza BigBlackDog (#142331) üzenetére


Acheron
őstag

Én használtam S60 -at cirka hét éven át - vészesnek nem nevezném a fenntartását, de azért karbantartásra 100 - 200 között minimum illik rászánni évente (néha megesik, hogy több is becsúszik). Nekem legalábbis kb ennyibe fájt a dízel motoros verziót fenntartani, igaz, nem is hagyott cserben sosem. Az eredeti alkatrészek borsos árúak tudnak lenni (főleg szervizből) de elég jó az utángyártott alkatrész ellátás, és ebben is vannak jobb minőségűek, megfizethető áron. Utazóautónak viszont tökéletes (ha karban van tartva) - de ebből a korosztályból kézi váltósat kell nézni.

(#142332) xeon.Szabi: Nem feltétlenül csak ez lehet az oka (bár simán belefér ez is), ha valaki szeret sportosabban vezetni, annak nem biztos, hogy egy átlag (értsd, nem kiemelkedően gyors) automata a legjobb választás. Én automatáztam jó darabig, megvolt a kézi kapcsolás lehetősége is kormányról, de sosem tudta hozni a manuális váltás élményét, amikor pont akkor és úgy történik a kapcsolás, ahogy szeretnéd.
Ettől függetlenül nagy áldás az automata, főleg városi dugóban, amikor nem kell állandóan kuplungolni, kapcsolgatni. :K

(#142336) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,

adott egy 2011-es octavia,amiben nincsen riasztó.

Azon gondolkozom, hogy nem is lesz,mondván, ha akarják riasztóval is elviszik,
inkább lopáscascot kötnék.

Genertelnél találtam csak, erről van valamilyen infója valakinek? :)

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#142337) BigBlackDog válasza Acheron (#142335) üzenetére


BigBlackDog
veterán

:R Igazából egy 2.4-es benzines S60/S80/V70 kéne 2003-2006 környéki évjáratból, manuális váltóval. Csak ez ugye nem ilyen egyszerű a használt piacon.

Még gondolkozok, hogy milyen alternatíva van még, ami kényelemben, komfortban, belső méretben hozza kb. a Volvo szintjét, de fent is lehetne tartani? VW-ből mindegyik ilyen korú példány már agyon van használva szinte, Fordoknál benzines motorválasztékkal van gondom, szóval egyelőre gondolkozok...

(#142338) Qru válasza BigBlackDog (#142337) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nálunk a cégnél megfordult sokféle ebből a méretből ebből a korosztályból (Octavia, Superb, Passat B5.5/B6, Mondeo, 93/95, Accord) de az S60 kényelméhez egyik sem ér fel. Motorikusan is a jobbak között van. :K

#nincsbennetarcsi

(#142339) xEon1337 válasza Cece04 (#142336) üzenetére


xEon1337
őstag

Azt tudom, hogy Allianznál a kötelező mellé évi pár ezer forintért (6.000?) lehet kötni ún. Bázis Cascot, ami elemi- és lopáskárra fizet. Ha éppen évforduló körül jársz, akkor érdemes kalkulálnod egyet náluk, hogy mit hoz ki.

"Less but better" - Dieter Rams

(#142340) Cece04 válasza xEon1337 (#142339) üzenetére


Cece04
tag

Igen, köszi, azt olvastam, de sajnos nem rég kötöttem újra és nem náluk, mert jóval drágább lett volna. :N

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#142341) molnarpeter válasza xEon1337 (#142339) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Uniqa assistance-ot ad, konkrét esetben legolcsóbbnál néhány százassal többért. Mellé Genertel lopás casco 4k/év.

(#142342) Qru válasza Acheron (#142325) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A turbó papíron 1 literrel eszik többet a valóságban meg az inkább +2-3 liter ha városban használod. De nézd meg a spirt-en mi a valós fogyi ([link][/L)]. Munkába járni meg rövidtávokra a legrosszabb választás turbós autót venni.

A kérdés inkább az mennyi ideig tartanád meg. Ha csak pár évre akkor ne fizesd ki a HSD felárát.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142343) SzlobiG


SzlobiG
félisten

:DD

(#142344) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142345) Acheron válasza Qru (#142342) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm a válaszod!
Így tippelem én is, a HSD -vel kb 5, a turbóssal 7 liter körül tudnék elmászkálni (a gyári adatokra minimum két litert mindig rászámolok - tapasztalat). Ez azt jelentené, hogy éves szinten kb egy százast fognék a hibriden üzemanyagban, de vételárban cirka 1 misi lenne a különbség - sosem autóznám ki. Városban egyébként elég keveset járok, bár az olyankor gyakran dugó, még ha rövid táv (2 - 5 km) is. Inkább az országút - pálya jellemző, 2:1 arányban.

(#142346) Qru válasza Acheron (#142345) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor viszont jöhet a turbós simán. :K

HSD csak városban villant nagyot, országúton/pályán csak feleslegesen cígölöd azt a több száz kilós akkupakkott.

#nincsbennetarcsi

(#142347) Acheron válasza Qru (#142346) üzenetére


Acheron
őstag

:R
Meglátjuk, első körben megnézem az ajánlatokat. Kicsit kevésnek találom a 114 lóerőt, de a súly is csak 1200 kg körül van - még jó is lehet. Az az igazság, hogy a realitás és a vágyak nemigen akarnak találkozni, jó lenne valami olyan verda cirka 4 - 5 misi között, ami alapból takarékos, de ha lemegy a redőny és megkergetem, akkor haladni is bír - no ilyet nemigen találtam eddig. A turbósok karakterisztikája mindenesetre bejön.

(#142348) lenko válasza Acheron (#142347) üzenetére


lenko
aktív tag

A súlyból elhagyod az utolsó számot, és hozzá kell adni legalább 20-30-at ami lóerőben kifejezve már tud haladni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#142349) Qru válasza Acheron (#142347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még a turbós ami partner ebben, az 1,6-al elég lomha ha csak nem forgatod szét (bár akkor is inkább csak a hangja jön meg az ereje nem). Az Auris turbósa elég tartósnak ígérkezik, pl külön hűtőkört kapott a turbó. :K

#nincsbennetarcsi

(#142350) alázógyík válasza Qru (#142349) üzenetére


alázógyík
őstag

A Renault 1.4-es turbós mocijairól(2010-es v. 2011-es Megane-ban) van valami infód?

Mennyire jó/rossz konstrukció?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.