Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142451) Tothgera30 válasza Atomgeszi (#142448) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Miért 110le? 90 lovas is ugyan oda húzható, sőt 130 lovas simán bírja, csak szerintem felesleges.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142452) Mágus2 válasza Qru (#142422) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Volt 2.0 PD 8 szelepes b5.5 passatban DPF-el. :K

(#142453) rbalint88 válasza Mágus2 (#142452) üzenetére


rbalint88
addikt

Az a 136 lovas? Mert anno lattam belole 140 lovasat is. Az eliras vagy tenyleg volt benne es az mar a 16 szelepes?

(#142454) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Milyen "női" autót tudtok ajánlani mondjuk 1,2m körül?

(#142455) Kornel válasza -secret- (#142454) üzenetére


Kornel
veterán

Suzuki splash 1.2 GS
Ennyiért pont best buy a "kategóriában".

(#142456) alázógyík válasza -secret- (#142454) üzenetére


alázógyík
őstag

Feleségem Grandéja hamarosan eladó lesz. :B :K

(#142457) tboy93 válasza -secret- (#142454) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jazz, 1gen yaris, bubi swift, c corsa.

(#142458) -secret- válasza tboy93 (#142457) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jaja ezeket néztük meg még a körlámpás Polo-t. De az utána lévő (IV facelift) jobban tetszik a barátnőmnek de az már drága.

(#142459) spiky03


spiky03
veterán

Az szerintetek normális, ha leállítom az autót és rajta maradt véletlenül a világítás, akkor nem jelez?
2011-es i30-asról lenne szó.
Valahol azt olvastam, hogy jeleznie kellene. Azok az égők vannak benne amikkel megvettem. Lehet, hogy azok nem jók "bele"? :U Mert valaki írta, hogy LED-et nem rak bele, mert kicsi az áramfelvétele és nem riaszt ha rajta hagyta a világítást. Lehet ez van nálam is, csak nem LED-el?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142460) Integrale válasza spiky03 (#142459) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem már az is fura, hogy gyújtással együtt nem veszi le a világítást.
Mindenesetre, szerintem jeleznie kellene.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#142461) rbalint88 válasza Integrale (#142460) üzenetére


rbalint88
addikt

ó, ezt az atom bonyolult extrát csak a hülye macskazabálók képesek belerakn alapból a szarolasz szaraikba...
a németek erre kifejlesztették az "auto" állást a világításkapcsolón és plusz pénzért adták! aztán a többiek átvették.

;]

(#142462) Acheron válasza rbalint88 (#142461) üzenetére


Acheron
őstag

Az a vicc, hogy ez a 2001 -es S60 - ban alapból benne volt... :U

[ Szerkesztve ]

(#142463) spiky03 válasza Integrale (#142460) üzenetére


spiky03
veterán

Közben kiderült, hogy vaklárma volt. :D
Nem vártam eléggé. Úgyhogy leteszteltük, most, hogy már sötét van.
Szóval semmi pánik nincs, okos ez az autó. :D

Ha rajta hagyom akkor nem szól semmit sem, viszont egy kis idő után magától lekapcsolja. Olyan hazakísérő fényként. :) Ha meg kinyitom a központit, utána felkapcsolja, mert ugye úgy lett hagyva. De ha nem ülök be rögtön, akkor szintén pár perc után lekapcsolja. :)

Szóval megnyugodtam, hogy minden rendben van. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142464) Plafoon


Plafoon
tag

Milyen autót tudtok ajánlani autópályázásra (150 km/h) 2,5 m körül? Első autóm lenne.

(#142465) 8th


8th
addikt

[link] :DD

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#142466) tboy93 válasza Plafoon (#142464) üzenetére


tboy93
nagyúr

Korhatar van? Mekkora meret kell? Preferalt/utalt markak vannak? Mennyit es hol akarod hasznalni?

(#142467) tboy93 válasza 8th (#142465) üzenetére


tboy93
nagyúr

Vótmááá :D

(#142468) Plafoon válasza tboy93 (#142466) üzenetére


Plafoon
tag

Autópályán és főúton használnám 90%-ban, heti 2-3 alkalmas használatra. Korhatár és mérethatár nincs. Nincs utált vagy preferált márka - csak szeretném olcsóbban megúszni a fenntartását.

(#142469) tboy93 válasza Plafoon (#142468) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rendszeres autopalyas hasznalatra en valami dizelt neznek, nem is csak a fogyasztas miatt, hanem mert valoszinuleg joval halkabb lesz, mint egy benyas. 2.5M-bol azert mar boven lehet valogatni, de mivel semmit nem hataroztal meg mondok par random peldat: 7gen honda accord (dizel, benya egyarant jo), kia ceed, hiunday i30, skoda ocativa mk2, de ennyibol kapsz jo e46 320d-t vagy 320i-t is szerintem :) Szoval valamelyest azert specifikalni kene mi is fontos es mi nem.

[ Szerkesztve ]

(#142470) BigBlackDog válasza Plafoon (#142468) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Akkor én megnézném a dízel frontot (is). Tudom, hogy sokat nem szokták ajánlani, de Pug 407-re rátekintenék. Árban nincsenek elszállva, viszont pályázásra szerintem nem rossz. Ugyan maximális kort nem írtál, de 2M Huf környékén a kínálat tetejéből tudnál választani és 2009-2010-es évjárat is szóba jöhet.

De persze a közkedveltebb példányokra is rátekintenék; Accord 7gen 2.2 dízel, Skoda Octavia 1.9 PD TDI, Focus, Astra.

Ha első autó, akkor inkább törekednék a minél tökéletesebb állapotra és a hibalehetőségek minimalizálására (emiatt kilőném pl. a BMW-t) és próbálnék a kínálat tetejéből választani. Persze ez csak én vagyok.

Egyébként ennyi van összesen a projektre, vagy az átírás, kezdeti költségek erre meg rájöhetnek?

[ Szerkesztve ]

(#142471) Plafoon válasza tboy93 (#142469) üzenetére


Plafoon
tag

Vidéken élek és 50 km-es körzetben ilyen árban gyakorlatilag minden 2. használtautó passat. Accord és ceed 1-1 darab van csak, kérlek még írj ilyen autótípusokat hogy melyik alkalmas autópályázásra ennyi pénzből. Lemaradt hogy passatot pont nem szeretnék venni ez az egyetlen típus.

(#142472) Plafoon válasza BigBlackDog (#142470) üzenetére


Plafoon
tag

Ennyi van magára az autóra, nincs benne a kezdeti költségek, átírás költsége.

(#142473) molnarpeter válasza Plafoon (#142472) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia 1.9 PDTDI szerintem is. Dízelhez mérten egyszerű technika, viszonylag olcsó fenntartani. A hajtórúdcsapágyak cseréjét kell belekalkulálni az árba, ha nem volt még. 150-nél meg kell azért nézni, mennyit forog, kényelmes-e neked az a fordulat és zajszint. Ajánlom facebookon a Hungaian Octavia Klub csoportot, ott szoktak elkelni szép példányok.

[ Szerkesztve ]

(#142474) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! A kérdésem talán ebbe a fórumba illik a legjobban, bár kicsit itt is OFF, úgyhogy: Ausztriában szeretnék vásárolni egy használt autót, amin még jó fél év műszaki vizsga van. Az autót itthon honosítanám, új műszakit most nem csináltatnék, a régit "hoznám át". A kérdésem az lenne, hogy mire kell figyelnem, milyen papírokra, ill. egyáltalán mire van szükségem, hogy itthon ne legyen gond az eljárás közben? Annyit biztosan tudok, hogy kétnyelvű adásvételi, typenschein, forgalmi kell mindenképp. Viszont van olyan oldal, ahol azt írják, hogy ilyen esetben kell az osztrák rendszám is, van olyan oldal, ahol pedig azt írják, hogy kint ki kell vonnia a tulajnak a forgalomból előtte. Szóval mi az igazság, mire lesz szükségem pontosan? Behozhatom én az osztrák rendszámmal, vagy kérjem meg az eredeti tulajt? (kb. 100km-re van a lakhelyemtől, tehát nem nagy táv) Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#142475) rbalint88 válasza Plafoon (#142464) üzenetére


rbalint88
addikt

Volvot, 2.4D / D5 motorral. Ha automatát szeretnél, akkor mindenképp a 185 lovas verziót keresd, ahhoz már 6gangos automata volt, az 5gangos viszonylag problémás. Biztonságos autók jó hangszigeteléssel és nagyon jó hifivel, ami hosszú utakon nem hátrány. Ahogy az sem, hogy biztonságos, így ha pályatempónál csuknak össze, jó eséllyel szállsz ki belőle komolyabb sérülések nélkül.
Ami számomra számítana még, hogy jó hangja van, nem a sztenderd orrhangú kerregés.

(#142476) Atomgeszi válasza Tothgera30 (#142451) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ennyire nem vágom sajnos. Nagy TDI butykolo ismerős sincs, szóval gondoltam már egyszerűbb egyből az erősebbet venni. De ezek szerint csak szoftverben különböznek? :)

(#142477) Mágus2 válasza rbalint88 (#142453) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

140 ló a dpf- es 2.0 8V. 16 szelepes pd nem volt b5.5-ben. Abból csak kereszt motor van.

[ Szerkesztve ]

(#142478) roberto211 válasza Geri89 (#142474) üzenetére


roberto211
őstag

Tipuskonyv,forgalmi,két nyelvű adásvételi s ha kereskedőtől veszed közvetlen akkor néha kerhetnek számlát is.

Osztrák rendszamot lefogja előtted venni a tulaj neked export rendszamal kell behozni asszem piros szélű.

Ennyi kell emlekeim szerint. Ha minden igaz en is jovoheten megyek osztrakba , de ez szerencsere nincs nagyon messze, 400km. .

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#142479) Tothgera30 válasza Atomgeszi (#142476) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A változó geometriás turbó a különbség, meg régen az erősebbekbe kettős tömegű lendkerék volt, utóbbi évjáratok nagy részében már mindegyiket azzal szerelték. A blokk ugyan az, szinte megölhetetlen, tuningolni ugyan úgy lehet mindkettőt, szóval felesleges utazni az erősebbre.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#142480) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Erről kinek mi a véleménye? Van valami feltűnő negatívum?

[ Szerkesztve ]

(#142481) xEon1337 válasza BigBlackDog (#142480) üzenetére


xEon1337
őstag

Szerintem teljesen korrekt, én nem tudok belekötni. Magyar autó, kézi váltó, szoftveresen erősebbé is lehet tenni a motorját. Ha most kombit keresnék, tuti megnézném.

Sajnos az tény, hogy ezek a Volvók csúnyán tudnak öregedni, szóval egy kormány újrabőrözés az alap, meg én lehet a pedálokra is raknék új gumit, mert a kuplung az már fémig kopott.

"Less but better" - Dieter Rams

(#142482) Tom1939 válasza spiky03 (#142459) üzenetére


Tom1939
őstag

Nekem is i30 van, 2007-es elég alap (classic + klíma) és leveszi a világítást.

De van valami trükkje amivel néha beszivat, igazából a vezető ajtáját érzékeli és valamilyen sorrendű kiszállásnál rajta hagyja az alap fényt (meg nem mondom hogyan, de a biztos rekonstrukció ha az utas oldalon szállsz ki, pl nagyon szűk helyen fal melé parkolás miatt).

(#142483) spiky03 válasza Tom1939 (#142482) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Később írtam, hogy nálam is minden rendben van, leteszteltük :)
Okos autó ez. :C

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#142484) Atomgeszi válasza Tothgera30 (#142479) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. :R

Közben beugrott egy ilyet ötlet is:[link] Ez sincs messze és kombi.
Mondjuk N-es rendszám, így sem kevés a km(hát még kitudja mennyiről lett visszanyomva). De tempomat van, szóval talán pályázással szerezte ezt.
Vélemény? :)

Egyébként külföldi autót hol lehet lekérdezni futásteljesítményt illetően?
Az oké, hogy itthon van a mobilos app, de gyakorlatilag, ha behozzák odarakják a számlálót ahova akarják. Az az előttit nem jegyzik külföldön?

[ Szerkesztve ]

(#142485) tboy93 válasza Atomgeszi (#142484) üzenetére


tboy93
nagyúr

ha behozzák odarakják a számlálót ahova akarják

Jól látod a problémát ;)

(#142486) roberto211 válasza Atomgeszi (#142484) üzenetére


roberto211
őstag

Sehol nem lehet kb lekérdezni, de ne km-t vegyél hanem állapotot..

Másik meg, hogy sok esetben egy külföldi autó(persze ha magáncélra hozta be az illető, de neppereknél is akad egy két példány) sokkal jobb állapotú/ illetve karbantartottabb lehet mint egy Magyar..

Nem kell azért ennyire elájulni a magyar autóktól. :D

Te is tudod, magyarnak nincs pénze szervizelni egy jobb autót míg egy külföldinek bármikor ;)

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#142487) Land


Land
veterán

Srácok!

Max. 800.000 Ft-ért (+átírás, szerviz stb ezen felül) milyen tippetek lenne ezekre:

- benzines, kb 1.6-os, min. 100 LE-s megbízható motorral
- 4 vagy 5 ajtós
- korrekt áron fenntartható
- jól pakolható csomagtartó
- klímás
- elfogadható kinézet
- NE kombi
- évjáratot nem írok, de ha 2-es kezdődik már bőven jó lenne. Mondjuk 1998/9-es azért legyen.
- 70% Budapest, 30% pálya

Amiket találtam:
- 1.6 16V G Astra szedán verzióban
- 1.6-os Toyota Avensis (ilyenünk volt, nekünk másfél év alatt nem volt baja: kb. 120.000 Ft-ot költöttünk rá vezérlés cserével és 2 olaj és szűrőcserékkel együtt)
- 1.6-os Golf IV 5 ajtós
- 1.6-os MK1 Ford Focus 5 ajtós
- 1.8-as B Vectra
- 1.6-os Skoda Octavia
- 1.6/1.8-as Daewoo Nubira 2003-tól: egész korrekt áron mérik ezeket, bajosak?
- 1.4/1.6-os Toyota Corolla, bár annyira nem cíp :)

Lőjem ki valamelyiket kapásból? Következő fél-egy év necces lesz (lakásvásárlás, bútorvásárlás stb), így most tényleg olcsóbban fenntartható, megbízható, kicsi szerviz igényű autó fér bele. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#142488) roberto211 válasza Land (#142487) üzenetére


roberto211
őstag

Én ezek közül a g astra és az oktáv kivételével mindegyiket kilőnném, megmondom miért mert szeirntem 800ból nem lehet kapni jó fókát.. Kint igen, sőt én kint is vennék leginkább de itthon Magyarországon pár hónaja nem lehetett. Ami még esélyes a b vectra de egyrészt rohad másrészt alfa után (nem mintha nagyon csipáznám alfákat :) ) ég és föld az alfa javára. :) Mondjuk kb mindegyik..

Én amit néznék ennyiért..

G astra
Octavia
Megane I,esetleg ha van valami alkalmi vétel vagy ha kb 150el kitudod tolni a keretet Megane II limousine

Amit én nézegetnék jobban a G astra, és Megane I ESETLEG "a" zafira vagy Scenic.. Egyterű, megbízható, 1.6 szívó jön megy teszi a dolgát.. Egyterű de én ennyiből ezt vennék ha pakolhatóság a lényeg.,..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#142489) Land válasza roberto211 (#142488) üzenetére


Land
veterán

Az tiszta sor, hogy Alfa után mind kb lócsöcs kategória, ezzel tisztában is vagyok. Évi 2x megyünk 4-5 fővel Balcsira, tehát ennyire fontos a pakolhatóság... Nem kell nagy puttony, max a haverok okosabban fognak csomagolni, mert az Alfát is hamar teleraktuk.
Tescohoz 2 főre pedig bármelyik elég lehet.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#142490) Kornel válasza Land (#142487) üzenetére


Kornel
veterán

Daewoot ne vegyél, B vectrat ne vegyél.
Szeretnek rohadni, ha nem most, akkor majd vétel után fél évvel.
Egy lakatolast még elviszi majd az autó árának a felét.
Focust is kilonem emiatt, azok is csipasodnak már.
(Nyilván van olyan, ami nem, de jellemzően igen)

VAG felsorolt modelljei már galvanizaltak, így ha nem volt TK-bol visszahozva, akkor jellemzően nem rohadnak annyira, mint a fent felsoroltak.
Én bevenném helyedben a pakliba a seat leont és a seat toledo 2-t is, olcsóbb is, és szerintem szebb is, mint a golf, amúgy meg ugyanaz.

(#142491) -v- válasza Land (#142489) üzenetére


-v-
addikt

Arra az évi 2 alkalomra lehet bérelni is valami kombit, tescóhoz pestre rohangálni meg egy kalap szar kisautó is megteszi, fiestát már kapsz jót ennyiért.

(#142492) rbalint88 válasza Land (#142487) üzenetére


rbalint88
addikt

a kiegészítéssel együtt azt mondanám, hogy max golf méretben nézelődnék. pug 307 az izzócseréken kívül nem kimondottan nyűgös darab.
de pl egy jól kifogott 147-et se vetnék el és akkor legalább csak feleannyira fogsz sírni, mert kanyarodni még tudsz vele :)
g astra az egy nagyon szomorú dolog, bár 13 évig kb semmi gondunk nem volt vele (az utolsó hónapban kellett olajgombát cserélni, egyébként csak a kötelezők), nem tudnám jó szívvel ajánlani olyannak, aki egy kicsit is érdeklődik az autózás iránt. már az indexkapcsoló működési érzetétől tökön szúrja magát bármelyik jóérzésű autóbuzi.
800-ból ami még jó lehet, az egy 1.5-ös gombóc swift. őszinte, jó mechanikájú autó.

(#142493) Kornel válasza rbalint88 (#142492) üzenetére


Kornel
veterán

1.5 gombóc swift min. 1,2M, alatta hullak vannak csak.

Amit én még felvetnék, az a suzuki liana FL, bár az is közelebb mozog az 1M-hoz, de annak tényleg semmi baja se szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#142494) máyköl válasza rbalint88 (#142492) üzenetére


máyköl
veterán

800ból jó 147 -est? :N

(#142495) rbalint88 válasza máyköl (#142494) üzenetére


rbalint88
addikt

koraiból, ami nem sok extrás, tud venni. 800-ból már fl-es dízelek is vannak, csak ki kell fogni :)

(#142496) máyköl válasza rbalint88 (#142495) üzenetére


máyköl
veterán

Pont beleástam magam egy ideje a 147 -ekbe, 1.2 - 1.3m közt vannak a normálisabb példányok. Bár én a fl példányokaf kerestem, de sokkal nem olcsóbbak a régebbiek sem...
De tény, ha szerencséje van, találhat egy korai példányt 800 körül. :)

(#142497) 8th válasza Land (#142487) üzenetére


8th
addikt

VAG konszern autóiból (Golf IV/Bora/Octavia) én tuti a 2.0 8v szívómotorral szerelteket nézném. Sokkal jobb vezetni az lent is húz nem úgy mint a 3000rpm alatt döglött 1.6-os, jobban is megy ennek ellenére fogyasztásban csak bő fél liter van köztük. Nagyobb motorral általában sokkal jobb a felszereltségük és jobb fék van alattuk. A kétlitereseknek ráadásul abszolút semmi áruk nincs mert az emberek teljesen alaptalanul be vannak szarva a fogyasztásuktól. Eszembe nem jutna ezekből 1.6-ot venni főleg, hogy a 2.0-ból van haldexes összkerekes verzió is normális fékkel és hátsó futóművel.

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#142498) Land válasza Kornel (#142490) üzenetére


Land
veterán

Egy 1.6-os Leon is jó döntés lehet? Olcsón fenntartható?

További kiszemeltek:
Mitsubishi Carisma
Nissan Almera
Fiat Punto
Honda Civic 7 gen 5 ajtós

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#142499) tboy93 válasza Land (#142498) üzenetére


tboy93
nagyúr

800-bol nehez lesz jo hondat talalni.

(#142500) Land válasza tboy93 (#142499) üzenetére


Land
veterán

Van jó pár eladó. De akkor kilövöm, köszi.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.