Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#142351) alázógyík


alázógyík
őstag

Mondjuk egy jó Passatot valakinek?

:C :C

(#142352) Tsebacsi válasza alázógyík (#142351) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ez valami lopakodó, hogy így van fotózva? :D Bammeg beszarok embereken...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142353) SzlobiG válasza Tsebacsi (#142352) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ilyen érték esetén úgy gondolta nem számít mi látszik. :D

(#142354) Qru válasza alázógyík (#142350) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, arról nem nagyon tudok semmit. A francia autók annyira hidegen hagynak, hogy nincs releváns infóm róla.

#nincsbennetarcsi

(#142355) trassher válasza alázógyík (#142351) üzenetére


trassher
addikt

Leállt alattuk a zöldhatáron, gondolták most van idejük lőni 1-2 képet. ;]

Redmi Note 7

(#142356) BigBlackDog válasza Qru (#142354) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Franciákkal valahogy én is így vagy, bár egy 407-en elgondolkozok néha-néha.

(#142357) Qru válasza BigBlackDog (#142356) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

406 coupe az még szép is. :K

#nincsbennetarcsi

(#142358) BigBlackDog válasza Qru (#142357) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem ez is bejövős azért. :B

(#142359) Acheron válasza Qru (#142349) üzenetére


Acheron
őstag

Az mindenképp jó a tartósságra nézve - főleg, ha olyasvalaki ül benne, aki nem tudja, hogy kell bánni a turbóval. Én néha azon veszem észre magam, hogy a sima benzinest is járatom még egy percig, annyira megszoktam :D
Jah, az 1.6 -nál én is ettől tartanék - bár most ideiglenesen a feleségem 1.4 -es, 97 lovas Aurisát hajtom, na az nem egy kapkodós autó... :U Hozzáteszem, munkába járni sokkal több nem is kell.
Annál azért az 1.6 132 lóval csak jobb lehet. Érdekes módon az 1.2 T -t állítólag még az 1.6 -nál is fürgébbnek érződik (gondolom a nagyobb nyomaték miatt). A héten vagy a jövő héten remélem ki tudom próbálni mindhármat - legalább össze tudom hasonlítani.

(#142360) lenko válasza BigBlackDog (#142358) üzenetére


lenko
aktív tag

Múltkor összeakadtam egy V6-al a 6-oson. 120-ig kb. fél autóval ment el, tovább nem nyomtam, nehogy 1autó legyen belőle. :D

Az embereknek fáj az igazság!

(#142361) alázógyík válasza BigBlackDog (#142358) üzenetére


alázógyík
őstag

:K

(#142362) SzlobiG válasza BigBlackDog (#142358) üzenetére


SzlobiG
félisten

Tényleg az. Kár hogy ektronikusan nincsenek toppon.

(#142363) batai15 válasza batai15 (#142276) üzenetére


batai15
félisten

urak, harmadik alkalommal teszem fel a kérdést.

(#142364) tboy93 válasza batai15 (#142363) üzenetére


tboy93
nagyúr

206-os motorjairol nem tudok nyilatkozni, de az elektronika eleg nyugos.

(#142365) Integrale válasza alázógyík (#142351) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD

A kedvencem, amikor a saját autójuk belsejét kívülről fotózzák, zárt ajtónál és ablaknál. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#142366) Acheron válasza Qru (#142349) üzenetére


Acheron
őstag

No voltam ma bent a szalonban, Auris nézőben, aztán belefutottam az új C-HR -be... Hát ez nagyon adja élőben - végre valami formabontó a Toyotától. Képeken sem rossz, de élőben tényleg ott van... Kicsit megszállt a must have feeling, pedig motorizáltságban nem egy erőgép ( 1.2 turbo vagy 1.8 HSD). De van benne valami dög... :K Bár, ahogy elnézem, elég megosztó jószág lesz, a formája alapján :DDD .

(#142367) Kornel válasza Acheron (#142366) üzenetére


Kornel
veterán

Tényleg toyotat veszel a DCAT -os sztori után? 😉
Kemeny 😃

(#142368) runner 125 válasza Acheron (#142366) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem láttam még élőben, de fotókról nekem kicsinek tűnik, főleg a hátsó traktus (fejtér), kb. Juke méret így fotó alapján, bár ha jól tudom Prius alapokra épült, ami ugyebár nagyobb méretet sejtet.

Formabontó az tény, kicsit az RX-et is látom benne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142369) máyköl válasza runner 125 (#142368) üzenetére


máyköl
veterán

"Kicsit." ;]

(#142370) rbalint88 válasza Acheron (#142366) üzenetére


rbalint88
addikt

ízlésről nem vitatkozunk, de bennem megfordult az ebéd a C-HR láttára... Mammutban volt kirakva, de 5m-nél jobban nem mertem megközelíteni. :B ha hibridben (is) gondolkozol, megnézném a helyedben a KIA-kat. szerintem minőségben ugyanott, dizájnban előrébb járnak, mint a Toyota.

(#142371) Acheron válasza Kornel (#142367) üzenetére


Acheron
őstag

Többen felhívták rá a figyelmem, hogy ne csak érzelmi alapon döntsek a kérdésben. Kicsit kiléptem a szituból, és rájöttem, hogy igazuk van. Nem mellesleg az időközben a kissé eldurvult párbeszédet sikerült konszolidáltabbá tenni, próbálunk valamilyen win - win helyzetet keresni (már amennyire lehetséges) Ha az eddigi megállapodás mellé kapunk olyan ajánlatot, ami részben kompenzálja az elszenvedett kárt, akkor meg fogom gondolni ezt is. Az, hogy Toyotát veszek, még korántsem biztos, de már nem vetem el a lehetőséget. (Az esetig nem volt gondunk a márkával, nem véletlenül lett mindkét családi verda Toyota) Annyira viszont nem sikerült túllépni rajta, hogy az Ave -t csináltassam meg - pedig lassan az lenne a legolcsóbb megoldás.

(#142368) runner 125: Igen, inkább RX, mint NX, de szerintem még az RX -nél is szögletesebb. Az biztos, hogy a Lexusokkal bepróbált -és bejött - utat követi, tényleg üde színfolt a palettán. A Juke nekem kicsit túl van tolva, de ez olyan egészségesen pimasz - meglepődtem, de megvett a megjelenésével. Mondjuk a 18 -as pacskerek alatta az kicsit túlzás - nekem. (egy Exe verziót volt alkalmam látni) A középkonzol is érdekes - de pont ez a formabontás lényege.
Nekem nagyon nem tűnt kicsinek belülről, be ugyan nem ültem, de azért szétnéztem a belsejében is - remélem, ha megyek az Aurisokat próbálni, ezzel is tudok menni egy kört :K

(#142370) rbalint88: Mindent megnézek, mielőtt kiadok ennyi pénzt :K
Az ízlésről írottakkal tökéletesen egyetértek - így voltam én pl a Juke -al, pár kollégám pedig a rajongásig belezúgott (vettek is egyet). Na, én azt nem értem... :D

[ Szerkesztve ]

(#142372) molnarpeter válasza batai15 (#142363) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

TC-n most volt cikk az 1.4HDi-ről, 2.0HDi megbízható amúgy általánosságban, egyéb bajok említve a cikkben. 1.4-nél a főtengely jeladó nem volt említve a cikkben, tudtommal az is gyakori.

(#142373) Luck Dragon válasza molnarpeter (#142372) üzenetére

A 206-os dízeleknél már volt kettős tömegű?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142374) footy válasza Acheron (#142359) üzenetére


footy
addikt

Érdekes módon az 1.2 T -t állítólag még az 1.6 -nál is fürgébbnek érződik (gondolom a nagyobb nyomaték miatt)
Jol gondolod
- 1.6 Valvematic 160 Nm @ 4400/min
- 1.2 Turbo 185 Nm @ 1500–4000/min
Az 1.6-os 132 loval eleg szar karakteru motor amugy...

A toyotakat egyebkent en nem vetnem el foleg ha benzines/hibrid vonalon nezelodsz.

(#142373) Luck Dragon
Motorfuggo. 1.4-nel elvileg nincs.

[ Szerkesztve ]

(#142375) kovacsroli válasza batai15 (#142254) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Hello,

haverom felesége jar 206-tal, a motoron kivul eddig minden elromlott benne. Foleg ami árammal működik. Muszerfalvilagitas, fordulatszammero, elektromos ablak, ablaktörlő motor....lehetne sorolni.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#142376) SzlobiG válasza Luck Dragon (#142373) üzenetére


SzlobiG
félisten

Pont most volt róla használt teszt. 1.4 HDi mellé a mai napig nem raknak kettőstömegűt.

(#142377) Luck Dragon válasza SzlobiG (#142376) üzenetére

Köszönöm.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#142378) Qru válasza Acheron (#142366) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Formára olyan mint a Juke az is ilyen megosztó. :K

HSD-t én is elfogadnék belőle.

#nincsbennetarcsi

(#142379) zoo8800 válasza runner 125 (#142368) üzenetére


zoo8800
veterán

Amennyiben a "formabontó" szó tulajdonképpen egy PC szinonima az "okádmány fos"-ra, akkor tényleg formabontó. :)

rip and tear, until it is done

(#142380) runner 125 válasza zoo8800 (#142379) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szerintem abszolút nem gáz, pedig én kifejezetten szeretem a konzervatív, klasszikus formákat, megoldásokat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142381) zoo8800 válasza runner 125 (#142380) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem bőven gáz, ahogy kinéz. Ezt, meg a pl. a Juke-ot olyan nőknek tudom elképzelni, akik alapból szeretik a ronda dolgokat. Pl. mopsz kutyájuk van, szőrtelen macskájuk, esetleg köpcös és szőrös férjük :D
Formabontó _és_ szép pl. a Renault Vel Satis, vagy a régi Honda HR-V. De a C-HR-nél bármikor bármiből szebbet f.sok :B

rip and tear, until it is done

(#142382) Acheron válasza Qru (#142378) üzenetére


Acheron
őstag

A HSD -t kezdem elengedni - akárhogy osztok, szorzok, mindig az jön ki, hogy nekem nem éri meg - ahhoz túl keveset járok városban, és túl sokat pályán, hogy a kisebb fogyasztással visszahozzam a felárát. No meg a párom rátapintott tegnap a lényegre, szerinte nem bírnám, mert "neked az lassú" :D Hát, ebben van valami, bár most tudatosan próbálom magam a nyugodtabb tempóhoz szoktatni.

(#142379) zoo8800: Háát, rbalint88 kolléga ezt tegnap sokkal diplomatikusabban fogalmazta meg: ízlésről nem vitatkozunk :N Szépnek én sem nevezném, ezzel együtt nekem bejön és tetszik ez a formavilág -ez a szép abban, hogy nem vagyunk egyformák :D Pedig sem mopszom, sem kopasz macskám - a köpcös férj pedig max én lehetnék (OK, a szőrösséget néhanap bevállalom) :)

(#142380) runner 125: Ezzel pont így vagyok én is - meglehetősen konzervatívnak tartom magam - és amennyire tudom, mások is annak tartanak :D De néha van bennem egy hajlam fricskát adni a világnak - na ebbe pont beleférne egy ilyen forma.

A specifikációiról még alig van infó (tömeg, fogyasztás), no majd legközelebb kitudom.

(#142383) alázógyík válasza zoo8800 (#142381) üzenetére


alázógyík
őstag

:C :R

(#142384) Qru válasza Acheron (#142382) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olyan lassú. 1,8 HSD-t próbáltunk a hétvégén és teljesen élhető. Az elkó motor miatt meg 0-tól ott a nyomatékmaximum. 100-ról is korrektül gyorsít.

Keveset mész városban akkor nem éri meg mert ott hoz igazán a konyhára de azért városon kívül is élhető. Úgy értve, hogy azért tudsz vele előzni országúton is nyugodtan.

Hondát nem néztél? HR-V pl... :U

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142385) runner 125 válasza zoo8800 (#142381) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mondjuk ez megint érdekes, mert a régi HR-V a maga idejében nem tetszett, aztán 3 éve van egy és most abszolút jópofának, arányosnak tartom.

Nah, látod, pont ettől megosztó ez az új Toyota, te szebbet szarsz, én meg azt mondom h totál merész és népszerű lesz. Bár a véleményemében benne lehet az is, h iszonyúan bejönnek a Lexus-ok és egyértelműen látszik az új Toyota-k vonalvezetésén, h próbálják felzárkóztatni a prémium vonalhoz.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142386) Dani_kp válasza batai15 (#142363) üzenetére


Dani_kp
őstag

Húgomnak is egy 206-osa van 1.4 HDi-vel. Motorikusan tökéletes és ha valóban a megadott sebességgel közlekedünk, akkor 4 literrel is el van.
Tavaly mikor mentünk vele, kicsit nagyobb távot (550 km-t), akkor is 5 literre jött ki, agyon pakolt csomagtartóval, 4 fővel és egy 6 hónapos gyerkőccel.

Viszont egyszer megadta magát a középkonzol világítás, de egy biztosíték csere megoldotta, illetve a "jó" békés megyei utaknak hála, elöl cserélni kellett mind a két oldali lengőkart. De ezen kívül még szerencsére nem volt semmi komoly gondja. Ha jól tudom szűk 1,5 éve van meg neki és szerintem olyan 20-25 ezer km-t tett bele. Tavaly télen a -10 °C-ba is pöccre indult minden egyes alkalommal. :K

Egy idősebb bácsi volt az előző tulaj és a típusra jellemző hibákat, addigra mindet orvosolta, megcsináltatta.
180-185 ezer km-el lett megvéve.

https://ingatlan.com/33821564

(#142387) Acheron válasza Qru (#142384) üzenetére


Acheron
őstag

Ki fogom próbálni mindhárom motort - a saját tapasztalat a biztos. Műszaki emberként nagyon bejön a hibrid technológia (főleg a Lexus, persze az minden szempontból más kategória), meglátom, melyik mit mutat vezetés közben.
Nem akarok minden áron új autót, így nem néztem körbe a szalonokban. Alapvetően a SUV -ok (vagy mini SUV -ok) sem az a kategória, amit elsősorban keresnék - a C-HR -en csak az újdonsága miatt akadt meg a szemem. De természetesen a többi (legalábbis a számomra érdekles) márka kínálatát is meg fogom nézni a döntés előtt, újban és használtban is.

(#142385) runner 125: nagyon hasonló lehet az ízlésünk (Volvo, Lexus). Egyébként ugyanezt gondoltam, mikor körbejártam, én is a Lexusnál elkezdett vonalat látom megjelenni ebben az autóban - kicsit másképp. Az a forma sem jön be mindenkinek - mégis jól fogynak, amennyire tudom.

[ Szerkesztve ]

(#142388) #94529552 válasza kovacsroli (#142375) üzenetére


#94529552
törölt tag

Hello,

Egyik ismerősnél is van már jó néhány éve 206-os, és nála nem romlottak el ezek a dolgok rajta. Semmi extra, csak a kötelezők, meg a kopó alkatrészek voltak cserélve nála. De mondjuk minden dolog csak állapot, és használat függő.

(#142389) Qru válasza Acheron (#142387) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbáld ki persze. Én pl nagyon idegenkedtem ettől a cvt-s HSD-től de pont hétvégén próbáltunk egy ct200h-t és engem nagyon meggyőzött. Nyilván nem egy sportautó de napi közlekedőedénynek simán vállalható.
Cvt szokni kell füllel de élhető nincs váltási lag, pedig DSG-s autóból ültem át tehát magasan volt a mérce.

mod:

Nem a HSD-t erőltetem rád, ez a post arról szól, hogy nem szabad élből elvetni vmit amit nem ismerünk. Adni kell egy sanszot a dolognak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142390) -v- válasza Qru (#142389) üzenetére


-v-
addikt

Cvt szokni kell

Hát ja, érdemes amúgy megszokni, érzésre az van legközelebb az elektromos autóhoz - márpedig ugye előbb utóbb azok jönnek :)

(#142391) Qru válasza -v- (#142390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kevésbé idegesítő mint a DSG, egyedül azt kell megszokni, hogy fixen beáll 4000-re és úgy marad ha küldöd.

#nincsbennetarcsi

(#142392) Acheron válasza Qru (#142389) üzenetére


Acheron
őstag

Nem veszem erőltetésnek, sőt, köszönöm a hasznos infókat - amíg nem próbáltam ki, nemigen tudok másra hagyatkozni.
Új CT volt?
(#142393) Qru: Én kifejezetten kedvelem a turbót, bár eddig csak dízeleket hajtottam vele. Még apósom 1.3 cdti Corsájával is egész jól lehetett haladni a turbót kihasználva, pedig abban alig több, mint 70 ló volt.

[ Szerkesztve ]

(#142393) Qru válasza Acheron (#142392) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, 4 éves.

A turbós kocsiktól is fáztam anno, aztán jött a Passat B5 1.8t és megkedveltem azt is. :K

mod:

A korán ébredő magas nyomaték miatt érzi erősnek az ember és ugye a feltöltött motornak jobb a hatásfoka Van plusz költsége de ez előre kalkulálható összeg. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#142394) runner 125 válasza Acheron (#142387) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lehet benne valami. :)

A mostani IS300h (pl.) abszolút favorit . Remélem egy pár éven belül esik az ára 1,5-2M ft-ot.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#142395) V.Stryker válasza footy (#142374) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Motorfuggo. 1.4-nel elvileg nincs. - Amíg a Ford hozzá nem nyúl. :DDD Valamiért betegesen rá vannak feszülve a kettős tömegűre. Nekem még az 1.8 benzinbe is volt. Ezt az 1.4-es kis dieselt is átvették a fiesta-ba, mazda 2-be és azonnal belerakták. :W Egyébként határozottan elgondolkodtam volna a diesel vásárlásán.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#142396) Tsebacsi válasza runner 125 (#142394) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Húú ez deszép :Y

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#142397) Acheron válasza runner 125 (#142394) üzenetére


Acheron
őstag

Ugyanezeket néztem én is a minap :)
Pár éve volt alkalmam az új GS450h -ba beülni - na az még egy űrhajó. Nekem az az etalon - de ezzel az IS -el simán kiegyeznék! :K

[ Szerkesztve ]

(#142398) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Sziasztok!

Autóvásárlás előtt állok a páromnak.
Az alábbi autókat néztem:
[link]

[link]

Az elsőről annyit tudni,hogy volt egy kis rozsda az első sárvédőn ami cserélve lett használtra, a központi zár nem működött rendesen, de ki lett cserélve. Ennek ellenére jobban felszerelt mint a második igaz több is benne a km.
A második viszont "elvileg" szervízkönyves.

Ti mi alapján döntenétek?

Előre is köszönöm!

üdv

[ Szerkesztve ]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#142399) rbalint88 válasza sosperecek18 (#142398) üzenetére


rbalint88
addikt

az első jobb első negyede biztosan fújva volt, az tuti kapott pofont. a második nekem sokkal szimpatikusabb.
és meglepődtem, hogy így tartják ezek az árukat :O ennyiért már nézegetném gombóc swiftet is, sokkal jobb vezetni és bár nem tudom milyen magasak vagytok, 180cm felett sem kell két jobb térd a beszálláshoz...

(#142400) w333 válasza rbalint88 (#142399) üzenetére


w333
félisten

+1 a Swift -re ! :K

De ennyiért már Honda Jazz és Toyota Yaris is játszik ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.