Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80938) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi
Sikerült beállítanom, hogy Mint bootoljon először.
Letöltöttem a Grub customiser programot, de azzal Mint alatt semmire nem mentem, még Mintet sem ismerte fel Ubuntu (nincs ubuntu fenn) és OpenSuse amiket látott.
Átmentem Suse alá a bootkezelőben kiválasztottam Mintet és következő indításkor már az volt az alapértelmezett, viszont a sorrendet átállítani nem tudtam továbbra is harmadik a listán, de a lényeg, hogy Mint bootol. (ezért kis piros pont Suse-nak)
Ezután korábbi javaslat alapján a tároló partíciót csatoltam /home alá dokumentumaim névvel de valamiért átette bele a szabi könyvtárat alkönyvtáraival amitől annyira megzavarodott, hogy reset kellett.
Szóval ezt visszacsináltam és inkább a /media könyvtárba csatoltam így már tudom használni.
Sem Mint sem Suse alatt nem tudtam megoldani a /home/szabi alatt lévő könyvtárak átirányítását.

Nah de ennyit erről mert arra voltam igazán kíváncsi megtalálom e a win alatt használatos programjaim linux verzióját vagy legalább alternatív megoldást.

Összesen 94 programot használok W10 alatt, van mit gyakrabban van mit ritkán.
18 programot megtaláltam Mintre, 15 szoftverkezelőből, 3 az internetről.
11 programnak találtam alternatívát, 9 szoftverkezelőből, 2 az internetről.
9 program esetén nem találtam alternatívát.
Végül 56 programot még nem keresgéltem de közülük 17 jó lenne ha meglenne.

Összehasonlító táblázat: Windows 10 vs Linux Mint programok

Az alternatívák esetén nem mindegyik üti meg a megszokott program szintjét.
Játékok vonatkozásában egyedül Steam amit fel tudtam telepíteni, a játékaim mindössze 25% jelölt Linux kompatibilisnek.
Egyet feltelepítettem de az nem indult el.

Jobb a helyzet, mint mikor legutóbb próbáltam de több mint 20 évnyi win használatot még mindig nem tudok zökkenőmentesen magam mögött hagyni.
Van amit meg tudnák szokni, viszont ami számomra fontos....
Egyenlőre itt járok pár napnyi használat után.

:)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.