Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22099) lionhearted válasza #68216320 (#22097) üzenetére


lionhearted
őstag

Egyszeri usernek nem sok mindent jelent pluszban.
Gyorsabb boot (mondjuk laposon BIOS-szal is van fast boot szerűség), újfajta boot manager (ezzel megszűnhet a JAJJ, felülírtam az MBRt! típusú gondok), GPT diszkek kezelése (ez igazából win alatt érdekes, linux BIOS alól is tud róla bootolni).
Ezenfelül persze, szebb, interaktívabb felület, ami észrevehető. (Ez igaz akkor is, ha Legacy módban használod.)
Persze, nézhetjük az egészet úgy is, hogy öregrókák nem akarnak 4-nél több partíciót (biztonságosan), nincs is >2TB-s lemezük, így nem kell GPT. Kibírják azt a plusz pár sec bootot, így ez sem izgatja őket. És a biosban sem kell a mókusvakítás.
Ha úgy vesszük, mire lett UEFIm, már nekem sincs többé több, mint 4 partícióm. Persze fordult már olyan, hogy megsérült az MBR ezen része, de tudtam javítani. Ezt a GPT a secondary headerrel önmagában javítja. :)
Mert UEFIs, még nem fogom kidobni a lapomat, de ezért én sem instalálltam mindent újra, UEFI alatt. Mindent lehet szépen használni Legacy boottal. Azt nem tudom, hogy ezzel hogy lehet bárkinek különösebb gondja. Vagy csak én vagyok szerencsés. :)

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.