Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19801) whisperity válasza Ati007 (#19800) üzenetére


whisperity
tag

Tartsd meg a sentinelt és figyelgesd a naplót. Ha az elkövetkezendő 3 hónapban nem jön létre újabb hibás szektor, akkor a merevlemez kis ráhagyással üzembiztosnak mondható.

(#19802) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Ne haragudjatok, ha már más is kérdezett ilyet, de kicsit megijedtem, ugyanis a merevlemez kondíciója hirtelen esett 9 százalékot a HD Sentinel szerint.

Nektek mi a véleményetek? Semmi probléma, vagy jobb ha keresek új merevlemezt? Jól rémlik, hogy azt szoktátok ilyenkor mondani, hogyha nem növekszik a hibás szektorok mennyisége, akkor még nincs nagy baj.

Mivel elég meleg volt a szobában pont ma beszereztem egy ventillátort, ami a notebookra is fújta a levegőt. Remélem nem ez okozta a problémát. :O A sors fintora, hogy már gondolkoztam új HDD vásárlásán, de azért még szívesen vártam volna vele. Egyébként hang alapján nem tűnik úgy mintha többet kattogna, vagy lassabb lenne a számítógép.

Köszönöm előre is a remélhetőleg megnyugtató válaszokat!

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19803) whisperity válasza Murphistic (#19802) üzenetére


whisperity
tag

Most 8 vagy 65 544 hibás szektor lett? Eléggé érdekesen jelöli meg a Sentinel.

Attól, hogy hűtöd a lemezt, nem keletkezhetnek hibás szektorok. Figyeld az állapotváltozást, de legyen mentésed.

(#19804) liksoft válasza whisperity (#19803) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az adatmező három részből áll. Kérhető a teljes adatmező vagy annak részeinek jelölése a grafikonon. Itt az alsó érték a meghatározó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19805) liksoft válasza Murphistic (#19802) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy túlmelegedés, vagy elöregedő szűrésű tápellátás miatt hibázhatott a drive. Ha van maradandó sérülése, az nem túl jó jel. Egyébként használható, de odafigyeléssel (ahogy eddig is tetted). Ilyen változás esetén ÚJ mentést (tehát nem a régire vagy mellé, hanem új és másik médiára!) célszerű mentést készíteni, fontossági sorrendben. Vagyis először a legfontosabbat, és úgy haladva a kevésbé fontos felé. 2 különálló mentésed mindig legyen.

Mi a fontos? Fényképek, munkák. Ami beszerezhető, az nem fontos (csak kényelmetlen).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19806) whisperity válasza liksoft (#19804) üzenetére


whisperity
tag

Ismerős, nekem a laptopom hőmérsékletjelzője is ilyen hárommezős.

(#19807) Murphistic válasza liksoft (#19805) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Köszönömöm a gyors válaszodat! (valamint whisperitynek is)

A merevlemez egy HP530-as notebookban üzemel. Valószínűleg le lesz cserélve ezek után és marad esetleg hordozós lemeznek külső tokban. Ámde ha a notebook tápellátása okozta a gondot, arra van valami mód, hogy kiderítsem? (Sajnos a BIOS-a nem mutat feszültségértékeket. ) Azt szeretném elkerülni, hogy az új HDD is idő előtt tönkremenjen. Egyébként ez az állóventillátor,amivel elméletileg magamat és a gépet is hűtöttem, egy konnektorba volt csatlakoztatva a notebookkal. Ez nem jelenthet problémát?

Még egy egyszer köszönöm!

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#19808) sanyesz79


sanyesz79
csendes tag

Hali!

Nem tudom, hogy jó helyre írok e. Az lenne a problémám/kérdésem, - hozzáteszem, tuti én csesztem el valamit- hogy partícionáltam egy vincsimet 1T, amin vannak adatok, kb 900Giga,
elkerítettem 40 gigát a rendszernek, de ezt úgy tettem, hogy a vincsi "végén" csináltam helyet, gondolom itt a bibi, nem tudom. Annyira lassú volt maga a partícionálás és maga a windows felrakása, hogy azt hittem kihullik a hajam, és így a rendszer feltétele után is tök lassú az egész, bármit csinálok. Mozgassam a rendszerpartíciót a vincsi "elejébe" vagy mi? Vagy hol lehet a bibi? és a partícionálásokra van valami gyorsabb módszer, mondjuk biosba ki/be kell ilyenkor kapcsolni valamit?

Köszi a válaszokat előre is!

(#19809) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Tudom, hogy hülye kérdés, és előre is elnézést, hogy nem olvastam el 40 millió hozzászólást!

Hogyan tudnék megformázni úgy egy vinyót, hogy nem operációs rendszerből? Tehát azelőtt szeretném a formázást végrehajtani, hogy felállt a Windows. Gondolom, hogy valamilyen rendszerlemez kellene, de milyen?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#19810) liksoft válasza Hegyirabló (#19809) üzenetére


liksoft
nagyúr

W install. :C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19811) Hegyirabló válasza liksoft (#19810) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia! Köszi!

De azért pontosítsunk.

Bedugom a HDD-t, majd indítom a gépet, úgy, hogy bent van a Windows telepítő. Szokásos eljárás, számítógép kiépítésének vizsgálata, stb. majd kijelölöm a lemezt, hogy oda telepítse, formázással. Megformázza, eddig oké, és akkor hogy van tovább?

Formázás után újraindítást kér, de én ekkor nem újraindítom, hanem leállítom? Közben nem kezdi még el rárakni a Windowst?

Aquila non captat muscas.

(#19812) whisperity válasza Hegyirabló (#19811) üzenetére


whisperity
tag

Letöltesz egy Ubuntu Live CD-t. Arról bootolsz. Elindítod a GParted-et, majd létrehozod a partíciót. Ha minden partíciót megcsináltál, egy pipával véglegesíted a döntésed, ekkor a GParted nekiáll felhúzni az összes partíciót.

Így nem fog semmi sem felmásolódni a gépedre.

(#19813) liksoft válasza whisperity (#19812) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt már elmondtam. Kompatibilitási okok miatt amennyiben az OS el tudja végezni a feladatot, TILOS más programmal csinálni.

Ha a W tudná a Linuxot, akkor sem ajánlanám a W-t. Ott a Linux a nyerő.

Minden OS-t a sajátjával. Ha ezt nem érted meg, akkor akinek adatvesztése lesz ilyenből, majd felajánlom, a mentés szponzorációja miatt forduljon Hozzád. Rendben?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19814) whisperity válasza liksoft (#19813) üzenetére


whisperity
tag

Ha az OS telepítőjével végzi el a formázást, utána biztos, hogy az OS nem pakolja oda a cuccait. Ugyanis ez az aggálya a kérdezőnek, hogy az OS ne pakolgasson oda telepítőfájlokat a formázás után.

(#19815) liksoft válasza whisperity (#19814) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bocs, úgy látszik hétvége van már. Az install particionáló és installáló része egymástól független, bár egymás után induló rész. Azt hittem, ez kristálytisztán világos. Sorry.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19816) Hegyirabló válasza liksoft (#19815) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Oké!

És akkor mit csináljak? :))

Aquila non captat muscas.

(#19817) liksoft válasza Hegyirabló (#19816) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem eléggé jól leírtad.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19818) Hegyirabló válasza liksoft (#19817) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Akkor köszönet Neked, és whisperitynek is! :R

Aquila non captat muscas.

(#19819) Hegyirabló válasza liksoft (#19815) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Hát fiúk, azt kell írjam, egyikünk sem emlékezett jól a dolgokra.

Ugyanis a Windows telepítő formázás után, mielőtt újraindulna, elkezdi felmásolni a winfos telepítőfájljait. Ezt persze én megszakítottam egy rezsővel, de ezzel meg azt értem el, hogy felment némi winfos fájl a lemezre, emiatt már az XP-ből nem tudtam megformázni, mert azt írta ki, hogy ez rendszerlemez, ezért nem lehet formázni.

Valamiért a csökkentett módot sem szeresse, amíg be volt kötve ez a vinyó nem engedte még a választómenüt sem.

Végül is sikerült megformázni, némi szépséghibával.

Aquila non captat muscas.

(#19820) Pazolini


Pazolini
senior tag

Sziasztok! :R

Előrebocsátanám, hogy nem liksoft ellen írtam ezt a hozzászólást, csak tanulságul arra, hogy az elhamarkodott ítélet sosem hasznos. Aki - úgy, ahogy liksoft kolléga is, 100-ból 99-szer eltalálja látatlanul is a hibát :C - talán könnyebben esik a hübrisz (elbizakodottság) hibájába, de ez az ő estében (különösen) bocsánatos.
Az alábbi levelezés dokumentálja, hogy liksoft szűkszavú, azonnali válaszára kérdésekkel, bizonytalansággal reagáltam, de erre sajnos még csak válasz sem jött, annyira biztos lehetett az ítéletben fórumozó társunk. De szerencsére, jobban utánamentem a dolgoknak: nem dobtam kukába a Barracudát. Az idézetek után folytatom.

(#19015) Pazolini

Seagate 500-as, a bad firmware szériás ST3500320AS kb. fél éve zárolta magát.
Guru felnyitotta, frissítette a fw-t, azóta megy.
Néhány bad sectort jelzett a sentinel (már korábban is) rajta
Le is futattam a HD regeneratort, ami újramágnesezte a lemezt, azóta 100%-os
Ez lett a backup lemezem, régen win7 ketyegett rajta.
Gondom:
egy ideje indulásnál újra és újra hibát jelez a checkdisk, és futni akar. Ha engedem újabban átírt fájlokat töröl róla előhozhatatlanul.
Sentinelben leitoltottam a chkdsk futtatását, de:
nem tudok írni a lemezre (másolni rá, adatot változtatni stb), csak olvasni tudok róla (másolni róla).
WinCommander a 0x80070571 hibakóddal jelzi ezt a deffektet.
Hogyan tegyem írhatóvá a lemezt? Lehet, hogy felhasználói joggal kapcs a probléma vagy a fájlszerkezettel? Rövid ön-teszten átment, sentinelben 100%-os a hdd.

(#19016) liksoft

Nem. Az író áramköre ment tönkre. Kuka.

(#19021) Pazolini

A fentiekből következett ez, vagy egyszer csak bekövetkezett minden előzmény nélkül?
(elvi kérdés)
Gyakorlati:
- érdemes benthagyni? win7 és acronis backupok vannak rajta... (s azok, gondolom, bármikor kiolvashatók róla)
VAGY mindent átpakoljak egy újra, hiszen ketyeg az óra, s lehet, előbb-utóbb adatvesztéssel kell kalkuláljak?
system backupok új vinyón működnek majd?
amúgy: tuti biztos a diagnózis? :U
bocs a sok kérdésért!
üdv.

Szóval, tervem amúgy is az volt, hogy más konfigban is kipróbálom; s ha ez negatív eredménnyel jár: formázom és diagnosztikát futtatok rajta, mielőtt kukába dobom a kicsit; de semelyikre nem volt szükségem. :DDD
Beszereztem egy külső hdd-t, leklónoztam a lemezt Paragonnal (nem sector-by-sector módban), s így sem engedett írni a klónra. Hm. :F
Aztán formáztam (gyorsformázással, vagyis csak az indexeket töröltem a registryből), s máris írhatóvá vált. Simán átmásoltam az előbb klónozott adatokat, s írható maradt. :K Vagyis (mivel acronis és windows systembackup fájlok voltak rajta) összeakadhatott a két program, s valamelyik biztonsági írásvédettséget hozott létre a lemezen, amivel a backupokat megvédte (olvashatóságuk nem sérült), de ezzel lehetetlenné tette felülírásukat is. Mivel a klónozás a struktúra egészét áttette, meghagyta az írásvédettséget a lemezen, míg a fájlonkénti másolással ez a védettség kikerülhetővé vált. Ennyi. :o
Remélem arra jó lesz ez a bejegyzés, hogy minden tanácsot csakis saját felelősségre fogadjunk csak el, s alkalmazásuk előtt több metódussal is végezzünk (ha lehet) ellenőrzést. :N :( :(((

Üdv. mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#19821) Meridian


Meridian
senior tag

Samsung HD103UJ 1TB SATA2 HDD, a HDD sentinel-nél a SMART infok nál a 195-ös sorszámú, Hardware ECC Recovery-nél 20 milliós nagyságrendben van esemény jelezve (napi szinten), ez okozhat váratlan leállásokat, rendszerwinyó esetén?

Jelenleg ismét fagy a gépem, és annyira rendszertelenül, hogy ötletem sincs mitől...

A fagyás csak annyiban jelentkezik, hogy pár pillanatra eltűnik a kép és helyette vagy színes-zajos-vízszintes csíkos kép jelenik meg - vagy csak simán fekete képernyő, majd a gép újraindul. Van amikor az újraindulásnál megakad, a BIOS képernyőig és a BIOS csippantásig sem jut el, hanem folyamatosan 2 másodpercenként reseteli magát a gép (áramtalanítanom kell - vagy egy ideig kikapolcsva hagyva)), de esetenként rendesen újraindul mintha misem történt volna....

Blue-screen nincs, amúgy win7 64 bit AMD 1100T és 3 hónapja volt a CPU cserélve, mert akkor a korábbi AMD 965BE CPU-nak az FPU része hibázott (az is hasonló módon fagyasztotta mega rendszert, de akkor volt blue screen és csak terhelés esetén fagyott - de akkor szinte azonnal - így a CPU cserélve lett, persze akkor már nagyobbra)

Most futattam prime95-öt, az előbb 5 perc után fagyott meg, mikro elérte az ilyenkor szokásos 52 fokot a CPU, de most meg kábé 30 perce megy és smemi... azóta már megállítottam másik teszttel újrainditottam, semmi... nem fagy... de lehet hogy a következő percben amikor semmit nem csinálok megfagy...!? Vajon ez mi...? Vinyó probléma, a fenti jelenség okán? Vagy más?

A rendszert időközben újratelepíttem egy rendszerpartició mentésből, de most próbaképpen vírust keresek bootolás előtt (AVAST internetsecurity tud ilyet), aztán linux lemezről memtest...

Csak a maradék hajamat ne tépjem már ki...

[ Szerkesztve ]

(#19822) whisperity válasza Meridian (#19821) üzenetére


whisperity
tag

A sok HWECCR nem feltétlenül jelent jót. Bár nincs rá pattern, hogy mi az elfogadható érték (gyártófüggő). Ha hibás a winyó elektronikailag, az okozhat ilyen hibát.

Egy e-mailt összedobni nem sok idő, én írnék a gyártónak, hogy ugyan már mi folyik itt. :R

Ha felbootolod a gépet winyó nélkül, akkor is produkálja a tüneteket? Mert ha nem, akkor szűkítettük a probléma forrását.

Tölts be egy Live Win7-et vagy Ubuntu Live CD-t. Ubuntu alá is van stresszor progi. (stress104, ha nem csal az emlékezetem)

[ Szerkesztve ]

(#19823) liksoft válasza Hegyirabló (#19819) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sorry, akkor nekem valahogy más a lemezem mint a Tiéd. A lényeg, hogy sikerült.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19824) liksoft válasza Meridian (#19821) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel programmal a fejlesztőnek küldj riportot. Van rá gomb a progiban. Ekker lehet a legtöbbet megtudni az esetedről.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19825) liksoft válasza Pazolini (#19820) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Köszi a 99%-ot, örülnék annak, ha ennyire jó lenne a találati arányom.

Visszatérve a gondodra. Ha egy Sea zárolja magát, annak elsődleges oka, hogy egy műveletet nem tudott korrekt módon elvégezni. Vagyis "időzavarba" kerül, mely kiváltja a firmware sérülést. Ilyen hibát sofware nem tud okozni. Maximum, ha tuningolt a gép, akkor az esélye a hibának megnő. Ezután Regenerátorral szedtél le hibás szektorokat (software hogyan tud ilyent okozni?). A rendszer folyamatos gondokra panaszkodik (szó nincs itt még backup programokról), nem tudsz írni rá.

Elemezzük:
- A drive már HW hibás volt egyszer. (Javítva.)
- Szektorhibás volt. (Javítva.)
- Nem lehet írni rá.
Okok:
- Felületsérült. (Nem valószínű, mert később látszólag hibátlanul működött.)
- Tápellátási hiba. (Feltételezhető, hogy ezt már megvizsgáltad, hiszen nem az első eset a drive életében a gond - vagyis én kilőttem a hibalehetőségekből.)
- Tuning. (Régi PH-s vagy, így olvashattad sokszor, ezt hibakeresésnél ne - szintén kizártam.)
- Memória, egyéb adatátvitel. (Programok is vacakolnának, nem csak a másolás.)
Eredmény:
A drive a hibás valóban, a belső erősítő lassú halálával. Először a hiba az írás során csak meleg állapotban jelentkezik, majd egyre hidegebben is. Ezt írtam meg tömören. A Sentinel 100%-ot elérheti, hiszen a felületről olvassa az adatokat, és ha leálláskor nem tudja aktualizálni, ritkán de előfordul, hogy halott drive nem ad hibajelzést.

Tévedtem.

Valószínűleg (jobb ha mindent feltételezek) a tápellátás lehetett a gond, mely a felületi gondokhoz, adatok sérüléséhez vezethetett. Az adatok sérülése a drive zárolásához. Lehet, hogy összeveszett a két program is, de ez rendszergazdai gond, nem a drive hibája. Ja, csak akkor lehet, ha össze is vesznek, vagyis tojnak a kompatibilitásra, a szabványok betartására, és egymást rivalizálva akarnak uralkodni. Az ilyen programot nagyon nem szeretem, vagy a konkurenssel tilos összeereszteni.

Utóirat: Ha egy drive nem írható, akkor azon feltételezem, hogy a gyári tesztprogram már lefutott (írásra is), és úgy sem használható. Ha ezt lefuttattad volna, akkor semmi nem maradt volna a felületén, így ahogy írtad a format után használható lenne, kérésed sem lett volna.

Valóban tévedtem. Nem gondoltam végig, hogy a hibakeresés elemeit nem végezted el, és utána hibás következtetést vontam le.

Ennek ellenére fenntartom, hogy a drive nem 100%-os, csak tűréshatáron belül tud még dolgozni. Hiba nem keletkezik csak úgy a levegőből.

Utóirat 2. Sorry, nem vettem észre a válaszod, másnak is válaszoltál, így elfutottam a kérdésed felett. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19826) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Van egy Samu HD103UJ winyóm, amire a Senitnel azt mondja, hogy teljesítmény 100%, kondíció 17%. (A lemez felületén található 75 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
)

Van lehetőség a kondíció visszaállítására? (formázással, ESTool használatával, bármivel?)

(#19827) Meridian válasza Meridian (#19821) üzenetére


Meridian
senior tag

talált két droppert az AVAST, a c:\windows\syswow64\ mappában, a C_100021.NLS és C_8855.NLS névvel, ami akár directx3d komponens is lehet...

de semmi mást...

törölve lettek, semminek nem hiányzot újraindítás után.

egyébként csak memtest van linux telepítőlemezen? Ubuntu11.04-en most nem találtam, nem volt türelmem keresgélni, aida64-el tesztelve meg semmi hiba.. de most amúgy minden megy, de ez akár megszokott is lehet, kikapcsolom a gépet pár óra múlva vissza és minden kezdődhet előlről...

Ami biztos, a vinyót amint lehet lecserélem.

Amúgy tápegységhibára is gyanakszom, de ha az, akkor annak nem kellene mindig stabilan jelentkeznie?

(#19828) liksoft válasza Ciripke (#19826) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos nem. Amit áthelyezett (5-ös attributum), azt vissza már nem fogja tenni. (Hivatalosan.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19829) whisperity válasza Ciripke (#19826) üzenetére


whisperity
tag

A hibás szektorokat csak úgy nem lehet megjavítani. Még ha valahogy ki is lehetne törölni a SMART adatait, a szektorok nem javulnának meg csak úgy maguktól. Ha kitörölnénk a SMART adatokat, a lemez 0 hibás szektort látna, de idővel újra elkezdené átmozgatni őket.

Inkább azt kell megnézni, mi okozta ezt a több lépcsős romlást, és az okot megszüntetni.

(#19830) whisperity válasza Meridian (#19827) üzenetére


whisperity
tag

Ubuntu telepítőlemezen is van memtest, bár nem tudom, hogy kell elindításra bírni. Rendszertelepítés után a GRUB felajánlja a memtestet.

Lehet, hogy csak egy bizonyos terhelés/hőmérséklet alatt/felett jelentkezik a táphiba.

(#19831) Meridian válasza whisperity (#19822) üzenetére


Meridian
senior tag

2 winyó van a gépemben, az mindkettő Sasmsung, mindkettő 1TB, az egyik (a hibásnak tűnő) az a régebbi, UJ típusjelöléssel, az újabb az az SJ jelölésű, az 2 hónapos... annál a HWECCR totális nulla... míg az előbbinél (köszönhetően, hogy most végigdaráltam az egészet víruskeresővel többször is, minden filet vizsgálva kivétel nélkül (ez tartott eddig amúgy), most 63 milliónál tart a számláló...
a vicc az egészben hogy nem érzem azt hogy lassabb lenne a winyó, vagy valami akadás lenne... nem is melegszik, bár egy 20 cm-es ventilátor hűti, így 33-36 fok körül szokott lenni (most éppen 29 fokos - mert hűvösebb van a szobában...)

(#19832) Meridian válasza Meridian (#19831) üzenetére


Meridian
senior tag

Közben lefeküdtem aludni, mivel éjszakás műszakból jöttem haza, most felkeltem, azóta megy a gép és számol, videót enkódolok (általában a 2nd pass-nál fagyott meg a gép, de nem relevánsan, amúgy HD / DVD forrásból csinálok 736x416 felbontású x264 .mkv-kat) és azóta 2 komplett filmmel végzett és nem fagyott meg.

Tehát ennyire "stabilan" fagy meg.

De azt már nem lehet tudni, ha most kikapcsolnám a gépet, hagynám egy kicsit pihenni, aztán megint nekiállnék számoltatni, akkor vagy nem fagyna meg vagy az is lehet, hogy megint fagyna párszor, ez megy most már 4-ik napja...

Időközben a HWECCR szám 73 millió... (ezen a winyón van a rendszer és a videófile-ok is amivel dolgozik most a gép)

Mindenképpen kicserélem a winyót mert amúgy elég sokat dolgozott már... irgalmatlanul sokat olvasott és írt, korábban még erről ment a torrentezés is. 753 nap, 14 óra működési ideje van, egy hibás, de áthelyzett szektorral, így a teljesítménye még 100% kondiciója 99% - ami elviekben teljesen megfelelő... (a HDD sentinel szerint).

(#19833) Hegyirabló válasza liksoft (#19823) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ugyan, így is sokat segítettél. Mint mindig...

Aquila non captat muscas.

(#19834) Pazolini válasza liksoft (#19825) üzenetére


Pazolini
senior tag

Köszi a mindenre kiterjedő választ!

Tényleg nem azért írtam, mintha sajnálkoznod vagy visszakoznod kellene korábbi válaszod miatt. S teljesen igazad van abban is, hogy a teszteket, beleértve a törléssel járó raw tesztet is valóban el kellett volna végeznem előtte, de akkor még nem volt alternatíva, ill. hely a lementésre.

Én is sorryt mondok az idézgetésért és a személyeskedésért, és sokak nevében mondhatom, hogy köszönet a sok szakmai segítségért. :R

Sok üdv.

[ Szerkesztve ]

(#19835) liksoft válasza Pazolini (#19834) üzenetére


liksoft
nagyúr

Örülök, hogy "körbeudvaroljuk" egymást..... :D :B

Igazából azért írtam le a teljes gondolatmenetet, mert talán az ahogyan a következtetéshez eljutottam segítség lehet másnak. Összerakva a Te írásodat az enyémmel, rögtön látható, miért, és mennyire könnyen lehet hibás következtetésre jutni bármilyen fórumban. A valós megoldás csak az, ha kézbe vesszük, és megvizsgáljuk az eszközt. Ha viszont ezt leírom, akkor már nem egyszer megkaptam, nem akarok segíteni, sőt egyenesen...... inkább kipontozom. Részemről lezártam.

További kellemes hétvégét Mindenkinek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19836) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!

Segítségeteklet szeretném kérni.
Adott egy acer netbook és abba úgy néz ki meghalt a 160gb-os seagate vinyó.
A noti nem bootol be, és a vinyó ütemesen (kb másodpercenként) egyet sípol.
Gyanítom nem pörög fel és valami mechanikai gondja lehet. Átdugtam asztali gépbe, ugyanez az ütemes sípolás és kész, nem látja a gép.

Adatokat egy ilyen vinyóról milyen valószínűséggel és mi módon lehetne lementeni?

Köszi

(#19837) baly_hu


baly_hu
csendes tag

Sziasztok,

úgy néz ki sikerült kinyírnom egy 80Gb-os Hitachi notebook vinyót. (USBs külső HDDként használtam)
Annyi történt, hogy bedugtam az USB kábelt egy ezeréves gépbe, aztán se kép, se hang. Szétszedtem és elég furcsa, égett szagot éreztem.
Egyébként elég nagy ökör voltam, mert már ezzel a géppel már ugyanez történt egy 2 GBos pendrive esetében is, de akkor még arra gyanakodtam, hogy a pendrive volt rossz. Most már tudom, hogy nem.

Mi lehet a gond? Túl sok feszültséget kapott? Javítható? Érdemes bárhova vinnem?

Köszönöm a segítséget előre is.

(#19838) danii14


danii14
tag

sziasztok
van 1 nagy problémám..a minap újraraktam a rendszert és nem ismeri fel/nem látja az f particiót!a reinstall előtt tökéletesen müködött..hd sentinel és bios is látja a hdd-t..kihúzodva nincs semmi,újraraktam a rendszert,újraformáztam(érdekes win7 telepítőjében látja) és nem működik...nagyon hálás lennék a válaszért! :R

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#19839) Jarod1 válasza baly_hu (#19837) üzenetére


Jarod1
addikt

a mázlid van akkor valami védőáramkör ment ki ...

(#19840) Meridian válasza Meridian (#19832) üzenetére


Meridian
senior tag

Nem akarom elkiabálni, de winchester csere megoldotta a problémát... legalábbis eddig úgy tűnik, na meg minden "látványosan" gyorsabb lett... (és kevesebb kerepelés hallatszik a winyó felől, mikor keményebben hajtva dolgozik)

Pl. Soundforge-ban egy 2 órás hangfile betöltése és hullámgörbe peakjeinek rajzolatát pl tizedannyi idő alatt építi fel és rajzolja ki a program, a mentés is mintha gyorsabb lenne, nem szarakodik annyit, mint korábban, amiről azt hittem ez így természetes...

[ Szerkesztve ]

(#19841) liksoft válasza Mr. Teddy (#19836) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűséggel letapadt. NE NYÚZD, további mechanikai sérülésnek, deformációnak teszed ki! Csak adatmentéses szakember tud segíteni, akinek van tiszta tere, és gyakorlata. Otthoni próba egyenlő a 99%-os drive és adatok halálával.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19842) liksoft válasza baly_hu (#19837) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem javítható, ha az adatok kellenek, akkor szakemberhez vidd. Ilyenkor a tiszta teret is meg kell bontani szinte minden esetben. Vagyis nem konyhaasztalra való adatmentés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19843) liksoft válasza danii14 (#19838) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem dinamikus kötet véletlenül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19844) liksoft válasza Jarod1 (#19839) üzenetére


liksoft
nagyúr

Gondolom fordított tápot kaphatott. Ez akkor fordulhat elő, ha az előlapi USB kábelt rosszul csatlakoztatják az alaplaphoz. Az már más kérdés, hogy winchestert csak és kizárólag hátlapi, forrasztott USB-be dugunk. Ott is kérdéses a feszültségellátás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19845) liksoft válasza Meridian (#19840) üzenetére


liksoft
nagyúr

Küldtél riportot a HDSentinel programból fejlesztőnek?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19846) baly_hu válasza liksoft (#19842) üzenetére


baly_hu
csendes tag

Akkor dobhatom a kukába?
Vagy hardveraprón elpasszolom pár száz forintért. :)

(#19847) danii14 válasza liksoft (#19843) üzenetére


danii14
tag

valószínűleg ez lesz a probléma..köszönöm :C
Röviden: adatok mentése másik lemezre, partíciók törlése (a recovery partíció kivételével), új partíciók létrehozása.ennyi az egész? :U

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

(#19848) liksoft válasza danii14 (#19847) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha dinamikus, akkor újból csatlakoztatható, nem kell menteni. A lemezkezelő mit lát és mond? Ha dinamikus, akkor olvass utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19849) liksoft válasza baly_hu (#19846) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a drive is büdös, akkor kuka. Ha eszméletlenül nagy mákod volt, akkor csak az USB illesztő ment tönkre (1%).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19850) danii14 válasza liksoft (#19848) üzenetére


danii14
tag

[link]Ahogy a képen látszik nem megy,csak nem tudom miért :W
legoogliztam,az volt,amit az előbb írtam Röviden:...
csak 1 gond van vele,hogy elsődleges merevlemez és a win7,ezért erről is bootol :W úgyhogy még 1 win7 újratelepítés,csak most átírom biosban(az előbb átírtam a samsungot,de akkor hiányzott bootmsg.)..

Szívesen adok-veszek piros pontokat sikeres üzlet esetén! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.