Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19651) Dumbledore válasza Dumbledore (#19650) üzenetére


Dumbledore
csendes tag

HDD sentinelt nem használok de jó hogy szólsz megnézem vele dehát nembiztos hogy fog menni mint mondtam mert befagy aze gész ahogy mondtam... ( az adatokat a hdd sentinelből kérted?)

(#19652) whisperity válasza Dumbledore (#19651) üzenetére


whisperity
tag

A HDsentineles üzenet Morpheus-nak szólt.

Igazából nem tudom ez a házbontás mennyire érné meg. Garanciavesztés. Lehet kimaradt/nem írtad/nem olvastam el de garanciális még?

(#19653) morpheus133 válasza whisperity (#19647) üzenetére


morpheus133
tag

Hy azért nem látszott, mert nem jól vágtam ki.
Itt van ahol látszik is:

(#19654) whisperity válasza morpheus133 (#19653) üzenetére


whisperity
tag

Adatmentés. Ezt meg használd redundáns (olyan, amikből amúgy is sok van, elvesztésük nem gáz, mert pótolható) adatok tárolására.

(#19655) Dumbledore válasza whisperity (#19652) üzenetére


Dumbledore
csendes tag

Akkor bocs, hát ők adtak hozzá csavarhúzót, meg egy talpat a talptat csak úgy lehet felrakni ha leszeded a külső házat úgyhogy attól még nem, veszik, viszont most kaptam a cégtől akitől vettem egy emailt, hogy küldjem vissza kicserélik, de köszi szépen a válaszaidat

(#19656) ViiiiktorOC


ViiiiktorOC
senior tag

Üdv. egy kis vinyó problémám lenne.:) kezdjünk is bele.:)
Volt régi gépben 2 db vinyó( 160gb azon xp, 320gb-s azon volt xp és win7 is).
Jött az uj gép és beraktam a 2 vinyót.
320-asra felment a win7 újonnan, úgy tudom h töröltem róla az xp-t.
160-ashoz nem nyúltam mert adatok voltak és vártam a 3. vinyóra.
320ason a win7-et használtam, de amikor bootolt mindig feljött hogy régi op rendszert indítsa vagy win7-et, azthiszem a mai napig is (bár furcsállom) hogy azért jött ez fel mert a 160-ason volt egy xp.
Ma az meg is jött. 1 TB.
160-asról átmásoltam az adatokat a "terás"-ra.
Kivettem a 160-asat azt adom el a régi géppel és utána nem akart bootolni csak egy üzenetet kaptam:
"reboot and select proper boot device
or insert boot media in selected boot device and press key_"

Nem értem h mért csinálja, amikor a 320-ason van a win7.
Konfig az adatlapomon.
Bioszba is nézegettem a hiba után és ott ugye eltünt a 160-as, és 320-as van az első helyen mint idáig....
Válaszotokat lőre is köszönöm.
Üdv.:
ViiiiktorOC

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#19657) Core2duo6600 válasza ViiiiktorOC (#19656) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hiába a 320 as ra tetted a win -t az indító record avagy boot record a 160 ason van.
Tanulság, amikor win-t telepítesz csak 1 hdd legyen benne, az is arra a csatira dugva,amit a bios elsőnek ismer fel.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19658) ViiiiktorOC válasza Core2duo6600 (#19657) üzenetére


ViiiiktorOC
senior tag

És akkor ezt semmilyen bios beállítással nem tudom módosítani?
Op rendszert újra kell megint raknom akkor.:(
Az az első számú csati amelyiket a lap elsőnek nevez meg nem?:D
Sata II 3 akkor mert előtte lévő az sata 3 már.

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#19659) leroyclub


leroyclub
senior tag

Van egy Acer3810TZ laptopom. A vinyó elég furcsa hangokat ad benne mikor letöltök torrentről. Csippan meg kattog. Mondjuk lehet hogy ez normális nem tudom. A gép még nincs 1 éves sem. 250Gb-os a vinyó, Azon gondolkodtam hogy mit vegyek ha meghal. Tudtok ajánlani márkát?

Esetleg van valami progi amivel megtudom nézni hogy a mostani milyen állapotban van?

[ Szerkesztve ]

(#19660) forruner91 válasza leroyclub (#19659) üzenetére


forruner91
csendes tag

Hát, vehet hogy ez a vinyó csere érett már! Ha garis- cseréltesd ki!

(#19661) tomi319


tomi319
tag

Üdv segítségre lenne szükségem vettem 2 hete egy vinyot, wd15EARS-00MVWB0 a típusa. 26% bad sectoros volt, ezért visszaküldtem garanciális cserébe ez meg is történt, ma megjött, de ugyanúgy hibás és ugyanott. Ami most jött tiszta új, nem az amit visszaküldtem. Szerintetek hol lehet a hiba? Widows 7 lemezkezelője nem tudja formázni bár látja, azt írja, hogy a windows nem tudja megformázni a lemezt. Windows 7 telepítővel gond nélkül megy de úgy is 26% hibás. Másik Sata portot is próbáltam, kábelt de mindegyiknél ugyanez. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#19662) liksoft válasza leroyclub (#19659) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hard Disk Sentinel mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19663) liksoft válasza tomi319 (#19661) üzenetére


liksoft
nagyúr

Hol a hiba? Nem látom!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19664) tomi319 válasza liksoft (#19663) üzenetére


tomi319
tag

sorry hiba

(#19665) liksoft válasza tomi319 (#19664) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez számomra úgy tűnik, mintha a rendszer nem tudna 1TB-nál nagyobb drive-ot kezelni (címezni). Ez nem a drive, hanem a controller (alaplap, bővítőkártya) és drivere hibája.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19666) tomi319 válasza liksoft (#19665) üzenetére


tomi319
tag

már én is erre gondoltam MSI k9n neo v1.0-as alaplapom van és az integrált sata vezérlőt használom. Érdemesebb lenne egy bővítőkártyát vennem?

(#19667) liksoft válasza tomi319 (#19666) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy újabb BIOS ha van hozzá. Nem tudom, nem szerelem a gépeket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19668) whisperity válasza tomi319 (#19664) üzenetére


whisperity
tag

Az a mínusz megabájt nem tetszik.

Járj utána BIOS frissítésnek, de ha lehet a winyó a ludas, próbáld ki másik (újabb technológiákat is ismerő) gépben. BIOS látja rendesen a 1,5 terát?

(#19669) tomi319 válasza whisperity (#19668) üzenetére


tomi319
tag

Igen látja, ha nem lemezkezelőben próbálom formázni. Bios update már megvolt, sőt minden driver a lehető legfrissebb. Korszerűbb gépbe nem nagyon tudom kipróbálni, mert nincs ismerősök körében, mind 3-4 éves gépek.

[ Szerkesztve ]

(#19670) tomi319


tomi319
tag

Nem kell ahci módba tenni a vinyokat? Mert ez olvastam valahol, de biosba nem találtam erre utaló részt csak nvidia raid setupot.

(#19671) leroyclub válasza liksoft (#19662) üzenetére


leroyclub
senior tag

HD sentinel 100% nak ir mindent :F Akkor ez most mit jelent? Ne aggódjak? Vagy majd egyszercsak hirtelen halál lesz? :)

(#19672) whisperity válasza leroyclub (#19671) üzenetére


whisperity
tag

Menj a SMART fülre, jobb klikk, pipáld be a decimális adatmezőt és tegyél fel egy képet.

(#19673) Imco válasza ViiiiktorOC (#19658) üzenetére


Imco
őstag

Valami bootmagic / NEM particion magic!!!/ progi megoldja. Nem kell újra tenned!

Szerintem....

Üdv! Imco

(#19674) Core2duo6600 válasza ViiiiktorOC (#19658) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, reinstall, a lap könyvében benne kell lennie, hogy melyik az 1 es csati stb..
De ha figyeled a post-ot, akkor látni lehet, hogy melyiket ismeri, fel elösször.
Na arra tedd a hdd ét.
Valamint állitsad be a biost rendesen, win 7 nek AHCI -ra tedd.
Biosban ezt nem lehet befolyásolni.
Nekem szerencsém van, mert amit sata 1 nek ír, az tényleg az 1 es port.
Sata 2 esek amúgy.
Sata 3 as is van 4 db, de azokat ismeri fel a legvégén.

Hogy melyiket nevezi meg elsőnek ehhez látni kéne egy post ot.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#19675) SilveRado


SilveRado
tag

Nekem is sikerült találkoznom egy nagyon szuper problémával.

40Gb os ide vinyóra ha rádugom az áramkábelt a gép nem indul be a cpu cooler megmozdul és ennyi. Ha meg leveszem és másik vinyóval indítom a gépet akkor meg jó. Valakinek ötlet?

Nem volt leégve sem a hdd nem volt szikra sem semmi egyik pillanatról a másikra. :) Várom az ötleteket. Mit tehetek hogy indulásra bírjam a gépet :)

[ Szerkesztve ]

(#19676) SilveRado


SilveRado
tag

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#19677) leroyclub válasza whisperity (#19672) üzenetére


leroyclub
senior tag

Na megnéztem ez lett:

Ez mond valamit?

(#19678) liksoft válasza SilveRado (#19675) üzenetére


liksoft
nagyúr

Zárlatos.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19679) liksoft válasza leroyclub (#19677) üzenetére


liksoft
nagyúr

Volt két adatátviteli hibája az alaplappal, de egyébként nem látok gondot. Mindenképpen célszerű egy folyamatos ellenőrzést alkalmazni, mert bármikor történhet meghibásodás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19680) leroyclub válasza liksoft (#19679) üzenetére


leroyclub
senior tag

Köszi! Hát ez jó. A garancia 2 hónap múlva lejár. Remélem nem után egy héttel mondja be az unalmast... Folyamatos ellenőrzés alatt mit értesz? Meddig tartson 1 hét?

[ Szerkesztve ]

(#19681) liksoft válasza leroyclub (#19680) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, hanem élete végéig. Az autóban van olajnyomás mérő, vízhőfok figyelés, stb... Csak a számítógépben nincs szinte semmi? Miért? Erre van a HDSentinel, mely a SMART segítségével figyeli a drive állapotát. Ha csökken a kondíció, akkor sürgősen mentés, és hibavizsgálat. Egyébként meg csak a szokásos de rendszeres mentés, mert egy szívinfarktus, vagy durrdefekt sem jelezhető minden esetben előre.

Nincs garanciális gondja.

Szerk: Ja, mára eljutottunk odáig, ha egy berendezés a garancia másnapján meghibásodik, akkorra már ki kellett termelnie az árát. Ha nem, az gond. Legalábbis a gyártók így gondolkodnak, többen így is terveznek. NINCS békebeli cucc!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19682) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Nemrég vettem egy Hitachi Deskstar 5K3000 2TB (HDS5C3020ALA632) vinyót. Adattárolásra használom, két partícióra osztottam. Az a bajom vele, hogy egy ilyen furcsa, magas, ciripelő, cincogó hangot ad időnként. Már ez első alkalommal, amikor beüzemeltem és elkezdtem rá másolni, akkor is csinálta, amikor sok adatot másoltam rá egyszerre. Egy kb 150 GB-os mappát másoltam rá amikor észre vettem ezt a ciripelést. Aztán ha csak kisebb mappákat, vagy egy-egy fájlt másoltam, akkor nem ciripelt. Tegnap megint feltűnt, hogy ciripel, pedig most nem is másoltam csak interneteztem. A gépben van még két 500 Gigás Samsung vinyó, mindegyiken rendszer is van. A házban igyekeztem egymástól arányosan, a lehető legtávolabbra helyezni őket (mindegyik között van egy-egy üres hely, ahol nincs semmi), hogy legyen hely a szellőzésnek. Egy darab házventillátor van felül a tápegységnél, alul nincs (nem tudom, hogy ez számít-e, ha esetleg egy-két fokkal hűvösebb lenne, talán nem csinálná). A konfigom az adatlapomon.

Normális ez a hang? Esetleg ez jelent valamit, hogy el fog romlani? Mit csináljak?

Előre is köszi a válaszokat.

(#19683) liksoft válasza Zénó1000 (#19682) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az a tápegység lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19684) Zénó1000 válasza liksoft (#19683) üzenetére


Zénó1000
csendes tag

Az a táp? Hát az egy jó minőségű táp, igaz már három éves, de azért nem kéne neki zörögnie. Na mindegy majd megint megfülelem, de én inkább lentről a vinyók felöl hallottam a hangot, mint a fentről a táp felöl, de majd leveszem a ház oldalát és lekagylózom.

(#19685) MmDorian


MmDorian
őstag

sziasztok szakik!

az a problémám, hogy a w7 nem lát egypartíciót, valahogy fölkéne vele ismertetni, csak nem emlékszem, hogy csináltam régebben. tudna valaki segíteni ? :R

(#19686) whisperity szerintem a sima, ntfs talán, gyári.régebben is csinálta, akkor valahogy rájöttem, de most gyors kéne.

[ Szerkesztve ]

(#19686) whisperity válasza MmDorian (#19685) üzenetére


whisperity
tag

Milyen fájlrendszere van a partíciónak? Ext4-et nem tud kezelni.

(#19687) whisperity válasza MmDorian (#19685) üzenetére


whisperity
tag

Számítógép -> Jobbklikk -> Kezelés -> Lemezkezelés -> Adsz neki egy betűjelet.

(#19688) MmDorian válasza whisperity (#19687) üzenetére


MmDorian
őstag

köszkösz. megy.

(#19689) SilveRado


SilveRado
tag

liksoft Köszi a választ. :R

(#19690) JNashville


JNashville
senior tag

Hi, kérdésem lenne: akkor mi lehet a probléma, ha HDD Sentinel & Eszközkezelő látja hibátlanul a frissen berakott WD Green HDD-t (ami egyszer már ment is hibátlanul), a Windows Intézőben / Total Commanderben viszont sehogy se jelenik meg?

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#19691) Imco válasza JNashville (#19690) üzenetére


Imco
őstag

Hárommal a tied előtti hsz.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#19692) whisperity válasza JNashville (#19690) üzenetére


whisperity
tag

Számítógép -> Jobbklikk -> Kezelés -> Lemezkezelés -> Adsz neki egy betűjelet. Nincsen felcsatolva/partícionálva.

Esetleg előtte Ubuntu CD-ről GParteddel partíciókat hozol rajta létre.

(#19693) liksoft válasza whisperity (#19692) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehetőleg NE !! :Y :W

Többen, és nagyon sokszor leírtuk, hogy partíciókat minden esetben minden OS beépített lemezkezelőjével kell, mással öngyilkosság. Ennek oka, hogy bármelyik gyártó tehet bele nem publikus adatot. Annak hiánya, vagy hibás tartalma a későbbiekben okozhat adatvesztést. Sőt, van olyan, hogy az egyik OS látja és kezeli a drive-ot 2GB-ig, míg a használandó csak 1-ig esetleg (ez meg driver). Ebben az esetben az 1GB utáni lemezre íráskor (format információk alapján megteheti) "körbefordulhat" egy belső számláló, és a lemez elejére kezd írni. Ami ugye nem túl egészséges. :D

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19694) JNashville válasza whisperity (#19692) üzenetére


JNashville
senior tag

Ja, de hülye vagyok :W ... csak az kavart be, hogy egyszer már láttam Intézőben a lemezt, sőt, használni is tudtam, azt hittem, más lehet a probléma. Köszi a segítséget.

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#19695) whisperity válasza liksoft (#19693) üzenetére


whisperity
tag

Eddig nekem a GParted használatából semmi problémám nem adódott. Mióta Linuxot használok (és mióta a Windows beépített lemezkezelője 1. nem tetszik, 2. nem ismeri a Linuxos partíciókat.

A GParted nyílt forráskodú, szóval nem hiszem, hogy ne lehetne utánajárni a belekerülő dolgoknak.

Ha már az OS beépített lemezkezelőjéről beszélünk: az Ubuntu Live CD-n két beépített lemezkezelő van, a Palimpsest és a GParted. Mind a kettő az OS beépítettje.

(Az aláírásoddal meg egyetértek. De eddig akárhol jártam, partíciókezelésre mindig a GPartedet ajánlották. Főleg akkor, ha a Win már nem volt indítható. A GParted tud partíciómásolást is.)

@JNashville: Szívesen. Szóval akkor partíciók már voltak, csak betűjel nem volt. Hát igen, akkor nem kell partícionálni. Azt hittem, azok sincsenek (mármint partíciók)

[ Szerkesztve ]

(#19696) liksoft válasza whisperity (#19695) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Ebben az esetben ha a GParted látja a 1,5TB-ot, és meg is formázza, akkor használatkor csúnya dolgok lehetnek.

Igen, abban igazad van, hogy sok "matatáshoz" nem jó a W beépítettje. Sok program sokkal többet tud. De nézz utána annak is, hányan kerestek adatmentést ilyen matatások után. ;) :K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19697) cekkk


cekkk
veterán

Sziasztok!
Megint van egy kis problémám a vinyómmal :W

Ugyan az mint múltkor, hogy lassan tudok rá másolni, az elején szépen másol 20K környékén és szépen le csökken 1.5kra :O
A vinyóm egy WDC-WD20EARS-00MVWB0 2terás.
Jelenleg 350 giga szabad hely van, nem töredezett, nagy fájlokat tartok rajta.
a múltkor megoldottam a sebesség gondot, a TCben valló állítgatással, és ment is szépen, de amikor át akartam másolni 3 vagy 4 db 20-25 gigás fájlt elkezdte megint ezt a lassú másolást, és nem jövök rá miért, azóta is csak ilyen 1.5val akar másolni rá egy idő után :O
Van valami ötletetek mi lehet?

A parkolással kapcsolatban érdemes megcsinálni, mert itt egy kép, és ott a parkolások száma nem kiugró szerintem, egy hat hónapos vinyónál.

Válaszokat és ötleteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#19698) liksoft válasza cekkk (#19697) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Hiányzik az Adat oszlop. Ez összesített, semmi pontosat nem mond.

A sebessége meg gondolom PIO mód miatt lehet lassú.

Szerk: Itt talán pontosabb választ is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#19699) cekkk válasza liksoft (#19698) üzenetére


cekkk
veterán

Köszönöm! :R
1893 van az adatban, valamiért a másikat néztem, na akkor ezt gyorsan meg kell csinálnom, sajnos laptopom van, és ismerőshöz majd átmegyek akinek asztali gépe van.

A PIO mód mit jelent?

Azt elfelejtettem leírni, hogy usb-n keresztül másolok egy dokkolóba behelyezve, de a másolás a vinyóról hozza az átlagos sebességet.

(#19700) liksoft válasza cekkk (#19699) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y :F

Mi a 1893? (mennyi - 30 - mi 30 - mi mennyi) :D

PIO UDMA nélküli adatátvitel, keresővel sokat megtudhatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.