Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12251) Nagynozi válasza Dzsekó (#12250) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

De ha ez a gép csak sata-t tud kezelni attól még lehet bele sata II-t venni?

(#12252) Dzsekó válasza Nagynozi (#12251) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachit szoftveresen egy Sata2-es alaplapról meghajtva lehet átkapcsolni a Hitachi Feature Tool-al, amit a Hitachi oldaláról tudsz letölteni. Cd-re kiírva bootolható.

WD-nél pedig jumperrel lehet átkapcsolni Sata1-re. A jumperbeállítás rajta van a vinyó tetején lévő matricán.

Ezután már menni fog Sata1-es lappal is.

(#12253) Nagynozi válasza Dzsekó (#12252) üzenetére


Nagynozi
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :R

(#12254) Dzsekó válasza Nagynozi (#12253) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs mit!

(#12255) Fricu


Fricu
tag

Öreg szakiknak való probléma:
Nosztalgiázhatnékom van (adatok,cad rajzaim kiemelése ősrégi Autocad-ből), dugnék össze egy ME-s gépet.
A két kiszemelt WD vinyó (1 és 1.6 G, nem röhögni) viszont csak Slave-ként akar működni. Ha magában van akármelyik, a bios nem látja, sem autón, sem autodetect-tel, mindegy hogy jumperelem (hagyományos felállás: master, slave, cs állás).
Kerestem egy harmadikat, rádugtam masterként, emezeket slave-re jumpolva (külön külön), már látszanak, az ME inditólemezről töltött rendszer formattálja, a scandisk szerint (felület) hibátlanok. Viszont megfordítva a master-slave jumperelést nem megy, már a biosban sem.
Talállkozott már valaki ilyennel?
Volt megoldás?

Fricu

(#12256) liksoft válasza Fricu (#12255) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól emlékszem a masterhez nem kell jumper.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12257) Fricu válasza liksoft (#12256) üzenetére


Fricu
tag

úgy érted, hogy egyáltalán ne legyen híd?
A vezérlőpanelen MA, SA CS felirat szitázva, 6 db tű, szóval a szokásos jump felállás.
Mindenesetre kipróbálom, köszi a tippet

Fricu

(#12258) liksoft válasza Fricu (#12257) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet, hogy az egyedüli volt a jumper nélküli. Holnap megnézem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12259) Patrick


Patrick
addikt

Sziasztok, win7 alatt vagy egy vinyóm. Kikapcsoltam a gépet, majd másnap be és nem látja a vinyót a gép, a bios sem. Mitől lehet? Próbáltam már mindent. Ötlet valakinek?

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12260) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

[link]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12261) Dzsekó válasza Patrick (#12259) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tápcsatit és adatcsatit nézd meg. Egyáltalán felpörög a vinyó? Ha igen, akkor esetleg adatkábel csere, ezután másik gépben való próba. Ha ott sem kel életre, akkor lehet, hogy megdöglött a vinyó.

[ Szerkesztve ]

(#12262) Patrick válasza Dzsekó (#12261) üzenetére


Patrick
addikt

Másik gépben XP van. Ott felismerte a biosban, de a win nem látja, valami drivert telepített hozzá. De így sem látja. Innen merre lehetne haladni, hogy lássa? Fontos adatok vannak rajta, nem akarok semmit letörölni róla, tehát formázás kizárva.

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12263) Fricu válasza liksoft (#12256) üzenetére


Fricu
tag

köszi, bejött :R

Fricu

(#12264) Dzsekó válasza Patrick (#12262) üzenetére


Dzsekó
addikt

XP alatt lemezkezelőben látja a particiókat?
Lehet, hogy dinamikus lett win7 alatt, ezt kéne visszaalakítani egyszerűre.
Egyébként ezzel már találkoztam, hogy a win7-es particiókat nem látja XP.
Nem tudom mit csinál win7, sajnos még nem tudtam feltelepíteni.

(#12265) Patrick válasza Dzsekó (#12264) üzenetére


Patrick
addikt

Lemezkezelőben sem látta. Mindegy ez van, ment a Kürthöz :)

„Aki barátot talál, kincset talál."

(#12266) kkrisi


kkrisi
senior tag

Hello!

Lenne egy kérdésem és hát gondoltam tudnátok felelni a kérdésemre!
Van egy ilyen vinyóm és hát lennének rá panaszaim! Már lassan 3 éve megvan és most kezdett el olyanokat produkálni hogy alíg vannak induló programjaim de mikor bejön a windows akármit csinálok akármikor mindig lefagy valami aztán rányomok hogy zárja be de nem csinálja csak kerreg mint az állat! A böngészőről nem is beszélve mert azt kb 5perc után nyitja meg de amikor kb egy 20perce megy a gép akkor utánna már pöpec minden egyből megy nem dolgozik sokat tehát jó!

Én arra tudnék tipelni hogy esetleg már elfáradt volna és éremes lenne lecserélnem? Mert nem szeretném ha 1x váratlanul beadná a kulcsot és adatveszéssel járna! remélem megérted!

(#12267) Core2duo6600 válasza kkrisi (#12266) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amikor úgy tunik, hogy megfagyott a gép lehet, hogy a tartalék területre helyezi át a szektorokat,
Egy hdd sentinellt engedj rá.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12268) kkrisi válasza Core2duo6600 (#12267) üzenetére


kkrisi
senior tag

és mit nézzek rajta? vagy h van e valami baja?

és ezt mindig bekapcsolásnál csinálja azért tűnik nekem érdekessnek mert eddig nem produkálta ezt mindig pörgött rendesen!

Bekapcs- nagynehezen bejönn minden (az a néhány progi ami be van áállítva h induljon kb 4-5db) aztán akármelyikre rá akarok kattintani pl rocketdock vvagy isemi hh az msn-t elindíjjam lefagy a progi akkor kb 3per mire a böngésző bejön de néha az is fagyva de kb 20perc útánn mint az állom úgy pörög!

[ Szerkesztve ]

(#12269) Dzsekó válasza kkrisi (#12268) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kiírja, hogy van-e valami gond a vinyóval, van-e bad sector rajta, vannak-e felpörgési gondok, stb.
Továbbá van egy smart fül, ha itt valamelyik érték sárga flkiáltójeles, akkor valami nem stimmel már a vinyóval.

(#12270) kkrisi válasza Dzsekó (#12269) üzenetére


kkrisi
senior tag

és ha minden zöld akkor is mitől lehet ez az indulásnál való sok kondolkodás? csak dolgozik folyamatosan de nem történik semmi általában vmi lefagy!

(#12271) Jarod1


Jarod1
addikt

erre vkinek ötlete?[link]

(#12272) Speeedfire válasza Jarod1 (#12271) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

elvileg van ilyen live cd
sok hasznos progival tűzdelve
rákeresel neten akkor biztos megtalálod
windows pe a neve

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#12273) Dzsekó válasza kkrisi (#12270) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól, hogy még zöld, nem feltétlenül 100%-os az érték.
Linkeld be légyszi a smart képet.
Egyébként nem feltétlenül a vinyó rossz. Lehet memóriagond is akár. Vagy valami lefoglalja a procit. Még akár egy vírus is csinálhatja ezt.

Ha így belassul a rendszer, akkor a feladatkezelőben nézd meg, hogy nem-e foglalja le valami a procit.

[ Szerkesztve ]

(#12274) kkrisi válasza Dzsekó (#12273) üzenetére


kkrisi
senior tag

Tessék itt a kép róla memóriával meg nem hiszem hogy gond lehet már mondjuk fene se tudja!

(#12275) Dzsekó válasza kkrisi (#12274) üzenetére


Dzsekó
addikt

Semmi baja a vinyónak.
Sztem valami leterheli a procit, azért lassú a gép.
Csak azt tudom mondani, hogy lassuláskor nézd meg a feladatkezelőben, hogy mi használja nagyon a procit %-ban. Az lesz a ludas. Akár egy vírus is lehet.
Esetleg Rakd újra Sam... :D

(#12276) kkrisi válasza Dzsekó (#12275) üzenetére


kkrisi
senior tag

én is azon gondolkodtam h újra kéne már tenni igaz nem rég volt újratéve de ártani nem árthat neki és köszi a segítséget!

am mi a véleményed erről a vinyoról? jónak mondható?? vagy kaki?

[ Szerkesztve ]

(#12277) uzsz


uzsz
senior tag

Ide is beirom, hatha
Adott egy kulso mobil rack es egy benne levo 500Gb s WD SATAII vinya. Masolas kozben egyszer csa kkikapcsol a PC nem tudni miert. Utann aminden bakapcs, aota a Rackban a vinyat smemi nem ltja, addig jut el a dolog, hogy USB eszkoz, ATA/PATA bridge vgay mi, aztan semmi, mint ha meg porogne avinya meg minden vilagit de semmi.
Sajna nincs lehetosegem alaplapra dugva kiprobalni.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#12278) uzsz válasza uzsz (#12277) üzenetére


uzsz
senior tag

Valami otlet?
Sok szaz Giga cuccom van rajta.. :(

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#12279) dances


dances
tag

Sziasztok!
Nekem a következő kérdésem lenne: 3 vinyó van a gépeben, de ezek közül az egyiket csak adattárolásra használom --> csak ritkán másolok rá.
Megoldható-e az, hogy a Win XP lekapcsolja csak ezt az egy vinyót?

Only the Good die young.

(#12280) Core2duo6600 válasza dances (#12279) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, pont erre szolgál a energiagazdálkodáson belül a hdd lekapcsolás, bár az mindegyiket le fogja állítani amit nem használsz, esetleg érdemes lenne külső rack házba tenni.

(#12277) uzsz

Próbáld meg, hogy bekötöd a gépbe fixen.
Szerintem a rack od rendetlenkedik, vagy más baja van a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12281) peterz05


peterz05
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy 400GB Samsung HDD USB-s külső házban. Oprendszer nem fut róla, csak adattárolásra használom. Egy ideje az a problémám, hogy amikor a külső házon található kapcsolóval bekapcsolom, a piros LED egyforma ütemben villog (kb. 0,7 mp-ként egyet), és a vinyó nagyon halkan ugyanilyen ütemben kattog. Aztán félóra, óra múlva egyszer csak elindul, a pc felismeri, és onnantól tökéletesen működik. Teljesen mindegy, hogy milyen gépre dugom rá, ugyanazt csinálja, ha nem dugom rá semmire, csak magában bekapcsolom, akkor is. Mi lehet a hiba?

(#12282) kkrisi válasza Dzsekó (#12275) üzenetére


kkrisi
senior tag

Van egy rosszhírem!

A dolog úgy rosszabb ahogy van! ma bekapcsoltam és sokkal többet gondolkodott a gép és olyan furcsa hangszimjóniát nyomott le a vinyó mint ha az életéért küzdene! Nem tudom mi lehet a bánata a gépemnek! A vinyó jó a procimat nem terheli le semmi amikor rohadtúl gondolkozik a gép (amúgy nem lehet lassú a gépem még akkor sem ha leterhelné vmi a procit nézd meg azért milyen procim van nem egy szar széria( adatlapomon) ) A ramjaim meg nem tudom lehet az a hunyó de azokra van még gari! Azt is nézd meg milyenek.

(#12283) Dzsekó válasza kkrisi (#12276) üzenetére


Dzsekó
addikt

Utóbbi...
Mostanában kezdett a Samu megbízható vinyókat gyártani, a te T166-osod még a tanulószériához tartozik.
Ha szereted a Samsungot, akkor egy F3-al ugrásszerű sebességnövekedést érhetsz el.
500GB-os tányérok vannak benne. Jó az 500GB-os is és az 1TB-os is. Előbbiben csak 1 tányér van, utóbbiban 2.
És ha már op rendszert telepítesz... :)

Szerk: most olvastam másik hsz-t. A proci tényleg jó, de mondjuk jó vírusok is vannak. :)
Ha viszont fura hangokat ad ki a vinyó, akkor tényleg csere kéne, nehogy adatvesztés legyen a vége. Ajánlott
Fenti Samu F3 500GB, 1TB
WD5000AAKS-00S9B0 Itt fontos a kötőjel utáni rész, mert ebben van 500GB-os tányér, ezért gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#12284) Dzsekó válasza peterz05 (#12281) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tápellátás gond. Vagy érintkezési hiba, vagy valamelyik haldoklik (külső ház, vagy a vinyó). Próbáld ki a házat másik vinyóval, illetve szereld be a vinyót a számítógépházba vagy tedd be egy másik külső házba.

(#12285) kkrisi válasza Dzsekó (#12283) üzenetére


kkrisi
senior tag

háát nod32 vírusírtóm van lefutattam és nem talált semmit a gépen! A fura hangokat meg arra értem hogy ilyen bizonyos frekvenciájú hangokat hosszan elnyújtja tehát nem "össze-vissza kerreg" hanem egy bizonyos hangon.

pedig még csak most lesz 3éves a vinyóm!!!:/ de hát ha nem jó akkor nem jó! nincs mit csinálni! amiket leírtál azok közül milyet ajánlasz inkább?500gb vagy inkább akkor már vegyek 1tb-et?

(#12286) peterz05 válasza Dzsekó (#12284) üzenetére


peterz05
csendes tag

Furcsállom, hogy amikor "beindul" onnantól tökéletesen megy akármeddig, nincs semmi gondja. Kizárólag bekapcsoláskor csinálja, de akkor mindig, következetesen.

(#12287) desigo


desigo
senior tag

Üdv!

Egy Samsung 500GB (HD501LJ)-os vinyót szeretnék egy
Gigabyte GA-8IG1000MK

alaplapra dugni de nem látja az XP
a vinyó sata 2-es az alaplap meg régebbi sima Satás.
Van valami lehetőség,hogy lássa az alaplap?
Van a vinyón szabadon 4 pár tüske amit lehetne jumperelni de nem tudom,hogy azok mire valók?

(#12288) Dzsekó válasza peterz05 (#12286) üzenetére


Dzsekó
addikt

Én is, de csak így lehet hibát szűrni, hogy kipróbálod az egyiket egy másikkal és fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#12289) Dzsekó válasza kkrisi (#12285) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor szerintem csak rezonál a vinyód. Rezonáltatja a házat is.
A régi Samsungokra nagyon jellemző volt, az újak azok elég halkak, főleg az F3 széria.
Az 1TB és az 500GB Samsung között minőségbeli különbség nincs, csak attól függ mennyi hely kell és mennyi pénzed van, de a Samsung a legolcsóbb vinyó.
Mondjuk 3 év után nem árt a vinyónál egy vérfrissítés. Egyébként sztem nincs baja a vinyónak, legalábbis a smart nem jelez semmit.

Egyéb alternatíva a WD 640GB-os vinyó. Ha pontosan ezt a tipust veszed: WD6400AAKS-00H2B0, akkor ez is 500GB-os tányérokkal van szerelve, csak az egyik negyedig van kihasználva kb. Gyorsaságra ugyanolyan gyors, mint a Samu F3.

(#12290) Dzsekó válasza desigo (#12287) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

Ilyesmi jumperelés van a WD-nél is, de Samunál nem tudom biztosan, hogy az az-e. De mindenféleképpen vissza kell állítanod a vinyót sata1-re, hogy menjen a lapban.
Kétféle állítást láttam eddig. Az egyik a fent említett jumper, a másik pedig szoftveres állítás, amit a samu oldalán található szoftverrel lehetne állítani. Nyilván, ha a szoftverben nincs ilyen állítási lehetőség, akkor máshogy kell, nagyon valószínű akkor, hogy jumperes. Esetleg a Samu topikban kérdezd meg, hogy pontosan hogy kell sata1-re állítani.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#12291) peterz05 válasza Dzsekó (#12288) üzenetére


peterz05
csendes tag

Igazad van, megpróbálom. Köszi!

(#12292) kkrisi válasza Dzsekó (#12289) üzenetére


kkrisi
senior tag

mit értesz a "vérfrissítés" szó alatt? Most azért még lefutattam a vinyón egy lemeztöredezettség mentesítést hátha jobb lesz a helyzet! De néztem az 500gb f3 csak 10k annyit meg szerintem meg ér! Főleg ha halkabb is!

És azt h érted h az enyém még csak a tanuló szériához hasonlítható??

(#12293) desigo válasza Dzsekó (#12290) üzenetére


desigo
senior tag

köszönöm sikerült megoldani
biosban volt letiltva a sata csati

(#12294) Core2duo6600 válasza desigo (#12287) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Be kell a hdd ét tenni egy sata 2 es lapba, és az említett progival át kell állítani sata 1 re.
Utána már menni fog.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12295) kkrisi válasza kkrisi (#12292) üzenetére


kkrisi
senior tag

Bezzeg a 7 éves 80gb.os maxtor vnyóm még most is simán megy max a másolási sebességéből vesztett de semmi baja na az egy frankó vinyó!

(#12296) Core2duo6600 válasza kkrisi (#12295) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Előfordulnak, hogy tovább birják, inkább a kritikus adatok tárolására érdemes cserélni a hdd ét, mert azért még is csak egy finommechanikai eszköz megtoldva elektronikával és az is el tud ám romlani, és sokszor még hőhatásnak is ki van az elektronika téve, mert sok házban rossz a szellőzés.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#12297) kkrisi válasza Core2duo6600 (#12296) üzenetére


kkrisi
senior tag

A kritikus adatok alatt mit értesz? és milyen sűrűn szoktad te cserélgetni őket?

(#12298) kkrisi válasza Dzsekó (#12290) üzenetére


kkrisi
senior tag

ma megpróbálok egy windows reinstalt lehet megoldja de ha nem akkor tényleg egy vinyó csere lesz!

(#12299) Dzsekó válasza kkrisi (#12292) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vérfrissítés = új vinyó.
Olcsó az F3, megéri az árát, ezért ajánlottam.
A T166-os szériából elég sok meghalt, sok lett bad sectoros, és többségük rezonált.
Ettől függetlenül sok felhasználónál tökéletesen működik. Szal valaki isteníti őket, valaki meg agyonszídja.

Kritikus adat = ami fontos neked
Én kb. évente cserélek vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#12300) kkrisi válasza Dzsekó (#12299) üzenetére


kkrisi
senior tag

Nekem se volt eddig vele gondom csak hát most kezdte el feladni a munkát! És mielőtt mehalna inkább lecserélem! és te azért cserélsz évente vinyót mert meghal?

Te a helyembe melyiket vennéd inkább? 10ért a 500gb-et vagy 19ért az 1tb-et?
Vagy az lassab és nem éri meg?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.