Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12951) Tommi000001 válasza Imco (#12948) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Zsííír
Elnéztem a tizedesvesszőőőőt...

Megtaláltam ......ASUS & quiet egyik log állománya növekedik ,,

Azért köszi

:R :R Kellemes Karácsonyt mindenkinek :R :R

Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#12952) Tommi000001 válasza cilo9 (#12946) üzenetére


Tommi000001
aktív tag

Nekem ,amkoir megvettem az 1ik új hdd met.....a gép szintzén nem látta a biosban...
Mint utólag kiderült a winfosban kell "inicializálni",ha egyből nem látja a bios.
Viszont nekem ezz sem ment ,,,így a winfos boot -lemezzel indítottam a masinát.
Ekkor egyből meg is lett....

Remélem tudtam segíteni

Üdv
Tomi

"A Föld,a Naprendszer elmegyógyintézete...."

(#12953) gooool


gooool
őstag

Sziasztok!
Annyi problémám volna,hogy kicsit moddingoltam a gépházam és emiatt a vinyót egy vastag szivacsra tettem.
Azt mondták a hogyan néznek ki gépeink topicban,hogy ez így nem jó,mert az elektronika leéghet.
Íme egy HD Sentinel-es kép:[link]

Üdv, Balázs

(#12954) Imco válasza gooool (#12953) üzenetére


Imco
őstag

Mi a kérdés? A szivacs nem jó, a kép szerint hibátlan.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#12955) gooool válasza Imco (#12954) üzenetére


gooool
őstag

Az hogy ha így van a vinyóm,vagyis egy szivacson nyugszik,akkor tényleg túl tud melegedni az elektronika és leég?
Mert eddig még nem ment 31fok fölé,amióta így használom.

Üdv, Balázs

(#12956) zoli03


zoli03
őstag

Van egy Western Digital WD5000AAKS-00D2B0 hdd-m (15 nap üzemidővel). A HD Sentinel talált rajta először 1, aztán 3, aztán 9 gyenge szektort. A kondíciója is lecsökkent. Lementettem róla mindent, ezen volt a Windows is, felraktam másik hdd-re azt is. Utána leformáztam, mert rajta volt még a régi Windows. Most formázás után megint 100% a kondíciója, a HD Sentinel szerint nincs rajta gyenge szektor, a SMART értékek is rendben vannak, formázás előtt pedig a Current Pending Sector Count sárga volt. Most akkor használhatom ezt a hdd-t vagy ne rakjak rá fontos adatot?

(#12957) Imco válasza gooool (#12955) üzenetére


Imco
őstag

Volt már téma, és a kollégák akkor sem támogatták az öteletet.
Az hogy most 31 fok az egy dolog, nyáron lehet akár 45-50 is.
Arról nem beszélve, hogy nem véletlen van nyitva hagyva.
Ha már észreveszed hogy meleg az régen rossz.
Akkor már sokszor kapkodás van.
Azt kell megelőzni, hogy túl melegedjen ill. hogy instabil tápot kapjon. "Ennyi" az alapja a vinyó hosszú élettartamnak. /Na jó! Ne is focizzunk vele! :) /
Ezt egy szivacságy nem megfelelően szolgálja.
Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#12958) gooool válasza Imco (#12957) üzenetére


gooool
őstag

Akkor megfordítom,hogy az elektronika legyen felül,úgy nem fog túlmelegedni,gondolom így már jó lesz.

Üdv, Balázs

(#12959) cilo9


cilo9
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! Remélem meg tudom oldani valahogy.
:R

Üdv, Cilo

(#12960) Imco válasza gooool (#12958) üzenetére


Imco
őstag

Úgyis ~ 50% csökken a hőleadó felület.
Látom nem akarod felszerelni... :)

Szerintem...

Üdv! Imco

(#12961) ANT válasza zoli03 (#12956) üzenetére


ANT
őstag

Szvsz felesleges volt a teljes gyalulás-formázás. Gyenge szektorokat jó eséllyel egy sima defraggal is el tudsz tüntetni. Nálam legalábbis működött a dolog.
Amúgy meg használhatod nyugodtan. Még ha 9 hibás szektor lett volna, az se tragédia. Az a fontos, hogy milyen tempóban növekszik a számuk (ha egyáltalán növekszik).
2,5 "-os hurcolászós vinyómon majd' egy éve van stabilan 12 bad sector - egyelőre nem különösebben izgat a dolog.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#12962) webmail


webmail
csendes tag

sziasztok,szerintetek melyik hardware lehet a ludas?
Adott egy samsung 500vinyo, rajta 2 particio egy 130 és egy 370gigás.
a jelenség,hogy kb havonta ujrainditás után eltünik a particio a vinyokrol,csak xp telepitövel inditható.ahol a telepitö már csak a particionálatlan 130gigást részt látja.új particio létrehozása/win telepités és akkor megint elszüttyög egy darabig.rohadt idegesitö hiba.
mi lehet a gond vinyo,kábelek,táp,alaplap?? elöre is köszi a válaszokat.

webmail felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#12963) Imco válasza webmail (#12962) üzenetére


Imco
őstag

Ezt igy nehéz megállapitani. A jelenség formájáról irhatnál bővebben.
Milyen hiba üzi van stb. Talán látott már valaki ilyet.
Sentinel mit mond?
Nekem van egy vinyóm amin a bad sectorok miatt időnként nem tud bootolni.
Az elején van 8-10 db.
Helyre teszenm és megy.

Üdv! Imco

(#12964) LGLuke válasza webmail (#12962) üzenetére


LGLuke
őstag

Esetleg megnézhetnéd, hogy van-e újabb BIOS, mert lehet valamelyik vezérlő okozza. HDSentinelt is nézd meg, ahogyan ajánlották, hogy a lemezzel minden rendben van-e.
Get data back-kel adatok visszanyerhetőek? Mert ha igen, akkor valaminek törölnie kell a táblákat.

[ Szerkesztve ]

(#12965) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

úgy néz ki,hogy megadta magát az 1terrás wd-m.a lemezkezelő azt állítja hogy olvashatatlan és egy piros x jelenik meg.megpróbálok róla menteni gdb-vel,mert az látja.ezen kívül lehet még valamit tenni vele,vagy gariztassam le ott ahol vettem?

(#12966) liksoft válasza betyarr (#12965) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Terrához (földhöz) vágtad? Vagy csak terás a winyó?

Nem, mentsd le amit tudsz, utána a gyári tesztprogramot kell futtatni, és ha az hibásnak minősíti, akkor tudod a garanciális cserét kérni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12967) Imco válasza betyarr (#12965) üzenetére


Imco
őstag

Végül is mindent megválaszoltál! :)
Sentinellel is megnézheted, hogy biztos legyen, de végül is gari lesz.
Szerintem...

Üdv! Imco

(#12968) betyarr válasza liksoft (#12966) üzenetére


betyarr
veterán

terrás a vinyó (nem földes :DDD ) csak elvezetgettem a kábeleket hogy ne legyen szanaszét a házban,meg kikotortam a port.lehúztam a hdd-t is kivettem óvatosan,meg később vissza tettem,aztán már úgy indult a rendszer,hogy felismerte a hardvert,telepítette és írta hogy használatra kész,de a sajátgép nem mutatta.a rendszernaplóban meg valami írási hiba van.

"dmboot: Sikertelen a(z) TnDg0 lemezcsoport auto-importálása. Nem érhető el minden kötet a lemezcsoportban."

meg ilyen:

"dmio: Harddisk1 írási hiba a(z) 1953524976 blokknál: állapot: 0xc0000015"

van neki gyári tesztprogija?vagy a checkdisk-re gondolsz?

Imco: sentinel azt mondja hogy kifogástalanul működik.bár még nem tesztelgettem.

azért nem semmi hogy egy féléves hdd ennyitől megadja magát.a régi samsungomat meg állandóan hordoztam rackben,nem volt kímélve és még most is tökéletesen működik az új tulajánál...

[ Szerkesztve ]

(#12969) liksoft válasza betyarr (#12968) üzenetére


liksoft
nagyúr

Basszus!

A TERRA = föld!

Tera a mértékegység. Egy R !!! :W :W :W :W :W

Igen, a mai drive-ok SOKKAL érzékenyebbek, valamint sokkal inkább a fogyasztói társadalom termékei. Vagyis..... nem akarom leírni a minősítést. Pláne, ha a környezetük is ilyen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12970) betyarr válasza liksoft (#12969) üzenetére


betyarr
veterán

hehe,valóban csak 1 r :K

ja és akkor a progi amit mondtál,az a wd honlapján van?vagy a checkdisk lenne az?

jó kis dolog ez a gdb!úgy látom mind a közel 500 giga visszanyerhető hibátlanul :C

[ Szerkesztve ]

(#12971) liksoft válasza betyarr (#12970) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az attól függ. Az adminisztrációhoz az OS keresője, a fizikai drive teszteléséhez a gyártóé kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12972) betyarr válasza liksoft (#12971) üzenetére


betyarr
veterán

és ezeket én,mint földi halandó meg tudom csinálni és/vagy találni a neten?

(#12973) liksoft válasza betyarr (#12972) üzenetére


liksoft
nagyúr

:K

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12974) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
A gép néha a sajátgép megnyitásakor, vagy egy program bezárásakor kb 1-1,5mp-ig nem reagál, a HDD (nem teljesen) felpörög, majd halk kattanó hangot ad. Mi lehet ez? A windows friss, hard disk sentinel hibátlannak írja a vinyót.

(#12975) Gézengúz válasza DEJVID (#12974) üzenetére


Gézengúz
addikt

A winyó tápellátása teljesen tökéletes? Kábelcsere esetleg tápcsere...Esetleg másik gépben való kipróbálás...

(#12976) Thunderzolee válasza DEJVID (#12974) üzenetére

Kontakthibás a HDD táp/adatkábele? :F
Legalábbis nekem volt ilyen gondom, addig mozgattam a vezetékeket, amíg megjavult.
Mondanám, h kábelhiba, de a tápod egy elég komoly típus, azoknak nem szokott kontakthibás csatlakozójuk lenni.

Bár nekem is pont egy Chieftec volt az, aminél ez a hibajelenség előfordult. :DDD

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12977) DEJVID válasza Thunderzolee (#12976) üzenetére


DEJVID
őstag

Ritkán jön elő (2-3 naponta) így mindig elfelejtem, de holnap talán eszembe jut és megmozgatom. Most viszont megyek aludni :R

És persze köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#12978) Thunderzolee válasza DEJVID (#12977) üzenetére

Ahha... nekem is t×k random alapon jött elő időnként. :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12979) Aranylo


Aranylo
tag

Sziasztok!

Adott egy gép, 300-as IDE vinyó kerülne bele, de csak 32gigát lát belőle!
A biosba hol tudom állítani, hogy lássa az egészet?
Vagy mit kellene tennem, régebben volt megoldás, gondolom most is van, csak már nem emlékszem mi volt.

Nem bírom formatálni az internetet!!!

(#12980) ANT válasza Aranylo (#12979) üzenetére


ANT
őstag

32 giga a kapacitás limit - van egy felesleges jumper a vinyódon. :K

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#12981) Molesgee


Molesgee
csendes tag

Szevasztok!
Hogy a francba tudom megvéltoztatni a partició betű jelét win 7 ben?
A ( H) meghajtómat szeretném (D )-re!
Köszi!

Most nem érek rá, mert nincs semmi dolgom. :)********************************* Vigyázat! A Prohardver függőséget okoz!

(#12982) Thrawn válasza Molesgee (#12981) üzenetére


Thrawn
félisten

Ahogy az összes többi Windowsnál, a Lemezkezelőben.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#12983) Randall1017


Randall1017
tag

Sziasztok!

Ma szedtem szét egy régebbi gépemet... talátam benne egy Samsung 320gb-os hdd-t... elvileg van rajta 126gb formázatlan hely, de amikor formáznám azt írja ki hogy "Nincs elegendő hely a lemez(ek)en a művelet befejezéséhez" ha 100gb-osra szeretném formázni akkor is ezt írja, ha 50-re akkor is...

Mi lehet a gond?

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#12984) Thunderzolee válasza Randall1017 (#12983) üzenetére

Mivel formáznád?
Valamilyen partíciókezelővel?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12985) Benyaking


Benyaking
aktív tag

Hello!
Olyan problémam van hogy mostanaban a letolteseknel crc hiba van és filmek is akadnak
egyszer még ki is irta hogy rossz a hdd meghogy cseréljem ki
fél éves sincs 640wd
Mit kéne csinalnom?Még garis

[ Szerkesztve ]

(#12986) Thunderzolee válasza Benyaking (#12985) üzenetére

HS Sentinel mit ír ki rá?
Hány fokos a merevlemez?

Ha HD Sentinelt nem ismered, ezt töltsd le, (ott van bal oldalon a letöltés menüpont), hány százalékosnak írja? Nincs rajt szektorhiba?

Nekem is gondjaim voltak a letöltésekkel, gyakori crc-hibát jelzett a WinRAR, aztán mikor vettem ventilátorokat a HDD-kre, megszűntek a hibák.
De ez egyedi eset, hiába kérdeztem rá fórumokban, mások ezt nem nagyon tapasztalták. 25 és 35 közt legyen a HDD hőmérséklete, az az ideális.
Nekem mikor hibázott, 43-45 körül járt.

Milyen kicsomagoló programot használsz?
Nekem Total Commander pl. a mai napig folyton bejelez olyan hibákat, amiket WinRAR simán kicsomagol.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#12987) koxes


koxes
tag

van egy merevlemezem amin hibás szektorokat akarok gyártani hogy kell?
a másolásos rázáson már túlvagyok az semmit nem ér, az everestes stress tesszt az jó csak túl lassú valakinek van valami ötlete?

(#12989) G@ß!


G@ß!
őstag

Sziasztok!

Van egy WD 500Gb-os külső winyóm.
Az a helyzet, hogy bedugom a notebookba a winyót, és fel se ismeri.
XP van a gépen.
Mire nyomjak esetleg hogy jó legyen? :U

Üdv.
Gábor

(#12990) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!
Pár kérdésem lenne az új HDD-mel kapcsolatban.
1. Az normális, hogy a WDC WD5000AAKS formázatlan kapacitása csak 465GB? Hol van a maradék 35GB? (a 120-as hdd-m is csak 112GB). Azt tudom, hogy egy adathordozónak sem annyi a mérete mint amennyi (pl. DVD5, DVD9, pendrive...), dehogy 35GB-al kevesebb?? Ha valaki tud erről egy cikket(magyar nyelvűt) ami leírja ennek okát azt megköszönném.
2. Windows XP SP3-al leakartam formázni (mély formázás), de félúton lefagyott az egész gép, viszont a gyorsformázást végrehajtotta 2mp alatt. Esetleg bad sector? Ezt mivel tudom megnézni? (Hard Disk Sentinel 100%-os kondíciót ír)
3. FAT32-be miért nem enged, míg a régit még engedi ebbe is formázni?
4. Miért van az, hogy a régi 120GB-os merevlemezemnél egy idő után 2-3GB hely elvész? Ezt úgy kell érteni, hogy letörlök mindent az adott particióról és 2-3GB "adat" mégis van rajta. (nem rejtett/rendszer mappa!, a System Volume Information mappa sem foglal ennyit) Csak formázás után jön vissza a teljes méret.
5. Melyik programot ajánljátok a particionáláshoz, illetve particíó egyesítéséhez?
6. Azt meg lehet csinálni, hogy ne a C meghajtó legyen a rendszer particíó? Pontosabban az F meghajtón van a windows, a C-n csak adat, de mégis az autorun, meg ezek a C meghajtón vannak. Múltkor gondolom emiatt nem engedte leformázni a C meghajtót, de portable windowssal sikerült leformáznom, de utána meg már nem jött be az oprendszer-->reinstall.
Kicsit sok lett a kérdés, bocsi.

(#12991) G@ß! válasza maestro87 (#12990) üzenetére


G@ß!
őstag

Szia!
1. Normális, mivel 1Mb=1024kb... átváltásból adódó számítási hiba
2. szeritem egyszerűen megunta a gép... :) (semmi baja sincs, nekem is volt h lefagyott)
3. Fat32-őbe sztem XP alapból nem képes formázni, max régebbi windowsok
Neked minek kell Fat32?
4. rejtély (majd valaki más válaszol) :P
5. windowsban is tudsz partícionálgatni a vezérlőpult, felügyeleti eszközök, lemezkezelőnél...
(én ezt használom)
6. Lehet F-en is windows, de ilyen problémák tényleg előjönnek sajnos...

(#12992) kbalazsa válasza maestro87 (#12990) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A 6-os ponthoz gratulálok, ügyesen alátettél a Windows-nak :) Nem hiába nem akarta ő engedni, hogy töröld azt a partíciót.

Minden Windows az ún. bootloader dolgait az első aktív partícióra pakolja attól függetlenül, hogy a telepítés célja esetleg egy másik partíció lesz. Ez a gyakorlatban úgy működik, hogy elindítod a telepítőt, az ellenőrzi az elérhető partíciókat, s ha talál nem kiterjesztett partíciót már rá is tenyerel a bootloader dolgaival. Szerencsésebb a telepítés kezdetén neked partícionálni a szabad területeket, hogy így te mondhasd meg hol legyenek már a bootloader dolgok is. Na most még vegyük ide azt is, hogy amikor a telepítő elindul és ellenőrzi az elérhető partíciókat, az elsőt ő elnevezi szépen C-nek, a másodikat D-nek és így tovább. Az előző kettő információt összeadva következik, hogy a bootloader dolgok jó eséllyel a C partíción lesznek, esetleg Win7 esetén a külön 100MB-os partíción, amit megpróbál létrehozni, ha nem kész partíciókat adsz a telepítőnek, csak üres területeket.
Vagyis vagy telepíts Win7-et és akkor a lemezkezelőn kívűl nem fogsz találkozni a bootloader-es partícióval, vagy XP esetén ne zavarjon, hogy a C-n ott van néhány fájl, amiket nem érdemes törölni (ntldr és társai), mert különben megint újratelepítheted az egészet.

Fat32 formázással kapcsolatban itt.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#12993) kbalazsa válasza G@ß! (#12989) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Hogyan csatlakoztattad a notihoz a winyót? 1USB/2USB/1USB+Külső táp?

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#12994) kbalazsa válasza koxes (#12987) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Magyarán hogyan lehetne szándékosan tönkrevágni a merevlemezt, de csak egy kicsit? :U

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#12995) maestro87 válasza G@ß! (#12991) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi!
De átváltási hiba? Ezt hogy érted?
Hard Disk Sentinel (meg a Bios, meg minden) 476937MB-ot ír ki.
476937MB/1024=465,75GB
Ezek szerint nem tudok rámásolni 114 (4,35GB-os iso-t) filmet (nem mintha most ezt akarnám tenni:)) csak 106-ot. Vagy igen? De akkor miért írják rá, hogy 500GB, ha nem annyi?

A másik vinyón engedi a FAT32-t is (a legördülő listában ott van).
Sose tudni mikor kell FAT32. Win95-t akarom majd felrakni (egy játékhoz) egy particíóra talán ennek FAT32 kell, de nem tudom.

Más: Nem tudod, hogy csak a Win7-nek mennyi hely kell minimum? (csak tervezek előre :))

(#12996) kbalazsa válasza maestro87 (#12995) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Sajna ez van, egy 500-as HDD sosem 500GB :(

15-nél lejjebb nem érdemes menni, ha Win7-et akarsz, de az igencsak szűkös lesz, ha a
jövőre is gondolni szeretnél. Én 35-40GB alatt nem kezdenék neki...

Egyékbként a WinXP SP3 alatt elindított normál formázás távol áll a "mély formázástól"... csak hogy ne maradjunk fogalomzavarban...
Egyébként tökéletesen megteszi a gyors formázás is (pláne egy új lemeznél), csak épp nem ellenőrzi végig bitről-bitre a lemezt...

FAT32-ről már írtam, jó olvasgatást.

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#12997) kbalazsa


kbalazsa
senior tag

Na már nem tudtam beleszerkeszteni az előző hsz-be, de itt egy link arról, hogy miért nem 500GB az 500GB.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#12998) maestro87 válasza kbalazsa (#12992) üzenetére


maestro87
őstag

:))
Régen volt az már. Azt is azért csináltam, mert "eltűnt" 2GB szabad hely. Win reinstall annyira nem zavar, csak a fájljaim maradjanak meg.

Egyébként még a win telepítőjével particionáltam újra a hdd-t, és úgy kiválasztottam, hogy az F-re pakolja a windowst. Tehát mit csináltam rosszul?

Most ezt a PartitionMagic-et nézegetem és ott a C Helyi Lemezhez van írva egy Active status (illetve Primary), többihez None (illetve Logical). Nem ezt kellene None-ra tenni, és a F-et meg Active-ra? Ha igen, akkor hogy? Illetve nem fog elveszni semmi adat?

Akkor most Win7-nek kell még egy 100MB-os partició is? Ha most felosztom a winchestert 2 részre (pl. 20GB és 445GB), akkor már inkáb 3 részre osszam? (+ egy 100MB-osra is?)

Köszi majd elolvasom a linkeket!

"Magyarán hogyan lehetne szándékosan tönkrevágni a merevlemezt, de csak egy kicsit?"

Esetleg kihúzod a tápkábelt (vagy az adatkábelt) másolás közben? :) Nem tudom. Ki akarod cserélni egy újra?:)

[ Szerkesztve ]

(#12999) kbalazsa válasza maestro87 (#12998) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Nem csináltál semmit rosszul, csak a telepítés úgy működik ahogy, lásd a rögtönzött röpke leírásomat.

Utólag nem nagyon tudod a partíciókat úgy variálni... ez leginkább a partíció létrehozásakor eldől ill. kiválasztódik.

A Win7 100MB-os partíciójával ne foglalkozz, azt ő létrehozza automatikusan, ha üres területet adsz neki telepítéskor, és nem hozza létre, ha nem üres területet, hanem aktív partíciót adsz neki úgy, hogy nincs üres (partícionálatlan) terület a lemezen.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#13000) maestro87 válasza kbalazsa (#12999) üzenetére


maestro87
őstag

Bocsi egy kicsit értetlenkedek.:)
Mi az, hogy aktív?

Most PartitionMagic-el létre akarok hozni egy 35 850,6MB-os particiót az 500GB-os hdd-n.
Ad egy olyan választási lehetőséget, hogy Logical(Recommended) vagy Primary.
Mit csináljak, hogy a nagyobb, 430GB-ot bármikor engedhesse formázni (ha mondjuk később rápakolok egy XP-t is a 35GB-ra), ne legyen rajta semmi autoexe.bat vagy ilyesmi.

De most még nem áll szándékomba semmit sem rápakolni a 35GB-os részre. Ez így akkor jó lesz a Win7-nek is? (a nagyobbra meg elkezdeném most rápakolni a fájljaimat) Ez most akkor "üres terület" lesz neki? Remélem érthető.
Vagy írd le te, hogy particionálnád, úgy hogy legyen rajta egy 35GB-os hely a Win7-nek (vagy az XP-nek!: ne telepítsen rá bootloader-t vagy mit).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.