Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12351) Chalez


Chalez
őstag

LÉGYSZI segítsetek, itt egy kép a problémámról...
Baszakodott a vinyóm, 1Tb Samu, és a Hirens Boot CD-n lévő Partition Magic 8.5 -öt elindítottam, de valamit elcsesztem, mert nem láttam a következő indulásnál a partíciót a winbe. Amikor a lemezkezelést nézem, a tulajdonságok lekérésénél ez a hibaüzenet fogad. nagyon fontos lenne a partíció visszacsinálása, mert rengeteg fontos adatom van rajta. Még sohasem jártam így, nem is tudom mit kéne csinálnom... :F

A 833.35GB-os partícióról van szó természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#12352) Chalez


Chalez
őstag

Az easeus Partition Manager szerint átfedés van a két partíció között, és semmit sem lehet csinálni...
Hú de nem értek már ehhez... :O Plz valaki help!

(#12353) Imco válasza Chalez (#12352) üzenetére


Imco
őstag

Ha már ott a HB akkor egy partition table javitást megengednék neki. Vagy GDB és utána lehet formázni.
A PM sokat hibázik. Sok neki a korszerű vinyók hada. Szerintem...

Üdv! Imco

(#12354) orionpro válasza liksoft (#12327) üzenetére


orionpro
tag

Köszönöm a választ, közben én is kiderítettem hogy teljesen más típus a két vinyó. Adatmentés? Nem tudom mi mennyi, de azt se tudom, megéri-e? Esetleg privátban adhatnál egy ajánlatot, nem tudom mennyire voltak fontosak rajta az adatok, mivel cimborám vinyója. Csak annyit mondott, próbáljak szerezni egy ugyanilyet. 2,5" Hitachi 5k320 160Gb

(#12355) Williams válasza jahatpersze (#12346) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Meg tudjuk oldani a problémát. Ha aktuális még, dobj privit!

(#12356) Williams válasza jahatpersze (#12346) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Meg tudjuk oldani a problémát. Ha aktuális még, dobj privit!

(#12357) Williams válasza jahatpersze (#12346) üzenetére


Williams
aktív tag

Hali!

Meg tudjuk oldani a problémát. Ha aktuális még, dobj privit!

Nemtom miért ment el ennyiszer! Egér error?

[ Szerkesztve ]

(#12358) Mukorka


Mukorka
addikt

Sziasztok!

Van egy Samsung 400 Gb 7200-as vinyóm.
Másfél éve vettem, és most a Hard disk Sentinel azt mondja rá hogy 40% a kondiciója.
Ez gáz? Mert a régi sima ata WD 200 Gb ami van vagy 4 éves, az meg 90%. Most vennék egy nagyobb darabot a Samsung helyére, de a kérdés hogy jó-e az még a 40% al, és hogy egy ata jó lesz e rendszervinyónak.

Válaszokat előre is köszi.

Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

(#12359) csakegyreg


csakegyreg
tag

Sziasztok

Magamat egy átlagos felhasználónak tartom nem szoktam egyéb mást csinálni csak netezni meg filmet nézni +GTA4 :D

Szóval ne nevessetek ki ha hülyeséget kérdezek sőtt nem is tudom, hogy jó helyen járok e de , hogy van az pl, hogy A (c)- meghajtó 36.7 GB-os és ha belemegyek a c meghayltó könyvtárába a program files- al az internetes mentésekkel a dokumentumokkal a letöltésekkel a windows-al szóval az összes mappát ha összeszámolom akkor van cakkom-pakk 22GB foglalt terület és 800 megabájt szabad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
akkor hovatünt az a csaknem 14GB hova:????????
és ez ugyanugy van a másik partición is ??? egyszerűen nem tudom felfogni !!
légyszives segitsetek mert nagyon kellene az a 14 GB-t
JA és egyébként van valami programom és az azt mondja , hogy a winchester 100% osan jó meg az életartam is ugyan annyi szóval az nem lehet , hogy szektor hibás vagy mi!

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#12360) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Ha van egy rakoncátlakodó hdd-m, akkor milyen programot kell ráeresztenem, hogy működjön?
Kösz:

piadex2

ps: nem rendszer partíció, úgyhogy lehet formázni meg mindent

mod: csakegyreg: érdemes beállítani, hogy lássad a rejtett file-okat (az első, ami néhány GB-ot jelenthet az a swap file), érdemes azt is megnézni, hogy a lomtárad üres-e, mert ott összegyűlhet egy csomó adat - hirtelen ezek jutottak az eszembe (ja, ha bekapcsoltad a rejtett file mutatást, akkor nézz szét a "documents and settings"-ben

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12361) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem. Van egy Seagate Barracuda 200GB-os SATA merevlemezem amit szeretnék formázni, de nem tudok.

A Partition Magic 8.0 - amikor elindítom - azt írja ki alapból amikor, hogy hibás (FEHLERHAFT). Csak formázni tudom, ugyanakkor amikor a formázást engedélyezném azt írja ki, hogy nincsen aktív partició definiálv az adott merevlemezen (Es ist keine aktive Partition definiert. Sind Sie sicher, dass die änderungen übernommen werden sollen?) amire ha OK-t nyomok közli, hogy a gépet újra kell indítani, hgy a változtatások megtörténjenek. Ha ezt megtörténik Windows-on kívül el kezd dolgokat futtatni ill. megpróbál formázni de nem tudja befejezni.

Viszont érdekes módon a Total Commander felismeri - akárcsak a Windows Explorer - szerepelnek is mint I: ill. J: meghajtók, tudok is rájuk másolni csak éppen a két particiót nem tudom összevonni ill. az egészet formázni nem tudom.

Tudna esetleg valaki segíteni, tippet, programot, tanácsot ajánlani-adni? A segítségeket előre is köszi!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#12362) piadex2 válasza BenJoe80 (#12361) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Hát egy ötlet:
klikkelj jobb gomban a "sajátgép"-re, és válaszd a kezelést. Ha megnyílt az ablak, akkor keresd meg a lemezkezelés-t (bal egérgombbal klikk rá 1x). Azt a két meghajtót, amit egybe akarsz vonni először törölnöd kell:
jobbklikk az első törlendő meghajtóra és "partíció törlése...", majd a következő meghajtón is stb.
Végül, amikor a törlésekkel végeztél: jobbklikk és "új partíció...".
Innentől értelemszerűen.

piadex2

mod: ezzel a technikával minden adatod elveszik a törölt (összevont) partíciókról !!!!!!!

[ Szerkesztve ]

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12363) icons


icons
addikt

Hello!
Felraktam a HD Sentinelt,és ezt mutatja a Naplóban: Current Sector Pending Count 2 -> 3 és 0 -> 2
Illetve: Vásárlás címszó alatt jelzi, hogy még 2ilyen hibát talált.

Ez mennyire rossz dolog? A vinyót kiszedtem a rack-ből, hogy hidegebb legyen. Azóta történt néhány gikszer, de szerintem amiatt, mert a kábel nem votl jól bedugva (legalábbis gondolom....BIOSba sem lépett be a gép...)

(#12364) ako127


ako127
csendes tag

Hello!

1,5 terás HDD-t mivel célszerű megformázni, hogy utána minden op.rendszer lássa?

(Tudom, elég hülyén hangzik, a lényeg az, hogy először XP alól megformáztam, és a következő rendszertelepítés után viszont formázatlannak látta.)

Az XP telepítőlemeze csak 130 gigát lát belőle, ennél nem enged nagyobb partíciót csinálni.

Tehát van esetleg valami célprogram új HDD-k formázására, vagy valami tipp hogyan csináljam? (nem rendszerwinyó lesz belőle)

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#12365) icons válasza ako127 (#12364) üzenetére


icons
addikt

Számítógép kezelés / Lemezkezelés-t próbáltad?

(#12366) csakegyreg


csakegyreg
tag

Boccs de mi az a spawn file esetleg további ötletek ??? :O

http://kismalac.net/malacka/mic/e7 ->>> katt! elég sanyarú velem mostanába a sors de.. .. :D

(#12367) Imco válasza ako127 (#12364) üzenetére


Imco
őstag

sp1-nél frissebb XP-t probáltál már? Bios frissités?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#12368) piadex2 válasza csakegyreg (#12366) üzenetére


piadex2
senior tag

Hello!

Ha a swap file-re gondolsz, azt másképp virtuális memóriának mondják. A rendszer partíció gyökerében találod pl: "C:\pagefile.sys" ez nálam 512 MB RAM-nál alapból max 1500 MB (1,5 GB).
Üdv,

piadex2

ps: vezérlőpult (klasszikus nézet), rendszer, speciális, teljesítmény->beállítások, speciális: itt találod a virt. mem. adatait ill. itt tudod módosítani.

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12369) liksoft válasza ako127 (#12364) üzenetére


liksoft
nagyúr

120GB fölötti drive esetén szigorúan az SP2-es változatát kötelező használni az XP-nek. Ha előző verziót eresztessz rá a formázott drive-ra, akkor az hazavágja az adminisztrációját, így adatmentés lesz a következő lépés. Vagyis a kulcsszó: XP SP2!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12370) Petya2900XT


Petya2900XT
aktív tag

Üdv emberek!
Lenn egy kis problémám...adott egy HD103UJ és egy HD154UJ meg egy HD321KJ.Nos Van egy friss Xp Sp3-am,de az lenne a bajom,h nem igazán tok nagy sebességgel másolni :F
Ha a 321KJ-ra másolok a másik 2 vinyórol akkor minden jó olyan 70mega/sec-el másol de ha a terrásra vagy a 2 terrások között akarok másolni akkor ha fene fenét eszik akkor sem meg 45meg/sec fölé :F Tudna nekem segíteni,mert ez így nem igazán jó nagy cuccokkal dolgozom így időigényes a másolgatás stb.
Előre is THX :R :R

//6800K+1070–XboxOneX—PS4–Switch\\—GamingEmpire

(#12371) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Leszedtem az internetről a samsung utility-t, de amikor erről a cd-ről (amin a sams. util van) bootolok, akkor a boot végén azt látom, hogy "c:\", és nem találja a rendszer a hutil.exe-t (pedig rajta van és ez kellene a javításhoz). Van még a:\ is, de itt csak rendszerfile-ok vannak.
Szerintetek miért nem megy?
Kösz:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#12372) icons válasza icons (#12363) üzenetére


icons
addikt

?

(#12373) vasutas01


vasutas01
tag

Helloztok!

Az lenne a problémám, hogy adott egy Samsung 250GB ATA (SP2514N) vinyó, és olyanokat csinál, hogy a windowsba kb 10 percig látja lehet is rá másolni, majd elszáll, nem látja sajátgépben, majd eszközkezelőbe sem és kattog.
Mi lehet a probléma? túl melegedne?

Hirdetéseim: [http://href.hu/x/aexq] | PÜ-t írj!! Azt észreveszem :)

(#12374) icons válasza vasutas01 (#12373) üzenetére


icons
addikt

Nézd meg Everest-tel, vagy HD Sentinel-lel, vagy valami hasonlóval a hőmérsékletét, de szerintem ha kattog, az nem jelent sok jót. Én a szervízt javaslom, de hátha tud még valaki valami okosat...

(#12375) Zoza24


Zoza24
senior tag

üdv!

segítség kéne...van egy 750es samu vinyó és azt írja sentinel,hogy 184 hiba,mely gyártó specifikus...visszaolvastam a topikban,de konkrét segítséget nem találtam,csak mindenkinél a problémát olvasom...

tipp?

Zoza

Forza Italy!

(#12376) zsoleer


zsoleer
senior tag

sziasztok olyan problémám lenne hogy vettem egy samsung f3 500 gb wincsit és nem települ rá a win 7 de nem csak az semmi be boot-olok és kivagy de ha rádugom a régi wincsim és betölt a windows hozzá férek simán a wincsihez mi lehet a baj szerintetek?

(#12377) dany27


dany27
őstag

hali

Minap egy érdekes dologra lettem figyelmes az egyik winyomnál!
Szerintetek az normális hogy gondol egyet s kikapcsol?
Samsung HD501LJ-ről van szó!
Ezt ugy értem hogy pl van mikor indítom a commandert el is kezd betölteni de ezután vár egy kicsit hallom h felpörög a winyó és kattanik egyet s csak ezek után jönnek be commanderba a panelok(már ha pont az a winyó van nyitva).
Ugyan így van ha pl megnyitom a thunderbirdet(pont azon vannak a levelek). Van mikor ő is vár kicsit menetközbe majd katt s indul a wiynó.
Sentinelben nem látok semmi fura dolgot!
Mi lehet a gond?? Nem utal a sentinel felpörgési problémára vagy hasonlóra de ha kell dobok egy riportot!

ELőre is köszi!

(#12378) parvus


parvus
tag

Üdv Titánok!

Az a harci helyzet,hogy van én nékem egy 400 Gigás Patás Samum ami indításnál kattog a bios nem látja a win még annyira sem!De sokáig szóra bírtam 2-3 kattanás útán ment,mostmár nem akar.Akkor ennek most "csá" van?Vagy esetleg tudtok valami progit ami win alatt láthatja,hogy leszedjem róla fontos képeim?! Getdataback nem látja!
:O

:F
ui:ja és kb 1 éves csak nem találom a papírjait ,jó mi.

menjünk inkább kapálni!

(#12379) liksoft válasza parvus (#12378) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csá! :K

Szerk: Adatmentés lehetséges. Tipikusan hibás tápellátás vagy hűtés okoz ilyen jellegű meghibásodást. Azért írom, mert érdemes a drive cseréje előtt a hibát orvosolni, hogy a következő drive ne jusson hasonló sorsra.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12380) parvus válasza liksoft (#12379) üzenetére


parvus
tag

Szia mester!
Igen én is a tápra gondoltam ingadozás betett a fejnek... :F
Ezért nem szabad sajnálni a pénzt egy jó tápra,meg kellene egy szünetmentes is.á mindegy mindig tanul a homosapiens
kössz

menjünk inkább kapálni!

(#12381) BenJoe80 válasza piadex2 (#12362) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Köszi piadex2!

Bár az általad ajánlott módszer nem segített, sikerült megoldani a problémát a HDD Wipe Tool-val. Jó kis progi; megsemmisített mindent a merevlemezen, aztán már csak particionálni és formázni kellet... azóta megy szépen.

Még egyszer köszi a segítséget!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#12382) peltar


peltar
tag

1 TB-os WD Caviar Green.
Betéve a régi mellé, gép felismeri, particionálás, formázás, minden szép és jó. Elkezdek rá másolni, és néhány percen belül teljes fagyás, csak a resetre reagál. Három különböző vinyóról próbáltam rá másolni, volt rackben és közvetlenül kötve, volt adat és tápkábel csere, több sata porttal is próbálva.
Ekkor gondoltam, biztos az XP SP3 nem boldogul a mérettel, szóval új vinyóra Win7 fel. Már a telepítés sem volt zökkenőmentes, egy újraindításnál megállt fekete képernyővel, és csak sokadik reset és javítás után lépett tovább, majd a drivertelepítések után új próba, másolás közben ugyanúgy fagyás, sőt egy alkalommal a vezérlőpult előhívásakor is.
HDD Sentinel lefuttatva, hibátlannak mondja, sőt memóriateszt is volt.
Teljes tanácstalanság. :F

Peltar#21369

(#12383) icons


icons
addikt

Hello!
Felraktam a HD Sentinelt,és ezt mutatja a Naplóban: Current Sector Pending Count 2 -> 3 és 0 -> 2
Illetve: Vásárlás címszó alatt jelzi, hogy még 2ilyen hibát talált.
Ez mennyire rossz dolog? A vinyót kiszedtem a rack-ből, hogy hidegebb legyen. Azóta történt néhány gikszer, de szerintem amiatt, mert a kábel nem votl jól bedugva (legalábbis gondolom....BIOSba sem lépett be a gép...)

Ja, és Rövid ön-teszt eredménye nincs, fél perc múlva: Sikertelen olvasó egység hibája miatt. Válasz: 0*79

[ Szerkesztve ]

(#12384) Slon


Slon
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, azzal a problémával kapcsolatban, hogy van nekem egy nagyon nagyon régi winyom, Maxtor 20 GB-s, FAT32-fájlrendszerrel.

Egy ideje bekapcsolásnál azt írja ki hogy ezen a bizonyos meghajtóm "ellenőrizni kell a konzisztenciát", ezt ugye megszakíthatom vagy megvárhatom míg végigellenőrzi.

Akár végigfuttattam akár nem, a winyo használhatatlanan. Értem ez alatt azt, hogy nem tudok róla átmásolni adatokat másik meghajtóra, sem cd/dvd-re kiírni a dolgokat róla.

Elég sok számomra fontos dokumentum, kép van ezen a winyon... :( De egyszerűen nem tudom őket átmenteni máshová... Tökéletesen látja ezt a winyot a rendszer, megnyitja a rajta lévő filekat igaz meglehetősen lassan.

Estetleg tudna valaki segíteni? Lehetséges-e, hogy ki tudom menteni róla a cuccaimat? Vagy végleg elszállt?

Köszi előre is!

(#12385) icons válasza Slon (#12384) üzenetére


icons
addikt

Mit értesz az alatt, hogy nem tudod? Megnyomod a másolás gombot, és nem tesz semmit, vagy kiír valamit? Sokat vártál, hogy megkezdje a másolást?
(sztem próbáld ki, hogy raksz rá valamit, és utána visszamásolod, akkor mit csinál)

(#12386) Slon válasza icons (#12385) üzenetére


Slon
csendes tag

Szia!

Köszi a választ!

Azt értem alatta, hogy elindítom a másolást, és 1 óra mulva sem csinál semmit, 0 százalékon marad. Ugyan ez van ha cd re próbálom kiírni. És általában a programok is kifagynak... total commander mindíg, ha másolni próbálok.

(#12387) Voyage


Voyage
aktív tag

Olyankor mi a teendő, ha bevágtam még egy vinyót, de nem látja a windóz?
Bootkor felismeri, eszközkezelőben ott van, seekel, de nem gyün elő a sajátgépben. XP-ben tudtam a megoldást, Windows 7-ben nem vágom. :F

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12388) Slon


Slon
csendes tag

Icons:

Kipróbáltam amit javasoltál. Azzal semmi gond nem volt mikor átraktam valamit arra a winyora, de a visszatétellel, akár másolás, akár áthelyezés ugyan azt produkálta mint amit leírtam :(

[ Szerkesztve ]

(#12389) liksoft válasza Slon (#12388) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vidd szakemberhez. (Adatmentésesre gondolok!)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12390) liksoft válasza Voyage (#12387) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugyanúgy partícionálni és formázni kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12391) Voyage válasza liksoft (#12390) üzenetére


Voyage
aktív tag

Az megtörtént másik gépbe, adat is van rajta.
Ebbe betettem, mindehol ott van, csak épp a sajátgépben nincs, se fájlkezelőben, stb... :)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12392) Slon válasza liksoft (#12389) üzenetére


Slon
csendes tag

Köszi a segítséget.

Sajna jelenleg anyagilag nem állok úgy, de spórolok. Addig így marad a winyo :(

(#12393) liksoft válasza Voyage (#12391) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha dinamikusra sikerült a partíció, akkor a lemezkezelőben importálni (talán csatlakoztatni - vagy valami hasonló) kell a kötetet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12394) Voyage válasza liksoft (#12393) üzenetére


Voyage
aktív tag

Igenám, de hol a lemezkezelő a win7-ben? :B :R

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12395) liksoft válasza Voyage (#12394) üzenetére


liksoft
nagyúr

Passz. Én már Vista púpot sem hordok a hátamon. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#12396) Voyage válasza liksoft (#12395) üzenetére


Voyage
aktív tag

Azt én se, az egy .... :DDD
Viszont win7 jó lenne, csak még nem igazán tudom mi-merre van. :B

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

(#12397) icons válasza icons (#12383) üzenetére


icons
addikt

Ke?

(#12398) Imco válasza Voyage (#12394) üzenetére


Imco
őstag

:)
Start menű>számitógépen jobb katt és ott> a kezelés> bal oldalon alul a listában.
Szerintem használatba kell venni, ha nem hibás. ..és miért lenne az. :)
Esetleg csak betűt adni néki?

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#12399) bugsy


bugsy
csendes tag

sziasztok.

egy általam eddig ismeretlen hiba kapcsán kérénk segítséget.
adott egy 320-as SeagateMaxtor Sata vinyó egy pci-os sata vezérlővel XP alatt.
windows intézőebn már kétszer is előfordult, hogy beléptem egy könyvtárba és, ott egy másik köynvtár tartalmát láttam, ami szintén a vinyón volt. ha elindítottam a fájlt, akkor az indult el, amit láttam. 5 perc után visszalépve, viszont a rendes tartalmát láttam újból.
ötletek?
(vírusom szinte 100%, hogy nincs)
üdv: bugsy

(#12400) Voyage válasza Imco (#12398) üzenetére


Voyage
aktív tag

:R
Ez az, ezt kerestem, de nem találtam. :B
Köszi. ;)

http://hardverapro.hu/apro/vadi_uj_silverstone_raven_01_plexi_oldallapos_gep/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.