Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44851) Ijk válasza Woodslave (#44848) üzenetére


Ijk
nagyúr

"mit tudsz te a böjtről"

Azt hogy 60-70 kilós embereknek jó lehet, egy 100 kilós vagy annál nagyobb megpusztul mire este megeszi a napi adagját. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44852) Woodslave válasza Ijk (#44846) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ezzel kell visszatölteni edzés után egy 0 ch(kcal) nap után ;] Kicsit félek, mert a tésztája elég barna, remélem nem teljes kiörlésű lisztből van :Y :D

44851 amúgy ezt jól gondolod, még jó hogy nem akarok túl izmos lenni :K :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44853) Kassadin válasza Tamoo (#44844) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem állítom, hogy nekem/nekünk van igazunk, csak felvetem a dolgot, ahogy én látom és tapasztalatom.

WS: Leginkább könyvekből.

(#44854) Woodslave válasza Kassadin (#44853) üzenetére


Woodslave
nagyúr

könyvek? :Y

akkor már értem :K :D ;]

hülyülök, de akkor a könyvek az örök igazságot tartalmazzák? A táplálkozástudományban mire kinyomtatják már elavult :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44855) Kassadin válasza Woodslave (#44854) üzenetére


Kassadin
addikt

Interneten elolvasol ma egy cikket, hogy káros az alma, holnap egy olyat olvasol, hogy egészséges az alma. Ennek értelmét nem látom.

(#44856) Woodslave


Woodslave
nagyúr

na irány edzeni, semmi edzés előtti cucc nem maradt. Kénytelen vagyok magamtól nyomni... :O :Y :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44857) philoxenia válasza kukinyo (#44830) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, mert ezek nemigen jelentkeznek 30 éves korig.... ;]
Száz éves és egészséges eszkimók? Aki 1970-ben volt 40, az még csak 80 éves..... egészségesnek kellene lennie.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44858) Kassadin válasza Woodslave (#44854) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem hiszem, hogy bármi is tartalmazná az örök igazságot. Talán fontosabb, hogy te alakítsd ki saját magadnak a saját igazságodat. Mondjuk ez sok mindenről elmondható az élet más területén is. :K

[ Szerkesztve ]

(#44859) Depression válasza philoxenia (#44857) üzenetére


Depression
veterán

Itt van pont az ellenkezője:

"A kormány adataiból az is kiderül, hogy az inuitoknál a csecsemők halálozási aránya négyszerese a kanadai átlagnál. Továbbá az inuitoknál gyakoribb az olyan súlyos betegségek, mint a cukorbetegség és a tüdőbaj, ezenkívül hajlamosabbak az öngyilkosságra is"

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#44860) philoxenia válasza Depression (#44859) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mi ott 50 éves korunkig se élnénk.... Fél év tél, fél év olyan nyár, mint nálunk az enyhébb téli napok... Fél évig sötét.... stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44861) deniro2


deniro2
senior tag

Egyébként szerintem nincs még egy olyan állatfajta a világon, ami megközelítőleg is annyi szénhidrátot zabál össze, mint az ember. A természetben eleve kivitelezhetetlen rendszeresen beszerezni hatalmas mennyiségeket belőle, nincs zacskós rizs, se volumass 15... :D

Depression nincs itt semmilyen ellentmondás, mivel az inuitok manapság már ugyanazt a szart eszik nagyrészt, mint a kanadaiak, csak éppen az életkörülményeik, meg az egészségügyük sokkal szarabb...

[ Szerkesztve ]

(#44862) Kassadin válasza deniro2 (#44861) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt hittem azt írod, hogy se jumbo... :(

(#44863) Möhe válasza bandus (#44839) üzenetére


Möhe
addikt

God tudna mesélni. Halas fórumos találkozón, volt egy srác aki dietetikusnak tanult Pécsen. Teljesen ellentéteset tanultak mint amit a "kondisok" esznek isznak napi szinten. A prfonál felállt előadáson és megmutatta hogy mi az eredménye ha többet eszik valaki a feleslegesnek tartott fehérjénél és szénhidrátnál. Nem volt nagydarab a srác,de V forma az befigyelt. A prof meg csak lesett mint hal a szatyorban,nem tudott kontrázni. Ha jól emlékszem ez volt a lényege az elmélet és gyakorlat között orvosi szinten.

(#44864) macikos válasza deniro2 (#44861) üzenetére


macikos
addikt

Elég megnézni mondjuk a lovakat.

[link]

Tehát egy 400-600kilós lónak napi 6kg zab, kb. mintha egy 100kilós ember 1-1,2kg zabot enne, ami ugye 700-800g szénhidrátnak felel meg.

(#44865) deniro2 válasza macikos (#44864) üzenetére


deniro2
senior tag

Macikos vazzeg, szerinted a vad lovak honnan a bús picsából szednének napi 6 kiló zabot? A takarmányozás meg a természetes táplálkozás nagyon nem ugyanaz... Az én tengerimalacom is betol annyi száraztápot, amennyit elérakok, de erősen kétlem, hogy az ősei is 1,5 kilós zsírgömbök voltak...

(#44866) kukinyo válasza macikos (#44864) üzenetére


kukinyo
addikt

Más az emésztő rendszere.Ki tudja abból mennyit dolgoz fel és milyen anyagokat.

(#44865) deniro2:Nekem is van malacom de nem 1,5kg-os. ;]

[ Szerkesztve ]

(#44867) philoxenia válasza Möhe (#44863) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A prof a normál emberi életmódot vette figyelembe a táplálkozásnál...
Egyébként mint itt kiderült, sok BB esetleg nem lenne alkalmas rendőrnek, mert nem biztos, hogy tudná futni a szintidőt... meddig bírnád például az ötven évvel ezelőtti paraszti munkát? Reggeltől estig kaszálni? Ha nem is folyamatosan... márpedig ott a szalonna kenyér kombó erősen játszott anno... Ne hasonlítsuk a normális életmódhoz a speciális diétátokat, ez minden sportnál más és más... Ráadásul ugye a V forma meddig él egy átlag nem versenyző testépítőnél? Amikor abbahagyja, nagyon el tud a V formától térni.... Az egyik ismerősöm például anno válogatott súlyemelő volt... Hozzá képest a 172/96 alakommal most sportos vagyok és még ő sincs ötven, talán egy évvel idősebb mint én...
Az országúti kerékpározás például többször annyi kalóriát kíván versenyszerűen és sokkal kevesebb fehérjét... akkor az most jó diéta? Ha az egészséget és a hosszú életet vesszük alapul, akkor meglepő lehet, hogy az, aki mondjuk tíz évig hobbiszinten badizik, majd abbahagyja, vagy aki egyáltalán nem csinál ilyesmit, de mértékkel táplálkozik, meddig él és milyen egészségi szinten áll mondjuk 70 évesen... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44868) Dani82 válasza deniro2 (#44865) üzenetére


Dani82
senior tag

Az én tengerimalacom is betol annyi száraztápot, amennyit elérakok, de erősen kétlem, hogy az ősei is 1,5 kilós zsírgömbök voltak...

:C :DD :DD :D

(#44869) macikos válasza deniro2 (#44865) üzenetére


macikos
addikt

[link]

"Egy 500 kg-os ló takarmányszükséglete 3-4 kg szemes- és 5-6 kg szálastakarmány naponta."

Ha természetesen táplálkozna, akkor is megenne annyi füvet vagy mittudomén.

(#44870) Möhe válasza philoxenia (#44867) üzenetére


Möhe
addikt

A normál emberi szint is vicces számokat mutatott. Vitaminok,zsiradék és fehérje is. Röhögve tanulták az anyagot,és csak lestek órán hogy milyen alacsony számokkal dobálózik a prof,átlagértékekről beszélt és élettani hatásokról.
Az meg hogy a doki is max 50mg/nap vitamin C-t tart elfogadhatónak az meg nókomment.

(#44871) deniro2 válasza macikos (#44869) üzenetére


deniro2
senior tag

Vagy fele akkora lenne, egy teljesen más emésztőrendszerrel... Az ember kitenyésztett már pár olyan állatot, amin röhög az evolúció, pl. szerencsétlen bulldogok alig tudnak elleni, szériatartozék náluk a légzőszervi probléma, vagy pl. a dán dogok elélnek 8-10 évig, míg a farkasok hasonló körülmények között akár 20-ig is...

[ Szerkesztve ]

(#44872) Yeffy válasza deniro2 (#44865) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#44873) deniro2 válasza Möhe (#44870) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem akarom védeni az oldszkúl dietetikát, de azért ez mégis csak egy tudományág, nyílván méréseken és kísérleteken alapszanak ezek az értékek és nem olyan megfoghatatlan adatokon, hogy ronikolmen mennyit eszik reggelire... Nincs kedvem utána nézni, de szerintem az rda sem optimum, hanem élettani minimum... Ráadásul régi és nem veszi figyelembe az azóta megváltozott életkörülményeket, így pl. a vízben oldódó vitaminokkal én is úgy vagyok, hogy inkább több legyen, mint kevesebb, a hipervitaminózistól úgysem kell tartani ezeknél...
Mindenesetre az extrém izmosság és az egészség között én nem tennék egyenlőségjelet, így az ilyen izomdemonstrációk sem hiszem, hogy a dietetika életképtelenségét bizonyítanák.

Kassadin: nem tudom, hogy manapság mit jelent az egészség, de általában szerintem annak a meghatározása, hogy ritkán vagy beteg és sokára döglesz meg... :U ;)
Ilyen kérdéseket... :( :D

[ Szerkesztve ]

(#44874) Kassadin válasza deniro2 (#44873) üzenetére


Kassadin
addikt

Manapság mit jelent az egészség?

(#44875) philoxenia válasza Kassadin (#44874) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Orvos ne lásson, jól érezd magad, élj sokáig....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44876) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Lehet itt tanulmányokkal szórakozni, de ha megnéztek egy erőemelőt, vagy egy akármilyen testépítőt, vagy megvizsgáljátok egy normális izomtömeggel rendelkező kondis kajáját, rá lehet jönni hogy KELL az a fehérje/szénhidrát/zsírmennyiség amiről beszélünk. Doppingnál több nyílván. Az más kérdés hogy valaki 4g ch/tskg-tól hülyére hízik, én meg fogyok vagy stagnálok... :U

philoxenia: Kb. soha nem vagyok beteg bár 2 éve volt egy 1 hónapig tartó lázas-hányásos betegségem, ott már bejátszott a vérvétel, hát valamelyik májenzim szintem 4x-ese volt a normálnak :D Doki csak lesett :DD

[ Szerkesztve ]

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#44877) philoxenia válasza mocsanisi (#44876) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, annyi idősen én se nagyon... Mondjuk érdeekes, hogy mióta a cukor miatt elég keveset ehetek, szinte teljesen elkerülnek a betegségek... le is kopogtam.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44878) BÁ Nutrition válasza mocsanisi (#44876) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

majd ha nem 19 éves testőr ;] leszel hanem legalább 25 akkor lehet hogy hízni fogsz 400g ch-tól

persze lehet hogy maradsz Boxi kategória és akkor nem :DDD

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44879) #11527168


#11527168
törölt tag

Sziasztok! Kis helyzetjelentés...

1 hónapja kezdtem újra az edzéseket, heti 2 alkalommal csinálok teljes test edzést. Az "állapotomtól" függetlenül állítom, hogy egy nagy baromság, az osztott edzésterv még 10 évvel ezelőtt 50 kilósan is jobban bevált, mint ez egy hónap után. A kaja persze tiszta, mint mindig, annak is köszönetem, hogy nem fogytam el. Használt súlyokban siralmas vagyok, egykezes nyomás megy két tizessel (50kg volt a csúcs), bicepszezés rúddal :D . Súlyban elég sok visszajött, most 80 körül vagyok. Néznek is értetlenül a teremben, hogy látszatra is régi súlyzós múlttal mit szerencsétlenkedek, még meg is kérdezték, hogy milyen edzésmódszer ez :DD Persze van akinek leesik, hogy nem tetoválás a "kicsi" heg a mellkasomon. Nemsokára átállak az osztott tervre, csak még nem igazán vagyok biztos magamban, meg hogy mit bírok. Arra gondoltam, hogy heti 3 edzés lenne 3-3 gyakorlattal. Pl. mell-hát, váll-láb, bicepsz-tricepsz.

(#44880) deniro2 válasza mocsanisi (#44876) üzenetére


deniro2
senior tag

Ezzel szerintem senki nem vitatkozik... Az már más kérdés, hogy ettől ez a táplálkozás még nem feltétlenül egészséges. Az is egy dolog, hogy te 500g szénhidráttól nem hízol, de ettől még az inzulinszintedet ugyanúgy baszkurálja, a hasnyálmirigyedet igénybeveszi, etc...
Az meg, hogy 18-19 évesen nem szoktál beteg lenni örvendetes, de ebben a korban elég általános... ;] ;) Majd 50 évesen is ez legyen a helyzet és akkor leszel király csávó... ;)

(#44881) Kassadin válasza deniro2 (#44880) üzenetére


Kassadin
addikt

50 évesen már lehet, hogy jobban jár az ember, ha úszik. :DDD ;]

(#44882) deniro2 válasza #11527168 (#44879) üzenetére


deniro2
senior tag

Gratula és kitartást... :R
Nem akarok beleugatni, de az osztást én inkább így csinálnám:
mell-váll, láb, kar-hát

(#44883) #11527168 válasza deniro2 (#44882) üzenetére


#11527168
törölt tag

Köszi :R Dehogy ugatsz bele, szívesen veszem a jótanácsokat, de ez nálam ilyen rég bevállt módszer. Valahogy így reagál a legjobban a mellem. Lehet, hogy hülye elmélet, de én úgy gondolom azért, mert a vérellátás arra a területre összpontosul.

(#44884) Mikuland válasza philoxenia (#44877) üzenetére


Mikuland
tag

Sárkánymodi. Bocs... :DDD
Neked szegeznék egy kérdést, hogy a cukrosságod mikor alakult ki? Azért kérdem, mert Engem a magas vérnyomással zaklatnak mostanában, hogy elhagytam a 45-öt. :F
Azért is próbálom motiválni magam az edzésre, hogy a fittségi faktorom kissé emelkedjen... :B
Már a házidoki is gyógyszerre fogott volna, mondván - ebben a korban már ildomos. bek@phattya!
Rendszeres véradóként is ezzel kergetnek, egyik asszisztens mondta, hogy a férje is versenyszerű sport után tunyult el, majd elkezdte újra és jött a magas vérnyomás, infarktus...

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#44885) philoxenia válasza Mikuland (#44884) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Konkrétan 41 voltam, túlsúlyos... Ellenben a bátyám hét évvel idősebb és nálam jóval elhízottabb és nem cukros... Mindenesetre a fittséget a lehetőségek szerint minél magasabbra növelni, a túlsúlyt minél alacsonyabbra csökkenteni... A testmozgás konkrétan javasolt a cukorbetegség megelőzésére és kezelésére is... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44886) Mikuland válasza philoxenia (#44885) üzenetére


Mikuland
tag

Köszönöm válaszod!
Sajna a túlsúly ténylegesen túl van, folyamatosan a 110-kg a mérleg... :F
Ez 175 centihez igen csak súlyos! Azért lassan-lassan megy át izomba, mer' ugyi az nehezebb mint a zsír? :DDD
A nyáron kis zab kúrával - egy étkezést kiváltva zabbal - sikerült lemennem 107 kilóig, de már visszajött. :(((
Azért beletudják tenni a frászt az emberbe a cukor- magas vérnyomás kombóval!

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#44887) Fred23


Fred23
nagyúr

Ma megkérdezte tőlem két roma fiatalember, h mit edzek. Mutattam nekik néhány egykezes fekvőtámaszt szűken, gyorsan, megrakott hátizsákban, és így nem lett semmi összetűzés. :D

De a lényeg: ma először megcsináltam végre a 35 kilós egykezes csuklóbehúzást! Régen ez volt minden vágyam, ezt szerettem volna iszonyatosan megcsinálni. Szóval végre valami konkrét, számomra jelentős eredmény.

De hogy valami on is legyen: Phil sztem megérdemelte a győzelmet, tényleg ő volt a legjobb!

(#44888) Ijk válasza deniro2 (#44880) üzenetére


Ijk
nagyúr

A vadonban vannak testépítők?
500g napi szénhidrát az elég sok, vagy profi testépítő, sportoló vagy pedig el van hízva aki ennyit zabál.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44889) philoxenia válasza Mikuland (#44886) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Próbálkozz cukorbeteg diétával... Bár első blikkre, ha mindent amit eddig ettél, megfelezel már esélyes, hogy tudsz jócskán fogyni...
Kis olvasnivaló:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#44890) Jojo5 válasza Ijk (#44888) üzenetére


Jojo5
őstag

vagy egyik se es csak CH toltesen van...:DDD

tudom szar vot':( de most nincs jobb a tarsolyomban:U

kezd irritalni, hogy a teteves farmerok szukek a kis combocskaimra, lehet a labazast nem kene ennyire jol nyomni, pedig kb. 3-4 heten belulre mar beterveztuk a 160-ba valo guggolast...:

ja es R.I.P Karcsika

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#44891) drogery


drogery
tag

nekem jó a böjt. de arnold a 105 kg-os versenysúlyával már ne böjtöjjön. végül is a kettő közé már nem fér be senki.
serge nubret tuti ezért kapott ki a '80-as olimpián. szegény feje. :(

(#44892) wertigo1984 válasza Ijk (#44720) üzenetére


wertigo1984
őstag

Én az osztrákokhoz tervezem először a melót, aztán a költözést. (az más, hogy egy kumma szót nem tudok németül, az angolt meg nem szivesen beszélik, de majd ragad rám a koszon kívűl egy kevés :) )

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#44893) deniro2 válasza Ijk (#44888) üzenetére


deniro2
senior tag

Hát öregem, asszem egy hegyi gorilla hím izomzatával minden létező erőemelő versenyt megnyernénk az elkövetkező 1000 évben... :D Pedig ők leveleken élnek... Kurva genetika... :D
Lehet 500g-ot nem, de 420-at Mocsok elvtárs is nyomott az alig 70 kilójához, aztán szerintem egyik említett kategóriába sem tartozik...

44888): azt kérdezted, hogy vannak-e a természetben testépítők... Hát, legközelebbi rokonaink építik a testüket rendesen... :D

[ Szerkesztve ]

(#44894) Ijk válasza deniro2 (#44893) üzenetére


Ijk
nagyúr

Meddig, 2 hétig? :DDD
Hogy jönnek ide a hegyi gorillák? :F

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44895) kovsol válasza deniro2 (#44893) üzenetére


kovsol
titán

rengeteg rovart is esznek a majmok, sőt a csimpánzok pl vadásznak is más kisebb emlősökre/majmokra !

May the Force be with you!

(#44896) Ijk válasza deniro2 (#44893) üzenetére


Ijk
nagyúr

Gorilla genetika.
Illetve rájuk kényszeríti a természet a testkompozíciót, mi pedig magunknak választhatjuk azt meg.
Egyébként nekik baromi jó ilyen szempontból a környezetük, tulajdonképp egész nap esznek. De ha kicsit is felborulna, akkor valószínűleg kipusztulnának az adott területről. Az ember ilyen szempontból sokkal szívósabb.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44897) deniro2 válasza kovsol (#44895) üzenetére


deniro2
senior tag

Őszintén, te mennyi fehérjét tudnál összehozni rovarokból, miközben egyrészt nem jönnek házhoz a bogarak és egyébként sem hemzsegnek kilószámra sehol, másrészt egész nap leveleket kell zabálnod, hogy bevidd a minimum ch-t? :D
A gorillák pedig nem vadásznak senkire.

Ijk: az ember nem szívósabb még egy házilégynél sem, csak okosabb...

[ Szerkesztve ]

(#44898) BÁ Nutrition válasza deniro2 (#44897) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"az ember nem szívósabb még egy házilégynél sem, csak okosabb..."

már amelyik ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#44899) Ijk válasza deniro2 (#44897) üzenetére


Ijk
nagyúr

Rovarok szívósabbak nálunk. Baktériumok, vírusok pedig nyernének egy szívóssági versenyen. :DDD
Általában minél nagyobb egy élőlény, annál érzékenyebb a változásokra. A másik hogy olyan lassú a reprodukció, hogy csak nagyon lassú környezeti változáshoz képes alkalmazkodni genetikailag. Vírusoknál ez nem probléma.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44900) wertigo1984 válasza deniro2 (#44897) üzenetére


wertigo1984
őstag

Itt pesten valahol a belvárosban van egy kajálda vagy mi, ahol sült bogarakat lehet enni. Vagy 2 hónapja adta a tv (tv2 vagy rtl klub :F ), ott készült a riport is. Majd el akarok menni oda megkóstolni. ..."egyrészt nem jönnek házhoz a bogarak ..."- ajjaj dehogyisnem! :)

Ijk: hamarosan :DDD

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.