Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#85701) haiduo82 válasza Never79 (#85691) üzenetére


haiduo82
aktív tag

és Studi
Köszönöm :)

"Együtt vagyunk senkik"

(#85702) Peterhappy válasza haiduo82 (#85682) üzenetére


Peterhappy
őstag

:R

(#85703) Peterhappy válasza LanyUs (#85683) üzenetére


Peterhappy
őstag

Grat az iskolához! Azt ugye tudod, hogy ott màr napközi is van? ;]

(#85704) norby_42 válasza Peterhappy (#85703) üzenetére


norby_42
aktív tag

meg tízórai, uzsonna...

Eat pasta, run fasta

(#85705) Peterhappy válasza tisn (#85685) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Jól értem, hogy 7 év és 364 nap múlva vége a futó karrierednek? :)

(#85706) Peterhappy válasza norby_42 (#85704) üzenetére


Peterhappy
őstag

:K
A hajnali és a napközi futás közé épp befér egy tízórai súlyzós edzés.

Uzsonnaidőben nem terhelném, valamikor az iskolaorvoshoz is le kell mennie a kaparó torkával :P

(#85707) tomcica válasza Studi (#85697) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85708) tomcica válasza Never79 (#85691) üzenetére


tomcica
Topikgazda

LanyUs szokta a habtestet abban aztatni :DDD orrba-szajba tolja,az oviban a jele BCAA volt
:K
Lehet valtania kellene Negro cukorkara,ha mar mindig a torok a gyenge pont :DD

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85709) tisn válasza Peterhappy (#85705) üzenetére


tisn
addikt

Jól értem, hogy 7 év és 364 nap múlva vége a futó karrierednek? :)

8 ev mulva meg a szemeteknek :)

szerintem max 1-2 ev es vagy a jarokeretes vagy a nordicos brigadot fogom erositeni.

(#85710) SpaceKombajn válasza norby_42 (#85704) üzenetére


SpaceKombajn
tag

az Hízórai, meg uTonna, nem?

spacetime

(#85711) tomcica válasza Peterhappy (#85706) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy hallottam ott mar nem olyan nagyok a padok, 90kg felett nem fersz be :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85712) Phapcy13


Phapcy13
csendes tag

Sziasztok. Egy BS-es meghívót kérhetnék szépen valakitől? Előre is köszönöm.

(#85713) LanyUs válasza Peterhappy (#85706) üzenetére


LanyUs
senior tag

A napokban hallottam a kötelező napköziről! Ki voltam akadva rajta! Az oviban gyakran nutellás kenyér és lekváros kenyér a reggeli, tehát kellemes táplálék :)
A gyerekek első tünete 7 napja volt, nekem még mindig light a dolog, ha a 10. napon is így áll, akkor megúsztam ennyivel :K

A glutamin egy csoda! "A glutamin egyike a kevés aminosavnak, amely fokozza a test saját növekedési hormontermelését, emellett számos biokémiai folyamatban szerepet játszik. Részt vesz a fehérjeszintézisben, a vese sav-bázis egyensúlyának szabályozásában. Továbbá a glutamin növeli a nitrogén visszatartását, csökkenti az izomleépülést és a regenerációs időt. Fokozza az immunfunkciókat, vagyis erősíti az immunrendszert , az izomnövekedést és a teljesítményt, a koncentrációs és megfigyelőképességeket" - mi lenne ha nem szedném? Még az öltözőbe se engedett volna be Tom :DDD

"Ugy hallottam ott mar nem olyan nagyok a padok, 90kg felett nem fersz be" - mi ez a mondat? 90 felett kezdődik az élet, addig csak növekedési fázis van :) Megállj egyszer a nyakadba ülünk tisn-nel :) Lesz remegő láb :D Hiába gyúrsz 50 kg-mal core-ra kevés lesz!

[ Szerkesztve ]

(#85714) Phapcy13 válasza Phapcy13 (#85712) üzenetére


Phapcy13
csendes tag

Hálásan köszönöm, kaptam. :)

[ Szerkesztve ]

(#85715) Studi válasza tomcica (#85711) üzenetére


Studi
addikt

azt hittem elsőre erről beszéltek. :DDD [kép]

(#85716) LanyUs válasza Studi (#85715) üzenetére


LanyUs
senior tag

:D áhhh itt csak szerető bájcsevej zajlik a "kövér" tempócskát tudó futók és a sovááánka tempót is tudó űrlények között :))

[ Szerkesztve ]

(#85717) norby_42 válasza SpaceKombajn (#85710) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja, a tejszínhabköziben :D

Eat pasta, run fasta

(#85718) norby_42 válasza LanyUs (#85716) üzenetére


norby_42
aktív tag

És a lassú soványak hova álljanak?

Érdekes, pár hete magasabba pulzusom vagy tízzel, de egyébként semmi bajom. Mindegy, ezt a hónapot úgyis alapozásra szánom, elkocogok lassan.

Eat pasta, run fasta

(#85719) LanyUs válasza norby_42 (#85718) üzenetére


LanyUs
senior tag

Jogos a kérdés! :) Van ilyen ha dolgozik valami a szervezetben. Ilyenkor hasznos a kizárólag pulzus alapú edzésmódszer. A felső limit adott! Laza napon max. 75%, erősebb napon nálam 88% körül. Ha fölé menne a pulzus kontroll alatt tartod és lassítod, így nem edzed szénné magad.

(#85720) Never79 válasza tomcica (#85708) üzenetére


Never79
tag

Jómúltkor egyik ismerősnek mondtam, hogy fáradtak voltak az izmaim 60 után, ő javasolta, hogy nyomjak közben BCAA-t. Lehet nem jövő héten kéne kipróbálni, de nem vagyok Chuck Norris, hogy két hetente megyek 100-200-as túrákat :D , szóval puding próbája az evés. Mellesleg szerintem nekem is olyan habtestem van :D

(#85721) tomcica válasza Never79 (#85720) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak valami izesitettet vegyel,mert a natur az meredek :K vagy natur + izo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85722) tomcica válasza LanyUs (#85713) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nemreg fejeztem a vacsorat, 5db tukortojas + egy szelet piritos,az asszony maradek korteje (kajat nem dobunk el!) mindez csak meghozta az etvagyamat ugyhogy egy sor almas retes lement + elo kellett venni a nagyagyut is:

Kerdes a regi: "Esztek ti eleget?!" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85723) Alg


Alg
veterán

Mai menü: marhapörkölt (bio sovány, jó lett), túrógómbóc(szétesett de finom), 2x2000m tempócska (4:40, R1000, össz. 11km, ez is jól esett) :DDD

Vasárnap szezonzáró verseny (félmaraton 600m szinttel, jó lenne 6:00-s átlaggal teljesíteni). Holnap pihi, szombaton kis átmozgató.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85724) LanyUs válasza tomcica (#85722) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nálam 4 tükör tojás, 5dkg sajt, harmad rúd kigyouborka és egy szelet pirítós, desszert 1 túró rudi. Látod nem zabalok sokat :N Lefekvés előtt további falasroham ellen megy a tejsavo, kreatin, glutamin aztán jó éjszakát :)
Az egy sor almás retessel érzékenyen belém szúrtál... Ez rohadtul fájt :)

(#85725) Alg válasza LanyUs (#85724) üzenetére


Alg
veterán

Sör meg rétes? Fura kombó :DDD :P ;]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85726) norby_42 válasza Alg (#85725) üzenetére


norby_42
aktív tag

Eat pasta, run fasta

(#85727) stefyY válasza Alg (#85723) üzenetére


stefyY
őstag

A 2x2000 méter nem esett szét? ;]

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#85728) xy.zsolt válasza stefyY (#85727) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ahogy látom straván azt szépen kitartotta :K :C

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85729) bandus


bandus
veterán

ha csipiről említettünk pár szót, akkor harwey lewisról is érdemes, aki 108 körrel, azaz 108 órával nyerte meg az idei backyard ulta vb-t, és ezalatt futott 724 km-t :Y :R kegyetlen. ebből 94 óra volt futás, azaz átlagosan 8 percet sem pihent a körök között.

baromi jó ez a backyard egyébként, egyszer elindulnék egy hasonlón. tavasszal van itt egy a környéken, valami 300 körüli szintemelkedéssel a 6 km környéki körön.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#85730) jimpo válasza Alg (#85723) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ez az edzés már kár volt, használni nem fog. :N Fele ennyi is elég lett volna a tempócskából.
Ilyenkor, főleg egy pár nappal előtte ki kell éheztetni a futóművet. :K Jobb ha "túlpihent" vagy egy kicsit.

Never79
EAA inkább, abban sokkal többfajta aminosav van. Közte BCAA is, igaz az arány más. Mondjuk termékenként és gyártónként van szórás az arányokkal.

Sima fehérje esetleg, abban van minden is. Főleg ha tényleg hosszú a terhelés, illetve nem nyél-gázas a menet. ;]

Vagy tej + víz. Jó lenne a kakaó "ital" is, csak abba 10+ gramm cukor van / deciliter. Kicsit dobnak a tej ~4.5 g / dl cukortartalmán, én rosszul is vagyok tőle. :O
Igaz nem, mert nem sűrűn iszom ilyen italokat. Tejet mondjuk igen, abba meg rakok amit akarok. :U

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#85731) Alg válasza jimpo (#85730) üzenetére


Alg
veterán

10k tempón, vagy inkább annál picit lassabban ment a 2x2k, nem hiszem hogy túltoltam volna :)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#85732) jimpo válasza Never79 (#85720) üzenetére


jimpo
aktív tag

Illetve 60+ kilométeren, mert gondolom az a 60 és nem az életkorod. ;]
Sokkal nagyobb szerep van a frissítésen, szénhidrát, némi ásványi anyag illetve a lényeg víz.
Víz nélkül nem folyik a tápanyag sehova, illetve a salakanyag (tejsav) sem mozog olyan gyorsan.
Fehérje sem árthat, bár ez vita tárgya szakmai berkekben hogy valóban kell-e.
Maratoni távon nem akkora gáz, ha nem figyelsz oda.
Felette viszont már etetni kell a gépet mert különben berág! Megfelelő kenés (jelen esetben ez inkább hidratáció) és üzemanyag nélkül a kocsi sem visz sehova. :N

A hétfői félmaraton alkalmával másfél óra alatt én simán letoltam az 1.3 liter folyadékot közben. Meg ami előtte és utána folyt. :DDD Igaz volt is 20 °C, aszfalton napfénynek kitet helyen.
Nem is csapott szét, persze azért érzem. :K
De az előző PB jobban fájt utána... :W Akkor igaz a fogyasztásom egy liter alatt maradt, pedig sokkal lassabb nem voltam akkor sem. :U
Igaz nálam nem gond a vízfogyasztás, tempó ide vagy oda. De csak gyakorlás kérdése...

Stryd Next Gen

(#85733) Never79 válasza jimpo (#85730) üzenetére


Never79
tag

Köszi, utánajárok ennek. Most így látatlanba betértem az egyik boltba, s vettem citrom ízű BCCA egy bizonyos márkából.

Ahogy mondod, a frissítés lényege, hogy folyadék(víz) > szénhidrát > ásványi anyagok (na, ka, pici magnézium 8+ óra felett). Fehérje inkább már a nagyon nagy terheléseknél kell, ott sem sok. Szerencsére ezzel múltkor nem volt gond. Meg ugye volt téma már, milyen színű a pisi, arra nagyon figyelni kell.
Ez a tudományos része. De Chuck Norris szerintem tudna mesélni, hogy hogyan frissítenek TT-ken :). Zsíros kenyér, lekváros kenyér, kis sóval, tészta, leves, sütik. Lehet így is csinálni :).

(#85734) Chuck Norris válasza xy.zsolt (#85693) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszi ez tök jó tipp, majd ha próbálkozok valami hosszabb úszással beveszem előtte.

(#85735) LanyUs válasza Never79 (#85733) üzenetére


LanyUs
senior tag

2 óra terhelés felett 14g bcaa-t is betoltam régebben ( ízesítettből ez dupla adag ). Én a futómű miatt időben feleannyit se tudok menni, mint te, de tuti érezni fogod a hatását. Glutaminnal együtt állítólag még jobb kombináció. Van is egy termék, de soha nem próbáltam, mert drága [link]

(#85736) xy.zsolt válasza LanyUs (#85735) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sajnos már ott tart a bcaa zero ára, hogy ez a linkelt +glutamin verzió sem drágább. :(
Én elkezdtem ismét fekvőtámaszozni felsőtest izomzat helyreállítás miatt. Messze még a évekkel ezelőtti napi 10x20as 15mp szünetekkel szériázás :DDD.... de csak idő kérdése. Egyelőre 2x10-el (szűken+szélesen összesen) indítottam :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85737) ígyvanferi válasza LanyUs (#85735) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sok ilyen van szerintem, eléggé adja magát, hogy egyberakják a BCAA és a glutamint. Én pl. ebből iszogatok időnként. Mondjuk ez még drágább, bár van benne némi extra cucc (sók, citrullin malát), amik szintén jól jöhetnek futáshoz.

(#85738) Never79 válasza LanyUs (#85735) üzenetére


Never79
tag

+ ígyvanferi: :R

(#85739) jimpo


jimpo
aktív tag

:Y NASA
Introducing Stryd Duo + Stryd Footpath
Today, we are introducing Stryd Duo, a dual-sided running power meter delivering the new Stryd Footpath and new Stryd Duo left-right running balance metrics with Stryd’s leading accuracy to empower runners with deeper insights into their running than ever before.

Stryd Footpath and the new Stryd Footpath visualization tool, offer high-resolution 3D bilateral movement tracking for each and every run to help runners trend and analyze their running across all running conditions, indoors and outdoors, during training and racing, helping them recover from injury, monitor fatigue levels and performance, see the impact of drills, & understand more about their footwear selections.

Stryd Next Gen

(#85740) xy.zsolt válasza jimpo (#85739) üzenetére


xy.zsolt
őstag

az 1db-hoz képest már 3x áron 2db-ot adnak? ;] :P

Na, indulok intervallozni...ESŐBEN!

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#85741) itouchfan válasza Alg (#85731) üzenetére


itouchfan
senior tag

Úgy néz ki, vasárnap lesz egy kis dagonyázás :U Bár talán abban bízok, hogy nagy szárazság volt az erdőben mostanában, hátha elnyeli, illetve hogy a talaj az annyira nem vészes sarasodás szempontjából itt.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#85742) parandroid válasza jimpo (#85739) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahhh, ezért nem lehet sehol strydet kapni hónapok óta...

Hmmm, 339 eur a két stryd, egyéves membershipel. Az egy darab külön meg 270. Valamiért sejtettem, hogy olcsóbb nem lesz. Asszem 170 körül már lehtett akcióban szerezni, amíg kapható volt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85743) tomcica válasza jimpo (#85739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akinek mar van egy (barmilyen regebbi mdell) az csak egyet kell,hgy vegyen....ugy is mukodik parosan?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85744) parandroid válasza tomcica (#85743) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen.

I already use the Next Gen Stryd, can I simply add a second to create Stryd Duo?
Yes! Since Stryd Duo consists of two Next Gen Stryd pods, we have made it easy and accessible for current Next Gen Stryd users to simply and quickly create their own Stryd Duo system, or start with a single Stryd pod, and add another single pod at a later point to create the Duo system when the time is right for you.

De csak a next gennel megy.

Amúgy szép tőlük, hogy rájöttek, hogy rendes méréshez csak kéne egy szenzor mindkét lábra. Ezt sose értettem, hogyan tudtk megoldani egy szenzorral. Na jó, tudom, szoftver, de akkor is...

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85745) tomcica válasza parandroid (#85744) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85746) ígyvanferi válasza parandroid (#85742) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Végülis akkor duplája az akciós árnak.
A membership az eddigi használathoz, funkciókhoz nem volt feltétlen szükséges, azt jól olvastam? Illetve most is csak a 3D-s lábmozgás kielemezéséhez. Eltárolni eltárolja az adatokat előfizetés nélkül is. Kérdés, hogy még vajon milyen exkluzív tartalmak járnak a subscriptionhöz.

Amúgy ami kimondottan érdekelne, az ez: Footwear: Observe how different shoe choices reshape your footpath and contribute towards and impact your running. Ehhez mondjuk elég is lenne egy-két alkalom, amit futnék minden cipőben, közben feltérképezné a mozgást. Utána lehetne egymáshoz hasonlítgatni azonos tempókon, hogy viselkedik egyik-másik futócipő. Ez shoegeekként elég izgi lenne. De emiatt azért még nem érzem a bizsergést szerencsére, hogy vegyek Strydot. Hátha nem csak nekem jutott ez eszembe és a youtube-erek beépítik ezt is a cipőtesztelési folyamatukba. Van aki csinált már korábban ilyesmi méréseket, bár a technikáját nem ismerem, csak néhány adatot be szokott dobni, amikor hasonló cipőket hasonlít össze.

[ Szerkesztve ]

(#85747) parandroid válasza ígyvanferi (#85746) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, én is úgy értelmeztem, hogy az előfizu csak az elemzéshez kell. Mondjuk 10 eur a 12 hónap, szóval nem egy nagy dolog. Régóta szemezgetek a stryd-del, most a regenerációhoz, felépüléshez, visszatéréshez komolyan fontolgatom. Ez a dupla móka azért is jó lehet, mert ha elemzést akarok csinálni, akkor felteszem mindkettőt, különben meg az asszony is hordhatna egyet, meg én is alapból is...

Persze jó lenne ezt a garmin infrastruktúrán belül, de az ő footpodjuk ennyit sem tud. Ha meg tudna, kizárt, hogy olcsóbb lenne, ahogy ismerem őket. ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#85748) tomcica válasza ígyvanferi (#85746) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a melyik "drill" hogy hat ki a talajerintesre :K akkor lehetne kimondottan a gyenge pontokon dolgzni a szeles spektrum helyett.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#85749) Alg válasza itouchfan (#85741) üzenetére


Alg
veterán

Még Bécsben vagyok, itt is esik hajnal óta folyamatosan...

A januári WTF COLD sem volt veszélyesen saras pedig ott aztán volt víz rendesen.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.