Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) Apollo17hu válasza Nyugdíjas (#5000) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Ja, igazából tüdővel úgy éreztem, simán bírtam volna még ennyit, nagyon nem fáradtam el. Vékony testalkatom van, nem tudom, hogy többet kellene előtte kajálnom, vagy az izomzat gyenge.

(#5002) Nyugdíjas válasza Apollo17hu (#5001) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Futók általában nem szoktak túl nagydarabok lenni. Emiatt nem kell aggódnod.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#5003) szki válasza Apollo17hu (#4999) üzenetére


szki
őstag

Talán a zsibbadást elégtelen vérkeringés okozza? Vagy valami nyomja a lábaidon az ideget? Szoros a cipő, vagy a zokni?
Nekem bicajon nyáron képes bedagadni a lábam az SPD cipőbe, és akkor érzek hasonlót zsibbadást. Ekkor lazítok a tépőzárakon, és megmozgatom a lábam. De futásnál eleve nagyon mozog a lábfej, és a boka. Nem értem. :U

(#5002) Nyugdíjas: BMI testtömegindex alapján én túlsúlyos vagyok 26-os értékkel. Ezen mindig jót röhögök :D

[ Szerkesztve ]

(#5004) tomcica válasza szki (#5003) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En is a cipore gondoltam azonnal.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5005) Apollo17hu válasza tomcica (#5004) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Mostanában a Kinvara-ban futok, de a korábban használt cipőimmel is ugyanez volt a helyzet. Legközelebb megpróbálom lazábbra kötni, hátha az a probléma (bár én nem érzem szorosnak :().

(#5006) deicide válasza szki (#5003) üzenetére


deicide
veterán

A BMI teljesen értelmetlen, hát honnan tudja, hogy a tömegemet izom, vagy zsír adja, nekem 26,3-at mond, de nem mondanám magam túlsúlyosnak :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#5007) tomcica válasza Apollo17hu (#5005) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pedig a kinvara egy nagyon rugalmas es lazan felepitett cipo,nem szabadna hogy ilyen problema jelentkezzen benne,nekem eddig meg ilyen gondom nem jott elo

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5008) Newboy911


Newboy911
tag

Túl vagyok a mai versenyen. Sokáig gondolkodtam hogy 5Km vagy 15Km, de ma még sokáig kell vezetnem.
Így marad az 5Km. A legutóbbi hasonló táv amin indultam 2012 szept. Hírös félmaraton volt.
Ott akkor 7Km 38perc 42mp lett.
Most 5Km 20perc 32mp, ami új rekord és a tervezettnél is jobb.
Viszont korosztályban lecsúsztam a 3.helyről 2mp-el.
Itt a szoros befutó:

(#5009) szki válasza Newboy911 (#5008) üzenetére


szki
őstag

Nagyon sokat fejlődtél! Gratulálok! Csak így tovább! :C
motiválni: [link]

(#5010) tomcica válasza Newboy911 (#5008) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezen a tavon 2mp az nagyon szoros befuto,gratula innen delrol is,szep munka :R
Nagy csata lehetett a vegen,egy reszeltes beszamolot szivesen olvasnek a versenyrol :K

Tovabbra is gyakorolni kell az edzes vegii faradt labra torteno gyors rovideket,valamint neha faradt labra egy 2-3km eros tempot is,sokat dob az ilyen helyzeteken ;]

Lesz ebbol meg 20 perc alatti 5K de lesz am

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5011) szki válasza tomcica (#5010) üzenetére


szki
őstag

Vajon 5 km-en 2 mp-et lehet azzal nyerni, hogy testre feszülő a ruházat, és szőrtelenítettek a végtagok?
Komolyan kérdezem!

(#5012) tomcica válasza szki (#5011) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem tudom,ennyi idonel azert csak farag valamit az alkat,legellenallas,ruhazat,cipo sulya stb. mondjuk egy optimalis testzsir kompozicio tol a latba ezek kozul legtobbet,csak annyi izomzatot "cipelni" amennyi kell a tempohoz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5013) Newboy911 válasza tomcica (#5012) üzenetére


Newboy911
tag

Nem is bánom a 2mp-t, ez fog hajtani a következő időszakban. ;)
A befutóról csak annyit, hogy a srác jóval előttem futott mikor megkezdem a hajrát.
Iszonyú hajrát kivágtam, most éreztem hiányát valamilyen kütyünek, amivel utólag lehetne boncolgatni a futásom.
Sikerül beérnem, de nem bírtam már levegővel.
Az egész futás alatt mondjuk küszködtem a levegővétellel.
Úgy éreztem nincs erő a lábaimban, levegőm meg végképp, szinte az elejétől.
Rá kellett jönnöm nincs még tapasztalatom ilyen távon és sebességnél.
3/3 és 2/2 között váltogattam de a 3/3 kevés volt, a 2/2 pedig fárasztó és nem éreztem azt hogy több levegőm lenne. A bemelegítési is elszúrtam. Fél órával a kezdés előtt elmentem de 5 perc után eszembe jutott hogy asztmás lévén nem fújtam be magamnak hörgőtágítót. A tömegben lázas keresgélés.....stb.
Hozzá kell tennem nagyon boldog vagyok az elért idő miatt 4-30-as K.t terveztem.
7 hete kezdtem el a gyorsítást és csak az utóbbi 3 hétben futok 5K-s tempót és 4-30K -s résztávokat.
Előtte 5-30K és 5K volt.

(#5014) tomcica


tomcica
Topikgazda

100km-es het ismet,mindez 7 edzes alatt,egy dupla nap es egy nap teljes piheno.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5015) tomcica válasza Newboy911 (#5013) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nagyon komoly ido ez a 4.30-hoz kepes...ha ilyen szepen fejlodsz lesz ebbol meg 3.45 is idovel...az meg amatorben mar igen nagy tiszteletet parancsol

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5016) szki


szki
őstag

Megfutottam a Keszthely félmaratont 1:40 valamennyire. Nagyon meleg volt, elfutottam az elejét, beszúrt a májam már a 3. kiliben. A 13.-ban már annyira, mintha kést forgattak volna benne. Bele kellett sétálnom 3x, mert a légzésváltás se segített. Az utóbbi 8 hónapban 8 versenyt futottam, de ez lett a legrosszabb futásom, pedig remek erőben vagyok, és kivételesen rápihentem a versenyre. De már reggel láttam, hogy mégis magasabb a pulzusom a szokásosnál. Átlagpulzus 183, és a célhajránál 203 a max :) Le is hajráztam 4-5 futót az utolsó pár száz méteren.
72. lettem kb 600 befutóból. Csak 3 v. 4 nő előzött meg. De ez csak szépségtapasz, mert 1:32-t még ilyen melegben is ki kellett volna futnom... De nagyon jó buli volt, és tejsavküszöb toló edzésnek épp jó volt :D
Gombival nem találkoztam, de mintha 1:47 körül láttam volna a nevét.

06.16. Szombathely félmaraton. Gondolkozok rajta, hogy azon is induljak :)

[ Szerkesztve ]

(#5017) tomcica válasza szki (#5016) üzenetére


tomcica
Topikgazda

megszenvedtel vele rendesen,van ilyen h nincs komolyabb oka es nem jon amit var az ember,jol konyveled el,egy edzesnek elmmegy,mehet tovabb aminel mennie kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5018) gombi01 válasza szki (#5016) üzenetére


gombi01
tag

(#5016) szki
kerestelek telefonon de ki voltál kapcsolva.
amúgy nekem sem ment fényesen :) nem az esetem ez a keszthelyi félmarcsi...
Távolság: 21,06 km; Idő: 1:46:02; Átl. tempó: 5:02 p/km; Magasságnövekedés: 89 m.
legalább is ezeket rögzítette az órám.
Erős kezdés után még erősebb visszaesés jellemezte a kocogásom az
első kör jól ment nekem is, aztán mennem kellett volna inkább sörözni :) le a kalappal a maratonisták előtt!
Pusztulat meleg volt!
Utolsó 100m full gázon futottam még Usain Bolt is lemaradt volna :C
edzésnek jó volt!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#5019) alpihun


alpihun
senior tag

Tudtok pár tippet, mivel lehetne pár tizedmásodpercet faragni 50m-en.

Futok, ahogy tudok, ez alap.

Inkább apróságok érdekelnének, amikkel rövid időn belül érhetnék el javulást.

Kedden tesiből 50m sprint felelés. Mivel napi rendszerességgel futok 4*5km-t, presztízskérdés lenne a minél nagyobb idő. Viszont 50m-en kicsit sem vagyok otthon. Két külön kategória.
Izomzat adott.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5020) Apollo17hu válasza alpihun (#5019) üzenetére


Apollo17hu
őstag

A minél nagyobb időn sétálással javíthatsz. :D

(#5021) alpihun válasza Apollo17hu (#5020) üzenetére


alpihun
senior tag

TROLL! :W :)) :D ;]
Szerk. idő lejárta után vettem én is észre, de nem akartam még egy hsz-t emiatt.
Szerintem érződik a lényeg.

Amúgy meg mit sétálás? Elindulok az ellenkező irányba és megkerülöm a Földet!
Ennyi karakterbe egy tipp is belefért volna.....

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5022) Apollo17hu válasza alpihun (#5021) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nekem középsuliban pont a sprintek mentek. Nem tudom, mennyit számíthatott, de - ahogy azt a tévében is láthatod - érdemes az utolsó lépést megnyújtani, és előrebukni, hogy a tanár minél hamarabb lenyomja a stopperét. (Azért ne annyira, hogy eltaknyolj, pláne nem betonon... :) )

(#5023) Timyyy válasza DBAtti (#4915) üzenetére


Timyyy
őstag

:DDD Akkor te tuti hülyének fogsz nézni, de én egy rohadt nagy zte skate-el futkosok, és nincs semmiféle tartóm, simán fogom a kezemben, a zene is ebből jön, és a gps-es mérőprogram is ezen fut... :DDD (120g, 4,3 inch :DDD )

(#5024) cekkk válasza Timyyy (#5023) üzenetére


cekkk
veterán

Barátnőm is kb így csinálta amíg nem rendeltem neki egy ilyen karszalagot.

Próbáld ki te is kintről(ebay és társairól) olcsón hozzá lehet jutni. :K

(#5025) tomcica válasza alpihun (#5019) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Emelkedok...plyometrikus gyakorlatok (akar sullyal - kitoresek,guggolasok,guggolasbol felugras,bulgar kitores stb.) a start nagyon fontos az 50m-en igy azon is kell finomitani,reakcioido,robbanekonysag,maga a technika hogyan josz ki a startblokkbol.Biomotorikus hatekonysag (ezekhez is leteznek gyakorlatok koordinacio gyakorlatok is es a drillek - skip,jog,terdemeles,lengyel skip,sarok hatracsapas - youtubeon talalsz "sprinter drills" cimszo alatt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5026) tomcica


tomcica
Topikgazda

A mai erdekes lett,rogtonoznom kellett,van ilyen:
elkezdtem melegiteni,erre pont jottek a kozepsulisok Coopert futni,amig a lanyok futottak addig en is mentem egy konnyu tempot,a fiuk kovetkeztek,mondom ha mar igy adodott akkor beallok es huzom az elsonek az iramot,egy focista ifju titan volt 3200m-t szeretett volna kifutni,mondta is...na mondom az nekem mara pont jo lesz,megindult mindenki erosen 41-es 200m mondom is h ez gyors lesz 46-48 a celtempo...vissza is vettek egy kor utan,bealltunk 3.48 lett az elso 1km...7.35 a masodik...3km volt 11.29-nel mondtam neki h most kezdje el a finisht mert pont 200m-t be lehet tolni,be is robbantott de csak 100m ment aztan ellassult,3150m-t futott,en azert kiporgettem a veget 3200-ig,jo kis tempo volt siman ment volna meg egyszer azonnal ugyanez.

Na mire ennek mind vege lett 16km volt a labamban,mondom na most megnezzuk milyen az edzettsegi szint 2 x 400m erosre.

59.68 lett az elso,szel is volt...meg vissza is vettem sporolni 300utan jol ment,pihentem a szokasos 200m-t laza kocogas es a masodikat meghuztam az mar nem ment konnyen 59.30 lett...kifutottam majd 5 x szokdelles...valamint 10 x 50m valtogato (ennel mar sikitott a lab).

szoval laza hetfo :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5027) alpihun válasza tomcica (#5026) üzenetére


alpihun
senior tag

Keményen tolod!
Lósz*r sem vagyok melletted.
Amúgy kösz a tippeket.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5028) DBAtti válasza Timyyy (#5023) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Hülyének nem nézlek, de engem rettenetesen zavarna, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg egy lendületes tempó közben odacsapnám az aszfalthoz, vagy felröptetném a sztratoszférába XD

Talán ha vele szimmetrikusan szintén van terhelés, vagy váltott kézzel viszed. Nekem az egyikben mindig ott a kulcscsomó (sörnyitóval ;), az ugyanis alaptartozék, és csörög mikor nem találom a kulcsaim + egy kis LED-el világítási célokkal. Lehet vele integetni a sötétben). Nem nagyon tűrök meg mást magamon mozgásban, van elég ballaszt elöl, amivel birkózni kell.

dealextreme-ről lehet rendelni egész jó anyagú karpántot nagyjából 3-4 USD-ért, csak nem mosógép-kompatibilis, arra már rájöttem elég hamar... :N

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5029) válasza DBAtti (#5028) üzenetére



addikt

Nekem van karpántom, de legtöbbször mégis a kezemben fogom a telót, mivel ha fel van csatolva, nem tudom a számokat váltogatni, hangerőt buzgerálni stb

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5030) DBAtti válasza (#5029) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Noigen... az okos csodák. Amíg volt ez is zavart --> MP3 player hagyományos gombokkal! Még így is sokszor nehezemre esik, mert a menüben elnavigál a szentem elég könnyen a lejátszási (futózene) mappából...

OFF - milyen zenéket hallgattok? Engem a glam metal (konkrétan WASP, Mötley Crüe), Linkin Park, Serj Tankian és SOAD, valamint a Caro Emerald (;)) és a Billy Talent kb teljes Dead silence albuma támogat a mozgásban. A műfaj helyett végül csapatok kerekedtek, így egyszerűbb.

sum: rock, metal, punk, swing (? :D), meg néha valami elektromos üvöltözős cucc

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5031) #72042496 válasza DBAtti (#5030) üzenetére


#72042496
törölt tag

Futóöv esetleg?

Én futás közben nem hallgatok zenét (túra közben sem, nem hiányzik), de előtte a W.A.S.P., a Mötley meg a SOAD nálam is elő szokott kerülni, ráhangolódásként. Egyébként a rock és a metál a fő csapásirány, a klasszikus és a kommersz egyaránt jöhet, kedvtől függően. Nagyjából a Bon Jovitól a Maidenen át a Slayerig terjed a paletta. :)

[ Szerkesztve ]

(#5032) szki válasza tomcica (#5017) üzenetére


szki
őstag

Köszi. Ez ilyen szenvedős futás volt. De mégse futottam ki magam, mert verseny után pár órával 50 km-t bicajoztam, és nem okozott gondot az erős tempó :D
Minden tisztelem a maratont teljesítőké, mert ők igazán szenvedtek. Például a Spartathlonon tavaly remekül szereplő kanizsai ultrafutó is sétált 1 kört a maratonon a gyomra miatt. Szokni kell újra a hőséget...

(#5026) tomcica: Kőkemény vagy :D

(#5018) gombi01: Na akkor majd jövőre összejön :)

Ha már zene futás közben: W.A.S.P. nálam is megy hosszabb futásoknál :)

[ Szerkesztve ]

(#5033) tomcica válasza #72042496 (#5031) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalam esetleg a 300-bol par idezet ami beugrik a nehez szakaszoknal ;) (no retreat,no surrender) vagy egy kis Two Steps From Hell

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5034) alpihun


alpihun
senior tag

6,4 másodperc + erős oldalszél + beton + tegnap megrándult bal boka 50méteren minek számít (számít valaminek)?
guns n' roses, nirvana, aic, rhcp, 30stm (esetleg zeppelin/coldplay hosszabb távon) és nem azért mert épp futok

tomcica:
Ez a hátterem már egy jó ideje, megvan honnan lopták.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5035) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma ismet dupla edzes (igy adja ez a heti melo - erettsegizem a negyedikeseknek,elore kell ledolgoznom a csut-penteket)

15.00tol 12km elso edzes,benne 3km konnyu/kozepes tempo egyik tarsamnak huztam az iramot (1km 3.30 kicsit feszes lett,2km 7.30,3km 11:30 a vegere elkeszult vissza kellett venni)

18.15tol pedig egy 15km-es hosszu konnyu (azert lesz benne 2x 3km nagyon konnyu tempo,joooval a tejsavkuszob alatt,szeretnek holnap is egy duplat menni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5036) mate317 válasza alpihun (#5034) üzenetére


mate317
tag

kicsit hihetetlen. cristiano ronaldo a helyből 25 métert 3.61 alatt tudja, végsebességgel sprintelve a 35 métert - tizenhatos és a félpálya között lehet lemérni - pedig 3.78 alatt. a kettőt összeadva kapunk durván 7.4-et 60 méterre. ez alapján az ötvenet 6.43 alatt tudja. szóval vagy gyorsabb vagy, mint cr, vagy pontatlan az idő. ha nincs igazam, akkor érdemes lenne a rövidtávra komolyabban ráfeküdnöd.

[ Szerkesztve ]

(#5037) alpihun válasza mate317 (#5036) üzenetére


alpihun
senior tag

Hát igen.
Elég sok oldalról meg lehet közelíteni a dolgot...
A pontatlan időt szerintem kizárnám. Tavaly 6.6 volt, egy év alatt csak jön -0.2 (főleg, hogy tizenévesként gyors ütemben növök/erősödök/csontosodok).
Ronaldo az Ronaldo. Nem arról híres, hogy milyen gyorsan fut. Ha olyan gyorsan futna, nem focista, hanem sprinter lenne. Az osztályból hárman futottunk 6.6 alatt. Persze én ettől eltekintve futhattam 6.44et is, a tanárunk csak egy tizedig közli velünk az időt. Akkor meg ő a gyorsabb. És az 'ilyen' számítások te is tudod mennyire pontosak (egy része itt ennyi, másik része egy random pillanatban annyi és akkor egy gép szerint amannyi).
Lényegtelen. Én nem hiszem, hogy Ronaldonál gyorsabb vagyok, nem is akarok. Nekem elég, hogy a környéken nem érnek utol. Szégyen a futás, de hasznos.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5038) #72042496 válasza tomcica (#5033) üzenetére


#72042496
törölt tag

Úhh, a 300 de jó, abból én is mantrázom néha az egysorosakat! :)

Más:

Volt egy tripla túrahétvégém (124 km, 4850 m), de ma mégsem bírtam ki, és elmentem egy szigetkörre, ami 22:25-tel (4:16 p/km) edzésrekord lett! :) A leginkább azon csodálkoztam, hogy az átlagpulzus 166 maradt (ekörül szoktam menni, amúgy 190 a max., amit eddig kifutottam), így nem is tűnt megerőltetőbbnek, mint két hete a 4:30-as tempó.

Nem tudom, hogy ez a masszív hétvégének tudható-e be, az éjszakai túra után következő 16 óra alvásnak (nyilván megszakításokkal), a még reggelire lenyomott két csokinak, a koffeinnek, vagy csak jó napom volt, mindenesetre örülök a fejemnek. :) Most szombatig viszont takarékláng, nem akarom szétcseszni magam.

[ Szerkesztve ]

(#5039) DBAtti


DBAtti
aktív tag

:D nem is gondoltam, hogy a WASP ilyen népszerűségnek, egyáltalán ismertségnek örvend errefelé.
Az egyik nagy kedvenc futás közben, vagy szárazon:

http://www.youtube.com/watch?v=MnMoY3a0fF8
De ha már futás, kiemelném a Blackie Lawless-féle lábtechnikát 1:35-től :DDD ;]
Azok a zseniális '80-as évek. :R

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

(#5040) #72042496 válasza DBAtti (#5039) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Wild Child marha nagy! (Már én is kezdtem azt hinni, hogy rajtam kívül senki nem hallgatja őket. :) )

[ Szerkesztve ]

(#5041) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Télen, este, a margitszigeti LED-lámpák alatt, amikor üres a futókör: Chilled Cream

(#5042) mate317 válasza alpihun (#5037) üzenetére


mate317
tag

te valami atlétikai suliba jársz, hogy hárman 6.6 alatt futnak 50 méteren? :D
vagy én vagyok rohadt lassú? az enyém 6.98, szögesben mondjuk 6.6 vagy 6.7 lenne, hogy esetleg még jobb, arra kíváncsi vagyok, amint lesz szögesem kiderül.
(bár lehet az is számít, hogy én edzés közben vagy végén szoktam mérni, tehát nem vagyok teljesen kipihent.)

[ Szerkesztve ]

(#5043) tomcica válasza mate317 (#5042) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Valojaban a 200m alatti tavokat normalisan csak ugy lehet megmerni ha elektromos meressel tortenik,ahol a startpisztoly hozza van kapcsolva es a befutot egy trafipax szeru cuccos nezi.
60m-nel kezi meresnel komoly elteresek tortenhetnek,ott mar jatszik a mero szemely reakcioideje is.Siman el lehet 1-2 tizedet merni.Aki 6.xx-re tudja a 60m-t az alljon oda legkozelebb egy hivatalos versenyre,amely a szovetseg altal bejegyzett palyan tortenik,hivatalosan kalibralt meroeszkozokkel,mashogy nincs ertelme 60m-es "pontos" rekordokrol beszelni.

Ez az en szemelyes velemenyem,attol aki 7mp alatt futja az gyors itt felenk is :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5044) mate317 válasza tomcica (#5043) üzenetére


mate317
tag

nem 60-ról, ötvenről van szó:)

(#5045) Zola007


Zola007
veterán

Tudna valaki jó térdspecialistát ajánlani Debrecenben?
Esetleg volt már valaki Dr. Varga Lehel ortopéd szakorvos magánrendelésén?
ha valakinek van infója, legyen szíves írjon egy privátot. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#5046) tomcica válasza mate317 (#5044) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ja...na az 50-et nem tudom azt felenk nem meregetik (lehet a kicsiknek vagy a lanyoknak esetleg)..igy mas a "leanyzo fekvese"..de mondjuk az elektromos pontos meres azert meg jatszik

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#5047) alpihun válasza mate317 (#5042) üzenetére


alpihun
senior tag

Nem szándékom vitázni.
Nem érdekem, hogy egyetérts.

[ Szerkesztve ]

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#5048) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Rövidnadrágot futáshoz hol nézzek? (Decathlonban nem találtam megfelelőt.)
2 db zsebre lenne szükségem, és az lenne ideális, ha éppen térdig érne. (Nem kell, hogy kifejezetten futónadrág legyen, de sportolni lehessen benne.)
Max. 5k-t adnék érte, de az már nagyon felső határ.

[ Szerkesztve ]

(#5049) szki


szki
őstag

Az 5 nappal korábbi verseny után ma futottam először, és egy könnyed 10-essel kezdem a lazább nyári szezont. A 8. km-t megnyomtam maxra, és 3:27 lett, ami az én koromban elég jó :) Kivételesen örültem, hogy nincs mostanában kánikula! Azért ebben az 5 napban bicajon is lenyomtam 290 km-t, hogy ráhangolódjak a főszezonra :D
Nagyon bánom, hogy a félmaratoni versenyen nem tudtam kifutni magamból azt, amire képes vagyok.

(#5050) DBAtti válasza Apollo17hu (#5048) üzenetére


DBAtti
aktív tag

Nekem eddig csak jó kínai noname darabjaim voltak, tapintással és próbálással megállapítható megfelelő-e a célra, ára 1200 -> ~ 3000 HUF.
Mióta megvannak a sportsdirectről rendelt Lonsdale alsóim, rájöttem, az amúgy is sokkal fontosabb... már ha húzol mondjuk a futónaci alá. Olyan fenék kialakítása van, aminek nem középen van varrása, hanem a comboknál középen, emellett rohadtul jó anyagúak, és jóval olcsóbbra jött ki, mintha itthon keresek hasonlót (ha minden igaz, 2 EUR-ra jött ki egy darab(!) ja + nagyon igényes csomagolás, fényes fotókkal ellátott karton dobozkákban 2-2 darab egy méretből). Soha többé itthon nem veszek úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

"A szél fú, a zöld fű. A Föld kering, a Nap korong..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.